Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Young Boys : Maccabi - 29. srpna 2023   21:00

Young Boys
Young Boys
24' Itten  • 29' Seck(vl.)  • 46' Ugrinič
Maccabi

Já děkuji za pozornost a přeji pohodový zbytek večera a klidnou noc. Příště zase na počtenou!
Viděli jsme opravdu duel , který byl hodný Ligy mistrů. Možná si někdo řekne, že toto nesou velkokluby, ale ten fotbal , co předváděly, byl obdivuhodný. Young Boys měl štěstí, že Maccabi neproměnilo první dvě šance, Bern naopak ano, a pak už bylo hotovo. Bernští přidali i třetí gól a už nebylo o čem. Skvělá podívaná, kvalitní měření sil a doufám, že se líbil i vám. DO základní skupiny LM tedy postupuje švýcarský Young Boys Bern.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:6.
Dnešní utkání sledovalo 31 500 diváků.
90+3'
90+3'
Elia ještě táhne další útok, je však zastaven soupeři a zápas končí.
90+3'
Utkání se dohrává a švýcarští fanoušci už slaví.
90+1'
Lauper a jeho možnost, ale neprošlo to.
89'
Refaelov se dostává do skvělé pozice, střílí, ale nad branku!!! Tohle ale trestuhodně zahodil.
89'
Rohový kop pro hosty.
89'
Haifě čas běží a to už je nehratelné.
88'
Bernští nakopnuti tím, že postup je v kapse, se ještě snaží přidat další gól.
87'
Nakonec je to Saba, kdo pálí a pálí i tuto šanci, opět nepřesně.
86'
Standardka pro Haifu, ti vymýšlí, jak to kopnou.
85'
Maccabi se snaží obehrát obranný val YB Bern, ale nedaří se.
85'
Utkání se už jen dohrává.
83'
Střídání v týmu BSC Young Boys:
ze hřiště odchází Janko, přichází Blum.
83'
ze hřiště odchází Ugrinič, přichází Males.
82'
Ani Mojžíš by teď nedokázal pomoci Haifanům, jež jsou hodně dole psychicky.
81'
Utkání už ztratilo nasazení a to znamená, že o postupujícím je rozhodnuto.
79'
YB Bern vládne hře.
78'
Sabova skvělá rána, ale Racioppi výtečně vytáhl jeho kop.
77'
Maccabi už tak nějak ví, že dnes to nevyjde.
76'
Střídání v týmu Maccabi Haifa:
ze hřiště odchází David, přichází Shuranov.
76'
Refaelova rána, ale zblokována.
75'
Haifě prostě dnešní odveta vůbec nevyšla. Dostala brzo gól a už se z toho neokázala vyhrabat.
75'
Žlutá karta pro tým BSC Young Boys (Janko).
73'
ze hřiště odchází Rieder, přichází Lakomy.
72'
Rieder leží na zemi a je ošetřován.
72'
Brejk Bernu, ale nedoončen, byl stopnut a míč odebrán.
72'
Maccabi ještě zkouší štěstí. Bez úspěchu.
71'
Sundgrenovu bombu zblokoval Benito.
71'
Haifané nenachází cestu přes defenzívu domácích.
70'
ze hřiště odchází Imeri, přichází Monteiro.
69'
ze hřiště odchází Jaber, přichází Šimič.
69'
ze hřiště odchází Chery, přichází Refaelov.
69'
ze hřiště odchází Itten, přichází Ganvoula.
68'
Další obrovská šance YB Bernu!!! Cetr zleva do vápna, hlavička pod sebe a střela ale hra je zastevena hvízdnutím sudího, Přohřešek proti pravidlům, je to faul na hostujícího hráče.
67'
Žlutá karta pro tým Maccabi Haifa (Podgoreanu).
67'
Faul ve středu hřiště na Perssona.
65'
Maccabi ještě zkouší z posledních sil něco vymyslet, ale domácí to řeší v klidu a pohodě.
63'
Itten pálil opět na bránu, ale minul o metr.
63'
Haifané jakoby se pomalu smiřovali s tím, že dnes a letos už nepostoupí.
62'
Saba hledal hráče na zadní tyči, ale šance se nedohrála úspěšně.
61'
Haifa působí v posledních minutách bezradně. Jakoby na ní dolehla krize.
59'
Bernští mohli rozhodnout duel, pokud už teď není rozhodnutý. Střela však nula branku o kousíček.
57'
Elia zase vymýšlí kudrlinky a chce se prosadit přes levého obránce Haify.
56'
Saba zkoušel ránu přes beky, zblokováno.
55'
ze hřiště odchází Khalaili, přichází Saba.
55'
ze hřiště odchází Pierrot, přichází Podgoreanu.
53'
Maccabi přízemním centrem ohrožovali branku Bernu, ti ale míč odvrátili do bezpečí.
51'
Dlouhý nákop ze standardky a tečovaný balón halvou bernského hráče, měl by to být roh pro Haifu. Ale není, byl to ofsajd.
51'
Jaber, Goldberg, Haziza a útoky Haify pokračují.
49'
Na druhé straně obrovská šance Davida!!! Ten se procházel po kraji šestnáctky, avšak Racioppiho nepřekonal ani nadvakrát.
