Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Nizozemsko - 19. listopadu 2018   20:45

Německo
Německo
9' Werner (Gnabry) • 20' Sané (Kroos)
2:2
(2:0)
Nizozemsko
Nizozemsko
85' Promes  (de Roon) • 90+1' V. van Dijk
Německo
Neuer (C) – Süle, Hummels, Rüdiger – Kehrer, Kimmich, Kroos, N. Schulz – Gnabry (67. T. Müller), Werner (63. Reus), Sané (80. Goretzka).
Hategan – Sovre, Gheorghe (všichni Rumunsko)
Veltins Arena (Gelsenkirchen)
Nizozemsko
Cillessen – Tete, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – F. de Jong, de Roon, Wijnaldum (60. Vilhena) – Promes, Depay, Babel (45. Dilrosun, 66. L. de Jong).

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou!
Konečná tabulka:

1. Nizozemsko, 4 zápasy, skóre 8:4, 7 bodů
2. Francie, 4 zápasy, skóre 4:4, 7 bodů
3. Německo, 4 zápasy, skóre 3:7, 2 body
Zápas je u konce! Nizozemci zvládli skvělý finiš a dokázali zápas dotáhnout k potřebné remíze. Na branky Tima Wernera a Leroye Saného dokázali v závěru zápasu odpovědět Quincy Promes s Virgilem van Dijkem. Nizozemci tak společně s Portugalci, Angličany a Švýcary postupují do závěrečné fáze Ligy národů UEFA gólem last minute.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
90+4'
90+4'
Zápas se už jen dohrává u poloviny hřiště.
90+3'
Němci se po inkasované brance ihned tlačili kupředu, ale Thomas Müller svou nepřesností o balón přišel. Odkopávat bude Cillessen.
90+2'
Nastavují se 4 minuty navíc.
90+1'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné! Nizozemci vyrovnávají v první minutě nastaveného času. VIRGIL VAN DIJK využil své fyzické zdatnosti a vyhrál souboj. Centr Vilheny byl navíc prodloužen německým hráčem, takže to měl kapitán hostů se zakončením lehčí. 2:2.
90'
Promes posílal vysoký míč na van Dijka, který se vysunul dopředu a plní roli hrotového hráče.
89'
Müllerův centr srazil Blind na rohový kop. Je pochopitelné, že Německo s rozehrávkou spěchat nebude. Toni Kroos si dává na čas.
88'
Nizozemci jsou jako na koni po gólu. Času však už moc nemají.
87'
Rychlý útok na opačné straně úspěch neslavil. Kehrer posouval míč před bránu, ale tam si jej nikdo nenašel.
85'
Máme tady zápletku! Nizozemci snižují a dostávají se do hry. Německo rozehrálo příliš lehkovážně a přišlo o balón. Hráči v oranžových dresech si rychle přihráli a QUINCY PROMES zamířil přesnou střelou k tyči. 2:1. Asistence: Marten de Roon.
84'
Nizozemci sice obléhají území okolo Neuerovy svatyně, ale chybí tam moment překvapení. Němci se dobře brání a zároveň občas vysoko vytáhnou pressing.
83'
Rohový kop v podání Toni Kroose nebyl příliš povedený. I tak však zůstal na míči Die Mannschaft.
81'
Balón se odrazil k Nicu Schulzovi, který pálil z voleje. Tlačil míč k zemi a mířil na zadní tyč. Skvělý obranný zákrok ukázal jeden z obránců, protože nebýt ho, tak míč skončil potřetí za Cillessenem.
80'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Leon Goretzka.
79'
Promesův centr se nestáčel na zadní tyč úplně špatně. Také Süle však prokázal, že hraje dnes velmi dobře.
78'
Největší šance Nizozemska v dnešním zápase! Memphis Depay se vřítil mezi obránce jako tank a nakonec levou nohou tvrdě vypálil. Manuel Neuer však ukázal svou extratřídu a dokázal zasáhnout skvěle.
