Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Jūrmala - 17. července 2018   20:30

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
78' Ben Nabouhane  • 81' Krstičić
2:0
(0:0)
Jūrmala
Jūrmala
CZ Bělehrad
Borjan – Stojković, Savić (C), Degenek, Rodić – Krstičić, Ebecilio (72. Meleg), Jovičić – Milić (60. Pavkov), Ben Nabouhane, Radonjić (85. Jovančić)
Popović – Meleg, Pavkov, Babić, Jevtović, Jovančić, Gobeljić
Alper Ulusoy – Ekrem Kan, Alli Saygin Ögel (všichni Turecko)
Rajko Mitić Stadium, Bělehrad
Jūrmala
Nerugals – Freimanis, Ošs (90. Smith), Kosorić (C), Šlampe – Dmitrijev, Malejev, Silva – Kobzar, Svarups (56. Aguirre), Višnakovs (49. Davydov)
Melecis – Stuglis, Aguirre, Smith, Mihadjuks, Davydov

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, někdy příště na počtenou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:16.
Je dobojováno, do druhého předkola kvalifikačních bojů nakonec postupuje Crvena Zvezda Bělehrad, která poráží Jūrmalu 2:0. Sledovali jsme poměrně zajímavé utkání s řadou šancí, na úvodní branku ale diváci museli čekat hodně dlouho. V prvním poločase určovali tempo hry domácí, Spartaks ale držel brankář Nerugals, který dvakrát zasáhl proti Ben Nabouhaneovi a jednou vychytal Miliće. Po přestávce svěřenci trenéra Milojeviće převzali iniciativu naplno, nejblíže gólu byl Radonjić, který trefil tyč. Nakonec se ale Crveno-beli přeci jen dočkali, v sedmaosmdesáté minutě se prosadil El Fardou Ben Nabouhane, na konečných 2:0 nedlouho nato zvýšil Nenad Krstičić.
90+3'
90+2'
Na travnatou plochu jsou přivoláni zdravotníci, s bolestivou grimasou totiž zůstal na zemi ležet Aleksandar Kosorić, který se nešikovně srazil se Silvou. O nic vážného by se však jednat nemělo.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.
90'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Ošs, přichází Smith.
89'
Crvena Zvezda byla blízko ke vstřelení třetí branky. Po přihrávce od Stojkoviće se svého strážce zbavil střídající Jovančić, jeho ránu šajtlí na zadní tyč ale výtečně vyškrábl Nerugals.
88'
Po centru z kopačky mladičkého Davydova se v šestnáctce Crvene Zvezdy rozpoutal nemalý závar. Míč nakonec vyplaval v místech, kde se pohyboval Diego Ezequiel Aguirre, sudí ale správně odpískal ofsajd.
87'
Přímý kop rozehrála Jūrmala na krátko, prověřit brankáře Borjana se poté rozhodl Vitor Silva, jehož rána byla lehce tečována, načež míč skončil těsně nad horní tyčí domácí svatyně.
86'
Krstičić ve středu pole tvrdě zajel do nic netušícího Dmitrijeva a může být rád, že za svůj nedovolený zákrok od hlavního sudího nedostal trest v podobě žluté karty.
85'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Radonjić, přichází Jovančić.
84'
Spartaks už nemá žádné fyzické ani psychické síly na to, aby se vydal do útoku a pokusil se o malý fotbalový zázrak. Naopak domácí chystají své poslední střídání, ze hry by měl jít dnes velmi aktivní Radonjić.
83'
Na hostujících hráčích je vidět značná frustrace. Zřejmě se jedná o oprávněnou nespokojenost, podle opakovaných záběrů totiž Bělehradští svou první branku vstřelili z ofsajdu.
81'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Troufám si říci, že o vítězi dnešního utkání a postupujícím do druhého předkola Ligy mistrů je rozhodnuto, Crvena Zvezda totiž přidává druhou branku. Tentokráte domácí skórovali po nádherné akci, Meleg přesným pasem oslovil v oblasti penaltového puntíku se pohybujícího NENADA KRSTIČIĆE, který elegantní patičkou překonal Nerugalse.
80'
Žlutou kartu dostává Borjan (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
Žlutou kartu dostává Pavkov (FK Spartaks Jūrmala).
