Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Španělsko - 3. září 2020   20:45

Německo
Německo
51' Werner (Gosens)
1:1
(0:0)
Španělsko
Španělsko
90+5' Gayá  (Rodrigo)
Německo
Trapp – Süle, Can, Rüdiger – Kehrer, Gündoğan (74. Serdar), Kroos (C), Gosens – Draxler – Sané (62. Ginter), Werner (90+1. Koch).
Orsato – Giallatini, Preti (všichni Itálie)
Venue Mercedes-Benz-Arena (Stuttgart)
Španělsko
de Gea – Carvajal, Ramos (C), P. Torres, Gayá – Ruiz (80. Óscar Rodríguez), Busquets (57. Merino), Th. Alcântara – Navas (46. Fati), Rodrigo, F. Torres.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Úvod druhého poločasu vyšel mnohem lépe právě domácím, konkrétněji se dokázal prosadit kanonýr Timo Werner. Španělsko se posléze herně zlepšilo, jenomže směrem dopředu to dnes nebylo vůbec ideální. Mnohem nebezpečněji si totiž stále počínali domácí hráči, kteří přesto neudrželi jednobrankové vedení. Až v páté minutě nastaveného času se totiž o vyrovnání postaral José Gayá.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:11.
90+5'
90+5'
Španělsko právě vstřelilo branku!
To jsou věci, v páté minutě nastaveného času přichází kýžené vyrovnání Španělska! Na pravém křídle měl totiž hodně prostoru Torres, který ihned centroval do pokutového území. Tam se do souboje dostal Rodrigo, jenž dokázal prodloužit na absolutně volného JOSÉHO GAYU, který bezpečně zamířil do odkryté branky.
90+3'
Španělsko se sice radovalo z vyrovnávací branky, avšak ta nakonec neplatí. Kapitán Ramos si totiž v souboji pomohl rukama, Fatiho zásah tak neplatí.
90+2'
Do útočení se v tomto případě definitivně zapojil také hostující kapitán Ramos. Možná i proto jsme sledovali centr do pokutového území, který ale odvracel Rüdiger.
90+1'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Robin Koch.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Španělsku se skutečně krátí čas. Zcela určitě se bude ještě něco málo nastavovat.
88'
Rohový kop také na druhé straně, tentokráte si do zakončení seběhl Rüdiger. Tomu se v tísni povedlo hlavičkovat, jenomže jeho pokus skončil nad brankou.
87'
Následovala rozehrávka od německé branky, kterou si vzal na starost Trapp. Tomu se na druhé polovině povedlo najít Cana, jenž prodloužil na Draxlera.
86'
Hosté měli k dispozic další rohový kop, který se pro změnu snášel k hranici malého vápna. Tam se nejvýše do vzduchu dostal Torres, jenž mířil vysoko nad.
85'
Ztráta míče ovšem přinesla rychlý protiútok domácích, který přinesl Serdarovo vysunutí na Kehrera. Druhého jmenovaného si ale pohlídal obránce Torres.
84'
Rodríguez pouze přeposlal nahrávku na vedle stojícího Ramose, který ještě spolupracoval s Thiagem. Španělsko roztočilo kolotoč nahrávek ve středu hřiště.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Německá reprezentace stále vede o jednu branku, do konce tohoto zápasu nezbývá moc času.
80'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Óscar Rodríguez.
79'
A ta nebyla vůbec špatná. Do vzduchu se totiž dokázal vyškrábat urostlý zadák Süle, který hlavou mířil pod břevno. De Gea ale prokázal svojí připravenost.
78'
Kehrer skončil u pokutového území na zemi, pozdě se k protihráči totiž dostal Gayá. Jednalo se o nedovolený zákrok, následovat bude další standardka.
77'
Střídající Serdar se snažil propasírovat kolmici na naběhnuvšího Kehrera, ke kterému se bleskovým způsobem vrátil Fati, jenž nakonec zasáhl ve skluzu.
76'
Trapp měl v tomto případě mnohem více času na odkop od své branky, avšak ani tentokráte se mu nepovedlo najít Wernera. Německo je přesto u míče.
75'
Hned šestice hráčů Španělska napadal rozehrávku domácích, což přineslo zisk míče. Rodrigo místo zakončení hledal Fatiho, který prováhal šanci ke střele.
74'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Suat Serdar.
73'
Hosté se opět dostali k blízkosti domácí branky, tentokráte Torres zkoušel prudkým centrem oslovit nenápadného Fatiho, který měl k míči přeci jenom daleko.
72'
Thiago si za pokutovým územím navedl míč na pravou nohu, načež jsme sledovali nádherné technické řešení, jenže putovalo zhruba dvacet čísel vedle branky.
