Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Island : Belgie - 11. září 2018   20:45

Island
Island
0:3
(0:2)
Belgie
Belgie
29' E. Hazard   • 31' R. Lukaku  (Kompany) • 81' R. Lukaku  (D. Mertens)
Island
Halldórsson – Sävarsson, R. Sigurdsson, Ingason, Magnússon – Sigurjónsson, B. Bjarnason, Thorarinsson (84. Traustason), A. Skúlason (80. Pálsson) – G. Sigurdsson (C) – Bödvarsson (71. Sigthórsson).
Karasev – Demeško, Luněv (všichni Rusko)
Laugardalsvöllur, Reykjavík
Belgie
Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Tielemans (80. M. Dembélé), Witsel, Carrasco (70. Chadli) – D. Mertens, R. Lukaku, E. Hazard (C) (89. T. Hazard).

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 1:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:7.
Belgie zvládla svůj první zápas v Lize národů a poráží Island 3:0. První gól utkání padl ve 29. minutě, kdy se trefil z penalty Eden Hazard. Na jeho branku navázal o 2 minuty později také Romelu Lukaku. Stejný hráč pak zvýšil v 81. minutě na konečných 0:3. Zápas byl jasně v režii bronzových medailistů z MS.
90+3'
90+3'
Zřejmě poslední velká šance v zápase! Mohlo to být o čtyři góly, neboť Meunier našel nohu Mertense, který přestřelil zadní šibenici jenom o pár centimetrů.
90+2'
Mertens si teď se svými spoluhráči nerozuměl a jeho jemný oblouček zůstal pouze v rukavicích Halldórssona.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat tři minuty.
90'
Alderweireld přesvědčivým obranným zákrokem získal balón pro svůj mančaft. Islandští fanoušci si mezitím užívají konec zápasu i přes porážku svého týmu po svém.
89'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Thorgan Hazard.
88'
Jan Vertonghen fauloval na půlící čáře a hra se přesune před bránu Belgie. Zřejmě se dnešní utkání už obejde bez výraznějších karetních trestů.
87'
Hazard si vyměnil třikrát balón s Chadlim a míří si to do středu hrací plochy.
85'
Těžký míč, který se točil směrem do brány musel Courtois boxovat daleko mimo své území.
84'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Hallfredsson, přichází Arnor Traustason.
83'
Zápas se už jen dohrává. Ještě se bude střídat za malou chvíli.
81'
Belgie právě vstřelila branku!
Dnes je už rozhodnuto! Belgie využila chyby Islandu v rozehrávce a Mertens naservíroval z pravé strany přízemní pas. Na ten si před bránu naběhl ROMELU LUKAKU a jemnou tečí posunul balón do branky. 0:3. Asistence: Dries Mertens.
80'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Moussa Sidi Yaya Dembélé.
80'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ari Skúlason, přichází Guðlaugur Victor Pálsson.
79'
Lukaku měl na kopačce další šanci! Belgičané ukázali svou sílu v tom, že z nevýhodné pozice udělali výhodnou a hnali se kupředu. Hazard přihrál právě Lukakuovi a ten si míč posunul na levačku a vypálil pouze do padajícího beka.
78'
Hallfredsson si nebyl jistý situací za ním, a tak raději míč poslal do náruče Halldórsona.
77'
Kompany si přihrává s Alderweireldem a hostům tohle náramně vyhovuje. Zřejmě domácí už nemají tolik sil, aby favorita nějak překvapili.
76'
Chadliho centr byl o trochu delší než Mertens potřeboval. Kdyby se tak nestalo, tak se Mertens ocitl ve velké příležitosti.
75'
Belgičané v těchto chvílích vůbec nepouštějí Island k balónu a kombinují přesně tak, jak oni chtějí.
73'
Mertens se rozhodl dlouhou přihrávkou hledat útočníky. Přes vysokého stopera Sigurdssona se míč nedostal.
72'
Meunierova rána z otočky byla pro brankáře domácích velmi jednoduchá.
71'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Bödvarsson, přichází Kolbeinn Sigthórsson.
70'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Nacer Chadli.
70'
Krásná rána Gylfiho Sigurdssona a snad ještě lepší zákrok Courtoise! Kapitán domácích vypálil z dálky celkem nečekaně, ale za to velmi přesně.
69'
Meunier ležérně ztratil balón a dopředu se vydal Skúlason. Neměl však komu přihrát,a tak se rozhodl vrátit hru zpět.
67'
Na delší dobu se balónu ujal Island a vytěžil z toho zajímavý centr Magnússona. Defenzivní záložníci Witsel s Tielemansem ale zatím skvěle čistí prostor a nepouštějí domácí ke střelám z dálky.
66'
Na roh si naskočil Alderweireld, který v náběhu hlavičkoval mimo tři tyče.