78'
Domácí hráči byli v celém utkání jasně aktivnějším týmem a nyní se konečně dočkali zaslouženého vstřelení vedoucí branky. Celá situace vznikla po rohovém kopu, když Melegův centr až k zadní tyči prodloužil střídající Pavkov, který přichystal jasnou tutovku pro naprosto osamoceného EL FARDOUA BEN NABOUHANEA a ten se z bezprostřední blízkosti už nemohl nezmýlit. Jedno je tedy jisté, v Bělehradu se dnes prodlužovat nebude.
77'
Přímý kop rozehráli fotbalisté Crvene Zvezdy na krátko. Posléze se až do vápna dostal Nemanja Radonjić, jenž si užuž chystal balon na střelu, výtečným skluzem jej ale odzbrojil Freimanis.
76'
Žlutou kartu dostává Kobzar (FK Spartaks Jūrmala).
75'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních patnáct minut a v Bělehradě je skóre stále bezbrankové. Dočkáme se ve druhém poločase konečně nějakého gólu, nebo se bude muset rozhodnout v prodloužení?
74'
Jevgenij Kobzar se kolem Rodiće propracoval až na kraj pokutového území, odkud vyslal zajímavou nabídku, jejímž adresátem měl být Davydov, zasáhnout ale nakonec zvládl Filip Stojković.
73'
Freimanis vyslal dlouhý nákop do běhu pro Aguirrea, jenž se snažil ze všech sil, nakonec ale u míče jako první skončil včas vybíhající brankář Borjan. Následovat bude autové vhazování hostí.
72'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Ebecilio, přichází Meleg.
71'
Tohle už musí být pro domácí hráče frustrující, stále se jim totiž nedaří proměnit některou ze svých šancí. Centr z levé strany prodloužil Ben Nabouhane na za sebou číhajícího Stojkoviće, jenž o vlásek minul vzdálenější tyč.
70'
Do další zajímavé možnosti se hnal střídající Milan Pavkov, jeho samostatný únik z ostrého úhlu byl ovšem zastaven zdviženým praporkem pomezního sudího, který správně viděl ofsajd.
69'
Tentokráte lotyšský brankář mé předchozí tvrzení vyvrátil. Vysoký centr z kopačky Filipa Stojkoviće nebyl vůbec jednoduchý k zachycení, Nerugals v této situaci obstál na jedničku.
68'
Další z centrovaných balonů Milana Rodiće pryč z pokutového území vyboxoval Nerugals. Nicméně musím podotknout, že brankář lotyšského celku při chytání míčů z kraje hřiště nepůsobí dvakrát jistě.
67'
Radonjić se tentokráte pasoval do role nahrávače, když vyslal za obranu Spartaksu načechraný bochánek pro Ben Nabouhanea, který se po něm natahoval špičkou kopačky, o kousek na něj ale přeci jen nedosáhl.
65'
O chvíli později poslal Rodić do pokutového území soupeře jakýsi střílený centr, po němž se balon nepříjemně stáčel k zadní tyči. Brankář Nerugals celou situaci trochu podcenil a zasáhnout stačil až na poslední chvíli.
64'
Největší šance dosavadního průběhu utkání, Bělehradu už opravdu nescházelo mnoho. Stoper Ošs odhlavičkoval míč pouze ke sbíhajícímu si Radonjićovi, jehož přízemní střela skončila na tyči Nerugalsovy svatyně.
63'
Žlutou kartu dostává Silva (FK Spartaks Jūrmala).
63'
Lotyšský tým stále věnuje veškeré síly defenzivě a zdá se, že od své taktiky nehodlá ustoupit. Domácí čeká hodně těžký závěr, obranná hradba Spartaksu se nebude překonávat vůbec snadno.
62'
Spartaks dal vzpomenout na úvodní minuty tohoto zápasu a zkusil zahrozit po dlouhém autovém vhazování. Míč dolétl až k Davydovovi, jehož hlavička byla zablokována, poté ještě nepřesně pálil Aguirre.
61'
Nemanja Radonjić si vyměnil kulatý nesmysl s Lorenzem Ebeciliem, načež si posunul míč směrem ke středu, pustil si jej ale příliš daleko od nohy a zpět do své moci jej získal je za cenu nedovoleného zákroku.
60'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Milić, přichází Pavkov.
59'
Střídající Denis Davydov, který před pár lety mimochodem hostoval v Mladé Boleslavi, málem obral o míč s rozehrávkou váhajícího Stojkoviće, ten ale nakonec situaci uklidnil přihrávkou k brankáři Borjanovi.