71'
Gayova vzdušná nabídka putovala k zadní tyči, kde se zcela sám vynořil křídelník Torres. Centr se svezl přes jeho kopačku, načež skončil za autovou lajnou.
70'
Trapp tentokráte zkoušel odkopnout na útočnou polovinu, kde situaci v poklidu kontroloval Merino. Werner se tentokráte do vzdušného souboje nedostal.
69'
Navíc další působení během útočné akce bylo posouzeno jako nedovolené, konkrétněji se jednalo o útočný faul domácích. Rozehrávat tak bude právě de Gea.
68'
Německo se díky dobré kombinaci dostalo na druhou stranu, kde se dokonce do zakončení protlačil Can, jehož prudká rána skončila na brankáři de Geovi.
64'
U autové lajny si o nahrávku řekl také celkem nevýrazně hrající Torres, který vracel přímo proti noze Ramosovi. Španělsko to tak zkusí přes opačné křídlo.
63'
Možná trochu zbytečné přenesení hry v podání Ramose, který přesto našel Merina. Ten prodlužoval do volného prostoru, kde se jako první zjevil Rüdiger.
62'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Matthias Ginter.
62'
Další velká šance Německa! Hosté totiž propadli ve středu hrací plochy, po pravém křídle se do pokutového území dostal Sané, jenž ještě zkoušel před prázdnou brankou najít Wernera, jenž v pádu zakončil do boční sítě.
61'
Je za námi hodina hry, průběh druhého poločasu tak trochu odpovídá prvnímu dějství. Nyní je o něco aktivnější Španělsko, které se konečně vzpamatovalo.
60'
Po delší době se do kombinace zapojil také Rodrigo, který se dokázal uvolnit kolem Süleho. Posléze jsme sledovali technickou ránu, jenž skončila na horní síti.
59'
Dobrou defenzivní činnost prokázal také Gosens, kterému se povedlo zablokovat prudký pokus o centr. Hosté tak zahrávali rohový kop, Německo se ubránilo.
58'
Werner se pokoušel dostat mezi rozhozenou obranu, jenomže si míč ukopl daleko od nohy. Poté na poslední chvíli reagoval Gayá, který čistě odzbrojil Saného.
57'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Mikel Merino.
56'
Ramos zkoušel přenést hru na levou stranu, kde se snad poprvé dostal k míči střídající Fati. Španělsko tak konečně uklidnilo hru, navíc si vybojovalo standardku.
55'
Tentokráte měl hodně prostoru na centr Kroos, který ihned cpal míč do malého vápna. Tam došlo k Ruiově teči, avšak přesto se de Geovi povedlo reagovat.
54'
U postranní lajny chyboval Carvajal, který se zbytečně nechal obrat o balón. To vedlo k rychlému protiútoku, jenomže Sané nadějnou šanci naprosto zazdil.
53'
Španělsko tak po inkasované brance bude muset zabrat, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dost času, výsledek se klidně může obrátit.
51'
Německo právě vstřelilo branku!
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme vedoucí branku domácích! Vše začalo velice přesným přenesením hry na levé křídlo, kam si seběhl Gosens. Ten pro změnu nahrával pod sebe, kde se k míči dostal TIMO WERNER. Forvard londýnské Chelsea si potáhl balón na pravou nohu a poté vypálil do protipohybu de Gey.
51'
Po jednom z odrazů se míč dostal mimo hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro německou reprezentaci. Rüdiger si nakonec vybral Gosense.
51'
Z obrany velice zodpovědně vystoupil Torres, který se tak tělem dostal přes Saného, načež raději odehrál míč do bezpečí. Německo tak začíná od své šestnáctky.
50'
Werner se s míčem dostal až do pokutového území, kde se pokoušel odcentrovat přes Ramose. To se mu sice povedlo, avšak našel druhého z protihráčů.
49'
Zpětnou nahrávku raději vyprodukoval Rüdiger, který před napadajícím Rodrigem dokázal oslovit brankáře Trappa, jenž pro změnu odkopával na druhou stranu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl obránce Süle, který taktickým způsobem zatáhl Rodriga za dres. Sudí neváhal ani chvíli.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Anssumane Fati.
46'
Je za námi první poločas, který nám celkem překvapivě žádnou branku nepřinesl. Lépe do utkání vstoupilo Německo, které si během několika minut vypracovalo hned několik vyložených šancí, avšak ani jedna z nich neskončila za de Geou. Naopak Španělsko se směrem dopředu celkem dlouho hledalo, nakonec si přesto vypracovalo jedinou šanci, jenž v síti neskončila. Doufejme, že druhý poločas nám nějakou tu branku skutečně nabídne.
