Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Kosovo - 14. října 2020   20:45

Řecko
Vlachodimos – Chatzidiakos (85. Lampropoulos), Svarnas, Tzavellas, D. Giannoulis – Kourbelis, Zeca (63. Bouchalakis) – Limnios (73. Pelkas), Bakasetas (C) (73. Fortunis), Mantalos (63. Fountas) – Pavlidis.
Reinshreiber R
Olympic Stadium of Athens "Spiros Louis"
Kosovo
Muric (C) – Vojvoda, Drešević, Aliti, Paqarada – Lošaj (34. Raškaj), Šala – Kastrati, Celina (63. Hasani), Hadergjonaj – Kololli.
Bekaj, Ujkani – Hasani, Muslija, Nuhiu, Rašani, Raškaj.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek večera!
Dnešní utkání nakonec končí nerozhodně 0:0. Domácí dnes byli aktivnějším celkem po celý zápas, vypracovali si několik tutových šancí, ale skvěle chytajícího Muriče se jim nepodařilo překonat. Kosovo hrozilo pouze z protiútoku, které často končily nezakončeny, a proto si dnes týmy rozdělí body.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 1:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 11:14.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Florent Hasani (Kosovo).
90+5'
Žlutou kartu dostává Andreas Bouchalakis (Řecko).
90+4'
Natavený čas se blíží do konce, mezi hráči nyní vznikla potyčka, takže rozhodčí ještě bude rozdávat žluté karty.
90+3'
Tam si poradili domácí beci, kteří viděli balón před sebou a neměli tak těžkou práci. Řecko se dostane do jednoho z posledních útoků v tomto zápase.
90+3'
Nyní mohou hrát i hosté, kteří rozehrávají po faulu z půlící čáry. Volí dlouhý nákop před Vlachodimose.
90+2'
Řecko se dostalo k pozemnímu centr, ve vápně z první zakončoval Pavlidis, ale jeho střela skončila někde na tribuně za brankou, patřila mezi ty méně přesné.
90'
Zdravotníci tedy podruhé v krátké době v akci, rozhodčí v druhém poločase nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89'
Řekové opět ve vápně, ale ani tentokrát míč neprorvali mezi tři tyče. Hostující obránci opět skvěle blokovali. Znovu tu zůstává jeden z hráčů Kosova na trávníku, tentokrát však ve středu pole.
88'
Jeden z hráčů tam dokonce schytal ránu do hlavy, takže je nyní ošetřován, hra je na malou chvíli pozastavena.
87'
Po sraženém centru se domácí dostali k několika střelám ve vápně Kosova, mířili však pouze do zalezlých obránců, kteří obětavě blokují střely.
86'
Řecko má posledních pár minut na to, aby vstřelilo branku. Je tomu tedy značněji blíže než soupeř, který už spíše odpočítává poslední minuty zápasu a spokojí se s bodem.
85'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Pantelis Chatzidiakos, přichází Vasilis Lampropoulos.
85'
Tentokrát jejich útočnou snahu zastavuje ofsajd, u lavičky Řecka se chystá střídání.
84'
Řekové se dostali k centru z levé strany, po kterým museli zasahovat hostující obránci, kteří vše zvládli. Domácí ale v aktivitě nepolevují.
82'
Míč se vznesl ve vápně Řecka, kde zasáhl Vlachodimos, který míč bez problémů vyboxoval, protože nebyl vůbec atakován.
81'
Po nedovoleném zákroku zůstává na zemi ležet Hadergjonaj, hosté se dostanou ke standardní situaci z velké dálky.
78'
Kosovo se dostalo do série velkých šancí. Při jedné musel jeden z domácích obránců dokonce zasahovat na brankové čáře.
77'
Proti centr zasahoval Murič, ale neměl těžkou práci, protože mu balón přistál přesně v jeho náruči.
76'
Kosovští se dostali téměř za polovinu hrací plochy a už ztrácí balón. Řeko teď drtivě určiuje tempo hry.
75'
V druhé šestnácte stejná situace. Hru zastavuje hlavní arbitr, protože si všiml postavení mimo hru.
74'
Kosovo se dostalo do vápna Řecka, kde po přihrávce skrz šestnáctku přerušila hru píšťalka. Signalizováno bylo ofsajdové postavení jednoho z útočících.
73'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Dimitris Pelkas.
73'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tasos Bakasetas, přichází Kostas Fortunis.
72'
Řecku se daří s balónem vepředu, dokonce se nyní dostalo do zakončení, které skončilo vedle levé tyče z pohledu gólmana Muriče.
71'
Ti dokonce šli do přečíslení 3 na 2, ale nedokázali situaci vyřešit ideálně, ztratili balón, takže se opět ke střele vůbec nedostali.
70'
Centr žádnou šanci nepřinesl, mířil pouze na hlavu připravených Řeků, a následně ven z vápna, kde ihned čekali další domácí hráči.
69'
Kosovo se dostane k rozehrávce od rohového praporku. Hosté centrovali z hloubi pole z pravé strany, míč ve vápně poslal hlavou za vlastní bránu jeden ze stoperů.
68'
Murič se po delší době dostal k balónu, když vykopával od své branky. Našel ale pouze Řeky, kteří získávají míč zpět do své držení.
67'
Nadále s míčem hrají Řekové, drží ho však v tuto chvíli pouze na vlastní půli, takže se neblíží k ohrožení kosovské branky.
66'