58'
Kousek vedle šestnáctky Jūrmaly zůstal ležet Vitor Silva. Brazilský záložník hostujícího celku schytal nepříjemný zásah míčem do míst, kde to pány opravdu bolí. Měl by ale být v pořádku.
57'
Po poměrně dlouhé době se kupředu vydali o hráči Spartaksu. Silva přenesl hru na levou stranu, odkud Šlampe pěkným centrem oslovil Jevgenije Kobzara, tomu ale hlavička nesedla podle představ.
56'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Svarups, přichází Aguirre.
55'
Bělehrad měl v krátkém časovém sledu k dispozici dvě standardní situace. Přímý kop jeho hráčům nevyšel, následoval centr od rohového praporku, po němž se natahoval Degenek, kousek mu ale přeci jen scházel.
54'
Nemanja Radonjić si s Freimanisem dělá, co chce, zatím ale celý tým domácích ztroskotává na jeho nepovedených centrech. Další z nich přišel i nyní, Ben Nabouhane neměl šanci na balon dosáhnout.
53'
Jevgenij Kobzar měl našlápnuto k tomu, aby za sebou nechal všechny hráče soupeře, výtečný defenzivní zákrok ale divákům převedl Savić, jehož skluz byl vskutku vydařený. Potlesk z ochozů stadionu je zcela zasloužený.
52'
Poté, co Kosorić zatáhl za záchrannou brzdu a zfauloval Miliće, měla Crvena Zvezda k dispozici přímý kop. Nenaložila s ním ale vůbec dobře, centrovaný balon Ben Nabouhanea se ale hrubě nepovedl.
51'
Žlutou kartu dostává Kosorić (FK Spartaks Jūrmala).
50'
A znovu Milan Rodić. Další z arzenálu jeho centrů byl lehce tečován clonícím Ošsem, míč poté mimo šestnáctku vyboxoval Nerugals, rozhodně měl ale dostatek času na to, aby jej chytl do náručí.
49'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Višnakovs, přichází Davydov.
48'
První akci druhého poločasu podnikli podle očekávání domácí. Milan Rodić si vyměnil míč s Radonjićem, načež zkusil připravit palebnou pozici pro Miliće, toho ale spolehlivě střežil Freimanis.
47'
Druhý poločas právě začal, oba celky do něj vstupují bez jediné změny ve svých sestavách. Rozehrávky se tentokráte chopili fotbalisté Crvene Zvezdy, kteří v dosavadním průběhu utkání určovali tempo hry, svou převahu ale zatím nedokázali gólově zúročit.
46'
První poločas je za námi. Zatím jediné, co tomuto utkání schází, jsou branky, jinak sledujeme celkem zajímavý souboj, v němž o šance není nouze. Podle očekávání se aktivněji prezentuji favorizovaní domácí, kteří se hned několikrát mohli ujmout vedení, Milić ale nejprve hlavičkoval nad branku a poté jej, stejně jako dvakrát Ben Nabouhanea, vychytal Nerugals. Spartaks přijel do Srbska s defenzivní taktikou a plánem sázet na protiútoky. Jeden takový Lotyšům málem vyšel, z dobré pozice pálící Malejeva ale mířil nad branku.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Také Jevgenij Kobzar zvolil jako variantu své rozehrávky přetažený balon, na který si nabíhali dva obránci Spartaksu, z nichž nakonec zakončoval Ošs, brankář Borjan však mohl zůstat ledově klidný.
44'
Přímý kop od Dmitrijeva směřoval ke vzdálenější tyči, kde se snažil hlavičkovat stoper Kosorić, vracející se Degenek, australský reprezentant na posledním světovém šampionátu, ale odvrátil centr na roh.
43'
Pravá strana formace Spartaksu přežila další těžký okamžik, úspěch neslavil ani následující centrovaný balon Milana Rodiće. Okamžitou protiakci táhl Kobzar, jenž to udělal velmi šikovně a vybojoval přímý kop.
42'
Bělehrad rozjel další rychlou akci po levé straně, jejímž dirigentem měl být Radonjić. Ten ovšem přenechal tuto roli Rodićovi, jehož přízemní centr směřoval k Ben Nabouhaneovi, těsně před ním však stačil zasáhnout Ošs.
