Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:10.
Hlavní rozhodčí již dále netrápil hostující fotbalisty a hned po vypršení jedné nastavené minuty ukončil zápas. Do prvního poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří šli díky trefě svého kapitána Cianiho do vedení. Poté ale přišel nečistý zákrok v pokutovém území právě od Cianiho a Diabaté měl najednou k dispozici pokutový kop. Ten bez problémů proměnil a do kabin se šlo za nerozhodného výsledku. Druhá půle už ale byla zcela v režii Lorientu. Po zápasu Warise a dvou přesných střelách Cabota bylo rozhodnuto. V závěru ještě přidal pátou branku Moukandjo a Lorient tak získává z dnešního zápasu tři body. Velmi důležité tři body v boji o záchranu! Mužem zápasu byl jednoznačně Jimmy Cabot, který sám dvě branky vstřelil a ještě na další dvě dokázal nahrát.
90+1
90+1
Benjamin Moukanjdo ještě skončil na trávníku v pokutovém území po kontaktu s Biševacem, ale hlavní rozhodčí byl blízko u sporné situace a penaltu nepíská.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase jednu minutu.
90
Jeannot si narazil u levé postranní lajny s Warisem. Právě domácí útočník byl sražen k zemi, ale faul už se nepíská. Do útoku tak mohou jít hosté.
89
Závěr zápasu si domácí fotbalisté užívají. Diabaté si ještě nabíhal za obranu, ale Ciani i Peybernes vystoupili proti soupeři a ten se tak dostal do ofsajdového postavení.
88
Hosté se dostali za půlící lajnu, ale asi jen pět metrů za ní. Moukanjdo chce ještě přidat další branku. Nyní mu v ní zamezil skvěle vyběhnutý Didillon.
87
Lautoa si pomohl při souboji přidržením protihráče a musí odevzdat balon. To je šance pro Mety, aby se ještě dostaly na útočnou polovinu.
86
Zápas se již jen dohrává. Domácí si užívají bouřlivé povzbuzování a kombinují na polovině soupeře. Mety se již nesnaží ani napadat a jen vyplňují prostor.
85
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Arnold Mvuemba, přichází François Bellugou.
84
Ještě jeden útok na straně Met. Na pravé straně se uvolnil střídající Mollett, ale přes Moreiru nepřešel. Hosté ale budou vhazovat zpoza postranní lajny.
83
Lorient dnes pracuje skvěle i v obraně. Ciani společně s Peybernesem si poradili s nabíhajícím Diabatém.
82
Posledních zhruba deset minut zápasu. Dnešní střetnutí je již dávno rozhodnuté, ale třeba Lorient přidá další branku.
81
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jimmy Cabot, přichází Maxime Barthelme.
80
Na druhé straně mohlo přijít snížení. V akrobatické pozici chtěl zakončovat Diabaté, ale do míče se téměř vůbec netrefil. Následně už sbírají balon do své moci domácí.
78
Lorient právě vstřelil branku!
A právě aktivní BENJAMIN MOUKANJDO dává pátou branku Lorientu. Moukandjo si naběhl na milimetrový pas od střídajícího Jeannota. Následně z první poslal míč na zadní tyč a Didilon už jen tahá balon popáté ze své sítě.
77
Moukanjdo je hodně aktivní směrem dopředu i při rozhodnutém stavu. Cohade nesmyslně zajel na polovině trávníku skluzem do soupeře a vidí za to žlutý trest.
76
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Benjamin Jeannot.
75
Moukandjo si odstavil od balonu soupeře, který se musel spokojit jen s odkopnutím do zámezí. Domácí tak mohou pokračovat v útoku.
74
Renaud Cohade dokázal udržet balon pro sebe, následně na útočné polovině hledal rozběhnutého Sarra, který ale neuspěl proti dvojici obránců.
73
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Opa N'Guette, přichází Florent Mollett.
72
Mety se ještě nevzdávají a jdou do útoku. Diabaté měl přes sebou trochu volného místa, ale nedokázal ho zužitkovat. Následně se ještě opřel do balonu Sarr, ale jeho dělovka byla zblokovaná.
70
Střídání v týmu FC Metz: ze hřiště odchází Cheick Doukouré, přichází Mevlüt Erdinç.
