Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Valur - 18. července 2018   19:45

Rosenborg BK
55' Bendtner  • 72' Trondsen  • 90+4' Bendtner
3:1
(0:0)
Valur
Valur
85' Sigurdsson
Apostolov – Dobriyanov, Dzhuganski
Lerkendal Stadion, Trondheim
Valur

To je z dnešního přenosu vše, děkuji vám za jeho sledování a přeji příjemný zbytek večera. Budu se těšit u dalších přenosů.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:14.
Strhující druhý poločas máme za sebou v Trondheimu! Domácí se dokázali prosadit nejdříve z penalty a poté převážili misky vah na svoji stranu i druhým gólem. Proti bezproblémovému scénáři domácích však byli hosté, kteří po zřejmě nesprávně nařízené penaltě směřovali k postupu. Z toho se však nakonec přece jen raduje favorizovaný Rosenborg, když ve čtvrté minutě nastavení dokázal s notnou dávkou štěstí proměnit svoji druhou penaltu v tomto zápase Nicklas Bendtner.
90+5'
90+4'
Rosenborg právě vstřelil branku!
NICKLAS BENDTNER proměňuje s obrovským štěstím i svůj druhý pokus! Tentokrát si domácí střelec vybral druhou stranu, kam šel i brankář hostí. Svým zákrokem však míč vyrazil jen do břevna, od kterého se míč odrazil pouze zpět za brankovou čáru! Tohle je neskutečné drama v koncovce tohoto dvojutkání!
90+3'
Za předčasné vběhnutí do vápna ještě před rozehráním penalty vidí žutou kartu Thomsen.
90+2'
A další penalta pro domácí! Opět po ruce jednoho z bránících hráčů!
90'
Trondheim měl k dispozici rohový kop, ale centrovaný míč doplachtil pouze k hostujícímu brankáři.
89'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Pedersen, přichází Jónsson.
88'
Z opakovaných záběrů je jasně patrné, že se o ruku domácích nejednalo a penalta tak byla nařízena naprosto nesprávně.
87'
Söderlund v dobré pozici nedosáhl dobře na míč a posílá svoji hlavičku pouze vedle branky hostů.
86'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Lundemo, přichází Vilhjálmsson.
85'
Valur právě vstřelil branku!
Stejným stylem jako Bendtner na opačné straně proměňuje penaltu KRISTINN SIGURDSSON. Také on se trefil přesně k tyči, a i když také jemu brankář vystihl směr kopu, neměl šanci zasáhnout.
84'
Rozhodčí píská penaltu pro hosty po ruce bránícího hráče!
83'
Fantastický zákrok Hansena teď zachránil Rosenborg! Hosté krásně přenesli míč z levé strany na pravou, kde dobře vystřelili z voleje. Poté skvěle zasáhl zmiňovaný Hansen.
82'
Rohový kop sbírá bezpečně do své náruče Hansen.
82'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Levi, přichází Söderlund.
81'
Při vracení se zpět pod míč se trochu zapomněl Bendtner, čehož se snažili využít hráči Valuru a vybojovali pro sebe roh.
80'
Ten se Rosenborgu příliš nepovedl, ale i přesto zůstává v držení míče.
79'
Levi zatáhl míč do vápna a vracel jej pod sebe, kde dobře zasáhl obránce Reykjavíku a zashrál míč na roh.
78'
Centr z pravé strany si opět našel Bendtner a sklepl ho zpět do střelu pro Leviho. Tomu se ale střela z voleje vůbec nepovedla a končí vysoko nad.
76'
Hlavičku nově příchozího Lydssona do středu branky v klidu chytá Hansen.
75'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Finsen, přichází Ingvarsson.
74'
Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Sigurdsson, přichází Lydsson.
72'
Krásná akce domácích znamená další branku v síti hostů! Jensen posunul míč do křídla, odkud centroval Bendtner. Jeho míč našel na přední tyči Melinga, který tečoval míč za sebe, kde se nacházel naprosto osamocený ANDERS TRONDSEN, pro kterého nebyl problém uklidit míč hlavou do sítě.
70'
Ve velké šanci se ocitl dobře si nabíhající Bendtner, k hlavičce se ale dostal jen díky faulu jednoho ze svých spoluhráčů na dobře postaveného obránce.
69'
Hráči Trondheimu se vzorně vrátili po ztrátě pod míč a neumožnili tak svému protivníkovi vyrazit do rychlého protiútoku.
67'
Aktivnějším týmem jsou nadále domácí, kteří cítí šanci porazit svého protivníka o více než jednu branku. Při současném stavu by následovalo prodloužení.
66'
Lundemo zasáhl útočícího hráče hostů do obličeje, faul se však nepíská.
64'
Bendtnerův útočný faul zastavuje samotného dánského střelce v nadějné příležitosti. Možná jen díky svému jménu teď navíc nevidí žlutou kartu, protože zakončoval jednoznačně po písknutí.
62'
Helland, jinak velmi dobrý exekutor podobných situací, posílá míč z volného přímého kopu z 25 metrů vysoko nad.
61'
Saevarsson se teď vůbec nepáral s unikajícím Levim a za svůj tvrdý zákrok vidí naprosto zaslouženě žlutou kartu.
60'
Nenaložili s ním ale vůbec dobře a obrana Trondheimu odvrací míč.
59'
Po Hellandově faulu ze hřiště kulhá Pedersen a hosté mají k dispozici volný přímý kop.
57'
Po vstřelené brance se do zakončení z velké dálky dostal Hedenstad, jehož střela letí daleko od branky hostů.
55'
NICKLAS BENDTNER posílá svůj tým z penalty do vedení a společně s prvním zápasem jsme tak svědky vyrovnaného skóre 1:1. Přestože Einarsson vystihl směr střely, na razantní a dobře umístěnou střelu přesně k tyči nemohl dosáhnout.
54'
Rozhodčí píská pokutový kop pro domácí za hru rukou kapitána hostů.
52'
Na druhé straně dobře přečetl hru Einarsson a překazil snahu vysunout Hellanda do samostatného úniku.
51'
Střelu hostů z vápna zablokoval trojblok domácích obránců.
50'
Centr z levé strany se snažil prodlužovat na přední tyči Bendtner, na míč však, stejně jako Helland na zadní tyči, nedosáhl.
