Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Videoton Fehérvár - 28. srpna 2018   21:00

AEK Atény
AEK Atény
48' Mantalos
1:1
(0:0)
Videoton Fehérvár
57' Nego
AEK Atény
Barkas – Bakakis, Oikonomou, Lampropoulos, Hult – Mantalos (C) (89. Ćosić), Galanopoulos, Simões, Lopes – Klonaridis (62. Ponce) – Livaja (84. Alef)
Tsintotas – Giakoumakis, Ćosić, Ponce, Svarnas, Mpotos, Alef
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Polsko)
Olympic Stadium, Atény
Kovácsik – Fiola, Juhász (C), Vinícius, Stopira – Nego, Hadžić, Nikolov (46. Pátkai) – Lazović, Kovács, Šćepović
Tujvel – Berecz, Pátkai, Tamás, Tóth, Hangya, Sós

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:16.
Ve druhém poločase jsme sledovali poměrně zajímavou podívanou, když se velmi brzy dostali do vedení domácí. Z nařízené penalty se nemýlil Petros Mantalos. Hosté však zbraně rozhodně nesložili a za necelých deset minut po Mantalosově brance vyrovnal Loïc Nego. Domácí znervózněli a bránili se ze všech sil, což se jim ale nakonec podařilo a mohou slavit postup do základní skupiny Ligy mistrů. Situaci AEK navíc ještě zkomplikoval Hélder Lopes, který se nechal úplně zbytečně vyloučit v 81. minutě. Maďarský celek však za předvedený výkon zaslouží uznání a respekt. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+8'
Po závěrečném hvizdu ještě rozhodčí udělil několik karetních trestů a jedním z nich je i červená karta pro Livaju, který tak může očekávat trest pro základní skupinu.
90+8'
Žluté karty si ještě z utkání odnáší Hult a Lazović.
90+8'
90+7'
Roland Juhász se ještě dostal ke střele, ale ta jenom těsně minula domácí branku.
90+7'
Ezequiel Ponce trochu netakticky vypustil střelu ze střední vzdálenosti, kterou Ádam Kovácsik v pohodě kryje.
90+6'
Paulo Vinícius se dopustil faulu na vlastní obranné polovině a domácí směřují za kýženým výsledkem.
90+5'
Delší dobu trvá i než míč uvede do hry Vasileios Barkas. Míč je v držení hráčů AEK.
90+4'
Na hrací ploše opět zůstává ležet několik hráčů. Domácí se snaží šetřit čas všemi prostředky.
90+3'
Ofsajdové postavení přerušuje další útočné snažení hostujícího celku. Maďarům dochází čas.
90+2'
Řecký fotbalista stále leží na zeleném pažitu a rozhodčí přivolává lékařský tým AEK. Hráči MOL Vidi FC mezitím nabádají sudího, aby nezapomněl patřičně zvýšit nastavený čas.
90+1'
Žluté varování si z dnešního utkání odnese i kapitán hostů Juhász.
90+1'
Konstantinos Galanopoulos padl na trávník po souboji s Kovácsem a samozřejmě se ze země dlouho nezvedá.
90'
Polský rozhodčí Marciniak se rozhodl nastavit dalších 5 minut za různá zdržení.
89'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Uroš Ćosić.
88'
Brankář už je v pořádku, takže můžeme pokračovat v závěru základní hrací doby. Uvidíme, zda se ještě nedočkáme hostující branky a prodloužení.
87'
Danko Lazović tentokrát neposlal zrovna povedený centr, který sebral Barkas do rukavic. Řecký gólman navíc zůstává ležet na trávníku a signalizuje sudímu křeč ve stehenním svalu.
86'
Stopira poslal centr z levé strany, se kterým si domácí poradili. Ovšem hosté zůstali v útoku a Negův centr je zblokován na roh.
85'
Ezequiel Ponce se pokoušel zakončit po přihrávce do pokutového území, ale byl zblokován.
84'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Marko Livaja, přichází Alef.
