Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  New Saints : Škendija - 17. července 2018   20:00

New Saints
New Saints
15' Ebbe  • 30' Redmond  • 35' Cabango  • 90+6' Byrne
4:0
(3:0)
Škendija
Škendija
New Saints
Harrison – Lewis, Hudson, Cabango, Marriott – Routledge, Holland (88. Byrne) – Mullan, Edwards, Redmond (83. Cieslewicz) – Ebbe (56. Draper)
Roberts – Byrne, Cieslewicz, Draper, Nembhard, Seargeant, Spender
Orel – Blažej, Caletka (vš. Česko)
Park Hall, Oswestry (Anglie)
Škendija
Zahov – Bejtulai, Musliu, Adili, Wakili – Zajnulai (88. Cheshmedjiev), Alimi – Todorovski (46. Radeski), Emini, Junior – Shefiti (46. Ibraimi)
Redjepi – Cheshmedjiev, Ibraimi, Imeri, Radeski, Selmani, Totre

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:13.
Je dobojováno! V neuvěřitelném zápase fotbalisté The New Saints porážejí makedonského šampióna 4:0, přesto jim to po pětibrankové prohře z prvního zápasu k postupu nestačí.

Domácí fotbalisté po závěrečném hvizdu sudího Orla padli k zemi, za dnešní výkon si ale zaslouží maximální uznání, neboť nebyli daleko k největšímu obratu evropské fotbalové historie.
90+8'
90+8'
Znovu v akci Ibraimi, ten přenesl hru na útočnou polovinu a vybojoval nedovolený zákrok na svoji osobu, teď už to zřejmě hosté uhrají.
90+7'
Adili mohl stvrdit postup makedonského týmu, trefuje ale břevno a míč se odrazil jen těsně před brankovou čáru!
90+6'
New Saints právě vstřelili branku!
Domácí výborně přenesli hru na levé křídlo, kde Marriott skvěle zpracoval padesátimetrový pas a ještě lepším pasem připravil KURTISI BYRNEMU pozici, kterou nešlo pohrdnout!
90+5'
Lewisův centr hosté odhlavičkovali jen k Routledgovi na hranici pokutového území, ten vyzval k hokejové teči Drapera, ovšem jeden z hostujících fotbalistů odkopává do pole!
90+4'
Hosté už mají dostřídáno a tak dohrávají v deseti.
90+4'
Radeskiho v bolestivé pozici zdravotníci nakládají na pojízdná nosítka, hostující fotbalista je odvážen rovnou do útrob stadiónu a po téměř tříminutovém přerušení se ve hře může pokračovat.
90+2'
Rozhodčí Orel už volá do akce i nosítka, mezitím se u ležícího hostujícího fotbalisty shluklo sedm jeho spoluhráčů.
90+1'
V závěru té první nastavené na trávníku zůstal ležet Radeski a hostující fotbalista bude ošetřen.
90+1'
Rozhodčí Pavel Orel k dosavadním devadesáti přidává pět nastavených minut.
90'
Hodiny na časomíře tikají dopředu, rozeběhla se už devadesátá minuta a sen o neuvěřitelném zázraku už se domácím rozplývá.
88'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Holland, přichází Byrne.
88'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Zejnulaj, přichází Cheshmedjev.
88'
Jako příjemce žluté karty rozhodčí Orel nakonec vybral Marriotta s Musliem.
88'
Velká skrumáž u postranní čáry, rozhodčí Orel má plné ruce práce s uklidněním hráčů v hromadné rozmíšce.
86'
Následný rohový kop domácí rozehráli nakrátko a Mullen si našel zajímavou palebnou pozici, z úhlu ale křiznou střelou míjí vzdálenější tyč hostující branky.
85'
Domácí se probojovali k pokutovému území soupeře a obránce Hudson dostal prostor k zajímavé střele levačkou, kterou ale stačil odhlavičkovat jeden z hostujících zadáků.
83'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Redmond, přichází Cieślewicz.
83'
Alimi přeběhl k opačnému rohovému praporku a z jeho opětovného centru už se velšský tým definitivně ubránil.
82'
Centr Alimiho k přední tyči neletěl na žádného z hostujících hráčů, Holland ale hlavou míč prodloužil jen těsně nad břevno vlastní branky.
81'
Júnior z levého křídla posunul míč do pokutového území Ibraimimu, toho ale do zakončení nepustil pozorný Hudson.
79'
Centr Bejtulaie Marriott odvrací až za postranní čáru, nicméně nadále se hraje podle not hostujícího týmu, který si v poklidu přihrává u středové čáry.
77'
