Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Albánie : Izrael - 7. září 2018   20:45

Albánie
Albánie
55' T. Xhaka
1:0
(0:0)
Izrael
Izrael
Albánie
Strakosha – Hysaj, Xhimshiti, Veseli (84. Mavraj), Binaku – Basha, T. Xhaka – Gavazaj (71. Prenga), Memushaj, Hyka (C) – Guri (46. Balaj)
Kassai – Ring, Tóth (všichni Maďarsko)
Elbasan Arena, Elbasan
Izrael
Haimov – Kapiloto (79. Micha), Habashi, Yeini – Dasa, D. Peretz, Natcho (C), Kayal (71. Solomon), Twatha – Zahavi (47. Hemed), Dabbur

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi v tuto chvíli loučím, přeji příjemný zbytek pátečního večera a u dalšího textového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:14.
Je dobojováno! O vítězi tohoto utkání rozhodla jediná branka, která padla v 55. minutě zásluhou Taulanta Xhaky, který se po přihrávce svého kapitána nechytatelně opřel do střely, která Haimova doslova propálila.

Albánie tedy do premiérového vydání Ligy národů vstoupila úspěšně, naopak premiéra Andrease Herzoga na lavičce Izraele nevyšla podle představ.
90+5'
90+4'
Domácí tým už pouze odkopává míč ze své poloviny a čeká na závěrečný hvizd, který příjde za pár chvil.
90+3'
Zápas byl na malý moment přerušen kvůli jednomu z domácích hráčů, kterého chytly na hrací ploše křeče.
90+2'
Strakosha měl opět velké štěstí, ale celý tento problém na hranici vápna vyřešil.
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání se rozhodnul nastavit čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Dabbur se v pokutovém území dostal k hlavičce, kterou ovšem namířil pouze nad branku Albánie.
90'
Hostující brankář si v tomto zápase připsal čtyři zákroky.
90'
Domácí brankář si připsal v tomto zápase čtyři zákroky.
89'
Na konci utkání se začínají okolo středové čáry kupit fauly. Hra je tedy velmi přerušována.
88'
Peretz si ve středovém kruhu vyšlápnul na Bashu, kterého poslal na trávník. Hostující hráč se tomu diví, ale faul to podle Kassaie byl.
87'
Strakosha šel do souboje s protihráčem a ten prohrál. Všechno musel řešit až Hysaj, který míč odkopnul do bezpečí.
86'
Hosté z Izraele už nehrají na krátké přihrávky, ale už radši nakopávají dlouhé míče na domácí polovinu.
85'
Albánie měla k dispozici standardní situaci, kterou zakončila nad branku. Míč nakonec dopadnul na horní síť hostující branky.
84'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Frédéric Veseli, přichází Mërgim Mavraj.
84'
Tawatha málem využil zaváhání domácí obrany. Jenže rozhodčí opět až po jeho zakončení vytasil praporek nad svou hlavu. Tohle by byl ofsajd.
83'
Hosté rozehrávali velmi zajímavou kombinaci, která ovšem skončila před pokutovým územím. Nepřesná přihrávka zamířila do autu.
82'
Habashi si splnil své povinnosti, když před dotírajícím Balajem odehrál míč do bezpečí.
81'
Žlutou kartu dostává Elseid Hysaj (Albánie).
81'
Dostáváme se do posledních desíti minut tohoto zápasu. Od Izraele můžeme čekat finální nápor.
80'
Dasa vystřelil na přední tyč. Domácí Strakosha byl u tyče připraven. Tento brankář má na svém kontě další úspěšný zákrok.
79'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Nisso Kapiloto, přichází Dor Micha.
79'
Blíží se nám závěrečné minuty tohoto zajímavého utkání. Udrží Albánie své hubené vedení nebo se dočkáme nějaké branky?
78'
Rohový kop nepřinesl nic zásadního pro branku Haimova. Na tahu je Izrael, který musí útočit.
77'
Domácí kapitán Hyka rozkmital své rychlé nohy a zpoza šestnáctky vypálil utaženou placírkou. Hostující brankář vyrazil míč na roh.
76'
Domácí tým nechal Dabbura hlavičkovat, jenže tato hlavička šla vysoko nad branku. Strakosha odkopává od branky.
75'
Zdravotní patálie jsou prozatím pryč, Strakosha nebude střídat a zřejmě tento zápas dochytá.
74'
