Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Litva - 10. září 2018   20:45

Černá Hora
Černá Hora
34' Savić  • 36' Janković
2:0
(2:0)
Litva
Litva
Černá Hora
Petković – Stojković, Savić (C) (80. Kopitović), Simić, Tomašević – Kosović, Vukčević (72. Šćekić) – Janković (87. Boljević), Ivanić, Jovović – Bećiraj. Trenér: Ljubia Tumbaković.
Jakob Kehlet – Heine Sørensen, Christian Brixen (všichni DEN)
Stadion Pod Goricom, Podgorica
Litva
Šetkus – Lasickas (62. Šernas), Leimonas (46. Borovskis), Klimavičius, Vaitkūnas – Verbickas (46. Kuklys), Žulpa – Slivka, Vorobjovas, Novikovas – Černych (C). Trenér: Edgaras Jankauskas.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:15.
Je dobojováno a Černá Hora si připisuje tři body do tabulky. Druhý poločas už nepřinesl tak akční fotbal jako před přestávkou, nicméně i tak nebylo v některých chvílích daleko od gólu. Domácí Simić trefil po rohu hlavou pouze tyč a na druhé straně tečoval Šernas střelu z pravé strany. Skóre se však neměnilo a tak se domácí mohou radovat z výhry 2:0. Černá Hora je po dvou zápasech v čele skupiny se čtyřmi body, Litva je poslední a čeká na své první body i vstřelený gól.
90+5'
90+5'
Rána z takřka třiceti metrů skončila přesně v místech, kde stál Petković, tomu stačilo jen nastavit náruč.
90+4'
Tak ještě jeden přímý kop pro Litvu, to vše po zákroku na Černycha. Petković si staví bytelnou zeď.
90+3'
Litva se snaží dát alespoň snižující gól, ovšem bez úspěchu. Centr z levého křídla odkopl Kopitović.
90+2'
Rozhodčí si vyměnil s domácím Kosovićem několik názorů na faul, karta se ale neudělovala. Domácí pouze rozehrávali přímý kop.
90+1'
Na trávníku si po osobním souboji chvíli poležel hostující Vorobjovas, už ale vyskočil na nohy a snaží se bolest rozběhat.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89'
Bećiraj už mířil lépe, Šetkus zasáhl a uchránil tak svůj tým od třetí pohromy v síti.
88'
A Boljević se ihned zapojil do útočné činnosti, drobná nepřesnost ale znamenala konec nadějné akce.
87'
Je to tu, Marka Jankoviće nahradil Aleksandar Boljević.
87'
Chystá se poslední střídání na domácí straně, dolů půjde Janković.
86'
Tak ne, nízký centr dolétl sotva k první tyči, zde byl pak obranou Černé Hory odkopnut do bezpečí.
85'
Možná to ale hostům vyjde nyní, po rohovém kopu z levé strany.
84'
Už to vypadá, že Černá Hora svůj náskok v poklidu udrží, soupeře vůbec nepouští na dostřel.
83'
Stojković opět na zemi, ten už toho dnes také hodně schytal... Přímý kop pro Černou Horu.
82'
Šetkus má další úspěšný zákrok, vrhl se po poměrně prudké střele ze střední vzdálenosti. Jak autor, tak i gólman si zasloužili potlesk tribun.
81'
Litva míří dopředu, do své akce vstoupí dlouhým nákopem od Šetkusovy branky.
80'
Trenér Černé Hory nechce nic riskovat a tak jde Stefan Savić dolů. Místo něj bude hrát Boris Kopitović.
79'
Savić sedí na trávníku a nevypadá to, že by se mu chtělo pokračovat. Vypadá to na zdravotní problémy.
79'
Modestas Vorobjovas zachytil unikajícího Jankoviće a za toto zcela evidentní držení dostal zaslouženou žlutou kartu.
78'
Přitvrdilo se a to dost. Rozhodčí tak má docela dost práce.
76'
Stojković už míří k dalšímu ošetření mimo hrací plochu a protahuje si pravou stranu trupu. Vypadá to na nepříjemnou ránu do žeber.
75'
Domácí Stojković schytal od Vaitkūnase ve vzdušném souboji tvrdý štulec a nyní leží na trávníku. Ihned k němu pospíchají týmový lékař i masér.
74'
Zápas nyní ztratil trochu ze svého tempa, pryč jsou šance na obou stranách, sledujeme spíše boj.
72'
Domácí střídají, končí Nikola Vukčević, nastupuje Aleksandar Šćekić.
70'
Šetkus zkrotil centr z levé strany a vůbec neztrácel čas s rozehráním.
69'
Černá Hora v tuto chvíli nikam nepospíchá, nemá ani potřebu. Hru musí tvořit hosté a ti se k tomu zatím nemohou vůbec dostat.
68'
Měli jsme krátkou pauzičku, která byla vyplněna ošetřením jednoho z domácích hráčů, již je ale vše v pořádku a hra může pokračovat.
66'
Šernas se hned zapojil do útoku, ve vápně tečoval Černychovu střelu a donutil jít Petkoviće na zem. Ten tak předvedl další pohotový zákrok na brankové čáře.
64'
Z něj už neudeřilo, Litva se pro tuto chvíli osvobodila a dostala hru mimo vlastní šestnáctku.
63'
Z velké dálky vypálil domácí Jovović, přesto měl Šetkus velké potíž jeho skákavou střelu zkrotit. Vyrazil ji na rohový kop.
62'
Je to tady, dohrál Justas Lasickas, místo něj se představí Darvydas Šernas.
61'
Litva chystá poslední střídání, čeká se na přerušení hry.
59'
Po centru od rohového praporku se nahoru vyšplhal Simić a jeho hlavička skončila na levé tyči Šetkusovy branky. Domácí byli blizoučko třetímu gólu!
58'
Na druhé straně si prostor pro střelu našel Janković, jeden z obránců jeho ránu srazil na rohový kop.
56'
Novikovasovi se podařilo schovat svou střelu za obránce a Petković musel rychle na zem. Zatím to byl jeho nejtěžší zákrok tohoto utkání.
54'
Za nafilmovaný pád dostal žlutou kartu hostující Justas Lasickas, verdiktu sudího se hodně diví.
53'
Jenže Novikovasovi centr vůbec nevyšel, obrana Černé Hory bez potíží odvrátila.
52'
Egidijus Vaitkūnas navíc dostal žlutou kartu.
52'
Další souboj mezi Stojkovićem a Vaitkūnasem, nyní si rozhodčí nedovolený zákrok našel. Litva bude mít přímý kop z levé strany.
52'
O chviličku později se do kontaktu dostali Bećiraj a Klimavičius, nyní se pískalo proti Litvě.