69
Pátá branka už se vezla do hostující branky. Moukanjdo si ale předkopl míč příliš daleko od své kopačky a už nedokázat zakončovat.
67
Lorient přetavuje svůj tlak v další branku, již čtvrtou v dnešním zápase. JIMMY CABOT svou druhou brankou zakončuje pod padajícím brankářem fantastickou souhrou na jeden dotek s již téměř zajišťuje svému týmu tři body z dnešního utkání.
66
A už to mohlo být o tři branky. Domácí šli ve třech na jednoho obránce, ale Waris celou situaci přehrál. Chtěl najít osamoceného Moukandja před prázdnou brankou, ale přihrávka mu nesedla.
65
Ciani se musel zapojit do obrany. Rychlý protiútok zakončil vynikajícím skluzem před Sarrem.
64
Navíc Lorient žene naplněný stadion stále k větší aktivitě. Nyní si ale ve vlastním vápně poradil s balonem Biševac.
62
Mety se nemohou dostat k balonu. Lorient si drží územní převahu a snaží se přidat ještě jednu branku.
60
Tak teď hostující hráči darovali třetí branku Lorientu. JIMMY CABOT vystihl nepřesnou malou domů, poté si kličkou poradil s brankářem Didillonem a následně zakončil z velkého úhlu do prázdné branky.
59
Moukandjo si našel prostor před obráncem, potom ale už nestačil na skvěle zapojeného Biševace.
58
Mety začínají držet více balon na svých kopačkách. Nyní se dokonce dostal do centru Sarr, ale střelce vyrovnávací branky z prvního poločase nenašel.
56
Ve středu pole se střetl Mvuemba s Mandjeckem a je z toho nakonec faul hostujícího hráče. Lorient může pokračovat v útoku.
55
Mety se po velkém tlaku, kterému musely čelit dostávají zpět do zápasu. Nyní ale ukázal rychlost Diabaté, který se dostal i do střely, ale ta jde jen vedle.
54
Waris se znovu cpal do pokutového území, ale míč k němu tentokrát od Cabota nedoputoval.
52
Lorient ani zdaleka nekončí s tlakem. Po rohovém kopu se svalil na zem Moukanjdo, ale penalta se v tomto případě nepíská.
50
Domácí dávají znovu jako první branku, podobně jako v prvním poločase. Trochu se štěstím se balon po centru dostal na nohu MAJEEDA WARISE, který z blízkosti našel volné místo u levé tyče Didillonovy branky. Lorient jde do vedení.
49
Po rohovém kopu Lorientu se dostal balon jen na hranici vápna, kde byl hostující Cohade. Následně balon končí až u Didillona.
48
Didillon nebyl zrovna jistý při boxování centru z pravé strany. Našel jen domácího fotbalistu, který ale zaváhání brankáře nedokázal potrestat.
47
Domácí fotbalisté rozehráli druhou polovinu dnešního střetnutí. Lautoa si našel míč ve středu pole, ještě chtěl hru přenést do kraje, ale jeho přihrávka nebyla z nejpřesnějších.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak první pětačtyřicetiminutovka končí. Lorient vstoupil do zápasu aktivněji než soupeře a také byl odměněn vedoucí brankou. O tu se postaral přesnou hlavičkou po rohovém kopu domácí kapitán Mickaël Ciani. Následně ale právě Ciani fauloval v pokutovém území a byla z toho penalta pro Mety. Tu bez problémů proměnil Cheick Diabaté, který srovnal skóre. Ve zbytku poločasu se již nic závažného nestalo a tak je zápas po první půli vyrovnaný.
45
45
Moukandjo spadl po souboji s Falettem. Celý stadion si přeje odpískání nedovoleného počínání, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
44
Minutu před pauzou si hosté vytvořili ještě jednu příležitost od rohového kopu. Následně se ale v pokutovém území provinil faulem Diabaté a Lecomte tak může rozehrávat.
43
Také na druhé straně měli hosté k dispozici rohový kop. Míč se snesl na hlavu Sarra, který byl ale až příliš zaměstnán soubojem se soupeřem, že už nedokázal zakončit.
42
Ve středu pole musel sáhnout k taktickému faulu Le Goff. Hosté šli nebezpečně rychle do útoku.
41
Na pravé straně se rozběhl k průniku Jimmy Cabot. Ještě hledal centrem ve vápně Warise, ale ani tentokrát se balon do šestnáctky nedostal.
