Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Wales - 11. října 2020   15:00

Irsko
Randolph – Doherty, Duffy (C), K. Long (25. C. Christie), E. Stevens – Molumby (90. Cullen), Hourihane, Hendrick – Brady (73. Horgan), S. Long (74. Maguire), McClean.
Travers, Kelleher – J. Byrne, Cullen, Horgan, C. Christie, Maguire.
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řecko)
Aviva Stadium (Dublin)
Wales
Hennessey – C. Roberts, Rodon, Ampadu, B. Davies – D. James (77. Brooks), Smith (67. Levitt), Morrell, H. Wilson (67. N. Williams) – Ramsey (C) – Moore.

Je konec! Dnešní utkání nakonec branku nenabídlo, oba celky si tak rozdělí po bodu. Ani druhý poločas nám nepřinesl nic moc atraktivního, ba naopak jsme sledovali podobný výkon jako v prvním dějství. Ani jeden z celků si během druhého poločasu nevypracoval žádnou vyloženou šanci, avšak směrem dopředu byl o něco aktivnější Wales, který v koncovce zápasu hrál proti oslabenému soupeři, avšak přesto jsem se žádné branky nedočkali.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:11.
90+4'
90+3'
Wales se v závěru tohoto zápasu nadechuje k náporu, nyní si pro změnu vybojoval rohový kop.
90+1'
Již nám běží první minuta nastaveného času, Wales si vyzkoušel standardku z levé strany. Ramsey posílal míč k hranici malého vápna, kde nebyl nikdo z kolegů.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jayson Molumby, přichází Josh Cullen.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Wales se v závěru zápasu dostává k náporu, zcela určitě se ještě dočkáme nastavení.
88'
Nakonec se k sympatickému zakončení z dobrých třiceti metrů od branky dostal Brooks. Jeho rána směřovala doprostřed, což bylo pro Randolpha pohodlné.
87'
Ampadu si na pravém křídle všiml volného Robertse, který se ihned odvážil k centru do pokutového území. Tam se nejvýše do vzduchu dostal Duffy, který odvrátil.
86'
Na pravém křídle byl prostor zavřený, proto Ramsey musel vracet míč za sebe. Irsko se zatáhlo před vlastní pokutové území, kde odráží útočné akce soupeře.
85'
Wales se ihned s míčem přesunul na opačnou polovinu, kde si o nahrávku řekl také střídající Brooks, který před protihráčem vracel míč zpět na nohu Ampadua.
84'
To jsou věci! Nakonec druhou žlutou kartu vyfasoval domácí McClean, který tak předčasně musí do sprchy. Wales bude dohrávat v početní převaze.
83'
Žlutou kartu dostává Joe Morrell (Wales).
79'
Žlutou kartu dostává James McClean (Irsko).
79'
Po jeho centru se do nadějné šance dostal střídající Horgan, jehož hlavičku vykopl protihráč, avšak následná dorážka putovala vysoko nad branku.
78'
Po provedení autového vhazování jsme sledovali zpětnou nahrávku na domácího Duffyho. Ten ihned poslal míč zpět na útočnou polovinu kde centroval Stevens.
77'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Daniel James, přichází David Brooks.
76'
Navíc jsem sledovali hodně nepřesnou nahrávku na levou stranu, kde se Stevensovi povedlo vybojovat autové vhazování. To zanedlouho obstará tentýž hráč.
75'
Do pokutového území si seběhl také domácí Horgan, který se prudkou nahrávkou do malého vápna pokoušel najít své spoluhráče, přičemž našel Ampadua.
74'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Sean Maguire.
73'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Daryl Horgan.
73'
Zároveň do konce tohoto zápasu zbývá posledních dvacet minut hry. Na první přesnou trefu stále čekáme, navíc jsme se doposud dočkali pouze jedné šance.
72'
U postranní lajny sice neměl moc času hostující Williams, nicméně i přesto se mu povedl manévr kolem Dohertyho. Wales tak pokračuje v další trpělivé kombinaci.
71'
Hodně kostrbatým způsobem zasahoval vracející se Christie, který z jedničky odpálil míč nad sebe, načež si pro něj přispěchal domácí brankář Randolph.
