Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Tiraspol - 20. července 2022   20:15

Maribor
Bergsen – Milec (C), Mitrović, Watson, Sikošek – Repas, Pihler (67. Antolin) – Šturm (82. Kronaveter), Žugelj (82. Guerrico), Brnić – Baturina.
Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (AUT)
Ljudski vrt, Maribor
Tiraspol
Abalora – Guedes, Kiki, Radeljić (C), Kpozo – Luškja, Kyabou, Badolo – Parnambuco, Akanbi (77. Ouattara), Yansané (65. Tejan).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 0:1. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:17.
Ani na jedné straně nepanuje po závěrečném hvizdu spokojenost. Maribor si je vědom, že na domácí půdě předvedl podprůměrný výkon, kdežto Tiraspol vytěžil z o poznání kvalitnějšího představení pouze bezbrankovou remízu. O postupujícím do třetího předkola Ligy mistrů se tak bude rozhodovat až příští úterý. Odvetu bude hostit Kišiněv.
90+5'
90+5'
V úplném závěru pětiminutového nastavení vybojoval Roko Baturina rohový kop. Ten zrealizoval Kronaveter, ale Mitrović nehlavičkoval směrem na bránu.
90+4'
Ouattara u rohu pokutového území přepadl přes nohu Aljaže Antolina. Prosebné pohledy směrem k hlavnímu Lechnerovi přišly vniveč, hra běží dál.
90+2'
Watson zajistil propadlého Sikoška. Pernambuco si dal moc dlouhý dotek a švédský obránce jeho úprk ukončil odkopem do zámezí.
90+1'
Sklepnutí Pernambuca přišlo v době, kdy Tejan páchal na první pohled viditelný útočný faul na Maxe Watsona.
89'
Gregor Sikošek nabízel do ohně vysoký nákop. Stopku mu opět vystavil bosenský zadák Stjepan Radeljić.
87'
Gregor Sikošek bude dohrávat zbylé minuty se žlutou kartou. Obětí jeho nebezpečné hry se stal Regi Luškja.
86'
Stjepan Radeljić s jistotou ubránil nákop na Baturinu. Trochu si při svém obranném zákroku ublížil, takže nastává další prodleva.
85'
Hra je nezdravě kouskovaná a nepřináší moc možností ke změně bezbrankového skóre. V tento moment byl Milec povalen Kpozem.
83'
Guedes nechytil kolmici od kreativního záložníka Luškji. Od sudích očekával nařízení rohu, nicméně sudí ukázali na odkop od branky.
82'
Střídání v týmu NK Maribor:
ze hřiště odchází Nino Žugelj, přichází Ignacio Guerrico.
82'
ze hřiště odchází Danijel Šturm, přichází Rok Kronaveter.
81'
Milec se neprosadil na pravé straně. První centr byl odhlavičkován pryč z pokutového území. Druhý do něj ani nedoletěl.
79'
Ivan Brnić znegoval svůj výpad po otevřené levé straně mizerným centrem, jenž skončil v Abalorových rukavicích. Kousek vedle má křeče Šturm.
78'
Danijel Šturm u praporku napadal Kpoza. Ghaňan ale zachoval klid a postaral se o rozehrávku jinak nezaměstnaného brankáře Abalory.
77'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol:
ze hřiště odchází Rasheed Akanbi, přichází Abou Ouattara.
76'
Bezkrevný výkon Mariboru už se přestává divákům líbit. Z hlediště se stále častěji ozývá nespokojený pískot.
74'
Znovu jde do akce realizační tým Šeriffu. Nejpříjemnější okamžiky tentokrát nezažívá nigerijský útočník Rasheed Akanbi.
73'
Regi Luškja nasměroval přihrávku za levou autovou čáru. Po autu Milce se domácí budou potýkat s presinkem.
71'
Stjepan Radeljić dal skvělý míč z obrany do křídla, ovšem následný centr zleva letěl mimo dosah číhajícího Tejana.
70'
V bolestech zůstává ležet Moussa Kyabou. Doktoři okamžitě ukazují, že nebude schopen pokračovat ve hře.
69'
Aspoň dílčí úspěch Mariboru. Nino Žugelj byl při vyvážení míče faulován a Karanovićova družina se konečně dostala z dlouhodobého tlaku.
67'
ze hřiště odchází Aleks Pihler, přichází Aljaž Antolin.
66'
Renan Guedes vymyslel moment překvapení. Vše končilo až u Akanbiho, kterému se při koncovce znovu postavil do cesty jeden z obránců.
65'
ze hřiště odchází Momo Yansané, přichází Kay Tejan.
64'
Pernambuco kopal roh na zadní tyč. Radeljić však nedostal míč do ideální pozice a krkolomnou hlavičkou Bergsena jinak nevylekal.
62'
Domácím přichází vhod jistá zdravotní indispozice u Gabyho Kikiho. Kamerunský stoper Tiraspolu musí podstoupit ošetření.
61'
Po změně stran hraje Maribor pouze druhé housle. Vzhledem k tomu, že běží už 61. minuta, se dají čekat brzké změny v jedenáctce Radovana Karanoviće.
59'
Nigerijský forward Rasheed Akanbi byl načapán v ofsajdu. Míč se stěhuje na stranu slovinského týmu.
56'
Tentokrát se vše odehrálo ve větším klidu. Watson každopádně zakopl míč jen za postranní čáru a společně s ostatními spoluhráči zůstává pod tlakem.
55'
Na nedostatek práce si teď defenziva Mariboru stěžovat nemůže. Pernambuco se chystá uvést v život rohový kop.
53'
Kritickou situaci v domácí obraně uklidnila až slabá střela Badola zpoza pokutového území. Bergsen už má balon ve své moci.
52'
Hosté bleskově rozehráli po faulu Pihlera. Pernambuco setřásl Watsona a poslal přihrávku k malému vápnu. Tam se míč odrazil k Badolovi, jehož střelu Bergsen vyrazil a s pomocí obránce přečkal i dvě dorážky Akanbiho.
51'
Poprvé se žlutí na straně Mariboru. Nemanja Mitrović je potrestán za to, jak držením zezadu stáhl k zemi Akanbiho.
50'
Druhá lepší možnost pro hosty! Centrem od praporku ji vytvořil Regi Luškja a urostlý Radeljić hlavičkoval vedle brány.
