Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Česko - 13. října 2018   15:00

Slovensko
Slovensko
62' Hamšík
1:2
(0:0)
Česko
Česko
52' Krmenčík  (Dočkal) • 76' Schick  (Dočkal)
Slovensko
Dúbravka – Pekarík (46. Sabo), Škriniar, Škrtel, Hubočan (80. Hancko) – Lobotka, Hamšík – Kucka (54. Weiss), Duda, Mak – Nemec.
Vinčić – Klačnik, Kovačič
Štadión Antona Malatinského, Trnava
17 251 diváků
Česko
Vaclík – Kadeřábek (63. Novák), Čelůstka, Brabec, Gebre Selassie – Souček, Pavelka – Vydra (89. Jankto), Dočkal, Zmrhal – Krmenčík (73. Schick).

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy na shledanou!
Tři body putují do Česka, Jaroslav Šilhavý zažívá vítěznou premiéru na lavičce národního týmu! Skóre vyrovnaného duelu otevřel na začátku druhého poločasu Michael Krmenčík, jenž těžil z dobré přihrávky Bořka Dočkala. Deset minut na to sice srovnal po rohovém kopu Marek Hamšík, ale poslední slovo měli přece Češi. Bořek Dočkal druhou parádní asistencí našel hlavu Patrika Schicka, který po pár minutkách na hřišti rozhodl.

