Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Žalgiris Vilnius : Ludogorets - 12. července 2017   20:00

Žalgiris Vilnius
78' Nyuiadzi  • 86' Kuklys
2:1
(0:1)
Ludogorets
Ludogorets
18' Abel
Vitkauskas – Vaitkunas, Mbodj, Klimavičius, Slijngard – Ljujić (73. Atajič), Blagojević, Kuklys – Antal (60. Nyuiadzi), Šernas, Elivelto (88. Lukša).
Bartkus – Carrasco, Atajić, Traoré, Lukša, Baravykas, Nyuiadzi
Schuettengruber – Brandner, Kuehr
LFF stadionas (Vilnius)
Ludogorets
Dos Santos – Sasha, Moti, Terziev, Natanael – Campanharo, Abel – Lukoki (79 Plastun), Marcelinho, Wanderson (84. Plastun) – Cafú.
Broun – Quixadá, Vasilev, Keseru, Plastun, Paulo, Misidjan

Je tu konec zápasu, který přinesl velký obrat domácího celku. Ludogorec totiž po poločase vedl, avšak domácí hráči v závěrečné čtvrthodině dvakrát skórovali a do odvety půjdou s výsledkem 2:1 v zádech.
90+4'
90+4'
Druhou žlutou kartu v zápase dostal Šernas a domácí tak budou poslední vteřiny dohrávat v deseti mužích.
90+1'
Atajić dostal nyní žlutou kartu za faul ve středu pole.
90+1'
Druhý poločas zápasu bude nastavený o čtyři minuty.
90'
Kuklys kopal ještě rohový kop, teď se domácí již k ohrožení brány soupeře nedostali.
88'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Elivelto, přichází Lukša.
88'
Sasha dostal nyní žlutou kartu, když poslal k zemi Elivelta.
86'
Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Střídající Nyuiadzi přihrál z pravé strany přímo proti noze MANTASE KUKLYSE, který ranou do horního rohu dokonává obrat!
84'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Plastun.
83'
Nyuiadzi byl nyní v ofsajdu, míč budou mít tedy hosté.
81'
Blagojević se dostal k další střele, znovu musel zasahovat Dos Santos.
80'
Domácí fanoušci rázem ožili a nyní ženou své miláčky do útoku.
79'
Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Jody Lukoki, přichází Igor Plastun.
78'
Domácí vyrovnávají! Přihrávku z pravé strany zblokoval jeden z obránců přímo k SERGE NYUIADZIMU, který v pohodě srovnává na 1:1!
75'
Po rohovém kopu Kuklyse se k hlavičce dostal stoper Klimavičius, míč poslal ale jen nad bránu.
73'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Ljujić, přichází Atajič.
73'
Hosté kopali Wandersonem rohový kop, domácí se ubránili.
72'
Ke střele zpoza vápna se dostal Ljujić, gólman Dos Santos míč v pohodě lapil do rukavic.
71'
Do konce zápasu chybí dvacet minut. Hráči domácího celku jsou nyní u balonu a snaží se něco vymyslet.
69'
Více ze hry mají nyní hráči Ludogorce. Stále ale vedou jen o jednu branku a určitě by rádi přidali druhý gól.
67'
Až ke střele se dostal nyní hostující Marcelinho, gólman Vitkauskas ale opět v pohodě zasáhl.
65'
Po faulu na Terzieva dostal žlutou kartu Šarnas.
64'
Jak se blíží konec zápasu, začíná se hrát zajímavější fotbal. Oba týmy hrají aktivně a tlačí se do útoku.
62'
Ljujić teď ostře zajel do protihráče a dostává žlutou kartu.
61'
A další míč za obranu. Nyní se sám na brankáře hnal Lukoki, velmi dobře ho ale vychytal gólman Dos Santos.
60'
Liviu Antal se při zákroku Abela zranil a nemohl pokračovat ve hře. Proto se domácí trenér rozhodl pro střídání.
60'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Liviu Antal, přichází Serge Nyuiadzi.
58'
Anicet Abel fauloval nyní Antala a hra je přerušena.
56'
Až do zakončení se dostal Ljujić, jeho rána byla ale zblokovaná.
54'
Tempo hry není nijak závratné. Sledujeme hlavně boj ve středu pole.
52'
Druhý poločas je oboustranně celkem opatrný. Domácí se sice snaží, avšak k ničemu to zatím nevede.
50'
Ljujič se nyní hodně ochotně poroučel k zemi, rozhodčí Schuettengruber zůstal ale v klidu.
49'
Hosté to zkusili dalším nákopem za obranu, tentokrát z toho byl ale ofsajd.
47'
Po faulu ve středu hřiště rozehrál standardku domácích Ljujić, hraje se nadále v okolí půlící čáry.
46'
Je za námi první poločas zápasu mezi Vilniusem a Razgradem. Domácí fotbalisté hrají proti favorizovanému soupeři sympaticky, avšak prohrávají 0:1, když se v 18. minutě po pasu za obranu prosadil Abel.
45+3'
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Po centru Wandersona se hosté ve vápně dopustili útočného faulu, míč mají tedy lacino domácí.
45'
V závěru poločasu tady bude ještě rohový kop pro Ludogorec.
44'
Hosté kouskují hru a snaží se poločas dohrát ve středu hřiště.
43'
Domácí kapitán Vaitkunas nyní faulem zastavil rozběhnutého Wandersona a hosté se dožadovali karty. Sudí ale vše vyřešil domluvou.
42'
Z levé strany se o překvapivé zakončení pokoušel Wanderson, míč ale poslal hodně mimo.
41'
Až nyní se pokračuje ve hře. Dos Santos bude odkopávat od brány.
39'
I po rohu se na zemi ocitl Dos Santos, hra je znovu přerušena.
38'
Při zákroku se ale zranil gólman Dos Santos a hra je přerušena. Po krátkém ošetření bude následovat roh.
37'
Domácí jsou nebezpeční hlavně po levé straně. Teď předvedli další pohlednou akci a znovu vybojovali rohový kop.
35'
Kuklys měl možnost kopat rohový kop domácího týmu, ani po jeho centru do vápna ke změně stavu nedošlo.
33'
Po půl hodině hry se stav zápasu nemění. Domácí se sice snaží, avšak do šancí se nedostávají.
31'
Fotbalisté Ludogorce kopali Wandersonem rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.
29'
Faulu za žlutou kartu se nyní dopustil Campanharo. Míč budou mít domácí.
26'
Jonathan Cafú se dopustil dalšího faulu, hosté zatím rozhodně nedominují a musí hrát opatrně.
24'
Obrovskou šanci na vyrovnání měl nyní Šernas, ke kterému se dostal míč před zcela odkrytou bránu. Šernas ale balon trefil tak nešťastně, že ho poslal do brankáře.
22'
Hosté ale hrají velmi zkušeně a nyní se jim daří držet míč na polovině Vilniusu.
20'
Domácí jsou nyní u balonu a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.
18'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Hosté se po nákopu za obranu dostávají do vedení, když se balon dostal k ANICETU ABELOVI, který parádní ranou otevřel skóre zápasu.
17'
Po faulu Jonathana Cafú kopali domácí přímý kop, bránu soupeře ale neohrozili.
15'
Stále platí, že domácí hrají hodně přimočaře a dá se říci, že i nebezpečně. Hosté po úvodním náporu musí bránit.
13'
První velkou šanci zápasu měli domácí! Na dlouhý balon za obranu si naběhl Šernas, jehož hlavička zády k bráně zamířila těsně mimo.
12'
Hra je nyní hodně kouskovaná a hráči obou týmů více diskutují než hrají.
10'
Domácí fotbalisté přežili přímý kop Ludogorce bez úhony a nyní jsou u balonu.
8'
Hodně ostrým skluzem nyní soupeře zastavil Blagojević, dostává žlutou kartu.
6'
Na balon za obranu si zkoušel naběhnout Vaitkunas, jenže k míči měl blíže hostující brankář.
4'
Po faulu na Šernase budou u balonu domácí. Ti budou rozehrávat z vlastní poloviny.
3'
Hosté podle očekávání začali velmi aktivně a mají míč hodně pod kontrolou. Domácí se zatím jen brání.
1'

