Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Albánie : Litva - 7. září 2020   20:45

Albánie
Albánie
0:1
(0:0)
Litva
Litva
51' D. Kazlauskas
Albánie
Strakoša – Hysaj (C), Djimsiti, Dermaku, Mihaj – Laci, Gjasula (60. Uzuni), Abraši – Sadiku, Manaj, Traši (60. Roši, 75. Broja).
Sergij Bojko – Volodimir Volodin, Andrij Skripka (vš. Ukrajina)
Air Albania, Tirana
Litva
Švedkauskas – Vaitkūnas, Palionis, Girdvainis, Mikoliūnas (C) – Dapkus, Šimkus – Lasickas (60. G. Sirgėdas), Vorobjovas, D. Kazlauskas (74. Verbickas) – Laukžemis (78. Romanovskij).

S konstatováním, že Litva díky brance Donatase Kazlauskase z 51. minuty vítězí na hřišti Albánie a dává tak zapomenout na nevydařený první zápas doma proti Kazachstánu, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 1-0.
Zápas je u konce. Po poměrně nevýrazném prvním poločasu, ze kterého vyčnívaly jen dva výborné zákroky domácího brankáře Strakoši proti střelám Kazlauskase, začali druhou půlku lépe domácí. Ti asi dostali o poločasu řádný kartáč. Jenže jak už to tak bývá, jako první se z branky radovali Litevští. Po rohu nevyšla domácím malá domů, Donatas Kazlauskas byl rychleji u míče než gólman a i když jeho střelu do volné brány málem skluzem vytáhl vracející se a chybující Hysaj, nakonec se hosté mohli radovat a šlo o jediný gólový moment v zápasu. O pár minut později totiž Švedkauskas v brance Litvy skvostně zasáhl proti přímému volnému kopu Manaje a po zbytek utkání se domácí do souvislejšího tlaku ani do šancí nedostali. Navíc v závěru přišli po druhé žluté kartě o svého kapitána Elseida Hysaje.
90+5'
90+4'
Pokus o další dlouhý nákop Albánců končí řádnou nepřesností. Je čím dál jasnější, že každý tým ve skupině bude mít po dvou kolech tři body.
90+3'
Albánci se stále nemohou dostat k pokutovému území soupeře, natož ke střele.
90+2'
A naopak dlouhý nákop Abrašiho z pravé strany si bezpečně stáhl do rukavic Švedkauskas. Co dnes měl, to chytil.
90+1'
Domácí se po delším čase dostávají na půlku soupeře, ale jejich akce měla jepičí život. Nyní už budou hrát hosté na dlouhé odkopy, což se také stalo.
90'
Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty.
89'
Až nyní po tom, co se stejný hráč dostal ke střele zpoza velkého vápna. Po zblokované ráně však přišel zákrok domácího brankáře.
88'
Přímý volný kop po červené kartě rozehrál Sirgedas, jenž je nyní hodně vidět. Jeho centr ale neznamenal pro Strakošu nebezpečí.
87'
Elseid Hysaj má zřejmě v oblibě žluté karty na konci poločasu. Jednu dostal na konci první půle, druhou nyní po tom, co jasně rozhodil Vorobjovase při útočné akci. Druhá žlutá, červená, další zápas v Lize národů kapitán Albánie stojí.
86'
Tohle byla krásná akce Ovidijuse Verbickase. Budiž mu k dobru, že byl nyní snad dvakrát faulován, ale ani jednou nespadl a pokračoval ve hře. Tím se dostal až do velkého vápna domácích a obrana hráčů v červeném rázem pořádně hořela, což jsem před malou chvílí říkal. Ale co hořela, tohle byl fajr! Verbickas proto stihl přihrát volnému Sirgedasovi, jehož střelu zblokoval MIhaj na roh.
85'
Mikoliünas si dovolil na Reye Manaje – který měl před chvílí na noze vyrovnání – kličku doleva a to neměl dělat. Následovalo sražení a faul domácího hráče.
