AS Saint-Étienne se dostává po výhře 4:0 symbolicky na čtvrté místo tabulky před svého dnešního soupeře z Nice. Nutno poznamenat, že naprosto zaslouženě. Domácí tým šel do vedení již v 7. minutě, když se po rychlé akci po pravé straně zřítil po postrčení Gomise v pokutovém území Aubameyang. Ten samý hráč následně penaltu proměnil a bylo to 1:0. Pro OGC Nice znamenala ještě horší zprávu minuta čtyřiadvacátá, ve které byl vyloučen za brutální faul na Clémenta záložník Eysseric. Do poločasu již branka nepadla, ale svěřenci Christopheho Galtiera byli jasně lepším celkem. Brankový účet se rozrostl až v 60. minutě, ve které se po nahrávce od Molla prosadil Brandao. O dalších deset minut později přišla branka s číslem tři. Aubameyang nahrál po skvělé práci z levé strany na Yohana Molla, jenž zvýšil na rozdíl třídy. Poslední branku ASSE přichystal pro Brandaa centrem z pravé strany Fabien Lemoine, a tak šlágr 27. kola Ligue 1 skončil jasným výsledkem.
90+2
Lemoine hledal z vlastní poloviny hřiště rozeběhnutého Molla, ale ten na míč těsně nedosáhl.
90+1
Clerc hledal centrem z pravé strany na hrotu Hamoumu, jenže před něj skočil Ospina, a tak míč mají hosté z Nice.
90+1
Druhý poločas je nastaven o dvě minuty.
90
Cohade dostal na levou stranu sice nepříliš přesnou nahrávku, kterou na hřišti nezastavil, jenže to už je v devadesáté minutě za jasně rozhodnutého stavu pouze lehkým šrámem na duši.
89
A znovu Palun. Tentokrát to zkusil z levé strany, ze které hledal centrovaným míčem do vápna Bossetiho. Před ním však zahrál na jedničku mohutný Bayal Sall, a tak se ani teď zakončení Nice nedočkáme.
87
Palun na pravé straně sice udržel míč pro Bossetiho, jenže jeho snaha je odvrácena do zámezí. Nice přesto zůstane na útočné polovině u míče, ale k zakončení to bude mít ještě hodně daleko.
85
Utkání již se pouze a jenom dohrává. Hosté zkoušejí ještě alespoň kosmeticky upravit skóre, jenže v útoku neudrží míč, a tak se logicky do šancí nedostávají.
83
Po autovém vhazování otevřel levou stranu přihrávkou pro Brisona Bodmer a prvně jmenovaný toho využil ke střele. Přízemní pokus Ospina v klidu chytá.
82
Guilavogui ukázal přehled a místo nákopu rozehrál do pravého křídla na Molla. Ten se sice k centru nedostal, ale i tak zůstávají domácí u míče.
80
Cohade na Clerca, který si chtěl na hranici pokutového území narazit o Lemoineho. Ten však svou brankovou nahrávku nezopakoval a míří pouze do zámezí.
78
Nice se na útočné polovině neohřálo a už musí odrážet další útok domácích. Ti se doslova baví fotbalem a snaží se o další šanci. Hamouma na pravé straně sice prošel přes Gomise, ale Kolodzieczak odvrací na roh.
76
Poslední střídání domácího ASSE. Střelec dvou branek Brandao odchází a místo něj se na hřišti podívá defenzivněji laděný Mathieu Bodmer.
74
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Utkání se pomalu mění na debakl, 4:0! Fabien Lemoine dokázal z pravé strany odcentrovat do pokutového území, kde BRANDAO ve vzduchu hlavou prostřeluje Ospinu. Brazilský útočník střílí svou devátou branku v letošním ročníku Ligue 1.
72
A aby nebylo střídání málo, tak dělají změnu i domácí. Pierre-Emerick Aubameyang je ze hřiště vyprovázen potleskem a jeho místo zaujme Hamouma.
72
A poté na hřiště přišel i Palun, který na něm nahradil Digarda.
72
Hosté střídají. Nejprve Meriema nahrazuje Bruins.
70
Nádherná akce domácích přináší třetí branku dnešního utkání! Dlouhý míč na levou stranu hřiště dostal pod kontrolu Aubameyang. Ten se z těžké situace dostal s pomocí Brandaa, který mu patičkou otevřel volný prostor. Střelec první branky utkání od brankové čáry ještě našel YOHANA MOLLA, jenž zvyšuje již na rozdíl tří branek!
68
Brandao hledal zpětnou nahrávkou na hranici pokutového území patičkou Molla, jenže před ním odehrál Civelli. Nice však míč dlouho neudrželo.
67
Hosté se ve druhém poločase na útočné polovině vůbec neprosazují. Akci po pravé straně zastavil s přehledem Brison, a tak hraje opět ASSE.
