Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Zrinjski : Maribor - 12. července 2017   19:00

Zrinjski
Zrinjski
89' Todorović
1:2
(0:1)
Maribor
Maribor
43' Zahovič   • 90+4' Tavares
Zrinjski
Pirić – Barić, Jakovljević, Katanec, Stojkić (C) – Pezer (61. Perišić), Ćavar (78. Mulahusejnović) – Filipović (61. Todorović), Bilbija, Jović – Kajkut
Bandić – Galić, Čirjak, Laštro, Todorović, Perišić, Mulahusejnović
Siebert – Seidel, Koslowski (všichni Německo)
NK Zrinjski, Mostar
Maribor
Handanović (C) – Palčič, Rajčević, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec – Hotič (71. Tavares), Ahmedi, Bajde (83. Mešanović) – Zahovič (72. Pihler)
Obradović – Hodžič, Billong, Pihler, Tavares, Mešanović, Kramarič

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 22:14.
Máme za sebou hektický závěr zápasu, ve kterém sice domácí nejprve vyrovnali ranou Ognjena Todoroviće, aby však v úplném konci proměnil penaltu Marcos Tavares. Hosté hráli od 68. minuty oslabení o vyloučeného Blaže Vrhovce, který dostal dvě žluté karty v krátkém časovém sledu. Hosté dlouho nedokázali využít výhodu a když už se jim podařilo vyrovnat, neohlídali si ojedinělý brejk soupeře. Pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+7'
90+6'
Kenan Pirić ještě musel vytáhnout zákrok proti střele Valona Ahmediho, jehož pěknou přihrávkou uvolnil Tavares.
90+4'
Maribor právě vstřelil branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal velmi zkušený MARCOS TAVARES, který přesnou ranou nedal Pirićovi šanci zasáhnout a strhává vedení zpět na stranu slovinského týmu.
90+3'
Hosté se dostali do ojedinělého útoku, který skončil faulem Pera Stojkiće v pokutovém území!
90+2'
Nemanja Bilbija si vzal na starost exekuci volného přímého kopu, který však zakroutil pouze do rukavic Handanoviće.
90+1'
Domácí publikum žene své oblíbence ke vstřelení další branky. Sudí píská faul Mešanoviće.
90'
Nastavovat se bude ještě 5 minut.
89'
Zrinjski právě vstřelil branku!
V samém závěru přeci jen přichází zasloužené vyrovnání. Po pohledné akci se mi dostal až k volnému OGNJENU TODOROVIĆOVI, který propálil gólmana. Dlužno dodat, že střela se asi dala vyrazit.
88'
Přihrávku z levé strany dokázala hostující obrana odvrátit na roh. Ten rozehrál Jović, ale jeho centr přeletěl všechny ve vápně.
87'
Ošetřování již probíhá za postranní čarou a lékaři dělají všechno, aby se Jakovljević mohl na poslední minuty vrátit na hřiště.
86'
Slobodan Jakovljević má závažné potíže, které se zatím nepodařilo rozehnat. To by bylo pro domácí smolné, protože už nemohou střídat.
85'
Další problémy svalového rázu. Opět je to Jakovljević, kterému musí pomáhat spoluhráči.
84'
Přihrávku na pravou stranu dokázala zachytit hostující obrana, načež Maribor vyvezl míč na útočnou polovinu.
83'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Gregor Bajde, přichází Jasmin Mešanović.
82'
Střídající Nardin Mulahusejnović si počínal příliš tvrdě na útočné polovině a dostává za své počínání žluté varování.
81'
Přihrávka na pravou stranu byla pro Tavarese příliš rychlá, takže míč mizí v zámezí.
80'
S centrovaným míčem z pravé strany si bez obtíží poradil Jasmin Handanović.
79'
Po rozehrání stadardní situace se o nůžky pokusil Toni Jović, jenže trefil pouze Aleksandera Rajčeviće.
78'
Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Marijan Ćavar, přichází Nardin Mulahusejnović.
77'
Další nedovolený zákrok hostujícího mužstva dává domácím standardní situaci.
76'
Domácí se proti oslabenému soupeři snaží něco vymyslet, ale zatím se jim prolomit obrannou hráz nedaří.
75'
Po chvilce oddechu se hráči obou družstev vrací na svá místa a můžeme pokračovat.
74'
Rozhodčí Siebert opět nařizuje krátkou pauzu určenou na doplnění tekutin.
72'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Luka Zahovič, přichází Aleks Pihler.
71'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Dino Hotič, přichází Marcos Tavares.