84'
Nejenže Litevští hrají velice dobře v obraně, ale ještě vystrkují růžky na druhé straně hřiště. Což je způsobeno i tím, že Albánci hodně otevřeli svojí hru. A něco mi říká, že by to v jejich obraně mohlo hořet.
82'
Odražený míč se před velkým čtvercem Albánie dostal k Domantasi Šimkusovi. Obvykle to bývá, že rána z první končí buď protrženou sítí nebo tím, že balon přeletí tribunu – což by znamenalo pro děti v Tiraně za stadionem zřejmě Vánoce už v září, tedy druhý získaný míč během minuty. Ale občas se stane i věc třetí, tedy že je rána zblokována. Což se také díky Dermakuovi stalo a gólman Strakoša mu asi na dálku děkuje.
80'
Gratas Sirgédas přijal pětadvacet metrů od vápna dobrou přihrávku. Opřel se do míče z první a to bylo vše, co ukázal, jelikož na tuhle ránu by byla malá i branka na ragby. Děti za stadionem Air Albania budou mít radost ze získání cenného kulatého artefaktu, taková věc se neválí na ulici v Tiraně každý den.
78'
Ten se hned při první útočné akci dostal do miniaturní ofsajdové pozice. Nedovolené postavení si nepohlídal asi o čtyřicet centimetrů. Pochvalme nyní bystrý zrak ukrajinského asistenta sudího Volodimira Volodina.
78'
Karolis Laukžemis vybojoval míč a to je poslední, čím se dnes ukáže. Střídá a přepouští místo Danielu Romanovskému.
77'
To se nepovedlo a navíc Laukžemis zbytečně fauloval Dermakua. Útočný nedovolený zákrok a hloupá ztráta míče.
77'
A Albánie podnikla rychlý protiútok. Nyní se domácí snaží roztáhnout zformovanou obranu hráčů ve žlutém před jejich brankou.
77'
Dermaku poslal jen malou domů na brankáře Strakošu, který měl trošku problém s tím, komu rozehrát, ale nakonec pro domácí vše dobře dopadlo.
75'
Střídá i Albánie. Na posledních zhruba 18 minut jde ze hřiště Odise Roši, kterého jakožto záložníka nahradí forvard Armando Broja.
74'
Donatas Kazlauskas střídá a na plac pouští Ovidijuse Verbickase.
74'
Hysaj při souboji o míč u velkého čtverce hrál naprosto jasně rukou. Což je pro něj škoda, jelikož v opačném případě mohla být pískána hra vysokou nohou v podání Vaitkünase, která přišla před handballem kapitána domácích.
72'
A pokud dnešní zápas opravdu skončí výhrou Litvy, budou mít všechny týmy v tabulce tři body za výhru a porážku ve dvou zápasech.
71'
Tři stejné průběžné výsledky nyní ukazuje Liga národů UEFA. Nizozemsko doma prohrává s Itálií 0:1 a stejným výsledkem hraje i Izrael se Slovenskem.
70'
Za tohle bych asi udělil žlutou kartu. Při domácím autu stál Laukžemis asi třicet centimetrů od házejícího hráče a bránil mu tak ve hře. Nakonec se to ale stejně Laukžemisovi vymstilo, protože při odkopu Djimsitiho zajel do beka domácích ukázkovým šlapákem.
67'
Domácí nyní svírají svého soupeře pod pořádnými kleštěmi. Po levé straně sprintoval Hysaj, jenž nacentroval do vápna a obrana hostí jen s velkými obtížemi odvrátila míč na aut.
66'
K rozehrávce se postavil Rey Manaj, který vystřelil vskutku skvěle. Míč šel do pravé šibenice, kam ale na poslední chvíli nastavil ruku Tomas Švedkauskas a ten tak ukazuje, že není v S.S. Laziu pro nic za nic! Krásně vytěsnil míč na roh.