39
Závěr prvního poločasu se pomalu blíží. Domácí chtějí jít do kabin s náskokem a dělají všechno pro to, aby se mohli ještě jednou radovat z branky. Nyní se cpal do vápna Cabot, ale na Biševace si nepřišel.
38
Také hosté to zkusili směrem dopředu. Na levé straně si vytvořil trochu prostoru pro centr Sarr. Následně ale ztratil balon Diabaté a hned bylo zle na druhé straně. Po rychlém úniku se dostal do zakončení Waris, ale Didillon ho skvěle vychytal.
37
V Lorientu je tak vše znovu otevřené. Domácí se tlačili do útoku, ale vše ztroskotalo na nepřesné přihrávce Cabota.
35
Mety pokračují aktivní hrou do útoku. Dalším faulem si pomohl domácí Lautoa a rozhodčí si ho volá k sobě. Nyní to ještě za žlutou kartu nebude.
32
Metz právě vstřelilo branku!
CHEICK DIABATÉ si postavil míč na značku pokutového kopu. Zkušený střelec poslal míč na druhou stranu, než jakou si vybral domácí brankář a srovnává stav utkání.
31
Za stažení soupeře dostává Ciani žlutou kartu a navíc se bude kopat pokutový kop.
31
Pokutový kop pro hostující celek!
30
Ale nyní mohl zakončovat v dobré pozici Opa Nguette. Byl zcela sám před Lecomtem, ale jeho střela v mírném záklonu jde jen vedle levé tyče.
30
I po půlhodině hry stále vede domácí Lorient o jednu branku. Hosté se zatím k ničemu nebezpečnému nedostali, navíc mají velké problémy s brejky domácích.
28
Metam se nedaří držet míč. Nyní musel hasit okénko v rozehrávce vyběhnutý Didillon. Právě hostující brankář zamezil další velké šanci Lorientu.
26
Hosté nechávají soupeřům hodně volného prostoru. Tentokrát ale přečíslení zpackal Cabot, který nenašel zcela volného Moukandja před vápnem.
25
Waris byl znovu ve velmi rychlém náběhu. Ještě chtěl vylepšit pozici na připraveného Cabota na pravé straně, ale přihrávka se mu již nevydařila.
24
Nyní musel nebezpečný přízemní centr Lecomte jen boxovat v pádu před sebe. Domácí měli štěstí že se balon odrazil na kopačku Cabota.
22
Ivan Balliu si pomohl skluzem do soupeře a musí odevzdat balon. Lorient tak může dál kontrolovat hru kombinací ve středu pole.
21
Na levé straně měl dostatek prostoru k útoku Mandjeck. Nepohlídal si však postranní lajny, za kterou mu nakonec utekl balon.
20
Po dvaceti minutách vede domácí Lorient o jednu branku. Nyní si však pomohl u rohového praporku faulem Waris a rozehrávat budou hosté.
19
Lecomte znovu podržel svůj tým včasným výběhem pro centr do vápna. Navíc založil i rychlý protiútok, který jen tak tak nezakončil ve skluzu do prázdné branky znovu Moukandjo.
18
Po obdržené brance se hosté snaží získat více ze hry a s tím přichází i nepozornosti v defenzivě. Teď se mohl hnát do brejku Moukandjo, ale byl ještě zastaven Biševacem.
17
Hostující celek chce rychle srovnat krok, ale nedaří se mu přechodová fáze. I další útok Met končí před pokutovým územím.
15
Na druhé straně to již brankou zavánělo. První akci ještě zastavil na brankové lajně Biševac. Byl z toho ale rohový kop z něhož padá úvodní branka zápasu. Cabot centroval z rohového čtvrtkruhu, jak je jeho zvykem. Našel hlavu svého kapitána a právě MICKAËL CIANI dostal míč do sítě.
14
Už to vypadalo na větší ohrožení domácí branky, ale znovu může být Lecomte v naprostém klidu. Diabaté v rozhodující moment podklouzl a vyslal jen pomalou střelu.
13
Jimmy Cabot kroutil míč do vápna od rohového praporku. Nenašel však nikoho z domácích. Balon si chtěl zpracovat Sarr, ale tomu se do cesty postavil Ciani a fauloval ho.
