Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Malmö : Vardar - 12. července 2017   19:00

Malmö
Malmö
75' Brorsson
1:1
(0:0)
Vardar
Vardar
63' Nikolov
Malmö
Wiland – Tinnerholm, Nielsen, Brorsson, Konate (65. Wolff Eikrem) – Rakip (65. Svanberg), Christiansen, Lewicki (C), Yotún – Berget, Cibicki (85. Bergqvist).
Andersson – Wolff Eikrem, Vindheim, Svanberg, Bergqvist, Vagic, Hadzikadunić
T. Árnason – J. Gudmundsson, G. M. Sigurdsson (ISL)
Swedbank Stadion, Malmö
Vardar
Gacevski – Hambarcumjan, Grncarov (C), Novak, Demiri – Spirovski (78. Kojašević) – Barseghjan (72. Blazevski), Felipe, Iseni (46. Gligorov), Nikolov – Balotelli.
Aleksovski – Musliu, Blazevski, Kojašević, Gligorov, Glisić, Brdarovski

Utkání končí remízou 1:1 a to je výsledek, se kterým asi budou hosté velmi spokojeni. Do domácí odvety mají velmi dobrou výchozí pozici. Vardar šel dokonce v 63. minutě do vedení, když se po sklepnutí od Balotelliho prosadil Boban Nikolov. V 75. minutě pak srovnal Franz Brorsson. Malmö mohlo i vyhrát, ale Christiansena vychytal ve velké šanci gólman Gacevski a Brorsson trefil v nastavení břevno.
90+9'
90+9'
Na hřišti se ocitla i nosítka, ale Novak nakonec opustil trávník s pomocí lékařského týmu po svých. Vypadá to na vyhozené rameno.
90+7'
Ještě tu máme jedno ošetřování. V péči lékařů se ocitl Jevgen Novak.
90+7'
Asi v poslední šanci zápasu pálil z voleje Wolff Eikrem. Zamířil nad bránu.
90+6'
Ošetřován je hostující kapitán Grncarov. Rozhodčí ho vykazuje za postranní čáru.
90+5'
Bergqvist fauloval při snaze získat míč zpět Gligorova. Vypadá to, že se na výsledku 1:1 už nic nezmění.
90+4'
Při Vardaru stáli všichni svatí! Odražený míč napálil Franz Brorsson do břevna.
90+4'
Centr Wolffa Eikrema ze standardní situace gólman Gacevski jen lehce tečoval. Stačilo to na to, aby míč přizvedl na rohový kop.
90+3'
Filip Gacevski opět nepospíchal s uvedením míče do hry a rozhodčímu došla trpělivost. Hostujícímu gólmanovi ukázal žlutou kartu.
90+2'
Christiansen vlétl s balónem do šestnáctky a patičkou ho předal Mattiasovi Svanbergovi. Ten střílel vedle bližší tyče.
90+1'
Islandský sudí Árnason nastaví závěr zápasu o pět minut!
89'
Malmö má v těchto chvílích velký tlak. Hosté odolávají s vypětím všech sil.
88'
Hostující brankář Gacevski nebude pospíchat s rozehrávkou. Hráči Vardaru by se už rádi viděli v kabinách s remízou.
86'
Tohle byla obrovská šance! Nástřel svého spoluhráče tečoval blízka nad bránu Lasse Nielsen, který se teď drží za hlavu.
86'
Přímý kop zahrával Wolff Eikrem. Jeho centr odvrátil Balotelli na roh.
85'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Pawel Cibicki, přichází Teddy Bergqvist.
85'
Svanberg byl faulován Hambarcumjanen přesně na hranici šestnáctky. Ještě kousek a pískala by se penalta!
84'
Fotbalisté Malmö touží po vstřelení ještě jednoho gólu. Hraje se jen na polovině Vardaru.
82'
Na hostující straně se množí žluté karty. Další vidí Boban Nikolov.
81'
Žlutou kartu dostává Juan Felipe (FK Vardar Skopje).
79'
Nádherně to udělal Andrers Christiansen, který se prokličkoval až před Gacevského. Hostujícího gólmana však v souboji tváří v tvář nepřekonal!
78'
Střídání v týmu FK Vardar Skopje: ze hřiště odchází Stefan Spirovski, přichází Damir Kojašević.
