Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Slavia - 31. října 2019   20:30

Arsenal
Arsenal
21' van de Donková  • 24' Littleová  • 32' Roordová  • 45+1' Miedemaová  • 59' van de Donková  • 70' van de Donková  • 74' Miedemaová  • 86' Miedemaová
8:0
(4:0)
Slavia
Slavia
Arsenal
Peyraudová-Magninová – Maierová, Quinnová, Beattieová, Vejeová – van de Donková, Littleová (C) (65. Mitchellová), Roordová – Evansová (65. Wältiová), Miedemaová, Meadová.
Husseinová – Biehlová, Diekmannová (GER)
Meadow Park, Londýn
Slavia
Votíková – Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová – Bartovičová (C) – Divišová (59. Veselá), Svitková, Khýrová, Szewieczková (73. Žemberyová) – Kožárová.
Lukášová – Sedláčková, Černá, Veselá, Krejčiříková, Žemberyová, Dědinová.

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 15:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:15.
Slávistky si odvezou z Londýna pořádný příděl. Na hřišti s chutí hrajícího Arsenalu totiž padly vysoko 0:8. Domácí fotbalistky si góly rozdělily rovnoměrně do obou poločasů. Nejpilnějšími střelkyněmi byly Daniëlle van de Donková a Vivianne Miedemaová, obě nizozemské reprezentantky zaznamenaly hattrick. Pro Slavii tak letošní ročník Ligy mistryň končí v osmifinále.
90+2'
90+2'
Brankářce Votíkové tentokrát vyšlo vyběhnutí mimo šestnáctku. U míče byla o chvilku dříve než Miedemaová.
90+1'
Bartovićová se snažila napadat rozehrávku soupeřek, ale dopustila se u toho faulu.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.
89'
Rozehrály nakrátko a rozhodly se kombinovat.
89'
Meadová poslala k zemi Bartovičovou. Slávistky tak budou rozehrávat standardní situaci.
88'
Necidová se pokusila vysunout kolmicí Kateřinu Svitkovou. Ta ale na míč nedosáhla a tak se bude kopat od brány londýnského celku.
86'
Arsenal právě vstřelil branku!
Je tu druhý hattrick v zápase! Vejeová odcentrovala z levé strany na vzdálenější tyč, kde byla úplně volná VIVIANNE MIEDEMAOVÁ, která hlavou umístila míč za záda marně se natahující Barbory Votíkové. Slávistky se už asi modlí, aby byl co nejrychleji konec.
84'
Emma Mitchellová na levé straně šestnáctky přetlačila svou protihráčku a prudkou ranou dala vyniknout Votíkové. Slávistická brankářka míč pravou rukou vytáhla nad břevno!
82'
Vivianne Miedemaová zase ukázala něco ze svého umění. Na hranici šestnáctky si navedla míč na pravačku a její rána prosvištěla vedle vzdálenější tyče.
81'
Velmi dobrou rozehrávkou se teď prezentovala Simona Necidová, která pod tlakem napadající soupeřky poslala balón přesně na kopačku Jarchovské.
79'
Viktoria Schnaderbecková si to namířila směrem dopředu, ale ztroskotala na jedné ze slávistických stoperek.
77'
Ten rozehrávala Svitková. Jedna ze slávistek míč hlavou lízla, ale neusměrnila ho na bránu.
76'
Tereza Kožárová vyzkoušela pozornost domácí gólmanky. Peyraudová-Magninová vyrazila míč na roh.
74'
Slávistky si bohužel odvezou do Prahy pořádný příděl. Beth Meadová byla u míče dříve než vybíhající Votíková a posunula balón na VIVIANNU MIEDEMAOVOU, která už před sebou měla jen prázdnou bránu – 7:0.
73'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Daniëlle van de Donková, přichází Viktoria Schnaderbecková.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tereza Szewieczková, přichází Laura Žemberyová.
70'
DANIËLLE VAN DE DONKOVÁ kompletuje hattrick! Po rohu nakrátko odcentrovala Mitchellová a van de Donková hlavou zamířila přesně.
70'
Necidová si málem dala vlastní gól! Centr Meadové tečovala přímo na bránu a Votíková míč s námahou vytěsnila na roh!
69'
Po rohu Meadové se na zadní tyči dostala k hlavičce Vivianne Miedemaová. Bránu ale netrefila.
69'
Standardní situaci zahrávala Meadová. Míč přizvedla hlavou na roh Jarchovská.
68'
