Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ludogorets : Midtjylland - 26. srpna 2020   19:30

Ludogorets
Ludogorets
0:1
(0:0)
Midtjylland
Midtjylland
78' Junior
Ludogorets
Renan – Cicinho, Grigore, Moți (C), Nedjalkov – Badji, Santana – Souza, Abel (54. Tekpetey), Tchibota (79. Jorginho) – Keșerü (54. Escavy)
Stojanov – Tawatha, Escavy, Jorginho, Djakov, Ikoko, Tekpetey
Šurman – Kornijko, Žukov (vš. UKR)
Ludogorec Arena, Razgrad
Midtjylland
Hansen – Andersson, Sviatchenko (C), Scholz, Da Silva – Cajuste, Ogochukwu – Mabil, Krajev (65. Dos Santos Junior), Dreyer – Kaba (75. Anderson)
Andersen – Cools, Nicolaisen, Madsen, Isaksen, Anderson, Dos Santos Junior

Já se s Vámi pro dnešek loučím a přeji příjemně prožitý zbytek pozdního večera!
Do 3. předkola Ligy mistrů se tedy procpal FC Midtjylland. Na Ludogorec Razgrad zbylo místo ve 3. předkole Evropské ligy.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:18.
Když řekneme, že postup dalších předkol Ligy mistrů připadnul lepšímu mužstvu, rozhodně nebudeme daleko od pravdy. Především v prvním poločase Midtjylland soupeře drtil a jen kvůli smůle v zakončení neskóroval. Branky se nakonec dočkal po změně stran, kdy se prosadil střídající Dos Santos Junior. Tým Pavla Vrby, jehož pozice po vyřazení z bojů o Ligu mistrů visí na vlásku, už se na závěrečný tlak nezmohl.
90+4'
90+4'
Centr z něj rozhodně nepřišel špatný, Midtjylland ale všechny vzdušné duely ovládnul a nenechal Ludogorec vsítit zázračnou branku!
90+4'
Poslední šance domácího mužstva! Nedjalkov na sebe v rohu hřiště navázal Anderssona a vymodlil si přímý volný kop.
90+4'
Pavel Vrba ještě vyhání své svěřence do útoku, těm jde ale postup k bráně hodně ztuha.
90+3'
Kapitán Moți už se z postu středního obránce přesunul na hrot útoku, v tomto případě jej ale pomezní sudí nachytal v postavení mimo hru.
90+2'
Anderson si počkal, až jej poblíž rohového praporku dostoupí obránci, načež o ně nakopnutím získal autové vhazování.
90+1'
Vysoký nákop z pravého křídla ovoce Ludogorci nesnesl.
90'
Nastavují se čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Ze standardky přišel řezaný centr, na který musel pohotovým zákrokem reagovat Hansen. Následný volej už šel vysoko nad.
88'
Jorginho centrem napálil ruku Da Souzy, který měl štěstí, že stál o píď mimo vlastní šestnáctku.
87'
Cicinho včas odstřihnul nabíhajícího Andersona od průnikové přihrávky.
85'
Hra je momentálně hodně rozhárána. Ani jeden z konkurentů se neumí déle udržet na míči.
85'
Žlutému trestu se nevyhne ani Moți, který zatáhnul za ruční brzdu a přerušil slibně se rozvíjející akci hostí.
81'
Escavy zbytečně dohrál Sviatchenka a vyfasoval žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Tchibota, přichází Jorginho.
78'
Midtjylland právě vstřelil branku!

