Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Kluž - 30. července 2019   19:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
15' Blackman  • 48' Cohen
2:2
(1:2)
Kluž
Kluž
18' Culio   • 42' Rondon
M. Tel-Aviv
Gianniotis – Kandil (59. Geraldes), Piven, Jair, Davidzada – Peretz, Glazer – Rikan (46. Cohen) – Blackman (72. Atar), Shechter, Micha (C)
Daniel – Atar, Barsky, Cohen, Geraldes, Ofoedu, Schoenfeld
Fritz – Gittelmann, Schaal (GER)
Kluž
Arlauskis – Sušič, Vinicius, Burca, Camora (C) – Bordeianu, Culio, Djokovič – Deac (52. Paun), Omrani (86. Muresan), Rondon (82. Tucudean)
Vatca – Cestor, Muresan, Paun-Alexandru, Peteleu, Sylla, Tucudean

Máme za sebou odvetné utkání druhého předkola Ligy mistrů mezi Maccabi Tel-Avivem a Kluží, které skončilo 2:2 a do další fáze tedy postupuje úřadující rumunský mistr. Do vedení se dostali domácí po čtvrthodině hry, kdy zaváhání obránce využil Nick Blackman. Radost však netrvala dlouho, o čtyři minuty později totiž nařízenou penaltu proměnil Emmanuel Culio. Hosté v závěru poločasu převrátili vývoj utkání na svou stranu, když vyraženou střelu Culia poslal do sítě Marco Rondon. Izraelský celek už se zmohl pouze na vyrovnání, na konečných 2:2 upravil v úvodu druhé půle střídající Yonatan Cohen. Ve třetím předkole se Kluž může těšit na pikantní souboj s Celticem, na Maccabi zbyla "pouze" Evropská liga.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
90+7'
90+6'
Domácí se už ani tolik neženou dopředu, utkání dohrávají na vlastní polovině s míčem na kopačkách.
90+5'
O postupu Kluže již není pochyb. Za dvě minuty fotbalisté Maccabi jen těžko vstřeí dva góly.
90+4'
Opět se Emmanuel Culio ocitl na zemi a zase to bylo za přispění faulu. Hříšníkem se stal Shechter.
90+3'
Nahrávka středopolaře Glazera rozhodně nebyla z kategorie nejpřesnějších. Skvěle ji přečetl a vystihl Mihai Bordeianu.
90+2'
Do otevřené obrany vlétl Djokovič, narazil ale na posledního bránícího obránce, jímž byl Piven.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
90'
Andrei Burca zatáhl za dres unikajícího Shechtera. Zde o žluté kartě nemůže být nejmenších pochyb.
89'
Culio obdržel v hlavičkovém souboji úder loktem od Peretze. Sudí okamžitě přerušuje hru a píská faul.
88'
Pas z rohu nebezpečně proletěl pokutovým územím, nikdo ho však do Arlauskisovy brány dostat nedokázal. Hostující gólman se na spoluhráče pořádně zlobí za pasivitu.
87'
Dalekonosná rána Glazera nebyla vůbec špatná, stoper Vinicius ji na poslední chvíli zblokoval na rohový kop.
86'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Billel Omrani, přichází Andrei Muresan.
85'
Teď už Geraldes nahrával dopředu, jenže spoluhráč Cohen už nezasthl kulatý nesmysl na hrací ploše.
84'
Geraldes chtěl nahrávat směrem dopředu, jenže prostě neměl komu, a tak se musel otočit a přihrát Jairovi.
83'
Nyní ovšem o simulování rozhodně nemůže být řeč. Giedrius Arlauskis odstupoval proti centru a přitom se bolestivě udeřil o tyčku.
82'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Mario Rondon, přichází George Tucudean.
81'
Paun se po střele jen velmi těžko sbírá z trávníku. Těžko říci, zda ho skutečně něco bolí, nebo jde jen o šetření drahocenného času.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Čas Maccabi na vstřelení dvou gólů se krátí belskovým tempem, Kluž je každou vteřinou blíže postupu.
79'
O postupu hostů mohl definitivně rozhodnout Paun, avšak rána se snad o drn v zemi odrazila úplně mimo.
78'
Exekuce se chopil Atar, jenž mířil na bližší tyč, balón ale proletěl vysoko nad brankou.
77'
Ještě probíhají menší dohady, odkud že se přímý kop bude kopat. Nakonec to je nějakých devatenáct metrů od brány.
76'
Andrei Burca se ještě hádá s rozhodčím, jeho faul na Shechtera byl ale zřejmý.