Střelec první branky už zamířil za postranní čáru a ve hře se bude pokračovat. Zdá se, že ohroženo by nemělo být ani další působení Redmonda v tomto utkání.
76'
Hra se výkopem brankáře Zahova ještě nenavázala, neboť ve středu hřiště je ošetřován Redmond.
75'
Obrovská příležitost domácích! Routledge si našel výbornou střeleckou pozici na levém křídle, prudkou střelou ale trefil jen vzdálenější tyč a míč se odrazil k Edwardsovi, kterého v čisté gólové šanci vychytal brankář Zahov!
74'
Ibraimi v obklíčení několika protihráčů posunul míč do nohy Alimimu, jeho střela ale mířila až za tribunu za domácí brankou, což fanoušci velšského týmu ocenili velkým aplausem.
72'
Standardní situaci z křídla si na starost vzal Ibraimi a jeho střílený centr doletěl až na horní síť domácí branky.
72'
Žlutou kartu za protesty vidí i brankář Harrison.
71'
Júnior na levém křídle vybojoval faul Mullena, kterému rozhodčí Orel ukazuje žlutou kartu, domácím fanouškům se ale toto rozhodnutí vůbec nelíbí, jsou přesvědčeni o simulování brazilského fotbalisty.
70'
Po Lewisově centru z blízkosti rohového praporku a několika odrazech po hlavách hráčů brankář Zahov v souboji s Draperem míč neudržel, odraženého balónu se ale zmocnili hosté a odehráli jej do pole.
69'
Redmond po zisku míče u vlastního pokutového území nákopem na soupeřovu polovinu hledal Drapera, ten ale byl pokryt hostujícími stopery.
67'
Ibraimi připravil dobrou střeleckou pozici pro Júniora, ten ale zakončuje jen do pozorně bránícího Edwardse.
66'
Domácím už ke smazání obrovského manka mohla chybět jen jedna branka! Redmond se prohnal po levém křídle, před brankou našel zcela osamoceného Drapera, jenž ale zblízka zakončuje pouze do brankáře Zahova!
65'
Mullen u postranní čáry sice vyhrál hlavičkový souboj s Wakilim, míč ale nasměroval jen do zámezí a vhazovat může hostující obránce.
63'
Zejnulai se objevil v dobré střelecké pozici na hranici pokutového území, trefil ale jen bránícího Hudsona.
62'
Mullen se pokusil vniknout do pokutového území pomocí narážečky s Edwardsem, ten mu ale vrátil příliš dlouhou zpětnou přihrávku.
60'
S míčem hrají domácí, ovšem byli ze středu hřiště zatlačeni až k brankáři Harrisonovi.
58'
Routledge z frustrace sestřelil Muslia, nelíbilo se mu, že po předchozím makedonském faulu čeští rozhodčí ponechali domácím jen výhodu a Routledge v obklíčení několika protihráčů o míč přišel. Tak si poté vylil zlost na hostujícím záložníkovi a rozhodčí Orel mu okamžitě ukazuje žlutou kartu.
57'
Následný rohový kop už Zahov zachytil s podstatně větší jistotou a může rozehrávat na své spoluhráče.
57'
Dramatická situace před hostující brankou! Routledge se uvolnil na levém křídle, úhel mu svým vyběhnutím Zahov sice snížil, ovšem se zkrocením míče měl makedonský brankář obrovské problémy a nakonec jej dokázal vyrazit do boční sítě své branky.
56'
Střídání v týmu The New Saints FC: ze hřiště odchází Ebbe, přichází Draper.
55'
Po Ibraimiho centru se hosté dožadovali odpískání ruky Cabanga, rozhodčí Orel ale rezolutně ukazuje, že penaltu pískat nehodlá.
53'
S druhým rohovým kopem si defenziva velšského týmu poradila, probudili se už ale i hostující fanoušci, kterých přicestovalo pár desítek a snaží se podporovat svůj tým.
51'
Lewis na pravém křídle vybojoval standardní situaci pro TNS, centr Edwardse v podobě tzv. "zkráceného rohu" ale hostující defenziva odklízí do bezpečí.
49'
Rozběhnutý Emini prohrál osobní souboj s Cabangem, míč mu utekl za brankovou čáru a z frustrace soupeře pak ještě strčil, což mělo za následek drobnou rozmíšku, kterou rozhodčí Orel řeší domluvou a oba hráči si na závěr sportovně plácli rukou.
48'
Emini byl nedovoleně atakován ve středu hřiště, hosté rozehrávají z místa přestupku.
46'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Todorovski, přichází Radeski.
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Shefiti, přichází Ibraimi.