VMFD Žalgiris Vilnius: Vitkauskas – Vaitkunas, Mbodj, Klimavičius, Slijngard – Ljujić, Blagojević, Kuklys – Antal, Šernas, Elivelto.
Náhradníci: Bartkus – Carrasco, Atajić, Traoré, Lukša, Baravykas, Nyuiadzi

PFC Ludogorec Razgrad: Dos Santos – Sasha, Moti, Terziev, Natanael – Campanharo, Abel – Lukoki, Marcelinho, Wanderson – Cafú.
Náhradníci: Broun – Quixadá, Vasilev, Keseru, Plastun, Paulo, Misidjan

Rozhodčí: Schuettengruber – Brandner, Kuehr.
Žalgiris Vilnius se v posledních letech snaží pravidelně usilovat o Ligu mistrů, avšak v letech 2016, 2015 ani 2014 nedokázal postoupit ani přes jediné předkolo. Historicky zvládl vyhrát v předkole Ligy mistrů vyhrát jediný zápas, to ale bylo na den přesně před sedmnácti lety, když vyhrál nad bosenským klubem Brotnjo 4:0.
Velkým favoritem tohoto kvalifikačního souboje jsou právě hráči Ludogorce Razgrad. Klub nebyl v minulosti nijak slavný, avšak v roce 2010 do něj vstoupil magnát Kiril Domušjev a díky jeho penězům vznikl tým, který byl okamžitě postrachem evropských klubů. Velkého úspěchu Razgrad dosáhl v letech 2014 a 2016, kdy se kvalifikoval do skupinové fáze Ligy mistrů. Postoupit bude chtít i letos a Vilnius by pro něj měl být snadným soupeřem.
Hezký dobrý večer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže z prvního zápasu druhého předkola Ligy mistrů mezi domácím Žalgirisem Vilnius z Litvy a hostujícím Ludogorcem Razgrad z Bulharska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.