70'
Duffy při snaze o odkop nejprve naznačil, nicméně napadající Moore mu tento úmysl nezbaštil. Najednou se domácí obránce dostal do nelichotivé pozice.
69'
Znovu se k míči dostal také hostující brankář Hennessey, který i tentokráte zkoušel konstruktivní rozehrávkou najít Robertse, jenž ihned přeposlal na Jamese.
68'
Irsko tak nemělo žádný velký problém s pokrytým další útočné akce, naopak se samo dostalo na druhou stranu. Bradyho přenesení hry ale skončilo v autu.
67'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Matthew Smith, přichází Dylan Levitt.
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Neco Williams.
66'
Před malým momentem vyrazil do protiútoku Roberts, proti kterému číhala hned dvojice protihráčů. Místo centru tak přišla zpětná nahrávka na Morrella.
61'
Máme za sebou hodinu hry, na první branku stále čekáme. Druhý poločas navazuje na ten první, avšak tentokráte sledujeme územní převahu hostujícího celku.
60'
Zadovkou to zkoušel Ramsey, avšak Moore s tímto úmyslem moc nepočítal. K míči se tak jako první dostal Christie, který ho ovšem poslal pouze k protihráči.
59'
Ve středu hrací plochy se povedlo vyčistit prostor hostujícímu Rodonovi, který poté na druhé straně našel Smitha. Irové se však včas vrátili v hojném počtu.
58'
Už se zdálo, že by se nevýrazně hrající McClean mohl prodrat do pokutového území, jenomže ho zastavil ofsajd. Ten následně ukázal i opakovaný záběr.
57'
Hennessey tentokráte příliš neodhadl výběh ze své branky, což mohlo mít fatální následky. K hlavičce se totiž dostal Long, který z dobré pozice mířil nad branku.
56'
Hennessey si v krátkém časovém sledu znovu vyzkoušel práci s kulatým nesmyslem. Nakonec měl na rozehrávku dost času, proto si vybral kolegu volného Rodona.
55'
Jamesovi se povedlo ukázkovým způsobem zpracovat padající předmět, načež před dotírajícím obráncem Stevensem nahrával na kopačku brankáře Hennesseyho.
54'
Nakonec jsme se dočkali střeleckého pokusu, jenomže Smithovi to zrovna moc nevyšlo. Skákavá střela sotva doletěla k Randolphovi, který neměl moc práce.
53'
Stevens si na levém křídle dokázal pokrýt Jamese, který si přesto ukopl míč daleko od nohy. Domácí obrana ho sice odklidila, avšak přímo na kopačku Morrella.
52'
U hranice vlastního pokutového území si o nahrávku řekl také Rodon, který následně pouze přeposlal míč na vedle stojícího Ampadua. Irsko nenapadá rozehrávku.
51'
Wales měl na kombinaci na své polovině celkem dost prostoru. Nakonec Wilson šikovně přenášel hru k pravé autové lajně, kde si o nahrávku řekl Roberts.
50'
Obrannou povinnost si dokázal splnit domácí Christie, který za sebe nepustil nahrávku směřující na Moora. Irsko se však nedostalo na druhou polovinu.
49'
Posléze přišlo na řadu dalekonosné přenesení hry na pravou stranu, kde měl celkem dost prostoru James. Posléze k němu přispěchala dvojice protihráčů.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany, o které se postaral hostující Davies. Tomu na pomoc ještě přispěchal Smith.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Je za námi první poločas, který nám nabídl hodně vyrovnanou podívanou, během které jsme se nakonec žádné branky nedočkali. Většinu času se totiž hrálo ve středu hrací plochy, za celou dobu jsme se tak dočkali pouze jedné větší šance, kterou měl na svědomí domácí Brady. Wales byl směrem dopředu o něco aktivnější, jenomže neustále narážel na pozornou obranu soupeře. Uvidíme tedy, co nám přinese druhý poločas.