Do hry už zasáhně i Besart Ibraimi, autor čtyř branek z prvního zápasu v Makedonii.
46'
První poločas měl vskutku šokující průběh. Domácí vysoce favorizovaného soupeře jednoznačně přehrávají, hraje se takřka na jednu branku a zaslouženě už dokázali třikrát skórovat.

Škendija si do anglického městečka Oswestry přivezla luxusní pětibrankový náskok, po změně stran ale bude muset pořádně zabrat, pokud se nechce negativně zapsat do fotbalové historie.
45+1'
45+1'
Čtvrtý rozhodčí Ondřej Lerch má nad hlavou tabuli signalizující jednu nastavenou minutu k prvnímu poločasu.
45'
Bejtulai ve středu hřiště ostře fauloval Redmonda, vidí žlutou kartu a jedna z klíčových postav domácího týmu musí být ošetřena.
43'
Lewis byl u postranní čáry čistě obrán o míč Wakilim, hosté mohou rozehrávat od obranného kvarteta.
41'
Před utkáním se zdálo utopické řešit postupovou matematiku, ale pokud by se čistě náhodou podařilo domácímu týmu vyhrát 5:0, viděli bychom prodloužení.

Na druhou stranu jedna branka Škendije může veškerou snahu znegovat, neboť velšský šampión by pak musel vyhrát 7:1 k historickému zázraku.
40'
Nepřesný centr Todorovského, míč z vlastního pokutového území odehrál střelec třetí branky Cabango.
38'
Velmi nebezpečný centr Bejtulaie propadl v pokutovém území, nikdo v červeném se ale k zakončení neprobojoval.
37'
Hosté se usadili na útočné polovině, zatím si ale v dosavadním průběhu zápasu ani nedokázali vypracovat dobrou střeleckou pozici.
35'
Redmondův centr ze standardní situace Hudson nedokázal v tísni zakončit, míč ale tečoval k BENJAMINU CABANGOVI, jenž z úhlu trefuje přesně pod břevno a dost možná se nám tu začíná psát fotbalová historie!
34'
Edwards byl faulován v hloubi útočné poloviny, domácí budou zahrávat standardní situaci.
33'
Bejtulai potáhl míč podél pravé postranní čáry, při své snaze ale nedovoleně zasáhl Marriotta a rozhodčí Orel píská proti makedonskému týmu.
31'
O hostující odpověď se snažil Shefiti, jeho průnik z pravého křídla do pokutového území ale končí nezdarem a rozehrávat bude moci domácí brankář Harrison.
30'
Diváci v Oswestry i domácí fotbalisté jsou u vytržení! Mullen potáhl míč po pravém křídle a jeho přízemní centr před branku DANIEL REDMOND dokázal nasměrovat za záda brankáře Zahova!
27'
Hosté si pořádně zahrávají! Adili udělal trestuhodnou minelu, když se v roli posledního nechal obrat Ebbem, ten si ale před Zahovem míč příliš předkopl a zblízka už hostujícího brankáře překonat nedokázal! Balón se pak ještě odrazil k domácím hráčům, ti už ale k další střele svoji snahu vykombinovat nedokázali.
25'
Teď už měli domácí pořádnou šanci! Po průniku Redmonda Ebbe na hranici pokutového území připravil skvělou pozici pro Routledge, ten ale technickou střelou branku těsně přestřelil!
24'
Nepřesný nákop Routledge snadno sebral ze země brankář Zahov a hned rozehrává na své spoluhráče.
21'
Domácí outsideři jsou nesmírně aktivní a další zajímavou příležitost měl Marriott. Krajní obránce se na levém křídle dokázal probít přes nedůrazně bránícího Bejtulaie až ke střeleckému pokusu, z úhlu tváří v tvář brankáři Zahovovi ale přestřelil!
20'
Lewis s Redmondem rozehráli další nebezpečně vyhlížející akci velšského týmu, přihrávku druhého jmenovaného z první na rozběhnutého Ebbeho ale tentokrát Emini vystihl.
19'
První střelecký pokus Škendije zaznamenal Junior, zpoza pokutového území ale střílel velmi nepovedeně daleko vedle domácí branky.
18'
Hosté atakovali pokutové území soupeře, ovšem Shefiti byl důkladně ubráněn domácími obránci a dokázal míč jen prodloužit k brankáři Harrisonovi.
15'
Po zdánlivě nepřesné přihrávce domácích k pokutovému území soupeře Edwards donutil kapitána Alimiho k velmi nepovedenému zásahu, kterým poslal DEANA EBBEHO vstříc brankáři Zahovovi a domácí útočník rozjásal stadiónek v Oswestry!
14'
Routledgův velmi dobrý pas si na levém křídle zpracoval Redmond, následný přízemní centr skončil v rukavicích brankáře Zahova.
13'
Edwards se na pravém křídle nedokázal probít přes pozorného Wakiliho, navíc se míč za brankovou čáru odrazil od domácího hráče a bude se tedy kopat od branky Zahova.
12'
S dlouhým centrem před domácí branku si poradil Lewis a odhlavičkoval míč daleko do pole.
11'
Todorovski vybojoval standardní situaci od postranní čáry, hosté se mohou nastěhovat na útočnou polovinu.
10'
Při útočném výpadu Škendije byl v postavení mimo hru přistižen Júnior, brazilský krajánek v dresu makedonského týmu.
7'
Hostující kapitán Alimi nepřesným pasem hledal na pravé straně hřiště rozběhnutého Todorovského, rozehrávat může domácí brankář Harrison.
5'
Junior se protáhl po levém křídle, jeho střílený centr ale nadvakrát dokázal zkrotit brankář Harrison.
3'
Neúspěšná souhra Redmonda s Edwardsem na levém křídle, u míče jsou hosté.
1'
Utkání bylo zahájeno, Velšané hrají v bílo-zelených dresech, hosté oblékli červeno-černou kombinaci.
1'