Katrine Vejeová se vzápětí stala obětí dalšího ostrého zákroku. Za ten dostala žlutou kartu Denisa Veselá.
67'
Tereza Szewieczková zajela skluzem do Vejeové a je první fotbalistkou, která v tomto zápase viděla žlutou kartu.
65'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kim Littleová, přichází Emma Mitchellová.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lisa Evansová, přichází Lia Wältiová.
62'
Arsenal v tomto dvojzápase celkově vede už 10:2. Na straně anglického celku je opravdu velká kvalita.
59'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petra Divišová, přichází Denisa Veselá.
59'
Pátá gólová akce Arsenalu se nesla čistě v nizozemské režii! Miedemaová poslala do šance Roordovou, která trefila tyč, ale dobíhající DANIËLLE VAN DE DONKOVÁ dorazila míč do prázdné brány – 5:0.
57'
Lisa Evans na levé straně vysunula Kim Littleovou. Ta hledala ještě hledala van de Donkovou, která však byla včas dostoupena protihráčkami.
56'
Katrine Vejeová se pomalu zvedala zpět na nohy poté, co ji dohrála Bartovičová. Nemělo by se ale jednat o nic vážného. Rozhodčí se ji zeptala, zda je vše v pořádku a dánská fotbalistka se už chystá vhazovat.
54'
Po rohu Meadová vracela Khýrová míč trochu neobratně před vlastní bránu. Votíková ho musela nad hlavou protihráčky boxovat.
53'
Svitková vysoko napadala rozehrávku soupeřek. Beattieovou donutila k malé domů a brankářku Peyraudovou-Magninovou pak k dlouhému nákopu.
52'
Tereza Kožárová dostala na pravé straně míč od Jarchovské. Po jejím sraženém centru bude právě Jarchovská vhazovat.
51'
Hostující kapitánka Bartovičová zastavila faulem postup van de Donkové. Ta dělá slávistkám velké problémy.
50'
Kožárová faulovala Quinnovou. Domácí hráčky rozehrávají od své šestnáctky.
48'
Domácí hráčky ho rozehrály nakrátko. Nakonec z toho nic velkého nebylo.
48'
Z levé strany posílala míč do šestnáctky Vejeová. Jarchovská ho odvrátila na roh.
46'
Fotbalistky Arsenalu jasně ovládly první poločas odvety proti Slavii a do šaten jdou s vedením 4:0. Skóre zápasu otevřela ve 21. minutě Daniëlle van de Donková a po ní se trefily také z penalty Kim Littleová, Jill Roordová a Vivianne Miedemaová. Na straně Pražanek stojí za zmínku snad pokus Blackwoodové, který domácí brankářka vytěsnila na roh.
45'
45+1'
A ještě gól Arsenalu do šatny! Roordová poslala míč za obranu, VIVIANNE MIEDEMAOVÁ u něj byla o krůček dříve než Votíková, vybíhající brankářku si obhodila a ve skórování ji už nezabránila ani brankovou čáru hájící Blackwoodová.
45+1'
Německá rozhodčí nastaví poločas o jednu minutu.
44'
Skvěle to teď udělala Daniëlle van de Donková, která si elegantně obhodila Bartovičovou. Její střela pak prosvištěla těsně vedle vzdálenější tyče.
42'
Votíková vybíhala z brány proti míči, který mířil za slávistickou obranu, ale v polovině si to rozmyslela, protože Beth Meadová měla k balónu blíže. Domácí hráčka gólmanku přelobovala, ale Pražanky zachránila tyč!
41'
Do konce poločasu schází zhruba pět minut. Slávistky budou chtít především neinkasovat a v šatně pak vymyslet něco, co by proti Arsenalu trochu fungovalo.
39'
Gunners mají opět balón na kopačkách. Slávistky se brání.
37'
Zápas se vyvíjí jasně ve prospěch Arsenalu. Domácí fotbalistky dominují.
34'
Ten zahrávala Svitková, ale hráčky Arsenalu se ubránily.
33'
Hostující hráčky se pokusily o odpověď! Z levého rohu šestnáctky vypálila Deneisha Blackwoodová a Peyraudová-Magninová musela střelu, která mířila k bližší tyči, vyrážet na roh.
32'
Slávistky ještě přestály další velkou šanci soupeřek, kdy Votíková vykopla zakončení Meadové levou nohou k Miedemaové, která trefila břevno prázdné brány. Následoval ale nakrátko rozehraný roh a centr do šestnáctky, kde po hlavičkované odehrála Szewieczková míč jen k JILL ROORDOVÉ, která z voleje napálila balón pod břevno. Votíková na něj nedosáhla – 3:0.