65'
Yannick Carrasco vypálil z hranice vápna, ale trefil pouze záda obětavého Ingasona. Roh pro Belgii.
64'
Lukaku nádhernou patičkou vyzval ke sprintu Hazarda, který ale nedokázal přihrát Mertensovi tak, jak by si sám přál. Belgie sice zůstala na míči, ale akce se zabrzdila.
63'
Krásna akce Belgie. Lukaku dostal míč z levé strany a rychle jej posunul na volného Meuniera. Ten zakončoval šajtlí po zemi a trefil přední tyč brány domácích.
62'
Tielemansova průnikovka byla jen o chlup delší, než by si Hazard přál. Ragnar Sigurdsson měl dostatek času na odkop.
61'
Magnússon nemyslel svůj přízemní centr vůbec zle, ale Alderweireld si jej zkušeně pohlídal a navíc balón celkem vysoko vyvezl.
60'
Vertonghen napřáhl zhruba z třiceti metrů, ale jeho pokus nestál za velké ovace.
59'
Kompany nejprve nadělal hostům komplikace ležérní rozehrávkou, ale nakonec míč krásným skluzem vybojoval zpět. Obránce Manchesteru City ukázal svou kvalitu v defenzivní činnosti.
58'
Kompany přihrál Courtoisovi, a ten s rozehrávkou rozhodně nikam nespěchá.
57'
Skúlason trochu ztratil přehled a přestože nebyl nikým hlídán, tak míč odvrátil pouze na roh.
56'
Lukaku chtěl vykouzlit oku lahodící patičku na Hazarda. Škoda, že to neprošlo, jinak by se Hazard dostal do šance a byl by z toho pěkný fotbalový moment.
55'
Žlutou kartu dostává Birkir Sävarsson (Island).
55'
Hazard byl nešetrně poslán domácím hráčem na zem. Pískal se faul.
54'
Nejtěžší zákrok pro Courtoise prozatím v dnešním zápase! Bödvarsson si dobře naběhl za obranu a ze strany se dostal ke střele. Sice byl ve velkém úhlu, ale jeho tvrdý pokus nadělal brankáři Belgie potíže. Courtois musel předvést těžký zákrok.
52'
Belgie kontroluje hru a nyní si zahrála s Islandem defacto bago. Domácí běhají většinu zápasu bez míče.
51'
Alderweireldův dlouhý nákop úspěšný nebyl. Halldórsson si pro něj došel bez větších komplikací.
50'
Tielemans dostal přihrávku od Hazarda a zkoušel to z uctivé vzdálenosti. Jeho pokus zastavil Ingason svým tělem.
49'
Carrascova přízemní přihrávka byla pro Edena Hazarda příliš dlouhá. Kapitán Belgie nedosáhl na balón.
48'
Ale Island roh nerozehrál dobře a do brejku se řítil Lukaku. Závěrečnou kličku nezvládl a nakonec nezakončil.
48'
Poprvé Island v dnešním zápase použil svoji zbraň. Magnússon poslal dlouhý aut do pokutového území, z něhož vybojoval roh.
47'
Bödvarsson nezpracoval míč dobře a Vertonghen neměl problém si se situací poradit.
46'
Ani jeden kouč nesáhl do své sestavy. U míče právě Courtois a bude rozehrávat.
46'
Hráči už míří z útrob stadionu na trávník.
První půle skončila. Belgie přibližně od dvacáté minuty předvedla svou kvalitu a díky dvěma po sobě jdoucím úderům vede 2:0. Hlavními postavami první půle byla jednoznačně dvojice střelců. Eden Hazard a Romelu Lukaku. Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
45+1'
45+1'
Zrovna ve chvíli, kdy je jasné, že hlavní arbitr nenastaví v první půli žádnou minutu navíc, nepřihrál přesně Tielemans na Meuniera.
45'
Hazardova kouzla u rohového praporku nic světoborného nepřinesly, a tak s míčem nyní pokračují domácí.
43'
Carrasco předvedl dobrý obranný zákrok a zamezil Sigurjónssonovi v dlouhém nákopu vpřed.
42'
Bödvarsson celkem jednoduše přešel přes Kompanyho, ale na Alderweirelda si už nevyšlápl. Z ojedinělé akce Islandu zase není nic.
41'
Meunier se nehnal zbytečně dopředu, a tak si pomohl s Courtoisem. Brankář, který nově působí ve službách Realu Madrid není v první půli příliš vytížený.
40'
Tielemans poslal nešetrně k zemi Bödvarssona. Islandský útočník si vyměňuje s hlavním arbitrem vyčítavé pohledy, neboť tenhle faul dost možná byl na kartu.
39'
Hazard byl nedovoleně zastaven Bjarnasonem. Standardní situace pro Belgii.
37'
Hazard si to mířil sám na Halldórssona, ale zastavil jej ofsajd. Nutno říct, že správně odpískaný, neboť se do hry zapojil i Lukaku, který skutečně v ofsajdu stál.
36'
Kompany zavařil Courtoisovi, který musel hrát nohama. Na útočící hráče si dovolil kličku, ale o míč skoro přišel. Dá se říct, že ho vysvobodil hvizd sudího, který tam viděl útočný faul islanďanů.
35'