49'
Nepřesný dlouhý míč hostů končí až za brankovou čárou.
48'
Hansen se nezalekl napadajícího útočníka a rozehrává další útočnou akci domácích.
47'
Zdá se, že ani jeden z týmů nevyužil možnosti vystřídat a ve hře pokračují úvodní jedenáctky.
46'
Rosenborg byl v prním poločase jasně aktivnějším týmem a vytvořil si i více brankových příležitostí. Hráči domácího celku se zatím odhodlávají především ke střelám z větší vzdálenosti, které jsou buďto nepřesné, nebo si s nimi poradil Einarsson. Reykjavík hrozí pouze z brejkových situací. Ani jim se však nedaří dotáhnout své akce do úspěšného konce.
Druhý poločas začne přibližně v 20:48.
45+2'
45+1'
Centrovaný míč do vápna schovává do náruče hostující brankář a vůbec nikam před koncem poločasu nepospíchá.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Z velké dálky natáhl ke střele Helland. Jeho povedený pokus ze třiceti metrů vyráží dobrým zákrokem Einarsson.
44'
Lundemo a Finsen se tvrdě srazili hlavami a oba jsou ošetřováni.
44'
Centr z pravé strany hledal ve vápně domácího Leviho. Míč k němu ovšem po zásahu obrance nedoputoval.
42'
Centrovaný míč propadl po teči na zadní tyč až k Bendtnerovi, který ze dvou metrů trefuje jen brankáře hostí. Může si však oddechnout, nikdo mu tuhle situaci vyčítat nebude, protože se stejně nacházel v těsném ofsajdu.
41'
Trondsen se evidentně řídí radou, že kdo nevystřelí, nemůže dát gól. Ani jeho čtvrtá střela v prvním poločase však úspěch nepřináší a domácí záložník jen smutně kroutí hlavou.
40'
Snahu o další brejk Valuru zastavuje dobrým obranným zákrokem Reginiussen.
39'
Trondheim se drží kolem vápna hostů, do zakončení se však nedostává.
37'
Přestože všichni domácí obránci zvedali ruce na znamení ofsajdu, tak pomezní rozhodčí praporek nezvedl. O to větší škoda pro hosty je to, že osamocený útočící hráč ve velké příležitosti nezpracoval míč dobře a vracející se obránci Rosenborgu mu míč odebrali.
34'
Sledujeme pokračující snahu Trondheimu o vstřelení důležité branky. Ani třetí střela Trondsena ale ohrožení pro branku Reykjavíku neznamená.
32'
Nepříjemně teď na záda spadl po souboji z výšky hostující Pedersen. Po chvilce se s bolestivou grimasou zvedá a pokračuje ve hře. Jak dlouho by podobný úkon trval Neymarovi?
30'
Rosenborg to tentokrát zkoušel po levé straně, brzdí jej ovšem nepřesná kombinace nedaleko vápna.
28'
Stejnou mincí chtěl oplatit předešlou situaci hostům Trondsen, ale jeho rána míří zhruba metr vedle branky Einarssona.
27'
Thomsen teď dobře míchal s míčem kolem vápna a odhodlal se i ke střele, která nadělala Hansenovi problémy a domácí brankář musel zasahovat nadvakrát.
25'
Další centr hledající Bendtnera končí za brankovou čárou. Na tohle je i Sir Nicklas krátký.
24'
Domácí se do zahuštěného prostoru kolem vápna snaží dostat ze stran. Centry do vápna však sbírá obrana Reykjavíku nebo jsou příliš dlouhé jako v tomto případě.
22'
Jensen se chvíli na to dostal ke střele uvnitř šestnáctky, svým pokusem však bohužel pro Trondheim trefil jen střed branky.
21'
Fantastickou patičkou se snažil uvolnit svého spoluhráče do šance Jensen! Velká škoda, že tato fotbalová paráda nevyšla!
20'
Helland vybojoval pro Rosenborg rohový kop, jenže centr z něj, i následný vrácený míč do vápna odvrací obrana hostů.
19'
Že můžou být hosté z brejku velmi nebezpeční se domácí přesvědčují i nyní. Opět se však nedokázali dostat do větší šance
17'
Rosenborg kombinuje na své polovině, hráči Valuru jsou všichni dobře za míčem.
16'
Průniková kolmá přihrávka hostů končí až za pomezní čarou.
14'
Obrana Rosenborgu si teď celkem zahrávala, nechávala tři útočící hráče proti dvěma obráncům. Nebezpečí však uhasil Reginiussen dobrou hlavičkou.
12'
Z následného rohu nejdříve po hezkém signálu orazítkoval břevno Bendtner, načež se ke střele zpoza šestnáctky dostal Trondsen. Jeho střelu pro změnu skvěle vyrazil hostující brankář. To byly dvě velké šance domácích, kteří stupňují svůj tlak.
12'
Hedenstad zkusil překvapivou střelu na přední tyč, která po teči od zdi málem skončila za zády bezmocného Einarssona.
11'
Kapitán hostů Haukur Sigurdsson si pomohl faulem v nebezpečné vzdálenosti od branky a nabídl domácím zajímavou příležitost. Zároveň za tohle počínaní vidí žlutou kartu.
10'
Leviho útočný faul zastavuje v postupu pro změnu domácí.
8'
Valur se dostával dopředu hlavně pomocí důrazu v soubojích. To mu však bylo osudným a jeho akce končím útočným faulem.
7'
Jensen tentokrát našel ve vápně Bendtnera, který však pro míč musel couvat a zakončuje tím pádem jen nedůraznou hlavičkou do středu branky.
6'
Jensen hledal dlouhým míčem za obranu rozběhnutého Hellanda. Kulatý nesmysl však doputoval až do rukavic Einarssona.
5'
K první delší kombinaci se dostávají také hosté a drží míč na svých kopačkách.
3'
Za zvuku typického fandění domácích fanoušků získává míč ve středu hřiště Jensen. Z následné akce hledal Bendtner ve vápně Leviho, ten si však míč zpracoval daleko od nohy a obránce odvrací.
2'
Dobrý míč za obranu domácích dostal Finsen a řítil se z boku sám na Hansena. Vracející hráč domácích mu však situaci zkomplikoval natolik, že jeho zakončení bylo velmi nekvalitní.
1'
Potvrdí Rosenborg roli favorita, nebo hosté zpečetí překvapení z prvního zápasu a postoupí na úkor norského mistra? Utkání začne již za malou chvíli.

