Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hafnarfjördur : Maribor - 2. srpna 2017   20:30

Hafnarfjördur
0:1
(0:0)
Maribor
Maribor
90+2' Tavares
Nielsen – Ólafsson (89. Gudmundsson), Vidarsson, Doumbia, Bödvarsson – Valdimarsson (73. Crawford), Pálsson, Vidarsson (K), Gudnason – Lennon, Finnbogason
Peter Kralović – Miroslav Benko, Erik Weiss (všichni Slovensko)
Kaplakrikavöllur, Hafnarfjördur
Maribor
Handanovič – Palčič, Rajčevič, Šuler, Viler – Ahmedi (83. Hotič), Kabha, Vrhovec (90+4. Pihler), Bohar (77. Bajde) – Zahovič, Tavares (K)
Obradovič – Hodžič, Billong, Pihler, Hotič, Bajde, Mešanovič

Dvojzápas Hafnarfjörduru s Mariborem má svého hrdinu. Není jim nikdo jiný než Marcos Tavares, který v obou utkáních vystřelil výhry slovinského celku. Na domácí půdě rozhodl gólem v 54. minutě, tentokrát svou přesnou mušku vytáhl až na samém konci duelu. Po dvou shodně vydřených výhrách 1:0 se NK Maribor může těšit na 4. předkolo Ligy mistrů.
90+6'
90+6'
Hotič (NK Maribor) pak bránil domácím v rozehrání standardní situace, takže i pro něj Peter Kralović vytáhl z kapsy žlutě zbarvený kartonek.
90+5'
Z předchozí strkanice emočně naladěný Bödvarsson (FH Hafnarfjördur) dohrál Kabhu a ani on neunikl karetnímu potrestání.
90+4'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Vrhovec, přichází Pihler.
90+3'
A karetní trest neminul ani Vidarssona (FH Hafnarfjördur).
90+3'
Bezprostředně po gólu vznikla na hřišti rozmíška. Žlutou kartou byl potrestán Rajčević (NK Maribor).
90+2'
Maribor právě vstřelil branku!
Odvetný duel rozsoudil až MARCOS TAVARES a jeho trefa ze druhé minuty nastavení. Tavares po přihrávce Zahoviče upláchl hafnarfjördurské obraně a tváří v tvář vyběhnuvšímu Nielsenovi neselhal.
90+1'
Podle světelné tabule, kterou v rukou drží čtvrtý rozhodčí, se bude hrát ještě minimálně čtyři minuty.
90'
Po jednom z ostřejších soubojů o balon se na zemi ocitl Vrhovec a nechává se ošetřit. Taková prodleva Mariboru samozřejmě vyhovuje.
89'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: Ólafsson přenechal své místo na placu Gudmundssonovi.
88'
Lennon (FH Hafnarfjördur) od levého rohu vápna vyprodukoval přímou střelu a ta se zastavila o obětavého beka.
87'
Teď však Maribor musí čelit standardní situaci.
85'
Další šance Mariboru. Viler si neohroženě nakráčel do levé části pokutového území a Nielsena přinutil k důležitému zákroku na zemi. Je více než jasné, že slovinský celek by rád překlopil pomyslné misky vah na svou stranu.
83'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Ahmedi, přichází Hotič.
82'
Za gólmanem Hafnarfjörduru zazněla levá tyč, na kterou hlavou zahrál Zahovič. Při fotbalistech domácího týmu stáli všichni svatí.
80'
Rajčevič (NK Maribor) se proti Bödvarssonovi prezentoval úspěšným obranným zákrokem. Domácí se sice dožadovali penalty, ale o faul se rozhodně nejednalo.
78'
Tavares (NK Maribor) se v době přihrávky nacházel v postavení mimo hru, takže praporek asistenta rozhodčího okamžitě vylétl nahoru.
77'
Střídání v týmu NK Maribor: Bohara nahradil Bajde.
76'
Lennon (FH Hafnarfjördur) takovým lehkým dloubáčkem poslal balon nad obrannou zdí. Snadná práce pro Handanoviče.
75'
Šuler (NK Maribor) to Gudnasonovi za svého spoluhráče oplatil a rovněž inkasoval žlutý trest.
74'
Ale no tak, tohle se přece nedělá! Gudnason (FH Hafnarfjördur) doslova skopl Tavarese a vykoledoval si za to žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: svůj pobyt na hřišti ukončil Valdimarsson a na jeho místo přišel Crawford.
72'
Tavares (NK Maribor) pozdravil Nielsena střelou zpoza vápna.
70'
Vrhovec (NK Maribor) je naštěstí v pořádku a už zase vesele běhá po hřišti jako srnka.
69'
Ou, to muselo bolet. Vidarsson (FH Hafnarfjördur) zajel do Vrhovece, který se v bolestech svíjí na trávníku. Tady se musí žlutit!
68'
Hru by jistě oživilo střídání. Zatím se však nic takového nechystá. Snad za pár okamžiků. Uvidíme.
67'
Domácí se prokombinovali až před šestnáctku, odkud Gudnason sestrojil příliš vysokou ránu na to, aby se vešla do sítě.
66'
Zahovič (NK Maribor) si stěžoval, že Valdimarsson zahrál na své polovině rukou. Měl pravdu, nicméně Kralović i tak nechal pokračovat ve hře.
65'
A právě tam Zahovič (NK Maribor) podrazil Doumbiu.
64'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed bitevního pole.
61'
Míč přesto zůstal Mariborským. Před hranicí vápna pustil uzdu své střele Bohar, ale netrefil se.
60'