49'
Dvakrát během necelých deseti sekund byl Maribor obrán o míč ještě mezi střídačkami. Šeriff pak zaútočil po levé straně a vytěžil z toho alespoň roh.
47'
Pokračuje se v nezměněných jedenáctkách. V té hostující mimochodem nenalezneme ani jednoho Moldavana. Jediní tři jsou na lavičce, z toho dva jsou náhradní brankáři.
46'
O něco lepší výkon předvedl v první půli Tiraspol, který byl nejblíže gólu při dlouhé střele albánského záložníka Luškji. Na bránu moldavského mistra letěl za celou dobu jen jeden propagační pokus Baturiny. O poznání více bylo nedovolených zákroků. Rakouský rozhodčí Lechner jich zapískal na dobrých dvacet.
45+1'
45'
Rasheed Akanbi zatopil Mariboru, když se u tyčky pokoušel převzít přihrávku z pravé strany. Do práce musel i Bergsen, avšak výsledkem je právě jeho odkop.
44'
Menno Bergsen svým výkopem pozdravil gólmana na opačném konci hřiště. K vidění je postupná výstavba loňského účastníka skupinové fáze Ligy mistrů.
42'
Pernambuco udržel míč na hostujících kopačkách. Těžit z toho mohl Kpozo, nicméně domácí obrana jeho centr zneškodnila.
40'
S přibývajícím časem se těžiště hry stále více posouvá k brance Šeriffu. Teď se to na pár sekund změni. Sikošek míč ztratil a Žugelj záhy fauloval Pernambuca.
38'
Kromě kelímku od piva přilétla na Abaloru také první střela na branku. Dalekonosný pokus Baturiny byl tak akorát na rozehřátí.
37'
Kvůli útočnému faulu při tradičním hemžení okolo penaltového puntíku nebylo Mariboru umožněno jakkoliv ohrozit ghanského gólmana Abaloru.
36'
Guedes byl obrán o míč čistým způsobem. To už neplatilo o souboji mezi Kyabouem a Brnićem. Na programu bude domácí standardka.
34'
Trestuhodně provedený nákop Žugelje přítomné diváky v žádném případě nepotěšil. Výkon slovinského mistra má zatím k dokonalosti hodně daleko.
33'
Stjepan Radeljić u středového kruhu zezadu sestřelil Baturinu a stal se prvním mužem se žlutou kartou na kontě.
32'
Další a další ztráty Mariboru na své polovině. Tu dosud poslední chtěl využít Pernambuco. Před vápnem si navedl míč na levačku, jenže neprostřelil předním postavené bloky.
31'
Po sérii laciných nepřesností to je přece jenom moldavský Šeriff, který uklidnil hru ve středu hřiště.
29'
Akanbi nezpracoval přihrávku Badola. Slovinský tým rychle přešel do protiakce, jež se zasekla u zdvojeného Šturma.
28'
Milec rozehrál na krátko. Do ohně čepoval míč až Pihler, jenže v ten moment spáchal Watson útočný faul na Akanbiho.
27'
Mitrovićův dlouhý pas byl před Danijelem Šturmem ještě prodloužen na rohový kop.
25'
Kpozo centroval do území nikoho. Hru posléze přerušila nepříjemná srážka mezi Pihlerem a Badolem.
24'
Milcův nedovolený zákrok na Badola chtěl potrestat Luškja. Nákop z jeho kopačky ale byl moc vysoký a doletěl až do autu.
23'
Nino Žugelj měl volněji na pravé straně. Před Abalorou ale postrádal větší počet spoluhráčů a vzniklý centr tak neměl šanci na úspěch.
22'
Píšťalka rakouského arbitra Haralda Lechnera dostává v úvodu utkání zabrat. Tiraspol hraje velmi důrazně, Akanbi se teď postaral už o osmý faul svého týmu, když se marně snažil přesprintovat Watsona.
20'
Regi Luškja se zleva vřítil do pokutového území. Defenzivě Mariboru ulevil zvednutý praporek na znamení ofsajdu.
19'
Radeljić nabídl domácím standardku z levého křídla, nicméně vzniklý centr suverénně odhlavičkoval kamerunský stoper Kiki.
18'
Nakonec se ve zdi ocitli jen dva hráči. Pernambuco je pohodlně obstřelil, ale nizozemský gólman Mariboru byl přesto na svém místě.
17'
Trápení Mariboru pokračuje faulem Sikoška a přímým kopem z nebezpečné destinace. Bergsen si pečlivě staví zeď.
16'
Kapitán Martin Milec obdaroval Bergsena přetěžkou malou domů. Šeriff zadarmo získal výhodu rohového kopu.
15'
Napodruhé Yansané upalovat kupředu nemohl. Za míčem očividně vystartoval z odmávaného postavení mimo hru.
13'
Yansané rychle překonali střed hřiště. Regi Luškja po jeho nahrávce vypálil z dálky a Bergsen se musel notně natáhnout k levé tyči, aby Albáncův projektil vyrazil na nevyužitý roh.
12'
Hodně nepovedený centr Guedese opustil hrací plochu. Bergsen nakoppne balon někam ke středovému kruhu.
11'
Domácí se poprvé posunuli do blízkosti pokutového území. Do finále svou akci rozvinout ale nemohli, Brnić byl viděn v ofsajdu.
10'
Guedes byl až moc důrazný v konfrontaci s Brnićem. Repas rozehrál dozadu, kde Mitrović spolupracuje s Watsonem.
9'
Stane se tak až nyní, a to s velkou pomocí Kyaboua, jenž se u postranní čáry zamotal do vlastních kliček.
8'
Milec u střídačky fauloval Badola. Běží osmá minuta a Maribor se bez přehánění ještě nedostal na útočnou polovinu.
7'
Rozehrávku Mariboru obtěžoval nepříjemný presink, jenž donutil Milce zakopnout míč do autu. Vhazuje Kpozo.
6'
Guedesův centr z pravé strany slovinský šampión ubránil. Definitivní klid nastal s faulem na Pihlera.
4'
Tiraspol trávní první minuty na polovině soupeře. K dispozici měl také rohový kop, z něhož nenastala žádná hrozba.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v modrých dresech Šeriff je ve žlutém.
1'