Řečtí fotbalisté opět volí kombinaci, která zatím nikam nevede. Hostům nezbývá nic jiného, než pouze bránit a snažit se eliminovat útoky domácích.
65'
Bouchalakis se dostal na pravou stranu, odkud se snažil přihrát do vápna, tam však nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů, takže našel pouze připravené beky Kosova.
64'
Kosovo se dostalo s míčem dopředu, ale následně ho ztrácí. Balón putuje k brankáři Vlachodimosovi.
63'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Florent Hasani.
63'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Taxiarchis Fountas.
63'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Zeca, přichází Andreas Bouchalakis.
62'
Žlutou kartu dostává Florent Hadergjonaj (Kosovo).
61'
Řecko se dostane k rohovému kopu, ještě před tím však musí jeden z domácích hráčů pomoct rozhodčímu se nějakým problém s černou páskou na ruce.
60'
Řekové opět nebezpeční ve vápně hostů. Tvrdá přihrávka, která mířil před Muriče nadělala hostujícím velké problémy, které nakonec s dávkou štěstí zvládli.
59'
Zeca mohl vsítit první branku v utkání, když se k němu po několika odrazech ve vápně Kosova přikutálel balón. Řecký záložník však nastřelil pouze prvního obránce před sebou.
58'
U míče Řekové, kteří zase rozjíždějí jejich klasickou rychlou kombinaci nebezpečně blízko k brance Kosova.
57'
Asi šesté autové vhazování v řadě nyní uvidíme. Tentokrát opět pošlou míč zpět do hry od postranní čáry hosté.
56'
Míč se dostal pouze na druhou stranu, opět aut pro Kosovo z téměř stejné pozice na druhé polovině.
55'
Řecko se po ztrátě Kosova dostalo k dlouhém nákopu, míč končí v zámezí. Vhazovat z poloviny trávníku budou hráči Kosova.
54'
Kosovo se po delší době dostává na delší dobu k míči. Hosté si vyměňují kulatý nesmysl na vlastní polovině.
53'
Protiútok na druhé straně končí úspěšným zákrokem jednoho z domácích beků. Kosovo se dostalo do šance po pravé křídle, ale útočící hráč nepřihrával ideálně.
52'
Kosovětí mají skvěle rozebrané všechny hráče, pro domácí je tedy těžké dostat se nějakým způsobem blíže k brance, Řekové pouze kombinují před velkým vápnem.
51'
Řecko opakuje hru z první poloviny. Domácí skvěle kombinují před šestnáctkou Kosova, ale mají problém se dostat do koncovky.
49'
Další útok Kosova je zastaven hlavním rozhodčím, ten píská útočný faul ve vápně. Takže zakončení hlavou nad branku se nebude počítat do statistik.
48'
Domácí měli menší problémy při napadání Kosova, ale Řekové to nakonec zvládli. Dokonce mohli ještě postupovat dopředu, ale míč končí opět u Vlachodimose.
47'
Standardní situace přinese Kosvou nakonec jen rohový kop. Po centru z hloubi pole totiž jeden z domácích obránců hlavičkou zasáhl a poslal míč za vlastní branku.
46'
Kastrati na druhé straně se dostal do obrovské šance! Po dlouhém balónu mířil z levé strany téměř osamocený na Vlachodimose, ale nezakončil ideálně.
46'
Řekové mohli hodně rychle dopředu, ale nakonec posílají míč do obrany, odkud rozběhnou další akci.
46'
První poločas utkání je za námi! Zápas mezi Řeckem a Kosovem je po první půli nerozhodný 0:0: Hrdinou prvního poločasu je brankář Kosova Murič, který vychytal penaltu Řecka a několik dalších možností. Domácí jsou aktivnějším celkem, dostali se do několika šancí, které ale nedokázali proměnit. Hosté zatím hrozí spíše z brejků, jenž prozatím příliš nebezpečné nejsou.
45+3'
45+2'
Zdá se, že hosté chtějí první půli dohrát v klidu. Kombinují u vlastní šestnáctky a nepouštějí se do útoku. Naopak domácí ještě tlačí na stopery Kosova.
45+1'
Po nepřesné rozehrávce Kosova se míče zmocňují domácí. Mohou nyní zaútočit dopředu.
45'
V prvním poločase nastavuje hlavní arbitr tohoto utkání dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Řecko aktivně obléhá velké vápna Kosova, domácí jsou v držení míče a rychlé kombinaci velmi silní, dokazují to především před šestnáctkou soupeře.
43'
Kosovští měli k dispozici autové vhazování, ale následně hned míč ztratili a mají ho nyní domácí. Budou rozehrávat z téměř stejné pozice, tedy zhruba z půlící čáry.
42'
Žlutou kartu dostává Dimitris Kourbelis (Řecko).
41'
Opět skvělý zákrok Muriče, který nyní vystihl přihrávku do vápna a doslova se sklouznul po trávníku a sebral míč útočícímu hráči z nohy.
41'
Domácí opět s míčem vepředu, kombinují před velkým vápnem Kosova.
40'
Řecko po útočné snaze hostů z pravé strany rozehrává od vlastní branky. Míč vykopává Vlachodimos.
39'
Pomalu se nám blíží první poločase ke konci. Domácí jsou zatím aktivnějším celkem, dostávají se do slibných šancí, ale skóre zatím zůstává nerozhodné 0:0.
38'
Faul ve vápně znamená rozehrávku pro Kosovo, jeden z útočníků Řecka si tam totiž počínal nedovoleně, čehož si všiml hlavní arbitr utkání.
37'
