Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Kosovo - 17. listopadu 2018   18:00

Malta
Malta
0:5
(0:1)
Kosovo
Kosovo
15' Muriqi   • 70' Kololli   • 78' Avdijaj   • 80' Avdijaj   • 86' Rashica
Malta
Hogg – Mbong, Z. Muscat, Caruana, Camilleri, Zerafa – Corbolan (65. Effiong), R. Muscat (64. Mifsud), Briffa (C) (74. Fenech), Gambin – Schembri.
National Stadium, Ta' Qali (MLT)
Kosovo
Ujkani (C) – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli – Shala, H. Kryeziu – Rashica, V. Berisha (61. Halimi), Zeneli (71. Avdijaj) – Muriqi (83. Demhasaj).

Malta se dopustila proti Kosovu v obou poločasech jedné velké chyby a po inkasování druhé branky naprosto odpadli. Hosté během závěrečné čtvrthodiny vstřelili tři branky a dokráčeli k snadnému vítězství. Konečný výsledek dnešního zápasu. Malta 0 Kosovo 5.
90+5'
90+2'
Asllan Demhasaj spěchal za kolmou přihrávkou a už by zřejmě dělal kličku, jenže Andrew Hogg mu to neumožnil, když rychle vystartoval z brány a byl u míče první.
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.
89'
Dvojice hráčů Kosova se už řítila směrem na bránu soupeře, jejich postup vpřed ale zastavil ofsajd.
86'
Kosovo právě vstřelilo branku!
MILOT RASHICA se uprostřed útočné poloviny dostal k odraženému míči, parádně se protáhl mezi dvěma protihráči a poté mezi další dvojicí hráčů soupeře napřáhl ze střední vzdálenosti k výstavní přízemní střele, která se od vzdálenější levé tyče odrazila do sítě! Třešinka na dortu.
83'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Asllan Demhasaj.
82'
Malta napřáhla zpoza šestnáctky k prudké přízemní střele, která byla těsně před bránou sražena na rohový kop.
80'
Vedat Muriqi po dlouhém výkopu brankáře parádně prodloužil míč hlavou na pravém křídle za sebe a Milot Rashica rychle zatáhl míč do šestnáctky, kde parádní přihrávkou přes celou šířku pokutového území našel agilního DONISE AVDIJAJE, který vstřelil během dvou minut dva naprosto shodné góly, když opět z úhlu zamířil na vzdálenější tyči do prázdné brány! Kosovo vede proti Maltě 4:0. Asistence: Milot Rashica.
78'
Vedat Muriqi si na pravém křídle naběhl na krásný dlouhý kolmý pas za obranu, hlavou si přiťukl míč do šestnáctky a parádní šajtlí oslovil na vzdálenější levé tyči DONISE AVDIJAJE, který z úhlu skóroval do prázdné brány! Malta si koleduje o debakl. Asistence: Vedat Muriqi.
77'
Luke Gambin poslal do šestnáctky vysoký míč, který se snesl do náruče připraveného Samira Ujkaniho.
76'
Malta dnes mohla pomýšlet na body, kdyby se ovšem vyvarovala dvou hrubých chyb a nedorozumění.
75'
Malta sáhla ke všem třem střídáním, zatímco Kosovo ještě může poslat do hry jednoho žolíka.
74'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Roderick Briffa, přichází Paul Fenech.
71'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Arber Zeneli, přichází Donis Avdijaj.
70'
Ryan Camilleri a Zach Muscat si nepochopitelně dávali přednost při odkopu míče, za což je potrestal BENJAMIN KOLOLLI, který parádním lobem překonal podruhé v zápase brankáře Andrewa Hogga! Kosovo vede na Maltě 2:0.
69'
Kosovo vyrazilo do protiútoku 3 na 4, ze kterého vzápětí vznikl po doplnění útok 4 na 4. Jednomu z hostujících hráčů ale nevyšla zasekaváčka a byl o míč velice rychle připraven.
68'
Mergim Vojvoda se na pravém křídle ocitl v ofsajdu a jeho přízemní centr do šestnáctky už byl zcela zbytečný.
67'
Michael Mifsud se na pravém křídle dostal k centru a uvedl se o něco lépe, než jeho spoluhráč, jeho centr byl ale hodně špatný a skončil nad bránou Kosova.
65'
Alfred Effiong krátce po příchodu na hrací plochu viděl žlutou kartou, nad kterou se jen ironicky pousmál.
65'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Juan Corbolan, přichází Alfred Effiong.
64'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Rowen Muscat, přichází Michael Mifsud.
63'
Zápas nyní nabízí spoustu osobních soubojů a je to tuhý boj o střed hřiště. Brankáři jsou dlouho bez práce.
62'
Valon Berisha si v prvním poločase vytvořil dvě slibné šance, respektive spoluhráči mu je připravili, jenže ani jednou neskóroval a po přestávce nebyl moc vidět.
61'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Valon Berisha, přichází Besar Halimi.
60'
Marně si vzpomínám, zda se Kosovo po nějakém rohovém kopu dostalo do šance, řekl bych ale, že ne.
59'
Roderick Briffa na vzdálenější pravou tyč poslal parádní centr, který jeden z jeho spoluhráčů ještě hlavou vracel před bránu, a míč byl odvrácen na rohový kop.
58'
Joseph Zerafa si na levém křídle krásně obhodil míč kolem Milota Rashicy do pohybu a poté byl faulován. Následuje standardní situace pro domácí mužstvo.
57'
Hra se během posledních okamžiků odehrává ve středu hřiště, kde se oba týmy dopouštějí hodně chyb.
56'
Joseph Zerafa nepustil Kosovo na levém křídle k centru a poté mohl na útočné polovině svého týmu vhazovat, jenže domácí fotbalisté o míč bleskurychle přišli.
55'
Pokud byla Malta během prvního poločasu bezzubá, tak po přestávce je Kosovu více než vyrovnaným soupeřem.
54'
Malta se po kolmé přihrávce podél pravé postranní čáry málem řítila do velké brankové příležitosti, jenže pomezní rozhodčí viděl těsný ofsajd, dost možná byl jediný.
53'
Kosovo se po delší době dostalo do šestnáctky, centr z její levé strany byl ale příliš dlouhý. Malta se ubránila.
52'
Roderick Briffa ve středu hřiště ostrým skluzem sestřelil Valona Berishu a dodatečně viděl žlutou kartu.