76'
Müller se snažil okamžitě z otočky hledat Saného. Holanďané však zvládli obrannou činnost na jedničku.
75'
Sudí Hategan viděl faul a odpískal jej. Kličkovaná de Ligta skončila na tvrdých nohách Schulze.
74'
Dle průběhu hry je momentálně asi více pravděpodobné, že se dočkáme třetího gólu v síti Nizozemců. Hrát však potřebují oranžoví.
72'
Tak teď Němci prováhali velkou šanci na to, aby utkání rozhodli. Reus se zjevil za obranou a předložil balón Leroyi Sanému. Sané si míč nezpracoval ideálně a navíc nezakončil. Byl však v naprosto tutové šanci.
71'
Sané hraje skvělý zápas. Nyní rozjel akci, přihrál Thomasi Müllerovi na levou stranu. Müller to nemyslel zle, ale jeho oblouček zpět na Saného přesný nebyl.
70'
Německo má na svých kopačkách ohromný klid. Konečně je to ono Německo, na které jsme zvyklí z let minulých. Nejenže v zápase vede o dva góly, ale neustále se snaží přidat i branky další.
68'
Žlutou kartu dostává Joshua Kimmich (Německo).
68'
Moc nechybělo! Marco Reus přihrával před bránu a hosté si míč málem srazili do vlastní branky. Nakonec však Virgil van Dijk dokázal zasáhnout.
67'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Thomas Müller.
66'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Luuk de Jong.
65'
Holanďané si přihrávají a hledají lepší pozice, ale vědí, že už nemají tolik času. Jestli chtějí z této skupiny postoupit mezi nejlepší čtyři celky, tak musí vsítit dva góly a zároveň nemohou už inkasovat.
63'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Marco Reus.
62'
Opět v akci byla k vidění neuvěřitelná rychlost Tima Wernera. Němci získali míč a vydali se okamžitě dopředu. Gnabry viděl Wernera, který byl rozběhnutý. Werner dokázal přesprintovat všechny protihráče a levačkou zamířil vedle brány. Hosté tak jsou stále ve hře.
61'
Nizozemci opět trochu přimáčkli svého soka, avšak finální fáze nevyšla. Centr pravého beka Teteho dokázal Hummels jednoduše popostrčit na Neuera.
60'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Tonny Vilhena.
59'
Depay si dokázal mezi německými hráči udělat prostor. Vypadalo to, že zamíří na bránu úplně sám, ale skvělým obranným zákrokem jej zastavil Süle.
58'
Nyní sledujeme pasáž hry, ve které se nic moc neděje. Němci navíc budou za malou chvíli střídat.
57'
Sané svým sprintem dostal rozehrávajícího Cillessena do úzkých. Nakonec však brankář španělské Barcelony dokázal balón levou nohou dostat do bezpečí.
56'
Druhá střela hostů na bránu. Promes neváhal a okamžitě jakmile míč získal, tak vypálil. Manuel Neuer však stál na svém místě a problém zasáhnout neměl.
55'
Proti střílenému centru Memphise Depaye musel Neuer ven z brány. Vyboxoval míč naprosto ideálně a málem navíc založil německou protiakci.
53'
Timo Werner znovu ukázal svou rychlost, ale na poslední chvíli ho míč neposlechl. Sice se na levé straně utrhl jako vagón a mířil si to vpřed, ale poté si míč ukopl mimo hrací plochu. Van Dijk ho skvěle pokryl.
52'
Zasloužená žlutá karta pro Toniho Kroose. O míč sám přišel a poté hasil svoji chybu viditelným faulem.
51'
Němci si vyměňují balón a hosté za ním pouze běhají. Joachim Löw je na lavičce zatím velmi spokojený s tím, jak se zápas vyvíjí.
50'
Gnabry si nabíhal na přihrávku Saného, ale byl v ofsajdu. Pokud se nemýlím, tak jsme viděli první ofsajd v dnešním utkání.