69'
Míč na levou stranu zakončoval jeden z domácích hráčů z voleje, ale ten se mu příliš nepovedl, takže míč letí vysoko nad.
68'
Blaž Vrhovec dostává v krátkém časovém sledu druhou žlutou kartu a musí opustit hrací plochu! Faul na Todoroviće rozhodčí nemohl přehlédnout.
67'
Opět se hra přesunula na polovinu hostujícího celku a tým z Mostaru se tlačí k soupeřově pokutovému území.
66'
Hosté na krátkou dobu míč získali a vydali se na útočnou polovinu, kde však Viler nezpracoval jednoduchou přihrávku.
65'
Hráči HŠK Zrinjski si však zatím přihrávají v uctivé vzdálenosti od Handanovićovy branky.
64'
Domácí jsou momentálně aktivnějším týmem a snaží se vymyslet nějakou brankovou příležitost.
63'
Vzápětí se Ćavar rozběhl, ale Blaž Vrhovec ho chytil za dres, takže německý sudí uděluje další žlutou kartu po faulu na domácího hráče.
62'
Dino Hotič dostává žluté varování poté, co poslal k zemi Marijana Ćavara uprostřed hrací plochy.
61'
V domácím dresu ze hry odstupují Filipović a Pezer, které nahrazují Todorović a Perišić.
60'
Problémy se svalem má Slobodan Jakovljević, takže potřebuje chvíli oddechu.
59'
Utkání plyne v poměrně poklidném tempu a ve druhé půli zatím absentují zajímavější fotbalové okamžiky.
58'
Po souboji s protihráčem zůstal ležet na trávníku Matija Katanec, ale po chvíli se zvedá a zřejmě bude schopen pokračovat ve hře.
56'
S centrem z pravé strany si naprosto bez potíží poradil rodák z Tuzly Kenan Pirić.
55'
Miloš Filipović poslal k zemi protihráče, takže se k míči dostávají hostující fotbalisté.
54'
Ve druhé půli zatím nesledujeme příliš zajímavou podívanou a šance stále nepřichází.
53'
Ofsajdové postavení si tentokrát nepohlídali domácí fotbalisté, takže sudí musí přerušit hru.
52'
Na hranici pokutového území Mariboru se domácí drželi s vypětím všech sil u míče, ale nedokázali se dostat ke kvalitnímu zakončení.
51'
Barić poslal šikovnou přihrávku, jenže spoluhráč následně přes soupeře nepřešel.
50'
Ahmedi se pokusil o technickou finesu, ale protivníka zaskočit nedokázal, takže míč končí v autu.
49'
Hosté pokračují v práci s míčem, ale ani tentokrát přihrávka vpřed neprošla, protože pozorný Katanec odvrátil za postranní čáru.
48'
Hráči Mariboru se snažili odpovědět, ale jejich kombinace na útočné polovině byla přerušena.
47'
Domácí se pokusili o zajímavé zakončení, ale Toni Jović zamířil těsně vedle branky.
46'
Luka Zahovič si v úvodu druhého poločasu vypomohl nedovoleným zákrokem, jehož terčem se stal Marijan Ćavar.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme dlouho čekali na úvodní branku. O tu se postaral Luka Zahovič až v závěru poločasu. Hosté museli přestát pokutový kop domácích, který neproměnil Nemanja Bilbija. Domácí dlouho vypadali lépe, ale nakonec se jim z útočných pokusů nepodařilo nic vytěžit. Maribor byl v zakončení efektivní a po skvělé akci skóroval Luka Zahovič. Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
45+2'
45+1'
Domácí mají míč na kopačkách, ale drží se poměrně daleko od soupeřovy branky.
45'
Nastavovat se budou ještě 2 minuty.
45'
Toni Jović si počínal příliš agresivně v osobním souboji a dopustil se dnes svého již třetího faulu.
43'
Nádhernou přihrávku vymyslel Dino Hotič, který uvolnil Bajdeho, jenž nehamounil a přihrávkou našel volného LUKU ZAHOVIČE. Syn slavného otce nezazmatkoval a poslal míč do odkryté branky.
42'
Domácí kombinovali s míčem u kopaček na vlastní polovině, načež poslali hodně nepovedený centr.
41'
Na druhé straně předal Hotič spoluhráči, který se okamžitě pokusil zakončit, ale ránu zblokoval obránce celku z Mostaru.
40'
Domácí se opět dostali k centru z levé strany, který nebezpečně propadl, ale nikdo z nabíhajících hráčů tam zrovna nebyl.
39'
Pokus o přenesení hry na levou stranu se domácím vůbec nevydařil a míč končí za postranní čarou, takže vhazuje Palčič.
38'
Nakonec však balón doputoval pouze k brankáři Pirićovi a směr hry se opět mění.