Teď uvidíme rohový kop na druhé straně, protože Řekové se rychle přemístili vpřed a vybojovali tuto možnost.
36'
Kolloli se ve vápně dostal k míči, z velké blízkosti mohl střílet, ale nakonec ještě zvolil přihrávku, která skončila pouze u obránce Řecka. Ten předvedl skvělý skluz a zabránil tak téměř jasné brance.
35'
Zdálo se, že se Kosovští dostanou k míči na levém křídle, ale nakonec domácí obránci tělem pokryli balón, a tak bude od branky rozehrávat Vlachodimos.
34'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Florian Lošaj, přichází Anel Raškaj.
33'
Řecko nadále s míčem u šestnáctky Kosova, nakonec došlo ke střele z velké blízkosti, která ale skončila mimo tři tyče. Tohle byla velká příležitost, i když se to v první chvíli nezdálo.
31'
U střídačky Kosova se nyní nejspíše chystá nějaké střídání. Mezitím v útoku domácí obléhají velké vápna Kosova.
30'
Pavlidis si stěžoval na zákrok ve vápně, po kterém skončil na zemi, ale rozhodčí jasně dává najevo, že tohle pískat nebude.
29'
Kosovo si vyměnilo balón u vlastní branky. Následuje dlouhý nákop dopředu, kde ale není ani jeden z hráči hostů.
26'
Pavlidis faulovaný ve snaze zpracovat balón. Domácí budou rozehrávat asi z poloviny hrací plochy.
25'
Je tady přestávka na občerstvení, protože v Řecku je očividně velké teplo. Za malou chvíli se bude opět hrát.
23'
Nyní opět zasahoval Murič, tentokrát však neměl těžkou práci. Tečovaná střela mířila přímo do jeho připravené náruče.
22'
Rohový kop už žádnou příležitost pro Řecko nepřinesl, ale domácí tedy v posledních minutách hodně provětrali obranu Kosova, kterou zachránil gólman Murič.
21'
Podruhé hostující gólman skvěle zasahuje! Tentokrát po téměř samostatném úniku z pravé strany vyráží balón na rohový kop.
20'
Kosovo kombinuje na vlastní polovině, domácí jsou nyní možná po neproměněné penaltě trochu zaskočení.
18'
Murič však penaltu chytá, takže skóre zůstává nerozhodné! Bakasetas střílel k pravé tyči, ale hostující gólman skvělým zákrokem chytá.
18'
Žlutou kartu dostává Herolind Šala (Kosovo).
18'
Je tu penalta pro Řecko! Limnios se dostal s balónem do vápna, kde byl nedovoleně postrčen Šalou, který dostává žlutou kartu. Domácí tak mohou jít do vedení.
17'
Dlouhý nákop domácích dopředu nevyšel, míč ihned sebrali obránci Kosova.
16'
Řekové si vyměnili několik přihrávek na vlastní půli a spěchali dopředu, tam se dostali ke dvěma centrů, které vypadali nebezpečně. Především ten druhý, po kterém po hlavičce Mantalose skončil míč jen těsně nad břevnem kosovské branky.
15'
Ani v tomto případě centr nepřinese žádnou šanci, protože opět byli těmi úspěšnějšími obránci. Kosovští ale míč neztrácejí.
14'
Uvidíme první rohový kop i na druhé straně, po centru z levé strany jeden z obránců Řecka skvěle zasáhl a odhlavičkoval míč za branku.
13'
Rozehrávka od rohového praporku větší šanci nepřinesla. Hostující obránci centrovaný míč odvrátili, domácí ale s balónem na kopačkách pokračují.
12'
Po krkolomné rozehrávce se domácí dostali k dlouhému nákopu na Pavlidise, ten z těžké pozice zakončil pouze do připraveného bloku, vybojoval však pro svůj tým rohový kop.
11'
Kosovo zaútočili opět po levém křídle, ale vůbec nedošlo do zakončení. Nakonec se však ještě dostane k autovému vhazování zhruba z pozice hranice velkého vápna Řecka.
10'
Po nedovoleném zákroku u středu trávníku budou rozehrávat domácí. Rozhodčí si totiž všiml nedovoleného bránění.
9'
Pavlidis se dostal ve vápně k míči a ještě se snažil najít ve středu jednoho ze svých spoluhráčů. Ani jeden z nich tam však nebyl, takže hosté v pohodě zachytili balón a mohou postupovat vpřed.
8'
Na druhé straně to zkoušeli řečtí útočníci, ale ani ti úspěšní nebyli. Centr končí za postranní čarou na druhé straně, odkud nyní vhazují Kosovští.
7'
Hosté se dostali dopředu po levé křídle, dokonce se jim podařilo odcentrovat, ale Řekové velké starosti neměli. S balónem ve vlastním vápně si poradili.
5'
Řecko zahrávalo standardní situaci z velké vzdálenosti, hosté zvolili centr do velkého vápna, kde si domácí stopeři poradili. Míč odhlavičkovali do bezpečí.
4'
Domácí na malou chvíli uklidňují hru, míč míří až k brankáři Vlachodimosovi, který ihned balón posílá dlouhým odkopem na své spoluhráče.
3'
I útočná snaha Řecka brzy končí, domácí se sice dostali za půlící čáru, ale následně míč ztratili. Kosovo dostane míč zpět do hry od postranní čáry.
2'
První útok Kosova zastavuje rozhodčí, přihrávka z poloviny hrací plochy mířila na kopačky hráče, jenž byl v ofsajdovém postavení.
1'
Kosovo se hned v první minutě dostalo s míčem dopředu, ale následně došlo k útočnému faulu, takže budou rozehrávat hosté od vlastní šestnáctky.
1'
Obě mužstva právě nastupují na hrací plochu! Následují hymny obou států, a následně budeme moci jít na věc!

