Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Srbsko - 14. října 2018   15:00

Rumunsko
Tatarusanu – Manea, Tamas, Sapunaru (C), Tosca – Baluta, Marin – Maxim (71. Rotariu), Stanciu, Dragus (45+3. Nedelcearu) – Tucudean (80. Keseru)
Blom – van de Ven, Schaap (všichni Nizozemsko)
Arena Națională (Bukurešť)
Srbsko
Rajković – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić (77. Miletić) – Lukić, Maksimović – Gaćinović (63. Milinković-Savić), Tadić (C), Radonjić – Mitrović

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 0:3. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 4:9.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou, což se určitě nečekalo. Srbové hráli více než poločas v početní výhodě, nicméně i přesto se jim nepodařilo vstřelit kýženou branku. Své by o tom mohl povědět hostující Mitrović, který snad čtyřikrát pořádně protáhl domácího brankáře. Rumunsko se ve druhém poločase soustředilo na dobrou obranu, ojedinělé protiútoky nebyly nebezpečné, Rajković se tak ve své svatyni spíše jen nudil.
90+3'
90+2'
Stanciu vybojoval další aut, jeho celek se postupně přibližuje k opačnému pokutovému území. Srbům se nedaří dostat k balónu.
90+1'
Domácí vybojovali autové vhazování na útočné polovině, Rumunsko s rozehrávkou nikam nespěchá.
90'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (Srbsko).
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Rumunsko by se nejraději vidělo v šatně, hosté se dostávají k závěrečnému náporu.
88'
Vzduchem to v dnešním utkání prostě nejde. Tadićovi se ani tentokráte nepovedlo najít nikoho ze spoluhráčů, domácí obraně se navíc povedla ofsajdová past.
87'
Tentokráte to centrem z levé strany zkoušel Radonjić, který trefil pouze kopačku protihráče, od které se míč snesl za brankovou čáru.
83'
I tentokráte se k míči postavil Tadić, který to zkoušel cvičeným signálem. Na přední tyči ale zasáhl Keseru, následovat bude ale další rohový kop.
82'
Na zadní tyči se ještě dostal k míči Mitrović, který ho vracel do ohně. Tam bezpečně zasáhl Maksimović, který ho raději odpálil za cenu rohového kopu.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Fanoušci netrpělivě čekají na úvodní branku, Srbové stále nemohou najít recept na obranu soupeře.
80'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Tucudean, přichází Claudiu Keseru.
80'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Mitrović (Srbsko).
79'
Maksimović to zkoušel nabídkou pod sebe, jenomže do dráhy letu míče se postavil Manea, který tak trochu prapodivně založil rychlou protiakci.
78'
Milenković dokázal založit akci svého celku, která ale byla příliš pomalá. Domácí obrana se stačila vrátit, následně v šestnáctce zasáhl Sapunaru.
77'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Milan Rodić, přichází Nemanja Miletić.
76'
Rozehrávky se ujal zkušený Tadić, který na rozehrávku musel chvíli čekat. Nakonec se jeho centr stal snadnou kořistí obránce Sapunarua.
75'
Mitrović si ani tentokráte nepřišel na domácího brankáře, který jeho hlavičku vyrazil nad branku. Srbsko ještě bude zahrávat rohový kop.
74'
Po pravém křídle se pustil do útoku Manea, který zkoušel najít nevýrazného Tucudeana. Ten si ale v souboji s Veljkovićem pomohl nedovoleným zákrokem.
73'
Průnikovou nabídkou to nyní zkoušel střídající Milinković-Savić, který použil až moc razance. Naběhnuvší Radonjić se tak k míči vůbec nedostal.
72'
Do konce zápasu zbývá něco málo dvacet minut, na úvodní branku stále čekáme. Srbové pochopitelně mají územní převahu, kterou zatím nevyužili.
71'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Maxim, přichází Dorin Rotariu.
70'
Žlutou kartu dostává Razvan Marin (Rumunsko).
70'
Mitrović se dostal k dalšímu zakončení, tentokráte se s míčem otočil kolem Nedelcearua, nicméně poté ho opět vychytal domácí brankář.
69'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Srbsko, pozorný Tatarusanu si ale v poklidu doběhl pro balón. Domácí brankář si dává s rozehrávkou hodně načas.
68'
Tím dalším, kdo si pomohl faulem, byl hostující kapitán Tadić, jenž pro změnu fauloval Maxima. Rumunsko to zkusilo rychlou rozehrávkou, která ale nevyšla.