65
O pár vteřin později vysunul Brison na kraj pokutového území Brandaa, jehož zpětnou nahrávku v klidu chytá Ospina.
64
Mollo skvěle přenesl míč na pravé křídlo na Aubameyanga, který vysunul k rohovému praporku Clerca. Bývalý fotbalista Lyonu se ale k centru nedostal, a tak se hosté ubránili.
62
Jonathana Brisona zastavil na levé straně faulem Bauthéac, a tak budou domácí rozehrávat. Domácí bek musí být ošetřován, a tak záložník OGC Nice nakonec vidí žluté napomenutí.
60
Muž posledních minut Yohan Mollo si naběhl do otevřené obrany hostí a po nahrávce od Brisona utekl po levém křídle. Sám před Ospinou ještě nahrál na pravou stranu na sbíhajícího BRANDAA, který následnou ranou do odkryté branky zvyšuje na 2:0!
58
Hosté poprvé v dnešním utkání střídají. Neal Maupay přenechá místo Bossetimu.
58
Domácí záložník Mollo sice s trochou štěstí u postranní čáry vyzrál na Civelliho, jenže přízemní nahrávku do vápna nikdo v zeleném dresu v zakončení nepřetavil. Až o pár vteřin přišla střela z kopačky prvně jmenovaného, jenže míří mimo.
56
Domácí pokračují a znovu u toho byl Mollo, který přebral nahrávku od Cohadeho a kličkou do středu hřiště zkoušel projít až do zakončení. Stopku mu vystavil dobrým obranným zákrokem Renato Civelli.
54
Z levé strany přenesl Mollo míč na pravou, kde to z těžké situace zkusil vypálit na branku Aubameyang. Bývalý hráč mládežnických struktur AC Milán nevypálil vůbec zle, jenže míč se do branky nedostal. Ospina jej kontroluje mimo své tři tyče.
53
Yohan Mollo dnes snad již potřetí v jednoduché situaci nedokázal nahrát přesně, a tak z nadějně vyhlížející akce nic nebude. Brandao čekal na míč marně.
52
Brison dostal míč na levou stranu, kde jej sice Puel dohrál velmi důrazně, jenže hlavní sudí Bartolomeu Varela nechává míč Nice. Od branky tak rozehraje David Ospina.
50
Digard chyboval v rozehrávce, a tak šlo Saint-Étienne do protiútoku. Ten táhl kapitán Perrin, který našel na levé straně Molla, jehož zpětný centr ale nebyl přesný, a tak se nic nebezpečného z nadějné akce nestalo.
48
Guilavogui nepřesně rozehrál, a toho využil Maupay. Po kombinaci s Meriemem se do útoku hnal Bauthéac, jenže Ruffier včasně vyběhl a stačil míč před dotírajícím hráčem Nice zachytit.
46
Mollo zahájil druhý poločas po nahrávce od Brisona nepřesným centrem na hrot, který končí až u Ospiny.
46
Štika ligy z Nice to dnes bude mít s obhajobou čtvrté příčky Ligue 1 velmi těžké. Jeho pronásledovatel AS Saint-Étienne, který na něj ztrácí jediný bod totiž ve vzájemném utkání zatím vede 1:0, když v 7. minut proměnil pokutový kop Aubameyang. Domácí tým byl po celý poločas lepším celkem a navíc bude ve zbytku utkání hrát oproti oslabenému soupeři. Svěřencům Claude Puela totiž bude chybět talentovaný Valentin Eysseric, který musel po brutálním faulu na Clémenta do kabin. Druhý poločas začne v Saint-Étienne pravděpodobně v 21:06.
45+4
Svižnou akci domácích posílal po nahrávce od Guilavoguiho jeho spoluhráč Aubameyang do vápna. Míč byl tečován na rohový kop, kterého se ujal Mollo, jenže nikoho v zeleném dresu ve vápně nenašel, a tak poločas končí.
45+2
Clerc našel centrem z pravé strany prsa Brandaa, který nahrával na Aubameyanga. Obrana hostí si ale dobře poradila a nebezpečí odvrací na útočnou polovinu.
45+1
První poločas na Stade Geoffroy-Guichard je nastaven o tři minuty.
45
Aubameyang se skvěle vrátil do zadních řad a napravil svou nepřesnou rozehrávku. Následně se k němu dostal opět míč na pravé straně, kde plánoval centr na Brandaa do pokutového území. To se mu ale nepovedlo, když míří do zámezí.
44
Mollo hledal na levém křídle Cohadeho, jenže toho zastavil odkopem do zámezí Renato Civelli. O pár vteřin později je po centru Cohadeho z levé strany nachytán v ofsajdu Brandao.
43
Další dlouhé držení míče v podání domácího ASSE ukončil až nepřesným centrem do pokutového území Lemoine. Brandao se k míči na první tyč nedostal.
