Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Flora : Hapoel Be'er Sheva  - 10. července 2018   17:30

Flora
Flora
73' Sappinen
1:4
(0:2)
Hapoel Be'er Sheva
18' Sahar   • 36' Tzedek   • 53' Maman   • 85' Ezra
Flora
Toom – Kams (C), Vihmann, Lorenz, Saliste (57. Aloe) – Dmitrijev, Ainsalu – Alliku, Beglarišvili (71. Poom), Liivak (66. Guusev) – Sappinen
Karofeld – Kuusk, Aloe, Šlein, Guusev, Poom, Sorga
Erik Lambrechts – Thibaud Nijssen, Pieter Becquet (všichni Belgie)
A. Le Coq Arena, Tallinn
Goresh – B. Bitton, Tzedek, Taha, O. Bitton – Ezra, Einbinder, Kabha (48. Broun), Maman (61. Zrihan), Melikson (C) – Sahar (79. Pekhart)
Anestis – A. Bitton, Zrihan, Broun, Scheimann, Elo, Pekhart

Ode mě je to vše, u dalších online přenosů se budu zase někdy příště těšit na počtenou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:13.
Je dobojováno, Hapoel dnes udělal obrovský krok k postupu do další fáze kvalifikace o účast v Lize mistrů, v Tallinnu totiž zvítězil vysoko 4:1. Během prvního poločasu to vypadalo, že domácí jsou z favorizovaného soupeře mírně vystrašení. Fotbalisté Be'er Shevy si vypracovali řadu šancí a do vedení se dostali v osmnácté minutě, když se trefil Ben Sahar. Ještě před přestávkou se jim povedlo svůj náskok zdvojnásobit, po hře rukou v podání Salisteho proměnil nařízený pokutový kop Shir Tzedek. Po přestávce sice estonský celek potřetí inkasoval, když Tooma překonal Hanan Maman, výrazně se ale zlepšil, co se herního projevu týče. Najednou se hrála vyrovnaná partie a ve třiasedmdesáté minutě vrátil Tallinn zpět do hry Rauno Sappinen, který se nemýlil z penaltového puntíku. Poslední slovo ale přeci jen měl Hapoel, skóre na konečných 4:1 upravil Hen Ezra.
90+4'
90+3'
Dmitrijev udržel míč v souboji s napadajícím Ezrou a posléze vyzval ke skórování střídajícího Markuse Pooma, brankáře Goreshe ale proti jeho přízemní střela zachránila tyč.
90+2'
Šance byly k vidění na obou stranách. Nejprve ze zajímavé pozice nepřesně pálil Oren Bitton, následnou protiakci Tallinnu pak hlavičkou nad horní tyč Goreshovy pokladnice zakončil Sappinen.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
I tak se ale Floře málem podařilo vsítit druhou branku. Po přímém kopu kapitána Kamse byl míč tečován příhodně pro za vápnem číhajícího Allikua, jehož ráně v cestě do sítě zabránil obětavý blok obránce Tzedeka.
89'
No, teď měli hráči Be'er Shevy štěstí. Melikson totiž fauloval Guuseva opravdu jen kousek vedle pokutového území, druhá penalta pro Floru a třetí v tomto utkání z toho tedy nebude.
88'
Alespoň však pro svěřence jistě spokojeného trenéra Bakhara vybojoval rohový kop, který hosté rozehráli na krátko a posléze u praporku získali k dispozici několik vteřinek k dobru.
87'
Čtvrtý inkasovaný gól srazil domácí do kolen, konec zápasu se ponese v režii Hapoelu. Zrihan si už poněkolikáté po svém příchodu na plac nachystal míč na levačku a zkusil své štěstí, ovšem ani tentokráte nebyl úspěšný.
85'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku! Nyní můžeme už se stoprocentní jistotou tvrdit, že o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto! Hapoel se vrhl do otevřené defenzivy Flory a nedostatku bránících hráčů soupeře využil parádně, když kapitán Melikson milimetrovým pasem nalezl v šestnáctce trestuhodně zapomenutého HENA EZRU, jenž nekompromisní dělovkou pod břevno prostřelil Tooma.
84'
Po faulu na Kamse se do šestnáctky Hapoelu nastěhovali téměř všichni hráči domácího celku, přímý kop, který rozehrál Poom, se ale nevydařil, protože balon přelétl pokutové území a zamířil až do zámezí.
