Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Jūrmala : CZ Bělehrad - 11. července 2018   18:00

Jūrmala
Nerugals – Freimanis, Kosorič (C), Ošs, Šlampe – Malejev, Faisca, Dmitrijev (77. Mihadjuks) – Višņakovs, Svarups (66. Aguirre), Kobzar (60. Davydov)
Melecis – Aguirre, Davydov, Mihadjuks, Smith, Stuglis, Žigajevs
Balakin – Vysockij, Matyaš (vš. Ukrajina)
Stadions Skonto (Riga) [Kapacita: 8 207]
CZ Bělehrad
Borjan – Stojkovič, Savič (C), Babič, Rodič – Milič (46. Ebecilio), Krtičič, Jovičič – Ben Nabouhane, Radonjič (82. Jevtovič)– Stoiljkovič (18. Pavkov)
Popovič – Degenek, Ebecilio, Gobeljič, Jevtovič, Milijaš, Pavkov

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:9. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 22:12.
Dnešní utkání je za námi. Hosté dnešnímu zápasu dominovali, ale branku vstřelit nedokázali. Druhý poločas byl velice nudný, neboť jsme v něm neviděli žádnou vážnější šanci. Oproti tomu v prvním poločase jsme jich viděli až moc. Hlavně na straně hostů, kteří ale i před obrovské šance nedokázali vsítit branku a utkání tak skončilo 0:0.
90+4'
90+3'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
90+2'
Domácí jsou momentálně u míče, ale dopředu s ním vůbec nepospíchají.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.
89'
Ebecilio vyslal na branku střelu z velké dálky, která však skončila vysoko nad brankou.
88'
Davydov to zkusil přímo na branku, ale tu zhruba o metr přestřelil.
86'
Domácí budou zahrávat velice zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře. To je velká šance na gól.
86'
Žlutou kartu dostává Filip Stojkovič (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
85'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec utkání a stav utkání je stále 0:0. Domácí budou určitě spokojení pokud utkání skončí tímto výsledkem, ale hosté určitě ne, neboť do tohoto utkání vstupovali jako jasný favorit.
84'
Žlutou kartu dostává Srdjan Babič (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
84'
Rodič přetaženým centrem z levé strany našel ve vápně pouze Šlampeho.
83'
Žlutou kartu dostává Ingus Šlampe (FK Spartaks Jūrmala).
82'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Nemanja Radonjič, přichází Milan Jevtovič.
82'
Domácí se po hodně dlouhé době dostali s míčem na polovinu soupeře.
81'
Hra se téměř celý druhý poločas pohybuje na polovině domácích.
80'
Hosté jsou stále jasně lepším týmem, ale vážnější šanci si ve druhé půli, oproti té první zatím nevypracovali.
79'
Stojkovič poslal do vápna centr z pravé strany, který však přeletěl všechny jeho spoluhráče a skončil jen v zámezí.
78'
Rodič se dostal po centru z pravé strany hřiště ke střele uvnitř vápna. Jeho pokus však ztečoval jeden z obránců pouze do míst, kde se nacházel Nerugals.
77'
Krstičič poslal z následného přímého kopu do vápna centr, který však odhlavičkoval mimo vápno Kosorič.
77'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Oleg Dmitrijev, přichází Pavels Mihadjuks.
76'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z osmadvaceti metrů.
75'
Ben Nabouhane se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale míč mu sjel po nártu, a tak branku vysoko přestřelil.
74'
Hosté ztratili míč na polovině soupeře po nepřesné přihrávce jednoho z nich a hned přišlo to, o čem jsem psal v minulém příspěvku. Šlampe poslal míč okamžitě až k brankáři Borjanovi.
73'
Domácí jsou ve všech deseti hráčích usazeni na vlastní polovině a při každém získaném míči ho posílají vzápětí daleko od své branky.
72'
Rodič hledal centrem do vápna z levé strany hřiště u vzdálenější tyče Stojkoviče. Centr se mu však vůbec nepovedl a míč tak skončil jen v zámezí.
71'
Míč po následném rohovém kopu vyboxoval mimo vápno domácí brankář.
69'
Hosté zahrávali přímý kop zhruba z pětatřiceti metrů, po kterém se dostal ve vápně k hlavičce Savič. Jeho hlavičkový pokus o zem však Nerugals pohodlně vyrazil nad branku.
68'
Hosté ale zatím nemohou najít recept na pevnou obranu soupeře, a tak jsme ve druhém poločase zatím neviděli vážnější šanci ani na jedné straně.
67'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
66'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Kaspars Svarups, přichází Diego Ezequiel Aguirre.
65'
Radonjič pelášil s míčem podél levé postranní čáry do vápna soupeře. Svým posledním dotykem si však míč příliš předkopl, a ten tak nakonec skončil jen v zámezí.
64'
Následný rohový kop skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v červeném dresu.
64'
Ben Nabouhane poslal do vápna centr, který však odvrátil do zámezí Šlampe.
63'
Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
62'
Domácí momentálně ve většině lidí jen brání a snaží se nedostat branku.
61'
Tento rohový kop ale nenadělal domácím větší potíže.
61'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
60'
Střídání v týmu FK Spartaks Jūrmala: ze hřiště odchází Jevgenij Kobzar, přichází Denis Davydov.
59'
Radonjič poslal do vápna centr z levé strany, který však skončil jen v rukavicích brankáře Nerugalse.
58'
Nepřesný pas za obranu jednoho z domácích hráčů odkopl daleko od své branky vyběhnuvší Borjan.
56'
Stojkovič se dostal s míčem podél pravé postranní čáry až za brankovou čáru a Nerugals tak bude odkopávat od své branky.
55'
54'
Ben Nabouhane se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
53'
Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.
52'
Ben Nabouhane se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, avšak svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.
50'
Domácí ztratili míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
49'
Ben Nabouhane poslal do vápna centr, který skončil na hlavě Saviče. Jeho hlavičkový pokus však skončil vysoko nad brankou.
48'
Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře, avšak z poměrně velkého úhlu, a tak na přímou střelu na branku to rozhodně nebude.
47'
Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.
46'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Nemanja Milič, přichází Lorenzo Ebecilio.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
První poločas je za námi. Hosté jsou zatím jasně lepším týmem, ale vytoužené branky se nedočkali. Nejblíže brance byli ve 32. a 42. minutě, kdy nejdříve Ben Nabouhane nevystřelil příliš dobře z hranice pokutového puntíku, a poté střídající Pavkov minul soupeřovu branku taktéž z ideální pozice pro vstřelení branky. Domácí se v prvním poločase prakticky do žádné vážnější šance nedostali a stav utkání je tak po první půli bezbrankový.