51'
V pokutovém území se do souboje dostali domácí Stojković a hostující Novikovas. Ten i upadl, vymodlení si penalty mu ale nevyšlo. Pokračovalo se ve hře.
50'
Domácí Bećiraj míří k ošetření za pomezní čáru, schytal trochu nepříjemný úder do obličeje, hra pokračuje míčem rozhodčího.
49'
Litva měla našlápnuto k poměrně rychlému kontru, vše pokazila nepovedená přihrávka na levou stranu.
47'
Standardka se rozehrávala i na druhé straně, tam bylo vše ukončeno po odpískání nedovoleného zákroku uvnitř šestnáctky.
46'
Hosté zahájili druhou půli rohovým kopem, nebylo to ale nic, co by muselo Petkoviće vyděsit.
46'
Litva udělala do druhé půle dvě změny, skončili Povilas Leimonas a Ovidijus Verbickas, nastoupili Valdemar Borovskis a Mantas Kuklys.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Máme za sebou první poločas a zápas mají o mnoho lépe rozehrán domácí fotbalisté. Ti nejprve neproměnili dvě velice slušné akce, když Jankovićovu tvrdou ránu a Bećirajovu hlavičku zblízka vyrazil skvělý Šetkus, pak ale dvakrát udeřili. Ve 34. proměnil Stefan Savić penaltu za Leimonasovu ruku a o dvě minuty později se po centru prosadil i Marko Janković. Litva toho předvedla pramálo a zatím zcela po zásluze prohrává. Stav je 2:0 a pokud hosté nechtějí odjet s prázdnou, budou muset po pauze ukázat o mnoho lepší výkon.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Litevským fotbalistům to teď vůbec nejde, prakticky jen běhají za míčem a za hráči soupeře.
42'
Nyní se Tomašević změnil v nabíhajícího hráče, rychlost ale trochu přehnal a nechal se zachytit v ofsajdové pozici.
41'
Tomašević nenašel odvahu nacentrovat před vápno Litvy, raději přihrál dozadu a hra se tak na chvíli vrátila před Petkoviće.
39'
Po delší době se Litva podívala na útočnou polovinu, jenže tento výpad trval pouze malou chvíli. Autem už jde dopředu domácí tým.
38'
Za faul na Klimavičiuse dostal žlutou kartu domácí Marko Janković.
37'
A jak vidno, tak Černá Hora nemá dost a opět se tlačí před pokutové území soupeře.
36'
Černá Hora právě vstřelila branku!
No tak to je pro Litvu ledová sprcha. Po chybné rozehrávce vznikl rychlý kontr, Tomašević našel zleva na zadní tyči nabíhajícího MARKA JANKOVIĆE a ten z voleje zakončil do Šetkusova protipohybu – 2:0.
34'
A je to 1:0! Míč si na penaltový puntík postavil STEFAN SAVIĆ a i když si Šetkus vybral správnou stranu, tak na prudkou ránu nedosáhl!
33'
Penalta pro Černou Horu! Rozhodčí si všiml, že Jovovićův centr z levé strany zastavil Leimonas rukou a neváhal ani okamžik. Domácí mají velkou šanci otevřít skóre.
32'
Zatím asi nejblíže gólu byl Bećiraj, ten si nyní naběhl na centr z pravé strany a hlavičkoval z bezprostřední blízkosti. K jeho smůle ale přímo do míst, kde stál Šetkus.
30'
Domácím to nevyšlo ani po rohovém kopu, Vukčević taktéž nebyl přesný.
28'
Hledal SImiće, jeho přihrávce scházelo více přesnosti... Míč skončil mimo hrací plochu, Litva může začít budovat protiakci.
28'
A zase přímý kop pro Černou Horu, Janković se už chystá k centru na zadní tyč.
26'
Přechod do útoku byl domácím přerušen pomezním sudím, Bećiraj přijímal přihrávku v ofsajdovém postavení.
25'
Novikovas předvedl docela tvrdý skluz, tohle se ovšem obešlo bez karetního trestu.
24'
Přihrávka na Bećiraje byla až příliš prudká, domácí útočník jej stíhal marně.
23'
Litevští fotbalisté se alespoň na chvíli osvobodili, už se ale bude hra opět stěhovat k Šetkusovi.
21'
Tomašević byl na hranici pokutového území sražen k zemi, rozhodčí ale celou situaci sledoval z bezprostřední blízkosti a ukázal, že se má pokračovat ve hře.
20'
Pěknou ránu z pravé strany předvedl domácí Janković, Šetkus ale střelu z úhlu zvládl vyrazit.
19'
Černá Hora začíná trochu přidávat na tempu, poslední minuty se hrají převážně poblíž vápna hostů.
17'
Agresivní centr litevská obrana odvrátila, domácí budou pokračovat autovým vhazováním.
16'
Přímý kop tentokrát pro domácí, takový zkrácený roh z levé strany rozehraje Janković.
15'
Litva zůstala v útoku a po přihrávce z levé strany pálil z první Slivka. Moc mu to ale nesedlo, míč skončil několik metrů vedle Petkovićovy branky.
14'
Následný přímý kop rozehrál Novikovas, pouze ale k prvním bránícím hráčům Černé Hory.
14'
Přechod Litvy byl zastaven faulem na Slivku, žlutou kartou byl za něj potrestán Nikola Vukčević.
12'
Domácí vhazují na útočné polovině, míč má v rukou Tomašević, čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
10'
Litva podnikla rychlý přechod do útoku, vše skončilo ještě před vápnem po nepřesném centru.
9'
Ivanićův centr z pravé strany přistál přesně u Šetkuse, ten ihned rozehrál na spoluhráče v pohybu.
8'
Domácím se sice podařilo dostat míč do sítě soupeře, jenže vše bylo zbytečné, neboť ještě před zakončením se pískal útočný faul ve výskoku.
7'
Po Vorobjovasově zákroku na Stojkoviće tu je přímý kop pro Černou Horu, u míče je nachystán Janković.
6'
Zatím je to hodně opatrný zápas, oba týmy si dávají velký pozor na chybu.
5'
Zleva vystřelil hostující Lasickas, byl to ale spíše pouze propagační pokus, Petković neměl žádný problém zasáhnout.
4'
Šetkus je u míče, nemá ale zatím komu rozehrát.
3'
Nevyšel ani další útočný výpad domácích, nyní byl ale aspoň k vidění pokus o centr před Šetkuse.
2'
Dlouhý nákop mířil na Simiće, míč mu ale odskočil a skončil v zámezí. Litva vhazuje.
1'