49'
Toni Kroos vypálil vysoko nad bránu. Tady by stačila snad jen brána na ragby.
49'
Tete vyhrál hlavičkový souboj a stoper de Ligt má nyní dostatek času na to, aby přesně rozehrál.
48'
Kolem půlící čáry Wijnaldum fauloval Kroose. Střední záložník hrající za Liverpool si bude muset dát příště pozor, neboť už žlutou kartu má.
46'
Velmi špatná rozehrávka Nizozemců zapříčinila přečíslení Německa 3 na 2. Gnabry dobře viděl na pravém křídle volného Wernera a poslal mu přihrávku. Werner si míč zpracoval a vypálil. Trefil však dobře stojícího Cillessena.
46'
První poločas nám skončil. Do kabin se jde za stavu 2:0 pro domácí. Úvodní branka padla již po devíti minutách díky skvělé práci Tima Wernera. Druhý gól v podání Leroye Saného byl taky velmi pěkný. Dá se říct, že právě Sané společně s Kroosem ve hře jednoznačně dominuje. Druhá půle začne přibližně ve 21:47. Uvidíme, jestli se Nizozemci zmátoří a pokusí se ještě postoupit ze skupiny v Lize národů.
45+3'
45+2'
Němci drží míč na svých kopačkách a navíc budou mít k dispozici aut. Ten si vezme do svých rukou pravý záložník Thilo Kehrer.
45+1'
Nad rámec základní hrací doby prvního poločasu se budou nastavovat 2 minuty.
45'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Javairo Dilrosun.
44'
Na trávníku zůstal ležet Ryan Babel. Má zřejmě nějaký zdravotní problém vážnějšího rázu, jelikož se drží za tříslo.
43'
Krásná akce. V hlavní roli byl Leroy Sané. Nádherně nejprve přesprintoval Teteho a o pár chvil později se málem prokličkoval až ke gólu. Zkoušel přihrát ještě na hranici malého vápna, ale tam bylo plno.
41'
Hra se po vzruchu opět uklidnila. Hosté však budou muset přidat. Nyní se o to zrovna pokoušejí.
40'
Tutovka! Werner poslal ideální přihrávku do běhu Schulzovi, který našel krásným centrem na přední tyči volného Gnabryho. Serge Gnabry třetí branku nepřidal. Minul levou tyč o pár čísel.
39'
Kroos hledal v pokutovém území Hummelse. Vysoký stoper sice hlavičku vyhrál, ale od zad bránícího hráče se míč dostal až k rohovému praporku. Na míči zůstanou domácí.
38'
Žlutou kartu dostává Georginio Wijnaldum (Nizozemsko).
37'
Die Mannschaft se poměrně rychle dostal vpřed. Sané se nerozpakoval a pravačkou pálil. Trefil však před sebou stojícího hráče.
37'
Němci drží míč a náramně jim to vyhovuje. Toni Kroos nám opět chce předvést svůj fotbalový um.
35'
Neuer krásným bochánkem oslovil Schulze. Ten vrátil přihrávku Rüdigerovi. Stoper Chelsea teď hledá, komu může přihrát.
34'
Daley Blind posílal do malého vápna ostrý centr, který hlavou tečoval Niklas Süle. Obrovské štěstí pro Německo, že míč skončil pár centimetrů nad břevnem. Na tohle by Neuer těžko reagoval včas.
33'
Tete se hnal na pravé straně kupředu, ale nedovoleným způsobem ho zastavil Schulz. Je celkem s podivem, že sudí žlutou kartu nevytáhl.
32'
Neuer dostal těžkou malou domů. Skákavou přihrávku však dokázal nakopnout co nejdál a prokázal, že tohle mu neskutečně jde.