83'
Domácí fanoušci opět zintenzivněli své povzbuzování, když se z úhlu na branku soupeře řítil Rauno Sappinen. Jednalo se ale o zbytečné naděje, estonského střelce totiž zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.
82'
Moho být definitivně rozhodnuto. Poté, co z pravé strany přihrával Ben Bitton, si totiž před branku naběhl Tomáš Pekhart, z hranice penaltového puntíku ale skákající balon promáchl.
81'
Floře už moc času nezbývá, do konce základní hrací doby totiž chybí už jen necelých deset minut. Povede se domácím hráčům malý fotbalový zázrak?
80'
Do už hodně otevřené obrany se vrhl rychlonohý Maor Melikson, jenž se díky šikovné kličce ke středu hřiště zbavil Kamse, posléze ale balonu dodal opačnou rotaci a zakončil vedle branky.
79'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Sahar, přichází Pekhart.
78'
Hosté se snaží hru uklidnit, a trochu tak otupit tlak, který si v posledních minutách vypracovává jejich soupeř. Tzedekovi se zpětná přihrávka sice úplně nepovedla, brankář Goresh ale těžký míč stačil zkrotit.
77'
Nevypadalo to vůbec zle, po centru od rohového praporku se totiž míč nepříjemně stáčel do malého vápna před brankou Hapoelu, David Goresh ale další nepříjemnost pro svůj tým zatím nepřipustil.
76'
Hráči Tallinnu se sympaticky nevzdávají a snaží se cestu k vítězství svému soupeři pořádně znepříjemnit. Kams tentokráte vybojoval pro své kolegy rohový kop, jak s ním domácí naloží?
75'
Domácí jsou najednou politi živou vodou. Jejich další akci táhl aktivní kapitán Kams, po jehož centru z kraje šestnáctky musel zasáhnout Tzedek, jinak by se sám před brankou ocitl zcela nepokrytý Sappinen.
73'
Flora Tallinn vstřelila branku!
Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes patnáct minut a Flora se díky snížení na 1:3 dostává zpět do utkání. Exekuci pokutového kopu si vzal na starost útočník RAUNO SAPPINEN, který se s tím vůbec nepáral a tvrdou pumelicí pod horní tyč překonal k opačné tyči skákajícího Goreshe.
72'
Tak pozor, Alliku se propracoval až do vápna, kde byl stažen k zemi jedním z bránících hráčů. a domácí tak budou kopat penaltu. Že by se nám v Tallinnu schylovalo k dramatickému závěru?
71'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Beglarišvili, přichází Poom.
70'
Na trávníku zůstává po jednom ze soubojů sedět Ben Bitton, jenž v souboji s Guusevem získal pro své kolegy přímý kop. Se zdravotním staven hostujícího zadáka by snad nemělo být něco v nepořádku.
69'
Nyní se přesně potvrdilo to, co jsem před pár okamžiky zmiňovali. Střídající Niv Zrihan si balon na střelu chystal až příliš dlouho, načež se k němu vydal Beglarišvili a čistým způsobem jej o něj připravil.
68'
Hosté jsou i nadále mírně aktivnějším mužstvem, z jejich hry se ale vytratila potřebná rychlost, což je, vzhledem k průběhu a vývoji utkání, pochopitelné. Dočkáme se ještě nějakého gólu?
67'
Dan Einbinder dlouho nevěděl, co si s míčem vlastně počít. Nakonec si ze všech možností vybral asi tu nejsložitější, když se mezi dvěma protivníky pokusil nahrát Saharovi, úspěšný ovšem nebyl.
66'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Liivak, přichází Guusev.
65'
Flora se na to konto vrhla do okamžité protiakce, na jejímž konci centroval Frank Liivak na zadní tyč, kde se pohyboval Sappinen, těsně před ním ale míč do bezpečí stihl odhlavičkovat Taha.
64'
Ben Bitton posunul míč ke střídajícímu Zrihanovi, jenž se velmi šikovně zbavil vystupujícího Lorenze, jeho následný střelecký pokus ale obětavě zablokoval Madis Vihmann.
63'
Dmitrijev přilétl do souboje s Benem Saharem jako smyslu zbavený. Hostující útočník inkasoval opravdu tvrdý direkt, záložník Flory ale nakonec z celé situace vyvázl pouze s domluvou.
62'
Kams byl sice atakován Meliksonem, ovšem i tak dokázal vyslat dlouhatánský pas pro Sappinena. Ten však svůj náběh za obranu soupeře nenačasoval ideálně a byl přichycen v ofsajdovém postavení.