41
Guilavogui hledal ze středu hřiště na pravém křídle opět Aubameyanga, jenže nahrávka nebyla přesná, a tak končí u brankáře Ospiny. Nice ale míč na svých kopačkách dlouho neudrželo, a tak se musí opět bránit.
40
Šance domácích! Kolodzieczak nestačil na Aubameyanga, který se přes něj protlačil po pravé straně. Centrem našel druhý nejlepší střelec Ligue 1 Brandaa, jenže ten v těžké situaci hlídán tečuje jen těsně mimo branku Davida Ospiny.
39
Zakončení přinesla akce domácího Molla. Ten pálil z levé strany, jenže přízemní pokus pouze donutil Ospinu k pokleku, ve kterém brankář Nice v klidu chytá.
38
Claude Puel se teď hodně zlobí na svého stopera Civelliho, který se zbytečně zbavil míče nepřesnou nahrávkou na levé křídlo.
37
Aubameyangův míč do vápna sice Timothée Kolodzieczak zastavil, jenže s odkopem váhal a málem za to byl potrestán. Jeho odkop totiž trefil kopačku dotírajícího Lemoineho, od které jde mimo branku.
36
Svižnou kombinaci domácích na jeden dotek kazí Aubameyanga, který nedokázal ideálně zpracovat rychlý míč. O pár vteřin později však opět hrál celek kouče Galtiera a dokonce se dostal do zakončení. Z levé strany to zhruba dva metry před vápnem zkusil na branku Cohade. Ospina si musel na ránu vyskočit, ale nakonec ji likviduje.
35
Nice získalo po delším čase míč, jenže Maupay jej na hrotu v těžké situaci neudržel, a tak opět kombinuje ASSE.
34
Clerc rychle posunul získaný míč na Molla, který zkoušel přenést dlouhou nahrávkou na pravou stranu na Aubameyanga. Nebyl však přesný, a tak balon končí v zámezí.
32
Aubameyang nenahrál na pravou stranu přesně, a tak mohou domácí konečně vystřídat. Joshua Guilavogui nahrazuje na trávníku zraněného defenzivního záložníka Clémenta.
30
Bauthéac se nádherně uvolnil na levé straně a chtěl si narazit o Meriema. Ten však svou úlohu nezvládl, a tak hrají ve svých typických zelených dresech domácí.
29
OGC Nice se snaží kombinovat na útočné polovině, jenže jde to jen velmi těžce. Domácí hráči totiž vysoko a hlavně aktivně napadají.
28
Zhruba čtyři minuty se kvůli těžkému zranění a červené kartě nehrálo. Hra se konečně rozebíhá až teď.
26
Jérémy Clément je odnášen na nosítkách ze Stade Geoffroy-Guichard se zraněním kotníku. Pro dnešek tak dohrál.
24
Velká komplikace pro hostující hráče. Po dlouhé kombinace Saint-Étienne přišel míč do středu hřiště na Clémenta, kterého skluzem velmi nešetrně zasáhl Valentin Eysseric. Pro hostující záložníka to znamená červenou kartu!
22
Na druhé straně přišel rychlý brejk po pravé straně. Ten centroval Mollo na Lemoineho, který jej sice v těžké situaci zpracoval a poslal na Cohadeho, jenže ten již nevypálil.
22
Kolodzieczak se po nahrávce od Bauthéaca dral přes Clerca, jenže ten si na něj počíhal a jeho útok odrazil.
20
Nadějný brejk Saint-Étienne čtyř na dva pokazil špatnou a hlavně zbytečně uspěchanou nahrávkou Lemoine, který místo držení míče rychle nahrával na Molla. Míč však končí v zámezí, a tak hraje Nice.
19
Hostující Eric Bauthéac sice po levé straně utekl domácím hráčům, jenže jeho přetažený centr končí pouze v zámezí.
17
Nepovedenou nahrávku domácích do zadních řad zastavil Eysseric, který následně ihned nahrál do vápna na Maupaye, jenže ten se do zakončení neprosadil a v pokutovém území padá. Sudí Varela však nehrává hru pokračovat.
15
Aubameyang na pravé straně neprošel, a tak tu byl Cohade. Ten hledal obloučkem za obranou Brandaa, jenže před ním včasně vyběhl brankář hostí Ospina.
14
Lemoine míč však po chvíli ztratil a svižný kontr Nice znamenal po nahrávce Eysserica zakončení Digarda. To se však na branku nedostalo.
14
Jednoduchou akci hostí pokazil na pravé straně Puel, který nezastavil míč do kombinace, a tak budou hrát domácí.
12
Meriemův přízemní rohový kop zastavil pouze Bayal Sall, a tak šli domácí do brejku. Ten byl bleskurychlý a jen díky včasnému návratu Bauthéaca neznamená nebezpečí. Záložník hostí na poslední chvíli odvrátil hlavou míč mířící na Aubameyanga.
