Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Finsko - 18. listopadu 2018   20:45

Maďarsko
Maďarsko
29' Szalai  • 37' Á. Nagy
2:0
(2:0)
Finsko
Finsko
Maďarsko
Gulácsi – Baráth (52. Lang), Orban, Kádár (46. Vinícius), Korhut (54. Holender) – Lovrencsics, Kleinheisler, A. Nagy, Kalmár, Dzsudzsák (C) – Szalai
Vinčić – Klančnik, Kovačič (všichni Slovinsko)
Groupama Arena (Budapešť)
Finsko
Joronen – Granlund (46. Toivio), Arajuuri (C), Väisänen, Uronen – Lod, Kamara, Lam (60. Kauko), Taylor (74. Forsell) – Tuominen, Pukki

On-line přenos končí. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.
Konečná tabulka

1. Finsko – 12 bodů (5:3)
2. Maďarsko – 10 bodů (9:6)
3. Řecko – 9 bodů (4:5)
4. Estonsko – 4 body (4:8)
Finská reprezentace, která před tímto utkáním měla jistý postup do Ligy B, zakončila své účinkování ve skupině porážkou na půdě Maďarska. To se díky senzačnímu vítězství Estonska v souběžně hraném zápase v Řecku posunulo na konečné druhé místo.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:16.
90+4'
90+3'
Domácí fotbalisté už se dotýkají vítězství.
90+2'
Rozehrávka nakrátko úspěch neslavila. Následný kontr zakončil Forsell (Finsko) střelou mimo.
90+1'
Příjemnější práce čeká Maďary, právě oni totiž budou mít možnost rozehrát rohový kop.
90'
Po časomíře pokukující hráči už vědí, že budou muset odpracovat ještě čtyři minuty.
88'
To byla lahůdka. Joronen (Finsko) si smlsl na Kleinheislerově střele z uctivé vzdálenosti.
86'
Au, Robin Lod (Finsko) se svezl po nohách Ádáma Nagyho. Nešetrný a hlavně zdraví ohrožující skluz musí být po zásluze potrestán.
85'
Jejda! Finský gólman vyrobil při rozehrávce hrubku, kterou se honem chystal potrestat Dzsudzsák. Naštěstí pro bránící se tým byl u lajdácky kopnutého míče dříve obránce.
83'
Zmírnit ho chtěl Uronen (Finsko), jenomže to nedokázal. Sklapla nad ním totiž ofsajdová past.
81'
Maďarský reprezentační celek drží dvougólový náskok i deset minut před koncem řádné hrací doby.
80'
Szalai (Maďarsko) vypálil. Co na to Joronen? Skoro nic. Jenom se díval, jak rána letí kolem jeho branky.
78'
Zsolt Kalmár (Maďarsko) měl na zádech pověšeného Toivia. Sudí v tom rozpoznal faul. Faulovanému hráči ale přímý kop nestačil a pro hříšníka se dožadoval karetního potrestání. K vlastní smůle tak vehementně, že kartu nakonec obdržel on sám.
76'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
75'
Ádám Lang (Maďarsko) se nechtěl nechat ukolíbat u postranní čáry kličkujícím Uronenem, a proto ho podrazil. Trestem je žlutá karta.
74'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Robert Taylor, přichází Petteri Forsell.
73'
Hosté roztáhli hru doleva, kde operuje Uronen. Ten jako by už neměl dostatečné množství sil.
71'
Dvacet minut před závěrečným hvizdem sledujeme nezáživnou pasáž hry. Snad se to co nejdříve změní.
70'
I proto neměli domácí žádné problémy vytlačit je zpátky ke středovému kruhu.
69'
Finové jsou v útočné fázi bezradní.
67'
Kleinheisler (Maďarsko) u půlící čáry přišel o míč a při snaze o jeho opětovný zisk se provinil faulem.
66'
A střeleckou příležitost si vytvořilo Maďarsko. Konkrétně Holender, tomu ovšem pokus moc nesedl, takže pro Joronena to byla snadná kořist.
64'
Nyní se týmy v držení balonu střídají.
62'
Pukki (Finsko) se rozčiluje! Zdá se mu, že za zákrok na jeho osobu u okraje šestnáctky měla být nařízena penalta. Rozhodčí to ale viděl jinak.
61'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
60'
Tak Thomas Lam (Finsko) přeci jen není schopen pokračovat, zraněného parťáka vystřídal Joni Kauko.
59'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného, takže finský reprezentační celek už je kompletní.
58'
Lam (Finsko) v doprovodu týmových zdravotníků odkulhal za postranní čáru a nechává se ošetřit.
57'
To vypadá na zranění nohy. Ve vzdušném souboji ho utrpěl Lam (Finsko). Asi špatný dopad.
56'
Pukki (Finsko) pak při brejku uvízl v ofsajdu.
55'
Maďarsko se ubránilo rohovému kopu a totéž se dá konstatovat o jeho soupeři.
54'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Mihály Korhut, přichází Filip Holender.
52'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Botond Baráth, přichází Ádám Lang.
51'
Hosté kopali roh. Tuominen dostal míč na přední tyč a v obležení protivníků ho netrefil čistě.
49'