67'
Jenomže opět nevyšla přechodová fáze, Tucudean se za míčem ani nepohnul. Rajković na nic nečekal a okamžitě rozehrál do strany.
66'
Rumunsko se po delší době podívalo na opačnou polovinu. Stanciu totiž vybojoval standardku z vlastní poloviny, kterou obstaral Sapunaru.
65'
Žlutou kartu dostává Milan Rodić (Srbsko).
64'
Právě Tatarusanu se ujal dalšího odkopu od své svatyně, tentokráte na levém křídle hledal Maxima, který se pro změnu srazil s Milenkovićem.
63'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Sergej Milinković-Savić.
62'
Na hrací plochu nakonec přispěchal lékařský personál, který si vzal domácího brankáře do péči. Nakonec to nevypadá na nic vážného.
61'
Rukavina posílal do malého vápna hodně nebezpečný centr, který nadělal Tatarusanovi velké starosti. Následně ho ještě nešťastně zasáhl Mitrović.
60'
Hrací předmět se už ocitl za brankovou čárou, Rajković tak bude vykopávat od své svatyně. Vypadá to, že si vybere urostlého Tucudeana.
59'
Na opačné straně hodně podivně zasáhl brankář Rajković, jenž zřejmě zasáhl rukou mimo pokutové území. Hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře.
58'
Kostrbatá akce hostů přeci jenom přinesla zakončení, které obstaral Radonjić, jenž trefil pouze dobře postaveného protihráče, kterým byl Stanciu.
57'
Obrannou povinnosti si nyní splnil Baluta, který odrazil další atak v podání Rodiće. Další autové vhazování pro Srbsko, které ale nikam nespěchá.
56'
Maksimović to zkusil individuálně, nicméně před šestnáctkou narazil na Marina. Následně se Rumunsko osvobodilo dalekonosným odkopem.
55'
Rodić neodhadl dráhu letu míče, posléze v souboji jeden na jednoho nevybojoval autové vhazování. Toho se pro změnu ujme domácí Manea.
54'
Nyní si Tadić počkal na náběh od Rukavinu, na kterého ale nedokázal prohodit míč. Naopak nedovolený zákrok vybojoval domácí Maxim.
53'
Srbsko se dokonce dostalo k rohovému kopu, který ale dopadl naprosto totožně. I tentokráte se dostala k padajícímu míči obrana soupeře.
52'
Kapitán Tadić na dlouhou nohu dokázal v pokutovém území najít Mitroviće, který se dostal k hlavičce. Ta ale směřovala zhruba dva metry vedle.
51'
Stanciu nyní mohl vyrazit po pravém křídle, to by mu ale muselo vyjít zpracování míče. O autové vhazování se okamžitě postaral Rodić.
50'
Lukić poslal hodně prudkou přihrávku na Veljkoviće, který měl se zpracováním neposedného míče velké problémy. Nakonec mu pomohl Rodić.
49'
Srbsko rozehrávalo standardní situaci z levé strany. K míči se postavil Tadić, jehož nadýchanou nabídku dokázal odklidit Sapunaru.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to Gaćinović zkoušel kolmicí za obranu, kam si nabíhal Mitrović. Přihrávka byla prudká, skončila až u brankáře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám žádnou branku nenabídl. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, ve které byli nebezpečnější hráči Srbska, kteří ale neproměnili žádnou vyloženou šanci. Rumunsko neodehrálo špatný poločas, avšak to skřípalo ve finální fázi. Srbové se tak pokoušeli hrozit z rychlých protiútoků, které měli co do sebe. Navíc se ke konci poločasu děly věci. Tamas šel do souboje s Gaćinovićem vysokou nohou, hlavní sudí nařídil pokutový kop, navíc domácímu obránci dal přímou červenou kartu. Tadić ale penaltu trestuhodně zahodil, stav tak zůstává bezbrankový.
45+4'
45+3'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Denis Mihai Dragus, přichází Ionut Nedelcearu.
45+3'
Žlutou kartu dostává Alexandru Maxim (Rumunsko).
45+3'
Poslední minuty nabízí opravdu zajímavé momenty. Navíc se předvedli opět fanoušci, kteří použili další z mnoha pyrotechnik.
45+2'
To jsou věci! K exekuci pokutového kopu se postavil Tadić, který ale úplně minul branku. Tatarusanu se míče vůbec nedotkl, domácí fanoušci jsou ve varu.
