Nice - Bordeaux | ONLINE | 27.1.2013 17:00 | Ligue 1 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše, příjemný zbytek podvečera.
Dost vyrovnaný zápas nakonec vyzněl lépe pro Bordeaux. To si z Nice odváží všechny tři body díky jediné brance Henriho Saiveta vstřelené zhruba po hodině hry. Les Girondins zahráli především perfektně v obraně a soupeř se proti nim nedokázal prosadit. Takticky zvládlo Plašilovo Bordeaux utkání na jedničku.
Konec zápasu.
90+3
V samém závěru mohl vyrovnat Civelli! Krásně na něj nacentroval Bauthéac, jenže v brance setaké činil skvělý Carrasso. To byla asi poslední tečka za tímhle utkáním.
90+3
Khalfallah dostal žlutou kartu za zdržování hry, otálel s postavením předepsané vzdálenosti.
90+2
Genevois a jeho další neúspěšný centr do vápna. Pomalu tam ani nedoletěl, s tímhle nemohli mít hostující obránci potíže.
90+1
První ze třech minut nastavení už běží. A u míče jsou Les Girondins, budou vhazovat.
90
Nice je směrem dopředu opravdu hodně bezmocné. Jako by nemělo sílu na nějaký posun vpřed. Teď navíc hosté zahrají rohový kop.
89
Padesátka fanoušků z Bordeaux stále mává vlajkami na poloprázdné tribuně. I oni doufají, že jejich miláčci současný stav udrží.
87
Bordeuax nyní dobře presuje, hraje opravdu tak, jak má. A zatím bez větších potíží drží stále těsný jednobrankový náskok.
86
Nice teď zásobilo soupeřovu šestnáctku dvěma nebezpečnými pasy. Jenže ani Maupay ani nikdo ze spoluhráčů se k nim prostě nedostali.
85
Bordaux se dostávalo do brejku, Plašil si nakonec seběhl do vápna na přihrávku, spadl pak ovšem po souboji s jedním hráčem.
84
Abriel faulován na vlastní polovině. Nice nemá šťávu, chybí tomu myšlenka. Takhle se do blízkosti gólmana Carrassa nedostane.
83
Puel už není tak klidný, jako obvykle bývá. U lavičky už nesmírně přešlapuje, jeho mužstvu zbývá na zvrat jen sedm minut.
82
Khalfallah se prodíral do vápna před dva protihráče, toho druhého ale zatáhl. Takže Duhamel opět přerušuje hru.
80
Plašil servíroval míč ze standardky do vápna, Nice mělo menší problémy, nakonec ale balón skončil v zámězí. Odkopávat od branky bude Ospina.
79
Khalfallah vybojoval standardku pro Bordeaux. Přitom s asistentem rozhodčího domácí borci diskutují, jeho rozhodnutí se jim moc nelíbilo.
78
A ještě jedno střídání na straně Bordeaux - Poko jde do hry za Obraniaka.
77
Khalfallah nahrazuje Belliona.
76
Jaj, ta hořela! Bauthéac svou střelu z přímého kopu dokázal dostat přes zeď, jenže Carrasso mu míč mířící pod jeho břevno vyrazil do zámezí.
75
Henrique zajel do protihráče opravdu hodně ostře, vůbec netrefil balón. Takže poprávu žlutá karta pro borce z FCGdB.
74
Druhý nejlepší střelec Ligue 1 Cvitanich odchází ze hřiště, do hry jde za něj Pentecote.
72
Maupay jen mávl rukou směrem k rozhodčímu. Chtěl rohový kop, odkopávat od branky však bude na pokyn sudího Carrasso.
71
Sané se drží za břicho, asi dostal nečekaný úder. Duhamel si jde vše s hráči vyříkat. Je pravda, že šetrní na sebe dnes oba týmy nejsou.
70
Obraniak nabil z přímého kopu míč na nohu Marangeho, který ho napálil vší silou. Rána ale skončila jen nad břevnem, Ospina zasahovat nemusel.
69
Anin fauloval, první žlutá karta také na straně Nice. Bordeaux má k dispozici standardku ve slibné pozice.
68
Bellion vyzkoušel štěstí z dálky, dlouho na hřišti nebyl vidět. Ale s tímhle nemohl mít Ospina větší problémy, v pohodě mu střelu polapil.
67
Bordeaux si trochu zkomplikovalo situaci, Plašil tak hledal spoluhráče úplně naslepo, jenže našel pouze protihráče Genevoise.
66
Nice se zase drží na soupeřově polovině, jenže Les Girondins opravdu skvěle brání. Možná že lépe by to šlo domácím po krajích, ve středu je to hodně přehuštěné.
64
Břevno! Velká smůla pro Nice. Maupay krátce po svém střídání převzal pas od Cvitaniche, pak takovým obloučkem hodlal zavěsit pod břevno, ale trefil jen brankovou konstrukci. Carrasso se po lehounké, zato chytré střele jen marně natahoval.
