Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : PAOK - 21. srpna 2018   21:00

Benfica
Benfica
45+1' Pizzi
1:1
(1:0)
PAOK
PAOK
76' Warda
Benfica
Vlachodimos – Almeida, Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi (79. Félix), Fejsa, Fernandes – Živković (64. Silva), Ferreyra, Cervi (79. Seferović)
Svilar – Conti, Seferović, Semedo, Samaris, Silva, Félix
Mažić – Ristić, Đurđević (všichni Srbsko)
Estádio do Sport Lisboa e Benfica
PAOK
Paschalakis – Matos, Varela, Crespo, Vieirinha (C) – Maurício, Pelkas, Caňas – Jabá (81. Šakov), Prijović (89. Akpom), Limnios (52. Warda)
Rey – Biseswar, Šakov, Chačeridi, Akpom, Kitsiou, Warda

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:12.
Je konec! Benfica Lisabon byla v dnešním utkání výrazně lepším celkem, avšak výsledek 1-1 hraje do karet spíše soupeři. Portugalský celek si dnes připravil řadu vyložených šancí, avšak nakonec proměnil pouze jedinou. To pochopitelně potrestal PAOK, jenž srovnal krok z ojedinělé příležitosti. Velkou zásluhu nad tímto výsledkem má hostující brankář Paschalakis, jenž nejednou podržel svůj celek. Hosté si tak přichystali do odvety nadějný výsledek, Benfica to bude mít v bouřlivém řeckém prostředí hodně složité.
90+3'
90+3'
Félix měl na kopačce druhou branku svého celku! Jeho křižná rána směřovala k zadní tyči, kterou nakonec o vlásek minula.
90+2'
Félix to zkusil průnikem mezi přesilu protihráčů, nakonec si ale tento záměr rozmyslel a raději zvolil konstruktivní přihrávku do strany.
90+1'
Akpom nedokázal uspět ve vzduchu, Benfice se okamžitě dostala s míčem na útočnou polovinu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Amr Warda (PAOK Soluň).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Benfica i nadále buší do svého soupeře, moc času ale už nezbývá.
88'
Protiútok domácích táhl Félix, který parádní kolmicí našel Silvu. Druhý jmenovaný se ocitl proti Paschalakisovi, jehož rukavice zastavila střelu doprostřed. Posléze se ještě ke střele z voleje dostal Seferović, jenž zamířil vedle brány.
87'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Aleksandar Prijović, přichází Chuba Akpom.
86'
Paschalakis opět našetřil cenné vteřinky, jeho odkop se ale uskutečnil dle pravidel. Hlavní sudí nemusel tahat kartu za zdržování.
84'
Další žlutou kartu obdržel hostující Dimitrios Pelkas, který musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Na zeleném pažitu skončil Silva.
83'
Žlutou kartu dostává André Almeida (Benfica Lisabon).
83'
Warda nedokázal uspět v hlavičkovém souboji, načež se do šestnáctky dral Seferović. Tento urostlý Švýcar narazil na důrazného Crespa.
82'
O poznání lepší centr obstaral střídající Félix, jehož nadýchaný bochánek stačil odklidit Varela. Posléze si zahrál s míčem také Vlachodimos.
81'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Léo Jabá, přichází Jevhen Šakov.
81'
Máme před sebou něco málo přes deset minut. Benfica se za každou cenu snaží vsítit druhou branku, obrana soupeř ale zatím odolává.
80'
Posléze se bývalý hráč španělské Barcelony dostal s míčem až do šestnáctky, i tentokráte jeho nabídku zneškodnil protihráč.
79'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Franco Cervi, přichází Haris Seferović.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Joao Félix.
78'
Grimaldo si vzal na starost hned dvě autové vhazování, po tom druhém se sám dostal k centru, který ale skončil na noze Matose.
77'
Tak to je určitě nečeká událost, PAOK totiž vstřelil nesmírně důležitou branku, která může mít v konečném součtu velkou důležitost.
76'
PAOK právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté totiž z první větší šance srovnávají krok! Standardní situace nejprve směřoval na hlavu Matose, který orazítkoval břevno. Míč se dostal k zcela osamocenému AMRU WARDOVI, který propálil míč do sítě.
75'
Tentokráte to byl srbský forvard ve službách řeckého celku, který si pomohl faulem. Navíc mu sudí ze stejné země udělil napomenutí.
74'
Snad první dalekonosná kolmice v podání PAOKU. Crespo si všiml naběhnuvšího Prijoviće, přihrávce ale nedal potřebnou razanci.