Nutnou podotknout, že slovenský celek byl směrem dopředu aktivnější, ale nedá se říci, že by náš nároďák hrál vyloženě zataženě. Sledovali jsme rychlý fotbal a tato výhra musí potěšit oko českého fanouška.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:18.
90+5'
90+4'
Ale ještě musí být celek Jaroslava Šilhavého pozorný. Přišel ve středu hřiště faul a Vladimír Weiss bude rozehrávat standardní situaci, ve vápně je i Martin Dúbravka.
90+3'
Slováci si vybojovali ještě jeden rohový kop. Po centru zakončoval hlavičkou Dávid Hancko, kterému se ale prostor tří tyčí trefit nepovedlo. Teď jsou tři body už hodně blízko.
90+2'
Národní tým Česka drží míč daleko od své branky a pokouší se kombinovat a hrát co nejvíce na útočné polovině. Zatím se to daří, ale jsme teprve v polovině nastaveného času.
90+1'
Adam Nemec dostával míč na hranici šestnáctky, kde se dostával k velice těžké přihrávce. Balon vlastně jen prodloužil a ten skončil v rukavicích Tomáše Vaclíka.
90'
Český tým se pokoušel rozjet akci u pravé lajny, ale míč skončil v autu a vhazovat bude Dávid Hancko. Domácí celek moc času na srovnání nemá, rozhodčí nastavují čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jakub Jankto.
88'
Slovensko dává všechno do útoku a pokouší se vyrovnat stav duelu třetího kola Ligy národů. Český celek drží nadějné vedení, uvidíme, zda se ho povede udržet.
86'
Slováci se dostali do zakončení po rohovém kopu. Jeden z domácích zakončoval na přední tyčce na zadní tyčku, hlavičkový pokus mu ovšem nevyšel a míč skončil v autu.
85'
Následoval centr do malého vápna, kde byl David Pavelka a už to vypadalo, že se mu povede vstřelit třetí branku českého celku. Zblízka ale nakonec napálil jen hradbu těl před sebou.
84'
Matěj Vydra následně táhl míč středem hřiště, aby následně zakončoval. Jeho rána po zemi šla k levé tyčce a míč nakonec orazítkoval brankovou konstrukci!
83'
Milan Škriniar v útočném snažení ztratil míč a pak šel tvrdě do zákroku. Odnesl to Filip Novák. Obránce slovenského celku inkasuje žlutou kartu.
81'
Po faulu u pravé lajny centroval do šestnáctky kapitán Bořek Dočkal. Na penaltě bylo několik hráčů, ale k nějakému lepšímu zakončení se ani jeden hráč nedostal. Dúbravka má míč v rukavicích.
80'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Tomáš Hubočan, přichází Dávid Hancko.
78'
Hra Vladimíra Weisse je solidní, jeho nohy je pěkné sledovat. Slovenský záložník se lehce dostává do zakončení, nyní to zkoušel z dálky, ale jeho pokus Vaclík pozorně chytá.
77'
Adam Nemec se po levé straně dostával do útoku, ale byl přistižen v ofsajdovém postavení. Pokračuje se tak odkopem od branky Tomáše Vaclíka.
76'
Česko právě vstřelilo branku!
PATRIK SCHICK je žolíkem českého národního celku! Úžasný Bořek Dočkal odcentroval od pravé lajny na hranici malého vápna, kam si šikovně naběhl útočník AS Řím, jenž hlavičkou vrací Česku vedení.
75'
Theodor Gebre Selassie těsně bránil Weisse, který je ale rychlý a dostal se před něj. Český obránce tahal za záchrannou brzdu a oprávněně vidí žlutou kartu.
74'
Bořek Dočkal rozehrával rohový kop na přední tyčku, kde stál Ondřej Čelůstka. Tomu se ovšem nepovedlo zakončit a míč se od něj odrazil do autu. Špatně zahraná standardka od hostů.
73'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Patrik Schick.
72'
Stanislav Lobotka ukázal svou rychlost a jak motorová myš si nasprintoval do šestnáctky. Následně dával míč pod sebe, ale česká obrana dokázala zasáhnout.
70'
Marek Hamšík nejdříve zakončoval z nějakých dvaceti metrů, ale Vaclík dokázal na poslední chvíli zasáhnout. O pár vteřinek později domácí rekordman zakončoval opět, ale trefil ve vápně bránícího hráče.
69'
Domácí celek je favoritem utkání a aktuálně hraje lépe a je často na míči. Vidíme časté kombinace před vápnem a vedoucí branka dost možná visí ve vzduchu.
67'
Aktivně si počínal před vápnem Vladimír Weiss, jenž si následně naběhl do střeleckého pokusu. Trefil ale jen bránícího hráče Česka, takže Vaclík zasahovat nemusel.
66'
V útočném snažení se pokoušel vymyslet něco Bořek Dočkal, ale místo nějaké přihrávky fauloval. Pokračovat se tak bude odkopem z hloubi slovenské obranné poloviny.
64'
Svěřenci Jaroslava Šilhavého mohli odpovědět taktéž z rohu. Bořek Dočkal našel na malém vápně Michaela Krmenčíka, který ale zblízka poslal míč nad branku.
63'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Filip Novák.
62'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Domácí Slovensko následně vybojovalo rohový kop. Adam Nemec zakončoval hlavičkou, ale Vaclík míč vyrazil. Trestuhodně byl před českým brankářem volný MAREK HAMŠÍK, jenž snadnou brankou vyrovnává.
61'
Na polovině hřiště se ujal míče Michael Krmenčík, jenž přihrával do vápna, kam si nabíhal Matěj Vydra. Proti němu byli dva obránci a Škrtel jej tělem zastavil. Faul se nakonec nepískal.
60'