61'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Maman, přichází Zrihan.
60'
Na hráčích Tallinnu je sympatické, že i přes tříbrankovou neskládají zbraně a pořád se snaží útočit. Tentokráte jim to ale nevyšlo, o což se díky skvěle načasovanému skluzu zasloužil Oren Bitton, jenž vystihl Kamsův záměr.
59'
Také po rozehrávce rohového kopu se Flora propracovala k zakončení, tentokráte už to ale tak slavné nebylo. Jürgen Lorenz totiž hlavičkoval v záklonu, navíc byl tísněn protivníkem a jeho zakončení podle toho také vypadalo.
58'
Parádní zákrok Davida Goreshe! Výtečně to udělal domácí kapitán Kams, jenž si počkal na správný okamžik a poté zdařilým centrem oslovil Allikua. Ten hlavičkoval na přední tyč, hostující brankář se ale natáhl a konečky prstů vytěsnil míč na roh.
57'
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Saliste, přichází Aloe.
56'
Sérii nepřesností v těsné blízkosti středového kruhu ukončil až Einbinder, který tvrdým, leč čistým způsobem odstavil od míče Ainsalua. Následně otočil hru směrem vzad, Hapoel už nemusí nikam pospíchat.
54'
Domácí získali další rohový kop, tentokráte ale takový vzruch nezpůsobili. O vše se postaral brankář David Goresh, který si pro centrovaný balon s klidem vyběhl a uzmul jej do své náruči.
53'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku! Nedáš – dostaneš, toto nepsané sportovní pravidlo opět zafungovalo. Domácí totiž před pár okamžiky nevyužili velkou příležitost ke snížení, o chvíli později naopak sami inkasovali, a dostali se tak do ještě větších potíží. Ben Bitton zasekl balon, díky čemuž se zbavil Salisteho, na jeho následný centr si před branku seběhl úplně osamocený HANAN MAMAN a z bezprostřední blízkosti zvýšil na 3:0.
52'
Málem bylo sníženo! Po centru od rohového praporku se balon snesl do malého vápna, odkud jej odvrátil jeden z bránících hráčů, načež ránu zpoza šestnáctky vyslal Dmitrijev, Taha ale tečoval míč mimo tři tyče.
51'
Flora rozhodně nechce předčasně balit kufry, v dosavadním průběhu druhé půle je naopak lepším týmem, nyní získala rohový kop. Jak s touto standardní situací domácí naloží?
50'
Po faulu nově příchozího Brouna měla Flora k dispozici standardní situaci. Z pravé strany se do šestnáctky snesl vysoký centr, načež Lorenz hlavou posunul míč lépe postavenému Sappinenovi, ten ale zpracovával v ofsajdu.
49'
Dmitrijev se dopustil lehké ztráty ve středu pole, když nepřesnou přihrávku namazal Einbinderovi, ten ale možnost pro přihrávku na volného Ezru doslova prospal.
48'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Kabha, přichází Broun.
47'
Druhý poločas odstartovali hráči Hapoelu, kteří zatím určují tempo utkání a oprávněně vedou o dvě branky. Ani jeden z trenérů se o přestávce nerozhodl zasáhnout do podoby sestavy, na střídání si tedy budeme muset počkat.
46'
První poločas je za námi. Zatím vše probíhá podle předzápasových prognóz a předpokladů, Hapoel totiž plní roli favorita a po pětačtyřiceti minutách zaslouženě vede 2:0. Kvalita opravdu je na straně hostí, kteří si vypracovali několik šancí, řadu z nich ale neproměnili, především pak Ben Sahar. V osmnácté minutě to ale byl právě útočník Be'er Shevy, kdo otevřel skóre, deset minut před odchodem do šaten pak pokutový kop proměnil Tzedek. Nechme se překvapit, zda se Flora ve zbytku utkání vzchopí a dokáže s nepříznivým vývojem ještě něco udělat.
45+2'
45+1'
Zřejmě poslední akci prvního poločasu měli na starost hráči Hapoelu. O nic nebezpečného se ovšem nejednalo, přízemní rána z kopačky Hanana Mamana nepředstavovala pro brankáře Tooma výraznější problém.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Ben Bitton se už podruhé v krátkém časovém sledu provinil proti fotbalovým pravidlům a regulím, obětí jeho zákroku se tentokráte stal Saliste. Pravý bek Hapoelu ale karetnímu trestu stále uniká.
