Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Bělorusko - 7. září 2020   16:00

Kazachstán
Kazachstán
62' Ajmbetov
1:2
(0:0)
Bělorusko
Bělorusko
54' Bardačov  (Stasevič) • 86' Lisakovič
Kazachstán
Pokatilov – Alip, Malyj, Maročkin – Sujumbajev, Abiken, Bejsebekov, Vorogovskij – Islamchan (81. Percuch), Ajmbetov (72. Chižničenko), Fedin (64. Kuat).
Krujašvili (Gruzie)
Almaty Ortalyk Stadion (Almaty)
Bělorusko
Hutar – Bardačov, Naumov, Martynovič, Zolotov – Stasevič, Jablonskij, Ebong (85. Chačaturjan), Ňachajčyk (80. Podstrelov) – Skavyš (56. Lisakovič), Drahun.

Já děkuji za pozornost, těším se příště na počtenou, mějte pěkný začátek týdne. Ještě si vás dovolím pozvat na hned několik zápasů, které se hrají od 20:45 a sledovat je můžete u nás.

Albánie – Litva – čas začátku 20:45
Průběžná tabulka Ligy Národů – Liga C – skupina 4.

1. Albánie – 1 zápas, 1 výhra, skóre 2:0, 3 body
2. Bělorusko – 2 zápasy, 1 výhra, 1 prohra, skóre 2:3, 3 body
3. Kazachstán – 2 zápasy, 1 výhra, 1 prohra, skóre 3:2, 3 body
4. Litva – 1 zápas, 1 prohra, skóre 0:2, 0 bodů

