Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Záhřeb - 7. srpna 2018   16:00

Astana
Astana
0:2
(0:1)
Záhřeb
Záhřeb
39' Budimir   • 84' Olmo
Astana
Erič (C) – Rukavina, Postnikov, Aničič, Šomko – Majevskij – Tomasov, Kleinheisler, Mužikov, Pedro Henrique – Kabananga
Mokin – Bejsebekov, Oliveira, Janga, Malij, Murtazajev, Ščetkin
J. Beaton – A. Mather, S. Carr (SCO)
Astana Arena, Astana
Záhřeb
Zagorac – Stojanovič, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi (C) – Hajrovič, Gojak, Olmo, Oršič – Budimir
Semper – Gavranovič, Kadzior, Kněževič, Perič, Rrahmani, Sunjič

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 10:12. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:16.
Pro dnešek děkuji za pozornost. Naviděnou!
Druhý zápas se odehraje 14.8. ve 20:00, kdy ho budeme znovu vysílat tady na Onlajnech.
A tím skotský rozhodčí také ukončil dnešní zápas. Hráčům nějakou dobu trvalo než se na hřišti otrkali. Nakonec si však oba celky vytvořily dost šancí. Produktivnější bylo ale Dinamo Záhřeb, které si tak domů veze dost nadějný náskok 2:0. Astana se sice na konci zápasu snažila ještě výsledek zkorigovat, to se jí ale nepodařilo a tak pojede do Záhřebu v dost nevýhodné pozici.
90+5'
90+5'
Další centr letěl tentokrát zleva, odhlavičkoval jej ale jeden z hostů, a tak se míč dostává až k Eričovi.
90+4'
Domácí teď pěkně přenesli hru na levou stranu, oba centry z této strany ale nikoho ze žlutých nenašly.
90+2'
Na středu se otevřel prostor pro Pedra Henriqueho, jeho střela z větší dálky do brány nezapadla.
90+2'
Domácí obránci zase musí sbírat míč až na své polovině a spěchají zpátky dopředu.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Domácí se teď snaží posílat centry do vápna hostů, s nimi si ale obrana Dinama zatím dokázala poradit.
89'
Pěkně se teď do míče položil Gavranovic, který stál úplně sám před Eričem. Další branku však nepřidal.
88'
Domácí to však ještě nevzdávají a hrnou se dopředu. Do vápna opět letěl dlouhý balón a přistál až u Murtazajeva, ten jej však na bránu neposlal.
86'
Mezitím domácí fanoušci již začínají opouštět tribuny a s Astanou to ve 3. předkole nevypadá moc dobře.
84'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku! Zcela nenápadně se dostal do šance DANI OLMO, tomu se otevřel prostor na středu hřiště a jeho střela skončila v bráně! 2:0
84'
Astana musí znovu začínat až odzadu. Dlouhý míč letěl na Jangu, byla ovšem příliš dlouhý.
82'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Hajrovič, přichází Kadzior.
82'
Faulu se teď dopustil domácí Kleinheisler.
82'
Astana teď přidává na obrátkách a Dinamo se čím dál víc zatahuje.
80'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Tomasov, přichází Murtazajev.
80'
Znovu centroval Tomasov a tentokrát míč našel svého majitele. Jangovi se dokonce podařilo dostat míč do brány, to už byl ale pískán útočný faul.
79'
Do vápna teď posílal centr Tomasov, ten ale nenašel nikoho ze žlutých.
78'
I ta ale míč rychle ztrácí, po centru z levé strany jej ale uklízí až k hostujícímu brankáři Zagoracovi.
77'
Dinamo získává další aut na polovině soupeře. Z něj se pokoušel odcentroval Olmo, nakonec ale míč ztratil a dopředu míří Astana.
76'
Záhřeb už samozřejmě nikam nespěchá a tak mu hra u lajny hostů vyhovuje.
75'
A byla z toho pěkná hlavička Aničiče, ani ta ale neskončila v síti Dinama.
75'
Domácí teď vybojovali roh.
74'
Astana už vysílá do útoku mnoho sil a to tak otevírá prostor Dinamu dostat se do protiakce.
73'
Hajrovič teď poslal vysoký míč do vápna, ze vzduchu ho ale sbírá Erič.
71'
Žlutou kartu dostává Gojak (GNK Dinamo Záhřeb).
70'
Do protiútoku se teď dostalo Dinamo. Gavranovič dostal balón do ideální pozice, skórovat však nedokázal.
69'
Kleinheisler už byl na hranici pokutového území, po kličce na střed mu však byl míč odebrán jedním z hostů.
68'
Astana se však drží na míči a je nastěhovaná na polovině soupeře.
66'
Domácí si teď vytvořili krátký tlak, vše ale končí odkopem od brány Dinama.
65'
Faulem se teď provinil střídající Sunjič.
64'
Po dvou střídáních se k míči dostávají hosté a už míří dopředu. Šomko ale skluzem celou akci zastavil.
63'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kabananga, přichází Janga.
62'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ademi, přichází Sunjič.
62'
Dinamo roh natahovalo co to jen šlo, k hlavičce se pak dostal Theophile-Catherine, ta ale skončila mimo tři tyče.
61'
Už na vápně byl Oršič, navedl si balón na střed, jeho střela však byla zablokována nad bránu.
60'
Pěkně to teď vykombinovali domácí, Oliveira si však míč posunul příliš daleko a celou akci tím tak pohřbil.
59'
Hra nám již pokračuje a míče domácí, kteří zakládají útok na své polovině.
58'
Na zemi se teď nechává ošetřovat jeden z domácích. Je to s pětkou Aničič, který už však odchází po svých.
56'
Do obrovské šance se pak dostal Olmo, skvěle ale zasáhl domácí brankář Erič a drží naděje Astany.
55'
Domácí se však drží na míči, postupují po pravé straně. Míč se poté posunul k Kabanangovi, ten jej však ztratil.
54'
Dlouhý balón však doputoval, až ke hráčům ve žlutých dresech. Z pravé strany opět centroval Rukavina, znovu neúspěšně.
54'
Dinamo však začíná až odzadu.
53'
