Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Arménie - 19. listopadu 2018   20:45

Lichtenštejnsko
44' Büchel  • 47' Hasler
2:2
(1:1)
Arménie
Arménie
9' Adamjan   • 85' Karapetjan
B. Büchel – Rechsteiner (88. Arakeljan), Quintans (83. Eberle), Hofer – Meier, Sele (57. Martin Büchel), Polverino (C), Göppel – Hasler, Salanović, Marcel Büchel (62. Brändle).
Durieux – Da Costa, Becker (všichni LUX)
Rheinpark Stadion, Vaduz
Arménie
Avagjan – Hambartsumjan, Harojan, Chačaturov, Daghbašjan – Grigorjan, Hovsepjan (72. Karapetjan) – Adamjan, Mchitarjan (C), Ghazarjan – Movsisjan.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 4:10. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:18.
Je dobojováno! Máme za sebou zajímavé střetnutí, do kterého Arménie vstoupila rychlým gólem ze své první střely na branku. Domácím se podařily minuty před a po poločasové přestávce, kdy nejprve vyrovnal Marcel Büchel a pak skóre otočil Nicolas Hasler. Arméni se ale nezlomili a vytvořili si velký tlak, který trval až do úplného konce. Po zásluze v něm dokázali alespoň vyrovnat na 2:2, což znamená, že Lichtenštejnsko skončí s jedinou výhrou na čtvrtém místě. Arménie naopak končí druhá s pětibodovým odstupem na postupující Makedonii.
90+4'
90+4'
I ten Lichtenštejnci relativně snadno ubránili a to už běží poslední vteřiny čtyřminutového nastavení. Benjamin Büchel s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
90+3'
Domácí nedostali míč do bezpečí a ještě zůstávají pod tlakem. Po faulu Martina Büchela se bude konat dost možná poslední roh.
90+2'
Opět centr, který byl tentokrát odklizem na roh. Ghazarjan ho rozehrál na krátko a celá situace se bude ještě jednou opakovat.
90+1'
Hosté stále sypou do vápna jeden centr za druhým. Arakeljan našel Adamjana, jenže ten neměl připravenou žádnou nebezpečnou střelu.
90'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
89'
Armény vyrovnávající branka ještě více nakopla. Domácí budou mít v posledních minutách tohoto zápasu co dělat, aby udrželi alespoň remízový výsledek.
88'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Hovhannes Hambartsumjan, přichází Alik Arakeljan.
87'
Sargis Adamjan hlavou sklepl další centr jen k Büchelovi. Do statistik se nicméně zapíše jeho ofsajd.
85'
Arménie právě vstřelila branku!
Z vytrvalého tlaku resultuje zasloužené vyrovnání na 2:2! ALEKSANDRE KARAPETJAN se postavil před obrannou řadu Lichtenštejnců a vynikající Ghazarjanův centr z levého křídla přesměroval hlavou do sítě.
84'
Ze standardní situace Arméni neudeřili. Během letu centru z pravého křídla viděl hlavní rozhodčí jejich útočný faul.
83'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Ivan Quintans, přichází Fabian Eberle.
82'
Další standardka pro hosty. Na pravém křídle přinutil Meiera faulovat krajní obránce Hovhannes Hambartsumjan.
81'
Po menší diskuzi skončil balón v domácím držení. Platilo to ale jen několik jednotek vteřin, tlak Arménie bude zase pokračovat.
80'
Martin Rechsteiner byl po svém odkopu malinko dohrán. O faul se ale nejednalo, takže se po ošetření bude pokračovat míčem rozhodčího.
79'
Domácí jedenáctka si svou pasivitou začíná hodně koledovat. Před brankou Avagjana se od gólu Haslera nehrálo snad ani jednou.
78'
Lichtenštejnci odhlavičkovali míč jen těsně před vápno, do kterého přiletěl ještě jeden centr, avšak Harojanova hlavička mířila těsně vedle branky.
77'
Standardní situace pro muže v bílém. Faulem na Ghazarjana se na kraji hrací plochy provinil Ivan Quintans.
76'
Opět se hosté prokombinovali až dovnitř pokutového území. Finální fázi ale zadrbali a poslali balón do Büchelových rukavic.
75'
I kdyby se Arménii v poslední čtvrthodině povedlo zápas otočit, tak postup slavit nebude. Makedonci mají souběžně hraný zápas proti Gibraltaru naprosto pod kontrolou.
73'
Hambartsumjan vyskočil mnohem výše než Meier. Hlavičkový souboj přesto nevyhrál, protože mu byl odpískán faul za žlutou kartu.
72'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Rumjan Hovsepjan, přichází Aleksandre Karapetjan.
71'
Lichtenštejnská defenziva si počínala hodně ledabyle při bránění centru Daghbašjana. Henrich Mchitarjan měl klid na hlavičku, ale tu přesto poslal nad horní tyč.
70'