77'
Žlutou kartu za nesportovní chování dostává hostující kapitán Boban Grncarov.
75'
Malmö právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Exekuce standardní situace se ujal Wolf Wikrem, na jehož centr si naskočil FRANZ BRORSSON a jeho hlavička zapadla za záda bezmocného Gacevského – 1:1.
75'
Jonathan Balotelli fauloval Lewickiho. Standardní situace pro domácí.
73'
Christiansen skončil na zemi po souboji s Demirim. Penaltu si ale domácí hráči nevymodlili.
73'
Střela Pavla Cibickiho byla zablokována obranou Vardaru. Ta hraje téměř bezchybně.
72'
Střídání v týmu FK Vardar Skopje: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Dejan Blazevski.
72'
Na hranici šestnáctky si hledal prostor ke střele Eikrem. Trefil pouze ukrajinského stopera Novaka.
71'
Do konce řádné hrací doby zbývá dvacet minut.
70'
Domácí mají vychýlená mířidla. Christiansen se prezentoval střelou nad břevno.
68'
Střídající Eikrem poslal z pravé strany před bránu prudký centr. Hosté si s ním ale věděli rady.
67'
Domácí trenér poslal do hry čerstvé síly. Bude doufat, že se jeho tahy osvědčí.
65'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Erdal Rakip, přichází Mattias Svanberg.
65'
Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Pa Konate, přichází Magnus Wolff Eikrem.
63'
Vardar Skopje právě vstřelilo branku!
Hosté se senzačně ujímají vedení! Dlouhý nákop Felipeho sklepl Balotelli, kterého neuhlídal Konate, na BOBANA NIKOLOVA a ten otevřel střelou ke vzdálenější tyči skóre zápasu.
61'
Hra se v posledních minutách uklidnila. Domácí drží míč, ale daleko od brány soupeře.
59'
Na hře Vardaru je vidět rukopis trenéra Goceho Sedloského. Bývalý stoper nastupoval například za Dinamo Záhřeb, Sheffield Wednesday nebo rakouský Mattersburg. Za národní tým Makedonie odehrál rovných 100 zápasů.
57'
Po zmíněné standardce hlavičkoval nad Franz Brorsson. Domácí se stále marně snaží prorazit obranný val soupeře.
57'
Demiri fauloval Rakipa. Standardní situace pro Malmö.
55'
Domácí se těžko dostávají do šestnáctky a tak to musejí zkoušet z dálky. Bránu nyní netrefil Anders Christiansen.
54'
Konate byl chvíli ošetřován, ale vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.
53'
Tohle byl hodně ostrý skluz, kterým Tigran Barseghjan vlétl do nohou Pa Konateho. Arménský fotbalista může být rád, že dostal jen žlutou kartu!
52'
Poměrně riskantní rozehrávkou se prezentoval domácí gólman Johan Willand. Někdejší brankář FC Kodaň poslal míč obránci těsně kolem napadajícího Balotelliho.
51'
Právě Berget byl v ofsajdu. Míč uvede do hry hostující gólman.
50'
Na druhé straně se dostal do zakončení Jo Inge Berget. Ani norský forvard domácích nemířil přesně.
49'
Dalekonosná střela Barseghjana se mezi tyče nevešla. Bude se kopat od brány Malmö.
48'
Z druhé strany kopal roh levák Yotún. Hosté odvracejí míč do bezpečí.
48'
Domácí zahrávali rohový kop. Na přední tyči si na míč naskakoval Nielsen, ale balón nakonec odklidil do zámezí jeden z obránců Vardaru.
46'
Střídání v týmu FK Vardar Skopje: ze hřiště odchází Besar Iseni, přichází Nikola Gligorov.
46'
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 2:0
Střely mimo – 6:2
Rohové kopy – 9:1
První poločas utkání mezi Malmö a Vardarem Skopje gól nepřinesl. Domácí měli opticky více ze hry, ale co se šancí týče, tak byli Makedonci Malmö minimálně vyrovnaným soupeřem. Uvidíme, zda se skóre změní po přestávce.
45+1'
45+1'
Hosté odvrátili míč ke Christiansenovi, který z první vypálil mimo.
