Tolik z dnešního zápasu, u dalších mačů se budu těšit zase zítra.
Je dobojováno, domácí berou tři body za výhru 2:0, o které rozhodli již v prvních dvanácti minutách. Poté výsledek v podstatě kontrolovali a ještě mohli nějaký ten gól přidat. Hosté začali hrát moc pozdě a posledních dvacet minut nějakou korekci ve skóre nepřineslo. Výsledek je zasloužený, Lorient si dnes plný bodový zisk bezpochyby zasloužil.
90+1
Čeká se na konečný hvizd sudího Gautiera, který se už dívá na hodinky a utkání nehodlá nějak zvlášť prodlužovat.
90
Dvě minuty se budou nastavovat nad rámec zápasu.
89
Sice se Guingamp ve druhém poločase zlepšil, ale gólové vyjádření z toho nebylo.
88
Blíží se závěr zápasu a už to vypadá, že domácí dokráčí pohodlně ke třem bodům.
87
Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (FC Lorient).
85
Hosté jsou poslední minuty usazení na útočné polovině, ale času už mnoho nemají. Dva góly smazat bude přímo husarský kousek.
84
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yann Jouffre, přichází Gilles Sunu.
82
Ještě předtím mohla přijít kontaktní branka. Zpoza vápna vypálil z voleje Giresse a střídající brankář Reynet se musel co ohánět. Nakonec míč s potížemi vyrazil.
81
Chystá se třetí střídání u Lorientu. Vypadá to na posilu do zadních řad.
80
Z otočky střílel střídající Diallo, ale brankář Assembé špičkou rukavic dokázal míč vytěsnit mimo tři tyče. Rozhodčí však píská ofsajd, takže by případná branka stejně neplatila.
79
Následoval roh a v pohodě si pro míč došel brankář Reynet.
78
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Vincent Aboubakar, přichází Sadio Diallo.
77
Času na nějaký zvrat je málo, ale přeci jen si hosté něco málo vytváří. Jen tomu chybí přesnost, jako v případě standardky v podání Langila.
76
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lionel Mathis, přichází Moustapha Diallo.
76
Lorientu stačí co hraje, pro oko diváka to není asi nic moc pohledného, ale jak říká klasik, důležité jsou body.
74
Utkání se jen v podstatě dohrává, ze strany Guingampu je cítit odevzdanost, není to dobrý výkon ve druhém poločase.
73
Pěkná střela Traorého letěla doprostřed brány, kde si však Assembé nadvakrát dokázal poradit.
71
Rozehrávka je ve druhém poločase častý problém, oba týmy chybují a až moc složitě putují nahrávky na hráče.
70
Dvacet minut před koncem budou domácí rozehrávat standardku.
69
Nic složitého pro Reyneta, který si došel pro centr a v pohodě drží míč v náručí.
68
Lorient hraje pouze na brejky, rozhodně nemá kam pospíchat. Navíc dobře brání.
67
Velice dobře hrající Aboubakar se nyní dostal do těsného ofsajdu.
66
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Ladislas Douniama.
66
Traoré se dostal na malé vápno, kde ale byl důrazný Assembé a uhájil svůj prostor. Míč má v rukavicích.
64
Střílený centr Mathise byla pro gólmana Reyneta lahůdka. Byla to snad první situace, kdy se střídající brankář dostal k míči.
63
Žlutou kartu dostává Grégory Bourillon (FC Lorient).
62
Poté se o podobnou akci pokusil Aboubakar, který také neměl dostatečný prostor na střelu.
61
Ne, jako tank se řítil do pokutového území Aliadiére, který se prokličoval přes dva hráče, třetího však překonat nedokázal.
60
Po hodině hry se stále hraje spíše bojovný fotbal, dohrávají se souboje a narůstá počet faulů.
58
Hraje se ve středu hřiště, do hry se vkrádá řada nepřesností.
57
Pokusil se o to Sorbon, který centroval z pravé strany, ale míč pouze proplachtil pokutovým územím.
56
To by už byla asi rozhodující trefa, Guingamp však musí začít hrát ofenzivněji.
55
Dobře to vyzkoušel Monnet, který se opřel do míče z dvaceti metrů a Assembému pomohla i tyč, na kterou kus kulatého nesmyslu vyrazil.
53
Domácím samozřejmě výsledek vyhovuje a nemusí se nikam hnát.
51
Ve druhé části je to boj o každý metr hřiště. Bohužel zatím jsme žádné větší šance neviděli.
50
K hlavičce se dostával v záklonu Aboubakar, ale ohrozit Assembého se mu nijak výrazněji nepovedlo.
48
Střídali i domácí, trošku překvapivě brankáře, možná tam bude nějaké drobné zranění.
47
Druhá část začala ofsajdem hostujícího týmu, který poprvé střídal.
46
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Florent Chaigneau, přichází Baptiste Reynet.
46
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Dorian Lévêque, přichází Reynald Lemaître.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Máme za sebou první poločas, který nebyl vůbec špatný. Ráz utkání ovlivnil hned úvod zápasu, kdy se v 8. minutě trefil Jouffre a o čtyři minuty později i Monnet. Poté jsme sledovali festival zahozených šancí na obou stranách a je potřeba pochválit oba gólmany, kteří předváděli velice dobré výkony. I druhá část slibuje napínavou zápletku.
