Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sutjeska : Astana - 18. července 2018   20:00

Sutjeska
Sutjeska
0:2
(0:1)
Astana
Astana
38' Despotovič   • 65' Mužikov
Sutjeska
Giljen (C) – Nedič, Četkovič, Loncar, Bulatovič – Merdovič, Stefanovič (61. Bubanja) – Vučič Ma. (54. Denkovič), Vučič Mi., Kordič (71. Grbovič) – Cicmil
Licina – Bozovič, Bubanja, Denkovič, Grbovič, Grivič, Vukovič
João Pinheiro – Rui Tavares, Bruno Rodrigues (vš. POR)
Gradski stadion, Nikšić
Astana
Erič (C) – Rukavina, Aničič, Kleinheisler (81. Almeida), Muzhikov – Despotovič (79. Ščekin), Tomasov – Maevskij, Postnikov, Murtazajev (85. Zainutdinov) – Šomkov
Mokin – Bejsebekov, Oliveira, Logvinenko, Malij, Ščetkin, Zainutdinov

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 6:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:9.
Je konec. Astana nakonec zvítězila jako favorit jasně 2:0, celkově 3: a postupuje do druhého předkola Ligy mistrů. Sutjeska nemusí smutnit, jelikož zůstává v Evropských pohárech, ale o třídu níž a s dalším soupeřem se tak utká v rámci druhého předkola Evropské ligy. Velká šance domácích přišla už v 5. minutě, ale brankář Erič byl připraven. Následně Astana vstřelila branku, ale ta neplatila díky ofsajdu. Poté Despotovičova rána orazítkovala pravou tyč. Nakonec se ale hosté dočkali, když ve 38. minutě si Despotovič nezpracoval přihrávku nejlépe, ovšem následně uvnitř vápna se otočil a zakončil přesně k levé tyči. V 65. minutě zakončoval hlavou Despotovič, ten sice domácího brankáře nepřekonal, ale to se poté povedlo Mužikovi, který poslal nechytatelnou dorážku. O dvě minuty později domácí Denkovič v největší šanci zakončil těsně vedle pravé tyče. V 72. minutě Astana dala gól, ale ten nakonec neplatil kvůli ofsajdu.
90+3'
90+3'
Hosté se ještě pokusili něco vymyslet na hranici vápna soupeře, ale nakonec míč skončil právě u hráčů Sutjesky.
90+2'
Opět Astana drží míč na polovině soupeře, ale nemůže se dostat k žádné střele.
90+1'
Střela domácího hráče skončila jen vedle hostující brány.
90+1'
Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.
90'
Luka Merdovič se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus byl zblokován. Následně přiletěl centr do vápna, na který si naskočil Stefan Cicmil, ale míč jen lízl hlavou a ten tak skončil vedle hostující brány.
90'
Ovšem následný centr skončil na hlavě hráče Astany. Poté ale domácí získala ještě autové vhazování.
89'
Nyní domácí tým získal volný kop z pravé strany.
88'
Nyní se Šomko provinil faulem na polovině domácích a Sutjeska získala volný kop.
87'
Sutjeska sice nevstřelila zatím ani gól a jistě nepostoupí do druhého předkola Ligy mistrů, ovšem domácí fanoušci stále fandí a povzbuzují své svěřence.
86'
Centr Astany z levé strany byl zblokován a následuje další aut pro hosty.
85'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Murtazajev, přichází Zainutdinov.
83'
Domácí ztratili míč při kombinaci na polovině Astany a dopředu tak mohou jít hosté.
81'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Kleinheisler, přichází Almeida.
79'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Despotovič, přichází Ščetkin.
78'
Despotovič se snažil zpracovat míč po zblokované střele domácím obráncem, ale balón mu utekl a skončil v moci brankáře Sutjesky.
77'
Murtazajev se nyní provinil faulem na polovině Sutjesky.
76'
Poté vyvezl míč Murtazajev, který poslal přihrávku na pravou stranu, odkud se snažil hostující hráč dostat do vápna, ale jeho následný centr byl zblokován a skončil v moci brankáře Giljena.
74'
Astana opět kontroluje balón na svých kopačkách a drží jej ve středu hrací plochy.
72'
Astana sice dává třetí branku, ale už podruhé v dnešním utkání neplatí kvůli ofsajdu! Hostující hráč po skvělé přihrávce zakončil, ale brankáře Giljena nepřekonal, to se poté sice povedlo Despotovičovi, ale ten byl nachytán v ofsajdové pasti.
71'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Kordič, přichází Grbovič.
70'
Následně ale Astana nic velkého nevymyslela a Sutjeska získala autové vhazování.
69'
Domácí se nyní provinili faulem a Astana tak získala přímý kop.
67'
Sutjeska se nyní dostala do velké šance, ale gól to není! Stefan Denkovič dostal parádní přihrávku, ovšem následně netrefil poloprázdnou bránu Astany!
65'
Astana právě vstřelila branku!
Nyní ale jdou hosté do dvoubrankového vedení a o postupujícím je jasno. Šomko poslal skvělý centr do vápna z levé strany, následně zakončoval hlavou Despotovič, ale brankář Giljen předvedl skvělý zákrok, ovšem na dorážku pumelice SERIKZHANA MUŽIKOVA už nedosáhl! Asistence: Despotovič.
64'
Podle toho taky vypadá hra. Astana je skoro pořád u míče, ale útočí v pěti lidech.
63'
Úkol Astany na tuto odvetu byl pravděpodobně jasný a to vstřelit branku co nejdřív a hlavně dřív než soupeř. Následně se nepouštět do žádných velkých šancí a hlavně nedostat tři branky.
62'
Následně Astana sice získala rohový kop, ale ani tentokrát z toho nebylo nic velkého.
61'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Stefanovič, přichází Bubanja.
60'
Domácí se sice snaží, ale nemohou se dostat do žádné šance.
58'
O postupujícím je takřka rozhodnuto a podle toho nyní vypadá i hra. U míče je častěji Astana, ale nepouští se do žádných velkých šancí.
56'
Sutjeska získala autové vhazování na své polovině hrací plochy, ale následně se míč dostal k hostům.
55'
Merdovič se provinil faulem, když přišlápl nohu soupeři a sudí opět vytasil kartu žluté barvy.
54'
Střídání v týmu FK Sutjeska: ze hřiště odchází Vučič Ma., přichází Denkovič.
53'
Následně Astana zkoušela z volného kopu centr do vápna, ale ten se příliš nepovedl.
52'
Nemanja Nedič se příliš předkopl míč a poté musel jít do skluzu, ovšem tím poslal Despotoviče k zemi a rozhodčí poprvé v dnešním utkání vytáhl žlutou kartu.
52'
Poté ale přišel další odkop domácích, který i tentokrát skončil v moci brankáře Eriče.
51'
Despotovič se provinil faulem na polovině soupeře.
50'
Následně Astana získala autové vhazování na své polovině hrací plochy.
49'
Hosté opět získali míč na své kopačky a jde od první minuty vidět, že jsou lepším týmem.
48'
Poté to byl hráč Astany, který se dostal do zakončení, ovšem jeho pokus chytil brankář Erič.
47'
Domácí sice získali rohový kop, ale následně z něj nic velkého nevytěžili.
46'

