Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Celtic - 14. srpna 2018   20:00

AEK Atény
AEK Atény
6' Galo  • 50' Livaja
2:1
(1:0)
Celtic
Celtic
78' Sinclair
AEK Atény
Barkas – Bakakis, Oikonomou, Lambropoulos, Hult – Galo (82. Almpanis), Alef, Simoes (C), Bakasetas (90+1. Čošič) – Klonaridis (73. Mantalos) – Livaja
Tsintotas – Almpanis, Čošič, Giakoumakis, Mantalos, Moran, Ponce
Bezborodov – Danchenko, Gavrilin (vš. RUS)
Olympic Stadium, Atény
Celtic
Gordon – Forrest, Lustig (59. Dembelé), Hendry, Šimunovič, Tierney – McGregor, Brown (C), Ntcham – Griffiths, Rogič (75. Sinclair)
Bain – Dembele, Eboue, Gamboa, Hayes, Johnston, Sinclair

Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:4.
Jak byl Celtic v první půli o něco lepším týmem, tak v té druhé naprosto dominoval! Góly však stříleli především domácí, jmenovitě se prosadili Galo a Livaja. Sinclairův pokus už znamenal pouze kosmetickou úpravu. Bude to tedy AEK Atény, kdo se v posledním předkole Ligy mistrů utká s maďarským celkem MOL Vidi.
90+5'
90+5'
Málem jsem to zakřikl! Šimunovičovo zakončení patou ze vzduchu škrtlo pravou tyč!
90+5'
Celtic se zatím nedostává k žádným gólovým příležitostem.
90+3'
Centry do šestnáctky se zatím neukazují jako ta pravá cesta pro tým z Glasgow.
90+1'
Rozhodčí nastavuje pět minut.
90+1'
V rámci posledního střídání domácích vymění Čošič Bakasetase.
90'
Ntchamovi přistál na noze skákavý míč. Středopolař ale střelu nedokázal zkrotit.
90'
Za nesportovní dohrání Browna obdržel žlutou kartu Mantalos.
87'
Oikonomou ve vzdušném souboji Dembelého přehlavičkoval. Navíc si ještě odnesl tržnou ránu hlavě, jež bude vyžadovat ošetření.
86'
Hráči Atén se nyní snaží zdržovat hru na polovině soupeře, což je jim vcelku daří.
84'
Je jasné, že dnes již prodloužení neuvidíme, plajeři Celtiku se tedy nemají na co šetřit a stupňují svůj nátlak.
82'
Gala nahradí na zeleném pažitu Almpanis.
81'
Dembelého zradil první dotyk a alespoň na chvíli povolil tlak vlastního týmu.
78'
Celtic právě vstřelil branku!
Střídající SCOTT SINCLAIR rychle na utkání zanechal svou stopu! McGregor mu posadil míč na hlavu a křídelník skotského celku se se zakončením nepáral.
76'
Hlavička Hendryho po standardní situaci byla z ofsajdového postavení.
75'
Rogiče vystřídá Sinclair.
74'
Sudí Griffithsovi na špek neskočil a nasimulovaný pád neocenil písknutím.
73'
Klonaridis pro dnešek dohrál. Jeho místo na hřišti zaujme Mantalos.
72'
V posledních chvílích se Celticu nedaří překonat ostražitou obranu AEKu.
70'
Hult míč na hrací ploše neudržel.
69'
Slibná akce Celticu je přerušena zdviženým praporkem pomezního.
67'
Brown dostává za útočný faul na brankáře v době rohového kopu žlutou odměnu.
66'
Právě oběť nedovoleného zákroku z přímáku napřáhla a pořádně vyprášila Barkasovy rukavice.
65'
Kapitán domácích Simoes zatáhl Ntchama za dres.
64'
Klonaridis z ideální pozice na penaltovém puntíku selhal a Gordonovu svatyni přestřelil.
61'
Brown přerušil útok taktickým faulem na Livaju.
60'
K Rogičovi propadl balón po exekuci rohového kopu, střela však zasvištěla jen těsně na břevnem.
59'
Brendan Rodgers se pokusí oživit hru vystřídáním Lustiga Dembelém.
59'
Griffiths do vápna vrátil míč po rohovém kopu a málem z toho byla branka. Hendry z hodně těžké pozice zády k brance hlavičkoval a málem překvapil Barkase.
57'
McGregorův dobrý pas na zadní tyč byl odvrácen jedním z bránících hráčů.
56'
Forrest si ve vápně našel přihrávku, jeho následné zakončení však bylo zblokováno.
53'
Galo obdržel za hodně ostrý skluz při napadání na Hendryho jasnou žlutou kartu.
50'
AEK Athény právě vstřelily branku!
Lustig zbytečně fauloval Hulta na levé straně a z následné standardky přišel tvrdý trest. Lambropoulos sklepl centrovaný míč na hlavu LIVAJY, jemuž nedělalo vstřelení branky žádný problém!
48'
Ani tento pas strážce branky Celticu nebyl ideální.
46'
Klonaridis se provinil útočným faulem, když Brownovi nastavil stoličku.
46'
Gordonovi se nepovedl výkop a poslal míč do autu.
46'
Na hrací plochu už postupně vybíhají hlavní aktéři dnešního zápasu.
Druhá pětačtyřicetiminutovka začne přibližně ve 21.00.
V Aténách jsme zatím mohli sledovat vcelku vyrovnané utkání. Šance byly vidět na obou stranách, lehce nebezpečnější možná byli plajeři skotského celku. Zatím jedinou branku však vsítil Galo již v šesté minutě. Bude hodně zajímavé pozorovat, s čím do druhého poločasu obě mužstva nastoupí. Připomínám, že Celtic musí alespoň jednou rozvlnit síť, abychom šli do prodloužení.
45'
45'
Roh Celticu nezahrozil.
43'
Klonaridis byl zastaven excelentním skluzem Šimunoviče.
42'
Útočníkovi Livajovi se nelíbilo nesportovní kopnutí od Browna, který o sekundu předtím čistě odebral míč. Livaja Brown srazil na zem a správně dostal žlutou kartu. Myslím, že v tomto případě by však měli dostat napomenutí oba.
41'
Ani presink domácích není vůbec špatný.
40'
Svěřenci Brendana Rodgerse nedávají Aténám příliš prostoru na manipulaci s míčem.
39'
Gólman Barkas centr Forresta posbíral.
38'
Galo razanci své přihrávky na Bakasetase přehnal.
37'
Průnikový pas na Bakasetase byl zatrhnut jedním z obránců.
36'
Ten nenadělal Barkasovi vůbec žádné starosti.
35'
Forrest se snažil znovu projít přes levou stranu aténské bránící linie, z útoku však bude pouze rohový kop.
33'
Griffiths měl na noze vyrovnávací branku! V pokutovém území si našel střílenou přihrávku od McGregoru, balón se však odkutálel jen těsně vedle vzdálenější tyče.
32'
Na hřišti nyní můžeme vidět přehlídku překažených útoků.
30'
Atény se nyní opět alespoň na chvíli vymaní z tlaku Celticu. Ntcham byl donucen odehrát balón do autu.
28'
Australský fotbalista Rogič opět napřáhl, ani nyní ale nemohl slavit. Míč mířil daleko mimo Barkasovu klec.
26'
Bakasetase vyslal za špatně postavenou obranu Celticu Klonaridis, pohotový Gordon ale úmysl přečetl a výběhem příležitost překazil.
23'
Rogič se dobře vymotal z obklíčení dvou protihráčů a vyslal balón na zadní tyč, kde číhal Tierney. Levý obránce však stihl merunu pouze lehce tečovat.
21'
Trávník na Olympijském stadionu je hodně podmočený a hráči neojediněle podklouzávají. Stejný osud potkal také Hulta, jenž odevzdal míč protivníkovi.
20'
Hendry míč na jistotu poslal do zámezí, aby dal možnost sobě i svým spoluhráčům ke zformování.
19'
Hráči skotského celku nyní vytvořili na půlce soupeře pomyslný zámek a drží domácí v tlaku.
18'
Levý obránce Forrest se na levé straně hřiště dobře uvolnil a vyslal balón do šestnáctky. Bohužel pro Celtic, míč nenašel nikoho v bílo-zeleném dresu.
17'
Dostoupení Livaji v podání Šimunoviče nebylo podle pravidel.
15'
Griffithsovi střela nesedla a skončila daleko mimo oblast tří tyčí.
14'
Alef kop od praporku odvrátil.
14'
Standardní situace rozehraná Brownem byla odvrácena na rohový kop.
12'
Rogič se pokusil ohrozit Barkasovu branku z hranice vápna, Barkas ale ne úplně špatný pokus lapil.
9'
Klonaridis dostal pěknou přihrávku mezi protihráče, zakončoval však ze skluzu, což přesnost jeho střely hodně ovlivnilo.
6'
Nedůraznost bránících hráčů zapříčinila jednoduchý gól pro GALO! Pas od Hulta do šestnáctky byl hodně pomalý, nikdo z obránců na něj však nezareagoval a pravé křídlo domácích pak mělo snadnou práci!
5'
Středopolař Brown se Klonaridisově ráně odvážně postavil a pokus zablokoval.
4'
McGregor unikl po levé lajně, jeho následnou přihrávku do středu však Ntcham nezkrotil.
2'
Bakakis se sice dostal k hlavičce, kvůli výšce pasu se ale do balónu nemohl pořádně opřít.
1'
Výkopu se ujali hráči Celticu, kteří dnes nastoupili v klasických bílo-zelených dresech. Atény také oblékly klasickou kombinaci žluté a černé.
1'
Obě jedenáctky již jsou na hřišti a ruský sudí za chvíli hvizdem zahájí zápas.