45+1'
Yotún si rozehrávku ještě jednou zopakuje. Sudí prodlouží první půli o jednu minutu.
45'
Rekipův centr propadal až k Bergetovi, kterému ale na poslední chvíli vypíchl míč protihráč. Je z toho ještě roh pro Malmö.
44'
Ten zakončil zajímavou střelou ze střední vzdálenosti Yotún. Po zemi zamířil tak metr vedle pravé tyče.
44'
Hosté ztratili a švédský celek tak může přejít do rychlého kontru.
42'
Na domácí straně pomalu začíná narůstat nervozita. Hráči Malmö si asi představovali, že v tuhle chvíli již povedou.
40'
Hosty je třeba ocenit za velmi dobře organizovanou hru v obraně. Fotbalisté Malmö se dostávají do šancí hodně složitě.
39'
Christiansen hezky našel Jo Ingeho Bergeta, který si v šestnáctce přehodil míč na levačku. Bránu ale poměrně o dost minul.
37'
Pawel Cibicki tak dlouho váhal s jeho rozehrávkou, až mu rozhodčí Árnason udělil žlutou kartu. Domácí útočník reklamuje, že hostující zeď nestála v předepsané vzdálenosti, ale podle islandského sudího bylo vše v pořádku.
36'
Iseni zastavil domácí akci faulem. Přímý kop z dobré pozice pro Malmö.
34'
Hosté se po delší době zase připomněli v útoku! Felipe nahrával za obranu Barseghjanovi, před nímž na poslední chvíli zachraňoval Tinnerholm. Míč se ještě odrazil k Balotellimu, který ho napálil vedle bližší tyče.
33'
Rohový kop rozehrával Yotún, jeho centr však nenadělal hráčům Vardaru větší starosti.
33'
Odražený míč napálil na bránu Erdal Rakip. Mířil pod břevno, ale Gacevski stačil balón vytáhnout nad svou svatyni!
32'
Centr Rakipa směřoval do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Obránce Vardaru ale zazmatkoval a zbytečně míč odehrál na roh.
30'
Christiansen narážel míč do běhu Rakipovi. Ten ale nedosáhl na míč a tak se bude rozehrávat od brány makedonského šampióna.
29'
Hosté ztratili na útočné polovině míč a hráči Malmö tak mohli výjimečně zaútočit do otevřenější obrany. Rakip ale pokazil centr, který skončil v zámezí.
27'
Domácí už delší dobu drží míč a snaží se proti defenzivě soupeře něco vymyslet. Hráči Vardaru jsou ale v obraně zatím velmi koncentrovaní.
26'
Prudký centr Christiansena vyboxoval do bezpečí pozorný Gacevski.
25'
Domácí budou zahrávat rohový kop.
23'
Utkání provází bouřlivá divácká kulisa, o kterou se starají příznivci domácího Malmö. Domácí tam mají o motivaci postaráno.
22'
Z levé strany centroval na zadní tyč Yotún. Rakip byl ale pokryt obráncem.
20'
Domácí se snaží hrát aktivně a mají územní převahu. Vardar už ale ukázal, že může hrozit z rychlých brejků.
18'
Také domácí zahrozili! Po pravém křídle vyjel s míčem dopředu Tinnerholm, který ho předložil před bránu Jo Ingemu Bergetovi. Norský útočník ale nezakončil dostatečně razantně a Gacevski byl tak na zemi včas.
17'
Příležitost pro hosty! Felipe našel kolmou přihrávkou Jonathana Balotelliho, který si míč narazil se Spirovským a z levé strany se řítil proti hostující bráně. Brazilec se zajímavým fotbalovým jménem pálil do boční sítě.
16'
Domácí zahrávali rohový kop. Yotún ho rozehrál nakrátko a o chvíli později se stejný hráč dostal k centru. Pro balón si však došel Gacevski.
14'
Pronikající Tinnerholm to vzal i přes nataženou nohu Stefana Spirovského, který bude potřebovat ošetření. Snad bude v pořádku.
13'
Cibicki nedokázal ani nadvakrát procpat míč do pokutového území. Levá strana hostující defenzivy zapracovala dobře.
12'
Ranou zpoza šestnáctky se prezentoval Yotún. Zamířil ale vysoko nad.
