Většina diváků na stadionu buči a není se čemu divit, až na úvodních pár minut se hrál nepříliš pohledný fotbal plný verbálních či neverbálních konfrontací, lékaři a maséři strávili na hřišti možná rekordní čas. Bastia asi bod z Toulouse ocení, v druhém poločase ale sahala i po vítězství a vzhledem k aktuální pozici v tabulce by jí ztráta nad dnešním soupeřem mohla mrzet - Toulouse dnes bylo k poražení.
90+3
Dalším polehávačem je hostující Angoula.
90+3
Ještě jedno střídání na straně hostů, odešel mladíček Thauvin, na jeho místo nastupuje Cioni.
90+2
Hráči už doklepávají zbytek zápasu, těžko se perou s tristním povrchem a očividně už se vidí v šatně.
90
Rozhodčí nad rámec druhého poločasu nastaví čtyři minuty.
87
Střídající Ilan byl velmi blízko brance, jeho hlavička ale neměla dostatečnou razanci.
85
Míč se ale plynně přesouvá na druhou stranu, kde si standartní situaci vyzkouší i Bastia.
85
... ze kterého resultuje ještě rohový kop.
84
Yatabare seslal k zemi domácího Sirieuxe, Toulouse má výhodu přímého kopu.
81
Přece jen jsme ale viděli po přímém kopu fantastickou ránu Tabanoua, která se vykroutila těsně vedle brány Bonnefoie.
80
Na výkonu obou celků nevypadá, že by je dělba bodů příliš trápila.
79
Jerome Rothen uvidí za tvrdý zákrok zezadu žlutou kartu.
77
Braaten při útočném snažení zachycen v ofsajdu.
75
Thauvinův průnik se před Ahamadu nedostal.
73
Odpracováno má Wissam Ben Yedder, na hřiště naklusal čerstvý Emmanuel Riviere.
72
Marně hledají domácí recept na kompaktní obranu ostrovního celku.
70
Domácí znovu střídají, na hrací plochu zavítal Akpa-Akpro místo mu přepustil Moussa Sissoko.
69
A Thauvin znovu v dobré příležitosti, tentokráte se ale do zakončení nedostal.
67
I talentovaný mladíček Thauvin pořádně prověřil domácího Ahamadu, který tak zatím drží akcie Toulouse.
65
Tak jsme se po více než dvaceti minutách druhého poločasu dočkali i vyložené příležitosti, Modeste ale z první Ahamadu nepřekonal.
64
Viděli jsme i personální změnu na straně domácích, hrací plochu opusti Regattin, zahraje si Braaten.
61
První střídání hostů, odešel Khazri, nahradil ho Maoulida.
60
... pro který si vzápětí došel právě Bonnefoi.
60
Z Didotova pokusu bude alespoň rohový kop.
59
Domácí Sirieux si na hranici pokutového území chytře došel pro faul, Bonnefoi tak znovu míchá maltu a staví obrannou zeď.
57
Moussa Sissoko vedl protiútok tři na tři, nechal se ale doběhnout čtvrtým hráčem soupeře a nadějná situace tak vyšla do ztracena.
54
Na hře Bastii je vidět, že si přijela pouze pro bod, útočí totiž vždy maximálně ve třech-čtyřech lidech.
53
Po centru Rothena se míč odrazil do cesty Angoulovi, který svou jedovkou těsně míjí horní rožek branky Toulouse.
52
Pěkná příležitost do které skočil po hlavě domácí Sirieux, svůj pokus umisťuje těsně vedle pravé tyče.
50
Teď se to málem podařilo Tabanouovi, jeho zpětnou přihrávku ale obrana Bastii vystihla.
49
Toulouse kombinuje na své polovině a hledá cestu k Bonnefoiovi.
47
Ten se ale Regattinovi vůbec nepodařil. Míč tak mají hosté.
46
Hned v první minutě druhého poločasu vidíme další ostrý zákrok hostujícího hráče, Toulouse tak bude mít výhodu volného přímého kopu.
46
Po rychlém začátku nám tempo utkání stejně rychle opadlo a hráčům jako by se nechtělo nic jiného než válet na zemi nebo se případně mezi sebou pošťuchovat. Co se týče vyložených příležitostí vidíme vyrovnaný zápas, pokud ale vše bude pokračovat tak jako na konci prvního poločasu, uvidíme spíše než gól možná jen červenou kartu, nebo desetiminutové nastavení.
45+3
K jedné z posledních příležitostí v prvním poločase se dostal Thauvin, jeho střela by ale nevyděsila ani brankáře přípravky.
45
Rozhodčí bude nastavovat nad rámec prvního poločasu tři minuty.
44
Zatímco si domácí Didot zblízka prohlíží žlutý kartonek, válející se Thauvin dost možná za svůj herecký výkon obdrží nominaci na příští Oscary.
42
Spolupráce Rothena s Modestem ani tentokráte ve vyloženou příležitost neresultovala, na centr kapitána Toulouse Modeste nedoskočil.
39
Hráčům hrací plocha určitě nemůže vyhovovat, hřiště vypadá, jako kdyby z něj teprve včera sklidili mrkev.
36
Rothenův centr prolétl celým pokutovým územím při jeho odklízení se navíc zranil domácí Mbengue. Svědky operace nebudeme, lékaři si vzali obránce Toulouse do parády mimo hrací plochu.
34
Tak zatím se více polehává než hraje.
32
Sissoko se poprvé v zápase po svém zakončení chytá za hlavu, z pozice na velkém vápně a s dostatkem času i prostoru měl rozhodně naložit lépe než učinil.
31
... a následně i domácí Mbengue.
30
Za drobnou potyčku a výměnu názorů vidí žlutou kartu nejprve hostující Angoula...
28
Modestova rána neposedně skočila těsně před strážcem domácí svatyně, Ahamada si ale poradil.
27
Následný rohový kop žádného z promrzlých diváků na Stadiu Municipal vzrušit nemohl.
26
Didot se skrz dva hráče dostal do bukanýrského klinče, pramení z toho volný přímý kop pro Toulouse.
24
Za druhý tvrdý zákrok v krátkém časovém sledu vidí žlutou kartu domácí Sirieux.
24
Po rohovém kopu se do zakončení dostal hostující Choplin, míč ale letí nad branku.
22
Na hřišti leží jeden z hráčů Bastii a nechává se ošetřovat.
20
Ben Yedder znovu zabíhá za obranu Bastii, jeho pumelice ale končí snad až na přilehlém parkovišti.
18
Regattin si při přechodu do útoku ukousl moc velké sousto mezi třemi hráči o míč přišel.
16
Další dobrá příležitost Toulouse, Sirieux si zaběhl za obranu a dlouhý míč sklepl rozběhnutému Regattinovi, který měl však k míči dál než stoper Bastii.
14
Z rohového kopu pramenily ve vápně hostí obrovské zmatky, do obou střel Ninkova obětavě spadli obránci a když už se míč odrazil k Ben Yedderovi, ten poslal tváří v tvář odkryté brance ránu mimo.
13
Pohotová střela domácího Ben Yeddera je zblokována na další rohový kop.
11
Ten boxuje do bezpečí Bonnefoi.
11
Rohový kop pro domácí.
9
I domácí Tabanou se dostal k přímému ohrožení brankáře, zastavil ho ale ofsajdový praporek.
7
Ben Yedder na dlouhý Zebinův míč nedosáhl, míč mají hosté.
6
Obrovská příležitost pro Modesteho, který si v rychlosti na vápně obhodil Zebinu, v zakončení mu ale zabránil skvělým skluzem Yago.
5
Teč Sirieuxe po stříleném centru z pravé strany končí nad bránou Bonnefoie.
3
Rothen se na pravé straně zbavil dotírajícího beka, jeho centr ale odklízí domácí obrana.
1
Snad po pěti vteřinách se ke střele dostal hostující Modeste a Ahamada musel poprvé na zem.
1