Martin Büchel se dokázal natlačit před Mchitarjana a tomu byl odpískán faul ve střední části hřiště. Rozehrávat bude Hofer.
68'
O pár chvilek později už měl domácí gólman trochu důležitější práci. Hlavička Hambartsumjana ale byla hodně pomalá a neměla šanci skončit gólem.
67'
Benjamin Büchel zdržoval před rozehrávku a řekl si o žlutou kartu.
66'
Gevorg Ghazarjan po neúspěšném rohu nakopával balón zpět k pokutovému území. Tam byl faulován Rechsteiner a rozehrávat bude Benjamin Büchel.
65'
Tentokrát se ofenzivní hráči Arménie do vápna prokombinovali. Mchitarjanovu poslední přihrávka jeden z domácích srazil na roh.
64'
Přes inkasovaný gól jsou hosté po změně stran o poznání aktivnější. Adamjan se dostal k dalšímu centru, ale ani jeho zakončení nešlo mimo dosah brankáře Büchela.
63'
Levá strana domácí obrany trochu propadla a nechala odcentrovat Mchitarjana. Arméni se ale sami ubránili, nepřipravený Movsisjan odrazil balón do autu.
62'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Marcel Büchel, přichází Daniel Brändle.
61'
Držení míče: 50% – 50%.
60'
Arménie v ponechané výhodě vybojovala aspoň rohový kop. Ghazarjan centroval na bližší tyč, kde našel jen jednoho z obránců.
59'
První žlutá karta tohoto zápasu. Za dohrání Movsisjana si ji prohlédl lichtenštejnský obránce Martin Rechsteiner.
58'
Ghazarjan přetáhl centr z rohového kopu. Míč se do šestnáctky přesto ještě jednou vrátil a Quintans neuhlídal Adamjana, jenž hlavičkoval nad břevno.
57'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Aron Sele, přichází Martin Büchel.
56'
Další střelecký pozdrav od největší hvězdy tohoto zápasu. Henrich Mchitarjan se dobře zorientoval v zahuštěném prostoru, ale z osmnácti metrů vypálil jen doprostřed branky, kde Büchel nemohl chybět.
55'
Sargis Adamjan na pravém křídle neodcentroval přes svého strážce. Arménie o míč ale nepřišla, zprava bude vhazovat.
54'
Hovhannes Hambartsumjan se u pravé autové čáry neprosadil. Míč šel do zámezí od něj a vhazovat bude Göppel.
53'
Dennis Salanović se ocitl půlkrok za obrannou linií Arménců a ideálně postavený pomezní sudí správně odmával ofsajd.
52'
Henrich Mchitarjan chtěl roztáhnout akci do pravé strany, přihrávka však byla vystižená a Benjamin Büchel nemusel řešit žádné starosti.
51'
Hosté jsou aktuálně na hony vzdáleni od prvního místa, na které v live tabulce ztrácí šest bodů. Lichtenštejnsko se naopak posouvá před Gibraltar.
50'
Po krátké pauze se opět hraje. Hovsepjan byl faulován ve vzdušném souboji a postupovat budou moci reprezentanti Arménie.
49'
Tvrdý zákrok Hovsepjana odnesl Marcel Büchel, který se ihned chytil za levý kotník a bude potřebovat ošetření.
47'
Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
Vynikající nástup do druhé půle od Lichtenštejnska, které orámovalo přestávku dvěma góly! Obrovskou hrubku v rozehrávce udělal Harojan, který nejistou přihrávkou z první namazal NICOLASI HASLEROVI. Ten se nelekl vybíhajícího gólmana a otočil stav na 2:1.
46'
Henrich Mchitarjan si stihl zaseknout míč před Selem a z necelých pětadvaceti metrů vypálil jen pár centimetrů vedle pravé Büchelovy tyče!
46'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, takže se na obou stranách pokračuje v původních základních jedenáctkách.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém platilo bezbrankové skóre jen do deváté minuty, kdy se přesnou hlavičkou prosadil Adamjan. Lichtenštejnsko drželo míč o něco více a před přestávkou zaslouženě vyrovnalo na aktuálních 1:1, o což se postaral Marcel Büchel. Arménie je tak od postupu do Ligy C hodně vzdálená, vedoucí Makedonie totiž v souběžně hraném utkání vede nad Gibraltarem.
45+1'
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Domácí chvíli před odchodem do šaten parádně vyrovnávají na 1:1! Quintans z první sklepl balón na osu hřiště, odkud z dálky vypálil MARCEL BÜCHEL a balón se krásně vytočil do pravého horního rohu Avagjanovy brány.
43'
Ghazarjan po akci Movsisjana posunul míč na Hovsepjana a ten ze sedmnácti metrů vypálil nad horní tyč domácí branky.
42'
Lichtenštejnko postupem času přichází o svou územní převahu. Nyní se zbavilo míče nepřesným nákopem do prostoru nikoho.
41'
Henrich Mchitarjan zatím moc vidět není. Teď o sobě dal vědět střelou z delší vzdálenosti, která se jen těsně nevešla mezi tyče.
