Švédsko - Turecko | ONLINE | 10.9.2018 20:45 | Liga národů UEFA 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Turecko - 10. září 2018   20:45

Ukončeno
Švédsko
Švédsko
34' Kiese Thelin (Augustinsson) • 49' Claesson (Kiese Thelin)
2:3
(1:0)
Turecko
Turecko
51' Çalhanoğlu  (Topal) • 88' Akbaba  (Tosun) • 90+2' Akbaba  (Gürler)
Švédsko
Sestavy:
Olsen – Lustig (78. Krafth), P. Jansson, Lindelöf, Augustinsson – Durmaz (71. Rohdén), Seb. Larsson (C), Ekdal (56. Hiljemark), Claesson – Kiese Thelin, Berg.
Náhradníci:
Johnsson, Nordfeldt – Guidetti, Helander, Hiljemark, Hult, Krafth, Sam Larsson, Quaison, Rohdén, Sema, Svensson.
Turecko
Sestavy:
Bolat – Celik, K. Ayhan, Söyüncü, Bayram – Topal (C) (62. Akbaba), Yokuşlu – Ünder (76. Gürler), Özyakup, Çalhanoğlu (86. Malli) – Tosun.
Náhradníci:
Akkan, Kirintili – Akbaba, Gürler, Kaldırım, Özbayraklı, Malli, Serbest, Tekdemir, Yazıcı, Ünal, Ersoy.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:8. Fauly: 13:3.
Je konec! Dnešní utkání nabídlo opravdu zajímavou podívanou, která končí vítězstvím Turecka 3:2. Švédové se krátce po startu druhého poločasu dostali do vedení, avšak následné zahazování šancí mělo fatální následky. Koncovku utkání totiž ovládl soupeř, který v rozmezí pěti minut otočil stav ve svůj vlastní prospěch. Hrdinou tohoto zápasu je střídající Akbaba, který nejprve dvě minuty před koncem vyrovnal, v nastaveném čase pak završil překvapivý obrat.
90+4'
Konec zápasu.
90+2'
Turecko právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, hosté totiž otáčejí stav zápasu! Zdánlivě nenápadná akce se konala na levé straně, kde se k centru dostal Gürler. Jeho nabídka našla hlavu EMREHO AKBABY, jehož prodloužení míče překvapivě skončilo až za Olsenem. Dílo je dokonáno!
90+1'
Do obrany zavítal také domácí záložník Larsson, jenž u vlastní šestnáctky zastavil průnik v podání Malliho. Švédové si opět zahrávají.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Hosté jsou najednou na koni, Švédové se ještě zřejmě budou strachovat o remízový výsledek. K rozehrávce od své svatyně se staví brankář Bolat.
88'
Turecko právě vstřelilo branku!
Hosté to přeci jenom dokázali, naopak soupeř nezvládá koncovku tohoto zápasu! Vše začalo zbytečnou ztrátou míče v podání Thelina, po které se Turecko dostalo k ukázkové kombinaci, která putovala na kopačku EMREHO AKBABY. Tento střídající hráč bezpečně propálil Olsena.
88'
Turci to opět zkoušeli přenesením hry, tentokráte se v roli adresáta zjevil Celik, jehož centr z první skončil až za domácí svatyní.
87'
Jenomže opět ten stejný výsledek. Bayram to opět zkoušel prostřednictvím centrovaného balónu, ten ale skončil u pozorného brankáře Olsena.
86'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Yunus Malli.
85'
Akbaba se pokoušel uvolnit Tosuna, který s tímto záměr příliš nepočítal. Domácí se ale zbytečně zbavili míče, Turecko začíná dominovat.
84'
Do konce zápasu nezbývá už moc času. Turecko se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, domácí ale nepřipouštějí výraznější nebezpečí.
79'
Jenomže opakovaný záběr nám potvrdil, že se jednal o opravdu těsnou záležitost. Tosun se po právu zlobil, ofsajd to zřejmě nebyl.
78'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Emil Krafth.
77'
Gürler okamžitě přenášel hru do volného prostoru, tam jsme se opět dočkali ofsajdového postavení, ve kterém se opět nacházel Tosun.
76'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Serdar Gürler.
75'
Slušná pasáž v podání domácích. Za šestnáctkou si Berg navedl míč na levačku, následný obstřel ale minul vzdálenější konstrukci.
74'
Na opačném pólu hrací plochy jsme sledovali standardku v podání Çalhanoğlua. Tento turecký šikula centroval pouze na hlavu Lindelöfa.
73'
A ten nebyl vůbec špatný, ba naopak. Na vzdušnou nabídku si dokázal naskočit Lustig, který ale mířil pouze doprostřed, kde se nacházel také Bolat.