45+3'
45+2'
Již nám běží druhá nastavená minuta prvního poločasu. Irsko se opět nadechlo k výpadu středem hrací plochy, jenomže tam se nacházel pozorný Ampadu.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Ono to skutečně vypadá, že nám první poločas žádnou branku nepřinese. Irsko se nyní chopí rozehrávky rohového kopu.
43'
Do kombinace domácích se zapojil také útočník Long, kterému se povedlo uspět v hlavičkovém souboji. Následně sklepl míč pod sebe na Hourihanea.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Nakonec se zdá být vše v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. Wales pro změnu vybojoval autové vhazování z levé strany, ke kterému se staví Davies.
40'
Na pořadu dne byla standardní situace pro Irsko. Ta ovšem znovu směřovala na brankáře Hennessey, který při snaze o zachycení míče poslal k zemi soupeře.
36'
Hennessey ovšem při předchozí šanci nemusel zasahovat, ba naopak se postaral o rozehrávku od své branky. Prudký odkop poslal daleko na druhou stranu.
35'
Tak až nyní jsme se dočkali první šance! Zpětnou nahrávku totiž dokázal zachytit domácí Brady, který se poté dostal ke střele zpoza vápna, kterou poslal kousek vedle.
34'
Zároveň máme za sebou zhruba třetinu hry, na první přesný zásah stále čekáme. Wales je v posledních minutách aktivnější, rohový kop se mu nepovedl.
33'
Ramsey si vzal na starost provedení standardní situace z levé strany, kterou poslal na zadní tyč. Tam se Wales dožadovla penalty, o ruku se ale nejednalo.
32'
Do kombinace se povedlo vložit kopačku domácímu Molumbymu, který míč otřel o nohu protihráče. Nakonec z toho bude autové vhazování pro Dohertyho.
31'
Wales se s míčem usadil na útočné polovině, kde sledujeme velice trpělivou kombinaci. Smith se přesto vydal ke středovému kruhu, kde hledal Morrella.
30'
Žlutou kartu dostává Cyrus Christie (Irsko).
29'
Na opačné straně pro změnu snadná práce pro hostujícího brankáře, který si v poklidu pokryl centr z pravé strany. Hennessey posléze výhozem rozehrál do strany.
28'
Od své branky mohl znovu rozehrávat domácí brankář Randolph, který také v tomto případě rozehrál na pravou stranu, kde si o nahrávku řekl osamocený Doherty.
27'
Roberts celkem riskantní zpětnou nahrávkou hledal brankáře Hennesseyho, kterému se povedlo odkopnout před dotírajícím Longem, který odkop nezablokoval.
26'
Nepříjemnost pro domácí reprezentaci hned v průběhu prvního poločasu. Z důvodu zranění nakonec musel střídat Long, kterého na hrací ploše nahradil Christie.
25'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Kevin Long, přichází Cyrus Christie.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla vůbec nic. Sledujeme totiž vyrovnanou podívanou, která nabízí řadu osobních soubojů.
20'
Žlutou kartu dostává Kieffer Moore (Wales).
19'
Na pravém křídle se povedlo odcentrovat Bradymu, který navíc v pokutovém území našel McCleana. Tomu míč utekl od kopačky, čehož využil zadák Rodon.
18'
Po delší době jsme sledovali nedovolený zákrok, na zemi se totiž ocitl hostující křídelník Wilson. Toho totiž nestíhal Molumby, jenž před sudím zatáhl za brzdu.
17'
Randolph se v úvodu tohoto zápasu častokrát zapojuje do kombinace svého celku. Nyní musel znovu rozehrávat po zemi, o nahrávku si totiž řekl Long.
16'
Irsko si pohrávalo s míčem na vlastní polovině, přičemž se Long chtěl odvážit o průnik mezi dvojici protihráčů. Místo toho však znovu hledal pouze Duffyho.
15'
Hennessey se při rozehrávce dostal do menších problémů, avšak přesto se mu povedlo velice přesně odkopnout míč na Robertse, který se daleko nedostal.
14'
Kousek od středového kruhu se povedlo překazit útočnou akci soupeře hostujícímu Jamesovi, který se jako poslední dotkl míče. Vhazovat bude moci Doherty.