Hosté chtěli zahrozit dlouhatánským nákopem směřujícím na Zahoviče, ale ten se nedokázal odpoutat od svého strážce.
59'
Ólafsson (FH Hafnarfjördur) zezadu přistoupil k Boharovi a seslal ho na trávník.
56'
Doumbia (FH Hafnarfjördur) si v souboji se Zahovičem nebral žádné servítky a výsledkem jeho počínání je žlutý trest.
55'
To, že Kabha (NK Maribor) umí vystřelit z dálky, je chválihodné. Měl by ale myslet na to, že důležitá je také přesnost.
52'
Lennon šikovně protančil do vápna Mariboru, jenomže po ztrátě míče fauloval vyběhnuvšího Handanoviče.
51'
Míč si na místo přestupku postavil sám faulovaný Finnbogason (FH Hafnarfjördur) a napálil ho někam do nebes.
50'
Vrhovec (NK Maribor) stáhnutím Finnbogasona k zemi zatáhl za záchrannou brzdu. Jeho trest? Samozřejmě žlutá karta.
49'
Viler rozehrál roh Mariboru nakrátko. Tavares na hranici vápna nastřelil soupeře a pohotová dorážka Šulera zase prolétla nad břevnem.
48'
Slovinskou rozehrávku napadl Finnbogason. Ahmediho odstavil od balonu jen za cenu faulu.
47'
Mariborští prozatím kombinují výhradně na svém území.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na hřiště. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.
Průběh prvního poločasu, který skončil bezbrankovou remízou, nepřinesl téměř nic důležitého. Za zmínku stojí jedině Gudnasonův překvapivě nebezpečný centr, jenž málem skončil v horním rohu mariborské brány. Jinak se hrál z obou stran opatrný, takticky svázaný fotbal. Nic pro oko diváka.
45'
43'
Ojojoj, tohle nebyl vydařený pokus. K exekuci nařízeného přímého kopu se postavil Lennon (FH Hafnarfjördur) a cílené zařízení minul o podstatný kus.
42'
Nešika Šuler (NK Maribor) zahrál rukou. Handanovič si proto staví zeď.
41'
Roh pro NK Maribor. Ahmedi podle předpokladů kopl balon rovnou do vápna a tam nejvýše vyskočil jeden z beků.
39'
Valdimarsson (FH Hafnarfjördur) byl přistižen v milimetrovém ofsajdu.
38'
Nielsen (FH Hafnarfjördur) vystavil Tavaresově pumelici exkluzivní stopku.
37'
Prvním karetně napomenutým hráčem je Viler (NK Maribor).
34'
Územní převaha je sice na straně Mariboru, ale když jeho hráči mají míč, tak kombinují převážně na své polovině.
32'
Opět zaútočili domácí. Vzdzšný pas našel hlavu Gudnasona a ten trefil přesně prostor, v němž se vyskytoval Handanovič.
30'
Handanovič (NK Maribor) si stáhl centrovaný balon ze strany a pak ho rozdal svým spoluhráčům v poli.
28'
Už nějakou dobu se hraje při poněkud ospalém tempu.
27'
Gudnason odmítl respektovat pravidlo o ofsajdu. Nepřímý volný kop pro Maribor.
25'
Domácí kopali standardku. Lennon posadil míč na hlavu Doumbii a ten trefil obránce.
23'
Hráči Hafnarfjörduru sebrali odražený míč a z nějakých dvaceti metrů vypálil Pálsson nad břevno.
22'
Gudnason s odhodlaným výrazem ve tváři vnikl do vápna Mariboru a po kontaktu se soupeřem tam upadl. Píšťalka Slováka Kraloviće přesto zůstala němá.
21'
Při dalším útoku slovinského týmu si Zahovič nepohlídal ofsajdovou linii.
20'
Balon nakonec ukořistili hosté. Střeleckou pozici si vypracoval Zahovič, ale neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
19'
Hra zabředla doprostřed hřiště, kde v tuto chvíli probíhají mezi hráči usilovné bitvy o míč.
17'
Pálsson (FH Hafnarfjördur) ve středu hracího pole nedovoleně atakoval Kabhu.
15'
Míč zůstal na kopačkách Mariborských a po lahodném centru zprava ho Tavares odhlavičkoval do rukavic Nielsena.
14'
Defenziva Hafnarfjörduru čelila rohovému kopu Ahmediho a svou úlohu zvládla na výbornou.
12'
K samostatně vedené akci se odhodlal Finnbogason (FH Hafnarfjördur), v souboji muž proti muži ovšem neuspěl.
11'
Hafnarfjördur rozjíždí další akci ze svého území.
9'
Domácí při svém útoku roztáhli hru doleva, odkud Bödvarsson odcentroval nepřesně.
8'
Hráči Mariboru rychle získali míč zpět. Šuler pak dlouhým nákopem hledal Tavarese, ten stál v ofsajdu.
7'
Rozhodčí přerušil hru pro útočný faul Tavarese (NK Maribor).
6'
Hosté zůstali u míče a Vrhovec zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, jenomže jeho skákavá střela se mezi tři tyče nevešla.
4'
Mariborští navštívili islandské území, ale nic světoborného tam nevymysleli.
2'
Domácí byli blízko vstřelení úvodní branky. Gudnason vyslal z levé strany nenápadný centr a ten málem skončil ve vzdálenější šibenici.
1'
Duel začal kombinační souhrou Hafnarfjörduru.
1'
Domácí odehrají zápas v bílém, hosté v modrém.
Slovák Peter Kralović společně se svými asistenty právě přivedl hlavní aktéry duelu na hřiště.