75'
Křídelník Micha moc dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec přihrál jen soupeři Culiovi.
74'
Eliran Atar se ani nezapotil a už vidí žlutou kartu. Z frustrace ztraceného míče nesmyslně dojel Viniciuse.
73'
Těsně za hranicí šestnáctky vypálil na bránu Glazer, k jeho smůle však balón letěl přímo do středu, kde byl připravený Arlauskis.
72'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Nick Blackman, přichází Eliran Atar.
71'
Za nákopem Pauna se Rondon ani nerozběhl. Míče se chopil gólman Gianniotis.
70'
Bordeianu si nyní počínal na výbornou. Před soka si dal tělo a poté se Peretzem i nechal faulovat.
69'
Centr doplachtil na hranici penalty, kde Burca zvládl obrannou činnost na výbornou, Pivena přehlavičkoval a odvrátil míč mimo šestnáctku.
68'
Cohen skvěle zrychlil hru nákopem na Blackmana, jenž ve složité pozici dokázal vybojovat rohový kop.
67'
Zatím se jim to daří, ačkoli si teda hráči ve žlutém přihrávají převážně u středového kruhu.
66'
Po fázi, v níž jsme viděli hned několik nepřeností, se domácí zase pokoušejí usadit na obranné polovině Kluže.
65'
Paun už neměl komu by ještě přihrál dopředu, a tak se jednoduše napřáhl a dalekým odkopem poslal balón až ke Gianniotisovi.
64'
Micha ucítil kontakt, a tak se vevápně soupeře skácel k zemi. O faulu Viniciuse ale nemůže být řeč.
63'
Tak naštěstí to vypadá, že ano. Za postranní čáru už došel po svých a za postranní čárou se hlásí o návrat do hry.
62'
K hostujícímu středopolaři dokonce musejí být přivoláni lékaři. Je otázkou, zda Chorvat bude schopen pokračovat ve hře.
61'
Po velmi tvrdém zákroku Glazera zůstal na zemi ležet Dojkovič. Rozhodčí píská faul, avšak karty nechává v kapse.
60'
Máme za sebou hodinu utkání, po níž je skóre vyrovnané 2:2. V lepší výchozí pozici je i nadále Kluž, Maccabi musí vstřelit dva góly.
59'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Maor Kandil, přichází Andre Geraldes.
58'
Z nějakých dvaceti metrů to pěkně vyzkoušel Cohen, tvrdou ránu doprostřed brány ale Arlauskis zpacifikoval.
57'
Z pravé strany krásně odcentroval Blackman. Shechterovi chybělo k dosáhnutí na míč pár centimetrů.
56'
A další brejk visel ve vzduchu po dlouhém nákopu Culia, čerstvý Paun se naštěstí pro izraelský celek ocitl v postavení mimo hru.
55'
Hráči ve žlutém si ovšem stále ještě musejí dávat pozor na zadní vrátka. Do nich se teď pokusil proniknout Omrani, na Pivena si však nepřišel.
54'
Ofenzivní činnost Maccabi je na chvíli pozastavane, jelikož forvard Shechter byl nachytán v ofsajdu.
53'
Domácí fotbalisty druhá vstřelená branka obrovsky nakopla. Soupeře drží v tlaku a snaží se vstřelit potřebný třetí gól.
52'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Ciprian Deac, přichází Constantin Paun.
51'
Ze standardní situace v podobě rohu nebylo vůbec nic, pas Glazera totiž přeletěl celé pokutové území.
50'
A v odmácím táboře mohlo být ještě o kapičku veseleji, pěkný přízemná centr ovšem zblokoval na rohový kop stoper Burca.
48'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Bude, a to velmi dobrý! právě nový příchozí YONATAN COHEN si totiž dokázal skvěle najít prostor ke střele a poté ranou z hranice šestnáctky k pravé tyči nedal Arlauskisovi šanci zasáhnout!
47'
Domácí trenér do druhé půle udělal jednu změnu. Tak uvidíme, jestli to na mužstvo bude mít nějaký dopad.
46'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Avi Rikan, přichází Yonatan Cohen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Skončil první poločas odvetného zápasu druhého předkola Ligy mistrů, po němž Kluž vede na hřišti Maccabi Tel-Aviv 2:1 a je tak velmi blízko k postupu do další fáze. Jako první se přitom prosadili domácí, když v 15. minutě využil zaváhání obránce Nick Blackman. Jenže hned o dvě minuty později byla po faulu na Bordeiana nařízena penalta, kterou bez potíží proměnil Emmanuel Culio. A aby toho nebylo málo, tak hosté dokonce převrátili vývoj zápasu na svou stranu, když ve 42. minutě vyraženou ránu Culia uklidil do branky MARIO RONDON. Domácí nyní stojí před velmi těžkou výzvou, pro postup musí vstřelit tři góly.