82'
Livaja se nedokázal protáhnout přes dvojblok bránících protihráčů a zlobí se na sudího, že nepíská faul.
81'
Z volného přímého kopu vypálil Danko Lazović, ale našel pouze dobře postaveného Barkase, který vyráží míč.
81'
To se dějí věci! Hélder Lopes dostává rovnou červenou kartu a musí opustit hřiště! Lopes zezadu přišel k soupeři a lehce se ho dotkl hlavou, což sudí vyhodnotil jako nesportovní chování.
80'
K vidění bude velmi zajímavá standardní situace, když Simões sestřelil těsně před pokutovým územím Lazoviće.
79'
Stopira sice přišel o míč, ale jeho chybu dokázal napravit jeden ze spoluhráčů a míč opět získali hráči maďarského družstva.
78'
Z pravé strany centroval Lazović, avšak jeho centr byl zřejmě tečován Hultem. Rozhodčí však nařizují odkop od branky, proti čemuž Lazović důrazně protestuje.
77'
Chorvatský forvard Livaja je v posledních minutách hodně vidět. Nyní však v negativním světle, když se dopustil útočného faulu.
76'
Livaja nedokázal zpracovat oblouček, který mu poslal Mantalos. Míč se odrazil jen do rukavic Kovácsika.
75'
Mantalos se rozhodl přejít přes dva protihráče, ale to si vzal příliš velké sousto a o míč přišel.
75'
Rozehrávky rohového kopu se ujal Petros Mantalos, ale našel pouze hlavu Vinícia.
74'
Marko Livaja rozhýbal soupeře a tvrdou ranou na bližší tyč prověřil pozornost Kovácsika, který vyráží na roh.
73'
Livaja sice dobře podržel míč, nicméně vybíhal z ofsajdové pozice, takže se hra přerušuje.
72'
Centrovaný míč z rohového kopu dokázal sebrat do rukavic Vasileios Barkas. Následně zůstává jeden z domácích ležet na hrací ploše.
71'
Marko Šćepović poslal povedenou střelu, která zůstala dlouho skryta za obránci a Barkas musel míč vytáhnout na roh.
71'
Střídající Ponce podklouzl, ztratil míč, načež fauloval soupeře, který mohl vyvézt míč.
70'
Míč na Bakakise byl o kousek delší, než by řecký zadák potřeboval, takže mu ho sebral pozorný Kovácsik.
69'
Fotbalisté AEK jsou pod tlakem a potřebovali by začít hrát úplně jinak, protože nyní je jen otázkou času, kdy hosté vstřelí další branku.
68'
Loïc Nego se opět pokusil změnit stav, když se uvolnil a z otočky vypálil velmi nebezpečně, ale rána skončila kousek vedle branky.
67'
Barkasovi se příliš nezdařila rozehrávka, když míč poslal příliš k postranní čáře a musel rychle zpět do branky, aby ho hosté nezaskočili případným rychlým vhazováním.
66'
Ofsajdové postavení si nepohlídal autor vyrovnávací branky, takže se po jeho kontaktu s míčem přerušuje hra.
65'
Míč mají v držení domácí fotbalisté, kteří se ovšem do útoku příliš rychle nehrnou.
64'
Niklas Hult si chtěl narazit míč se spoluhráčem, ale ten mu nedal příliš dobrou přihrávku, takže Hult nedokázal nic vymyslet.
63'
Livaja dokázal udržet míč v těžké situaci a domácí se snaží dostat přes soupeřovu obranu.
62'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Viktor Klonaridis, přichází Ezequiel Ponce.
61'
Momentálně jsou stále aktivnější hosté, avšak drží se s míčem poměrně daleko od branky soupeře.
59'
Míč mají na kopačkách opět hosté a z publika se ozývá zatím nesmělý pískot.
57'
Vidi právě vstřelil branku!
A situace se nám rázem z pohledu domácích komplikuje! LOÏC NEGO dostal vynikající míč do běhu od Danka Lazoviće, unikl ofsajdové pasti a povedeným zakončením vyrovnává stav utkání na 1:1.