64'
Po centrovaném míči Rošiho se balon dostal na vápno pro Sadikua, který přihrával na penaltový puntík pro spoluhráče. Dobrý zákrok skluzem předvedl kapitán Mikoliünas. K vyraženému míči se dostal Laci, jehož tvrdá rána byla sražena Modestasem Vorobjovasem prvně na roh. Ale protože Vorobjovas použil při svém zákroku ruku, je z toho pro něj žlutá a přímý volný kop Albánců z dvaceti metrů!
63'
Osmělil se také Egidijus Vaitkünas, což je například pro slovanské hlasatele hodně těžké jméno. Jeho rána z třiceti metrů prošla vedle branky Strakoši.
60'
Střídání také v týmu hostí. Dnes dobře hrající Justas Lasickas míří z placu, možná i pod vlivem žluté karty, a nahradí ho Gratas Sirgédas.
60'
Dvojí střídání v mančaftu hostí. Lorenc Traši dohrál a místo záložníka míří na plac také středopolař Odise Roši. Ze hřiště je stažen také záložník Klaus Gjasula a útok domácích podpoří Myrto Uzuni.
59'
Nyní už to byla vyšší dívčí, byť tedy Šveudkauskas zasahovat nemusel. Po rychlé akci Albánců se Armando Sadiku napřáhl ke střele a jeho svižný projektil mířil kousek nad horní tyčku. Nevím, jestli Šveudkauskas jen kontroloval míč, avšak mířit domácí forvard o metr níže, asi by se gólman Litvy zapotil.
57'
Sedmapadesátá minuta, konečně první zákrok hostujícího gólmana. I když střela Kastriota Dermakua byla pro Tomase Šveudkauskase snadným soustem.
56'
Tady bych řekl, že v tom byl Justas Lasickas trošku nevinně. Šel naproti míči, u kterého byl dříve a pouze roztáhl ruce, jak kdyby se napřahoval sekerou ke štípání dříví. Jenže si do něj naběhl Amir Abraši a inkasoval malý políček do obličeje. Sudí ukazuje hráči hostí žlutou kartu, byť si troufám ze své osmnáctileté zkušenosti jako sudí tvrdit, že Lasickas nevěděl zhola nic o tom, že má někoho za sebou.
54'
Ani další roh Albánie, tentokrát z levé strany, nebyl úspěšný.
52'
Domácí hned chtěli odpovědět rohovým kopem, když střela Sadikua z nulového úhlu byla zblokována. To se jim ale nepovedlo.
51'
Litva právě vstřelila branku!
Domácí hráči krátce po svém rohu inkasují. Donatas Kazlauskas vystihl špatnou malou domů v podání Elseida Hysaje, která nebyla ani přesná a ani razantní. DONATAS KAZLAUSKAS tak měl k míči o dva metry blíže než hodně vyběhnutý gólman Strakoša. Toho si obhodil a rychle mířil vstříc volné brance. I když ani jeho zakončení nebylo razantní, nakonec vracející se Hysaj nedokázal ve skluzu zabránit míči v cestě do branky. Bez asistence.
50'
Na druhé straně zahraje roh pro domácí barvy Lorenc Traši.
49'
Lasickas prošel středem hřiště až do střelecké pozice, poté však přihrávkou napravo až zbytečně moc zahnal Girdvainise, jehož střela byla poté zblokována.
47'
Domácí asi dostali o přestávce trošku vyčiněno, neboť do druhé půlky řádně vlétly. Z levé strany se dostal do velkého vápna Laci a přízemním centrem posílal míč před branku. To je pro gólmana vždy nepříjemné, protože neví, kdo míč získá. Ten ale prošel mimo velký čtverec.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:50.