Hodina hry je tu a český celek bude poprvé střídat. Rozcvičuje se Filip Novák, na hřišti ale sledujeme snahu domácího celku, který je na míči aktivnější.
58'
Slováci měli k dispozici rohový kop, který ale nebyl nějak nebezpečně zakončen. Pokračuje se tak hrou českého celku, která začne u Tomáše Vaclíka.
57'
Následně se Češi dostali do útoku, ale vymyslet se jim nic nepovedlo. Ondřej Čelůstka na levou stranu dostal míč, ale po zákroku obránce upadl. Domácí jdou dopředu.
55'
No tak toto! Po krásné kombinaci před brankou dostal míč na kopačku Róbert Mak, jenž byl před Vaclíkem úplně sám. Trestuhodně ale branku přestřelil o několik metrů.
54'
Marek Hamšík dostal přihrávku na hranici vápna, odkud klidně mohl zakončovat. Místo toho ale prostrkával míč do šestnáctky, svižná přihrávka ale zachycena nebyla.
54'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Vladimír Weiss.
52'
Následně se český tým dostává do vedení 1:0! Bořek Dočkal skvěle našel naběhnutého MICHAELA KRMENČÍKA. Plzeňský útočník si míč pohlídal a před Dúbravkou zakončil k pravé tyčce, skvělá práce.
52'
Erik Sabo se následně dostal po pravé straně do útoku, kde připravil míč pro Ondreje Dudu. Záložník Herthy Berlín zakončoval z voleje, ale k pravé tyčce nezakončil přesně.
51'
Svěřenci trenéra Šilhavého jsou před brankou a pokouší se něco vymyslet. Matěj Vydra centroval na penaltu, ale bránící hráči Slovenska míč odvrátili mimo.
49'
V útoku českého celku byl faulován Matěj Vydra, kterého v těsném souboji poslal k zemi Marek Hamšík. Národní celek bude rozehrávat standardní situaci u poloviny hřiště.
48'
U levé lajny se pokoušel něco vymyslet Ondrej Duda, jenž za obranu poslal míč pro Hamšíka. Bylo to ovšem přetažené a odkopávat se bude od branky jedničky španělské Sevilly.
47'
Adam Nemec dostal přihrávku do vápna, kde se domácí útočník pokoušel dostat do zakončení. Jednoho hráče sice obešel, zakončit se mu ale nakonec nepovedlo.
46'
Po aktivitě Slovenska se k míči dostával Tomáš Souček, jenž balon nakopl dopředu na nabíhajícího Vydru. Ten ovšem naboural do bránících hráčů, faul se správně nepíská.
46'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Erik Sabo.
46'
První poločas je u konce, vyrovnaný bojovný duel zatím úvodní branku nenabídl. Tomáš Souček byl zatím nejblíže ke vstřelení branky, ale zblízka trestuhodně branku přestřelil. Na druhé straně se do jediné střelecké pozice dostal Hamšík, ale v těžké pozici neskóroval. Hraje se tvrdé utkání, takže vidíme spíše fauly než pohledné akce.
45+2'
45+1'
Po faulu na Dočkala Češi rozehrávali standardku z kruhu ve středu hřiště. Tomáš Souček hledal na pravé straně Kadeřábka, kterému se ale míč zpracovat nepovedlo.
45'
Centr na začátek vápna Češi odvrátili pouze ke Kuckovi, jenž nic nevymýšlel a míč napálil. Jeho dělovka ale úspěch neslavila, balon skončil vysoko nad brankou.
44'
V akci slovenského celku poslal David Pavelka k zemi Ondreje Dudu. Domácí celek tak bude od pravé lajny rozehrávat nadějnou standardní situaci.
43'
Tomáš Souček zachytil přihrávku z obrany a měl před sebou volný prostor. Mladý záložník pražské Slavie se nakonec odhodlal ke střeleckému pokusu, který byl ale velice bídný.
41'
Obléhání české branky bylo zakončeno centrem na hranici vápna. Adam Nemec se dostával k hlavičce, ale byl parádně hlídán bránícím hráčem. Míč se k Vaclíkovi sotva došoural.
40'
Trnavské publikum se probouzí a žádá si branku domácího mužstva. Mezitím Slováci kombinují ve středu hřiště a pokouší se něco kloudného vymyslet.
39'
Standardka byla řešena centrovaným míčem na zadní tyčku, kde si naskakoval Marek Hamšík. Kolem něj ale bylo hned několik bránících hráčů v bílém. Tady nebyla šance. Odkop od branky Vaclíka.
38'
Čtvrtá žlutá karta prvního poločasu. Stanislav Lobotka pronikal středem hřiště, kde šel do skluzu Tomáš Souček. Bylo to ovšem pozdě a trefil jen patu středopolaře Slovenska. Zasloužená karta.
37'
Adam Nemec následně dostával přihrávku na hranici šestnáctky, která ale byla svižná a domácí forvard míč nezpracoval. Protiútok Vydry byl ukončen nepřesnou přihrávkou.
35'
Martin Škrtel a Michael Krmenčík, poněkolikáté. Martin Škrtel opět fauloval a čím dál tím více je druhé žluté kartě. Uvidíme, bouřlivák ve svém stém startu dohraje...
34'
Pavel Kadeřábek byl u pravé lajny naprosto osamocen. Nikdo z hráčů mu nepomohl, a tak akce českého celku nepokračovala. Dvojice hráčů obránce Hoffenheimu u balon připravila.
33'
Následně dostával Krmenčík přihrávku po levé straně, kde si jej připravoval. Byl ovšem parádně stíněn Škrtelem, a tak míč odehrál pod tlakem jen na aut. Martin Škrtel hraje nicméně dost tvrdě i se žlutou kartou, Krmenčíka nenápadně nakopl.
32'
Matěj Vydra nyní zachytil přihrávku Škrtela a hnal se do útoku. Měl volného Zmrhala na levém křídle, ale přihrávku dostával Michael Krmenčík. Ten byl ovšem proti přesile a do zakončení se nedostal.
30'