Lukaku se opět prosadil v hlavičkovém souboji s Ingasonem a málem byl z toho třetí gól. Hlavička belgického kanonýra šla o kousek nad břevno.
34'
Vertonghen vyzval ke sprintu Hazarda, který pelášil i s míčem, ale byl zastaven Sävarssonem.
33'
Lukaku je ve velké pohodě a kličkuje mezi třemi hráči v modrých dresech.
31'
To je studená sprcha pro Island! Belgičané kopali rohový kop, který si našel na hranici malého vápna Kompany, jehož hlavičku vyrazil brankář před sebe. Toho ale využil ROMELU LUKAKU, který pohotově poslal míč za záda Halldórssona.
29'
První gól Belgie je na světě. Lukaku v pokutovém území byl stažen Ingasonem a sudí nařídil penaltu. K ní se postavil EDEN HAZARD a jak jsme u něj zvyklí s přehledem proměnil. Míč kopl ze svého pohledu na pravou stranu a brankáře poslal na stranu druhou.
28'
Penalta pro Belgii!
27'
Hazard si nevyměnil s Witselem míč úplně dobře a Belgii tato nepřesnost zahnala mimo dobré pozice.
26'
Belgičané v této pasáži kontrolují hru, ale k šancím se dostávají velmi složitě. Už na předchozích zápasech Islandu jsme si mohli zvyknout, že obrana severského mužstva je dobře organizovaná.
25'
Centr z pravé strany přesný nebyl. Pro pravého beka Islandu nebyl vůbec problém si s tímto míčem bezpečně poradit.
23'
Meunier si vůbec nedal záležet na přihrávce a poslal Lukakuovi příliš dlouhý pas. Odkopávat bude Halldórsson od své svatyně.
22'
Hazard se předvedl způsobem sobě typickým. Rychlá klička a přízemní centr do vápna hledal spoluhráče. K zakončení se nakonec prodral Lukaku, ale neprovedl to ideálně.
21'
Island to zkusil dlouhým nákopem na hrotového útočníka. Hlavičkové souboje však pro Vincenta Kompanyho nejsou problém.
20'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Tielemans. Jeho pokus nevypadal zle, ale byl zablokován.
19'
Meunier hledal přihrávkou z otočky své spoluhráče. Celá akce pokračovala o pár sekund později blízko šance byl Lukaku, k jehož zakončení scházely centimetry.
17'
Přihrávka Carrasca na Mertense rozhodně přesná nebyla. Islandská obrana má zase chvíli čas na organizaci.
16'
Belgičané rázem vyrazili dopředu na opačné straně. Těsně před nohou Lukaka však míč odkopl Ingason.
15'
První náznak obrovské šance! Bjarnason nádherně zrychlil hru, průnikovou přihrávku poslal na Bödvarssona, který centroval do pokutového území. Tam našel v dobré pozici Gylfiho Sigurdssona, jehož rána byla zablokována.
14'
Míč je zpět na kopačkách borců ve žlutých dresech. Nyní je v hlavní roli Dries Mertens.
13'
Carrascova přihrávka směrem ke středu hřiště byla nepřesná a domácí vyrážejí do brejku. Tahá jej Skúlason.
12'
Ragnar Sigurdsson se ocitl ve složité situaci, tak radši odehrál míč do autu. Belgie se po delší době dostala ke kombinaci a hned byla nebezpečná.
10'
Gylfi Sigurdsson sice spěchal za balónem, ale na hrací ploše jej už nestihl. Aut pro Belgii.
9'
Carrascův průnik po levé straně dokázal zastavit Sävarsson i díky skvělé hře tělem. Nyní bude mít s výkopem práci Halldórsson.
8'
S odkopem musel nyní hostující obraně vypomoct Courtois. Výkop se mu příliš nepovedl a zamířil do autu.
7'
Za obranou domácích číhal Lukaku. Belgičané měli smůlu, že vysocí domácí stopeři stačili míč odkopnout, jinak by měl kanonýr Manchesteru United velkou příležitost k zakončení.
6'
Od noh Axela Witsela se míč odrazil do zámezí. U balónu zůstanou modří.
5'
Poprvé se dnes setkal s míčem Hazard a hned z toho bylo nebezpečí. Jeho kličkovanou však zastavil Sigurjónsson, který se stihl vrátit do obrany.
4'
Island sice roh nevyužil, ale utkání začal velmi aktivně. Bödvarsson se dostal mezi bránícími hráči, ale na Alderweirelda v závěrečné fázi nestačil.
3'
Sigurjónsson pronikl po pravé straně a zvolil přízemní centr, který obrana odvrátila. První roh v zápase pro domácí.
3'
Všechno nebezpečí bylo odvráceno. Nejprve hlavičkoval Witsel a o pár minut později také Kompany.
2'
Kompany fauloval Bödvarssona. Island bude mít z kraje druhé minuty možnost zahrát zajímavou standardní situaci.
1'
První akce Belgie šla po pravé straně. Meunier se rozhodl, že nepůjde do rizika, tak si raději vypomohl s Alderweireldem.
1'
Island nastupuje v modrých dresech a hostující Belgie v pestré žluté kombinaci.
Stadionem v Reykjavíku právě znějí hymny obou států.