Prvních 45 minut je u konce. Domácí se přece jen snaží více kombinovat, ale k vážnější akci a ke střelecké pozici se za první půlku nedostali. Naopak když hosté mohli, dvakrát zahrozili a dvakrát z toho byl výborný zákrok Tomase Strakoši. Gólman Lazia nejprve výborně zneškodnil střelu Kazlauskase z desáté minuty a sedm minut před koncem konečky prstů zlikvidoval i další umístěnou ránu stejného plejera.
Červené karty: 0-0.
45+4'
45+3'
Dvě horké hlavy v podání Hysaje a Kazlauskase. Kapitán domácích Elseid Hysaj na půli hřiště stínoval svého soupeře a připravil ho o míč. Donatas Kazlauskas to neustál a ke svému soupeři něco pronesl. Ten do něj naopak trošku strčil. Eskapádu jak od dvou malých kluků na pískovišti oceňuje sudí, jak se sluší a patří. Žlutá na každé straně.
45+2'
Čím je tedy první poločas protkán, na rozdíl od branek, jsou fauly. Jedním dalším takovým připravil Laukžemis své spoluhráče o možnost zaútočení. Zbytečný faul na útočné polovině po ztrátě míče.
45'
V prvním poločase budou nastaveny tři minuty, přece jen viděli jsme jedno větší a jedno menší ošetřování.
45'
Ihned po tom, jak Laci po nepříjemném úderu opět otevřel pořádně oči, vidí od sudího Sergije Bojka kartonek žluté barvy za taktický faul.
44'
Další prodleva po tom, co se střetli dva hráči s číslem 14. Justas Lasickas za hosty šel do protiútoku, když se potkal s Qazimem Lacim. Samozřejmě se jednalo o faul domácího hráče, ovšem to nyní není až tak podstatné, protože oba hráči se poté nešťastně trefili hlavou.
44'
Djimsiti rychle rozehrál, přenesl míč na druhou stranu útočné poloviny a nakonec je z toho roh Albánie.
44'
Po taktickém faulu na půlce hřiště od Dapkuse budou domácí u míče.
42'
Hráči ve žlutém nedokázali využít špatného odkopu domácího gólmana Strakoši a postupnými přihrávkami přešli od pozice velkého čtverce až na půlku.
39'
Jenže přímý volný kop hostí byl rozehrán hodně hanebně, tohle se Lasickasovi nepovedlo. Domácí se snadno ubránili.
39'
Jen co se domácí ubránili rohu, přichází na jejich půli hřiště další faul, nyní v podání Abrašiho.
38'
Lasickas na vápně hezky našel Donatase Kazlauskase, kterého jen stínoval Klaus Gjasula a dal mu tak možnost vystřelit. Vzpomněl jsem si hned na svého trenéra dorostu pana Kapouna, který nám pořád říkal – střílejte křížem po zemi. Tohle byl ukázkový případ. A protože gólman Strakoša má nejen bystré reflexy, ale zejména dlouhé ruce, dokázal konečky rukavic vytěsnit míč mimo tři tyče. Hned u něj byl ještě připraven útočník Laukžemis, jenž ale na nastalou situaci zareagovat nedokázal. Roh hostů.
38'
Armando Sadiku si nabíhal do vápna na dlouhý míč od kapitána Hysaje, jenž centroval z pravé strany. Tohle nebylo vůbec špatné, nicméně útočník Albánie vystartoval o vteřinku dříve, než by bylo záhodno, a měl k míči o metr dále.
37'
Domácí se z postupného protiútoku "dostali" až ke svému brankáři, kterému zahráli malou domů.
36'
Kazlauskas dokázal u vápna poblíž levé postranní čáry připravit o míč jednoho domácího obránce, kterého zachránil jeho spoluhráč Djimsiti. Ten se obehrát nenechal a ještě si útočníka hostí hezky povodil. Pojď sem – kam jdeš. A následně poslal dlouhý míč dopředu.
36'
Rychle rozehraný aut měl za následek, že se obrana hostí nestihla zformovat. Toho chtěl ihned využít Armando Sadiku, který napřáhl z třiceti metrů, ovšem mířil tak čtyři metry vedle levé tyčky Švedkauskase.