Rozhodčí musel přerušit hru, jelikož na trávníku se ocitnul domácí brankář Strakosha, který má zřejmě nějaké zdravotní problémy.
73'
Jenže ani dlouhý aut do pokutového území nepomohl, Albánie se dokázala ubránit.
72'
Tawatha nadvakrát neodcentroval, proto bude mít k dispozici autové vhazování.
71'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Enis Gavazaj, přichází Herdi Prenga.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází Manor Solomon.
71'
Ani Izrael nic nevzdává, ale proti dobře hrající obraně soupeře má velký problém se prosadit.
70'
Domácí hráči drží míč na své straně a snaží se něco kloudného vykombinovat. Například jako takový centr na Balaje, který málem zakončil.
69'
Hostující tým bude postupem času sázet čím dál více na útočení. Toho by mohla využít Albánie, která bude útočit do otevřených obran.
68'
Střelec první branky měl nějaké zdravotní potíže. Toho využili jeho spoluhráči, kteří se občerstvili.
67'
Xhimshiti předvedl skvělou defenzivní práci, dokonce i když ležel na trávníku. Strakosha byl bez práce.
66'
Tawatha byl pod velkým tlakem a nic jiného mu nezbylo než míč odkopnout do zámezí. Tohle bude aut pro Albánii.
65'
Už se zdálo, že se Balaj dostane do zakončení, ale opak byl pravdou. Habashi ještě před ním míč odpravil do bezpečí.
64'
Kayal si pohrál s obránci a pak krásnou diagonálou přenesl míč na druhou stranu. Kassai ponechal výhodu.
63'
Hráči Albánie vysunuli své napadání, získali míč a ve třech se řítili na dva obránce. Jenže Memushaj zklamal ve své koncovce, branku netrefil.
62'
Domácí obrana si s tímto rohem dokázala poradit, ale tlak Izraele neskončil. Albánie si musí dát pozor.
61'
Dabbur se přece jenom protlačil do zakončení přes dva hráče a nakonec vybojoval pro svou zemi výhodu rohového kopu.
60'
Máme za sebou úvodních patnáct minut druhého poločasu. Branka, která padla před pěti minutami by měla pomoct dalšímu vývoji zápasu, tak uvidíme.
59'
Albánie se po vstřelené brance trochu zatáhla na vlastní polovinu. To by se jim mohlo v následujících minutách vymstít.
58'
Hosté mohli vyrovnat z nabídnutého přímého kopu, ale domácí obrana si nakonec dokázala poradit.
55'
Albánie právě vstřelila branku!
Konečně tady máme úvodní branku utkání! Domácí tým si skvěle připravil akci, kterou zakončil TAULANT XHAKA. Jahmir Hyka nabídnul tomuto hráči přihrávku, která se neodmítá. Xhaka nechytatelně vypálil. Na jeho střelu neměl izraelský brankář nárok – 1:0. Asistence: Jahmir Hyka
53'
Gavazaj se tak moc snažil dostat k míči, že fauloval. Rozhodčí neměl na výběr, než odpískat tento prohřešek.
52'
Rohový kop byl rozehrán na přední tyč, kde byl pouze dobře postavený obránce hostujícího týmu.
51'
Memushaj se už na kombinaci svého týmu nemohl dívat, proto zhruba ze třiceti metrů vypálil. Jeho střela byla zblokována na roh.
50'
Rychlý domácí protiútok zastavili hosté pouze za cenu odpískání nedovoleného zákroku.
49'
Ve druhém poločase tedy můžeme sledovat výkon domácího útočníka Bekima Balaje, který hrál českou první ligu za obě pražská S.
48'
Domácí tým začíná, tam kde skončil. Postupná kombinace, tlak na obranu soupeře. Izrael nemůže nic jiného než couvat.
47'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Tomer Hemed.
47'
Před malou chvílí nám začal druhý poločas tohoto utkání. Albánie v tomto dějství bude hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sindri Guri, přichází Bekim Balaj.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Je za námi úvodní poločas tohoto utkání, který žádnou branku nepřinesl. Albánie byla aktivnějším týmem, ale nic ze svého tlaku na útočné polovině nevytěžila. Izrael čekal na vhodné protiútoky, které párkrát za poločas přišly. Jenže všechny střely, které mířily mezi tři tyče lapil pozorný Strakosha.