Držení míče: 35% – 65%
Střely celkem: 1 – 11
Střely na branku: 0 – 1
45+1'
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.
45'
Ben Nabouhane se dopustil faulu na polovině soupeře a k míči se tak dostávají domácí.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
42'
Pavkov se dostal po chybě jednoho z obránců ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho pokus z otočky však skončil mimo branku domácích.
41'
Radonjič se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, kde však narazil na Kosoriče, který mu míč čistě odebral.
40'
Savič si udělal s míčem výlet až do vápna soupeře, kde však svou následnou střelou trefil jen jednoho z obránců.
39'
Freimanis vhodil do vápna dlouhý aut, se kterým si však hosté v pohodě poradili.
39'
Domácí se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře.
38'
Míče se opět chopil Radonjič. Tentokráte však poslal míč zhruba metr a půl vedle pravé tyče Nerugalsovy branky.
37'
Hosté budou zahrávat další zajímavý přímý kop téměř z totožné pozice, co před deseti minutami, kdy Radonjič jen těsně minul branku.
36'
Ben Nabouhane poslal do vápna prudký centr z levé strany, kterým však trefil pouze Kosoriče, který míč poté poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.
36'
Stojkovič poslal do vápna centr z pravé strany, který však odhlavičkoval mimo něj Ošs.
35'
Ti však vzápětí o míč opět přicházejí, neboť po nepřesném pasu Šlampeho skončil míč v zámezí.
34'
Stojkovič ztratil míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit domácí.
32'
Radonjič skvěle zavezl míč podél levé postranní čáry až do vápna, kde následně našel na hranici pokutového puntíku úplně volného Ben Nabouhaneho. Ten však následnou střelou z první poslal míč vysoko nad branku!
31'
Ben Nabouhane se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.
30'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
29'
Ti si však mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak opět končí na kopačkách jednoho z hráčů v modrém dresu.
28'
Hosté rozehráli rohový kop na krátko. Poté však o míč přišli a dopředu tak vyrážejí domácí.
28'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
26'
Radonjič to zkusil přímo na branku, kterou jen těsně minul! Krásně kopnutý přímý kop v podání tohoto srbského středopolaře.
25'
Hosté budou zahrávat velice zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře.
24'
Pavkov dostal do vápna dobrý centr z pravé strany. Tísněn jedním z obránců však nedokázal zakončit a míč tak skončil jen v rukavicích Nerugalse.
23'
21'
Svarups se dopustil útočného faulu uvnitř vápna soupeře a k míči se tak dostávají opět hosté.
20'
Rodič se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, kde si však posledním dotekem míč příliš předkopl, a ten tak následně skončil v zámezí.
19'
Hosté zahrávali rohový kop, který se jim však vůbec nepovedl a hrát tak mohou domácí.
18'
Hosté budou už v osmnácté minutě střídat. Nikola Stoiljkovič má nějaké zdravotní potíže a své místo tak přenechá Pavkovovi.
17'
Radonjič vyslal na branku střelu z velké dálky, která však skončila vysoko nad brankou.
15'
Jovičič se dostal ke střele z velké dálky. Jeho přízemní pokus však zablokoval jeden z obránců.
14'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
13'
Miličovi se příliš nepovedl centr z pravé strany a míč tak skončil jen v zámezí. Nerugals bude odkopávat od své branky.
12'
Ben Nabouhane se snažil najít přihrávkou z levé strany hřiště ve vápně Stoiljkoviče. Ten byl však dobře ubráněn jedním z obránců a k míči se tak nedostal.
11'
Stojkovič opět poslal do vápna centr. Opět však míč doplachtil jen na hlavu jednoho z hráčů v červeném dresu.
10'
Stojkovič centrem z pravé strany našel ve vápně pouze hlavu Kosoriče.
9'
Krstičič vyslal na branku střelu poblíž vápna soupeře. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
7'
Jevgenij Kobzar se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře. Rozhodčí však pokutový kop neodpískal, nýbrž udělil tomuto ruskému útočníkovi žlutou kartu za simulování.
7'
Milič poslal do vápna přízemní centr z pravé strany. Míč se však ve vápně dostal jen k Ošsovi.
6'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
5'
Dmitrijev poslal do vápna centr, který se sice dostal na hlavu Kosoriče. Ten byl však v záklonu a míč tak jen prodloužil do zámezí.
5'
Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů.
4'
Jeden z hostujících hráčů chyboval zhruba na polovině hřiště, ale domácí tuto chybu nedokázali nijak potrestat.
3'
Rodič přízemním centrem z levé strany našel ve vápně pouze jednoho z obránců.
2'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
1'
Domácí rozehráli první poločas a s míčem se ihned ženou směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli tmavě modré dresy.