33'
Konečně pořádná akce i na domácí straně. Rey Manaj předvedl při protiútoku z poloviny hřiště zrychlení jako Niki Lauda v dobách největší slávy. Jeho úmysl přihrát na levou stranu pro volného Lorence Trašiho byl velice vhodný, jenže forvard kuvajtského mančaftu Al-Kvadsia SC stoupl na míč a ten se mu zamotal mezi nohami. Hosté vzápětí odkopávají balon do zámezí.
32'
Šimkus posílal dlouhý míč na Kazlauskase, který se svojí dlouhou nohou už už natahoval po balonu. Což by jistě neocenil kapitán Hysaj, který k němu měl dříve. Nakonec forvard hostí svůj úmysl přehodnotil.
30'
Šeď jako v Mordoru. Asi tak by se dala charakterizovat pohlednost prvních třiceti minut zápasu, ze kterých vyčnívá pouze hezká střela Kazlauskase z desáté minuty, kterou Strakoša ještě lépe vytěsnil na roh. Jinak dnes oba týmy servírují bídu s nouzí.
29'
A jen jsem to dořekl, o míč hosté přišli. Ovšem domácí jim ho jako na zlatém podnosu vrátili.
29'
Konečně trošku přesnosti na straně hostí. Hráči ve žlutém úspěšně zvládli napadání tří hráčů soupeře.
28'
"Já jsem soupeře určitě nefauloval", naznačuje typickým gestem s odtaženými rukami záložník Šimkus. Až tohle uvidí na opakovaném zaznamu, nebude se divit rozhodnutí sudího odpískat jeho faul.
25'
Jako by se nyní oba dva týmy předháněly v tom, kdo hůře ztratí míč. Nepřesností je požehnaně, zejména nyní na středovém kruhu.
23'
Litevští ale rychle přišli o míč a domácí kombinují na své polovině hřiště.
22'
Rey Manaj, možná trošku nabuzen předešlou srážkou, nyní vletěl jak utržený vagon do obránce Markuse Palionise, kterého sestřelil na hranici pokutového území. A může být rád, že za menší loket na krku soupeře nevidí žlutou kartu.
21'
Málem jsem si nyní spletl Klause Gjasulu s Darth Vaderem. Tento ofenzívní hráč domácích totiž hraje s ochrannou hlavy nemálo podobné helmě Petra Čecha. A po křížku s jedním z hostí nyní vybojoval svému týmu na půlce faul.
20'
Egidijus Vaitkünas se chopil postupné rozehrávky, jenže místo aby nahrál dopředu, dal míč na malou domů a gólman Švedkauskas přihrával na téměř obsazeného Laukžemise. Je z toho aut na půli, ke kterému Albánie přišla dobrým napadáním.
19'
Po krátkém přerušení se může pokračovat dále. Utkání zatím příliš fotbalové krásy nenabízí.
18'
Tohle asi bolelo. Hlava na hlavu v podání Edvinase Girdvainise, stopera hostí, a domácího forvarda Reye Manaje. Oba nyní zůstávají ležet ve vápně a hra je přerušená ošetřením.
17'
Jako lasička, pokud si trošku pohrajeme s příjmením Justasa Lasickase. Krásně totiž prošel až před velké vápno, ovšem poté mu chyběla při zakončení přesnost.
16'
Zároveň je třeba říct, že situace ve skupině se nám dneska trošku zamotala. Bělorusko totiž vyhrálo 2:1 na půdě Kazachstánu a odčinilo tak úvodní domácí prohru s Albánií, naopak Kazaši nenavázali na vítězství v Litvě. Albánie tak má velkou šanci jít do tříbodového náskoku, pokud doma vyhraje.
15'
Postupná akce se domácím nepodařila, Qazamu Lacimu tentokrát scházela přesnost.