Řecko: Vlachodimos – Chatzidiakos, Svarnas, Tzavellas, D. Giannoulis – Kourbelis, Zeca – Limnios, Bakasetas (C), Mantalos – Pavlidis.
Náhradníci: Barkas, Dioudis – Bouchalakis, Fortunis, Fountas, Kyriakopoulos, Lampropoulos, Lykogiannis, Michailidis, Pelkas, Rota, Tzolis.

Kosovo: Muric (C) – Vojvoda, Drešević, Aliti, Paqarada – Lošaj, Šala – Kastrati, Celina, Hadergjonaj – Kololli.
Náhradníci: Bekaj, Ujkani – Hasani, Muslija, Nuhiu, Rašani, Raškaj.

Rozhodčí: Reinshreiber R.
Kosovo

Kosovo s jedním bodem díky lepšímu skóre okupuje třetí příčku. Hosté získali doposud pouze bod za remízu s Moldavskem. Následně prohráli o jednu branku s Kosovem, a naposledy kosovští fotbalisté nestačili na Slovince. Hosté ve třech utkáních vstřelili dvě branky, inkasovali čtyři. Jedinými přesnými střelci v Lize národů jsou prozatím Berisha a Kololli.

Poslední odehraná utkání:
Kosovo – Slovinsko 0:1
Severní Makedonie – Kosovo 2:1
Kosovo - Řecko 1:2
Řecko

Domácí se v tabulce Ligy C nacházejí na prvním místě, na kontě mají sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. Mají však stejně bodů jako druhé Slovinsko. Řecko nejprve v prvním zápase remizovalo právě se Slovinskem, následně o jednu branku porazilo dnešního soupeře, a nakonec si poradilo s Moldavskem, které porazilo 2:0. V posledním vzájemném utkání Řekové porazili Kosovo 2:1, když branky vstřelili Limnios a Siovas. Mezi Ligou národů stihli domácí jedno přátelské utkání proti Rakousko, ve kterém vedli 1:0, ale nakonec prohráli po rychlých gólech v závěru 2:1.

Řecko – Moldavsko 2:0
Rakousko – Řecko 2:1
Kosovo – Řecko 1:2
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu zápasu Ligy národů UEFA – Ligy C, ve kterém se střetne domácí Řecko proti hostům z Kosova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.