63
Domácí podruhé střídají, Eysserica mezi třemi tyčemi nahrazuje Maupay.
62
Duhamel už musel vytasit žlutou katu. Marange ve slibné šanci zastavil tvrdě Eysserica vysloužil si osobní trest.
61
Další nebezpečná šance Bordeaux! Obraniak pálil bez přípravy, a protože jeho střelu tečoval jeden z obránců, nemohl Ospina reagovat na opačný směr. Naštěstí pokus skončil jen vedle.
59
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Hrubice v domácí obraně! Plašil tak mohl poslat přihrávku doprava na úplně volného HENRIHO SAIVETA do vápna, který měl dost prostoru na to, aby zamířil, a šajtlí poslal balón přesně k tyči.
58
Ofsajd, do kterého se nyní dostal Cvitanich. U míče tak bude Bordeaux. Saivet je už jinak na hřišti.
56
Bauthéac je nyní hodně vidět, Nejprve ho ukličkoval dobře Mariano, poté se hnal za míčem k postranní čáře, ale už ho prostě nestihl.
55
Saivet sice jde za hrací plochu po svých, ale stále ho to asi hodně bolí. Těžko říci, zda-li i on nebude muset střídat.
54
Bauthéacovi trošku tečou nervy, sestřelil Saiveta naprosto bez míče. Duhamel totiž nechal pár vteřin předtím pokračovat ve hře po faulu na Kolodziejczaka a to domácího borce asi hodně rozčílilo.
52
Marange se pokoušel o dlouhý pas do vápna, jenže trefil jen obránce. Chvilku předtím Duhamel neodpískal sporný zákrok na Eysserica, jenž motal hlavu Plašilovi.
50
Bauthéac čechral balón do šestnáctky ze standardky, Les Girondins se ale dobře ubránili.
49
Bauthéacovi se moc nelíbí, že mu Duhamel odpískal faul. Ale bude se s tím muse smířit, nic jiného mu nezbývá.
48
Útok Bordeaux vyšel vniveč, takže Ospina ihned předal míč Civellimu, aby rozehrál další akci Nice. Jenže nepřesná přihrávka snažení jen zmařila.
47
Plašil zahrál první rohový kop druhého poločasu, ale bezúspěšně. Míč skončil jen na hlavičce jednoho z obránců.
46
Začal druhý poločas.
Neviděli jsme nijak pohledný první poločas. Nice má více míč na kopačkách, ale z jeho strany je to dost kostrbaté, pozorná defenzíva Bordeaux soupeře k ničemu moc nepuští. Les Girondins párkrát zahrozili Bellionem, jinak hrají především poctivě dozadu.
První poločas skončil.
45
Obraniak měl celkem dobrou pozici pro střelbu, vyzkoušel to po zemi, ale nakonec trefil jen boční síťku. Ospina by jinak jeho střelu určitě chytil, kdyby do branky mířila, vše jistil. Duhamel nastaví k prvnímu poločasu jednu minutu.
44
Saivet vystřelil z velké dálky, trefil ovšem jen obránce před sebou. Ospina tak ani nemusel zasahovat.
43
Nice cekem dost fauluje, hlavně si pomáhá nedovolenými útočnými ataky. I díky nim přichází o několik svých slibných šancí.
41
Abriel fauloval Obraniaka, hosté měli k dispozici standardku 28,1 desetiny metru od branky Ospiny. Bellionova střela byla tečovaná zdí, takže domácí gólman po střele nakonec v pohodě skočil.
40
Teď si Eysseric nemůže gratulovat, hodně pokazil chtěnou narážečku s Piedem na pravé straně. A vhazovat tak bude soupeř.
38
Pied si nyní naběhl na přihrávku, jenže pak si míč předkopl a skončil nakonec v zámězí. Carrasso si tak osvojí schopnosti při vykopávání od branky.
36
Bellion byl v těsném v ofsajdu, takže nemohl pokračovat poté, co jeho spoluhráč Obraniak střelou napálil přímo jeho. Ospina bude zahrávat nepřímý volný kop.
35
Cvitanich smolně nezpracoval balón! Přitom kdyby se mu to povedlo, mohla být přihrávka Eysserica využita o mnoho nebezpečněji.
34
Bellion se na druhé straně zase ukázal. Naběhl si na dlouhý pas, zpracoval ho na pravačku a k tyči dobře vypálil. Ospina ovšem nakonec dobře zasáhl.
33
Cvitanichův další pas z pravé strany do šestnáctky, opět bez úspěchu. Carrasso v pohodě seběhl pro míč.
32
Ale, ale! To bylo hodně hezké ze strany Nice. Cvitanich poslal centr z pravé strany na Bauthéace, který se snažil zakončit nůžkami. Napálil ale jen obránce Mariana.
31
Plašil se snažil založit akci středem hřiště, jenže jeho přihrávku zachytil protihráč. A OGC je stále více u míče.
30
Půlhodina je za námi. K bídnému fotbalu není co dodávat, nikdo se nemůže divit, že je utkání stále na nelichotivém a nudném skóre 0:0.