45'
44'
Do pokutového území zavítal také Thiago, který to zkoušel centrem levou nohou. Jeho nabídka doputovala pouze k Canovi, jenž dostal míč do bezpečí.
43'
Rohový kop se hostujícímu celku zrovna moc nepovedl, ani tentokráte jsme se zakončení nedočkali. O několik vteřinek později nevyšlo ani vysunutí Rodriga.
40'
Draxler se pokoušel prodrat do rozhozené obrany, jenomže byl faulován. Sudí byl i tentokráte velice pozorný a nařídil standardní situaci pro domácí reprezentaci.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Španělsko nyní výrazně zpřesnilo hru, navíc se soupeři moc nedaří napadat rozehrávku. Další rychlý souhra pro změnu přinesla centr od Gayi, který našel Trappa.
37'
Rozehrávky volného kopu se nakonec ujal Can, který zkoušel spolupracovat s Trappem. Po této spolupráci jsme sledovali nepřesný odkop směrem k Wernerovi.
36'
Rodrigovi se na dlouhou nohu povedlo pod sebou najít Ruize, který ovšem tak dlouho pracoval s míčem, až nakonec sám fauloval. Sudí byl velice pozorný.
35'
Navas se na pravém křídle prodral k centru, který ovšem proletěl kompletně celým pokutovým územím. Na hrací ploše však dokázal udržet balón vracející se Torres.
34'
Hosté se tentokráte ze své poloviny po zemi dostali na druhou stranu, kde Navas přeposílal do křídla na Carvajala. Německo se ovšem bleskově vrátilo zpět.
33'
Klíčový obranný zákrok si připsal Torres, který na dlouhou nohu zastavil případný únik Saného. Německo má nyní převahu, stále se nachází na útočné straně.
32'
Máme za sebou třetinu hry, v posledních minutách se nám hra hodně vyrovnala. Oba celky si vypracovaly své šance, jenomže na první zásah stále čekáme.
31'
Španělsko propadlo ve středu hrací plochy, což mohlo mít fatální následky. Werner se dostal do šestnáctky, avšak zpětnou přihrávkou oslovil pouze Busquetse.
30'
Další velice přesné přenesení hry směřovalo na Torrese, který to tentokráte vzal sám na sebe. Po navedení míče na pravou nohu zakončoval nad břevno.
29'
Ani tento rohový kop branku nepřinesl, domácí celek se v poklidu ubránil. Krátce poté si nedovoleně pomohl Carvajal, který před zraky sudího fauloval Gosense.
28'
Najednou měl dost prostoru kolem sebe levý zadák Gayá, kterému se nepovedlo odcentrovat přes Cana. Španělsko vybojovalo roh, a sice z levé strany.
27'
Po autovém vhazování se Kehrer uchýlil ke zpětné nahrávce na nohu Trappa, který se pokusil odkopnout do bezpečí. Tam se nacházel pouze pozorný Navas.
26'
Trapp celkem dost zahnal Cana, kterého u rohového praporku napadal Torres. Domácí obránce nakonec trefil protihráče, což znamená odkop od branky.
22'
Ohrožení domácí branky! Španělé totiž zahrávali standardku, při které se Torresovi povedlo sklepnout míč přímo proti noze Busquetse, který pálil doprostřed.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první branku stále čekáme. Zatím je mnohem nebezpečnější Německo, naopak hosté se zatím k ničemu nedostali.
20'
Německo se řítilo do zajímavého protiútoku, který k pokutovému území dokázal dostat Sané, jehož řešení nebylo dobré. Nakonec jsme neviděli ani střelu.
19'
Další sympatický pokus domácích! Kehrerovi se povedlo sklepnout pod sebe na Saného, jehož technickou ránu dokázal de Gea vyrazit za branku.
19'
Zpětná nahrávka z kopačky Ruize ovšem našla pouze dotírajícího Wernera, který se nedostal přes Carvajala. Německo přesto vybojovalo autové vhazování.
18'
Ramos si počínal mnohem přesněji, neboť si na levém křídle všiml volného Gayi. Španělsko rozjelo celkem dlouhou kombinaci, která zatím není nebezpečná.
17'
Nepřesnost také v domácí kombinaci, nahrávka směrem na Gosense skončila pouze u reklamního banneru. To znamená, že bude vhazovat Carvajal.
16'
Obránce Torres dokázal vyvézt balón až ke středovému kruhu, odkud zkoušel přenést hru na volného Ruize. Míč nakonec skončil v zámezí, aut pro domácí.
15'
Na jedné straně chyboval brankář Trapp, který nahrál pouze na kopačku Rodriga. Ten se přesto do šance nedostal, avšak na opačné straně se Sanému povedlo vysunout Draxlera, jehož přízemní zakončení de Gea pokryl.
