Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Gibraltar - 19. listopadu 2018   20:45

Makedonie
Makedonie
27' Bardhi  • 68' Nestorovski  • 80' Nestorovski  • 90+2' Trajkovski
Gibraltar
Cafer – De Barr, Bardon, Hernandez, Walker – Chipolina, Mouelhi, Mascarenhas-Olivero – Sergeant, Annesley, Casciaro

Ode mě je to dnes vše, díky že jste tu byli a příště se na vás zase budu těšit!
Dnes jsme měli možnost viděl velmi nevyrovnaný zápas. Vždyť Makedonci vyslali neskutečných 39 střel! Některé sice byly zblokovány, některé šly vedle a některé chytil brankář, přesto můžou být hráči Gibraltaru rádi, že prohráli "jen" 4:0 a ne větším debaklem. Makedonie si vylepšila pozici v Lize D a s patnácti body mají postup už jistý. Naopak Gibraltar i přes dnešní výkon splnil cíl a neskončil poslední, nýbrž třetí a to před Lichtenštejnskem, které má pouze 4 body.
I podle statistik si můžeme představit, jak asi dnešní zápas vypadal.

Fauly: 4:5.
90+4'
Dnešní značně nevyrovnaný zápas je již minulostí! Je tady konec.
90+4'
Hezká kombinace hráčů v červeném se ukázala u vápna. Nic z toho ale nevzešlo.
90+3'
Makedonci kontrolují míč na vlastní polovině.
90+2'
Makedonie právě vstřelila branku!
Tak se nám ještě jednou změní skóre. TRANJKOVSKI se dokázal prodrat k míči na kraji vápna a poslal opravdu výstavní střelu.
90'
Rozhodčí nastavuje celkem překvapivě 3 minuty.
90'
Nikolov vymýšlel ve vápně něco zajímavého. Než se však dokázal osamostatnit, byl mu míč odebrán.
89'
Trajkovski hezky centroval ale na druhé straně s voleje Velkoski minul bránu.
88'
A Annesley musí bohužel odejít. Nahradí ho Barnett.
87'
Annesley se skácel k zemi po docela nepřehledném zákroku První byl ošetřován na hřišti a nyní musel až do zámezí.
86'
Po ofsajdu rozehrává dlouhým nákopem Cafer. Míč ale zachytili opět domácí.
85'
I přes svůj náskok, který už dneska určitě neztratí se Makedonie opět dere dopředu. Střelci jsou asi hladoví po dalším gólu.
84'
Ofsajd na straně Gibraltaru. Po opravdu dlouhé době se míče dotknul brankář domácích.
83'
Nestorovski už si dnes užil dost zábavy a nechá si zahrát ještě Velkoskiho.
82'
Gibraltar posílá čerstvého Priestleyho aby zkusil ještě něco udělat. Sednout si jde De Barr.
80'
A máme tady další gól! Alioski přihrál do vápna, kde čekal Nestorovski a ten se s míčem otočil, vypálil do šibenice a připsal si dnešní druhý gól.
79'
Casciaro jde dolů a vystřídá ho Hernandez.
79'
Hra rukou byla odpískána a někde u půlky bude rozehrávat Gibraltar. Před tím si ještě ale vystřídá hráče.
78'
A Trajkovski vypálil krásnou ránu, kterou brankář Cafer vyrazil na roh.
78'
Nyní hosté faulují a domácí můžou využít výhodu přímého kopu z hezké vzdálenosti.
77'
Trajkovski z rohového kopu překopl všechny hráče a míč letěl až skoro k půlící čáře.
76'
A teď zase Elmas. Tomu míč před brankářem vykopl hráč za ním.
75'
Nestorovski v těžké pozici dostal míč před brankářem a snažil se ho ve skluzu usměrnit do branky. To se mu ale nepovedlo.
74'
A stejně si toho vůbec neváží, opět už nabíhá Alioski a kombinuje s ostatníma.
73'
Další akci Makedonie zastavuje ofsajd. Hráči v bílém se k míči dostanou po opravdu dlouhé chvíli.
72'
Makedonci využívají možnosti druhého střídání a Elmase nahradí Ademi.
71'
Makedonci na svém tlaku ještě přidali po vstřeleném gólu. Vypadá to, že je dnešní zápas opravdu baví.
70'
A další centr! Tohle si prostě Gibraltar nehlídá. Naštěstí pro hosty dokázal Annesey zblokovat.
69'
Elmas si naběhl do vápna na centr Nestorovskiho ale z voleje se mu míč spíše odrazil a odletěl vysoko nad branku.
68'
Tak se Makedonci dočkali! Z centru Ristevskiho poslal krásnou hlavičku do branky NESTOROVSKI!
67'
Další velká šance, kdy nikdo z centru nedokázal sklepnout balón do brány těsně před ní.
66'
Bardhi se ujal exekuce, trefil ale jen zeď. Hra pokračuje rohovým kopem.