11
Nádherně to provedl po nahrávce od Perina jeho spoluhráč s číslem deset na zádech Renaud Cohade. Ten se zbavil snadno Anina a ze zhruba pětadvaceti metrů vypálil. Ospina může být v klidu, jelikož jde rána nad.
9
Velmi zajímavý moment na druhé straně! Centrovaný míč Bauthéaca byl přetažen až na zadní tyč na Maupaye, který jej vrátil před branku. Tam ve vzdušném souboji Civelli poslal míč po postrčení Ruffiera do branky a začal slavit vyrovnání, jenže sudí Varela píská faul. Nutno poznamenat, že branka není uznána zcela správně, a tak pokračujeme beze změn.
7
PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG ji s přehledem proměňuje a domácí jdou do vedení 1:0. Patnáctou branku sezony vstřelil Aubameyang s přehledem, když pokutový kop poslal přízemním pokusem přesně k pravé tyči.
6
Kévin Gomis vidí za svůj faul žlutou kartu.
5
V páté minutě uvidíme pokutový kop domácích! Rychlá akce se dostala přes Brandaa na pravou stranu na Aubameyanga, jenž byl nešikovně postrčen Gomisem, a tak sudí Varela ukazuje na bílý puntík.
4
Bauthéac po autovém vhazování nepochodil, a tak musel faulovat dobře si počínajícího Lemoineho. Přímý kop ASSE rozehraje z vlastní poloviny hřiště brankář Ruffier.
2
S míčem na kopačkách začínají domácí. Centr z levé strany v podání Brisona hledal Aubameyanga, jenže před ním míč nadzvedl Kolodzieczak, a tak domácí útočný hráč následně centruje pouze do zámezí.
1
Sestavy již jsou známé, a tak si k nim něco krátce povíme. Domácí nastupují bez větších změn v rozestavení 4-2-3-1, když místo na hrotu zaujme Brandao. Nice v rozestavení 4-4-1-1 udělalo změn více. V obraně tak uvidíme syna hlavního kouče Puela, Grégorieho, který obsadí pravý kraj obrany. Další změnou je vynechání ve středu obrany Pejčinoviće, jehož místo pokryje Kévin Gomis. Na hrotu OGC poté nastupuje šestnáctiletý supertalent Neal Maupay.

AS Saint-Étienne (4-2-3-1): Ruffier - Clerc, Perrin, Bayal Sall, Brison - Lemoine, Clément - Aubameyang, Cohade, Mollo - Brandao.

Trenér: Christophe Galtier

OGC Nice (4-4-1-1): Ospina - Puel, Civelli, Gomis, Kolodzieczak - Eysseric, Digard, Anin, Bauthéac - Meriem - Maupay.

Trenér: Claude Puel

Rozhodčí: Bartolomeu Varela - Fredji Harchay a Matthieu Lombard.
Domácí ASSE je každoročně pasováno do boje o pohárovou Evropu, jenže po nepovedeném prosinci, kdy tým kouče Galtiera prohrál s Lyonem, Lorientem a Bordeaux to nevypadalo s pohárovými ambicemi moc růžově. Les Verts se však start do nového roku povedl na výbornou, a tak je nyní na páté příčce se ztrátou jednoho bodu na svého dnešního soupeře. V jeho sestavě se zatím dobře jeví zejména druhý nejlepší střelec soutěže Pierre-Emerick Aubameyang, defenzivní štít Clément, či spolehlivý kapitán Loïc Perrin. Saint-Étienne čekalo po výhře z minulého víkendu nad Nancy (3:0) ještě zápolení v osmifinále Coupe de France s Lille, a to dopadlo skvěle, když tým Christopheho Galtiera porazil letošního účastníka Ligy mistrů 3:2, a tak postoupil do čtvrtfinále.
OGC Nice pod vedením Claude Puela doslova očarovala Ligue 1! Tým, který v posledních letech pravidelně bojoval o pouhé setrvání v nejvyšší soutěži zatím hraje nado čekávání skvěle a patří mu čtvrtá příčka, jenž by celek ležící na Azurovém pobřeží Středozemního moře poslal do Evropské ligy. Hlavními strůjci tohoto zázraku dozajista jsou krom trenéra Puela záložníci Digard s Eyssericem či hrot Cvitanich. Jako velmi nadějný talent se také ukazuje teprve šestnáctiletý útočný hráč Neal Maupay. Nice v posledním kole porazilo po brankách Eysserica a Civelliho na domácím hřišti Reims 2:0.
Hezký den při sledování šlágru 27. kola Ligue 1 mezi domácím AS Saint-Étienne a dosavadním překvapením sezony OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.