73'
Standardní situace směřovala na Wardu, který se ještě pokoušel sklepnout míč na Pelkase. Tento záměr ale přečetl pozorný Fejsa.
72'
Paschalakis si dával s rozehrávkou od své svatyně hodně načas, nakonec si ale vybral Prijoviće, kterou nevybíravě poslal k zemi Dias.
71'
Žlutou kartu dostává Vieirinha (PAOK Soluň).
69'
Střídající Silva se na malý moment dostal k volnému míči, který se snažil procedit před brankáře. Jeho nabídku mu za čáru srazil Crespo.
68'
Fernandes je dnes hodně při chuti. Domácí mladík se dostal ke střeleckému pokusu, který mu Paschalakis dokázal vyrazit za lajnu.
67'
Maurício se dostal do nepříjemné pozice, kterou nakonec naprosto nezvládl. Jeho ztráta míče nakonec neměla fatální následky.
66'
Hra se hodně uklidnila, Benfica marně hledá cestičku k opačnému pokutovému území. Nyní to po pravé straně zkouší Almeida.
65'
Neposedný míč se snášel do prostoru, ve kterém se nacházel hostující Jabá. Brazilský křídelník si ale při zpracování pomohl rukou.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Rafa Silva.
63'
Vieirinha se ujal autového vhazování od levé autové čáry, jeho kolegové si ale míče moc dlouho neužili. Vlachodimos rozehrál do strany.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodin hry, Lisabon se neustále tlačí za další brankou. PAOK sice nebrání ukázkově, zatím ale inkasoval jedinou branku.
61'
Snad poprvé se do kombinace zapojil také střídající Warda, který si ale u vápna neporozuměl s Prijovićem. Benfica rozjíždí další protiakci.
60'
Pelkas se hodně drze prodíral mezi dvojici protihráčů, což se mu málem podařilo na jedničku. Vlachodimos nakonec zamezil jakémukoliv zakončení.
59'
Senzační Paschalakis! Grimaldo se s míčem vydal až k hranici velkého vápna, odkud vypálil. Hostující brankář vytasil další famózní zákrok.
58'
Pizzi se dostal do nepříjemného obležení protihráčů, načež zkoušel vykouzlit kolmici na Ferreyru. Druhý jmenovaný ale tento záměr nepochopil.
57'
Ani tentokráte se Jabovi nepodařilo vyvézt míč na druhou stranu, včas to totiž stačil vytlačit Jardel, který si vysloužil potlesk stadionu.
56'
Benfica je neustále při chuti, což před malým momentem převedl Grimaldo. Centr levého obránce ale nenašel nikoho v červeném dresu.
55'
Pěkná přihrávka směřovala na Cerviho, který zkusil zakončit z menšího úhlu. Jeho střela ale neměla požadované parametry.
54'
Paschalakis vytasil další velice důležitý zákrok. Fernandes nabil do střelecké pozice Ferreyrovi, který ránou nártem nechal vyniknout brankáře.
53'
Živković opět zkoušel centrovat ke vzdálenější tyči, míč tentokráte pouze proskákal šestnáctkou. Benfica opět svírá svého soupeře.
52'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Dimitrios Limnios, přichází Amr Warda.
52'
Žlutou kartu dostává Gedson Fernandes (Benfica Lisabon).
51'
Živković se všiml na zadní tyči naběhnuvčího Cerviho, který ale na nadýchanou nabídku nedosáhl. Hosté opět propadli v obraně.
50'
Drobným faulem si pomohl domácí Almeida, který zavadil o kopačku Vierinihy. PAOK okamžitě rozehrál, s míčem si pohrává na vlastní půlce.
49'
Prodloužení míče směřovalo na Živkoviće, který se ale v dobře přihrávky nacházel v ofsajdovém postavení. Paschalakis bude rozehrávat.
48'
Hned v úvodu si Benfica vybojovala autové vhazování, o které se postaral Almeida. Jeho nabídka našla naběhnuvšího Ferreyru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se v první minutě nastavení postaral Pizzi. Právě domácí záložník by o střelecké smůle mohl povídat, neboť spálil hned čtyři vyložené šance. PAOK se postupem času vytratil ze hry, naopak v mnoha případech měl obrovskou dávku štěstí. Domácí se tak ke konci poločasu dočkali kýžené branky, to ale stále nic moc neznamená. Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
45+1'
45+1'
Benfica právě vstřelila branku!