37'
Míč si vzali na kopačky hosté, kteří s ním kombinují a hledají místo, kudy udeřit.
36'
Rohový kop v podání Joviće opět neznamenal žádné vážnější nebezpečí pro Handanovićovu branku. Míč sice doletěl na spoluhráče, ale ten si při zakončení balón ukopl.
35'
Pokus domácích o zakončení zblokovala hostující obrana a posléze dostala míč do bezpečí.
34'
Další domácí centr ze strany se nepovedl, protože byl tečován soupeřem a míč následně sebral do rukavic Handanović.
33'
A opět míří vzhůru praporek pomezního sudího na znamení ofsajdového postavení hostů.
32'
Oba celky už se u postranní čáry osvěžily, takže se může pokračovat v utkání.
31'
Rozhodčí Siebert nařizuje přestávku na osvěžení hráčů, protože panuje teplé počasí.
30'
Další míč do vápna pouze proskákal pryč, aniž by ho kdokoliv z domácích dokázal zasáhnout.
29'
Ovšem k vidění byl pouze další nezdařený centr, který chytá do rukavic připravený Jasmin Handanović.
28'
Po delší době se na útočnou polovinu dostávají také domácí, kteří hledají místo, kudy se prosadit až k brance.
27'
Nepovedený míč letěl vpřed, ale jediným, kdo ho mohl získat, byl Kenan Pirić, který ho skryl ve své moci.
26'
Celek ze Slovinska momentálně přebral otěže utkání a snaží se o vstřelení úvodní branky.
25'
Nikoliv – rohový kop rozhodně nepatří k povedeným. Následně ale akce Mariboru pokračovala a v zajímavé pozici se ocitl jeden z nabíhajících hráčů, jehož hlavička však míří mimo tři tyče.
24'
Rohový kop se podařilo vybojovat hostujícímu celku. Podaří se Mariboru něco vytěžit z této standardní situace?
23'
V posledních okamžicích nesledujeme příliš fotbalové krásy ani na jedné ze stran.
21'
Domácí momentálně hodně faulují a tentokrát se útočného faulu dopustil Toni Jović.
19'
Dalšího zákroku proti pravidlům se dopustil domácí kapitán Pero Stojkić.
18'
Enormní snaha Nemanji Bilbiji se dostat k míči skončila odpískáním nedovoleného zákroku uprostřed hrací plochy.
17'
Toni Jović si vzal na starost exekuci dalšího rohového kopu, ale našel pouze hlavu nejbližšího bránícího hráče Mariboru.
16'
Hra se nám momentálně trochu uklidnila, ale o něco aktivnější jsou stále domácí.
14'
Dnes již druhé ofsajdové postavení Mariboru znamená další přerušení útočného snažení Slovinců.
13'
Domácí pokračují ve snaze o vstřelení úvodní branky, ale po rohovém kopu nic zásadního nevymysleli.
12'
Nepříjemná rána ze standardní situace letěla do středu branky, takže Jasmin Handanović dokázal míč vytěsnit mimo tři tyče.
11'
Exekuce pokutového kopu se ujal sám faulovaný Nemanja Bilbija a známý fakt, že faulovaný hráč by neměl zahrávat penaltu, se mu vymstil. Bilbija trefil tyč, od níž se míč odrazil do Handanoviće a ten ho za záda nepustil.
10'
Marko Šuler ještě dostává žluté varování.
9'
Penalta pro domácí! Bilbija předskočil soupeře, který ho povalil k zemi a sudí píská pokutový kop. Faulujícím byl zkušený Marko Šuler.
8'
Kvůli ofsajdovému postavení jednoho z hostujících fotbalistů se přerušuje hra.
7'
Hosté zvyšují útočnou aktivitu, ale Palčičův centr z pravé strany našel pouze soupeře, který odvrací za postranní čáru.
6'
Valon Ahmedi si vzal na starost exekuci standardní situace na útočné polovině. Jeho centr před Pirićem zasáhl jeden z hostů, ale na branku míč nesměřoval.
5'
Domácí jsou aktivní po levé straně, avšak centr do pokutového území se jim nevyvedl, takže míč pohodlně chytá Handanović.
4'
Toni Jović vedl další útok po levé straně, odkud si seběhl do středu hřiště a vypálil. Jeho ránu však zblokoval obránce na první rohový kop utkání. Po něm se hosté ubránili.
3'
Míč dopředu byl příliš dlouhý, takže ho jako první zasáhl zkušený Jasmin Handanović.
2'
Útok po levé straně domácí do ničeho zajímavého nedovedli, ale nakonec alespoň získali výhodu autového vhazování.
1'
Matej Palčič absolvoval u vlastního pokutového území hlavičkový souboj s Tonim Jovićem a sudí Siebert píská faul domácího hráče.
1'