41'
Na trávníku zůstal po souboji s Milićem hostující stoper Ošs, kterému se zpět na nohy opravdu dvakrát nechtělo. Zdravotníci už se chystali vyrazit, jejich zásah ale nakonec nebyl potřeba.
39'
Exekuce nařízené standardní situace se ujal El Fardou Ben Nabouhane, který zvolil netradiční řešení, když poslal míč pod členy vyskakující zdi, brankář Nerugals se ale natáhl, co to šlo, a znovu úspěšně zasáhl.
38'
Nemanja Radonjić opět převedl svou velkou rychlost, když za sebou nechal Freimanise, jeho balon do druhé vlny ale nikoho neoslovil. Jūrmala ovšem bude muset zůstat v pozoru, domácí čeká přímý kop z nebezpečné pozice.
37'
Ebecilio zatlačil na hlavičkujícího Kosoriće a donutil jej k chybě při odvrácení balonu. Na to konto se k němu opět dostal aktivní Milić, jeho další střelecký pokus byl však pro Nerugalse doslova lahůdkou.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních deset minut, sudí možná ještě přidá něco v nastavení. Crvena Zvezda se vedoucímu gólu stále přibližuje, dokáže jej vstřelit ještě před odchodem do šaten?
35'
Skvělý zákrok Nerugalse. Z levé strany přilétl do pokutového území Spartaksu další načechraný centr, na který si tentokráte naskočil Nemanja Milić, jeho hlavičku pod břevno ale hostující zadák parádně vytěsnil.
34'
Nejprve to vypadalo, že Savićův nákop bude pouhým odevzdáním míče soupeři, domácí se ale vydali o balon bojovat a Branku Jovčićovi moc nescházelo k tomu, aby o něj oloupil Ošse.
33'
Milan Rodić předchozí pochybení napravil, když vyslal centr k zadní tyči, kde se k hlavičce dral Milić. Ten místo hlavičky ještě sklepl balon pro Ebecilia, nizozemskému záložníkovi ale rána z otočky nevyšla.
32'
Radonjić se dnes už poněkolikáté zbavil Freimanse, poté ale doplatil na přílišnou aktivitu spoluhráče Rodiće, který se mu doslova pletl pod nohy a nakonec zapříčinil to, že míč do vápna vůbec nepřilétl.
31'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut z prvního poločasu, který se zatím odehrává spíše v režii Crvene Zvezdy. Ta už si vypracovala několik gólem zavánějících příležitostí, na otevření gólového účtu ovšem stále čekáme.
30'
Domácí v posledních minutách obstřelují branku soupeře, vedoucí gól se jim ale stále nedaří vsítit. Tentokráte to na sebe vzal Nenad Krstičić, který vypálil pravačkou, trefil ale pouze před vápnem bránícího Ošse.
29'
Jevgenij Kobzar si narazil s Freimansem, poté se díky rychlé kličce zbavil napadajícího Rodiće a namířil si to do pokutového území, balon mu ale nešťastně utekl do zámezí.
27'
Po Ošsově faulu na Krstičiće domácí bleskově rozehráli nařízenou standardní situaci, celá situace vyústila v povedený pokus Bena Nabouhanea, jemuž k zasažení cíle opravdu mnoho nescházelo.
26'
Nyní se vše zase vrátilo do zajetých kolejí. Další kombinace bělehradského celku skončila Stojkovićovým centrem, po němž byl míč tečován přesně do náruče brankáře Nerugalse.
25'
No vida, do této chvíle zcela nevýrazný Spartaks se málem ujal vedení. Višnakovs se u postranní lajny zbavil Stojkoviće a poté nachystal dobrou příležitost pro z druhé vlny si sbíhajícího Malejeva, ten ale těsně přestřelil.
24'
Z nařízené standardní situace domácích, kterou rozehrával Ebecilio, nevzešlo zhola nic. Crvena Zvezda to ale nevzdala a o chvíli později to byl právě nizozemský záložník, kdo zkusil své štěstí z uctivé vzdálenosti, mířidla měl ale lehce vychýlená.
23'
Hraje se opět na obranné polovině Spartaksu, což vyhovuje především domácímu brankáři Borjanovi, který zřejmě má nějaký drobný problém se svalem. Vzhledem ke klidné situaci před vlastní brankou se může podrobit rychlému vyšetření.