45
44
Až teď to stálo za to. Beavue se do toho pořádně opřel a míč letěl do šibenice. Jenže výborným zákrokem se prezentoval Chaigneau, který se vyšrouboval do vzduchu a nepřipustil snížení.
43
U míče je stále Guingamp, ale nějaký závar před brankářem si nemůže vytvořit.
42
Centr Traorého před Assembém nepříjemně skočil, hostující brankář si však na těžkém terénu poradil.
40
Pět minut před koncem poločasu je stále stav 2:0 a na šance je to celkem zajímavé a pohledné utkání.
39
Další akce hostů ofsajdem, ve kterém byl Yatabaré.
38
Poslední minuty jim patří, ale je to dáno i tím, že Lorient se začal soustředit na obranu a z toho případně pramenící brejkové situace.
37
Těsný ofsajd, chybělo lepší načasování. Jinak měla přihrávka Langila na Giresseho oči. Hosté v závěru poločasu se ještě chytají stébla.
35
Pozor také na Guingamp, který se v takové nepřehledné situaci dostal do velké šance. K hlavičce se dostal Mathis a jeho hlavička šla do prázdné brány, z ní však odkopl míč do bezpečí v hodině dvanácté obránce Manga.
34
Lorient je daleko nebezpečnější a rychlejší při těch výpadech na útočnou polovinu soupeře.
33
Stále je to utkání o jednom mužstvu, hosté jsou sice u míče, ale nejsou schopni něco kloudného vymyslet.
32
Guingamp je zralý na ručník, sice je výsledek stále 2:0, ale jen díky velké klice není výsledek podstatně vyšší.
31
Festival zahozených šancí domácích pokračuje. Krásný ťukec předvedla dvojice Monnet – Traoré a druhý jmenovaný nakonec vypálil zpoza vápna a jen o pár čísel míjí pravou tyči Assembého svatyně.
29
Výborně zahrál Gassama, který včas přistoupil před dotírajícího Langila.
28
Roh Lautoa likviduje hlavičkují Martins. Míč je posléze v bezpečných místech.
27
Roh pro Lorient, který bude mít další šanci na zvýšení skóre.
26
Aliadíere se ukopl, už to měl připravené na levačku, ale střela mu vůbec nesedla.
25
Žlutou kartu dostává Alain Traoré (FC Lorient).
23
Mohl i snížit, to by však Beauve musel trefit prostor mezi třemi tyčemi.
22
Nedopadla nijak valně a nyní to může zkusit zase Guingamp, který během čtyř minut dvakrát inkasoval.
21
Domácí jsou stále u míče a budou zahrávat standardku.
20
Dvacet minut za námi a žádná nuda, jen houšť a větší kapky. Tedy kapky kapalného skupenství raději ne, jeden zápas už je odložen.
19
Na druhé straně další tutovka pro Lorient, už mohlo být 3:0. Aliadiére se dostal před brankáře a v těsné blízkosti přestřeluje prostor mezi tyčemi. Jen se drží za hlavu, tohle měl být gól.
18
Snížení se tak nekoná, nicméně ve velké zimě sledujeme stále zajímavý mač, kterému nechybí šance a góly.
16
Obrovská šance hostující Beauveho, který se dostal po chybě obrana do šestnácty a ta střela mu vůbec nesedla. Mohl si prakticky vybrat, kam pošle míč, jenže vypálil hodně nepřesně.
15
Po patnácti minutách vede již 2:0 a prakticky ze dvou šancí dokázal přesně udeřit.
14
Že bychom si tedy stěžovali na nedostatek kvalitního fotbalu, o tom nemůže být řeč. Lorient předvedl naprosto impozantní úvod zápasu.
12
Lorient právě vstřelil branku!
To jsou věci. Je zde další těžký direkt pro hostující družinu. Ta nechala na levé straně pokutového území volného KEVINA MONNET-PAQUETA a ten chtěl původně pouze centrovat, nakonec však nečekaně vypálil a dokonale zmátl Assembého, který se přesunoval na vzdálenější tyč. Asistence: Vincent Aboubakar.
11
Lorient však po vstřelené brance pokračuje v dobré hře a snaží se vytvářet další šance.
10
Guingamp bude muset otevřít hru a začít se víc tlačit do útoku.
9
Pro nezaujatého diváka jen dobře, že padla tak rychle branka.
8
Tak to je začátek. Na kluzkém terénu je potřeba střílet, a to ukázal právě nyní YANN JOUFFRE. Ten dostal míč na hranici velkého vápna, dlouho se neváhal a rovnou poslal přesný projektil přímo na Assembého bránu. Hostující gólman se natahoval marně a velice záhy inkasuje první gól. Asistence: Vincent Aboubakar.
8
Sankharé vystřelil z velké dálky, ale jeho pokus byl přerušen pro útočný faul.
6
Z něj ale žádná pohroma nebyla, bude se kopat od brány Guingampu.
5
Podobně to málem dopadlo i na druhé straně. Obránce Sorbon se vůbec nedohodl s Assembém a raději uklidil míč na první rohový kop zápasu.
4
Špatnou malou domů málem vystihl Langil, který uviděl chybu v podání Ecueleho. Nakonec byl gólman Chaigneau u míče včas.
3
Jinak je třeba poznamenat, že ve Francii panuje velice nevlídné počasí. Jeden zápas byl kvůli dešti dokonce odložen. Zde je pro změnu mlha a hraje se s červeným míčem.
2
Dobrý začátek pro domácí. Alain Traoré před vápnem zkusil vypálil technickou střelu a málem se zařařilo. Míč končí těsně nad bránou.
1