48'
Další rohlík do malého malého vápna Haify, ale likviduje brankář.
46'
Young Boys právě vstřelil branku! Autorem branky je FILIP UGRINIČ. Ugrnič napálil balón z hranice vápna a bernští udeřili potřetí. Hned zpočátku poločasu. Tohle už bude mít Haifa těžké.
46'
Bernští zkusili signál a po pěti vteřinách se ocitli před gólmanem, ale šance zůstala nevyužita.
46'
YB Bern rozehrál.
46'
Krásný duel, který nabízí hodně šancí. Jakoby to chtěli oba týmy vykompenzovat za ten první nezáživný duel který skončil 0:0. Zatím to všaak více vychází švýcarskému celku, který se díky Ittenovi a vlastního gólu Secka prosadil dvakrát a vede 2:0. První poločas přinesl hodně šncí, příležitostí, hezkých akcí. CO přinese ten druhý a kdo postoupí o základní skupiny LIgy mistrů? Dívejte se na náš přenos a dozvíte se vše.
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
.
45+1'
45+1'
Khalaili se háčkoval přes levého beka domácích, ale neprobojoval se do šance.
45'
Maccabi kolmice dopředu, ale je po šanci.
45'
Chery centruje z rohu, adresát nenalezen.
44'
Haifa si to nádherně přiťukla, avšak obránce YB Bernu je vyšachoval.
42'
Itten hledal Riedera, ale nevyšlo mu to vůbec.
41'
Elia zase kouzlí s balónem, ale tentokráte byl na obranu hostů krátký.
39'
Rieder, Persson, Immeri a přihrávaná pokračuje, mezírky v defenzívě nejsou.
38'
Maccabi obklopují vápno Bernu, ale nejde jim najít škvírku mezi bloky a nemohou se dostat přes kompaktní obranu.
37'
YB Bern zase nebezpečný, ohrožuje branku soupeře.
36'
Haifané pěkně centrují před vápno, tam si míč zpracovává Haziza, ale vzápětí o míč přichází.
35'
Young Boys nezvládli finální fázi a poslední přihrávka jim nevyšla.
34'
Bernští nezvládli rozehrávku a nyní hraje Haifa.
32'
Haziza vrací na Pierrota, ten ale hlavičkuje jen do brankáře.
30'
Mezitím na druhé straně trefili Haifané břevno!!!
29'
Young Boys právě vstřelil branku! Autorem branky je ABDOULAYE SECK. Jedná se o vlastní gól. Elia poslal podobný centr do vápna jako v prvním případě, avšak nyní si ho hosté sami srazili nechtěně do branky.
28'
Haifa hraje s balónem, ale ztrácí ho.
28'
David krásnou střelou po zemi protáhl brankáře Racioppiho.
25'
Elia znovu rval balón do šestnáctky, ale míč neprotlačil do vápna.
24'
Young Boys právě vstřelil branku! Autorem branky je CEDRIC ITTEN. Krásný rohlí zprava z rohu hřiště a Itten se nemýlí hlavou k tyči. Parádní gól. Bernští v tuto chhvíli postupují do zákldní skupiny LM. Itten je slavný. Asistence: Meschack Elia.
23'
Racciopi výtečně vyběhl pro důležitý balón a skryl ho na hrudi.
22'
Faul Ittena, útok zastaven a hrát budou hosté.
20'
Khalaili se prosazoval ve vápně, ale byl ubráněn čistě.
19'
No, bude to boj dnes. Oba týmy jsou silné. Vyrovnaná partie.
18'
Bernští nacentrovali do vápna, balón odvrácen.
18'
Maccabi v držení míče.
17'
Rozkouskovaná hra, plná nepřesností.
14'
Pokus bernských o dlouhý balón dopředu na útočníka v trojzubci, nevyšlo to.
14'
Persson, Benito, ale Young Boys se neprosadili.
13'
No, jsou to spíše šachy než otevřený duel jako na začátku duelu.
12'
Vidíme takticky svázanější měření sil v těchto minutách.
10'
Pokus o vysunutí útočníka Bernu, ale nevyšel.
10'
Tempo trochu opadlo.
9'
Haifský centr nepřesný a hrají domácí. A už zase naopak.
8'
Haifští zase útočí, ale střela se nepovedla.
7'
Maccabi na polovině soupeře, ale nic z toho.
6'
Brejk Young Boys a ti se zastavili před vápnem, protože byli vytlačeni aktivními hosty.
4'
Gól, který neplatí!!! Kvůli ofsajdu!!! Haifa přehazovala Racioppiho, je z toho krásný lob, který končí v síti, ale bohužel je neregulérní.
3'
Bernští chybovali a hosté trefili tyč projektilem po zemi.
3'
Další centr a střela Imeriho, ta ale neměla razanci.
2'
První možnosst YB Bern, míč proletěl vápnem netknutě.
1'
Chery na Jabera a Maccabi zkouší projít středem.
1'
Špatný výkop Nitzana a vhazovat budou YB Bern.
1'
Jako první rozehráli hosté.
1'
Diváci připravili jako uvítání velký ohňostroj.
Hráči se linou z kabin na hřiště.