NK Maribor: Bergsen – Milec (C), Mitrović, Watson, Sikošek – Repas, Pihler – Šturm, Žugelj, Brnić – Baturina.
Náhradníci: Zalokar, Pridgar – Kronaveter, Sirk, Antolin, Božičković, Uskoković, Maher, Karič, Guerrico, Koderman, Vipotnik.
Trenér: Radovan Karanović

FC Šeriff Tiraspol: Abalora – Guedes, Kiki, Radeljić (C), Kpozo – Luškja, Kyabou, Badolo – Parnambuco, Akanbi, Yansané.
Náhradníci: Celeadnic, Paşcenco – Petro, Heron, Ouattara, Tejan, Cojocari, Evangelou, Ambri.
Trenér: Stjepan Tomas

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (AUT).
Slovinsko-moldavský duel je zajímavý i z hlediska českého fotbalu. Pokud Plzeň projde přes klub z Helsinek, tak se ve třetím předkole Ligy mistrů střetne právě s vítězem dvojzápasu mezi Mariborem a Šeriffem.
FC Šeriff Tiraspol

Hosté způsobili v předchozím ročníku evropských pohárů velký poprask. Z prvního předkola Ligy mistrů postoupili přes Teutu, Alaškert, CZ Bělehrad a Dinamo Záhřeb do základní skupiny. V té porazili ukrajinský Šachťar i Real Madrid a celkově skončili před Interem Milán na třetí příčce. Konec v pohárech přišel až v 1. kole vyřazovací fáze Evropské ligy kvůli prohranému penaltovému rozstřelu s Bragou. Šeriff zároveň získal sedmý moldavský titul v řadě a na začátku července odstartoval další evropskou pouť. K postupu přes bosenský Zrinjski Mostar mu stačil jediný gól. Kvůli válce musí tým z autonomního Podněstří hrát své domácí zápasy v hlavním městě Kišiněvě.
NK Maribor

Po dvou druhých místech ze sezon 2019/20 a 2020/21 se Maribor vrátil na slovinský prvoligový trůn a potvrdil pozici nejúspěšnějšího kubu v této zemi. Šestnáctý titul od ročníku 1991/92 si zajistil díky tříbodovému náskoku před druhým FC Koper. Trenér Radovan Karanović se na startu nové sezóny musí obejít bez útočníka Ognjena Mudrinského. Autorovi sedmnácti gólů a nejlepšímu střelci slovinské ligy skončilo hostování z Polska a nyní je bez angažmá. Maribor už čtyři roky nepostoupil do skupinové fáze evropských pohárů. Minulý rok nestačil ve druhém předkole Konferenční ligy na švédské Hammarby. Naopak letos už v této soutěži vyřadil běloruský Soligorsk po výsledcích 0:0 a 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.