Přihrávky celkem: 319 – 157
45+2'
45+1'
Albánie ještě na poslední chvíli vybojovala rohový kop, ale z něj nic zásadního nevytěžila.
45+1'
Rozhodčí nastavil v prvním poločase jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
45'
Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut v prvním poločase.
44'
Domácí obrana není v posledních minutách úplně jisté. Strakosha na poslední chvíli musel opět odkopnout míč daleko od své branky.
43'
Albánie se opět snaží uzamknout svého soupeře na vlastní polovině. Ten ani nenapadá, takže jejich úkol je o něco jednoduší.
42'
Jeden z obránců podcenil celou situaci a při snaze zahrát malou domů, tak namazal protihráči. Zahavi měl odkrytou branku, ale i přesto nedokázal dát úvodní gól tohoto zápasu.
41'
Hyka se snažil roztancovat na levé straně svého obránce, ale to se nepodařilo. Domácí kapitán musel poslat míč na druhou stranu hrací plochy.
40'
Memushaj si skvěle zpracoval a pohotově vypálil. Bohužel pro jeho tým střílel do míst, kde byl připraven brankář soupeře.
39'
Těžko se dá kombinovat, když jeden tým brání na vlastní polovině v deseti hráčích. Takový styl hry nám předvádí hosté z Izraele.
38'
Albánie mohla zaútočit do otevřené obrany, ale nakonec celý tento jejich postup kazí pomalá přihrávka.
37'
Binaku si pomohl u postranní čáry nedovoleným zákrokem, kterého si rozhodčí všimnul.
36'
Albánie obléhá vápno soupeře, ale zatím to je bez střeleckého pokusu na branku. Takhle se branky rozhodně nedávají.
35'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby prvního poločasu. Dočkáme se v tomto dějství nějaké branky?
34'
Hostující obrana odráží jeden centrovaný míč za druhým. Útočníci Albánie si nedokáží najít správný prostor k zakončení.
33'
Utkání zatím postrádá rychlejší tempo, kombinace na obou stranách jsou takové vlažné, bez rychlosti.
32'
Domácí obrana zaspala a všechno zase musel řešit na poslední chvíli domácí brankář. Zatím je to zápas brankářů.
31'
Haimov se rozchytal k parádním zákrokům, které drží domácí útočníky na uzdě. Tento brankář si připsal další důležitý zákrok.
30'
Ze standardní situaci vzniknul pro Albánii rohový kop. Hostující obrana začíná být pod velkým tlakem.
29'
Kassai se v prvním poločase rozhodně nenudí. Při zákroku jednoho z hostujících hráčů tentokrát nechal kartičky v kapse.
28'
Albánie se postupnou kombinací dostala na dostřel hostující branky. Haimov musí být neustále v pozoru.
27'
Už jsme ve druhé polovině prvního poločasu. Albánie je pořád o trochu lepším týmem, ale musí si dávat pozor na brejky soupeře.
26'
Guri dnes zatím nemá štěstí, jelikož ani tato slibná šance neskončila úvodní brankou. Navíc asistent rozhodčího měl po zakončení zvednutý praporek.
25'
Žlutou kartu dostává Ayad Habashi (Izrael).
25'
Zápas zatím provází velmi dobrá atmosféra o kterou se stará hlavně hlavní tribuna.
24'
Rohový kop byl skvěle ubráněn. Veseli se s míčem nemazlil, dlouhým odkopem poslal míč až na útočnou polovinu.
23'
Tawatha je v posledních minutách velmi aktivní. V tuto chvíli vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu.
22'
Domácí tým se po přímém kopu dostal k zakončení, které ovšem branku Haimova neohrozilo. Ten opět bude od své branky pouze odkopávat.
21'
Tawatha se snažil vybojovat zajímavou standardní situaci, ale Kassai nechává hru pokračovat. Faul píská až na druhé straně.
20'
Kayal v souboji jeden na jednoho neuspěl, míč opět putuje na kopačky domácích, kteří s kombinací nikde neženou.
19'
Gavazaj se skvěle vložil do přízemní centru, který směřoval ke Gurimu. Haimova to málem zmátlo, ale stejně míč poté polapil.
18'
Rychlý nákop na levé straně na volného Gavazaje nevyšel. Míč doputoval do zámezí, Tawatha se ujme autového vhazování.
17'
Tentokrát se domácí útočník dostal k hlavičce, ale při jeho výskoku trefil hostujícího brankáře. Rozhodčí tohle posoudil jako útočný faul.
16'
Guri si skvěle naběhnul na centr, ale nakonec byl na tento míč příliš krátký. Haimov bude opět odkopávat od branky.
15'
Strakosha skvěle přečetl celou situaci a pohotovým výběhem pomohl svému kolegovi, který zaspal při obranném zákroku.
14'
Albánie je opět u míče, hosté se brání na vlastní polovině, kde jsou nastěhování všichni jejich hráči.
13'
Izrael začíná nabírat sebevědomí na útočné polovině, ale proti je zatím domácí obrana, která dokáže vystihnout jejich chytré útoky.
12'
Co chybělo, aby Dabbur dosáhnul na centr z levé strany, který vyslal nebezpečný Twatha.
11'
Utkání se nám začíná vyostřovat. Sudí Kassai má v úvodních minutách dost práce, kterou musí řešit.
10'
Aktivnějším týmem je rozhodně domácí výběr, ale nesmíme zapomínat na nebezpečné protiútoky soupeře.
9'
Žlutou kartu dostává Migjen Basha (Albánie).
9'
Tentokrát byli hosté pod enormním tlakem ze strany soupeře, míč pouze odkopli do zámezí. Albánie bude vhazovat.
8'
Guri se skvěle zbavil svého obránce a pohotově vystřelil. Haimov ani nevěděl, jak jeho střelu chytil. Tohle byla první slibná šance v utkání.
7'
Tentokrát se domácím kombinace po zemi příliš nepodařila. Izrael skvělým napadáním získal míč na svou stranu.
6'
Izrael rozehrál rohový kop velmi zajímavě. Posléze si domácí brankář Strakosha připsal první zákrok.
5'
Maďarský rozhodčí odpískal první nedovolený zákrok, na svědomí ho měl domácí Basha.
4'
Albánie, která je v dnešním zápase mírným favoritem se snaží o postupnou kombinace vstříc útočné polovině.
3'
V úvodu utkání je to spíše taková nakopávaná z obou stran, ani jeden tým si neužije míče příliš dlouho.
2'
Po vhozeném autu na pravé straně se míč dostal za hostující branku. Haimov se v úvodu utkání protáhne odkopem od branky.
1'
Domácí tým obstaral úvodní výkop tohoto utkání, zápas začne jejich úvodní útočnou akcí.
1'
Než samotný zápas začne, tak zazní hymny obou zemí.