56'
Ovšem exekuce rohového kopu se domácím vůbec nepovedla a míč přeletěl všechny hráče v pokutovém území, načež doskákal do autu.
55'
Máté Pátkai nepředvedl zrovna povedený obranný zákrok a výsledkem je rohový kop pro celek z Atén.
54'
Danko Lazović poslal míč do hry od rohového praporku, ale našel pouze hlavu dobře postaveného hráče AEK.
53'
Nego našel Fiolu, jehož centr si málem srazil do vlastní branky jeden z domácích zadáků. Nakonec tedy uvidíme rohový kop.
51'
Domácí obrana byla dostatečně pozorná, načež se domácí dostali do brejku, který ale Livaja pokazil zbytečným sólováním.
50'
Hosté kombinují s míčem u kopaček, nicméně zatím se drží poměrně daleko od soupeřovy branky.
49'
Situace se pro hosty zase tolik nemění, protože stále musí vstřelit dvě branky, nicméně za současné konstelace by jim dva góly stačily jen na prodloužení.
48'
AEK Athény právě vstřelily branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal kapitán PETROS MANTALOS a tvrdou ranou po své levé ruce nedal brankáři nejmenší šanci. Kovácsik navíc skočil na opačnou stranu.
47'
Attila Fiola dostává žlutou kartu po kontaktu s Lopesem a uvidíme penaltu!
46'
Do druhého poločasu již nenastoupil Makedonec Nikolov, který si koledoval o vyloučení. Na hrací ploše ho nahrazuje Máté Pátkai.
46'
Máme za sebou první polovinu odvetného utkání, ve kterém jsme se zatím žádného brankového úspěchu nedočkali. Větší příležitost jsme viděli na straně maďarského celku, který potřebuje vstřelit dvě branky, aby mohl pomýšlet na postup. Tvrdou ránu mířící pod břevno v podání Lazoviće však Barkas vytáhl. V závěru poločasu se ještě ve střelecké pozici ocitl Marko Livaja, nicméně branku o kousek minul. Hosté musí ve druhém poločasu přidat na aktivitě, aby mohli pomýšlet na postup přes řeckého soupeře. Druhý poločas začne přibližně ve 22 hodin.
45'
45'
Marko Livaja předvedl velmi povedenou individuální akci, když posadil na zem Vinícia a napřáhl k tvrdé ráně, která však končí poměrně těsně nad břevnem.
44'
Kombinace hostujícího celku momentálně probíhá na obranné polovině, což domácím velmi vyhovuje.
43'
Míč z volného kopu byl posunut před Livaju, jenže to defenziva hostů odhadla a včas zblokovala střelecký pokus Chorvata.
42'
Anel Hadžić vyrobil hrubou chybu, kterou napravoval stažením unikajícího soupeře k zemi, za což vidí žlutý trest.
41'
Před rozběhnutým Stopirou míč ukopl za postranní čáru Bakakis. Domácí se v posledních minutách musí stále častěji bránit.
40'
István Kovács se pokusil vystřelit ze střední vzdálenosti, nicméně jeho rána byla tečována a na Barkasovu branku ani nedoletěla.
39'
Přihrávka z pravé strany vápna proletěla pokutovým územím maďarského celku, aniž by ji někdo dokázal zasáhnout.
38'
Další nedovolený zákrok hráčů MOL Vidi FC končí žlutým trestem pro Loïca Nega.
37'
Rohový kop vybojovali opět hráči hostujícího celku. Centrovaný míč od rohového praporku vyrazil Barkas mimo bezprostřední nebezpečí.
36'
Marko Livaja zřejmě podklouzl na promočeném trávníku a dopustil se útočného faulu, když poslal k zemi bránícího soupeře.
35'
Danko Lazović opět poslal dobrý míč. Tentokrát nešlo o střelu, ale o centr, který našel Stopiru, jenž však minul bránu.
34'
Uvidíme další standardní situaci hostujícího celku, tentokrát z pravé strany.