Půl hodina hry je za námi. Standardka Česku nevyšla, ale snažení pokračovalo. Ondřej Čelůstka na pravé straně po menším obranném zákroku upadl, ale o faul se nejednalo.
29'
Martin Škrtel v dalším souboji s Krmenčíkem, který je hodně nepříjemným hráčem. Plzeňský kanonýr upadl a Češi mají standardku. Bývalý bek Liverpoolu pronesl i nějaké slovíčka a vidí žlutou kartu.
28'
Marek Hamšík táhl akci po levé straně, kde chyběl Pavel Kadeřábek a nikdo jej nezastoupil. Následně přišel centr do šestnáctky, kde ale skvěle zapracoval Ondřej Čelůstka.
27'
Po výkopu od branky Slovenska šel loktem do vzduchu Tomáš Hubočan. jenž hodně nepříjemně trefil Pavla Kadeřábka a inkasuje žlutou kartu. Český křídelní bek se zvedá hodně pomalu.
25'
Theodor Gebre Selassie na levé straně postupoval do útoku a ve vzájemném souboji s Adamem Nemcem upadl. Rozhodčí nakonec viděli faul slovenského útočníka.
24'
Snažení Slovenska nicméně pokračovalo a Juraj Kucka takovou slabší technickou ránou zkoušel pozornost Vaclíka. Ten ale takové balóny chytá, stalo se tak i nyní.
23'
Český národní celek se dostal do slušné kombinace a před brankou mohl zakončovat. Bránící hráči ale skvěle zakročili a Hamšík unikal po levé lajně. Nemec následně dostával dlouhý pas za obranu, zakončit se mu ale nepovedlo.
22'
Bořek Dočkal se nyní rozčílil poté, co byl míč přidělen slovenskému celku. Český kapitán pronesl nějaké slovíčka a zahodil míč. Slovinský sudí mu toto neodpustil a dává mu první žlutou kartu.
20'
Útočník plzeňské Viktorie si počínal tvrdě proti slovenskému kapitánovi, Martinu Škrtelovi. Setkaly se tvrdé povahy a oba se budou v probíhajícím utkání často potkávat.
19'
Marek Hamšík byl nalezen na přední tyčce, kde se dostával do zakončení. Míč mířil pod břevno, ale Tomáš Vaclík ukázal svoje kvality a míč reflexivně vyrazil a ukryl v rukavicích.
18'
Českému celku se roh nevyvedl a pokračovalo se útokem Slovenska. Juraj Kucka se od poloviny hřiště dostal až do vápna, kde se mu povedlo vybojovat druhý rohový kop.
17'
Bořek Dočkal ukázal, proč je tak skvělým nahrávačem. Technicky poslal míč do vápna, kde se do zakončení dostával Michael Krmenčík. Martin Škrtel měl problémy, ale balon nakonec na roh odkopl.
16'
Nyní skvěle vybojoval v útoku míč Michael Krmenčík. Ten se následně dostal na nohu Jaromíra Zmrhala, který to z dálky umí. Levačkou ale Dúbravku nepřekvapil, míč skončil vysoko nad brankou.
14'
Po faulu ve středu hřiště rozehrávali čeští fotbalisté standardku. Míč vletěl do šestnáctky, kde ale bylo hrozně málo hráčů v bílém. Slovensko vše vyřešilo a Dúbravka má míč v rukavicích.
13'
Slovensko rozehrálo standardní situaci na hranici vápna, kde jeden z hráčů přihrával do ohně. Martin Škrtel nicméně vybíhal z ofsajdové pozice, a tak je akce domácích přerušena.
12'
Pěkný centr vyslal do vápna národního týmu Tomáš Hubočan. Balon si ale skvěle našel levý obránce Theodor Gebre Selassie, jenž jej hlavou odvrátil na rohový kop.
11'
Standardka Slovenska z nohy Dudy se ovšem nevydařila. Centrovaný míč do vápna Vaclíka neohrozil a hra bude pokračovat odkopem od branky českého brankáře.
10'
Následně defenzivní záložník pražské Slavie fauloval ve středu hřiště Ondreje Dudu, který je velkou postavou Herthy Berlín, v Bundeslize letos skórovat již pětkrát.
8'
Obrovská šance českého celku! Po rohovém kopu se jeden z českých hráčů dostal ke střele, ale Dúbravka míč vyrazil na tyčku. Tomáš Souček měl následně na noze branku, kterou dát měl. Zblízka ale branku trestuhodně přestřelil!
7'
Stoperská dvojice Škrtel-Škriniar se poradil před dotírajícím Michaelem Krmenčíkem po nákopu do útoku. Domácí obrana je opravdu slušná, oba hráči jsou skvělými beky.
6'
Domácí celek je aktivnější na míči a na polovině hřiště kombinuje a pokouší se něco vymyslet. Svěřenci kouče Šilhavého ovšem vysoko vystupují a nepouští Slovensko do blízkosti branky Tomáše Vaclíka.
4'
Ondrej Duda se následně objevil na zemi po zákroku Ondřeje Čelůstky. Nešlo ovšem o nic tvrdého a bylo to nějakých čtyřicet metrů od branky. Slovensko rozehrává standardku nakrátko.
3'
Na levé straně se pokoušel vymyslet něco Jaromír Zmrhal, který se ale do nějakého zakončení nedostal. Juraj Kucka jej o míč připravil a záložník Slavie fauloval.
2'
Ondřej Čelůstka následně vyřešil situaci před brankou Tomáše Vaclíka rázným odkopem do autu. Slovensko má tak šanci rozehrávat blízko branky české reprezentace.
1'
O rozehru se postarali čeští fotbalisté, kteří dnes nastupují v bílých dresech. Slovensko zvolilo tmavě modrou sadu. První nákop směrem dopředu úspěšný nebyl, Michael Krmenčík se objevil v ofsajdu.
1'
Krásné sobotní odpoledne! Na hrací ploše stadionu v Trnavě jsou obě reprezentace a před startem duelu uslyšíme hymny obou celků. Začíná se tou českou.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škriniar, Škrtel, Hubočan – Lobotka, Hamšík – Kucka, Duda, Mak – Nemec.
Náhradníci: Šulla, Jakubech – Šatka, Gyömbér, Greguš, Weiss, Bero, Rusnák, Hrošovský, Hancko, Sabo, Mráz.