72'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Těžiště hry se nám dostalo na druhou stranu, kde budou Švédové zahrávat další rohový kop.
71'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Marcus Rohdén.
70'
Bayram ještě zastihl míč na hrací ploše, načež centroval do pokutového území. Tam si naběhl Tosun, jehož hlavičku dokázal Olsen vyrazit před sebe.
69'
Nyní to Turci vykombinovali opravdu kvalitně, neboť se Akbaba dostával do vyložené šance. Rozruch byl ale zbytečný, jednalo se totiž o ofsajd.
68'
Po kratší době se opět připomněl Çalhanoğlu, který to tentokráte zkoušel z mnohem větší vzdálenosti. Míč se ale stočil daleko od branky.
67'
Střídající Akbaba se okamžitě po svém příchodu na hrací plochu zapojil do kombinace, finální přihrávka ale našla pouze nohu protihráče.
66'
Söyüncü sice předvedl ukázkové zpracování míče, jeho celek se i nadále drží na vlastní polovině. Švédové čekají, s čím soupeř přijde.
65'
Olsen si vyžádal větší podporu spoluhráčů, rozehrávka nakrátko nakonec přinesla centr od Claessona. I tentokráte včas zasáhl brankář Bolat.
64'
Švédové podnikli velice nadějnou protiakci, kterou ale nevyřešili zrovna nejlépe. Thelinova nabídka totiž pouze prosvištěla malým vápnem.
63'
Navíc to byl hostující brankář, který si připsal další zákrok. Své štěstí totiž zkoušel Larsson, jehož pokus zaplul do rukavic brankáře.
62'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mehmet Topal, přichází Emre Akbaba.
61'
Momentálně sledujeme zdlouhavou kombinaci v podání hráčů Turecka. Ti výrazně zpřesnili hru, avšak stále prohrávají o jednu branku.
60'
Na druhé straně se do vzdušného prostoru dostával Berg, který v hlavičkovém souboji uspěl. Slabá hlavička ale skončil u brankáře Bolata.
59'
Celik se dostal do nejpříjemného postavení, odkud raději zvolil bezpečný odkop na druhou stranu. Jeho kolega Tosun se k míči ale nedostal.
58'
Turecko neúnavně napadalo rozehrávku soupeře, což přineslo kýžený úspěch v podobě zisku míče. Zablokovaná rána ale skončila u Olsena.
57'
S rozehrávkou domácího celku vypomohl také Olsen, po jehož přenesení hry se ale Claesson nesetkal s úspěšným vedením míče.
56'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Oscar Hiljemark.
55'
Nyní si pro nedovolený zákrok došel Lustig, kterého po odehrání míče ještě dohrál Ayhan. Švédové s rozehrávkou volného kopu na nic nečekali.
54'
Jansson si pořádně zavařil, na což mohl doplatit. Tosun se totiž prodral až do zakončení, které mu ale absolutně nevyšlo.
53'
Zatím nevýrazný Tosun neúnavně napadal rozehrávajícího protihráče, který nakonec neudělal chybu. Turecko se i přesto dostane k autu.
52'
Hosté to opět zkoušeli směrem dopředu, Özyakup se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu. Rozehrávky se ujme sám brankář Olsen.
51'
Turecko právě vstřelilo branku!
Jenomže je tu rychlá odpověď v podání Turecka! Přenesení hry našlo na levé straně HAKANA ÇALHANOĞLUA, který si chytrým popíchnutím vylepšil palebnou pozici, odkud nekompromisně vypálil mimo dosah Olsena.
50'
Podobně to na druhé straně zamýšlel Bayram, který se pro změnu pokouše nastartovat Ündera. Jeho pohyb si ale dokázal pohlídat Lindelöf.
49'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Je tu druhá branka v hostující síti! Celikovi uskočil míč daleko od kopačky, čehož domácí využili tím nejlepším možným způsobem. VIKTOR CLAESSON si potáhl míč na pravačku a poté zpoza šestnáctky překonal marně se natahujícího Bolata.
49'
Olsen rozehrál od své branky, jako adresáta si vybral Lustiga, který ale dalekonosným nákopem nenašel nikoho ve žlutém dresu.
48'
Hned v úvodu se Ekdal pokoušel prodrat do šestnáctky, na samotné hranici ho ale zastavil Yokuşlu, který navíc vybojoval volný kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Thelin. Do utkání ale vstoupilo aktivněji Turecko, jenž bylo směrem dopředu výrazně nebezpečnější. Postupem času se ale hra vyrovnala, navíc se Švédové dostali do vedení. Koncovka poločasu vyšla mnohem lépe domácí, avšak žádnou další branku jsme už neviděli.