Dánský mistr slaví úvodní gól zápasu! Prvotní rohový kop sice Renan vyboxoval, z následné vřavy ale vzešel úspěšněji hostující mančaft a konkrétně po Ogochukwově hlavičce zakončil mezi nohy brankáře připravený DOS SANTOS JUNIOR!
77'
Hned dvojici zajímavých koncovek umožnila defenzíva Ludogorce Dos Santosovi Juniorovi! Na tu první z pravého křídla si počíhal reflexivním zákrokem Renan, druhý pokus po teči zamířil na rohový kop!
75'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Kaba, přichází Anderson.
75'
Podél bránících soupeřů si potáhnul balón Ogochukwu, hrací předmět si ale až příliš předkopnul a skončil s ním na reklamních panelech.
73'
Tentokráte už se po koncovce bude odkopávat od brány.
72'
Jednoduchý signál připravil střeleckou pozici Moțimu, jehož tečovanému pokusu bude následovat rohový kop.
72'
Cajuste se dopustil přestupku na unikajícím soupeři. Přímák z levé strany hřiště obdržel Razgrad.
71'
Souza se propracoval ke koncovce z hranice šestnáctky, přízemní šmudlou ale Hansena zaskočit ani nemohl.
70'
Cicinhovi za nedovolené pomocí rukou znepříjemňoval rozehrávku Mabil. Sudí zahlédnul nedovolené počínání a odpískal faul.
68'
Poslední události nám však dokázaly, že pokud Midtjylland nepřetaví svou převahu v góly, může jeho snaha vyjít jedinou povedenou akcí Ludogorce vniveč.
67'
Na trávníku to začíná jiskřit.
65'
Střídání v týmu FC Midtjylland: ze hřiště odchází Krajev, přichází Dos Santos Junior.
63'
Velký závar před bránou Midtjyllandu! Hansenovu mylnou rozehrávku zachytil soupeř a obratem se pokoušel vyslat rovnou několikero střeleckých pokusů na bránu! Jeden z nich zablokoval Da Silva vcelku jasnou rukou, již ovšem rozhodčí nezachytil! Andersson o pár sekund později musel vyhlavičkovávat Tchibotovu koncovku z brankové čáry!
62'
Později se do souboje u postranní čáry dostal Da Silva a mírným šlapákem poslal k zemi Escavyho. Ten zákroků sice zřetelně přidal, sudí ale se žlutou kartou necouvnul.
59'
Awer Bul Mabil propašoval přímák kolem zdi, Renan si však navzdory neideálnímu výhledu bez viditelných potíží poradil.
59'
Míč si postavil Mabil.
58'
Neopatrným bráněním Badji podrazil Ogochukwa jen pár decimetrů před hranicí vlastní šestnáctky! Toto bude zajímavá standardní situace!
57'
Midtjylland kombinuje kolem vápna Razgradu, který si neví rady s rozehrávkou.
56'
Ludogorci chybí na útočné třetině hřiště dostatečné doplnění ze všech stran ofenzivní linie.
55'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Abel, přichází Tekpetey.
54'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Keșerü, přichází Escavy.
52'
Midtjylland nepotrestal zaváhání gólmana Renana! Ten chtěl nejdříve zmenšit úhel pronikajícímu Krajevovi, balón ale následoval až k rohovému praporku a měl štěstí, že Kaba hlavičkou mířil mimo!
51'
Ogochukwu nevyměřil razanci své průnikovky na Mabila. Renan vrátí míč do hry odkopem z vlastní šestky.
50'
Ludogorec to proti poctivě presujícímu soupeři nemá jednoduché. Dáni pokračují v tlaku.
48'
Těsně strážený Krajev dokázal sklepnout míč pro Mabila, jehož dělová rána ale prosvištěla nad Renanovu klec.
47'
Midtjylland se znovu ujímá otěží zápasu.
46'
Mabil si zpracoval balón do vlastní horní končetiny. Arbitr zastavil útok hostí.
46'
Ludogorec odšpuntoval druhou půli.
46'