Ke slovu se tak dostávají hosté. O faul si řekl Stojanovič.
52'
Pěkný míč do vápna poslal Rukavina, gólem to však neskončilo.
51'
Domácí fanoušci se teď snaží povzbudit své favority, a ti se i dostávají k míči.
50'
Žlutou kartu dostává Majevskij (FC Astana).
49'
Pěkně si teď balón ze vzduchu zpracoval Pedro Henrique, na to ale nedokázal navázat a míč pak ztratil.
48'
Do 2. půle zatím lépe vstoupilo Dinamo, Oršič však dlouhý pas nestihl a tak budou rozehrávat domácí.
46'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Mužikov, přichází Oliveira.
46'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Budimir, přichází Gravranovič.
46'
Do pěkné šance se teď dostal jeden z hostí, zákrokem se však vytáhl Erič.
46'
Hráči se nám již pomalu vracejí na hřiště.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Je tomu tak. Ze zápasu mají zatím více domácí, ovšem ani jednu šanci se jim nepodařilo proměnit, a tak se po skvělé individuální akci Olma prosadil Budimir.
45+1'
45+1'
Mezitím už nám běží nastavení. U míče je hostující Dinamo. Zagorac poslal dlouhý balón dopředu, ten s k němu však vrací zpět a to bude nejspíš vše i z 1. půle.
43'
Z dálky to teď zkoušel Tomasov, jeho střela však skončila vedle brány Zagorace.
42'
Domácí se snaží odpovědět, blíže ke bráně hostů se jim ale zatím nedaří dostat.
41'
Žlutou kartu dostává Stojanovič (GNK Dinamo Záhřeb).
39'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku! Do protiútoku se dostala hned dvojice hráčů Dinama. Skvěle to provedl Olmo, který se přehodil jednoho z domácích a MARIO BUDIMIR už pak v podstatě uklidil do odkryté brány.
38'
Do protiútoku se teď dostával Orčič, míč však končí až u Eriče.
37'
Z levé strany centroval jeden z domácích a do velké šance na zadní tyči se dostal Rukavina! Zakončit ideálně se mu však nepodařilo.
36'
Míč a i hráče na zádech teď skvěle podržel Kabananga, faulu se poté dopusil Hajrovic a obdržel za něj žlutou kartu.
35'
Zahraje si i brankář Erič.
34'
Pěkně to teď vykombinovala Dinamo, klíčová přihrávka však skončila u hráče se žlutým dresem a Astana se tak snaží zklidnit hru.
33'
Ne zemi teď chvíli pobyl Olmo, už je však na nohou a Dinamo se ujímá balónu na své půlce.
31'
Tentokrát se ji ujal Tomasov a nadýchaným balónem našel hlavu jednoho ze spoluhráčů, hlavička však končí vedle.
31'
A máme tady faul Theophile-Catherina a zajímavou standartku pro domácí.
31'
Domácí se snaží zásobit vysokými balóny Kabanangu, tomu se však zatím nedaří je udržet.
30'
Střela však skončila ve zdi, a tak musí hosté začít znovu.
29'
A stejný muž se dopustil i faulu, přímý volný kop pro Dinamo.
29'
Pěknou střelu teď poslal na bránu Mužikov, Zagorac si s ní však poradil a do útoku se ženou hosté.
28'
Zagorac poslal daleký balón až do vápna, do protiakce už však míří Astana.
26'
Astana se teď probíjí po levé straně, konkrétně Pedro Henrique, který se ale po ztrátě dopustil faulu.
25'
Theophile-Catherine teď hodně zariskoval při rozehrávce, jeho obtočení kolem jednoho z domácích však arbitr jako faul nevyhodnotil.
24'
Kapitán Dinama Ademi se dopustil faulu na středu hřiště, Astana však záhy míč ztrácí.
23'
Po přenesení hry na pravou stranu centroval Rukavina, jeho centr byl však příliš dlouhý.
22'
Budimir teď nedokázal zpracovat přihrávku od Gojaka, do útoku tak běží Astana.
21'
Rukavina se skvěle postaral o Oršiče, a posílá míč vzduchem směrem do bezpečí.
20'
Rukavina hodil dlouhý aut až na Kabannagnu, ten však míč neudržel, útočí hosté.
19'
Faulem na Gojaka se provinil jeden z domácích, k rozehrávce se dostává Dinamo.
18'
Dinamo opět kombinovalo na levé straně, přihrávka vzduchem ale skončila v zámezí.
18'
Astana tak chtěla přejít do protiútoku, ten byl však zastaven. Aut vhazují hosté.
17'
Dinamo se zatím snaží hrát spíše přes levou stranu, tentokrát se však Oršič k centru nedostal.
16'
Kabananga dostal míč do prostoru, skvěle si s ním však poradil Theophile-Catherine.
15'
Oršič centroval z levé strany, míč ze vzduchu ovšem opět sebral domácí gólman.
14'
Bodimir už si zbíhal pro balón za obranu, sebral ho však domácí brankář a kapitán Erič.
13'
V této fázi hry dochází k poměrně zbytečným ztrátám na středu hřiště, a tak míč často střídá majitele.
11'
Teď už to hosté zrychlili hru, jejich postup však zastavil Pedro Henrique nedovoleným zákrokem na půlce.
10'
Záhřeb se zatím neumí pořádně udržet na míči, aut vhazují opět domácí.
9'
Kleinheisler překvapivě mířil přímo na bránu a trefuje tyč!
8'
Faulován teď byl Pedro Henrique, domácí budou mít k dispozici přímák.
6'
Výborný presink teď vytvořil Pedro Henrique, s Kabanangou si však nerozuměl, a tak budou opět vykopávat hosté.
5'
Maevskiy zkoušel dopředu vyslat Rukavinu, jeho pas však skončil až v zámezí.
4'
Na zemi teď zůstává jeden z hostů. Byl to se 7 Olmo, ale už je na nohou a hra pokračuje. Rozehrává Astana.
3'
Astana teď ztratila balón a po pravé straně postupoval Olmo, jeho centr však skončil v náruči Eriče.
2'
A píská se také první faul zápasu na Maevského.
2'
Aut na pravé straně bude vhazovat Antonio Rukavina.
1'
Výkopu se ujali domácí a už posílají první balón dopředu.
1'
Domácí Astana nastupuje ve žlutých dresech, Dinamo bude hrát v černých dresech.
Hráči již přicházejí na hřiště.