13'
Ramsey měl kolem sebe poměrně dost prostoru, což se snažil využít k vysokému pasu do pokutového území, kde se ovšem nenacházel nikdo ze spoluhráčů.
12'
O rozehrávku se pro změnu staral domácí zadák Duffy, kterému na pomoc přispěchal kolega Molumby, jenž v tísni nakonec vrátil míč na kopačku brankáře.
11'
Na opačné straně se pouze v ofsajdovém postavení nacházel Moore, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Pokračovat se bude rozehrávkou Randolpha.
10'
Do kombinace se znovu zapojil také brankář Hennessey, který zkoušel poslat míč ke středovému kruhu. Tam se ve vzdušném souboji prosadil Hourihane.
9'
Po odrazu se míč znovu snesl ven z hrací plochy, což tentokráte dalo prostor k provedení autu pro Stevense. Domácí obránce si pro spolupráci vybral Longa.
8'
Na opačné straně jsme sledovali pokus o vysunutí Moora, avšak hostující útočník měl k balónu celkem dost daleko. Doherty se tak postará o provedení autu.
7'
Irsko se ani tentokráte nedošlo k hranici opačného pokutového území, celkem dost nepřesně totiž nahrával Hendrick, který míč poslal pouze k Hennesseymu.
6'
U postranní lajny se povedlo včas zakročit hostujícímu Ramseymu, od kterého šel míč do zámezí. O provedení autového vhazování se postará Stevens.
5'
Irové se po krkolomné kombinaci vydali po pravém křídle. Tam ovšem došlo ke ztrátě balónu. Rozehrávající Ampadu tak velice přesně přenášel hru na Robertse.
4'
Wales znovu rozjel kombinaci na vlastní obranné polovině, načež to hodně naivní nahrávkou na druhou stranu zkoušel Morrell, který našel pouze Dohertyho.
3'
U pravé autové lajny si řekl o nahrávku hostující James, který před dotírajícím Stevensem ještě vracel míč na Robertse, jenž pro změnu přenášel hru křížem.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Irsko: Randolph – Doherty, Duffy (C), K. Long, E. Stevens – Molumby, Hourihane, Hendrick – Brady, S. Long, McClean.
Náhradníci: Travers, Kelleher – J. Byrne, Cullen, Horgan, C. Christie, Maguire.

Wales: Hennessey – C. Roberts, Rodon, Ampadu, B. Davies – D. James, Smith, Morrell, H. Wilson – Ramsey (C) – Moore.
Náhradníci: A. Davies, D. Ward – Brooks, Cabango, Gunter, Levitt, Norrington-Davies, Matondo, Vaulks, T. Roberts, Jonathan Williams, N. Williams.

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řecko).
Wales

Na opačné straně stojí mírný favorit tohoto zápasu, kterým je reprezentace Walesu. Ta se momentálně nachází na první pozici své tabulky, přičemž má na svém kontě hned šest bodů. Wales by se tak v případě další výhry mohl svým pronásledovatelům zase trochu oddálit. Hostující tým tohoto zápasu má na svém kontě dvě stejné výhry, a sice proti Finsku a poslednímu Bulharsku. Ve druhém případě jsme sledovali jedinou branku až ve čtvrté minutě nastaveného času, o kterou se postaral Williams. Wales tak ještě ani jednou neinkasoval, bude tomu i po dnešním duelu?
Irsko

Fotbalisté Irska se po dvou odehraných zápasech nacházejí na průběžné třetí pozici tabulky, přičemž se jim do této chvíle povedlo sebrat pouze jediný bod. Pakliže to tedy Irsko myslí s postupem vážně, bude muset zabrat, manko na vedoucí Wales je před tímto utkáním už pětibodový. Irsko získalo jediný bod hned v rámci prvního skupinového duelu, do kterého nastoupilo proti Bulharsku. Tento zápas nakonec skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Doposud jediná porážka byla k vidění na domácím stadionu, tentokráte Irsko nestačilo na Finsko, kterému podlehlo 0:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Liga národů má na před sebou další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Irskem a Walsem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.