66'
Přímý kop ze zajímavé pozice před vápnem.
65'
Přihrávky do běhu Makedoncům nevycházejí. Jediná platná strategie jsou tedy centry z křídel do vápna. Těch už bylo jen za druhý poločas tolik, že bychom je nespočítali na všech prstech.
64'
Nestorovski dostal centr a hlavičkoval velmi hezky. Jeho hlavička olízla tyč a odrazila se zpět do velkého vápna, kde už míč odkopli obránci.
63'
Alioski se uvolnil a odcentroval do vápna kde stál Trajkovski a ten pohotově vystřelil. Trefil ale jen před ním stojícího obránce.
62'
Alioski dostal přihrávku z rohového kopu a vypálil silnou ránu z velké dálky. Ta přeletěla bránu o pár metrů.
61'
Trajkovski si nabíhal po hranici vápna ale míč mu byl lehce vykopnut. Za čarou je však rok.
60'
Nestorovski byl faulován ve vápně a s bolestivou grimasou ležel na zemi. Hra ale pokračovala dále.
59'
Trickovski odchází a předává pásku Trajkovskimu. Nahradí ho Hasani.
58'
Makedonci trpělivě vyčkávají na nějakou chybu v obraně hostů, aby ji mohli ihned potrestat.
57'
Bardhi poslal střelu ještě z místa pár metrů před vápnem. Ta několikrát poskočila, ale branku neohrozila.
56'
U vápna se opět usadili domácí a kombinacemi krátkých přihrávek si vylepšují pozice.
54'
Bejtulai se snažil zase odcentrovat z křídla. Jeden z obránců do střely obětavě skočil a schytal to do choulostivých míst.
53'
Další centr přes vápno, tentokrát od Bejtulaie. Ten ale všechny přeletěl.
52'
Na Trickovskiho přiletěl krásný centr . On ale hlavičkou bránu netrefil.
51'
Hezkou Zidanovku do vápna předvedl Elmas, o pár kroků dál ale míč ztratil.
50'
Makedonci si s Gibraltarčany hrají a nedělají skoro žádné chyby. A když jo, míč pohotově získají zpět.
49'
Přímý kop zahrál Alioski a centroval opravdu hezky – přímo na hlavu Bardhiho. Ten ale za prvé bránu hlavičkou netrefil a za druhé stál v ofsajdu.
48'
Gibraltar se nepoučil a zase hned po získání míče přihrál přímo na kopačky protihráčů.
47'
Alioski přetaženým centrem sice našel spoluhráče až hodně vzadu . Ten centroval do klubka hráčů a Makedonci se vyhnali až ke své brance.
46'
Míče se pohotově ujali domácí a hned šli dopředu.
46'
Hlavní sudí právě odpískal začátek 2. poločasu.
Za pár sekund nám začne 2. poločas. Hráči již nastoupili na hřiště.
V prvním poločase jsme viděli drtivou dominanci Makedonie. Je až zázrak, že je náskok pouze o 1 gól. Makedonci hráli aktivní, hezký a útočný fotbal, zatímco Gibraltar se jen bránil a odkopával. Ke konci poločasu se hra sice trochu uklidnila, pořád měla ale Makedonie převahu. Nehaktivnějšími hráči Makedonie byli Alioski, který tahal po levém křídle a Nestorovski, který si nabíhal pro dlouhé přihrávky dopředu.
Hráči, náhradníci, trenéři a celý realizační tým Gibraltaru se semknul v jeden kruh na hřišti a radil se. Nepochopili jsme však o čem.
45+1'
Rozhodčí ukončil poločas ještě před koncem nastavené minuty. Uvidíme se za chvíli u poločasu číslo 2!
45+1'
Nestorovski se řítil za centrovaným míčem marně. Byl v ofsajdu.
45'
Nastavuje se 1 minuta hracího času.
45'
Makedonci se neřítí k brance. Hrají spíše v klidu uprostřed hřiště.
45'
Alioski poslal centr jen na hlavy obránců. Míč se ale odrazil k Nestorovskimu, který vystřelil pouze vedle brány.
44'
Na stadionu se rozezněla pyrotechnika. Nejspíše však někde na tribunách.
43'
První velká šance Gibraltaru. Centr z vápna letěl přeletěl obránce i brankáře ale další 2 útočníci už ho nedokázali uklidit do prázdné branky.
42'
Z následného přímáku vznikla hezká střela, kterou Cafer vyrazil na roh.
41'
Za své jednání si Annesley o kartu koledoval.
40'
Walker rozehrál přímý kop z větší dálky ale jeho centr nikdo nezachytil. V pohodě si tak míč chytil až Dimitrievski.
39'
De Barr si prošel přes 3 obránce a ve vápně spadl. Faul to ale nebyl a ztěžovat si mohl zbytečně.
38'
Nyní už nevidíme tolik šancí. Hra se celkem uklidnila.