PIZZI nakonec prolomil svojí dnešní smůlu! Domácí záložník se zhostil exekuce pokutového kopu, který bezpečně uklidil k levé tyči. Paschalakis se naopak vydal na opačnou stranu.
45'
Je tu pokutový kop pro Benficu!
44'
Odpovědnost na sebe vzal Prijović, který ale trefil pouze dobře postavenou zeď. Posléze si faulem pomohl vracející se Jabá.
43'
Na pořadu dne bude velice zajímavá standardka pro PAOK. Na zemi se totiž ocitl Prijović, jehož pohyb nezachytil kapitán Jardel.
42'
Benfica se marně dožadovala autu, pomezní rozhodčí nakonec ukázal na opačnou stranu. Autového vhazování se ujme pravý bek Matos.
41'
Velice obětavě si nyní počínal Jabá, který se vrátil k vlastní šestnáctce. Tam zablokoval přihrávku od Pizziho, domácí budou ještě vhazovat.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Už se zdálo, že hostující hráči konečně přelezou vlastní polovinu, nakonec tomu je úplně jinak. Pelkas totiž trefil pouze prvního protihráče.
34'
Z velkého úhlu to směrem na bránu zkoušel Almeida, který pořádně vystrašil brankáře. Paschalakis musel jeho projektil krotit nadvakrát.
33'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry. Poslední minuty nám nabízejí o poznání záživnější podívanou, stav je ale i nadále bezbrankový.
32'
Mohlo být zle, neboť Vireinha upadl v domácí šestnáctce, avšak pokutový kop si nakonec nevymodlil. To mohl být kritický moment pro Lisabon.
31'
Je toto možné? Almeida vyprodukoval další parádní centr, po kterém se k hlavičce dostal Pizzi. Jeho pokus ale zaplul vedle tyče.
30'
Pizzi spaluje i další šanci! Almeida našel zpětnou přihrávkou právě Pizziho, který v tísni zvolil zakončení do rukavic Paschalakise.
29'
Na opačné straně se Matos dopustil laciné ztráty míče, kterou ale záhy napravil. Soluň se ale nemůže probít k opačné šestnáctce.
28'
Pizziho další příležitost! Domácí technik dlouho váhal, kam vlastně přihrát. Nakonec se odhodlal k parádnímu lobu, který se otřel o horní konstrukci.
27'
Domácí pořádně zvýšili tlak. Najednou sledujeme velice rychlé akce, se kterými má soupeř problémy. Tentokráte s míčem pracuje Grimaldo.
26'
Almeida se opět vydal na útočný výlet, který skončil jeho pádem v pokutovém území. Pokutový kop se ale konat nebude.
25'
Obrovská šance Lisabonu! Cervi poslal do šestnáctky velice nebezpečnou přihrávku, která putovala na zcela volného Pizziho. Domácí hráč ale zakončil kousek vedle.
24'
Pelkas je zatím hodně vidět. Hostující záložník si to namířil po pravém křídle, kde mu ale uskočil míč daleko od kopačky. Následně si pomohl faulem na Fejsu.
23'
Dias zkušeně zvládl situaci u vlastní šestnáctky, následně se na zemi ocitl Pizzi, tentokráte se ale pískat nebude. PAOK zakládá protiútok.
22'
Mohlo se žlutit, avšak srbský sudí nakonec žlutou kartu nevytasil. Nakonec jsme viděli důraznou domluvu, kterou si vyslechl hostující Fernando.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou. Oba celky si přichystaly několik zajímavých náznaků.
20'
Almeida se vytáhl hodně hluboko k opačné šestnáctce, jeho patička na Pizziho ale nakonec neprošla mezi dvojicí protihráčů.
19'
Tentokráte na zemi skončil Jardel, kterého loktem odstrčil napadající Pelkas. Jednoznačný faul, Lisabon bude rozehrávat z útočné poloviny.
18'
Cervi ještě zastihl míč na hrací ploše, následně ho zkoušel poslat do nebezpečného prostoru. Nejvýše se do vzduchu ale dostal Crespo.
17'
Hodně překvapivě to z větší vzdálenosti zkusil Caňas, který ale zamířil těsně nad branku. Vlachodimos si ale určitě oddychl.
16'
Pelkas se snažil prodrat do pokutového území, což se mu nakonec nepodařilo. Domácí obrana nyní zasáhla na jedničku.