31'
Leonie Maier napřáhla ke krásné střele z 25 metrů! Balón zastavilo břevno slávistické brány.
30'
Votíková pod tlakem odkopla míč raději do autu. Arsenal tak bude vhazovat.
28'
Na výtečný centr Meadové si naběhla Beattieová. Balón ale nedokázala zasáhnout tak, aby ohrozila bránu Pražanek.
27'
Ostrý centr Vejeové propadl šestnáctkou Slavie. Arsenal hraje v pohodě, slávistky jistě doufaly, že v tomto času budou držet lepší výsledek.
25'
Pražanky kontrovaly střelou Terezy Szewieczkové. Peyraudová-Magninovábyla pozorná a balón pokryla.
24'
Domácí kapitánka KIM LITTLEOVÁ si počkala na pohyb Votíkové a s přehledem poslala míč po zemi do jejího protipohybu – 2:0.
24'
Po lehkém kontaktu s Necidovou upadla v šestnáctce Meadová a Arsenal bude zahrávat penaltu!
21'
Kanonýrky se ujímají vedení! Lisa Evansová přihrála z pravé strany míč do šestnáctky, kde si ho DANIËLLE VAN DE DONKOVÁ připravila na pravačku a přízemní střelou ke vzdálenější tyči už Votíkovou překonala.
20'
na druhé straně našla Tereza Kožárová centrem z levé strany Kateřinu Svitkovou. Ta hlavičkovala mimo.
19'
Odražený míč napálila na slávistickou bránu Daniëlle van de Donková. Zamířila vysoko nad.
18'
Slávistky kontrovaly sólem Kateřiny Svitkové. Ta střílela z levé strany vedle vzdálenější tyče.
17'
Další příležitost Gunners! Katrine Vejeová předvedla velké sólo na levé straně hřiště. Z rohu šestnáctky tvrdě vypálila a Votíková balón vyrazila nohama na roh.
15'
Votíková má v posledních minutách hodně práce! Z pravé strany šestnáctky střílela Beth Meadová a Votíková musela zasahovat u své bližší tyče.
13'
Hráčky Arsenalu začínají být nebezpečné. Další přihrávka z pravé strany oslovila Lisu Evansovou, která zblízka neprostřelila youtuberku v bráně Slavie Barboru Votíkovou!
12'
Tohle byl náznak šance Arsenalu! Meadová nabízela z pravé strany míč před bránu, kde na něj těsně nedosáhla Vivianne Miedemaová. Slávistky následně uklízejí na rohový kop.
11'
Utkání pokračuje. Svitková se již vrací zpět na trávník.
10'
Kateřina Svitková ve skluzu faulovala Littleovou. Sama si ale ublížila a nyní ji lékaři obstřikují zraněný kotník.
9'
Zajímavá kombinace domácích na pravé straně. Po spolupráci s Maierovou se dostala k míči Kim Littleová, která obehrála Blackwoodovou a posílala před bránu střílený centr. Pro míč si ale doskočila Barbora Votíková, která ho ztlumila v rukavicích.
8'
Míč po rohu přilétl na přední tyč, kde byla van de Donková. Nizozemská fotbalistka se ale neotočila tak rychle, aby mohla vystřelit.
7'
Centr z levé strany pustila Blackwoodová za sebe. Míč byl ale zřejmě tečován, protože rozhodčí nařídila p překvapení Pražanek rohový kop.
6'
Miedemaová si nabíhala za hostující obrnu. Situaci vyřešila včasným vyběhnutím brankářka Votíková, která míč odkopla do bezpečí.
5'
Vivianne Miedemaová u brankové čáry dostihla přihrávku Maierové. Následně posílala před bránu přízemní centr, který hostující obrana odvrátila.
4'
Slávistky to poprvé zkusily směrem dopředu. Na přihrávku Katřini Svitkové si naběhla Tereza Kožárová. V šestnáctce ale podporu neměla a její centr skončil v rukavicích Peyraudové-Magninové.
3'
Maierovou nyní dohrála Bartovičová. Po jejím šlapáku je hra přerušena.
3'
Hráčky Arsenalu kombinovaly na pravé strany hřiště. Nakonec centrovala krajní obránkyně Leonie Maierová, ale našla jen jednu ze slávistických stoperek.
1'
Domácí fotbalistky se dostaly k míči, ale jejich rozehrávku rychle zastavila odkopem do autu Deneisha Blackwoodová.
1'
Zápas rozehrály fotbalistky Slavie, které nastoupily v černých dresech. Arsenal zvolil tradiční červenobílé barvy.
1'
A už jsme se dočkali. Na hrací ploše jsou slávistky i fotbalistky Arsenalu.
Zatím čekáme na příchod aktérek zápasu na hrací plochu Meadow Parku.