45+4'
45+3'
V posledních sekundách se Blackman přeci jen odhodlal k dlouhému nákopu na Michu, toho ovšem skvěle obral o balón Camora.
45+2'
Maccabi sice drží balón na kopačkách, jenže kombinace probíhá převážně ve středu hřiště.
45+1'
Aktivní Rondon posilněný vstřeleným gólem se snažil propracovat k další šanci. Po přihrávce Omraniho se ale nacházel v postavení mimo hru.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44'
O rychlou odpověď se pokusil Micha, ten se ale místo střely dopustil akorát tak útočného faulu.
42'
Kluž právě vstřelila branku!
Hosté převracejí vývoj utkání na svou stranu a dělají velmi důležitý krok směrem k postupu! Ránu Culia vyrazil Gianniotis pouze před sebe. K míči se nejrychleji přiřítil MARIO RONDON, jenž hlavičkou bez problémů trefil odkrytou horní polovinu brány.
41'
Rondon vůbe nepohcopil úmysl spoluhráče Culia, který ho dlouhým nákopem vysílal po lajně. Prvně jmenovaný hráč ale sbíhal pro příhru na střed.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Na sérii přihrávek u pravé lajny už se nemohl dívat Bordeianu, jenž skvělým způsobem obral o míč Peretze.
38'
Blackman posadil balón na hlavu Michy, avšak z velké příležitosti nic není, neboť se domácí kapitán nacházel v době hlavičky v ofsajdovém postavení.
37'
Středopolař Glazer střílel už ze zoufalství, neměl totiž komu přihrát. A podle toho to také dopadlo, míč skončil až mezi diváky.
36'
Úřadující rumunský mistr se ocitá místami až pod enormním tlakem. Nevypadá ale, že mu to nějak vadilo. Zdá se, že hlavním cílem je držet vybudovaný náskok v průběhu dvojzápasu.
35'
Micha do vápna Kluže vyslal pěkný přízemní centr, u něhož byl jako první Shechter, ten ovšem patou v obrovské šanci minul svatyni Arlauskise.
34'
Peretz si v pokutovém území krásně obhodil míč kolem Djokoviče, posléze však ránu poslal vysoko nad horní tyč.
33'
Pěkný nákop za obranu si zpracoval Blackman, jenž už ovšem z velkého úhlu nedokázal zamířit přesně.
32'
Hráči ve žlutém sice drží balón na kopačkách, jenže dostat se do obrany soupeře je ještě složitější, než tomu bylo před prvním gólem.
31'
Pravý bek Mateo Sušič se pořádně ukop při snaze o centr z levé strany. Balón doplachtil pouze do zámezí.
30'
Je za námi půl hodina zápasu, po níž je skóre nerozhodné 1:1. Tento stav nahrává Kluži, Maccabi pro postup musí vstřelit dvě branky.
29'
Právě rumunský středopolař Bordeianu byl hlavním strůjcem následného útoku Kluže. Po jeho pasu hlavičkoval Omrani těsně vedle pravé tyče.
28'
Taktický faul Bordeiana, za který ho možná trenér dokonce pochválí. Izraelský celek by totiž jinak šel do velmi nebezpečného brejku.
27'
Stoper Vinicius si v těžé pozici vůbec nekomplikoval situaci, malou domů z poloviny hřiště přihrál balón svému gólmanovi.
26'
Následoval rohový kop, po němž se do akce zase zapojil domácí gólman, ten vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti od své svatyně.
25'
K přímému kopu se postavil Ciprian Deac, avšak Gianniotis od začátku počítal s tím, že soupeř bude zakončovat k bližší tyči, ránu bez problémů vyrazil.
24'
Středopolař Bordeianu byl znovu zastaven pouze za cenu faulu. Nyní to bylo kousek za pokutovým územím, přesto to je velmi dobrá pozice na střelu.
23'
Avi Rikan se těsně za polovinou šestnáctky dopustil rovněž velmi nebezpečného faulu, tentokráte se však obešel zákrok bez žluté karty.
22'
Po levé lajně se zkoušel prosadit Glazer, do zámezí ovšem odvrátil balón do zámezí ve skluzu kapitán Camora.
21'
Domácí se ovšem inkasvaným gólem nenechali vykolejit, už kombinují na polovině protivníka.