40'
Další nedovolený zákrok. Tentokrát se provinil Marcel Büchel, jenž nedovoleně zastavil Hovsepjana.
38'
Ghazarjanův propadlý centr nadělal ve vápně trochu paseky. Všechno ale skončilo pouze útočným faulem Chačaturova na Seleho.
37'
Adamjan byl ve vápně v obležení několika protihráčů, z něhož vytěžil pro Arménii alespoň rohový kop.
35'
Nicolas Hasler si pomohl menším faulem na Ghazarjana, který u arbitrů rovněž neprošel. Kopat se bude proti brance Lichtenštejnska.
34'
Ani teď nedostal Jura Movsisjan ideální přihrávku. Asistent rozhodčího odhalil jeho ofsajdové postavení.
33'
Jura Movsisjan dostal centr za svá záda a se špetkou akrobacie posunul míč jenom k Büchelovi, který o chvíli později čelil neškodné střele Ghazarjana.
32'
Hambartsumjan rozehrál pouze na krátko do kombinace. Ta hostům vůbec nevyšla a po několika vteřinách o balón přišli.
31'
Jens Hofer nečekal na vybíhajícího brankáře a raději sám odklidil míč do autu. Arménie bude vhazovat z prostoru vedle vápna.
30'
Držení míče: 58% – 42%.
28'
Ghazarjanův centr domácí odvrátili a definitivně si mohou oddechnout po odpískaném nedovoleném zákroku na Seleho.
27'
Arméni roztáhli svou postupnou akci do pravého křídla. Centrovaný míč byl sražen do autu a pokračovat budou rohovým kopem.
26'
Byla to pozice pro leváka, takže to na sebe vzal Marcel Büchel. Kromě zdi však překopl také celou Avagjanovu bránu.
25'
Rechsteiner nakopával balón na Haslera, který byl metr před šestnáctkou stažen Chačaturovem. Lichtenštejnsko bude kopat slibný přímý kop.
24'
Gevorg Ghazarjan se natáhl po dalším centrovaném míči. Měl to ale na dlouhou nohu a z nelehké pozice přesměroval balón do gólmanovy náruče.
22'
Benjamin Büchel měl trochu problém s krocením centru Daghbašjana. Na dvakrát si u pravé tyče ale poradil.
21'
Ofsajd a v něm Movsisjan. Po rozehrávce chtěl jít dopředu Sele, nicméně byl faulován aktivním Adamjanem.
20'
Na druhém konci hřiště to bylo malinko zajímavější. Adamjanův pokus ze střední vzdálenosti se však mezi tři tyče taktéž nevešel.
19'
Henri Avagjan zasahovat nemusel. Hoferova hlavička po centru Salanoviće letěla mimo prostor jeho branky.
18'
Max Göppel byl u levé postranní čáry faulován Adamjanem. Je z toho domácí standardní situace.
17'
Právě Hovhannes Hambartsumjan po svém autu také centroval, ale míč poslal jen do rukavic lichtenštejnského gólmana.
16'
Adamjan táhl rychlý brejk po pravé straně. Zpomalil ho až zablokovaný centr, po kterém vhazuje Hambartsumjan.
15'
Domácí jsou v první čtvrthodině rozhodně častěji na míči. Nyní se však hodně složitě prokousávají do blízkosti Avagjanovy brány.
14'
Salanovićova rozehrávka už nic nebezpečného nepřinesla. Stejně tak autové vhazování Göppela.
13'
Nicolas Hasler napřáhl z osy hřiště a pořádně protáhl Avagjana, který musel skákat k pravé tyči a vyrazit dalekonosný projektil na roh.
12'
Artak Grigorjan u půlící čáry šlápl na nohu Polverinovi, kterému dokonce sundal kopačku. Obejde se to bez žluté karty.
11'
Další centr z levého křídla byl určen pro Mchitarjana, který to měl na nohu, nicméně střelu z voleje nasměroval přímo na dobře postaveného Büchela.
9'
Hosté se v deváté minutě dostávají do vedení! Gagik Daghbašjan si na levé straně narazil s Mchitarjanem a bravurně odcentroval na hlavu SARGISE ADAMJANA, na jehož zakončení do protipohybu neměl brankář Benjamin Büchel šanci dosáhnout.
8'
První šance pro domácí výběr! Marcel Büchel držel míč na pravé straně, ale před brankou se mu nenabízel žádný ze spoluhráčů. Musel tak přihrát před vápno na Salanoviće a jeho projektil prosvištěl jen pár centimetrů nad břevnem!
6'
Adamjan tahal míč po pravé straně, dokud se mu cesty nepostavil Hofer. Domácí se tak znovu tlačí do ofenzivy.
4'
Salanović pokazil krátkou přihrávku na okraj velkého vápna a hostující obrana zakopla míč do autu.
3'
Lichtenštejnských fanoušků si ve Vaduzu cestu na stadion moc nenašlo. O kulisu se stará jen hrstka příznivců z Arménie.
2'
Hned v úvodu si Lichtenštejnsko vyzkoušelo rozehrávku rohového kopu. Quintans po centru zleva nadvakrát zakončil, ale míč poslal vysoko nad branku.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v modročervených, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