52'
Andrew Hogg rychle vyběhl ze své brány, aby míč těsně před jedním z fotbalistů Kosova odpálil do bezpečí.
51'
Roderick Briffa se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám zpoza šestnáctky, z nichž první byla zablokována a druhá přizvednuta nad bránu hostujícího Kosova. Následný rohový kop nebezpečí nepřinesl.
50'
Malta vstoupila do druhého poločasu velice aktivně a vysoké napadání rozehrávky soupeře splňuje účel.
49'
Samir Ujkani se ještě jednou omlouvá gesty svým spoluhráčům poté, co si dovolil pod tlakem udělat riskantní kličku a málem daroval Maltě snadné vyrovnání! Nyní měli hosté velkou kliku.
48'
Malta během dosavadního průběhu zápasu několikrát ukázala, že by to dnes nemuselo být úplně marné, jenže zkrátka v koncovce nemá takovou kvalitu jako hostující Kosovo.
47'
Juan Corbolan si z pravé strany navedl míč na svou silnější levou nohu a z hranice šestnáctky napřáhl k technické střele, která mu vůbec nesedla. Míč minul vzdálenější levý horní roh brány o pořádný kus a následoval odkop.
46'
Na Maltě začal druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují ve stejném složení, v jakém zápas zahájily.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Kosovo bylo od úvodních minut lepším týmem a zcela zaslouženě se rychle ujalo vedení, když se po necelé čtvrthodině hry prosadil po chybě domácí obrany Vedat Muriqi. Kosovo má namířeno za postupem. Skóre po prvním poločase zápasu. Malta 0 Kosovo 1.
45'
44'
Mergim Vojvoda si na pravé straně šestnáctky naběhl na kolmou přihrávku, poté ale uspěchal centr, který zamířil vysoko nad bránu domácích hráčů Malty.
41'
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a fotbalisté Malty krátce před přestávkou prohrávají stále 1:0.
40'
Valon Berisha si podruhé v zápase naběhl uprostřed šestnáctky na zpětnou přihrávku z pravé strany pokutového území a přízemní střelou tlačil míč ke vzdálenější pravé tyči, ovšem nedostatečně a Andrew Hogg skvělým zákrokem vyrazil míč na rohový kop! Další velká šance.
37'
Roderick Briffa rozehrál standardní situaci a uprostřed šestnáctky hlavičkoval po jeho krásném centru Zach Muscat, jeho pokus byl ovšem sražen za postranní čáru.
36'
Herolind Shala fauloval na pravé straně obranné poloviny hřiště a Malta bude rozehrávat standardní situaci.
35'
Valon Berisha si uprostřed šestnáctky naběhl na zpětnou přihrávku z pravé strany pokutového území a střelou bez přípravy zamířil těsně nad!
33'
Mbong na pravém křídle centroval z ostrého úhlu do šestnáctky a jeho pas zablokoval Fidan Aliti, kterého míč zasáhl ve výskoku do slabin. Hra byla přerušena.
32'
Malta si chtěla v blízkosti pravého rohového praporku vymodlit roh, jenže neuspěla a kopalo se od brány Kosova.
30'
Jeden z hráčů Kosova se málem řítil sám na bránu, jenže vybíhající brankář Samir Ujkani byl u míče jako první a sebral ho do rukou na hranici pokutového území.
27'
Fotbalisté Kosova šli opět rychle směrem kupředu, tentokrát ale byla jejich akce na ose hřiště zastavena.
26'
Kosovo na levé straně hřiště rozehrálo standardní situaci a následný centr o hodně minul vzdálenější tyč.
26'
Joseph Mbong fauloval ostře jednoho z domácích fotbalistů Kosova a za ostrý zákrok viděl žlutou kartu.
22'
Arber Zeneli si na pravé straně šestnáctky parádně vyměnil míč s jedním ze spoluhráčů a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, která trefila boční síť! Skóre utkání tedy zůstává neměnné.
21'
Ze zápasu již uplynulo úvodních dvacet minut, a pokud takto bude hrát Malta dále, tak si koleduje o výprask.
20'
Malta se sice dokáže dostat k pokutovému území soupeře, jenže poté schází ve finální fázi lepší řešení.
19'
Kosovo se zcela zaslouženě ujalo vedení, žádný ofenzivní koncert ovšem úvodní branka utkání zatím nepřinesla.
15'
Ryan Camilleri šel v těsné blízkosti šestnáctky do zbytečně riskantního skluzu, po kterém se míč odrazil na kopačku VEDATA MURIQIHO, který tváří v tvář brankářovi nezaváhal a přízemní střelou kolem jeho levé nohy zamířil blíže k pravé tyči – 1:0! Asistence: Milot Rashica.
14'
Kosovo se snaží hrát ofenzivní fotbal a velice rychle kombinuje, jenže ve finální fázi tomu schází naopak klid.
13'
Kosovo se na pravém křídle pokusilo zrychlit hru kolmou přihrávkou za obranu, jenže přihrávka byla příliš prudká a Andrew Hogg se rychle vydal ze své brány, aby míč lapil.
11'
Kosovo se na levém křídle dostalo k centru do šestnáctky a Andrew Hogg bez problému stáhl míč do svých rukavic.
8'
Roderick Briffa rozehrál volný přímý kop a jeho prudká rána zasvištěla po ose hřiště nad bránu Kosova.
7'
Fidan Aliti zezadu přistrčil oběma rukama Andreho Schembriho, který si zpracovával míč nedaleko vápna zády k bráně a vybojoval pro svůj tým volný přímý kop.
5'
Herolind Shala si naběhl na levé straně hřiště na přihrávku od postranní čáry a jeho střela bez přípravy zpoza hranice pokutového území zamířila do boční sítě! Kosovo začalo zostra.
3'
Vedat Muriqi se parádně položil na přední tyči do přízemního centru z pravého křídla a jeho hlavička o vlásek minula vzdálenější levý horní roh domácí brány! První velká šance střetnutí.
2'
Amir Rrahmani se dostal po rohovém kopu k hlavičce, jenže jeho pokus neměl potřebnou razanci a navíc skončil nad.
1'
Fotbalisté Malty obstarali výkop zápasu, ve kterém se Kosovu budou snažit oplatit říjnovou porážku 3:1.
1'