The New Saints FC: Harrison – Lewis, Hudson, Cabango, Marriott – Routledge, Holland – Mullan, Edwards, Redmond – Ebbe
Náhradníci: Roberts – Byrne, Cieslewicz, Draper, Nembhard, Seargeant, Spender

FK Škendija Tetovo: Zahov – Bejtulai, Musliu, Adili, Wakili – Zajnulai, Alimi – Todorovski, Emini, Junior, Shefiti
Náhradníci: Redjepi – Cheshmedjiev, Ibraimi, Imeri, Radeski, Selmani, Totre

Rozhodčí: Orel – Blažej, Caletka.
Utkání budou řídit čeští rozhodčí v čele s Pavlem Orlem, kterému budou na lajnách pomáhat Petrové Blažej a Caletka, do role čtvrtého arbitra pak byl delegován Ondřej Lerch.
Fotbalistům Škendije Tetovo se loni podařilo vyhrát makedonskou ligu podruhé v klubové historii a tak se mohou právě podruhé představit v kvalifikaci o Ligu mistrů. Poprvé tomu bylo v létě 2011, ovšem v balkánském derby hladce nestačili na Partizan Bělehrad (0:4 venku, 0:1 doma).

V posledních dvou sezónách se Škendiji dařilo v předkole Evropské ligy. Byť v obou případech musela už do prvního předkola, tak pokaždé vyřadila tři soupeře (v roce 2016 i Mladou Boleslav) a vypadla až s Gentem, potažmo loni se slavným AC Milán (0:6 venku, 0:1 doma).
The New Saints od roku 2003 hrají v anglickém Oswestry, které sousedí s velšskými hranicemi a už dvanáctkrát dokázal vyhrát velšskou ligu, přičemž se mu to podařilo také sedmkrát v řadě.

V kvalifikaci o Ligu mistrů se představili po všech předchozích jedenácti mistrovských titulech a nejlépe se jim vedlo v roce 2010, kdy ve druhém předkole vyřadili irský Bohemians Dublin a vypadli až ve třetím kole s Anderlechtem.

V posledních třech sezónách tento klub vždy postoupil přes první předkolo a vypadl hned na další překážce, loni to bylo s chorvatskou Rijekou (1:5 doma a 0:2 venku).
Hezký večer při sledování přenosu odvetného utkání prvního kola kvalifikace o Ligu mistrů, velšský tým The New Saints přivítá makedonského soupeře a byt po vítězství Škendije 5:0 v domácím prostředí se o postupujícím zdá být rozhodnuto, mohli bychom sledovat taktikou nesvázaný fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.