32'
Po ostrém centru zasahoval Kovácsik. Jeho zákrok nebyl nejjistější, ale míč za svá záda nepustil a k dorážce se opět nikdo ve žlutočerném nedostal.
31'
Nebezpečná akce byla k vidění i na druhé straně, avšak po Simõesově střele se k dorážce nikdo z hráčů AEK nedostal.
30'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Danko Lazović, jehož povedenou ránu musel vytáhnout Barkas zpod břevna skvělým zákrokem.
29'
André Simões se dopustil nedovoleného zákroku poměrně blízko vlastního pokutového území a uvidíme standardní situaci.
28'
Livaja udělala zajímavý manévr, kterým se zbavil soupeře, aby následně míč poslal pouze do dalšího protivníka.
27'
Bakakis nabral rychlost na pravé straně, dostal dobrou přihrávku do běhu, aby poslal centr do vápna, leč spoluhráče nenašel.
26'
Stopira dokázal uniknout po straně a po jeho centru hosté vybojovali rohový kop. Centr byl odvrácen na další roh, s nímž už si obrana AEK poradila na výbornou.
25'
Další centrovaný míč z levé strany dokázali hosté odvrátit i trochu se štěstím.
24'
Danko Lazović se nedostal k míči, jehož cestu do zámezí pohlídal Lampropoulos.
23'
Viktor Klonaridis si stáhl centr na prsa, nechal míč odskočit od země, načež poslal střelu vysoko nad bránu.
22'
Nego dostal šanci na centr z levé strany, leč míč poslal pouze do míst, kde musel zasáhnout Barkas, který stáhl míč do rukavic.
21'
Dobře zabojoval Loïc Nego a získal míč na útočné polovině. Posléze hosté vybojovali standardní situaci.
20'
V Aténách se spustil poměrně silný déšť. Uvidíme, jak to bude vyhovovat hráčům obou celků.
19'
Kapitán Roland Juhász dokázal odehrát míč jako první před dotírajícím Livajou.
18'
Tentokráte centroval směrem k vápnu Bakakis, ale obrana soupeře si snadno poradila. Následně se v ofsajdu nechal nachytat Livaja. Příliš to však domácí příznivce mrzet nemusí, protože v dobré šanci mířil vysoko nad.
17'
Z pravé strany centroval Klonaridis, ale míč z jeho kopačky byl o kousek delší, než jak by nabíhající spoluhráč potřeboval.
16'
Mantalos poslal velmi dobrý míč do pokutového území, který si našel Oikonomou, leč branku netrefil.
15'
A na trávníku po faulu Nikolova končí Bakakis. Tohle už si téměř říkalo o další žluté varování pro Makedonce.
14'
Marko Livaja se stal obětí dalšího nedovoleného zákroku hostujícího celku. Maďaři hrají zatím poměrně nečistě.
13'
Boban Nikolov trochu riskuje, když se dopustil útočného faulu, přičemž už jednu kartu na kontě má. Makedonec by měl trochu upustit od agresivního stylu hry.
12'
Ofenzivní snažení hostujícího celku opět nemělo příliš dlouhého trvání a míč se dostává na kopačky domácích.
11'
Dlouhé autové vhazování předvedl Bakakis, leč spoluhráče v pokutovém území se mu najít nepodařilo.
10'
Chyba na vlastní polovině a následná nedůslednost při bránění přihrávky ze strany mohla znamenat velké problémy pro Maďary. Nakonec je z toho aut pro domácí poblíž vápna.
9'
Opět v akci aktivní Mantalos, jehož pas do vápna však dokázal zastavit zkušený Roland Juhász.
8'
André Simões sice přišel o míč, ale vzápětí alespoň ukázkově zabojoval a nenechal projít soupeře na vlastní polovinu.
7'
Makedonec Boban Nikolov zastavoval rychlý brejk soupeře pouze za cenu žluté karty.
6'
Maďaři se vydali na útočnou polovinu, kde však celkem jednoduše ztratili míč.