21'
Lorenzo Ebecilio šel do střetu s Vitorem Silvou hodně odvážně, kousek opodál stojící rozhodčí Ulusoy nemohl jeho faul přehlédnout. Brazilský záložník Jūrmaly posléze zkusil z přímého kopu překvapit Borjana, ten ale zasahovat nemusel.
20'
Milić si počkal na ideální okamžik a poté poslal míč do běhu pro sbíhajícího si Stojkoviće. Ten si jej pustil příliš daleko od nohy, což mu v konečném součtu uškodilo, výtečně totiž zasáhl Kosorić.
19'
Po nepřehledném souboji mezi Šlampem a Milićem se kulatý nesmysl odporoučel do zámezí. Sudí nějakou chvíli váhal, co udělat, nakonec jej správně přiřkl hostům, od jejichž branky se bude vykopávat.
18'
Domácí ale zůstali zabydleni v Nerugalsově bezprostřední blízkosti a nakonec jej donutili k zákroku. Z dobré pozice hlavičkoval Ben Nabouhane, jeho zakončení ovšem postrádalo dostatečnou razanci, snadná práce pro brankáře Jūrmaly.
17'
Crvena Zvezda potvrzuje roli jasného favorita a od úvodních minut svého lotyšského soupeře přehrává. Na Rodićův centrovaný balon si sbíhal Milić, jeho sklepnutí pro Krstičiće ale nebylo přesné.
16'
Teď měli hosté pořádné štěstí. Branko Jovčić se zbavil napadajícího Silva, načež hodlal vyslat na zteč Ben Nabouhaneho. Záměr mu téměř vyšel, útočníkovi Bělehradu ale o kousek nevyšlo zpracování.
15'
Svěřenci Vladana Milojeviće jsou zatím jasně aktivním celkem, Jūrmala jejich tempo nestíhá. Milić se v krátkém časovém sledu odhodlal k druhému pokusu, když vypálil z uctivé vzdálenosti, ovšem ani nyní nemířil přesně.
14'
Tutovka pro Bělehrad, tohle mělo skončit gólem. I další rohový kop rozehrála Crvena Zvezda na krátko a tentokráte to málem přineslo úspěch, když se po Ebeciliově centru sám před brankou ocitl Milić, hlavou ale nepochopitelně minul.
13'
Hlavu hostujících zadáků tentokráte pořádně zamotal Ben Nabouhane, jenž si obhodil míč okolo Kosoriće, jeho následný centr ale jeden z bránících hráčů soupeře na poslední chvíli odvrátil na roh.
12'
Crveno-beli vybojovali další rohový kop, jmenovitě se o to postaral zatím hodně aktivně hrající Radonjić. Ebeciliova rozehrávka na krátko se ale jako ideální varianta neukázala, Spartaks se v klidu ubránil.
11'
Šlampeho povedený bochánek sklepával zpoza obranné linie soupeře si sbíhající Svarups k volnému Dmitrijevovi, jenž se do něj opřel z první, s včasným blokem ale přispěchal Degenek.
10'
Domácí hráči se hodně zlobí a jejich fanoušci se přidávají. Po rohovém kopu se k hlavičce dral Milić, byl ale držen Kosorićem, který jej nehodlal pustit. Sudí tento zákrok zřejmě přehlédl, penalta se pískat nebude.
9'
Na jejím konci nejprve nepřesně hlavičkoval Ben Nabouhane, nedlouho nato byl na hranici šestnáctky zastaven i individuální průnik Ebecilia. Následovat bude první rohový kop domácího týmu v tomto duelu.
8'
Lotyšský tým konečně získal balon do své moci, díky Šlampeho dlouhému váhání při rozehrávce o něj ale znovu přišel. Crvena Zvezda nikam nepospíchá a rozjíždí další akci až z hloubi vlastní poloviny.
7'
K odraženému míči se jako první dostal Branko Jovičić, jenž jej okamžitě z první na kopačky nehlídaného Radonjiće, jeho technický pokus pravačkou ovšem Nerugalse nemusel trápit.
6'
Crveno-beli kombinovali na útočné polovině, po Ebeciliově zaváhání se kupředu však mohli vydat hosté. Kobzar si v souboji jeden proti jednomu troufl na Rodiće, jeho zásah ale přišel včas.
5'
Na stadionu v Bělehradě panuje skvělá atmosféra, horkokrevní příznivci Crvene Zvezdy jsou hodně slyšet. Hlasitost fanoušků se mírně zvýšila po Radonjićově centru do šestnáctky soupeře, tam ale kraloval Kosorić.