20'
Po velké euforii je tak v táboru domácích rázem hořká nálada. Maccabi musí pro postup do další fáze vstřelit minimálně dvě branky.
18'
Je vyrovnáno! K exekuci desítky se postavil EMMANUEL CULIO, jenž zvolil zakončení na jistotu, tedy na střed. Gólman Gianniotis skočil doleva.
17'
Jenže hosté budou mít obrovskou šanci na vyrovnání, po zákroku na Bordeiana totiž hlavní rozhodčí bez váhání nařizuje penaltu!
15'
Domácí jdou do vedení, skóre dvojzápasu je tedy vyrovnanané! Po standardní situaci vypálil Peretz. Od jednoho z domácích hráčů se odrazil balón k RIkanovi, ani on ale nedokázal propálit houf protihráčů. Hostující obránce ovšem velmi nešikovně přiťukl míč NICKU BLACKMANOVI, jenž dokázal z mírné otočky trefil odkrytou polovinu brány!
14'
Ciprian Deac velmi tvrdě zajel do protihráče a po zásluze je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou.
13'
Obrovská šance přichází vniveč! Rondon stihl balón gólmanovi vypíchnout přímo před nosem, v pádu ale úplně prázdnou bránu netrefil!
13'
Nyní kombinují na polovině soupeře hráči rumunského mistra, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří se snaží rozhodit hosty pískotem.
12'
Deac si pěkně narazil se Sušičem, vzápětí si ale v souboji jeden na jednoho neporadil s Kandilem.
11'
Rikan zrychlil hru pěkným dloubáčkem za obranu. Před nebezpečně nabíhajícím Blackmanem schoval míč do náručí Arlauskis.
10'
Maccabi marně hledá místečko v soupeřově defenzivě. Ta je v dosavadním průběhu velmi dobře organizovaná.
9'
Rozehrávka gólmana Gianniotise nebyla úplně nejchytřejší. Stoper Burca se ihned dostal pod tlak dvou dotírajícíh protihráčů, vše vyřešil dlouhým odkopem na polovinu protivníka.
8'
Hosté začínají vystrkovat růžky čím dál tím více. Rychlý brejk po levé straně táhl Rondon, svým pasem ale Omraniho nenašel.
7'
Omranimu nechybělo mnoho k dosažení Culiovi nahrávky. Kdyby se mu to podařilo, byl by před Gianniotisem zcela osamocený.
6'
Exekuci rohového kopu si vzal na starosti Dor Peretz, jenže centr mu vůbec nevyšel, přeletěl vysoko nad fotbalisty nacházejícími se ve vápně.
5'
To Blackman si už vedl o poznání lépe. Vytloukl bloky Camory a vybojoval pro svůj celek první rohový kop.
4'
Nákop Kandila křížem se minul účinkem. Micha totiž nenabral takovou rychlost, aby balón zastihl na hrací ploše.
3'
V úvodu utkání kombinují s balónem na kopačkách domácí. Je to logické, neboť oni jsou tím týmem, který musí dotahovat.
2'
Domácí do dnešního oblékli žluté dresy, hosté navlékli dresy barvy červené.
1'

Maccabi Tel-Aviv FC: Gianniotis – Kandil, Piven, Jair, Davidzada – Peretz, Glazer – Rikan – Blackman, Shechter, Micha (C)
Náhradníci: Daniel – Atar, Barsky, Cohen, Geraldes, Ofoedu, Schoenfeld

CFR Kluž: Arlauskis – Sušič, Vinicius, Burca, Camora (C) – Bordeianu, Culio, Djokovič – Deac, Omrani, Rondon
Náhradníci: Vatca – Cestor, Muresan, Paun-Alexandru, Peteleu, Sylla, Tucudean

Rozhodčí: Fritz – Gittelmann, Schaal (GER).
Po úvodním zápase je na tom lépe úřadující rumunský mistr, který na domácí půdě zdolal izraelský celek nejtěsnějším možným rozdílem, když jediný gól zápasu vstřelil Francouz Omrani. Maccabi Tel-Aviv však rozhodně zbraně neskládá, na domácí půdě to budou chtít soupeři pořádně znepříjemnit. Vývoj utkání výrazně ovlivní první branka, pokud ji dají domácí, tak začínáme prakticky od nuly a možné je všechno, v případě gólu Kluže bude muset Maccabi vstřelit pro postup do další fáze tři góly.
Krásný úterní podvečer všem fanouškům fotbalu! Vítám vás při sledování odvetného zápasu druhého předkola Ligy mistrů mezi Maccabi Tel-Avivem a Kluží.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.