45+1'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
45'
Gaćinović se ještě povaluje na hrací ploše, na nic vážného to ale nevypadá. Pokutový kop zůstává v platnosti, hosté můžou jít do vedení.
44'
Je tu pokutový kop pro Srbsko, navíc červenou kartu vyfasoval domácí Tamas, jenž zasáhl jednoho z protihráčů kopačkou do hlavy.
43'
Tamas rozehrál na volného Maxima, který zkoušel patičkou uvolnit Maneu. Chytré řešení, které ale přečetl pozorný obránce Rodić. Aut pro Rumunsko.
42'
Tadić zůstal ležet na hrací ploše, což zřejmě uniklo hlavnímu sudímu, který přerušil hru až po kratší prodlevě. Nakonec se nebude ani žlutit.
40'
Srbové se dostali do další šance! Radonjić přihrával pod sebe na Gaćinoviće, který zakončoval ve skluzu. Jeho zakončení ale směřovalo vedle brány.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Napadající Gaćinović přistrčil Manaue, Rumunsko rozehrálo standardku narychlo, což nebylo dobré řešení. Včas totiž zakročil hostující Maksimović.
37'
Nakonec to střelecky zkoušel Dragus, který si navedl míč na pravačku a poté o metr minul branku. Nakonec to bylo s tečí jednoho z protihráčů.
36'
Nakonec to Tamasovi nevyšlo dle představ, neboť dalekonosným pasem nenašel Draguse. Srbsko ale celkem rychle přišlo o kulatý nesmysl.
35'
Nyní sledujeme celkem poklidnou pasáž tohoto zápasu. Domácí obrana si nyní prohrává s míčem, Srbové se snaží napadat rozehrávku.
34'
I další akce šla přes Stanciua, jehož přízemní nabídka našla pouze kopačku protihráče. Rychlý kontr Srbska skončil na nepřesné přihrávce.
33'
Stanciu to zkusil ke středu hrací plochy, jenomže míč nedostal přes Radonjiće. Jako poslední se dotkl balónu právě hráč pražské Sparty.
32'
Tak nakonec úplně jinak, Mitrović totiž v hlavičkovém souboji fauloval protihráče, rozruch před brankou tak byl naprosto zbytečný.
31'
Na zemi skončil domácí Tosca, toho si ale hlavní sudí vůbec nevšiml. Srbové tak pokračovali ve hře, nicméně Tatarusanu vychytal Mitroviće.
30'
Ano, bylo tomu skutečně tak. Marin to zkoušel táhlou střelou ke vzdálenější tyči, kam se vrhl také brankář Rajković, jenž vyrazil míč do zámezí.
29'
Nyní si Rumunsko vybojovalo standardní situace ze zajímavé vzdálenosti od branky. K míči se již staví Marin, který to zřejmě zkusí přímo na bránu.
24'
Ten se ale zrovna dvakrát nepovedl, následně se ještě Mitrović dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, sudí ale nechává pokračovat ve hře.
23'
Do pokutového území posílal centrovaný balón Rodić, který ale nenašel kýženého adresáta. To vadit nemusí, hosté budou zahrávat rohový kop.
22'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut, na úvodní branku stále čekáme. O něco nebezpečnější jsou Srbové, jenž si přichystali úvodní šanci.
21'
Tím dalším, kdo se ocitl v ofsajdovém postavení, byl hostující Lukić. Samotné rozehrávky se ujal Tatarusanu, jenž odkopl míč na druhou stranu.
20'
Obrovská šance Srbska! Mitrović se dostal až do pokutového území, kde jeho křižná střela skončila těsně vedle vzdálenější konstrukce.
19'
Nyní se Mitrović dostával do zajímavé šance, avšak v době přihrávky se nacházel v ofsajdu. Toho si pochopitelně všiml pomezní rozhodčí, který měl hodně citlivé oko.
18'
Lukić se na hranici šestnáctky pokoušel najít Mitroviće, který byl vzorně ubráněn protihráčem. Rumunsko ale nedokázalo vyvézt míč do bezpečí.
17'
Tentokráte si drobným faulem provinil domácí Tosca, který se za svůj předchozí čin omluvil. Srbové se dostávají k souvislejšímu držení míče.
16'
Stanciu nyní vybojoval standardní situaci, kterou také sám rozehrál. Jednalo se o přenesení hry k levé postranní čáře, kde číhal Tosca.
15'
Stanciu rozehrával nakrátko na Maxima, který to ihned zkoušel centrem ke vzdálenější tyči. Míč ale přeletěl kompletně všechny, včetně obránce Tamase.