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Durmaz si hodil míč na silnější nohu, jenomže poté jen těsně minul vzdálenější branku. Domácí ještě reklamovali hru rukou, kterou ale sudí neviděl.
45+2'
Lustig si na pravé straně nebral servítky, míč poslal přesně do prostoru, kde se nacházel Ayhan. Turecko to ještě zkouší směrem dopředu.
45+1'
Turecko začíná nestíhat, na což by před koncem prvního poločasu mohlo opět doplatit. Durmaz se ale neprobil přes přehuštěný střed hřiště.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Hezká akce v podání Švédska putovala až na pravou stranu, kde se nacházel osamocený Berg. Domácí forvard ale trestuhodně zamířil nad branku.
43'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Zdá se, že žádnou další branku už neuvidíme, v tuto chvíli jsou ale aktivnější domácí.
41'
Bolat si po delší době vyzkoušel dalekonosný odkop od branky, který u středového kruhu přečetl Lindelöf. Hosté se i přesto dostali k míči.
40'
Hráči ve žlutých dresech zahrávali další roh, který směřoval na přední tyč. Tam zasahoval Bayram, jenž poslal míč zpět za brankovou čáru.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
I tentokráte se k míči dostal Thelin, který si i v tomto případě pomáhal nedovoleně. Už delší dobu čekáme na něco kloudnějšího z hostující strany.
37'
Nyní si Berg udělal tělem prostor, záhy ho ale fauloval jeden z protihráčů. Na pořadu dne bude standardka z velké vzdálenosti.
36'
Ani tentokráte není pískáno. Na zemi sice skončil Çalhanoğlu, avšak hlavní sudí zůstává klidný. Faktem je, že rozhodčí nastavil hodně benevolentní metr.
35'
Útočným faulem si pomohl zatím nenápadný Thelin, který si v osobním souboji s Ayhanem pomáhal rukama. Hosté okamžitě rozehráli.
34'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do vedení! Švédové přesunuli hru na levou stranu, kde číhal Augustinsson. Levý obránce našel na malém vápně ISAACA KIESE THELINA, který nejprve trefil tyč, následná dorážka už směřovala do sítě.
34'
Berg sice upadl na hranici šestnáctky, tento pád ale neznamenal nedovolený zákrok. Domácí s prosbou o standardku neuspěli.
33'
Nyní sledujeme celkem zdlouhavou rozehrávku v podání Turecka. U míče se střídá kompletní obranná čtveřice, v tuto chvíli má míč na kopačce Söyüncü.
32'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry. Zdá, se že se domácí konečně herně probudili, stále je to ale z jejich strany hodně za očekáváním.
31'
Z předchozího souboje byl hostující brankář ještě mírně potlučen, na nic vážného to ale nevypadá. Na scénu musel také lékařský personál.
30'
Velká šance domácích! Obrana Turecka nezafungovala vůbec dobře a sám na bránu uháněl Berg. Včas z branky ale vystartoval Bolat, jenž jeho střelu zneškodnil.
29'
Kapitán Topal rozjel útočný výpad po pravém křídle, kde se jeho kolega Celik dostal ke kombinaci, která byla hodně rychle u konce.
24'
Tentokráte se do ofsajdového postavení dostal Çalhanoğlu, který se v něm ocitl na levé straně. Švédové se tak vracejí zpět k míči.
23'
Durmaz nebyl přesný směrem k Larssonovi, posléze se podobně prezentoval také Özyakup, kterému se nepodařilo vysunout Tosuna.
22'
Nyní se Topalovi podařilo prostrčit míč na Tosuna, druhý jmenovaný si ale ukopl balón daleko od nohy, následná Ünderova rána skončila nad brankou.
21'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Turecko je zatím mírně aktivnější, Švédové mají velké problémy s přechodem do útoku.
20'
Nyní musel v obraně zasahovat Claesson, který zastavil přihrávku směřující na Ündera. Následný centr musel z nebezpečného prostoru odvracet Lindelöf.
19'
Çalhanoğlu si vybral vedle stojícího Celika, u kterého byl okamžitě pozorný Lindelöf. Turecko ale začíná svírat svého soupeře.
18'
Jenomže Turecko měli k dispozici rohový kop, po kterém z úhlu pálil Ünder. Zablokovaná rána, hosté si vyzkouší další rohový kop.
17'
Bayram si dával s rozehrávkou hodně načas, nakonec jeho nabídka směřovala mimo prostor, ve kterém se nacházel forvard Tosun.
16'
První kloudnější zakončení tohoto zápasu. Özyakup se zmocnil míče ve středu hrací plochy, následná střela pravačkou skončila v rukavicích Olsena.