Do Ligy B postupuje jen vítěz.
Věc nevídaná. To nevidíte na té nejvyšší úrovni často. Kazaši dostali rozhodující branku po velké chybě, špatně, no spíš mizerně vhozený míč z autu, pro ten si doběhl Lisakovič, prohodil si brankáře a zakončil do prázdné. To byl v podstatě vítězný gól, protože na to domácí mohli reagovat jen stěží. Kazachstán sahal po bodu, nemá žádný.
90+4'
90+4'
Poslední možnost pro Kazachstán. Centr nevyšel a hosté dávají míč pryč. Sudí píská konec!!!
90+4'
Bělorusové už hrají daleko od brány, to je taktika v poslední minutě.
90+3'
Malyj, míč v zámezí.
90+2'
Ofenzivně je to špatně, ten gól byl pro Kazachstán velká rána. Teď se nemůže vůbec dostat do finální fáze.
90+2'
Co nyní? Kazachům míč na kopačkách dlouho nevydržel.
90+1'
Bělorusové ale hrají, co potřebují a nepouštějí Kazachstán do šancí, do příležitostí.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Zolotov a Bělorusové chtějí ještě hodit pod kotel.
89'
Standardka pro Bělorusko. Pro míč si jde gólman Pokatilov a kryje ho v rukavicích.
88'
Žlutou kartu dostává Serhij Malyj (Kazachstán).
86'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je VITALIJ LISAKOVIČ. Domácí vhazovali aut, ale hodili ho příliš nakrátko, tam se zjevil Lisakovič, který si míč vzal, obhodil brankáře a zakončil do prázdné branky. Obrovská minela Kazachstánu. Toho budou litovat, to je bude hodně mrzet.
86'
Bělorusům utekl míč do zámezí a vhazovat bude Kazachstán.
85'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Max Ebong, přichází Andrej Chačaturjan.
85'
Na míči nyní domácí, ale ti se nedostali přes dotěrnou defenzívu.
83'
Vorogovskij centruje na přední tyč, domácí to nezpracovali dobře a byli obráni o kulatý nesmysl.
83'
Perčuch si osahal balón, rohový kop pro Kazachy.
82'
Hra trochu ztratila tempo.
81'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Bauržan Islamchan, přichází Jurij Percuch.
80'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Pavel Ňachajčyk, přichází Dzmitrij Podstrelov.
79'
Domácí se ovšem ubránili a soupeře eliminovali, ovšem Bělorusko jde dopředu znovu. Jsou to neúnavní hráči.
79'
Naumov na středu hřiště, akce v zárodku.
78'
Bardačov, Jablonskij, stále Bělorusové.
78'
Sujumbajev odhlavičkoval dále do hřiště, ale opět hrají hosté.
77'
Kazachstán trestuhodně ztratil míč na středu a byl z toho velmi povedený protiútok, hosté stříleli po zemi a pěkně k tyči, ale balónu minul branku o půl metru.
76'
Hru diktují domácí, ti chtějí vstřelit další branku a brát tak tři body.
74'
Zase dnes aktivní Islamchan, oslovil Sujumbajeva, ten ale zase přestřelil o hodně.
73'
Žlutou kartu dostává Max Ebong (Bělorusko).
72'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Abat Ajmbetov, přichází Sergej Chižničenko.
71'
Staševič skvěle nacentroval, našel spoluhráče, ten ale zaváhal a šanci nevyužil.
71'
Lisakovič zlobil trochu překvapivě po pravé straně, vybojoval roh.
70'
Nachajčuk si navedl míč do strany a zkoušel pálit, byl však příliš v ostrém úhlu. Střela šla nad branku.
69'
Pozor na Bělorusy, kteří běží zase po levé straně, jak je zvykem dnes.
69'
Domácí jakoby otočili klíčkem a nyní jsou lepším týmem.
68'
Islamchan oslovil Sujumbajeva, ten našel dalšího kolegu, který dělal kličku blokujícímu hráči, vystřelit se mu ovšem nepodařilo.
67'
Hosté jdou dopředu a zase hrozí, ale jejich útok byl roztříštěn.
66'
Hra se uklidnila a vstoupila do ní taktika.
65'
Kazachstán se nesložil a místo toho vyrovnal, má asi silnou psychiku.
64'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Maxim Fedin, přichází Islambek Kuat.
62'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Hutor chybuje, Rána zprava asi ze třiceti metrů, Hutor neudržel míč a Ajmbetov ho dorazil do sítě. Autorem branky je ABAT AJMBETOV.
61'
Domácí stále na míči.
61'
Kazachstán musí hrát dopředu a tak kombinuje a chce najít způsob na vstřelení gólu.
59'
Výborná kombinace, krásné přízemní příhry domácích, ukázali, že kombinace jim není cizí, ale finální fázi nezvládli.
57'
Kazachstán málem vyrovnal takzvaným nedopatřením, Hutarovi míč asi zaplaval a on ho nejistě vyrazil do břevna a pak šel míč za branku, nicméně Hutar mohl udělat pěknou minelu, a může být rád, že to domácím nevyšlo.
56'
Kazaši teď pěkně našli cestu až k brance, ale poslední hlavička nevyšla, byla zblokována.
56'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Vitalij Lisakovič.
55'
Bělorusové při chuti, další velká šance, nyní to nevvyšlo.
54'
Autorem branky je MAXIM BARDAČOV. Staševič to prošel nádherně, nadhodil si míč do vzduchu nohou, takový "chip," prošel dále, nacentroval a tem už byl první Bardačov, který hlavou trefil prostor mezi třemi tyčemi. Asistence: Igor Staševič.
53'
Další roh, tentokráte na bližší tyč.
53'
Rohový kop pro Bělorusko, centr, dobře mířený, hlavička, ale nad branku.
51'
Pěkná standardka pro hosty, Staševič to poslal po zemi pod sebe, takže i překvapivě nakrátko, ale střela šla opět hodně nad branku.
50'
Gól Kazachů, avšak z ofsajdu a dokázal to i kamerový systém.
50'
Kazaši centrují velmi pěkně, ale míč odhlavičkován.
49'
Sujumbajev, Islamchan, ten to zkouší opět individuálně, bere to na sebe, ale dnes se mu moc nedaří.
48'
Islamchan výborně individuálně přešel přes hráče, do šance se ale nedostal.