Toulouse FC: Ahamada - Zebina (c), Mbengue, Yago, Ninkov - Didov, Tabanou, Sirieix, Regattin, Sissoko - Ben Yedder Trenér: Alain Casanova

SC Bastia: Bonnefoi - Angoule, Harek, Choplin, Sable - Khazri, Palmieri, Thauvin, Yatabare, Rothen (c) - Modeste Trenér: Frédéric Hantz

Rozhodčí: Buquet - Debart, Gaillard.
SC Bastia:

18. bodů, 12. příčka a nejvyšší obdržený počet branek v lize. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout prozatimní působení ostrovního klubu ve francouzské nejvyšší soutěži. A tristní bilanci za zády hostujícího brankáře si uvědomuje i kouč Les Bleus, Frédéric Hantz, který na tiskové konferenci deklaroval, že neočekává, že si jeho celek pojede pro víc než remízu.

V posledních třech zápasech se Bastia dočkala jednoho vítězství doma s Lorientem, jedné remízy na půdě Lille a jedné prohry venku s Brestem.

Do utkání ze zdravotních důvodů nezasáhnou Sylvain Marchal a Yannick Cahuzac.
Toulouse FC

Ani jeden z celků, kteří dnes změří síly na Stadium Municipal nemůže být při pohledu na tabulku v klidu. Její střed, který oba mančafty okupují, je totiž mimořádně našlapaný a sahá až do sestupových bod. Osmá příčka dvacetičlenné Ligue 1, na které je momentálně Toulouse usazeno, sice vypadá sympaticky, stačí však jedna dvě prohry a vše může být rázem úplně jinak. A vzhledem k faktu, že budou dnes domácí favoritem je jasné, že budou Les Pitchouns chtít, aby všechny tři body zůstaly ve vnitrozemí.

Výkony Toulouse po slibném začátku uvadly a v posledních pěti zápasech svěřenci trenéra Alaina Casanovy bodovali pouze jednou, kdy doma porazili Lyon 3:0.

Pro dnešní utkání nebudou k dispozici vykartovaní Vidal, Aguemon a Capua, kvůli zranění si nezahraje ani Abdennour.
Hezký večer u dnešního on-line přenosu. V 16. kole francouzské Ligue 1 přivítá Toulouse FC SC Bastiu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.