43'
Hosté se snaží první poločas dohrát v co možná největším klidu. Kombinují na útočné polovině, zároveň se ale nikam bezhlavě neženou, a neriskují tak možnou ztrátu, která by mohla vést k protiakci Flory.
42'
O chvíli později ale Flora ze své další akce už přeci jen vytřískala zakončení. Jmenovitě pálil Zakaria Beglarišvili, jenž si kousek za vápnem nachystal míč na levačku, mezi tři tyče jej ovšem neusměrnil.
41'
Marwan Kabha by měl být v pořádku, za pár okamžiků bude zase vpuštěn na hrací plochu. Mezitím se kupředu vydali domácí fotbalisté, jejich snahu ale utnul bránící Oren Bitton.
40'
Opakovaný záběr ukázal, že hostující fotbalista špatně došlápl. Na trávník byli přivolání zdravotníci, kteří posléze odvedli Kabhu za postranní čáru a právě nyní jej podrobují drobnému ošetření.
39'
Ben Bitton to v souboji s Liivakem přehnal s agresivitou, načež mu belgický sudí Lambrechts udělil poslední varování. Do celé situace se navíc smolně připletl Marwan Kahba, který se nezvedá z trávníku.
38'
Do konce prvního poločasu zbývá zhruba osm minut a s nadějemi Flory Tallinn to už nyní vypadá hodně bledě. Povede se domácím ještě před odchodem do šaten snížit, a vykřesat tak jiskřičku naděje?
36'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku! Obrovské chybu domácího obránce Salisteho fotbalisté Hapoelu trestají a necelých deset minut před odchodem do šaten se dostávají do dvoubrankového vedení! Pokutový kop na sebe vzal SHIR TZEDEK, který s přehledem poslal brankáře Tooma k opačné tyči a přesnou střelou upevnil náskok svého týmu.
35'
Neuvěřitelné zaváhání teď předvedl domácí zadák Joseph Saliste, jenž, ač nikým neatakován, zahrál v šestnáctce rukou, což sudí nemohl přehlédnout. Be'er Sheva má tedy k dispozici pokutový kop.
34'
Beglarašvili se výborně zorientoval ve středu pole, obtočil se okolo svého strážce a posléze milimetrovým pasem přenesl míč k Allikuovi. To bylo ale vše, co stálo za zmínku, centr křídelníka Flory se totiž absolutně nevydařil.
33'
O chvíli později se nedovoleného zákroku dopustil Liivak, Hapoel tak zahrával standardní situaci. Její exekuce se ujal Melikson, centr hostujícího kapitána ale odvrátil Vihmann.
31'
Rauno Sappinem se pokusil nacpat mezi dvojici bránících hráčů, v souboji s Tahou ale o míč přišel a zpět do svého držení jej získal jen za cenu jasného držení a stažení soupeře na trávník.
30'
Hosté se zlobí, sudí měl, dle jejich názoru, nařídit pokutový kop. Jejich nespokojenost je s největší pravděpodobností oprávněná, Jürgen Lorenz totiž v šestnáctce zřejmě zahrál rukou.
29'
Hapoel v posledních okamžicích doslova uzamkl svého soupeře na obranné polovině a málem navýšil svůj náskok! Ben Bitton parádním centrem z pravé strany oslovil na zadní tyč si sbíhajícího Sahara, ten ale v obrovské šanci zamířil těsně vedle.
28'
Když se u balonu zdržují hosté, je vidět, že kvalita je na jejich straně. Další skvostnou přihrávku ze svého repertoáru vytáhl Melikson, zakončující Sahar ale pálil z příliš ostrého úhlu a Tooma nezaskočil.
26'
Na druhé straně se až do zakončení propracoval Rauno Sappinen, balon ale netrefil podle vlastních představ, dodal mu úplně opačnou rotaci a poslal jej o pořádný kus vedle vzdálenější tyče.
25'
Teď se ale Pijpersovi hoši museli bránit druhému rohovému kopu Hapoelu, který vybojoval Ben Bitton. Obrana Flory ale celou situaci přestála bez úhony, včasným výběhem se o to postaral brankář Toom.
24'
První inkasovaná branka domácí paradoxně nakopla, po tomto momentu jako by z hráčů Flory spadla většina nervozity, což se nyní odráží na jejich herním projevu.
23'
Dan Einbinder se díky šikovné zasekávačce zbavil napadajícího protivníka, načež vyslal na zteč rozběhnutého Meliksona, hostující kapitán ale míč na hrací ploše už nedokázal zastihnout.