15'
Hrací předmět opět doskákal ven z hrací plochy, což v tomto případě znamenalo autové vhazování pro Německo. Rüdiger si nakonec vybral kolegu Süleho.
14'
Logicky na řadu přišel rohový kop, který si u pravého rohového praporku vzal na starost Kroos. Jeho centr se ovšem zakroutil pouze na hlavu pozorného Busquetse.
13'
První šance tohoto zápasu! Do pokutového území se vydal také obránce Kehrer, který si dokázal najít padající míč, načež hlavičkoval do připraveného de Gey.
12'
Další ofsajd, tentokráte se v něm ocitl Werner. V tomto případě se jednalo o mnohem těsnější záležitost, kus práce ale odvedl Ramos, který v době nahrávky vystoupil vpřed.
11'
Málem to vypadalo na chybnou rozehrávku, přičemž se napadajícímu Torresovi nepovedlo zasáhnout do nahrávky. I tak bude jeho celek vhazovat zleva.
10'
K avizované standardní situaci se postavil kapitán Kroos, který nakonec rozehrál po zemi na Gosense. Druhý jmenovaný ovšem centroval do náruče brankáře.
9'
Do rozehrávky se tak v krátkém časovém sledu opět zapojil de Gea, který v tomto případě roztáhl hru na pravou stranu. Tam standardku vybojoval Gündoğan.
8'
Jenomže Španělsko se daleko s míčem nedostalo, podobně si počínali také domácí hráči. Rüdiger totiž pouze odkopával, přičemž si vybral obránce Torrese.
7'
U pokutového území skončil na zemi Gündoğan, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. Pískáno bylo na opačné straně, kde šel do souboje agresivně Can.
6'
Ve vzdušném souboji se dokázal prosadit hostující Torres, který se u postranní lajny snažil otřít míč o nohu protihráče, což mu nevyšlo. Vhazovat budou Němci.
5'
První ofsajd tohoto zápasu, zjevil se v něm naběhnuvší Draxler. I opakovaný záběr nabídl jednoznačné ofsajdové postavení, rozehrávat tak bude de Gea.
4'
U pravé autové lajny se povedlo zasáhnout Kehrerovi, který vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na Cana, proti kterému si nedovoleně pomáhal Rodrigo.
3'
Hned v úvodu zápasu se poprvé k míči dostal brankář de Gea, který u středového kruhu dokázal najít Rodriga. Ten pro změnu roztáhl hru směrem na Torrese.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Německo: Trapp – Kehrer, Süle, Can, Gosens – Rüdiger, Kroos – Draxler, Gündoğan, Sané – Werner.
Náhradníci: Baumann, Leno – Serdar, Havertz, Brandt, Tah, Waldschmidt, Neuhaus, Ginter, Koch.

Španělsko: de Gea – Carvajal, Ramos, P. Torres, Gayá – Ruiz, Busquets, Th. Alcântara – Navas, Rodrigo, F. Torres.
Náhradníci: Arrizabalaga, Simón – Olmo, D. Llorente, García, Reguilón, Rodri, Óscar Rodríguez, Fati, Merino, G. Moreno.

Rozhodčí: Orsato – Giallatini, Preti (všichni Itálie).
Španělsko

Ani Španělsku se nedařilo zrovna dle představ, avšak v porovnání s Německem to přeci jenom bylo o poznání lépe. Španělé pro změnu změřili síly s Anglií a Chorvatskem, také v tomto případě postupoval pouze první celek tabulky. Španělsko sice do skupinové fáze vstoupilo velice dobře, neboť vyhrálo hned první dva zápasy. Naopak závěrečné dva se jim vůbec nepovedly, porážka byla k vidění nejen proti Chorvatsku, ale také proti Anglii. V obou případech se jednalo o prohru poměrem 2:3, Španělsko tak od prvního místa dělil pouhý jeden bod. Favoritem tohoto zápasu zřejmě bude jeho dnešní soupeř.
Německo

Fotbalisté Německa se v předchozím vydání Ligy národů umístili až na třetí pozici tříčlenné tabulky. Němci se totiž dostali do velice složité konkurence, kterou jim dělalo Nizozemsko a Francie. Domácí celek tohoto zápasu nakonec během čtyř odehraných zápasů dokázal získat pouhé dva body, a sice díky dvěma nerozhodným výsledkům. Ten první se uskutečnil na domácím stadionu proti Francii, přičemž se diváci nedočkali jediné branky. Po sérii dvou porážek přišla řadu další remíza, tentokráte proti prvnímu Nizozemsku. Tento duel pro změnu skončil nerozhodně 2:2.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA nám vstupuje do prvního hracího dny, my budeme společně sledovat velice zajímavý souboj mezi Německem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.