Arsenal FC: Peyraudová-Magninová – Maierová, Quinnová, Beattieová, Vejeová – van de Donková, Littleová (C), Roordová – Evansová, Miedemaová, Meadová.
Náhradníci: Zinsbergerová – Mitchellová, Williamsonová, Wältiová, McCabeová, Schnaderbecková.

SK Slavia Praha: Votíková – Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová – Bartovičová (C) – Divišová, Svitková, Khýrová, Szewieczková – Kožárová.
Náhradníci: Lukášová – Sedláčková, Černá, Veselá, Krejčiříková, Žemberyová, Dědinová.

Rozhodčí: Husseinová – Biehlová, Diekmannová (GER).
První utkání se odehrálo v Edenu, kde mu přihlíželo 5248 diváků. Kanonýrky v něm ukázaly svou kvalitu a na začátku druhé půle vedly už 5:0, když první čtyři góly vstřelila Vivianne Miedemaová. Slávistky zbytek duelu nezabalily a v posledních dvaceti minutách alespoň korigovaly zásahy Kateřiny Svitkové a Mii Perssonové na konečných 2:5.

SK Slavia Praha – Arsenal WFC 2:5 (0:3)
Branky: 70. Svitková, 88. Perssonová – 24. Miedemaová, 26. Miedemaová, 39. Miedemaová, 52. Miedemaová, 58. Littleová (pen.)
Arsenal FC:
Věhlasný Arsenal loni po sedmi letech opanoval nejvyšší anglickou soutěž. Kanonýrky mají ve sbírce i pohár z Ligy mistryň, kterou vyhráli v roce 2007. V letošní ligové sezóně zatím hráčky Arsenalu odehrály pět zápasů, z nichž čtyři vyhrály a jeden prohrály. V tabulce jim patří druhé místo za Chelsea. Naposledy doma zdolali 1:0 Manchester City.

Kádr Arsenalu je nabytý výbornými hráčkami. Jmenovat můžeme nizozemskou útočnici Viviannu Miedemaovou, její spoluhráčku z reprezentace Daniëllu van de Donkovou či anglickou střelkyni Beth Meadovou.
SK Slavia Praha:
Slávistky reprezentují český fotbal v Lize mistryň výborně. Loni se probojovaly až do čtvrtfinále, v němž vypadly s německým Bayernem a jejich vystoupení bylo bráno jako velký úspěch. V české lize v posledních dvou letech nestačily na Spartu, ale letos mají k titulu zatím blíže. O víkendu přehrály v derby své rivalky 3:2 a v tabulce na ně mají už šestibodový náskok.

Do LM slávistky vstoupily dvojzápasem se skotskými Hibernian. O postupu v podstatě rozhodli už na půdě soupeřek, odkud si odvezly výhru 4:1. Doma pak zvítězily 5:1.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V odvetném zápase osmifinále ženské Ligy mistryň přivítá londýnský Arsenal zástupkyně českého fotbalu, tedy hráčky Slavie Praha. První utkání v Edenu skončilo výhrou Gunners 5:2, takže Angličanky mají k postupu hodně blízko. Slávistky jdou do utkání s cílem uhrát lepší výsledek než v úvodním duelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.