37'
Alioski střílel z dálky ale míč hned srazil obránce. Gibraltar se sice dostal k míči ale hned byl zastaven faulem domácích.
36'
Gibraltar se sice k něčemu hnal, opět ale bylo domácí obránci precizní.
35'
Centr skončil u obránce, který ho vykopl na roh. Z toho se však nic zajímavého nevyvinulo.
34'
Faulem se domácí připravili o hezkou šanci. Pokračuje se odkopem od brány Cafera.
33'
Domácí asi šetří síly. Jen si mezi sebou přihrávají tam a zpět. Gibraltar se jim snaží míč sebrat ze všech sil ale je bezmocný.
32'
Velký tlak Makedonců před vápnem nakonec k ničemu nevedl.
31'
Od hostů vidíme stále stejný scénář. Když už se dostanou k míči (což se neděje zrovna často) tak ho jen vykopnou směrem k druhé brance.
30'
Nikolov přetáhl centr na nabíhajícího útočníka. Rýsovala se další velká šance....
29'
A nyní se ihned po rozehrání řítí domácí do další šance.
27'
BARDHI se na levé straně uvolnil od dotírajícího obránce a krásnou střelou zakončil na vzdálenější tyč.
25'
Rohový kop byl odvrácen obranou bílých. Míč se ale dostal opět k Makedoncům.
25'
Makedoncům se dostává hezké podpory z hlediště.
24'
Domácí usazeni před vápnem.
24'
Trajkovski dostal centr a hlavou napálil míč do obránce stojícího před bránou.
23'
Makedonci obdrželi míč a hned se vydali prozkoumat další možnosti útoku. Střela Trajkovskiho byla sražena na rohový kop.
22'
Jeden z hostů byl sražen ve svém pokutovém území k zemi. Pokračuje se míčem rozhodčího.
21'
Centry a hlavičky, to je dnes hlavní taktika Makedonie. Ta zatím moc nevychází.
20'
Gibraltar se stále vůbec nechytil. Za skóre zatím vděčí jen Caferovi.
19'
Další centr, na který si nabíhal jeden z útočníků Makedonie. Míč ale opět šel až k Caferovi.
18'
První faul zápasu má na svědomí Sergeant. Trajkovski z rozehrávky přihrál až dopředu, kde byl Nestorovski a ten vstřelil gól. Praporek byl ale zdvižen a to znamená jediné – ofsajd.
17'
Bardhi nacentroval míč až před malé vápno kde si už naběhl Nestorovski, míč ale rychleji chytil brankář hostů.
16'
Trajkovski chtěl míč přenést na druhou stranu ale Alioski ho nestihl. Gibraltar se pustil do útoku ale hned byl zase obrán.
15'
Na Trajkovskiho přišel centr a on z voleje vystřelil. Bránu však přestřelil o hezkých pár metrů.
14'
Gibraltar opět míč jen nakopl směrem na Dimitrievskiho bránu. Tím pádem se míč vrátil zase k červeným.
13'
Makedonie vymýšlí nějakou akci. Zatím ale jen kombinují kolem půlící čáry.
12'
Na druhou stranu na Walkera mířila přihrávka do běhu. Obránce domácích si ale hezky poradil a nenechal uniknout Walkera do samostatného náběhu.
11'
Alioski se uvolnil těsně před Caferem a vystřelil. Z takové blízky ale trefil právě brankáře Gibraltaru, který vyrazil na roh.
10'
Po dlouhé době hosté přešli přes půlku. Jejich akce ale hned skončila, jelikož domácí obrana byla nekompromisní.
9'
Rohový kop zahrál Alioski. Míč ukradli hosté. Pak se ale znovu dostal k nohám Makedonců a silnou střelu vyrazil brankář Cafer.
8'
Makedonci si přihrávají kolem středového kruhu a vymýšlí jak přejít do útoku a vytvořit si šanci.
7'
Centr a následnou hlavičku Nestorovskiho kryje Cafer.
6'
Dlouhá přihrávka Trajkovskiho zamířila až na Nestorovskiho, kterému od nohy míč ukradl brankář.
5'
Červení Makedonci se málem dostali ke střele, míč ale klíčovému hráči ve vápně utekl od nohy.
5'
Makendonci se usadili u vápna soupeře a kombinují přihrávkami.
4'
Po dlouhé době se k míči dostali hosté, kteří ale vše řešili jen nákopem dopředu.
3'
Nacentrovaný míč našel Alioskiho, který bránu tečovanou střelou netrefil.
1'
Domácí se ujali míče a už utíkali až do vápna, kde jeden z útočníků vystřeli, ale gibraltarci zblokovali.
1'
Rozhodčí foukl do píšťalky a utkání začalo.
Nyní už stadionem zní hymny.
Dokončete všechnu práci a pohodlně se usaďte, utkání začíná za 5 minut.