4'
První ofenzivní snažení domácích táhl Nemanja Radonjić, jenž u postranní ukázal, že si s míčem hodně rozumí, když se parádně zbavil Freimanse, svého kolegu ovšem o kousek dále zastoupil Ošs.
3'
Jenže pravý zadák Crvene Zvezdy poněkud zbytečně zpanikařil a pouze odvrátil míč do zámezí. Dlouhé autové vhazování až před Borjana poslal Šlampe, domácí brankář ale míč vyboxoval do bezpečí.
2'
Artěmij Malejev byl ve středu hřiště dostatečně důrazný na to, aby odstavil od míče Krstičić. Jeho následný pas, jehož adresátem zřejmě měl být Višnakovs, ovšem vystihl Filip Stojković.
1'
Turecký sudí Ulusoy právě odstartoval dnešní utkání mezi Crvenou Zvezdou Bělehrad a Spartaksem Jūrmala – pojďme na to. Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují v černých dresech, naopak srbský celek bude hrát v bílo-červeném.
1'

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojković, Savić (C), Degenek, Rodić – Krstičić, Ebecilio, Jovičić – Milić, Ben Nabouhane, Radonjić
Náhradníci: Popović – Meleg, Pavkov, Babić, Jevtović, Jovančić, Gobeljić

FK Spartaks Jūrmala: Nerugals – Freimanis, Ošs, Kosorić (C), Šlampe – Dmitrijev, Malejev, Silva – Kobzar, Svarups, Višnakovs
Náhradníci: Melecis – Stuglis, Aguirre, Smith, Mihadjuks, Davydov

Rozhodčí: Alper Ulusoy – Ekrem Kan, Alli Saygin Ögel (všichni Turecko).
FK Spartaks Jūrmala

Jedno mají oba dnešní soupeři společné, v minulém ročníku s naprostým přehledem získali ligové prvenství. Spartaks za čtyřiadvacet kol lotyšské nejvyšší soutěže prohrál pouze šestkrát, posbíral šestačtyřicet bodů a na druhou Liepāju měla nakonec nakonec devítibodový náskok. Na rozdíl od Crvene Zvezdy se ale kvalifikační boje o účast v Lize mistrů fotbalistů Jūrmaly minulé léto moc netýkaly. Na druhou stranu nutno poznamenat, že los k nim nebyl moc přívětivý, když jim hned na úvod přidělil silnou Astanu, která po výsledcích 1:0 a 1:1 postoupila dále. V případě, že svěřenci trenéra Grišina dnes uspějí, bude to teprve podruhé, co zvládnou svůj vstup do pohárové Evropy. Rozhodně nelze říci, že by se fotbalisté Spartaksu nacházeli v ideální pohodě, po třinácti kolech aktuálně běžícího ročníku lotyšské ligy jsou totiž až pátí.
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Na loňskou sezonu budou fotbalisté Crvene Zvezdy vzpomínat jen v tom nejlepším, dařilo se jim totiž na všech frontách. V domácí soutěži neměl celek z Bělehradu konkurenci, když si pro prvenství dokráčel s velice komfortním náskokem dvanácti bodů před Partizanem, a získal tak už čtvrtý ligový titul v klubové historii. Navíc se svěřenci Vladana Milojeviće probojovali do základní skupiny Evropské ligy, když úspěšně prošli kompletní porcí čtyř předkol. Postupně se před nimi musela sklonit maltská Floriana, Irtyš Pavlodar, pražská Sparta a nakonec poněkud překvapivě i Krasnodar. Ve skupině H za sebou parta okolo kapitána Milijaše nechala německý Kolín i Borisov a společně s Arsenalem postoupila do play-off. Tam se sice příliš neohřála, když nestačila na CSKA Moskva, ovšem i tak se její tažení dalo považovat za velmi úspěšně.
Příjemný úterní večer přeji všem fanynkám a fanouškům evropské kopané! Světový šampionát je za námi, fotbalová veřejnost se tedy může stoprocentně soustředit na kvalifikační boje o účast v základní skupině Ligy mistrů a Evropské ligy. My se v tomto online přenosu zaměříme na utkání, v němž FK Crvena Zvezda Bělehrad hostí celek FK Spartaks Jūrmala. Začínáme ve 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.