HŠK Zrinjski: Pirić – Barić, Jakovljević, Katanec, Stojkić (C) – Pezer, Ćavar – Filipović, Bilbija, Jovic – Kajkut
Náhradníci: Bandić – Galić, Čirjak, Laštro, Todorović, Perišić, Mulahusejnović

NK Maribor: Handanović (C) – Palčič, Rajčević, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec – Hotič, Ahmedi, Bajde – Zahovič
Náhradníci: Obradović – Hodžič, Billong, Pihler, Tavares, Mešanović, Kramarič

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Koslowski (všichni Německo).
Ve čtvrtfinále, neboli 2. předkole kvalifikace LM, se představí zástupce Slovinska – Maribor, a Bosny a Hercegoviny – Zrinjski.

Zrinjski odehrál po skončení domácí soutěže dvě přípravná utkání. První utkání proti Vitezu vyhrál 2:0 a druhé utkání remizoval 1:1 s týmem Sloboda.
Zrinjski ve své domácí soutěži získal titul, o který bojoval zejména s týmem Željezničar. O titulu rozhodl rozdíl pouhého bodu. Po 32 odehraných zápasech získal Zrinjski celkem 64 bodů a jeho soupeř o bod méně, tj. 63 bodů.

Slovinský celek z Mariboru je v tomto utkání mírným favoritem. Maribor s přehledem získal ve své domácí soutěži titul s odstupem 13 bodů od týmu Gorica.
Maribor se na kvalifikaci připravoval velmi pečlivě, neboť stihl během června a července odehrát celkem šest přípravných utkání. Z těchto šesti utkání vyšel třikrát jako vítěz, jednou remizoval, avšak v posledních dvou utkáních prohrál a to s týmem Zaprešić (1:2) a Krasnodarem (0:2). Vítězství si připsal s týmy: Dinamo Bukurešť (2:1), Vardar (1:0), Ural (2:0) a remíza s Shkendija (1:1).

Vzájemné zápasy obou týmů se datují do roku 2014. V tomto roce spolu taktéž hrály ve čtvrtfinále v kvalifikaci LM. Po remíze (0:0) se tenkrát po odvetném zápase (2:0) radoval z postupu Maribor. Dokáže to zopakovat i tento rok nebo se bude radovat z postupu Zrinjski? To nám může napovědět ihned první zápas, který můžete sledovat v naší on – line reportáži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.