To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu. Na počtenou.

Ofsajdy: 1:3
Rohové kopy: 4:4
Fauly: 19:11
Žluté karty: 3:2
A je dobojováno. Sledovali jsme velmi zajímavé a pohledné utkání, které nakonec zvládl lépe Saint-Étienne, který doma porazil Lorient 3:2. Hosté bojovali, ale dnes to nestačilo a tři body získal domácí výběr a nutno dodat, že zcela zaslouženě.
90+4
U míče jsou domácí a je rozhodnuto, tři body získá Saint-Étienne.
90+4
Lorient má na vyrovnání posledních 60 sekund!
90+3
Ale domácí borci dobře brání a stále drží cenné vedení.
90+2
U míče jsou hosté, kteří pospíchají dopředu.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minutky.
90
Domácí střídají. Odešel Mollo a zahraje si Mignot.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Žlutou kartu za faul uviděl hostující Baca.
88
Hosté jsou nyní na koni a stále se hraje na polovině domácích.
87
Lorient právě vstřelil branku!
Tak přeci jen to bude ještě zajímavé, protože hosté se dočkali snížení. Na centrovaný míč si naskočil VINCENT ABOUBAKAR, který zamířil přesně a překonal Ruffiera.
87
Rohový kop pro hostující celek.
86
Lorient střídá. Jouffreho nahradil Robert.
85
Hosté se ještě snaží a stále se tlačí dopředu, ale zatím nedokázali nic vymyslet.
83
Do vápna domácích se dral Aboubakar, ale skvěle zasáhl Ruffier, který míč sebral.
82
Následnou akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
81
Za obranu hostů si naběhl Brandão, ale v těžké pozici poslal míč nad branku Lorientu.
80
Hosté tlačí, ale domácí zatím skvěle brání a drží cenné vedení.
79
Se střelou z úhlu si domácí brankář Ruffier v pohodě poradil a stav zápasu se tedy nemění.
78
Hosté střídají. Odešel Aliadiére a přišel Pelé.
76
V obrovské šanci se objevil hostující Kevin Monnet-Paquet, ale z malého vápna neodkázal trefit domácí branku!
75
Pro dlouhý míč si ale v pohodě došel Ruffier.
74
Hosté to ale nevzdali a stále se tlačí dopředu. Uvidíme, zda tento duel ještě zdramatizují.
73
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Tak už to neplatí a vypadá to, že je rozhodnuto, protože domácí jdou do vedení o dvě branky. Po hezké akci po levé straně přišel míč na hranici velkého vápna, kde byl střídající MAX-ALAIN GRADEL, který krásnou technickou střelou překonal Audarda.
71
Držení míče: 52% – 48%.
70
Do konce utkání zbývá zhruba dvacet minutek a domácí stále vedou pouze o jednu branku. Konec zápasu bude hodně zajímavý.
69
Domácí střídají. Corgneta nahradil Cohade.
68
Útočnou akci Lorientu ukončila hodně nepovedená dlouhá přihrávka, po které skončil kulatý nesmysl v zámezí.
67
Z dálky to zkusil aktivní Brandão, ale jeho přízemní střela nemohla hostujícího brankáře ohrozit.
66
Domácí střídají. Dohrál Tabanou a přišel Gradel.
65
Nyní se domácí dopředu vydali a po dlouhém centru šel do souboje s hostujícím brankářem Brandão, ale nakonec je z toho pouze odkop od branky Lorientu.
64
Domácí už nikam příliš nepospíchají a snaží se hlavně kombinovat.
62
K míči se postavil Jouffre, ale s jeho technickou střelou si domící brankář skvěle poradil!
61
Žlutou kartu navíc uviděl Lemoine.
60
Nyní hosté vybojovali zajímavou standardní situaci, z nějakých dvaceti metrů.
59
Hosté opět dobře kombinovali, ale nakonec je zastavila pokažená přihrávka.
58
Domácí se teď pouze brání. Hosté dobře kombinují, ale zatím daleko od branky Saint-Étienne.
56
Domácí ale o míč přišli a dopředu se vydali hosté. Z dálky to zkusil Jouffre, ale domácí brankář si s jeho přízemní střelou poradil.
55
Domácí drží míč a tlačí se dopředu, ale hosté zatím ve druhém poločase výborně brání.
54
Další akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
53
Jenže rozehrávka tohoto rohu se příliš nepovedla. Míč prosvištěl až do zámezí.
52
Po zblokované střele je tu rohový kop pro domácí.
51
Po zajímavém centru do vápna vznikla ve vápně Lorientu obrovská skrumáž, ale nakonec se hosté se štěstím ubránili.
50
Jenže míče se zmocnili domácí a šli rychle dopředu. Ke střele se odhodlal Benjamin Corgnet, ale jeho ráně chyběla přesnost.
49
Hosté jsou opět u kulatého nesmyslu a tlačí se dopředu.
48
Hosté se nyní skvěle prokombinovali až do vápna domácích, ale tam skvěle zasáhl Ruffier, který míč sebral.
47
Aboubakar měl na noze vyrovnání! Dostal se k odraženému míči, ale z hranice velkého vápna nedokázal trefit domácí branku!
46
Hosté střídali. Odešel Doukouré a zahraje si Bourillon.
46
Hráči i rozhodčí se vrací zpět na trávník.