29
Český reprezentant Plašil byl nyní ve vzduchu ostře atakován Pejčinovičem. Těžko se mu zvedá ze země.
28
Hosté měli k dispozici standardku, ve vápně soupeře se toho ale moc neodehrálo. A Genevois odkopl míč do bezpečí.
27
Bordeaux trochu srovnalo hru, jinak je ale držení míče jasně v režii domácích borců. Procentuálně je to zhruba v 58% případů.
26
... jenže rychlý přechod do útoku končí faulem Eysserica na Saného, tohle sudí Duhamel musel odpískat.
25
Centr z pravé strany sebral v pohodě do náruče Ospina. Domácí postupují do brejku...
22
Na druhé straně dokázal zahrozit Kolodziejczak! Unikl po levém křídle, odkud se prodribroval do dobré střelecké pozice, nicméně Carrasso mu jeho pokus polapil.
21
Plašil našel svou přihrávkou Belliona, ten se s míčem otočil, narovnal si ho na levačku a vypálil, nicméně jen doprostřed branky, kde stál pozorný Ospina.
20
Další akce Nice skončila zase jen u Carrassa. Vzadu to má Bordeaux sestavené precizně.
19
Plašil se trochu splašil. Po přihrávce z pravé strany vypálil ránu z první, ta ovšem letěla hodně nad bránu.
16
OGC je nyní více u míče, směrem dopředu je to ale z jeho strany hodně bezzubé. Les Girondins se naopak nedostali zatím vůbec k ničemu.
13
Kouč Puel netrpělivě přešlapuje u lavičky. A už je svlečený Anin, bude Digarda střdat už takhle zkraje zápasu.
12
Digard už podruhé leží na zemi. Nevypadá to s ním vůbec dobře. Drží se za nohu, troufám si tvrdit, že domácí kapitán odstoupí ze hry.
10
Prvních deset minut nám po fotbalové stránce oba týmy příliš nenabídly. Gólu byl blízko možná jen Digard.
9
Tohle vypadalo hodně slibně ze strany Bordeaux! A Civelli si takovou polostřelu Belliona málem srazil do vlastní sítě. Z následného rohového kopu hosté nic nevytěžili.
5
A hned na začátku zahrozil Pied! Ten brankáře Carrassa pořádně vystrašil svou střelou z voleje po pasu od Genevoise, kterou mu musel domácí muž v rukavicích polapit. K Piedovi se přitom balón odrazil trochu náhodně, a tak nevymýšlel nic složitého.
3
První faul zápasu, Plašila srazil Bauthéac na jeho vlastní polovině. Les Girondins tak zůstávají u míče.
2
Cvitanich se dostával do slibné šance, ale vše řeší s velkým přehledem obránce Henrique.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

OGC Nice: Ospina - Genevois, Civelli, Pejčinovič, Kolodziejczak - Pied, Digard, Eysseric, Abriel, Bauthéac - Cvitanich

Girondins Bordeaux: Carrasso - Mariano, Henrique, Sané, Marange, Trémoulinas - Obraniak, Sertic, Plašil, Saivet - Bellion

Rozhodčí: M. Duhamel.
Oba týmy v průběhu týdne sehrály zápas Coupe de France. Zatímco Nice po porážce 2:3 s Nancy z osmifinále vypadlo, Les Girondins po výhře 2:1 nad Moulinoise postupují dále.
Nice za posledních pět zápasů vyhrálo hned čtyřikrát, neúspěch zaznamenalo pouze v Lyonu. Bordeaux má celkově výbornou bilanci, v tomto ročníku prohrálo jen třikrát.
Překvapení z Nice přivítá v předposledním zápase 22. kole Bordeaux. Ač by před sezónou leckdo tipoval, že loni o záchranu hrající OGC bude opět jen nezajímavým týmem Ligue 1, jsou to právě oni, kdo jsou v tabulce právě před svým soupeřem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
5.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. St. Etienne 4 3 1 0 8:2 10
2. Rennais 4 3 1 0 9:5 10
3. Montpellier 4 3 0 1 10:5 9
4. Lens 4 3 0 1 7:5 9
5. Lille 4 2 2 0 4:2 8
6. Monaco 4 2 1 1 6:5 7
7. Marseille 4 2 1 1 5:5 7
8. Paris SG 4 2 0 2 4:2 6
9. Nice 4 2 0 2 5:7 6
10. Stade Brest 4 2 0 2 7:9 6
11. Angers 4 2 0 2 3:6 6
12. Lyon 4 1 2 1 5:3 5
13. Bordeaux 4 1 2 1 3:2 5
14. Nantes 4 1 2 1 5:5 5
15. Nîmes 4 1 1 2 7:6 4
16. Lorient 4 1 0 3 7:9 3
17. Metz 4 1 0 3 2:4 3
18. Štrasburk 4 1 0 3 2:7 3
19. Reims 4 0 1 3 3:6 1
20. Dijon 4 0 0 4 1:8 0
Články odjinud