Ofsajdy: 0 – 1
Za jednoznačně výraznější jedenáctku prvního dějství můžeme označit FC Midtjylland. Držitel dánského titulu po dlouhé úseky hry dominoval a vůbec nepouštěl Ludogorec k míči. Domácí se nakonec k několika málo šancím propracovali, více příležitost ovšem i přesto dostal k dispozici hostující soubor. Na gól zatím čekáme, nebyli jsme od něj však daleko.
45'
45'
Na hlavu Kaby dosednul centr z levého křídla, snajpr z Mali se ale k míči málem nevyšplhal a nemohl přesně umístit střelu.
45'
Další zákrok čistě taktického charakteru předvedl Anicet Abel. Také v tomto případě viník žlutém trestu neuniknul.
42'
Ogochukwu si nechtěl přidělávat starosti a rozbíhajícího se Keșera raději podrazil už někde na půlící čáře. Žlutý kartónek zde na místě.
41'
Ani tento aut Anderssona k ničemu kloudnému nevedl.
40'
K dalšímu hlavičkovému pokusu se šteloval Abel, borec z Madagaskaru ovšem zasáhnul míč rukou. Místo pochvaly ze strany spoluhráčů si tak vyslechnul jedině hvizd rozhodčího píšťalky.
39'
Také tady Ludogorec odbránil situaci zdárně.
38'
A vidíme už rozhodně ne neobvyklý jev, Anderssonovo autové vhazování až do šestnáctky.
37'
V pokutovém území se nejvýše vznesl stoper Moți, hlavou ovšem poslal balón nad svatyni hostí.
36'
Standardní situaci z nějakých třiceti metrů od brány dostali k dispozici domácí fotbalisté.
35'
Badji přerušil trajektorii pasu na Krajeva a neúmyslně poslal balón do rukou vlastnímu brankáři.
33'
K zakončení ze střední vzdálenosti se propracoval Mabil, skákavý pokus ovšem gólman hravě lapil.
32'
S balónem na kopačkách znovu operují vytažení beci dánských vyslanců.
30'
Da Silvovi na protější polovině hřiště hrubě nesedl centr, který zaplachtil až někam na tribunu.
29'
Tentokráte znamená neúspěšný dribling na pravém křídle v podání Cicinha odkop od hostující brány.
28'
Ofenzivních akcí Ludogorce bychom stále napočítali na prstech jedné ruky.
27'
K zakončení se už protlačil Sviatchenko, z krkolomné pozice uvnitř šestnáctky ale zařízení netrefil. Střelu možná ještě tečoval obránce, arbitr ovšem intervenci nespatřil.
26'
Chybná rozehrávka Badjiho rozběhla Krajeva podél pravé lajny, defenzíva Ludogorce ale pas před bránu zneutralizovala.
25'
Po odvráceném rohovém kopu Midtjyllandu se bude standardka opakovat také z opačné strany.
24'
Zahozená tutovka v podání Midtjyllandu! Dryer se chytrou zasekávačkou zbavil Nedjalkova a naservíroval na penaltový puntík míč pro Mabila! Australský reprezentant ale z takřka stoprocentní pozice kompletně minul oblast tří tyčí!
23'
Hra se postupně vyrovnává. Mohli jsme čekat, že úvodní pres hostujících plajerů nemůže vydržet věčně.
22'
Cicinho pas do běhu podél své pravé strany nestihnul. Výsledkem je autové vhazování ve prospěch hostů.
21'
Obětí nedovoleného zákroku se stal brankář Renan, kterého ve vzdušném souboji nepříjemně atakoval forvard Kaba.
20'
Keșerü si hledal prostor ve vápně Midtjyllandu, lobovaný pas jednoho z kolegů jej ovšem přeletěl.
19'
Mabilův nákop skončil v pohotovém náručí Renana.
18'
Hostující soubor pokračuje v trpělivém dobývání protivníkovy defenzivní hráze.
17'
Takto to dále nepůjde. Pavel Vrba už v hlavě jistě přemítá, jak by se dala upravit hra zeleně oděného mužstva, jež zatím platí za jednoznačně méně aktivní ze dvou týmů.
16'
Santana se nedohodnul s Tchibotou a Razgrad znovu přišel o míč.
15'
Další útočné výpady už z vlastní defenzivní linie spřádá Midtjylland.
14'
Cicinho s vypětím všech sil zablokoval centr z levého křídla, který ale po nepříjemné ráně do žeber musel chvíli rozdýchávat.
13'
Snad poprvé v zápase se Ludogorec protlačil před pokutové území soupeře. Celou akci ovšem přerušila ztráta kopačáku a následný faul na Cajusteho.
12'
Dánové pokračují v drtivém tlaku a doslova dusí svěřence Pavla Vrby.
11'
Centr Paulinha pouze prosvištěl napříč šestnáctkou.
9'
Santana se nechal při rozehrávce zaskočit presinkem a doslova daroval gólovou příležitost stoperovi Sviatchenkovi! Kapitán hostí se neostýchal vypálit, koncovka ovšem po lehkému zásahu brankáře skončila o kousek vedle pravé tyče!
9'
Další dlouhatánské autové vhazování Anderssona vyústilo po zásahu bránících v rohový kop.
8'
Na hrací ploše zatím pozorujeme dominanci Midtjyllandu. Bulharský mistr má obrovské potíže s přechodem do útočné fáze.
7'
Božidar Krajev vidí premiérovou žlutou kartu utkání. Svým pokusem o akrobatické zakončení nůžkami pouze ohrozil hlavičkujícího Grigoreho.
6'
Dalekonosný aut Anderssona sice doplachtil až někde na hranici malého vápna, Ludogorec ale nebezpečí zažehnal.
5'
Moți si znovu pomohl zakopnutím balónu do zámezí.
4'
Prvotní centr od praporku domácí mančaft ustál, následný balón do šestnáctky už pak zastihnul jednoho z útočníku ve zpozorovaném ofsajdu.
4'
Mabil svým ostrým centrem dal zabrat Moți, který raději odhlavičkoval na rohový kop.
3'
Nyní to s presinkem dánský mistr přehnal. Po nedovoleném zákroku uvedl merunu zpět do pohybu Razgrad.
2'
Poprvé se s míčem u nohou ohřál také Ludogorec, Midtjylland se ale na protivníka natlačil a nedává mu prostor k rozehrávce.
1'
Gólman Renan si troufnul na odvážnou kličku útočnikovi Kabovi, stahovačka mu ovšem bez závažnějších potíží vyšla.
1'
Da Silva se okamžitě pokusil zaskočit obránce, sám se však kličkou vyhnal do zámezí a daroval soupeři odkop od brány.
1'
Hostující fotbalisté se jali rozehrávky ze středového puntíku.
1'
Aktéři dnešního utkání už se srocují na trávníku. Sudí za malou chvíli dá pokyn ke hře.