Fauly: 9:4
První poločas je za námi. Domácí vstoupili do zápasu skvěle a už v 15. minutě vedli 2:0. Pak měli domácí hráči několik dalších šancí, ale třetí branku nedali. Naopak udeřili hosté, kteří dokázali v 38. minutě snížit na rozdíl jednoho gólu. Vedení domácích je zcela zasloužené, ale druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45
Žlutou kartu uviděl domácí Mollo.
44
Z tohoto rohu ale nic nebylo, hosté se v pohodě ubránili.
44
Rohový kop pro domácí.
43
Držení míče: 53% – 47%.
42
Většinu útoků Lorientu ale zastavuje nepřesná přihrávka. To je dnes zatím velký problém hostů.
41
Hosté po vstřelené brance ožili a nyní se stále tlačí dopředu.
40
Brandão je na nohou a zápas tedy může pokračovat.
39
Na druhé straně se Brandão srazil s Audardem a domácí střelec zůstal ležet na trávníku.
38
Ale pozor, hostům se přeci jen povedlo snížit. Z dobrých dvaceti metrů se do míče opřel YANN JOUFFRE a po jeho přízemní střele skončil kulatý nesmysl za zády Ruffiera.
37
Lorient se nakonec prokombinoval až do vápna domácích, ale tam skvěle zasáhl Clerc, který míč odkopl.
36
Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek a na další šanci zatím stále čekáme.
35
Střely: 8:3.
35
Už se opět hraje. Domácí hráč je v pořádku a pokračuje.
34
Po souboji ale zůstal na trávníku ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.
33
Domácí v pohodě kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
32
Rychlou akci hostů ukončil opět pomezní rozhodčí, ofsajd.
31
Hostující hráči bojují, ale zatím nestíhají a po úvodních třiceti minutách vede domácí celek zaslouženě o dvě branky.
30
A Brandão nakonec uviděl za protesty u pomezního rozhodčího žlutou kartu.
29
Po rohu se prosadil Brandão, ale podle pomezního rozhodčího byl domácí borec v ofsajdu a stav zápasu se tedy nemění.
28
Po centru z levé strany hlavičkoval Brandão a hostující brankář měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop!
27
Domácí se stále tlačí dopředu a jsou zatím jasně lepším celkem.
26
Z dobrých dvaceti metrů se do míče opřel domácí Faouzi Ghoulam a po jeho nádherné střele orazítkoval míč spojnici tyče a břevna! Krásný fotbalový moment.
25
První žlutou kartu uviděl hostující Lautoa.
24
Ale další akce Lorientu skončila nepřesnou přihrávkou, po které prosvištěl kulatý nesmysl do zámezí.
23
Hosté přidali a je to znát. Nyní jsou aktivnější, ale domácí zatím dobře brání.
22
Po chybě domácího obránce byl zcela sám na hranici penalty Aboubakar, ale v dobré pozici nedokázal trefit branku Saint-Étienne!
21
Další akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
20
Hosté se nyní zmocnili míče a dostali se až do vápna domácích, ale vystřelit nedokázali.
19
Domácí hrají v pohodě. Kombinují a nikam nepospíchají.
18
Ale z prvního rohového kopu hosté nic nevytěžili a stále tak prohrávají o dvě branky.
17
Rohový kop pro Lorient.
16
Po dalším centru hlavičkoval opět Corgnet, který tentokrát orazítkoval břevno hostující branky!
15
Po bleskové akci jdou domácí do vedení o dvě branky! Po parádní dlouhé přihrávce si míč na hranici velkého vápna zpracoval BENJAMIN CORGNET, který nic nevymýšlel a poslal kulatý nesmysl přesně do levého horního rohu. Audard byl bez šance a za míčem se pouze ohlédl.
14
Dopředu se nakonec vydal Clerc, ale byl faulován.
13
Domácí jsou u míče a přihrávají si na své polovině, což jim vyhovuje.
12
Sám na branku málem postupoval hostující Aladiére, ale na poslední chvíli ho skluzem zastavil domácí obránce.
11
Po centru do vápna hostů hlavičkoval Zouma, ale v těžké pozici branku netrefil.
10
Hosté to zatím zkouší hlavně dlouhými nákopy, ale s tím nemají domácí zadáci vůbec žádné problémy.
9
Ale po dalším útočném faulu se k míči dostali hosté.
8
Domácí jsou při chuti a opět se tlačí před branku Lorientu.
7
A po rohovém kopu jdou domácí do vedení. Na centrovaný míč si počkal BRANDAO, který přesnou hlavičkou překonal Audarda.
6
Vzápětí se do dobré šance dostával domácí Brandão, ale na poslední chvíli před ním zasáhl hostující hráč, který míč odhlavičkoval na rohový kop.
6
Další akci domácích skončila zbytečným útočným faulem.
5
Zatím je k vidění velké množství nepřesných přihrávek a hraje se převážně uprostřed hřiště. Na první šanci stále čekáme.
4
Nakonec se domácí vydali dopředu a dostali se k centru z pravé strany, ale pro vysoký míč si skvěle došel Audard.
4
Domácí se ale nakonec ubránili a nyní kombinují na své polovině.
3
Z prvního rohu nic nebylo, přesto jsou hosté stále u míče. Lorient začal hodně aktivně.
3
Po další akci je tu rohový kop pro Lorient.
2
Hosté to okamžitě zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali domácí zadáci.
1
Úvodní výkop obstarali hostující hráči.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání začne za několik málo vteřin.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, K. Zouma, Perrin (C), Ghoulam – Diomande, Saadi, Lemoine – Mollo, Brandão, Tabanou.
Náhradníci: Moulin – Polomat, Mignot, Clément, Cohade, Sissoko, Gradel.