Rosenborg BK: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Trondsen, Lundemo – Levi, Bendtner, Helland
Náhradníci: Östebö – Söderlund, Konradsen, Lundemo, Šerbečić, Ceide, Skarsem, Reitan, Vilhjálmsson

Valur Reykjavík: Einarsson – Saevarsson, Eiríksson, Sigurbjörson – Geirsson, Finsen, Sigurdsson H. (C), Sigurdsson K., Larusson – Thomsen, Pedersen
Náhradníci: Jóhannesson – Jónsson, Ingvarsson, Björnsson, Halldórsson, Lydsson, Adolphsson, Acoff.
Valur Reykjavík:

Celek z hlavního města též vyhrál ligu, ale po dlouhých 10 letech. Titul je dostal právě sem, do Evropské ligy. Valur už se s Evropskou ligu setkali, ale nikdy se nedostali až do hlavní části turnaje. Nejdál se tento tým podíval do 2. předkola a to konkrétně minulý rok. První zápas překvapivě doma vyhráli a uvidíme, zda se o parádu pokusí i v Trondheimu.
BK Rosenborg:

Rosenborg minulý rok ovládl norskou ligu a tento rok se o to pokouší znovu. Minulá sezóna byla neuvěřitelná, dostali se až do skupiny Evropské ligy, kde ale skončili na 3. místě. Norský celek jde do odvety jako velký favorit a budou muset vyhrát aspoň 2:0, pokud chtějí postoupit.
V odvetě předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy BK Rosenborg a Valur Reykjavík. První zápas skončil lépe pro outsidera Valur. Norský klub je favorit a tento zápas by měli ovládnout. Mají výhodu i domácího stadionu, který bude nejspíš vyprodaný. Rozhodující a jedinou branku v prvním utkání dal Thomsen Sigurbjornsson v 84. minutě. Po krásném centru seběhl pro míč a lehkou tečí letěl míč do branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.