Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Itálie - 26. září 2022   20:45

Maďarsko
Maďarsko
0:2
(0:1)
Itálie
Itálie
27' Raspadori   • 52' Dimarco  (Cristante)
Maďarsko
Gulácsi – Á. Lang, Orbán, A. Szalai – Fiola, Á. Nagy (46. Styles), Schäfer, Kerkez (57. Gazdag) – Négo (75. Bolla), Szoboszlai (85. Kleinheisler) – Á. Szalai (C) (75. Ádám).
Szappanos, Dibusz – Baráth, K. Varga, Botka, Vécsei, Mocsi.
Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA)
Puskás Aréna, Budapešť
Itálie
Donnarumma – Di Lorenzo (90. Mazzocchi), Bonucci (C), Acerbi (46. Bastoni), Tolói – Cristante, Jorginho (72. Pobega), Dimarco – Raspadori (72. Scamacca), Gnonto (65. Gabbiadini), Barella.
Meret, Provedel – Felipe, Zerbin, Grifo, Esposito, Frattesi.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 16:12.
Přímý souboj o postup vyzněl pro Itálii, která v Maďarsku zvítězila dvoubrankovým rozdílem a může se těšit na semifinále Ligy národů.

Důležitý první gól padl po velké chybě Nagyho u 27. minuty. Jeho malou domů vystihl Gnonto. Ten na Gulácsiho ještě nevyzrál, práci za spoluhráče dokonal Giacomo Raspadori. Pojistku na vedení vstřelilo mužstvo z Apeninského poloostrova v 52. minutě, kdy po křižném pasu Cristanteho skóroval Federico Dimarco, z malého vápna s jistotou pověsil míč pod břevno. Maďaři nehráli od prvního inkasovaného gólu vůbec zle, jenže v bráně stál Gianluigi Donnarumma, který předvedl řadu výborných zákroků, hlavně díky němu se Itálie může radovat z postupu.

Itálie díky vítězství poskočila na kýžené první místo o bod před dnešního soupeře. Je jisté, že ji v semifinále doplní Chorvatsko, Nizozemsko a jeden z dvojice Portugalsko – Španělsko.
90+4'
90+4'
Středopolař Nicoló Barella moc dobře věděl, že se k němu Attila Szalai blíží. Počkal si na kontakt, spadl k zemi, rozhodčí odpískal faul.
90+3'
László Kleinheisler vyzval k souboji jeden na jednoho Tommase Pobegu. Nevymyselel nic zajímavého, protihráč míč prakticky věnoval.
90+2'
Přesně na půlicí čáře fauloval Federico Dimarco. Zcela jistě šlo o chtěný taktický faul, domácí rychle rozehráli.
90+1'
Hráči v bílých dresech sice hrají s balónem na kopačkách, ale aktuálně na vlastní polovině, Attila Szalai dokonce sáhl k malé domů.
90'
Střídání v týmu Itálie:
ze hřiště odchází Giovanni Di Lorenzo, přichází Pasquale Mazzocchi.
89'
Z levé strany pokutového území vypálil křižnou střelu těsně nad zemí Federico Dimarco. Péter Gulácsi vyrazil míč k nohám Scamaccy, ten z úhlu rozvlnil boční síť.
88'
Přetažený Schäferův centr vracel do ohně Callum Styles, našel ale jenom tělo dobře stojícího Leonarda Bonucciho.
88'
Slibně vypadající maďarskou akci zastavil za cenu nedovoleného zákroku Alessandro Bastoni, žlutému trestu se prozatím vyhnul.
87'
Zaslouženou žlutou kartu obdržel Attila Fiola. Pravý halfbek zbytečně dohrál souboj na polovině hřiště, arbitr Bastien neměl jinou možnost.
86'
Se zpracováním těžké nahrávky si András Schäfer neporadil. Těsně bráněný Tolóiem prodloužil hrací předmět za sebe do země nikoho.
85'
Střídání v týmu Maďarsko:
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází László Kleinheisler.
84'
U levé lajny podržel cenné vteřinky Alessandro Bastoni. Chtěl ještě vybojovat autové vhazování, ale míč zamířil do zámezí odrazem od jeho nohy.
83'
Dominik Szoboszlai vyzkoušel individuální průnik. Avšak došlo k jeho ztrojení, italská defenziva si opět poradila na výbornou.
82'
Momentálně se na trávníku neodehrává nic moc zajímavého, což samozřejmě vyhovuje více hostujícímu celku. Maďarům jako kdyby docházela šťáva.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Italové udržují dvoubrankový nástup, postup do play-off Ligy národů je blízko.