BSC Young Boys: Racioppi – Janko, Beito, Camaraa, Persson – Ugrinič, Lauper, Imeri – Itten, Rieder, Elia
Náhradníci: Keller Marzino – Amenda, Lakomy, Nsame, Niasse, Garcia, Blum, Lustenberger, Ganvoula, Males, Monteiro
Trenér: Raphael Wicky

Maccabi Haifa: Nitzan – Haziza, Goldberg, Seck, Sundgren – Jaber, Mohamed, Chery – David, Pierrot, Khalaili
Náhradníci: Keouf, Fucs – Refaelov, Podgoreanu, Naor, Shuranov, Kandil, Hagag, Shibli, Šimič, Gershon, Sabia
Trenér: Mesaye Degu

Rozhodčí: Vinčič (Slovinsko).
Karty jsou rozdané jasně, vítěz ve druhém zápase postupuje do základní skupiny LM a přistane mu na stole tučná částka. Prohraný bude hrát ještě Evropskou ligu. Taková šance na reparát v evropských pohárech.
Cesta do 4. předkola LM (Maccabi Haifa)

2. předkolo

Šeriff Tiraspol – Maccabi Haifa 1:0
Branky: Talal

Maccabi Haifa – Šeriff Tirasspol 2:1 (4:1 po prodloužení)

3. Dia Saba – 2 góly

Izraelská liga tu v preview chybí, poněvadž ještě nezačala.

Cesta v LM do 4. předkola

Kvalifikováni z Ligy až do 4. předkola (Young Boys Bern)

Liga

Po odehraných 4 duelech jsou třetí. Mají 2 výhry a 2 remízy. Doma porazili Winterthur jasně 5:2 a 2:1 Lausanne. POté zaznamenli dvě remízy. V Yverdonu 2:2 a v Lucernu 1:1.

Nejlepší střelci

1. Cedric Itten – 2 góly
2. Joel Monteiro – 2 góly
3. JEan Pierre Nsame – 2 góly
Hezký den, vítám vás u komentování zápasu odvety 4. předkola Ligy mistrů, Play off LM chcete-li. Dnes se utká švýcarský Young Boys Bern s izraelským Maccabi Haifa. Kdo bude úspěšnější a kdo postoupí do základní skupiny Ligy mistrů? Sledujte náš přenos a dozvíte se. První duel dopadl 0:0 a hrálo se v Izraeli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.