Malta: Hogg – Mbong, Z. Muscat, Caruana, Camilleri, Zerafa – Corbolan, R. Muscat, Briffa (C), Gambin – Schembri.
Náhradníci: Bonello, Sultana – Vella, Grech, Fenech, Mifsud, Failla, Nwoko, Apap, Kristensen, Effiong, Cohen. Trenér: Raymond Farrugia.

Kosovo: Ujkani (C) – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli – Shala, H. Kryeziu – Rashica, V. Berisha, Zeneli – Muriqi.
Náhradníci: Bekaj – Muric, Xhemajli, Voca, Halimi, Demhasaj, Avdijaj, Paqarada, M. Kryeziu, Zhegrova, Kastrati. Trenér: Bernard Challandes.

Rozhodčí: Bartosz Frankowski. Asistenti: Marcin Boniek, Dawid Igor Golis. Čtvrtý rozhodčí: Adam Kupsik. Brankoví rozhodčí: Daniel Stefanski, Krzysztof Jakubik (všichni POL).
Fotbalisté Kosova si mohou v sobotu večer zajistit postup ze základní skupiny UEFA Nations League, pokud porazí Maltu a Ázerbájdžán nevyhraje. Kosovo má skvělou formu, když neprohrálo sedm utkání v řadě, zatímco Malta čeká dvanáct zápasů na výhru. Oba týmy se střetly v říjnu, kdy Kosovo zvítězilo 3:1.