FC Lorient: Chaigneau – Gassama, Ecuele Manga, Lautoa, Guerreiro – Monnet-Paquet, Bourillon, Traoré, Jouffre – Aboubakar, Aliadiére.
Náhradníci: Reynet – Koné, Baca, Diallo, Reale, Pelé, Sunu.

EA Guingamp: N´dy Assembé – Martins Pereira, Kerbrat, Sorbon, Lévêque – Beauvue, Mathis, Sankharé, Giresse, M. Yatabaré – Langil.
Náhradníci: Guichard – Lemaître, Diallo, Dos Santos, Atik, Douniama, Alioui.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne.
FC Lorient:

Lorient už čtyři zápasy v řadě nevyhrál. Naposledy 2:1 v Ajacciu, poté přišla remíza s Lyonem 2:2 a pak už jen prohry. Pokud se podíváme na předchozí dva zápasy, zjistíme jasný fakt, že duel pokaždé skončil 1:0.

Samozřejmě se jednalo o prohru, nejprve Yzeure a také v Nantes. V prvním případě se jednalo o ligový pohár. Dnes mají tedy domácí rozhodně co napravovat a určitě by se rádi odrazili z nepříjemné pozice v tabulce.
EA Guingamp:

Dvanáctý tým tabulky momentálně neprožívá zrovna nejlepší fotbalové období. Největším problémem je zdá se střelba gólů. Za posledních pět zápasů padly pouze tři branky. Na druhou stranu defenziva pracuje velice dobře. Jen tři obdržené branky.

V minulém kole přišla remíza s týmem Saint-Étienne a jak jinak, než 0:0. Předtím se však dnešní hosté radovali z venkovní výhry na půdě Bourg-Péronnas.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji u sledování nejvyšší francouzské soutěže. Dnes budeme sledovat souboj dvou týmů, které spolu sousedí v tabulce. Lorient je na jedenáctém místě, Guingamp je o příčku a dva body níž.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.