30'
Kroos čechral rohový kop do míst, kde stál Gnabry. Nizozemci se sice ubránili, ale pak musel Cillessen předvést těžký zákrok. Střela Gnabryho ze střední vzdálenosti však letěla do středu brány.
29'
Rohový kop z nohy Memphise Depaye dokázal odhlavičkovat Kehrer. Nizozemci se za úvodní půlhodinu pořádně nedostali k Neuerově svatyni.
28'
Babel se jako slepý k houslím dostal k míči. Zkoušel si jej navést do středu, ale Süle byl v obranné činnosti pohotový.
27'
Jasper Cillessen při rozehrávce zvolil opět přihrávku na krátko. Jde vidět, že Nizozemci hrát vzduchem nechtějí, jelikož Mats Hummels je v hlavičkových soubojích velmi silný.
26'
Saného zezadu dojel de Roon. Od noh holandského záložníka se míč dokutálel do autu a vhazovat tak budou domácí.
25'
Depay útočí, ale je tam sám. Žádný z jeho spoluhráčů se mu nenabízí tak, jak by se měl nabízet.
24'
Werner měl hodně času na rozehrávku a uvolnil Schulze napravo. Schulz přihrával na hranici pokutového území, kde však nestál Sané. Van Dijk poté balón raději odkopl pryč.
23'
Oranjes zkoušeli útočit po straně levé. Daley Blind si však nerozuměl s Babelem a akce tak rychleji skončila, než vlastně začala.
21'
Nizozemci zažívají opravdu nepovedený vstup do utkání. Německu stačily dvě střely k dvoubrankovému vedení.
20'
Německo právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla paráda! Německo vede už o dva góly a velkou zásluhu má na tom Toni Kroos. Záložník Realu Madrid poslal milimetrový pas na LEROYE SANÉHO, který si sice balón nezpracoval ideálně, ale navedl si ho na levou nohu a vypálil na zadní tyč a přes obránce do protipohybu Cillessena. 2:0. Asistence: Toni Kroos.
18'
Zatím jde vidět, že sledujeme dva velmi vyspělé týmy. Rozhodně je to taktický fotbal, ale také můžeme vidět několik skvělých individuálních výkonů.
17'
Na počátku 17. minuty dostal na levé straně prostor Nico Schulz, ale k centru se neodhodlal. Přihrál raději Rüdigerovi. Němci opět nespěchají a snaží se k šanci dostat postupným útokem.
15'
Depay z toho rozhodně mohl vytěžit víc. Zkoušel technicky vypálit přes zeď, ale trefil pouze hlavu bránícího hráče. Z následné dorážky se Depay také neprosadil.
14'
Hummels dostává za faul žlutou kartu a Nizozemci rozehrají přímý kop z ideálního místa.
13'
Centr to rozhodně špatný nebyl, ale nebezpečí pro Německo nebylo žádné. Hosté ale zůstali na míči a kombinují.
12'
Standardní situace pro Oranjes. K míči se chystá Wijnaldum.
11'
Němci jsou po úvodním gólu nabuzeni a opět se tlačili dopředu. Werner si nesrovnal míč na nohu ideálně, jinak by měl Cillessen větší potíže.
9'
Domácí proměňují hned první střelu na bránu v utkání. Die Mannschaft rozjel celou akci po levé straně, Gnabry poslal z prvního doteku míč TIMU WERNEROVI, který si jej skvěle zpracoval a pravačkou z poměrně velké dálky zamířil na přední tyč. 1:0. Asistence: Serge Gnabry.
9'
Memphis Depay si nerozuměl se spoluhráčem a patičkou posunul do míst, kde nestál nikdo. Depay poté nespokojeně rozhodil rukama.
8'
Opatrný úvod pokračuje. Jasper Cillessen se pustil s van Dijkem do rozehrávky na krátko.
7'
Holanďané si dlouho přihrávali a ukázali nám i pěknou akci. Hra se přenášela ze strany na stranu, ale Babel, ani Promes, míč do vápna neposlali.