22'
Tallinnští se odhodlali k další postupné kombinaci. Jejím vyvrcholením byl centr z levé strany od Josepha Salisteho, balon ale doputoval přesně do náruče připraveného Goreshe.
21'
Rauno Alliku povedeným pasem oslovil na hranici šestnáctky číhajícího Liivaka, jenž poté zakroutil balon na zadní tyč, kde hledal uvolňujícího se Sappinena, těsně před ním ale stačil zasáhnout Taha.
20'
Domácí se pokoušeli o okamžitou odpověď, jejich akce ale nevyšla ideálně. Navíc se hráči Flory zapomněli na útočné polovině a pustili soupeře do protiakce, Hapoel to ale celé zbytečně překombinoval.
18'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku! Hapoel byl v dosavadním průběhu tohoto utkání jasně lepší a nyní přišla zasloužená odměna v podobě vedoucí branky! Ezra to udělal parádně, když šikovnou kolmicí našel ve vápně si nabíhajícího Meliksona, načež hostující kapitán zvedl hlavu a připravil stoprocentní tutovku pro BENA SAHARA, s jehož ranou do protipohybu nemohl marně přihlížející Toom nic dělat.
17'
Hosté na to konto zahrávali premiérový kop od rohového praporku v tomto duelu. Ben Bitton zakroutil svůj centr na zadní tyč, nikoho ze svých kolegů ale touto nabídkou neoslovil.
16'
Další gólem zavánějící příležitost Hapoelu. Výtečně to udělal hrotový útočník Ben Sahar, jenž si navedl balon na levačku a z hranice šestnáctky zkusil své štěstí. Jeho rána sice byla nepříjemně tečována, brankář Toom však stačil zareagovat.
15'
Frank Liivak je zatím asi nejaktivnějším hráčem tallinského celku, což potvrdil i nyní, když se prohnal okolo Ezry a nacentroval do šestnáctky, míč ale netrefil ideálně a poslal jej přímo do Goreshovy náruče.
14'
Ben Bitton se vydal napadat rozehrávajícího Liivaka, ve snaze získat balon to ale výrazně přehnal s agresivitou, svého soupeře poslal k zemi a mohl být rád, že z celé situace nevyšel se žlutou kartou.
13'
Sledovali jsme asi nejlepší pasáž v podání Flory. Domácí hráči se během ní pokoušeli o útočnou kombinaci, nejnadějněji pak vypadal Beglarišviliho průnik, ten ale v závěru zastavil ve skluzu hrající Oren Bitton.
12'
Gert Kams si na pravé straně vyměnil kulatý nesmysl s Allikem a poté vyslal do šestnáctky hostí načechraný centr, na který si naskakoval Sappinen, v hlavičkovém souboji s Tahou ale neuspěl.
11'
Fotbalisté Tallinnu se sice s balonem propracovali na útočnou polovinu, vzhledem k tomu, že Bitton se v souboji s Liivakem nenechal opít rohlíkem, se na ní ale příliš dlouho neohřáli.
10'
Joseph Saliste sice odhlavičkoval balon před nabíhajícím si Ezrou, poté se s ním ovšem zdržoval až příliš dlouho a v souboji se dvěma protivníky o něj přišel. Ofenzivní snahy Be'er Shevy tak můžou pokračovat.
9'
Zajímavá možnost v podání Hapoelu. Melikson na levém křídle zasekl balon, nahrál Saharovi a ten jej předložil pro z druhé vlny si sbíhajícího Mamana, jehož povedenému pokusu k zasažení cíle opravdu mnoho nescházelo.
8'
Ben Bitton, pravý obránce Hapoelu, se vydal na ofenzivní dobrodružství, které zakončil šikovnou narážečkou s Ezrou a následným pokusem o kolmici pro Sahara, ten byl ale dobře pokryt Lorenzem.
7'
Teď ale Ainsalu odstavil od balonu nedůrazného Mamana a okamžitě se hodlal vydat dopředu. Jeho snaha však doplatila na nepřesné přenesení hry k levé straně, se kterým nemohl Frank Liivak vůbec nic udělat.
6'
Už od úvodních minut je jasné, že Be'er Sheva je jasným favoritem tohoto zápasu. Hosté se daleko častěji drží u míče, naopak Flora zatím působí možná až příliš zakřiknutě a čeká, co její soupeř vymyslí.