11'
Útok Malmö doplnil z druhé vlny nabíhající Pa Konate. Vůbec se mu ale nepovedl centr a míč skončil daleko za bránou soupeře.
9'
Střela Erdala Rakipa nebyla vůbec marná. Domácí záložník jen o kousek minul horní roh brány soupeře!
8'
A hosté se opravdu osmělují. Felipe předvedl odvážnou individuální akci, kterou vyšperkoval roztažením hry na Nikolova. Domácí měli štěstí, že na prudký přízemní centr na zadní tyči nedosáhl Jonathan Balotelli.
8'
Také Vardar ale nechce jen bránit. Hosté se snaží držet míč a do kombinace zapojili i brankáře Gacevského.
7'
Domácí se snadno ubránili a okamžitě jdou s míčem dopředu.
6'
Barseghjan nedokázal odcentrovat přes Konateho. Hostům je ale přisouzen rohový kop, byť se tomu levý bek Malmö i diváci hodně diví.
5'
Registrujeme první střelecký pokus zápasu. Christiansen si navedl míč na levačku, ale zamířil poměrně hodně vedle brány makedonského celku.
4'
Po pravé straně pronikl Barseghjan, který dokázal i odcentrovat. Míč ale skončil v náručí gólmana Wilanda.
3'
Rakip se dral dopředu po pravém křídle. Zahnal se ale až za brankovou čáru a hosté tak budou kopat od své brány.
2'
Protiútok Vardaru táhl po levém křídle Nikolov. Faulem jej zastavil Lasse Nielsen.
2'
Yotún ho rozehrál na přední tyč, kde byl připravený bránící hráč. Švédský mistr ale zůstává u míče.
1'
Uvidíme první rohový kop Malmö.
1'
Utkání rozehrál hostující Vardar, ale k radosti domácích fanoušků hosté okamžitě přišli o míč.
1'

Malmö FF: Wiland – Tinnerholm, Nielsen, Brorsson, Konate – Rakip, Christiansen, Lewicki (C), Yotún – Berget, Cibicki.
Náhradníci: Andersson – Eikrem, Vindheim, Svanberg, Bergqvist, Vagic, Hadzikadunić

FK Vardar Skopje: Gacevski – Hambarcumjan, Grncarov (C), Novak, Demiri – Spirovski – Barseghjan, Felipe, Iseni, Nikolov – Balotelli.
Náhradníci: Aleksovski – Musliu, Blazevski, Kojašević, Gligorov, Glisić, Brdarovski

Rozhodčí: T. Árnason – J. Gudmundsson, G. M. Sigurdsson (ISL).
Malmö FF:
Malmö loni vyhrálo švédskou nejvyšší soutěž už podevatenácté a v tomto ohledu je nejúspěšnějším klubem v zemi. Švédská Allsvenskan se hraje systémem jaro – podzim a v novém ročníku už tak mají fotbalisté Malmö za sebou téměř polovinu sezóny. A zatím se zdá, že kráčí za obhajobou titulu, tabulku totiž vedou se šestibodovým náskokem. Svého historického úspěchu na evropské scéně klub dosáhl v sezóně 1978-79, kdy postoupil až do finále Poháru mistrů, tedy předchůdce dnešní ligy mistrů. V něm modří podlehli anglickému Nottinghamu.
FK Vardar Skopje:
Vardar je historicky nejúspěšnějším makedonským klubem. Domácí ligu vyhrál hned desetkrát, aktuálně drží šňůru pěti titulů v řadě a pět triumfů přidal také v poháru. V evropských pohárech ale fotbalisté ze Skopje díru do světa nikdy neudělali. V posledních čtyřech letech nikdy nepřešli přes 2. předkolo LM. Trenérem týmu je bývalý makedonský reprezentant Goce Sedloski, který má v kádru i dva Brazilce.
Vítám tu všechny fanoušky dobrého fotbalu! V úterý a ve středu jsou na programu úvodní zápasy 2. předkola Ligy mistrů. Já Vás provedu středečním soubojem mezi úřadujícím švédským šampiónem Malmö FF a makedonským mistrem Vardarem Skopje. Velkým favoritem tohoto dvojzápasu je Malmö, ale Makedonci budou chtít severskému soupeři jeho roli co nejvíce znepříjemnit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.