FK Spartaks Jūrmala: Nerugals – Freimanis, Kosorič (C), Ošs, Šlampe – Malejev, Faisca, Dmitrijev – Višņakovs, Svarups, Kobzar
Náhradníci: Melecis – Aguirre, Davydov, Mihadjuks, Smith, Stuglis, Žigajevs

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojkovič, Savič (C), Babič, Rodič – Milič, Krtičič, Jovičič – Ben Nabouhane, Radonjič – Stoiljkovič
Náhradníci: Popovič – Degenek, Ebecilio, Gobeljič, Jevtovič, Milijaš, Pavkov

Rozhodčí: Balakin – Vysockij, Matyaš (vš. Ukrajina).
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Crvena Zvezda je tradiční klub ze Srbska, který se do 1. předkola letošní Ligy mistrů dostal z první příčky tamní Super Ligy. Po sedmatřiceti odehraných zápasech si připsala na své konto pouze jedinou porážku, což jí vyneslo šedesát bodů. Její skóre také stojí za zmínku, neboť bylo 96:19! Srbská Super Liga se momentálně nehraje a Crvena Zvezda tak má na svém kontě pouze čtyři přáteláky, které všechny vyhrála.

Nejlepším střelcem Crvene Zvedy se stal v základní části uplynulé sezóny srbský útočník Aleksandar Pešič, který si připsal na své konto 22 branek. Ve skupině o titul to byl srbský záložník Nemanja Radonjič, který si připsal na své konto 5 branek.

Posledních 5 zápasů

Bohemians 1905 – CZ Bělehrad 0:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
LASK Linz – CZ Bělehrad 1:3 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
CZ Bělehrad – Apollon 1:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Ried – CZ Bělehrad 0:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
CZ Bělehrad – FK Vozdovac 5:1
FK Spartaks Jūrmala

Spartaks je klub z Lotyšska, který se dostal do 1. předkola letošní Ligy mistrů z první příčky tamní SynotTip Virslīgy. Po osmadvaceti odehraných zápasech nastřádali na své konto šestačtyřicet bodů. Lotyšská soutěž SynotTip Virslīga je momentálně v plném proudu. Spartaks se po třinácti kolech drží na čtvrté příčce s třiadvaceti body. Poslední utkání odehrál Spartaks na půdě týmu Ghetto v rámci ligového poháru. Spartaks toto utkání zvládl a s přehledem zvítězil 8:1.

Nejlepším střelcem lotyšského celku uplynulé sezóny byl ruský záložník Jevgenij Kozlov, který si připsal na své konto 12 branek. Tento ruský sniper ale už v klubu nepůsobí, jelikož přestoupil do Soligorsku.

Nejlepším střelcem právě probíhající sezóny je momentálně lotyšský záložník Aleksejs Visnakovs, který má na svém kontě 8 branek.

Ghetto – Spartaks 1:8 (POHÁR)
FK Liepaja – Spartaks 1:1
Riga FC – Spartaks 1:0
Spartaks – RFS 0:2
Ventspils – Spartaks 1:2
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u dnešního zápasu 1. předkola LM mezi FK Spartaks Jūrmala a FK Crvena Zvezda Bělehrad.