5'
Pěknou individuální akci předvedl Petros Mantalos, který obešel soupeře a ostrým centrem hledal nabíhajícího Lopese, leč tomu chyběl kousek, aby míč zasáhl.
4'
Od rohového praporku poslal centr Mantalos, který hledal hlavu Lampropoula, avšak o kousek minul.
3'
Kapitán Juhász se musel mít na pozoru a odvracel míč za postranní čáru. Posléze domácí vybojovali první rohový kop utkání.
2'
Marko Šćepović napadal rozehrávku soupeře, avšak jeho snaha se nesetkala s úspěchem a Barkas dokázal rozehrát.
1'
Úvodní výkop měli hosté, kteří se pokusili o nákop vpřed, kde však míč sebral Michalis Bakakis a vydal se na útočnou polovinu, kde se stal obětí nedovoleného zákroku.
1'
Z historického pohledu je o něco úspěšnějším klubem na evropské scéně maďarský MOL Vidi FC jakožto následovník klubu s názvem Videoton, jenž se v roce 1985 probojoval do finále tehdejšího Poháru UEFA, který je dnes znám jako Evropská liga. Ve finálovém dvojzápase se Videoton utkal s Realem Madrid, kdy nejprve na vlastním hřišti podlehl 0:3, aby v odvetě Španělům trochu zkomplikoval situaci, když zvítězil 1:0. Když se podíváme na současný kádr MOL Vidi FC, můžeme si povšimnout i hráče, který zanechal stopu v české nejvyšší soutěži. Na lavičce sedí zadák Krisztián Tamás, který strávil půl sezóny na hostování v pražské Slavii v době, kdy byl kmenovým hráčem slavného AC Milán.

AEK Atény FC: Barkas – Bakakis, Oikonomou, Lampropoulos, Hult – Mantalos (C), Galanopoulos, Simões, Lopes – Klonaridis – Livaja
Náhradníci: Tsintotas – Giakoumakis, Ćosić, Ponce, Svarnas, Mpotos, Alef

MOL Vidi FC: Kovácsik – Fiola, Juhász (C), Vinícius, Stopira – Nego, Hadžić, Nikolov – Lazović, Kovács, Šćepović
Náhradníci: Tujvel – Berecz, Pátkai, Tamás, Tóth, Hangya, Sós

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Polsko).
MOL Vidi FC

Maďarské družstvo odehrálo v domácí soutěži již čtyři zápasy a stále zůstává neporaženo, nicméně zisk osmi bodů není úplně ideální. MOL Vidi doma rozdrtil Kisvardu 4:0, remizoval s Paksem a Debrecínem 1:1 a zvítězil na půdě Honvedu 3:0. V předkolech Ligy mistrů museli Maďaři začínat hodně brzy a postupně vyřadili lucemburské Dudelange, bulharský Ludogorec Razgrad a švédské Malmö FF. V posledním souboji v předkolech pak narazili na AEK Atény a v odvetě se musí snažit o nápravu nepříznivého výsledku z prvního klání.
AEK Atény FC

Řekové za sebou mají první kolo nejvyšší domácí fotbalové soutěže, kde se jim podařilo zvítězit 2:0 nad Gianninou. V Lize mistrů museli absolvovat předkolo, v němž se střetli se skotským Celticem Glasgow, který dokázali vyřadit po výsledcích 1:1 a 2:1. V loňské sezóně slavilo AEK vítězství v řecké lize, když skončilo s náskokem šesti bodů před celkem PAOK Soluň, jemuž však byly odečteny tři body z rozhodnutí svazu. Nyní tedy AEK bojuje o postup do nejslavnější klubové soutěže světa a má nakročeno velmi dobře.
Máme před sebou odvetné utkání posledního předkola Ligy mistrů, ve kterém se spolu utkávají celky AEK Atény FC a MOL Vidi FC. První utkání dokázal vyhrát řecký celek, který na půdě soupeře vstřelil dvě branky, zatímco Maďaři si připsali pouze jediný střelecký úspěch, takže AEK bude hájit velmi dobrý výsledek ze hřiště soupeře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.