FC Lorient: Audard – Baca, Ecuele Manga (C), Lautoa, Guerreiro – Jouffre, Coutadeur, Doukouré, Monnet-Paquet – Aliadiére, Aboubakar.
Náhradníci: Chaigneau – Koné, Pedrinho, Bourillon, Wachter, Pelé, Robert.

Rozhodčí: Delerue – Danos, Schurra.
Vzájemné zápasy

V loňské sezoně oba zápasy ovládl Lorient. Ten nejdřív vyhrál na hřišti Saint-Etienne 2:0 a poté doma 3:1. Uvidíme, jak to tedy dopadne dnes.
FC Lorient

Hostům se určitě nedaří podle představ, protože mají na svém kontě pouze sedm bodů a nachází se na sestupových místech. Lorient zatím pouze dvakrát vyhrál, jednou remizoval a už šest zápasů prohrál. To vše při skóre 7:15.

AS Saint-Étienne

Domácím se v této sezoně poměrně daří. Mají na svém kontě třináct bodů a nachází se v první polovině tabulky. Saint-Étienne dokázalo zatím čtyřikrát vyhrát, jednou remizovalo a čtyřikrát prohrálo, to vše při skóre 12:11.

Monaco – Saint-Étienne 2:1
Saint-Étienne – Bastia 2:2
Marseille – Saint-Étienne 2:1
Saint-Étienne – Toulouse 1:2
Valenciennes – Saint-Étienne 1:3
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy 10. kola a my budeme sledovat duel mezi Saint-Étienne a Lorientem. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.