Albánie: Strakosha – Hysaj, Xhimshiti, Veseli, Binaku – Basha, T. Xhaka – Gavazaj, Memushaj, Hyka (C) – Guri
Náhradníci: Berisha, Hoxha – Lila, Agolli, Manaj, Ndoj, Lilaj, Mavraj, Lika, Demiri, Balaj, Prenga

Izrael: Haimov – Kapiloto, Habashi, Yeini – Dasa, D. Peretz, Natcho (C), Kayal, Twatha – Zahavi, Dabbur
Náhradníci: Kannadli, Amos – Scheimann, Hemed, Einbinder, Micha, Solomon, Turgeman, Seba, Glazer, Tibi, Bitton

Rozhodčí: Kassai – Ring, Tóth (všichni Maďarsko).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

11. 6. 2017 • Izrael – Albánie 0:3
12. 11. 2016 • Albánie – Izrael 0:3
IZRAEL

Ani výběr Izraele se do Ruska letos v létě nepodíval, protože se také nedokázal kvalifikovat. Shodou náhodou byl Izrael také nalosován do kvalifikační skupiny G, kde se skončil na čtvrtém místě, o bod za dnešním soupeřem z Albánie. Izraelský tým odehrál konce kvalifikace pouze jeden přípravný zápas. V březnu doma těsně prohrál s Rumunskem 1:2.

ALBÁNIE

Albánský tým se letos nepodíval na ruský Mundial, protože se nekvalifikoval. Albánie byla nalosována do skupiny G, kde bylo také Španělsko s Itálií. Právě za tyto dva giganty se v tabulce zařadila Albánie, která získala za 10 zápasů pěkných 13 bodů. Od konce této kvalifikace odehrála Albánie čtyři přípravné zápasy a pouze v jednom (v tom prvním) dokázala vyhrát, ostatní skončily porážkou.

3. 6. 2018 • Albánie – Ukrajina 1:4
29. 5. 2018 • Kosovo – Albánie 3:0
26. 3. 2018 • Albánie – Norsko 0:1
13. 11. 2018 • Turecko – Albánie 2:3
9. 10. 2017 • Albánie – Itálie 0:1
Hezký den, i dnes má Liga národů na programu své úvodní zápasy. My se v tomto on-line textovém přenose zaměříme na první skupinu Ligy C, kde své síly změří celky Albánie a Izraele. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.