48'
Domácí si to ťukli jako při bagu, ale o míč přišli pár metrů dál.
47'
Staševič a opět důkaz, že Bělorusové jsou více nebezpeční po levé straně.
47'
Jablonskij nestihl míč letící na něj.
46'
Rozehrává Naumov.
46'
Faul na Bělorusy.
46'
Prodloužení hlavičkou do útoku, ale míč mají zase hosté.
46'
Kazachstán rozehrál.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:00.
Ze začátku byli aktivnější domácí, ke konci zase hosté, vyrovnaný duel tak rozhodne až druhá půle. Remíza je blízko. Kazaši mají však ambice postoupit do Ligy B, takže chtějí tři body, to budou muset tedy zabrat. Dá družina MIchala Bílka alespoň branku? Nebo se jí dočkáme na druhé straně? Jsme zvědavý, jestli nějaká branka vůbec padne, zatím létají střely hodně nepřesně, vysoko, mimo, pryč.
45+1'
45+1'
Příliš mimo, příliš vysoko, Bělorusko zkoušelo pálit, střela úplně odletěla. Být tam sedačky, šlo to do desáté řady.
45+1'
Bardačova přihrávka nepatřila do kategorie úspěšných.
45'
Nastaví se jedna minuta.
45'
V posledních minutách Bělorusové aktivnější.
45'
Na překonání defenzívy Kazachstánu je to moc pomalé, chce to nějaké překvapení.
44'
Bělorusové to dnes hrají hodně přes levou stranu, přes Jablonského a Staševiče.
43'
Další faul, tentokrát z kategorie taktických. Kazachstánci nechtěli pustit soupeře do přečíslení.
42'
Dragun faulován, rozehrají hosté.
42'
Hosté ukazují, že tu dnes mají na body, to však musí zpřesnit zakončení.
41'
Kontr zastaven soupeřem.
41'
Dlouhý aut Bělorusů, ti stále na míči, avšak už Kazaši a ti jdou do kontru.
39'
Žlutou kartu dostává Gafuržan Sujumbajev (Kazachstán).
39'
Islamchan si chtěl vymodlit faul, ale u rozhodčího mu to neprošlo.
38'
Staševičův pokus špatně zahraný.
37'
Malyj jasně fauloval hostujícího hráče. Standardka pro Bělorusy.
36'
Nebezpečí se rodí na pravém křídle, Bělorusko šlo do konfrontace, bohužel pro ně neuspělo.
35'
Totálně marný centr běloruského reprezentanta.
34'
Dragun centroval, avšak centr přeletěl všechny přítomné.
33'
Pokatilov hodně otálí s rozehrou, aby nenahněval sudího, to by mohl dostat kartu.
32'
Jablonského rána úplně mimo, měl si víc dovolit a jít blíže k pokutovému území.
31'
Kazaši kombinovali nepřesně a Bělorusové běží rychle dopředu, brejk nevyužili.
30'
Pokus Draguna, málo nebezpečný, do náruče Pokatilova.
28'
Fedin kroutil centrem balón do pokutového území, to ale přeletěl, avšak KAzaši ještě hráli v útoku, ke střele to nevedlo.
28'
Roh pro hosty, rozehraný nakrátko, ale bez nebezpečí.
27'
Zmařená rozehrávka Pokatilova. Bělorusové z toho mohou těžit, ale nepodařilo se jim to využít nebo zužitkovat.
26'
Faul Islamchana na hráče hostů v rohu útočné poloviny Kazachů.
25'
Maročkin zkoušel průnikovou přihrávku, ta byla zneutralizována velmi rychle a pohotově.
24'
Nyní se snaží obranu soupeře překvapit Bělorusové. To se jim moc nedaří.
23'
Ajmbetov unikal do protiútoku, avšak beci mu míč ustřelili.
22'
Ebongova nádherná rána, ta se proletěla, perfektně mířená, perfektní razance, ale Pokatilov vyrazil na roh.
21'
Teď je to spíše boj než fotbal, je to trochu tvrdé.
20'
Jablonskij napřáhl těsně za šestnáctkou, branku minul o dost.
20'
Opět zvládnutá defenzíva domácích.
19'
Fedin uniká obraně, Bejsebekov pálil z hranice vápna, branku ovšem přestřelil, ale ne o tolik.
18'
Dobrý centr Bělorusů, ale obránce Kazachů výtečně a duchapřítomně odvrátil.
17'
Co nyní hosté? Jablonskij musí však dozadu, nemá kudy, spoluhráči jsou zatlačeni hluboko do defenzívy až k brankáři.
16'
Další hodně nepřesná střela domácích. Létá to všude, jen ne do brány.
16'
Fedin hledal uličku na spoluhráče, nevyšlo to.
16'
Větší kombinační vyspělost ukazují hráči Kazachtánu.
14'
To byl nevybíravý faul Bejsebekova a zasloužený žlutý kartónek.
14'
Žlutou kartu dostává Abzal Bejsebekov (Kazachstán).
14'
Dlouhý centr, pokus překonat defenzívu a hlavně zálohu soupeře nákopem přes ní. Kazaši se ubránili.
12'
Krásně to udělal Islamchan, ukázal pěkné vedení míče a dynamiku.
11'
Pokatilov musel vytáhnout z vitríny svůj lepší zákrok, jelikož Zolotov pálil levou nohou.
10'
V záběru kamer náš trenér Michal Bílek, bývalý reprezentační kouč Česka, zatrénoval si třeba i ve Spartě.
10'
Střela domácích, úplně vedle, snad od 20 metrů.
9'
Kazachstánci táhnou balón po pravém křídle.
9'
Bělorusové reklamovali faul, sudí mlčí, hrají Kazaši.
8'
Jablonskij zachránil situaci a nenechal jít soupeře do tvořícího se brejku.
8'
Hosté v držení míče a Bardačov vymýšlí cesty do zakončení, to se zatím nepříliš daří.
6'
Islamchan centruje přes šířku a Sujumbujev pálí z první, ale branku netrefuje.
6'
Jenže první náznak šance měli právě Bělorusové.
6'
Kazachstán chce dostát roli favorita.
5'
Jablonskij, Bardačov, Naumov a hosté stále na míči.
5'
A už kombinují domácí, teď i vzduchem.
4'
Ajmbetov hlavičkoval po pěkném centru vedle.
4'
Domácí ukazují, že dnes chtějí Bělorusko jednoznačně porazit.
4'
Dobrý zákrok obrany Kazachů.
3'
Bělorusové stále na míči, mají výsadu vést míč déle než soupeř.
2'
Islamchan utíkal do brejku, ale cestu do vápna nenašel.
1'
Aut pro hosty.
1'
První rozehrávku od stoperů mají na starost Bělorusové.
1'
Hosté rozehráli.
1'
Teď si poslechneme hymny obou mančaftů, tedy států.
Do zápasu zbývá chvilka. Hráči jsou již na trávníku.