FH Hafnarfjördur: Nielsen – Ólafsson, Vidarsson, Doumbia, Bödvarsson – Valdimarsson, Pálsson, Vidarsson (K), Gudnason – Lennon, Finnbogason
Náhradníci: Jóhannesson – Crawford, Vidarsson, Jńsson, A. Björnsson, H. Björnsson, Gudmundsson

NK Maribor: Handanovič – Palčič, Rajčevič, Šuler, Viler – Ahmedi, Kabha, Vrhovec, Bohar – Zahovič, Tavares (K)
Náhradníci: Obradovič – Hodžič, Billong, Pihler, Hotič, Bajde, Mešanovič

Rozhodčí: Peter Kralović – Miroslav Benko, Erik Weiss (všichni Slovensko).
První utkání

Maribor – Hafnarfjördur 1:0
Branky: 54. Tavares

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 6:11.
NK Maribor

Maribor se ve 2. předkole Evropské ligy utkal s HŠK Zrinjski Mostar. Z Bosny si Maribor odvezl těsnou výhru 2:1 a doma si svůj náskok pohlídal remízou 1:1.

Ligová soutěž je ve Slovinsku teprve na začátku, odehraná jsou pouze tři kola. Maribor si v nich vedl výborně, všechna utkání vyhrál a společně s Olympijí Ljubljana vládne tabulce.
FH Hafnarfjördur

Ve 2. předkole Evropské ligy svedl Hafnarfjördur souboj s Víkingurem Gøta. První zápas skončil remízou 1:1 a odveta vyzněla lépe pro Hafnarfjördur, který na Faerských ostrovech zvítězil 2:0.

Klub ze třetího největšího města Islandu minulý týden oslavil postup do finále národního poháru, v lize mu po polovině soutěže patří čtvrtá pozice s dvoubodovou ztrátou na druhý Stjarnan.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání 3. předkola Ligy mistrů mezi FH Hafnarfjördur a NK Maribor. Výkop je stanoven na 20:30
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.