Makedonie: Dimitrievski – Bejtulai, Musliu, Ristevski, Alioski – Trajkovski, Nikolov, Bardhi, Elmas – Nestorovski, Tričkovski
Náhradníci: Iliev, Shishkovski, Velkoski, Tosevski, Zajkov, Ademi, Cikarski, Hasani

Gibraltar: Cafer – Barr, Bardon, Hernandez, Walker – Chipolina, Mouelhi, Mascarenhas-Olivero – Sergeant, Annesley, Casciaro
Náhradníci: Coleing, Barnett, Britto, Garcia, Jolley, Pons, Ballatine, Hernandez, Priestley, Coombes, Styche.
Makedonie

Naopak dnešní domácí celek už je takřka jasným postupujícím. Makedonie v pěti zápasech vybojovala dvanáct bodů a zatím vede. Na druhé příčce je však Arménie, která má s Makedonií lepší vzájemné zápasy. Makedonii však k postupu stačí remíza.
Gibraltar

Gibraltar je sice fotbalový trpaslík, ale ve skupině 4 se rozhodne neztratil. Dnešní hostující celek si v pěti duelech připsal dvě výhry a se šesti body mu patří třetí pozice. Naposledy ale doma schytal debakl 2:6 s Arménií.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy národů mezi Makedonií a Gibraltarem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.