80'
Francouzský rozhodčí Bastien ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, který potvrdil původní výrok.
79'
Marně se v pokutovém území sedící Martin Ádám dožadoval odpískání penalty. Arbitr Bastien dal roztaženýma rukama najevo, že Alessandro Bastoni si počínal čistě.
78'
Nedorozumění mezi Szoboszlaiem a Stylesem znamenalo ztrátu míče. Tohoto faktu využil Tommaso Pobega, na míči je znovu Itálie.
77'
Na pravé lajně si vytvořil prostor k centru Callum Styles. V hlavičkovém souboji uspěl bránící Rafael Tolói.
76'
Federico Dimarco mohl hrát směrem dopředu, nicméně volil sázku na jistotu, kulatý nesmysl nasměroval k brankáři Donnarummovi.
75'
ze hřiště odchází Loïc Négo, přichází Bendegeuz Bolla.
75'
ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Martin Ádám.
74'
Domácí stoper Willi Orbán sáhl k dlouhému nákopu, který mu nevyšel. Balón přetáhl a poslal jej až do rukavic gólmana.
73'
Fotbalisté v modrých dresech kontrolují hru kolem půlicí čáry, to jim bohatě stačí. Maďaři sympaticky bojují, ale jejich příležitosti zatím hatí skvěle chytající Gianluigi Donnarumma.
72'
ze hřiště odchází Jorginho, přichází Tommaso Pobega.
72'
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Gianluca Scamacca.
71'
V ofsajdovém postavení nachytán Ádám Szalai. Od Dominika Szoboszlaie evidentně očekával přihrávku dříve, což dal spoluhráči gesty patřičně najevo.
70'
Po šestém maďarském rohu v utkání mířil balón na hranici malého vápna, v tomto prostoru dominoval Alessandro Bastoni.
69'
Pochvalu za návrat do defenzivy zaslouží Giovanni Di Lorenzo. Výborně zareagoval i na nákop Williho Orbána, míč poslal mimo hrací plochu za cenu rohového kopu.
68'
Pěkné zpracování předvedl Federico Dimarco, jenže byl sám proti třem protihráčům, z neřešitelné pozice se prokousat nedokázal.
67'
Callum Styles vyzkoušel přenesení hry na pravé křídlo, kde viděl nabíhajícího Loïc Négo, ten však neuspěl v hlavičkovém souboji s Federicem Dimarcem.
66'
Ani další maďarský rohový kop se s úspěchem nesetkal. Přetažený Szoboszlaiův centr odvrátil mimo velké pokutové území Giovanni Di Lorenzo.
65'
ze hřiště odchází Wilfried Gnonto, přichází Manolo Gabbiadini.
64'
Italové potřebují zklidnit hru, ale to se jim příliš nedaří. Maďarští hráči si jsou vědomi faktu, že stále mají šanci utkání zdramatizovat, ne-li vyrovnat.
63'
Centr od rohového praporku mířil do gólmana. Gianluigi Donnarumma si neodpustil zaváhání, když mu balón vypadl, Willi Orbán se pak ale pouze dopustil faulu na brankáře.
62'
Ne, ani teď to není gól. Leonardo Bonucci nebezpečně tečoval střelu z levé strany, ale Gianluigi Donnarumma včas zareagoval, aby nakonec míč vyrazil na jistotu na roh.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Italové jsou blízko postupu do play-off Ligy národů, v Maďarsku totiž vedou 2:0.
60'
Z velké vzdálenosti pokusil střelecké štěstí Nicoló Barella. Na úspěch mohl zapomenout, neboť napálil prvního clonícího soka.
59'
Útočný faul na svou osobu vybojoval Rafael Tolói. Šikovně si pokryl kulatý nesmysl, Loïc Négo soka atakoval nedovoleným způsobem.
58'
S těžkou zpětnou nahrávkou si Leonardo Bonucci poradil na jedničku. Po rychlém zpracování poslal balón na útočnou polovinu.
57'
ze hřiště odchází Milos Kerkez, přichází Daniel Gazdag.
56'
Snahy Rossiho družiny pokračují. Loïc Négo zkusil průnik skrze dvěma obránci, dle očekávání ale o hrací předmět přišel.
55'
Domácí nehrají zle, ale Gianluigi Donnarumma působí nepřekonatelným dojmem! Dominik Szoboszlai se zbavil dvou protihráčů a posunul dopředu Néga, jenž parádním obloučkem našel Calluma Stylesa, italský gólman jeho hlavičku v pádu vykopl pravou nohou!