Od svého minulého zákroku si Joronen (Finsko) ještě ani nestihl pořádně nedpočinout a už musel zasahovat znova. Tentokrát proti Lovrencsicsovi.
48'
První střelu druhé půle má na svědomí Dzsudzsák. Maďarský hráč střílel na Joronena ze střední distance.
46'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Albin Granlund, přichází Joona Toivio.
46'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Tamás Kádár, přichází Paulo Vinícius.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na hřiště Groupama Areny.
Oproti předchozím zápasům je dnes finská obrana děravá jako cedník. A protože varování v podobě několika méně nebezpečných střel z úvodu zápasu si nevzala k srdci, v dalším průběhu poločasu se jí to zákonitě vymstilo. Poprvé ve 29. (Ádám Szalai) a podruhé ve 37. minutě (Ádám Nagy).
45+1'
45'
Nastavená doba hry? Jedna minutka.
43'
Pukki vnikl do šestnáctky a po kontaktu se soupeřem upadl. Penalta? Nikoliv. Obránce při odkopu totiž nejdříve zasáhl balon a až poté finského hráče.
42'
Přiznám se, že jsem nepostřehl za co. Každopádně Botond Baráth (Maďarsko) dostal žlutou kartu.
40'
Finům se nedaří zpomalit roztržité tempo hry.
37'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Je to 2:0! Náskok svého týmu zdvojnásobil ÁDÁM NAGY, který se rozutíkal k hranici velkého čtverce a odtamtud vypustil ránu letící několik decimetrů nad zemí. Přestože si Joronen na míč sáhl, zabránit v cestě do sítě mu nedokázal.
36'
Ou, Szalai (Maďarsko) absolvoval ostrý střet a s bolestivou grimasou v obličeji se nechal ošetřit.
34'
Lovrencsics (Maďarsko) pak spáchal útočný faul.
33'
Dzsudzsák (Maďarsko) při dalším tažení svého klubu nedokázal prorazit tentokrát pevnou obranu.
31'
29'
Domácí přežili dvě šance a pak sami udeřili! Kalmár při zpočátku svižné souhře stopnul patou míč pro ÁDÁMA SZALAIE, který měl uvnitř pokutového území volný výhled na bránu. Situaci mohl zachránit už jenom Joronen, ten však očekával střelu na opačnou stranu.
28'
Maďaři se snaží tvořit kombinační souhrou, a to za dozoru rozehrávku napadajících Finů.
26'
Oproti uplynulým minutám se hra uklidnila.
23'
Domácí se nenechali zahanbit a rovněž oni zahrozili. Škoda pro ně, že Dzsudzsák z dálky minul terč.
21'
Tři minuty po své první příležitosti si Pukki (Finsko) vytvořil další šanci. Po průnikové přihrávce ukázal obráncům záda a z úhlu vyhodil balon do Gulácsiho nastaveného koše.
19'
K zakončení došlo také po nařízeném rohu, Väisänen (Finsko) prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
18'
Hosté se otrkali a hned z toho vznikla šance! Poté, co Pukki nakráčel do pravé části vápna, protáhl Gulácsiho střelou na bližší tyč.
17'
První karetní trest. Albin Granlund (Finsko) stáhl k zemi rychlostně vybaveného Kalmára.
16'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
14'
Tu středem hřiště neúspěšně vedl Ádám Nagy. Maďarští reprezentanti musejí nazpátek.
13'
Právě díky zocelení svých obranných řad může Maďarsko podniknout nějakou další rozumnou akci.
12'
Finové ho chtěli prostrčit skrz soupeřovu defenzivu, tam ovšem nebyla ani ta nejmenší dírka.
11'
Lovrencsics fauloval Taylora přímo před zraky rozhodčího a ten věnoval balon finským fotbalistům.
9'
Čtvrtý střelecký pokus během necelých deseti minut. Vypracoval si ho Kalmár (Maďarsko), když z levého rohu vápna mířil dva metry od vzdálenější tyčky.
8'
Po gólmanově výkopu se hra přesunula doprostřed hřiště, kde probíhají usilovné bitvy o míč.
7'
Maďaři zůstali na útočné polovině a nízkým centrem tentokrát konečně rozchytali Joronena.
5'
Domácí ekipa vstoupila do zápasu velmi aktivně a soupeři to znovu dala pocítit. Pěkný pokus kapitána Dzsudzsáka zbrzdil bránící Arajuuri.
4'
Zatím si musejí dávat pozor, protože čelili standardní situaci. Do odvráceného pasu se opřel Kleinheisler (Maďarsko), ale střela mu vůbec nesedla.
2'
To hosté začali poněkud chladněji, nejspíš se rozehřejou až v průběhu následujících minut.
1'
Maďarští fotbalisté se okamžitě začali zastřelovat. Konkrétně Kalmár, který si naskočil na centr zprava. Vyprodukovaný oblouček byl příliš vysoký.
1'
V Budapešti už také zazněly národní hymny. Groupama Arena je připravena na úvodní výkop.
Domácí nastoupili v červených dresech, zatímco hosté na sebe oblékli modré komplety.
Slovinští rozhodčí v čele se Slavkem Vinčićem oficiálně přivedli reprezentanty na hřiště.