Island: Halldórsson – Sävarsson, R. Sigurdsson, Ingason, Magnússon – Sigurjónsson, B. Bjarnason, Hallfredsson, A. Skúlason – G. Sigurdsson (C) – Bödvarsson.
Náhradníci: Schram, Rúnarsson – Fjóluson, Pálsson, E. Bjarnason, Sigthórsson, Kjartansson, Árnason, Eyjólfsson, B. Sigurdarson, Gíslason, Traustason.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Tielemans, Witsel, Carrasco – D. Mertens, R. Lukaku, E. Hazard (C).
Náhradníci: Sels, Casteels – Batshuayi, Chadli, Castagne, Boyata, M. Dembélé, Vanaken, T. Hazard, Dendoncker, B. Verstraete, Vermaelen.

Rozhodčí: Karasev – Demeško, Luněv (všichni Rusko).

BELGIE

Pro belgický tým to bude první utkání v této soutěži. Jako generálku na tento zápas si Belgie naplánovala zápas ve Skotsku. V tomto zápase nebylo co řešit, belgický výběr si připsal snadnou výhru 4:0. Na Islandu budou chtít svěřenci Roberta Martíneze potvrdit roli favorita a vyhrát.

ISLAND

Domácí výběr nevstoupil do nové soutěže příliš šťastně, jelikož ve svém úvodním zápase obdržel šest branek od Švýcarska. Island tedy prohrál vysoko 0:6. Hráči mají tedy co napravovat, ale proti Belgii to bude dozajista těžké.

8. 9. 2018 • Švýcarsko – Island 6:0
26. 6. 2018 • Island – Chorvatsko 1:2
22. 6. 2018 • Nigérie – Island 2:0
16. 6. 2018 • Argentina – Island 1:1
7. 6. 2018 • Island – Ghana 2:2
Hezký den, než se hráči rozprchnou do svých klubů, tak Liga národů má na programu ještě pár zápasů. My se v tomto textovém on-line přenose zaměříme na zápas Ligy A druhé skupiny mezi Islandem a Belgií. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.