54'
Není nač čekat, Maďarsko musí výrazně zabrat směrem dopředu. Také s tak děje, hráči v bílých dresech kombinují na útočné polovině.
52'
Itálie právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš! Nicoló Barella vymyslel parádní nahrávku za obranu na Bryana Cristanteho, jenž s hlavou nahoře volil křižnou přihrávku na FEDERICA DIMARCA, ten se ve stoprocentní pozici nemýlil. Maďaři signalizovali ofsajd, ale protihráčem se nechal strhnout Lang.
51'
Nyní měl Gianluigi Donnarumma o poznání snazší práce. Pro nepovedenou nahrávku Ádama Szalaie si doběhl na hranici velkého vápna a míč sebral do rukavic.
50'
Teď prostě mělo být srovnáno! Négovu střelu vyrazil gólman k Szoboszlaiovi, který napálil clonícího obránce. Následovala střela za šestnáctkou k levé tyči, kterou Gianluigi Donnarumma s vypětím všech sil vyrazil, aby si pak na zemi fantasticky poradil i s dorážkou Ádáma Szalaie!
49'
Ádám Szalai si vyměnil míč s Loïcem Négem, načež vyzkoušel oblouček za obranu na Dominika Szoboszlaie, toho zastavil Leonardo Bonucci.
48'
Alessandro Bastoni si včas uvědomil, že bude v souboji s Négem pozdě, ale přeci jen jej ještě lehce dohrál. Arbitr Bastien přerušil hru, dále střet neřešil.
47'
Oba trenéři udělali o poločasové přestávce jednu změnu v sestavě. Maďarský kouč Rossi stáhl Nágyho, jehož hrubka vedla k dosud jedinému gólu, trenér Mancini zase dal pro zbytek utkání volno se žlutou kartou první půli dohrávajícímu Acerbimu. Novými hráči jsou Styles a Bastoni.
46'
ze hřiště odchází Francesco Acerbi, přichází Alessandro Bastoni.
46'
ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Callum Styles.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas zápasu mezi Maďarskem a Itálií o přímý postup do play-off Ligy národů přinesl jediný gól, o nějž se postarali favorizovaní Italové. Po mizerné malé domů v podání Nágyho z 27. minuty nejprve Gnonto na Gulácsiho nevyzrál, ale volný míč si našel Giacomo Raspadori a ten už věděl, co má dělat. Maďaři po inkasovaném gólu konečně zabrali, a dokonce byli blízko vyrovnání, jenže Attila Szalai v těžké pozici nedokázal trefit odkrytou bránu. Rozhodnuto ještě není ani zdaleka, platí totiž, že Maďarům stačí k postupu i remíza.
45+2'
45+1'
V závěru první půle ještě dostal žlutou kartu Ádam Szalai. Po střetu s Jorginhem chytil vztek z důvodu filmování italského hráče, soupeře pod vlnou frustrace nesportovně vytáhl za dres zpátky na nohy.
45'
Kousek za velkým pokutovým územím vypálil Dominik Szoboszlai. Ne příliš dobře umístěnou ránu Gianluigi Donnarumma udržel v rukavicích.
44'
Giacomo Raspadori zvládl prodloužit za sebe, jenže Wilfried Gnonto za nestál tam, kde měl. Attila Szalai z klidné pozice posunul míč doleva na Kerkeze.
43'
Za dlouhým nákopem Rafaela Tolóie vystartoval Wilfried Gnonto příliš pozdě, hrací předmět doskákal až do Gulácsiho rukavic.
42'
Italští fotbalisté zklidňují hru kolem poloviny hřiště. Domácí se snaží presovat, to jim však zatím kýžené ovoce nepřináší.
41'
Vyrovnání bylo blízko! Přetažený centr Willi Orbán vracel do malého vápna na střed Attilovi Szalaiovi na paty, zakončující hráč v těžké pozici nezvládl balón nasměrovat do sítě.
40'
Domácí forvard Loïc Négo je hodně vidět, ve většině případů skončí na zemi. Stejně tomu bylo i v tomto případě, kdy jej stál k zemi Bryan Cristante.
39'
Federico Dimarco mizernou nahrávkou umožnil Maďarům postupovat do zajímavé příležitosti. Nerozhodný Ádám Szalai ale přihrál protihráči Tóloiovi.
38'
Italský kapitán Leonardo Bonucci po levé lajně nastartoval Bryana Cristanteho. Adresát Wilfried Gnonto nepočítal se skutečností, že míč projde maďarskou obranou, zaspal a kulatý nesmysl proletěl až k levé lajně.