Česko: Vaclík – Kadeřábek, Čelůstka, Brabec, Gebre Selassie – Souček, Pavelka – Vydra, Dočkal, Zmrhal – Krmenčík.
Náhradníci: Koubek, Pavlenka – Coufal, Kúdela, Novák, Barák, Jankto, Masopust, Trávník, Schick, Josef Šural, Stronati.

Rozhodčí: Vinčić – Klačnik, Kovačič.
SLOVENSKO

Slovenský tým se utkal také v úvodním klání s Ukrajinou, ve Lvově ovšem po brance z penaltového puntíku deset minut před koncem padl. Předtím si v přátelském duelu tým Jána Kozáka doma hravě poradil s Dánskem 3:0. Největší hvězdou výběru je Marek Hamšík. Slovensko se naposledy s Českem utkalo na konci března roku 2015, tehdy se radovali po výhře 1:0 a jediné brance Ondreje Dudy.
ČESKO

Národního týmu se po posledních nezdarech a špatných výsledcích ujal Jaroslav Šilhavý, který má za úkol pozvednout mladý národní tým. Čeští reprezentanti prohráli úvodní duel Ligy národů 1:2 s Ukrajinou kvůli brance v závěru utkání. Před více jak měsícem navíc reprezentace sehrála poslední duel, v přátelském utkání v Rusku prohrála potupně 1:5.

Nominace Česka
Brankáři: Tomáš Koubek (Rennes, FRA), Jiří Pavlenka (Brémy, GER), Tomáš Vaclík (Sevilla, ESP)

Obránci: Jakub Brabec (Rizespor, TUR), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor, TUR), Theodor Gebre Selassie (Brémy, GER), Radim Řezník (Plzeň), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim, GER), Filip Novák (Trabzonspor, TUR), Patrizio Stronati (Ostrava)

Záložníci: Antonín Barák (Udinese, ITA), Bořek Dočkal (Philadelphia, USA), Josef Hušbauer, Jaromír Zmrhal, Tomáš Souček (všichni Slavia), Jakub Jankto (Sampdoria, ITA), David Pavelka (Kasimpasa, TUR), Josef Šural (Sparta), Matěj Vydra (Burnley, ENG)

Útočníci:
Michael Krmenčík (Plzeň), Patrik Schick (AS Řím, ITA)
Krásný den všem fanouškům reprezentačního fotbalu! V rámci třetího kola Ligy národů se český národní celek postaví v derby Slovensku. Obě reprezentace mají jedno společné, odehrály jeden duel a padly s Ukrajinou. Utkání v Trnavě startuje v 15:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.