14'
Laci zkusil rozehrát na krátko, ale centr Abrašiho zblokovala obrana hostí.
14'
Rohový kop také pro domácí hráče.
12'
V obraně hostí to nyní poměrně hořelo. Ačkoliv na dva hráče domácích byli čtyři hráči ve žlutém, dokázal Manaj hlavičkovat na Trašiho, který se pouze a jen svojí neobratností připravil o dobrou střeleckou pozici.
11'
Roh už nebyl tak nebezpečný jako před malou chvílí Kazlauskasova střela.
10'
První úspěšný zákrok Tomase Strakoši a dá se říct, že domácí gólman zachránil svůj tým od inkasované branky. Karolis Laukžemis ukázal Kastriotu Dermakuovi, jak získat snadno míč. Což pro beka Albánie není dobrá vizitka. Dále pak přihrál na velké vápno pro Donatase Kazlauskase, který se opřel do míče a Strakoša konečky prstů vytlačil míč na tyč. Poté pumlíč směřoval do zámezí. Roh hostí.
9'
Míč však také prolétl všemi hráči ve vápně a do útoku mohou jít Litevci.
8'
Rey Manaj se na chvíli zjevil zcela nehlídán před velkým vápnem, ale rychle k němu dostoupil obránce a než stačil domácí hráč s číslem 9 vystřelit, byl zablokován. Nakonec je z toho pro Albánii rohový kop.
7'
Justas Lasickas posílal do velkého čtverce poměrně nebezpečný míč, na který ale nedokázal ke štěstí Albánie nikdo dosáhnout.
6'
Další faul, tentokrát se naopak nedovoleně provinil kapitán domácích Elseid Hysaj.
5'
Domácí budou zahrávat přímý volný kop po tom, co byl faulován Manaj, kterého poslal na zem defenzívní záložník Domantas Šimkus. Ale po Mihajově rozehrávce nic vážného nebylo.
4'
Útok Litvy byl nepřesný a končí odkopem od branky Strakoši.
2'
Domácí hráči zatím mají míč více ve své moci, ale bez vážnějšího ohrožení soupeřovy branky. Na to ovšem mají ještě téměř devadesát minut.
1'
Stadionem se linou hymny obou dnešních soupeřů.

Albánie: Strakoša – Hysaj (C), Djimsiti, Dermaku, Mihaj – Laci, Gjasula, Abraši – Sadiku, Manaj, Traši.
Náhradníci: Beriša, Hoxha – Memolla, Çepele, Veseli, Bare, Uzuni, Selahi, Broja, Çekiçi, Balaj, Roši.

Litva: Švedkauskas – Vaitkūnas, Palionis, Girdvainis, Mikoliūnas (C) – Dapkus, Šimkus – Lasickas, Vorobjovas, D. Kazlauskas – Laukžemis.
Náhradníci: Bartkus, Gertmonas – L. Klimavičius, Beneta, Barauskas, Antanavicius, G. Sirgėdas, Romanovskij, Eliošius, Verbickas, Baravykas.

Rozhodčí: Sergij Bojko – Volodimir Volodin, Andrij Skripka (vš. Ukrajina).
Liga národů pokračuje dalšími zápasy v Lize C, kdy se utká Albánie a Litva.
Oba soupeři se spolu naposledy utkali v roce 2013, kdy tehdy zvítězila Albánie poměrem 4:1! Celkově spolu sehrály čtyři vzájemná utkání a bilance je vyrovnaná 2:2.
Albánie zvládla první zápas, když porazila 2:0 Bělorusko. O branky se postaral Cikalleši a Bare.
Dnešní soupeř Albánie, Litva, naopak prohrála první duel s Kazachstánem 2:0.
Oba celky patřily v minulém ročníku do ligy C a v této lize startují i v tomto novém ročníku. Ač měla Litva sestupovat do ligy D, díky novému rozlosování zůstala v lize C.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.