Černá Hora: Petković – Stojković, Savić (C), Simić, Tomašević – Kosović, Vukčević – Janković, Ivanić, Jovović – Bećiraj. Trenér: Ljubia Tumbaković.
Náhradníci: Mijatović, Ljuljanović – Kopitović, Radunović, Haksabanovic, Hočko, Šćekić, Savićević, Zorić, Boljević.

Litva: Šetkus – Lasickas, Leimonas, Klimavičius, Vaitkūnas – Verbickas, Žulpa – Slivka, Vorobjovas, Novikovas – Černych (C). Trenér: Edgaras Jankauskas.
Náhradníci: Zubas, Bartkus – Jankauskas, Borovskis, Paulius, Baravykas, Slavickas, Šernas, Kazlauskas, Januševskij, Kuklys.

Rozhodčí: Jakob Kehlet – Heine Sørensen, Christian Brixen (všichni DEN).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, na řadě jsou národní hymny.
Zápas uvidí Stadion Pod Goricom a výkop je naplánován na 20:45. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Litva

Hostům vstup do této nové soutěže nevyšel a do dnešního duelu půjdou s porážkou v zádech. Litva hrála doma proti Srbsku a tento zápas rozhodla jediná branka, kterou svou proměněnou penaltou zařídil Dušan Tadić. Skupina tak pro litevské fotbalisty není rozehrána zrovna ideálně a tudíž se dnes pokusí o bodový export. Jednoduché to ale rozhodně nebude...
Černá Hora

Domácí ve svém prvním utkání Ligy národů hráli v Rumunsku a na půdě favorita uhráli cennou remízu 0:0, když závěr utkání museli odehrát v oslabení po vyloučení Stefana Mugoši. Dnes budou chtít na tento výsledek navázat a před svými bouřlivými fanoušky si připsat výhru a tři body do tabulky.
Dobrý večer u fotbalové Ligy národů. Společně se podíváme na duel Ligy C, skupiny 4, ve kterém se střetnou Černá Hora a Litva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.