5'
Svěřenci lodivoda Bakhara se i nadále zdržovali na obranné polovině svého soka. Maman posunul míč k volnému Einbinderovi, jeho záměr na roztažení hry k Benu Bittonovi ale skvěle přečetl Liivak.
4'
První šanci utkání měli na svědomí hosté. Kabha zvedl hlavu a povedeným pasem do volného prostoru oslovil Bena Sahara, jenž se zbavil svého strážce, posléze ale netrefil míč ideálně a poslal jej mimo tři tyče.
3'
Liivak nedosáhl na přihrávku od Dimitrijeva, alespoň se však pokusil znepříjemnit situaci Bittonovi, ten však předvedl dobrou hru tělem a nechal míč doputovat do zámezí. Následovat bude výkop od branky Hapoelu.
2'
Domácí chvíli kombinovali na obranné polovině, nakonec jejich kapitán Kams vyslal dlouhý pas na Sappinena, toho ale v hlavičkovém souboji předčil Shir Tzedek.
1'
Belgický sudí Erik Lambrechts právě foukl do píšťalky, dnešní utkání v rámci prvního předkola kvalifikace Ligy mistrů mezi Florou Tallinn a Hapoelem Be'er Sheva tak může odstartovat! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v zelených dresech, naopak svěřenci trenéra Bakhara budou hrát v šedém.
1'

FC Flora Tallinn: Toom – Kams (C), Vihmann, Lorenz, Saliste – Dmitrijev, Ainsalu – Alliku, Beglarišvili, Liivak – Sappinen
Náhradníci: Karofeld – Kuusk, Aloe, Šlein, Guusev, Poom, Sorga

Hapoel Be'er Sheva FC: Goresh – B. Bitton, Tzedek, Taha, O. Bitton – Ezra, Einbinder, Kabha, Maman, Melikson (C) – Sahar
Náhradníci: Anestis – A. Bitton, Zrihan, Broun, Scheimann, Elo, Pekhart

Rozhodčí: Erik Lambrechts – Thibaud Nijssen, Pieter Becquet (všichni Belgie).
Hapoel Be'er Sheva FC

Hapoel už nějakou dobu vládne izraelské fotbalové scéně, na jaře tohoto roku totiž získal v pořadí třetí ligové prvenství, tentokráte s komfortním devítibodovým náskokem na druhé Maccabi Tel Aviv. O tomto izraelském celku, ve kterém působí i Tomáš Pekhart, se už ví i v Evropě, Be'er Sheva se totiž v předchozích dvou letech ucházela o účast v základní skupině Ligy mistrů. The Camels v obou případech postoupili až do čtvrtého, tedy závěrečného předkola mistrovské části kvalifikace, v létě 2016 ale o jediný gól nestačili na věhlasný Celtic, loni jim pak vystavil stopku slovinský Maribor. Náplastí se pro Hapoel staly dvě účasti v Evropské lize. Před dvěma lety Be'er Sheva společně se Spartou překvapila Southampton s milánským Interem a postoupila do play-off, před rokem ale na tento úspěch nenavázala a ve skupině, kde se mj. střetla i s Plzní, skončila poslední.
FC Flora Tallinn

Flora v minulém ročníku estonské nejvyšší soutěže posbírala úctyhodných devadesát bodů a nakonec s přehledem dokráčela pro jedenáctý ligový titul v klubové historii. Do bojů o Ligu mistrů se tak celek z Tallinnu kvalifikoval po roční odmlce. Rozhodně má co napravovat, v létě roku 2016 totiž při souboji s gibraltarským Lincolnem nepotvrdil roli jasného favorita a po výsledcích 2:1 a 0:2 vypadl už v úvodním předkole. Loni Triibulised zápolili v kvalifikaci o Evropskou ligu, ovšem ani v tomto případě nedokázali uspět, když nestačili na slovinské Domžale, pozdějšího přemožitele bundesligového Freiburgu. Na rozdíl od svého dnešního soupeře jsou svěřenci trenéra Henna v zápasovém zápřahu, estonská liga je totiž v plném proudu. Flora za osmnácti kol prohrála pouze dvakrát a momentálně okupuje druhou příčku, lépe je na tom pouze Nõmme Kalju.
Příjemný úterní podvečer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! V těchto dnech vrcholí světový šampionát v Rusku, zároveň se ale rozjíždí utkání prvního předkola kvalifikace o účast v základní skupině Ligy mistrů. My se v tomto online přenosu společně zaměříme na souboj, v němž FC Flora Tallinn přivítá favorizovaný Hapoel Be'er Sheva FC. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.