15'
Nyní si v útočné fázi neporozuměl Ferreyra s Cervim. Míč tak doputoval až k Paschalakisovi, který ho okamžitě poslal na druhou stranu.
14'
Jabá si ukázkovým způsobem zpracoval těžkou přihrávku, následně se ale dostal mimo střelecký úhel. Hosté se drží na útočné polovině.
13'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Dias, který u středového kruhu fauloval Prijoviće. PAOK okamžitě rozehrál nabízenou standardku.
12'
Fernandes se dostal s míčem do nezvyklého prostoru, odkud se snažil vykouzlit nenápadnou přihrávku. Balón byl sražen až k Paschalakisovi.
11'
Grimaldo měl na své straně hodně času na kombinaci, nakonec se hra otočila na opačné křídlo, kde číhal zcela volný Živković.
10'
Pelkas se snažil rozvinout rychlý brejk, na jehož konci byl Prijović. Hostující forvard pálil z dobré pozice vysoko nad horní konstrukci.
9'
Na druhé straně se k centru dostal Limnios, který ale trefil pouze prvního protihráče. Řecký celek ale zůstává u hracího předmětu.
8'
Domácí otočili hru do volnějšího prostoru, Almeida se ale daleko s míčem nedostal. Benfica to tak raději zkusí přes levou stranu.
7'
Benfica se radovala ze vstřelené branky, ta ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. Fernandesova radost tak byla naprosto zbytečná.
6'
Centrovaný míč se snášel k přední tyči, kde byl v souboji mnohem důraznější Crespo. Střela z úhlu ale neměla šanci na kýžený úspěch.
5'
Najednou se do nadějné příležitosti hnal Prijovic, který ještě zkoušel procedit balón na Limniose. Do dráhy letu míče se ale postavil Jardel – roh.
4'
Hostující brankář rozjel velice zdlouhavou kombinaci svého celku. U kulatého nesmyslu se vystřídala kompletní obranná čtveřice.
3'
Po levém křídle to zkoušel Cervi, který oslovil lépe postaveného Cervi. Centr druhého jmenovaného skončil pouze u brankáře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Almeida, Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi, Fejsa, Fernandes – Živković, Ferreyra, Cervi
Náhradníci: Svilar – Conti, Seferović, Semedo, Samaris, Silva, Felix

PAOK Soluň: Paschalakis – Matos, Varela, Crespo, Vierinha (C) – Maurício, Pelkas, Caňas – Jabá, Prijovic, Limnios
Náhradníci: Rey – Biseswar, Šakov, Chačeridi, Akpom, Kitsiou, Warda

Rozhodčí: Mažić – Ristić, Đurđević (všichni Srbsko).
PAOK Soluň

Na opačné straně se nachází řecký PAOK, který se rovněž umístil na druhé pozici své domácí soutěže. Soluň se sice ke konci soutěže výrazně zlepšila, avšak náskok mistrovského AEKU byl dostačující. Nepomohla tomu ani nejlepší ofenzíva soutěže, která dohromady nasázela devětapadesát branek. Nejlepším střelcem celku byl srbský forvard Aleksandar Prijović, který skóroval hned devatenáctkrát. PAOK se v loňském ročníku účastnil pouze kvalifikace o Evropskou ligu, na hlavní část této soutěže nakonec nedosáhl. Řecký celek nejprve ve třetím předkole vyřadi ukrajinský O. Doněck, avšak v posledním předkole narazil na švédský Östersunds. Soluň sice v prvním utkání zvítězila 3:1, avšak v odvetě podlehla výsledkem 2:0, což Östersundu stačilo k postupu.
Benfica Lisabon

Portugalská Benfica se v loňské sezóně domácí soutěže umístila na druhé pozici, na mistrovské Porto jí scházelo sedm bodů. Benfice především nevyšel závěr soutěže, neboť z posledních pěti ligových zápasů vyhrála pouze ve dvou případech. Benfica se tradičně opírala o velice efektivní útočnou vazbu, která byla druhá nejlepší v celé soutěži. Nejlepším střelcem celé ligy byl brazilský forvard Jonas, kolem kterého v létě kroužilo několik klubů. Domácí tým dnešního utkání se v loňské sezóně účastnil základní skupiny Ligy mistrů, ve kterém bojoval v konkurenci Manchesteru United, Basileje a CSKA Moskva. Portugalský celek se nakonec ocitl na samostatném chvostu tabulky, cesta do vyřazovacích bojů tak skončila.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu čtvrtá předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Benfica Lisabon a PAOK Soluň.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.