14'
Tosca se nakonec dokázal dostat až do šestnáctky, kde jeho střílenou nabídku srazil Rukavina. Také Rumunsko si vyzkouší úvodní rohový kop.
13'
Stanciu dlouho hledal vhodného adresáta, až to nakonec zkusil přímo na bránu. Slabé zakončení levačkou nepřekvapilo pozorného Rajkoviće.
12'
Nyní se Rukavina ujal autového vhazování z blízkosti rohového praporku. Jeho nabídka směřovala na Lukiće, který raději přihrál až na Veljkoviće.
11'
Aktivní Radonjić se protáhl kolem smečky protihráčů, jenomže poté chyběla špetka přesnosti. Rukavina se k polovysokému centru vůbec nedostal.
10'
Vzorně se vrátil Stanciu, která navíc přečetl manévr od Radonjiće. Srbsko se dostalo k autovému vhazování, které obstaral obránce Rodić.
9'
Ve středu hrací plochy dobře zasáhl Baluta, který okamžitě hledal Tucudeana, který byl od míče odstaven v rámci pravidel, což se ale domácím nelíbí.
8'
Radonjićovi se nyní nepodařilo vrátit balón na kopačku Rodićovi, přihrávka směřovala vedle kopačky, autového vhazování se nyní ujme Manea.
7'
Stanciu se pustil do souboje jeden na jednoho, nicméně mnohem důraznější byl Maksimović. Srbové podnikají útok po pravém křídle.
6'
Přenesení hry mělo na pravé straně najít Maxima, který se nakonec k míči vůbec nedostal. Poprvé se ke kulatému nesmyslu dostal brankář Rajković.
5'
Tadić konečně mohl obstarat rohový kop, který ale nebyl zrovna povedený. Centr odvrátil jeden z protihráčů, vypadá to na obránce Sapunarua.
4'
Fanoušci předvedli první dnešní peklo, neboť za bránu hodili několik dýmovnic. Chvíli se hrát nebude, na rozehrávku rohu se stále čeká.
3'
Tosca se snažil zachytit míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Budeme sledovat úvodní rohový kop, který z pravé strany obstará Tadić.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Rumunsko: Tatarusanu – Manea, Tamas, Sapunaru (C), Tosca – Baluta, Marin – Maxim, Stanciu, Dragus – Tucudean
Náhradníci: Nita, Pantilimon – Bancu, Benzar, Keseru, Mitrita, Nedelcearu, Rotariu, Stoian, Tanase

Srbsko: Rajković – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić – Lukić, Maksimović – Gačinović, Tadić (C), Radonjić – Mitrović
Náhradníci: Jovanović, Dmitrović – Jovičić, Kostić, Miletić, Milinković-Savić, Prijović, Spajić, Vuković, Živković

Rozhodčí: Blom – van de Ven, Schaap (všichni Nizozemsko).
Srbsko

Jak už bylo řečeno, Srbové se v tuto chvíli nacházejí na první pozici, náskok na druhé Rumunsko činí pouze dva body. Srbové logicky ještě neucítili hořkost porážky, doposud ztratili body pouze v jediném zápase. Srbové si v prvním utkání poradili s domácí Litvou, přičemž se o jedinou branku tohoto zápasu postaral Tadić, jenž proměnil pokutový kop. Druhé utkání nám nabídlo dělbu bodů, první vzájemný zápas mezi Rumunskem a Srbskem totiž skončil nerozhodným výsledkem, Srbové v něm ale dvakrát vedli. Důležité vítězství přišlo v posledním zápase, domácí Černá Hora nakonec inkasovala dvakrát, o obě branky se postaral ve formě hrající Mitrović.
Rumunsko

Fotbalisté Rumunska patří k favoritům své skupiny, po třech odehraných zápasech se nacházejí na průběžné druhé pozici. Rumunsko doposud nasbíralo pět bodů, právě na vedoucí Srbsko ztrácí pouhé dva body. Domácí celek dnešního utkání v prvním zápase remizoval s Černou Horou výsledkem 0:0, nerozhodný výsledek se uskutečnil také v prvním souboji proti Srbsku. Srbové sice dvakrát vedli, nakonec ale soupeř srovnal na konečných 2:2. Doposud jediné vítězství Rumunska přišlo v utkání proti Litvě, o osudu utkání rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení rumunský Maxim, jenž vykřesal svému celku plný počet bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Rumunskem a Srbskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.