FC Astana: Erič – Rukavina, Postnikov, Aničič, Shomko – Maevskiy – Tomasov, Kleinheisler, Muzhikov, Pedro Henrique – Kabananga
Náhradníci: Mokin – Beysebekov, Oliveira, Janga, Maliy, Murtazayev, Shchetkin

GNK Dinamo Záhřeb: Zagorac – Stojanovič, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi – Hajrovic, Gojak, Olmo, Oršič – Budimir
Náhradníci: Semper – Gavranovic, Kadzior, Knezevic, Peric, Rrahmani, Sunjic

Rozhodčí: J. Beaton – A. Mather, S. Carr (SCO).
Celkovým favoritem na postup je pravděpodobně Záhřeb, ale právě utkání na Astaně může být rozhodující. Oba celky se ještě nikdy vzájemně nepotkaly, a tak uvidíme, co utkání přinese.
GNK Dinamo Záhřeb

Chrovatští mistři z loňské sezóny prožívají poměrně očekávaný vstup do té letošní. Ze 2 ligových zápasů mají 4 body a včetně celé přípravy letos ještě nepocítili hořkost porážky. Mistrovský titul jim zajistil místo ve 2. předkole LM, kde si celkem hladce poradili s Beer Shevou, a to výsledky 5:0 a 2:2.

FC Astana

Hostujícímu týmu z Kazachstánu naopak tento víkend jeho domácí soutěž skončila, a stejně tak se může i Astana radovat ze zisku mistrovského titulu. V kvalifikaci o LM již prošla 1. předkolem, kde porazila černhorskou Sutjesku celkově 2:1, a 2. předkolem, když vyřadila dánský Midtjylland stejným poměrem.
Dnes se mezi sebou v rámci 3. předkola Ligy mistrů utkají týmy FC Astana a GNK Dinamo Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.