6'
Hosté neměli problém se ubránit. Nyní už hrají opět svěřenci kouče Löwa a přihrávají si okolo půlící čáry.
5'
Kimmich uvolnil na pravé straně Kehrera, který zkoušel centrovat. Napálil pouze beka a Německo bude mít k dispozici první roh.
4'
Süle tělem oklamal rozběhnutého protihráče a vyměnil si raději míč s Neuerem. V úvodních minutách sledujeme na obou stranách spíše vyčkávanou.
3'
Nepřesná přihrávka připravila domácí o balón. De Ligt měl dostatek času přesně přihrát a teď už běží s míčem po levé straně Promes.
2'
Nizozemci nevydrželi na míči dlouho a Němci opět kombinují s Neuerem. Lze očekávat, že i v tomto utkání se bude brankářská jednička Bayernu zapojovat do hry.
1'
Míč šel po rozehrávce domácích hned k Neuerovi, který okamžitě nakopl balón kupředu. Hlavičkový souboj vyhrál de Ligt. Akce poté pokračovala a po křižné přihrávce Kroose pálil Gnabry těsně vedle hostující brány.
1'
Gelsenkirchen je beznadějně plný a sudí Hategan už společně s kapitáni losuje o míč. Německo obléklo bílé dresy a Nizozemci nastoupí v oranžové barvě.
Obě mužstva už míří na hrací plochu stadionu Schalke 04. Za chvíli uslyšíme hymny. Poté už utkání začne.

Německo: Neuer (C) – Süle, Hummels, Rüdiger – Kehrer, Kimmich, Kroos, N. Schulz – Gnabry, Werner, Sané.
Náhradníci: Trapp, Leno – Ginter, Hector, Goretzka, Brandt, Reus, T. Müller, Tah, Rudy, Havertz.

Nizozemsko: Cillessen – Tete, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – F. de Jong, de Roon, Wijnaldum – Promes, Depay, Babel.
Náhradníci: Zoet, Bizot – Dumfries, de Vrij, Aké, van de Beek, Strootman, Rosario, L. de Jong, Vilhena, Dilrosun, van Aanholt.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (všichni Rumunsko).
NIZOZEMSKO
Nizozemsko bylo považované jako jasný outsider této skupiny. Zatím však parta trenéra Ronalda Koemana překvapuje Evropu. Zvládla totiž poslední dva duely vítězně. S Německem vyhráli oranžoví 3:0 a v pátek vyhráli nad úřadujícími mistry světa z Francie poměrem 2:0.

NĚMECKO
Ani po zpackaném MS nenašli hráči Německa ideální formu. Ve skupině již dvakrát prohráli a na domácí půdě uhráli s Francií pouze bezbrankovou remízu. Sestup do nižší ligy už je nemine a navíc budou mít horší postavení v losu na nadcházejí kvalifikaci o Mistrovství Evropy.
Postupový klíč:

Do závěrečných bojů o vítězství v Lize národů UEFA se již probojovala Anglie, Portugalsko a také Švýcarsko. V naší skupině stačí v posledním zápase v Německu, aby si Oranjes odvezli minimálně bod. Pak by už jistě mohli slavit postup mezi nejlepší čtyři celky. Německo je už jasným sestupujícím do Ligy B, takže tento zápas nebude pro svěřence Joachima Löwa zas tolik důležitý jako pro hosty.
Tabulka skupiny:

1. Francie, 4 zápasy, 7 bodů
2. Nizozemsko, 3 zápasy, 6 bodů
3. Německo, 3 zápasy, 1 bod
Krásný pondělní večer při sledování online přenosu z Ligy národů UEFA. Dnes se proti sobě představí týmy Německa a Nizozemska. Čeká nás zápas, po kterém se dozvíme, jestli si závěrečnou část Ligy národů zahraje Nizozemsko nebo Francie. Začínáme ve 20:45. Přeji Vám příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.