Ofsajdy: 2:1
První poločas je u konce a Astana zatím vede zaslouženě 1:0. Domácí měli největší šanci už v 5. minutě, ale brankář Erič byl připraven. Následně Astana vstřelila branku, ale ta neplatila díky ofsajdu. Poté Despotovičova rána orazítkovala pravou tyč. Nakonec se ale hosté dočkali, když ve 38. minutě si Despotovič nezpracoval přihrávku nejlépe, ovšem následně uvnitř vápna se otočil a zakončil přesně k levé tyči.
45'
45'
Nakonec místo centru přišla přihrávka a následně i střela, ale ta šla jen vedle pravé tyče hostující brány.
45'
Ale nakonec se domácí hráč sám zvedl a Sutjeska tak může ohrozit bránu soupeře z volného kopu.
44'
Nyní byl zfaulován Marko Četkovič na polovině Astany a nevypadá zrovna nejlépe.
43'
Hostující hráč se dostal do zakončení, ale jeho lob šel jen nad domácí svatyní.
42'
Sutjeska musí vstřelit tři branky ovšem to je dost nepravděpodobné a byl by to hodně velký zázrak.
40'
Opět má míč ve své moci Astana a následně se dostala do vápna, ovšem tam přišel nepřesný centr na Mužikova.
39'
Nyní se domácí nachytali v ofsajdové pasti.
38'
Hosté jdou do vedení a nyní musí Sutjeska vstřelit tři branky! Astana se skvěle prokombinovala z pravé strany a následně poslal přihrávku do vápna Mužikov, ovšem DJORDJE DESPOTOVIČ si jí nezpracoval nejlépe, ale nakonec si poradil jak nejlépe mohl, když otočky zakončil levačkou přesně k levé tyči! Asistence: Mužikov.
36'
Sutjeska se opět dostala až dovnitř vápna soupeře, ale tentokrát skončil centr z levé strany jen na druhé straně hrací plochy.
35'
Domácí získali autové vhazování na své polovině hrací plochy.
34'
Sutjeska si vytvořila šanci, ale centr Četkoviče byl zblokován a následuje rohový kop.
33'
Roman Murtazajev si navedl míč a vystřelil, ale jeho pokus lehce chytil brankář Giljen.
32'
Domácí hráč se pokoušel vypálit z voleje, ovšem jeho pokus byl zblokován hostujícím obráncem.
31'
Následně hosté získali rohový kop, ale nebylo z toho nic vážného a následuje odkop od domácí svatyně.
30'
Po půl hodině hry šla Astana málem do vedení, ale Djordje Despotovič napálil svou ránu jen do pravé tyče!
29'
Luka Merdovič se dostal do zakončení po přihrávce z pravé strany, ale jeho střela z jedné skončila jen vedle brány.
27'
Centr hostů skončil sice na hlavě útočníka Astany, ale jeho zakončení nemělo razanci a míč tak chytil brankář Giljen.
26'
Následně se hostující hráč provinil faulem, když rukou zasáhl domácího brankáře.
25'
Střela hostujícího hráče byla zblokována a následuje rohový kop pro Astanu.
23'
Obrovská šance hostů, ovšem gól neplatí, jelikož se hostující hráč ocitl v ofsajdu! Despotovič poslal centr z pravé strany na zadní tyč, kde i se štěstím se podařilo hráči Astany vstřelit branku, ale jeho radost trvala jen chvíli, protože pomezní rozhodčí zvedl praporek.
22'
Domácí zblokovali přihrávku a následuje autové vhazování pro Astanu, která určuje tempo hry.
21'
Poté svoje štěstí zkoušel na druhé straně Marin Tomasov, ale neprostřelil obranu Sutjesky.
20'
Skvěle si nyní poradila obrana Astany, která vystihla přihrávku do vápna.
19'
Nyní ovšem hráč Astany leží na zemi a hra je pozastavena.
18'
Střela hostujícího hráče skončila jen vedle domácí svatyně.
16'
Nákop hostů skončil jen za bránou Sutjesky, když si skvěle poradil s hostujícím útočníkem domácí obránce.
15'
Domácí získali autové vhazování na své polovině hrací plochy, ale poté ztratili míč.
14'
Astana se sice prokombinovala k hranici šestnáctky, ale poté míč odkopla domácí obrana a byla odměněna potleskem.
13'
Velice dobře si Marko Vučič narazil se svým spoluhráčem Šaletou Kordičem, ale následně skočil po míči brankář Nenad Erič.
13'
Poté ale skončil odkop Sutjesky opět u soupeře, který drží míč na své polovině hrací plochy a snaží se něco vymyslet.
12'
Následně se hosté nedomluvili a míč tak skončil po nepřesné přihrávce u domácího brankáře.
11'
Po centru z pravé strany zakončoval Despotovič, ale jen vedle domácí svatyně.
10'
První vážnější šanci sice měli domácí, ale jinak to jsou hosté, kteří diktují tempo hry a opět se dostali ke střele, ovšem ta byla zblokována.
8'
Opět se hosté dostali do zakončení, ovšem to tentokrát letělo do míst, kde byl připraven gólman Giljen.
7'
Domácí získali autové vhazování na své polovině, ale poté skončil míč jen v moci hostů.
6'
Následně to byla Astana, která se dostala ke střele, ale ta skončila jen vedle domácí svatyně.
5'
Sutjeska se dostala s míčem až dovnitř soupeřovy šestnáctky, následně přišel centr, po kterém hlavičkoval Šaleta Kordič, ale jeho zakončení k levé tyči chytil brankář Erič!
4'
Od začátku utkání je u míče skoro pořád jen hostující tým Astana, která je jasným favoritem nejen dnešního utkání, ale také celého dvojzápasu.
3'
Málem se hostující útočník dostal do velké šance, ale přihrávka na něj byla zblokována domácím obráncem.
2'
Domácí se dopustili faulu ve středu hrací plochy a u míče tak bude Astana.
1'