PFK Ludogorec Razgrad: Renan – Cicinho, Grigore, Moți (C), Nedjalkov – Badji, Santana – Tchibota, Abel, Souza – Keșerü
Náhradníci: Stojanov – Tawatha, Escavy, Jorginho, Djakov, Ikoko, Tekpetey

FC Midtjylland: Hansen – Andersson, Sviatchenko (C), Scholz, Da Silva – Cajuste, Ogochukwu – Mabil, Krajev, Dreyer – Kaba
Náhradníci: Andersen – Cools, Nicolaisen, Madsen, Isaksen, Anderson, Dos Santos Junior

Rozhodčí: Šurman – Kornijko, Žukov (vš. UKR).
Vzájemné zápasy:

Fotbalové kroniky dosud nepamatují jediný střet těchto dvou mančaftů.
FC Midtjylland:

Dánský celek v uplynulé sezóně navázal na ligové prvenství z roku 2018 a oslavil svůj historicky teprve třetí titul. V rámci letní přípravy stihnul klub sídlící v Herningu hned dvě přátelská střetnutí. Konkrétně si zápasové tempo ošahal s Remeší a Hamburkem. Zatímco na Francouze výsledkem 1:3 nestačil, tradiční celek z 2. Bundesligy Midtjyllandu podlehl 0:2. Na rozdíl od svého nadcházejícího soupeře čerstvě korunovaní panovníci Superligaen vstupují do bojů o účast v miliónářské soutěži až tímto utkáním.

Hlavní fázi evropského poháru zatím Midtjylland okusil pouze jedinkrát a to v sezóně 2015/16, kdy jejich putování Evropskou ligou utnul až na úrovni „šestnáctifinále“ Manchester United. Co se Ligy mistrů týče, maximem zůstává 3. předkolo z té samé sezóny.

Oba týmy spojuje podobná tržní hodnota, která šahá ke 40 miliónům euro. U dánského týmu bychom opory hledali zejména v osobách střelce Ronnieho Schwartze a středpolaře Evandera. Druze jmenovaný rodák z Ria de Janeira se v domácí soutěži loni blýsknul osmi přesnými zásahy a deseti asistencemi. Zájem dle některých zdrojů projevilo začátkem srpna FC Porto.
PFK Ludogorec Razgrad:

Svěřenci Pavla Vrby mají za sebou rozporuplný start do nového ročníku. Úřadující mistr v červnu a červenci dohrávané Parva Ligy si po krátkém oddychu střihnul pouze jediný přátelský zápas. Možná i nedostatečný čas na přípravu ovlivnil chabý výkon v superpoháru, kde od 64. minuty početně oslabený Ludogorec podlehl Lokomotivu Plovdiv 0:1. Po nečekané ligové porážce 1:3 na půdě Botevu Vratsa už se však celek z Razgradu zvednul. Tříbodové zisky proti Slávii Sofia (3:0) a Černo More (4:1) proložil zdárným 1. předkolem Ligy mistrů, kde putování soutěží po výsledku 1:3 skončilo pro domácí Buducnost z Černé Hory.

Ludogorec disponuje bohatými zkušenostmi na evropské scéně. Zatím největším úspěchem jsou dvě účasti ve skupinové fázi Ligy mistrů, konkrétně z let 2015 a 2017. Letos v únoru si bulharský mančaft zahrál první kolo vyřazovací fáze Evropské ligy, z poslední šestnáctky je však vykopnul Inter Milán celkovým vítězstvím 4:1.

Za jednoznačně nejvýraznější postavu současného kádru lze považovat rumunského útočníka Claudia Kesera. Ostřílený 33letý borec dříve úspěšně působil v Ligue 1 a jen během loňské sezóny zaznamenal 18 soutěžních branek. Rovnou šest z těchto gólů vsítil v Evropské lize a její kvalifikační části.
Hezký den všem příznivcům evropského fotbalu! 2. předkolo Ligy mistrů spolu svede vyrovnanou dvojici klubů PFK Ludogorec Razgrad a FC Midtjylland a právě na tento duel se společně zaměříme!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.