Kazachstán: Pokatilov – Alip, Malyj, Maročkin – Sujumbajev, Abiken, Bejsebekov, Vorogovskij – Islamchan, Ajmbetov, Fedin.
Náhradníci: Nepohodov, Ustimenko – Bystrov, Dosmagambetov, Jerlanov, Kerimžanov, Chižničenko, Kuat, Percuch, Zajnutdinov.

Bělorusko: Hutar – Bardačov, Naumov, Martynovič, Zolotov – Stasevič, Jablonskij, Ebong, Ňachajčyk – Skavyš, Drahun.
Náhradníci: S. Ignatovič, Chatkevič – Bachar, Chačaturjan, Kovaljov, Ljahčylin, Lisakovič, Podstrelov, Sačywka, Seljava, Švjacov, Juzepčuck..

Rozhodčí: Krujašvili (Gruzie)
BĚLORUSKO

První zápas odehrálo doma s Albánií a nestačilo na ní, prohrálo 0:2. Za Albánii stříleli branky Cikalleshi a Bare. Překvapí Bělorusko ve venkovním duelu proti Kazachstánu? Ještě dodejme, že právě tento postsovětský stát (Kazachstán) koučuje český trenér Michal Bílek.
KAZACHSTÁN

Má za sebou jediný duel, kde narazil na Litvu, která hrála na svém hřišti, přesto Kazaši brali výhru 2:0. O góly se postarali Zajnutdinov a Kuat. Utkání se hrálo bez diváků, kvůli světové pandemii koronaviru.
Dobrý den, vítám vás u komentování zápasu Ligy Národů – Ligy C, skupina 4, mezi Kazachstánem a Běloruskem. Utkání začíná v 16 hodin, pojďte se zabavit ještě než začne náš zápas se Skotskem. Já se těším, co nám tyto týmy předvedou, snad to bude ofenzivní podívaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.