37'
Ofenzivu mužstva podpořil Francesco Acerbi. Pod tlakem se ale natočil čelem k vlastní bráně a hru zklidnil nahrávkou na Bonucciho.
36'
Po hlavičkovém souboji mezi Négem a Jorginhem zůstal na trávníku ležet maďarský reprezentant, ošetření nebude třeba.
35'
Federico Dimarco odmítl tělem dvojici hráčů. Odcentroval do vápna, kde si odražený míč našel Giacomo Raspadori, avšak trefil pouze obětavě padajícího beka.
34'
První žlutou kartu střetnutí vyfasoval Francesco Acerbi. Zkušený stoper zastavil Loïca Néga s jasným cílem zastavit brejk, snaha hrát balón byla nulová.
33'
Že by Maďaři konečně začali hrát? Ádám Nagy skrze dvěma protihráči procedil hrací předmět k Ádámu Szalaiovi, tomu nevyšla klička.
32'
Závar v italském pokutovém území gólem neskončil. V poslední chvíli před aktivním Négem odpálil míč na roh záložník Jorginho.
31'
K navýšení náskoku moc nechybělo! Giovanni Di Lorenzo si na pravé straně šestnáctky zpracoval míč a kličkou do středu vyřadil ze hry Kerkeze. Vzápětí vyzkoušel technický obstřel na zadní tyč, tu těsně minul.
30'
Itálie pokračuje v dominanci. O něco trpělivěji kombinuje na útočné polovině. Nyní to jsou Maďaři, kteří musí hrát více dopředu.
29'
Domácí hráči na balónu příliš dlouho nezůstali. Attila Fiola vyzkoušel průnikovou přihrávku na Ádáma Szalaie, toho čistým způsobem zastavil Rafael Tolói.
27'
Obrovská hrubka by Maďary v konečném zúčtování mohla pořádně mrzet! S ohněm si zahrával už Attila Szalai, ten ještě se štěstím posunul míč na Ádáma Nagyho. Středopolař ale už takové štěstí neměl, když mizernou malou domů vystihl Loïc Négo, jehož ještě Gulácsi zastavil, ale volný balón posléze převzal GIACOMO RASPADORI, udělal ležícímu brankáři kličku po levé ruce a snadno uklidil kulatý nesmysl do prázdné brány.
26'
V akci znovu Federico Dimarco, ani v tomto případě mu ale nebylo umožněno pokračovat v útočení, protože Jorginho spoluhráči nahrál do ofsajdu.
25'
Giacomo Raspadori nezvládl ideálně zpracování, vysoký balón pak poslal k levé lajně. Federico Dimarco hrál mimo hrací plochu.
24'
Chvilku si Maďarsko užilo kombinace na útočné polovině, ale pod vysunutým presinkem soupeře se poměrně brzy vrátili na vlastní půli.
23'
Dominik Szoboszlai viděl dobře nabíhajícího Loïca Néga, který si však vůbec neporadil se zpracováním, míč mu propadl pod pravou nohou.
22'
Jak se očekávalo, tak Italové pokračují v dominanci na míči, jenže šanci si zatím nevytváří, vyjma zaváhání Gulácsiho po centru Cristanteho zprava.
21'
Následný protiútok maďarský celek překombinoval. Milos Kerkez poslal příliš pomalou nahrávku na Andráse Schäfera, pas na obsazeného Ádama Szalaie se nesetkal s úspěchem.
20'
Italové měli k dispozici rohový kop. Giovanni Di Lorenzo šikovně prodloužil míč na hranici malého vápna, kde úřadoval Ádám Lang.
19'
Po nelehké malé domů Péter Gulácsi nemohl hrát rukama. Rozhodl se neriskovat, skákající míč odpálil do zámezí.
18'
Středopolař Bryan Cristante si rozmyslel přenesení hry doprava. Zkusil pas za obranu na Wilfrieda Gnonta, ten se provinil faulem proti Orbánovi.
17'
K nepříjemnému střetu kousek za italským vápnem došlo mezi Attilou Fiolou a Jorginhem. Maďarský fotbalista si ve finále akce dal balón daleko od nohy a protihráči bolestivě stoupl na levou nohu.
16'
Útočným faulem se provinil Bryan Cristante. V souboji s Attilou Fiolou byl pozdě a soka zbytečně dohrál. Zde nebylo o faulu pochyb.
15'
Stoper Leonardo Bonucci skákavou nahrávkou oslovil Nicoló Barellu, jemuž ale vůbec nevyšlo zpracování, hrají Maďaři.