12
Domácí vytáhli napadání až k pokutovému území soupeře. Dokázali získat a míč a dokonce i odcentrovat. Po zblokovaném pasu do vápna přichází rohový kop.
11
Ale ani tentokrát nemusel Lecomte řešit nic nebezpečného. Vysoký centr mu padl přesně do volného místa ve vápně a domácí brankář s klidem bere balon.
10
Úvodní desetiminutovka nebyla z těch nejatraktivnějších. Týmy ze spodku tabulky se nemohou dostat přes obranu soupeře. Možná nyní! Na útočné polovině byl faulován Sarr.
9
Tak teď bylo v pokutovém území Met pěkně horko. Lehký centr našel přesně kopačku Le Goffa, který si ještě stačil zpracovat míč, ale poté už pálil jen vedle levé tyče. Didillon nemusel zasahovat.
8
Benjamin Lecomte si poprvé sáhl na balon. Lehký centr z levé strany bez problémů ukryl v rukavicích.
7
Nyní už přišel nebezpečný nákop za hostující obranu. Také Moukandjo byl přichycen v ofsajdovém postavení.
6
Poklidný úvod zápasu pokračuje. Ani jeden z týmů se příliš netlačí do ofenzivní části. Lorient kontroluje balon, ale více na vlastní polovině trávníku.
5
Dlouhý aut předvedl na druhé straně Balliu. Následně však přichází první odpískaný ofsajdu Met. Proti pravidlům se provinil Cohade.
4
První výpad předvedli také domácí. Moreira si vyměnil balon s Cabotem. Ten nedokázal přes obráncem odcentrovat, ale je u toho alespoň autové vhazování pro Lorient.
3
Stále jsou u míče Mety. Tentokrát to hostující celek zkoušel po levém kraji trávníku. Ismaila Saar však nenačasoval nahrávku a balon končí jen mimo hrací plochu.
2
Hostující fotbalisté rozehráli první poločas dnešního střetnutí ze středového kruhu. Ihned se balon dostal na pravou stranu, kde byl naběhnutý Diabaté. U postranní lajny si však neporadil a musel zvolit přihrávku zpět.
1
Hlavní rozhodčí již přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtyřiatřicátého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

FC Lorient: Lecomte – Moreira, Peybernes, Ciani (C), Le Goff – Cabot, Mvuemba, Lautoa, Philippoteaux – Moukandjo, Waris.
Náhradníci: Delecroix – Z. Touré, Bellugou, Jeannot, Wakaso, Barthelme, Koffi.

FC Metz: Didillon – Balliu, Biševac, Falette, Signorino – Doukouré (C), Mandjeck – N'Guette, Cohade, Sarr – Diabaté.
Náhradníci: Kawašima – Diagné, Rivierez, Milan, Erdinç, Mollett, Lejeune.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne (všichni Francie).

FC Metz

Ani Mety rozhodně nemají před sebou klidnou část sezony. Na sestupové pozice má tým náskok jen pěti bodů a s příšernou formou v poslední době ještě nemá nic jistého. Od poloviny února dokázaly Mety zvítězit jen jednou a to ještě v domácím prostředí s poslední Bastií. V posledním zápase ale nebyly Mety daleko od bodu proti slavnému PSG. Ještě v devadesáté minutě byl stav nerozhodný, ale ve třetí minutě strhl vedení na stranu pařížského týmu Matuidi. Právě s Lorientem se Mety dělí o nejhorší obranu v celé Ligue 1, s průměrem téměř dva obdržené góly na zápas.
FC Lorient

Lorient neměl zrovna ideální vstup do letošní sezony. Na konci roku 2016 měl na svém kontě jen patnáct bodů. Nyní je na to lépe, ale stále pro něj nebude závěr sezony ideální. Před čtyřiatřicátým kolem patří Lorientu osmnáctá pozice, která zaručuje baráž o Ligue 1. V posledních zápasech se ale týmu ze západu Francie sbírat důležité body. Především s vysokou výhrou 4:1 na trávníku Lyonu nikdo nepočítal. Před týdnem ale Lorient podlehl před publikem Montpellier o dvě branky.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší fotbalová soutěž pokračuje již čtyřiatřicátým kolem a my se společně zaměříme na zápas Lorientu, který před domácím publikem přivítá Mety.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.