Maďarsko: Gulácsi – Baráth, Orban, Kádár, Korhut – Lovrencsics, Kleinheisler, A. Nagy, Kalmár, Dzsudzsák (C) – Szalai
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Lang, Kovács, Böde, Varga, Holender, Holman, Vinícius, D. Nagy, Gazdag

Finsko: Joronen – Granlund, Arajuuri (C), Väisänen, Uronen – Lod, Kamara, Lam, Taylor – Tuominen, Pukki
Náhradníci: Hradecky, Jaakkola – Toivio, Markkanen, Kauko, Soiri, Jensen, Halsti, Pirinen, Forsell, Saksela

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič (všichni Slovinsko).
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Ligy národů mezi Maďarskem a Finskem.
Finsko

Na opačné straně se nachází tým, který si předčasně vybojoval postup do ligy B. Finsko vládne tabulce se dvanácti body a během posledního kola už ho nikdo nemůže předběhnout. Seveřané se hned čtyřikrát radoval z vítězství. Jediná ztráta bodů přišla v posledním zápase, kdy Finsko nestačilo na Řecko, které se tak přiblížilo na rozdíl tří bodů. Finsko se opírá o fungující obranu, ta inkasovala pouze jedinkrát.
Maďarsko

Fotbalisté Maďarska se po pěti odehraných zápasech nacházejí na třetí pozici, nasbírat dokázali sedm bodů. Čeká je poslední skupinové utkání, na postup už dosáhnout nemůžou. Body svěřenci italkého kouče Rossiho ztratili ve třech případech. Hned v prvním zápase nestačili na Finsko, lídrovi skupiny podlehli nejtěsnějším možným rozdílem. Další a zároveň poslední porážka přišla v souboji proti Řecku, které shodně zvítězilo poměrem 1:0. Doposud jediná remíza se uskutečnila v souboji s Estonskem, tento duel nabídl hned šest branek a konečný výsledek 3:3.
Hezký večer všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu závěrečná vystoupení v základních skupinách a my budeme společně sledovat to mezi Maďarskem a Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.