14'
Willi Orbán pod tlakem nevymýšlel nic složitého, hru otočil na brankáře Pétera Gulácsiho. Zkušený gólman přenesl hru doprava na Langa.
13'
Honě dopředu Loïc Négo dával najevo, že bude nahrávat na střed. Úmysl konkurenta přečetl i Federico Dimarco, který se stal novým majitelem míče.
12'
Centr na přední tyč si našel osamoceně nabíhající Giovanni Di Lorenzo, v nelehké pozice ale střílel pouze vedle levé tyče.
11'
Akci soupeře Milos Kerkez zastavil v souboji dvou hráčů s číslem 18 Nicola Barrelu nedovoleným způsobem. Itálie bude kopat standardku z pravé strany.
10'
Narážečka mezi Federicem Dimarcem a Jorginhem nevyšla, do zpětného pasu vložil pravou nohu stoper Attila Szalai.
9'
Rossiho družina si je moc dobře vědoma, že nemá kam spěchat. Remíza by jim totiž stačila k postupu do play-off, domácí opět nechávají soupeře kombinovat.
8'
Po pravé lajně nabral velkou rychlost Milos Kerkez. V plném sprintu vyslal hodně nepovedený centr, kulatý nesmysl doletěl mimo hrací plochu.
7'
Svěřenci kouče Manciniho začínají získávat herna navrch. Na levé křídlo obdržel nahrávku Giacomo Raspadori, jeden na jednoho proti Langovi neuspěl.
6'
Itálie byla zničehonic blízko vedoucího gólu! Péter Gulácsi podcenil centr z levé strany, balón mu propadl rukavicemi a mířil do sítě. Na brankové čáře Maďary zachránil pozorný Attila Szalai!
5'
Skvěle provedený nákop po pravé strany vyprodukoval italský kapitán Leonardo Bonucci. Giovanni Di Lorenzo převzal nad míčem kontrolu na pravé straně šestnáctky, napálil však pouze před sebou stojícího protihráče.
4'
Maďarská akce pokračovala rohovým kopem. Prodloužený centr mířil na Williho Orbána, který kulatý nesmysl zvedl jenom do zámezí.
3'
Ze zajímavé pozice kopal volný přímý kop Dominik Szoboszlai. Dle očekávání vyzkoušel přímé zakončení, trefil ovšem jenom dobře postavenou čtyřčlennou zeď.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Také Italové vsadili na klasiku, do zápasu navlékli dresy barvy modré.
1'

Maďarsko: Gulácsi – Á. Lang, Orbán, A. Szalai – Fiola, Á. Nagy, Schäfer, Kerkez – Négo, Szoboszlai – Á. Szalai (C).
Náhradníci: Szappanos, Dibusz – Kleinheisler, Baráth, K. Varga, Botka, Gazdag, Vécsei, Ádám, Styles, Bolla, Mocsi.
Trenér: Marco Rossi

Itálie: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci (C), Acerbi, Tolói – Cristante, Jorginho, Dimarco – Raspadori, Gnonto, Barella.
Náhradníci: Meret, Provedel – Felipe, Zerbin, Gabbiadini, Bastoni, Scamacca, Grifo, Pobega, Esposito, Frattesi, Mazzocchi.
Trenér: Roberto Mancini

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA).
Itálie

Právě Italové jsou jediným týmem, který Maďarům může na poslední chvíli zkazit senzační postup do play-off. Na kontě mají osm bodů, musí tedy bezpodmínečně zvítězit. Manciniho družina odstartovala soutěž domácí remízou s Německem, aby následně porazila Maďary, remizovala s Anglií, prohrála s Německem a v pátek udolala těsně 1:0 Angličany. Podobně jako Maďaři, tak i úřadující mistři Evropy se v Kataru nepředstaví, protože po druhém místě ve skupině překvapivě prohráli v rámci semifinále play-off se Severní Makedonií.
Maďarsko

Otloukánek silné skupiny? Ale kdeže! Maďarští fotbalisté v dosavadních pěti zápasech posbírali deset bodů, vedou celou skupinu a mohou reálně pomýšlet na postup do play-off. Svěřenci italského kouče Rossiho na úvod porazili Anglii, načež prohráli v Itálii, remizovali s Německem a překvapivě zvítězili v Anglii i Německu. Na světovém šampionátu v Kataru se Maďarsko nepředstaví, ve skupině I obsadili nepostupovou čtvrtou příčku za Anglií, Polskem a Albánií.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování Ligy národů UEFY – Ligy A, u zápasu skupiny 3 mezi Maďarskem a Itálií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.