FK Sutjeska: Giljen (C) – Nedič, Četkovič, Loncar, Bulatovič – Merdovič, Stefanovič – Vučič Ma., Vučič Mi., Kordič – Cicmil
Náhradníci: Licina – Bozovič, Bubanja, Denkovič, Grbovič, Grivič, Vukovič

FC Astana: Erič (C) – Rukavina, Aničič, Kleinheisler, Muzhikov – Despotovič, Tomasov – Maevskij, Postnikov, Murtazajev – Šomkov
Náhradníci: Mokin – Bejsebekov, Oliveira, Logvinenko, Malij, Ščetkin, Zainutdinov

Rozhodčí: João Pinheiro – Rui Tavares, Bruno Rodrigues (vš. POR).
FC Astana:

Astana v loňské sezóně vyhrála kazachstánskou Premier League, ovšem bylo to drama až do posledního kola, kde nakonec zvítězila 2:0 a o bod tak skončila na prvním místě. Největším tahounem byl s devatenácti góly Kabananga. V letošním ročníku domácí ligy se Astana nachází rovněž na prvním místě s náskokem šesti bodů. Nejlepším střelcem je zatím s osmi góly Twumasi.
FK Sutjeska:

Sutjeska vyhrála v loňské sezóně Prvu Grnogorskou Ligu s velkým předstihem a to v podobě dvaceti dvou bodů před druhou Buducnosti. Největším tahounem byl se čtrnácti góly Ivanovič. Sutjeska si tak zajistila první předkolo Ligy mistrů, kde ovšem narazila na velmi těžkého soupeře.
V odvetě prvního předkola Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy FK Sutjeska a FC Astana. První zápas dopadl lépe pro favorita Astanu, která ovšem vyhrála pouze 1:0 a to díky gólu z pokutového kopu ve 29. minutě, o který se postaral Murtazajev. Nyní se bude hrát na Gradski stadionu v Nikšić. Tento stánek nabídne kapacitu pro 5 214 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí João Pinheiro a jeho asistenti Rui Tavares a Bruno Rodrigues (vš. POR).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.