Lichtenštejnsko: B. Büchel – Rechsteiner, Quintans, Hofer – Meier, Sele, Polverino (C), Göppel – Hasler, Salanović, Marcel Büchel.
Náhradníci: Majer, Lo Russo – Brändle, Kaufmann, Malin, Erne, Martin Buchel, Eberle, Sele, S. Wolfinger, M. Wolfinger.

Arménie: Avagjan – Hambartsumjan, Harojan, Chačaturov, Daghbašjan – Grigorjan, Hovsepjan – Adamjan, Mchitarjan (C), Ghazarjan – Movsisjan.
Náhradníci: Beglarjan, Airapetjan – Voskanjan, Hajrapetjan, E. Malakjan, Arakeljan, G. Malakjan, Karapetjan, Hovhannisjan, Petrosjan, Barseghjan, Kartašjan.

Rozhodčí: Durieux – Da Costa, Becker (všichni LUX).
1. vzájemný zápas

06.09.2018
Arménie – Lichtenštejnsko 2:1
Branky:
30. Pizzelli, 76. Barseghjan – 33. Wolfinker
ČK: 74. Polverino (LIC)

Domácí výběr nebude na svou první účast v této soutěži vzpomínat v dobrém. Ve čtvrté výkonnostní divizi jistojistě zůstane i pro příští ročník, neboť mu před dnešními dvěma zápasy patří poslední čtvrté místo s devítibodovou ztrátou na vedoucí Makedonce. S těmi Lichtenštejnsko svedlo dvě neúspěšné bitvy, když venku prohrálo 1:4 a před pár dny i doma v poměru 0:2. Jedou výhru svěřenci rakouského trenéra Pauritsche urvali proti Gibraltaru. Domácí prvenství 2:0 ale venku nenapodobili a překvapivě prohráli 1:2. Právě třetí Gibraltar ještě mohou Lichtenštejnci v tabulce přeskočit, potřebují k tomu porazit Armény a doufat, že Makedonie doma nezaváhá.
Arménie

Parta okolo hvězdného záložníka Henricha Mchitarjana rozhodně vstupovala do nově vzniklé soutěže s postupovými ambicemi. Po úvodní výhře 2:1 nad Lichtenštejnskem si však boj o první místo nesmírně zkomplikovala, když prohrála 0:2 v Makedonii a pak senzačně nestačila ani na Gibraltar. V předchozích dvou utkáních už Arménie nemohla klopýtnout, v důležitém střetnutí na svém hřišti smetla Makedonii 4:0 a pak zvládla odvetu i proti Gibraltarcům. Před posledním hracím dnem Arménii patří druhé místo. Na první Makedonce ztrácí tři body, takže dnes potřebuje bezpodmínečně zvítězit a zároveň bude věřit, že Gibraltar nečekaně uloupí všechny body v souběžně hraném utkání v Makedonii.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Ligy národů UEFA. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Lichtenštejnskem a Arménií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.