AEK Atény FC: Barkas – Bakakis, Oikonomou, Lambropoulos, Hult – Galo, Alef, Simoes (C), Bakasetas – Klonaridis – Livaja
Náhradníci: Tsintotas – Almpanis, Čošič, Giakoumakis, Mantalos, Moran, Ponce

Celtic FC: Gordon – Forrest, Lustig, Hendry, Šimunovič, Tierney – McGregor, Brown (C), Ntcham – Griffiths, Rogič
Náhradníci: Bain – Dembele, Eboue, Gamboa, Hayes, Johnston, Sinclair

Rozhodčí: Bezborodov – Danchenko, Gavrilin (vš. RUS).
AEK Atény FC

Domácí Atény teprve čekají na start své domácí soutěže v Řecku, kde se jim loni podařilo získat titul. Ten jim také zajistil účast v tomto 3. předkole, do kterého nevstoupili vůbec špatně. Po prvním zápase ve skotském Glasgow si totiž přivezli domů výsledek 1:1 a tudíž i výhodu vstřelené bránky venku.

Celtic FC

Naopak Celtic, ten už se vydal za obhajobou titulu ve Skotské Premiership. V 1. kole dokázal doma porazit Livingstone s přehledem 3:1, ovšem ve 2. už nestačil na Heart of Midlothian poměrem 0:1. A dnes je v Aténách taky nebude čekat nic lehkého, jelikož již po zmíněném prvním zápase budou muset v odvetě vstřelit alespoň 1 branku, aby měli šance na postup.
Dnes se proti sobě v rámci 3. předkola Ligy mistrů postaví týmy AEK Atény FC a Celtic FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.