15'
Olsen zapojil do rozehrávky zkušeného Lindelöfa, kterého ale neúnavně napadal Özyakup. Domácí obránce to nakonec vyřešil odkopem do bezpečí.
14'
Odpovědnost na sebe vzal Larsson, který to zkoušel padajícím bochánkem do malého vápna. Hlavičkující Jansson nakonec zamířil vedle brány.
13'
Augustinsson měl v šestnáctce hned trojici spoluhráčů, k míči se jako první dostal Bolat, který zakročil pouze za cenu rohového kopu.
12'
Ofsajdové postavení také na druhé straně. Na zemi totiž zabojoval Ekdal, jehož přihrávka na Thelina ale směřovala pouze do ofsajdu.
11'
Bayram si všiml naběhnuvšího Tosuna, který si ale nepohlídal ofsajdovou linii. Snad třetí ofsajd v samotném úvodu tohoto utkání.
10'
Obrannou povinnosti si nyní splnil Larsson, jenž u postranní čáry ubránil Özyakupa. Momentálně sledujeme hru plnou nepřesností.
9'
Bayram to nyní hodně schytal, neboť ho přišlápl napadající Thelin. Jednoznačný faul, Turecko bude rozehrávat z vlastní poloviny.
8'
Rozehrávka nebyla vůbec špatná, avšak jeden z hostů se v době přihrávky nacházel v ofsajdu. Olsen tak nemusel vůbec zasahovat.
7'
Ünder přeposlal přihrávku na Tosuna, který ale neuspěl s nabídkou pod sebe. To nemusí tolik vadit, Turci si totiž vybojovali úvodní rohový kop.
6'
Následný centr z kopačky Augustinssona skončil v rukavicích Bolata, který okamžitě rozehrál do strany. Hosté jsou opět u kulatého nesmyslu.
5'
K oné rozehrávce se postavil středopolař Larsson, jenž rozehrával cvičeným signálem. Na hranici pokutového území ale zasáhl Celik.
4'
Söyüncü si pohrával s míčem daleko od středového kruhu, jenomže přišla ztráta míče, po které bude následovat přímý kop Švédska.
3'
Úvodní nákop měl v útoku najít Tosuna, který se nakonec k míči vůbec nedostal. I tak si Turecko vybojovalo standardní situaci.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít, Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Švédsko: Olsen – Lustig, P. Jansson, Lindelöf, Augustinsson – Durmaz, Seb. Larsson (C), Ekdal, Claesson – Kiese Thelin, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Guidetti, Helander, Hiljemark, Hult, Krafth, Sam Larsson, Quaison, Rohdén, Sema, Svensson.

Turecko: Bolat – Celik, K. Ayhan, Söyüncü, Bayram – Topal (C), Yokuşlu – Ünder, Özyakup, Çalhanoğlu – Tosun.
Náhradníci: Akkan, Kirintili – Akbaba, Gürler, Kaldırım, Özbayraklı, Malli, Serbest, Tekdemir, Yazıcı, Ünal, Ersoy..
Turecko

Na opačné straně se nachází reprezentace Turecka, která mohla na účinkování na mistrovství světa zapomenout. Turci se totiž v kvalifikační skupině umístili až na čtvrté pozici, na případnou barážovou příčku jim scházelo pět bodů. Turecko tak sehrálo hned sedm přátelských zápasů, ve kterých dokázalo zvítězit pouze ve dvou případech, bylo tomu tak proti Íránu a Irsku. Turecko pocítilo hořkost porážky také ve dvou případech, hned v prvním dvou zápasech nestačilo na Rumunsko a Albánii. Hostující celek dnešního utkání má už za sebou jedno utkání v rámci Ligy národů, Turecko v něm ale nestačilo na Rusko, které zvítězilo poměrem 2:1.
Švédsko

Fotbalisté Švédska se nakonec dostali na uplynulé mistrovství světa, v baráži o postup totiž zdolali Itálii, což čekalo opravdu málo lidí. Švédové se na šampionátu dostali do skupiny F, kde na ně číhalo Mexiko, Jižní Korea a Německo. Úvodní duel přinesl očekávanou výhru proti Jižní Koreje, o jedinou branku se necelých dvacet minut před koncem postaral Granqvist. Jediná porážka ve skupině přišla v následujícím zápase proti Německu, Švédsko totiž prohrálo brankou z nastaveného času. Poslední zápas skupiny F nabídl celkem překvapivé vítězství Švédska, které zdolalo Mexiko poměrem 3:0. Švédové tak vstupovali do vyřazovací fáze z prvního místa, v osmifinále si pak jedinou brankou poradili se Švýcarskem. Konečnou ale bylo čtvrtfinále, kde čekala Anglie.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Švédskem a Tureckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud