Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Guingamp - 5. srpna 2017   20:00

1:3
(1:1)
Guingamp
Guingamp
39' Briand   • 71' Blas  (Rebocho) • 84' Diallo  (Blas)
Metz
Didillon – Balliu, Biševac, Falette, Assou-Ekotto – Diagné (77. Diallo), Poblete – Jouffre, Cohade, Hein (59. Niane) – Roux (70. Mollet).
Kawašima – Niane, Diallo, Mollet, Niakhaté, Philipps, Rivierez.
J. Miguelgorry – B. Jouannaud, C. Mouysset
Stade Saint-Symphorien, Mety
Guingamp
Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – Camara (54. Blas), Deaux, Phiri, Salibur (89. Thuram) – Briand, Regis Coco (72. Diallo).
Caillard – Diallo, Blas, Benezet, Eboa Eboa, Thuram, Giresse.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, hezký zbytek víkendu a na shledanou.
Dlouho to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, hostům nebyl nejprve uznán gól, ovšem nakonec je Guingamp přeci jen tím šťastnějším celkem. Dvacet minut před koncem po pěkné akci vstřelil vítězný gól Blas, který v tu chvíli byl na hřišti čtvrt hodiny, a pojistku přidal šest minut před koncem Diallo. Domácí se sice snažili, ale žádnou šanci si vytvořit nedokázali.
90+4'
90+3'
Zápas se už dohrává a o vítězi je rozhodnuto.
90+2'
Mety si zkusili repete, ale ve druhém případě míč zaletěl přímo do rukavic Johnssona.
90+1'
V závěru roh pro domácí.
90+1'
Tři minuty se nastavují.
89'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yannis Salibur, přichází Marcus Thuram.
87'
Salibur narazil do Didillona, který v tu chvíli schoval míč do náruče, což vyvolalo menší emoce, ale hlavní arbitr vše rychle vyřešil.
84'
Guingamp právě vstřelil branku!
Z celkem nenápadné akce se zrodil třetí gól Guingampu. Blas poslal centr na střed pokutového území, kam naběhl MOUSTAPHA DIALLO a skluzem poslal míč po zemi za trochu překvapeného Didillona. Tohle už bude pro Mety velice těžké.
84'
Niane v souboji o míč na polovině soupeře fauloval, takže hosté mohou šetřit čas.
82'
Domácí přidali na aktivitě, ale naráží na zahuštěnou obranu Guingampu, která pevně brání svůj těsný náskok.
79'
Blas se dral za dalším gólem, tentokrát ale střílel jen do bránícího protihráče.
78'
Mollet svůj tým v útoku neudržel, míč poslal za brankovou čáru a Johnsson s rozehrávkou nepospíchá.
77'
Střídání v týmu FC Mety: ze hřiště odchází Fallou Diagné, přichází Habib Diallo.
75'
Johnsson místo toho, aby sebral míč do rukou a uklidnil hru, odkopl jej mimo hrací plochu.
74'
Prudkou ránu z dálky Didillon schoval do náruče a rychle rozehrál.
72'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Regis Coco, přichází Moustapha Diallo.
71'
Nyní už je gól zcela regulérní a hosté dvacet minut před koncem otáčí vývoj zápasu. Znovu dokázali hráči Guingampu předvést ukázkovou kombinaci, na její konci přihrál Rebocho na pravou stranu, kam naběhl LUDOVIC BLAS a levačkou poslal míč ke vzdálenější tyči, kam se Didillon natahoval marně. Domácí brankář by měl hodně vyčinit své obraně, vracející se hráči se totiž téměř všichni hnali k přihrávajícímu Rebochovi, namísto toho, aby si někteří z nich hleděli i na druhé straně volného Blase.
70'
Střídání v týmu FC Mety: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Florent Mollet.
69'
Pěkná akce na jeden dotek v podání hostí, chyběla však lepší finální přihrávka před bránu, míče se zmocnil soupeř.
67'
Více než metrový ofsajd zastavil snahu domácích.
65'
Teď měli domácí štěstí, Didillon si při svém vyběhnutí nebyl vůbec jistý, následně jeho spoluhráči odpálili míč pouze k Rebochovi, ten ale střelou z voleje mířil mimo bránu.
63'
Hostujícímu celku se podařilo dostat míč do brány, ovšem hlavní arbitr jej neuznává. Pravděpodobně kvůli faulu, kterého se měl hlavičkující Briand dopustit.
61'
Po Briandově přihrávku z levé strany nabíhal před bránu Salibur, po menším ataku protihráče upadl k zemi, hra však pokračuje dál, druhou penaltu pro Guingamp Miguelgorry nepíská.
59'
Střídání v týmu FC Mety: ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Ibrahima Niane.
59'
Hosté se dožadovali dalšího rohu, ale tentokrát už arbitr, pomezní i hlavní, nařizuje odkop od brány.
58'
Zblokovaná přihrávka přináší Guingampu rohový kop.
57'
Přetažený centr na druhé straně, Johnsson se po míči jen ohlédl, zasahovat nemusel.
55'
Didillon vyběhl hodně daleko z brány, aby byl u míče jako první a odkopl jej do bezpečí.
54'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Abdoul Razzagui Camara, přichází Ludovic Blas.
54'
Salibur poslal hodně prudkou přihrávku svému spoluhráči a sám se na sebe hodně zlobí, míč končí za brankovou čárou.
50'
Diagné mohl strhnout vedení zpět na stranu svého celku, nabíhal po pravé straně prakticky sám na gólmana, jeho slabou střelu po zemi však Johnsson stačil zneškodnit.
48'
Přízemní střela z dálky nemohla Johnssona příliš vystrašit, hostující gólman bez problémů schoval míč do rukou.
46'
Původně to vypadalo, že se bude nastavovat minuta, ale hlavní arbitr po pár vteřinách první půli ukončil. Vzhledem k jejímu průběhu je prozatímní remízový stav nejspíš spravedlivý, ani jeden z týmů výrazněji nepřevyšuje ten druhý, šancí k vidění také příliš není. Bude druhý poločas lepší?
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Yannis Salibur (EA Guingamp).
43'
Jouffre upadl na hranici pokutového území, hlavní arbitr však ukázal gestem, že faul pískat nehodlá, ačkoliv v tomto případě se nejspíš pískat mělo.
41'
Žlutou kartu dostává Lebogang Phiri (EA Guingamp).
39'
JIMMY BRIAND poslal míč lehce na levou stranu, zatímco Didillon si vybral opačný kout. Je srovnáno.
39'
Žlutou kartu dostává Milan Biševac (FC Mety).
38'
Nyní ale může vyrovnat, má k tomu obrovskou příležitost. Po faulu Biševaca na Coca bude kopat penaltu.
37'
Hostující tým se chytil do ofsajdové pasti.
36'
Domácí v poslední chvíli zabránili velké šanci protivníka a vyrazili do protiútoku.
35'
Pobleteho pokus končí mimo bránu Guingampu a rozehrávat bude Johnsson.
32'
Salibur je teď hodně aktivní, nyní prokličkoval až do dobré palebné pozice, ovšem ke smůle svého celku mířil přímo do Didillonovy náruče.
29'
Sám faulovaný se ujal exekuce, ale trefil pouze zeď.
28'
Salibur se s velkou aktivitou vrhl do útoku a vybojoval pro svůj tým faul a s ní spojený přímý kop z dobré vzdálenosti.
25'
Balliu se snažil skluzem udržet míč na hrací ploše, počínal si však zároveň nedovoleně a balón tak získává soupeř.
22'
Nyní už hostující brankář zasáhnout musel, Diagného pokus však nebyl nijak nebezpečný a Johnsson si s ním v klidu poradil.
21'
Ránu z voleje z dálky zblokoval jeden z hráčů Guingampu, takže Johnsson zasahovat nemusel.
20'
Přihrávku do běhu hosté sice zblokovali, domácí pokračují autovým vhazováním na polovině soupeře.
18'
Průběžné držení míče: 58 % – 42 %.
17'
Camara souboj o míč prohrál, rozehrávat bude Johnsson.
14'
Metz právě vstřelilo branku!
Domácí tým byl ale bleskurychle zpátky a je z toho první gól. NOLAN ROUX zůstal obranou Guingampu trestuhodně zapomenut, naběhl si na centr před bránu, kde hlavou z bezprostřední blízkosti poslal míč do zcela volné brány.
13'
Nepřesný centr před bránu Guingampu a hosté se osvobozují odkopnutím míče na soupeřovu polovinu.
10'
Briand reklamoval faul a dožadoval se penalty, hra ale pokračuje.
9'
Didillon musel pomoci svým spoluhráčům a po malé domů odehrát míč do bezpečné vzdálenosti.
6'
Domácí oblehli soupeřovu svatyni, po několika špatných centrech se ale musí stáhnout.
3'
První velice slušná možnost hostujícího celku, Camara si naběhl na letící míč před bránu, ovšem tam jej nedokázal správně zamířit a střílel pouze nad ni.
1'

FC Mety: Didillon – Balliu, Biševac "C", Falette, Assou-Ekotto – Diagné, Poblete – Jouffre, Cohade, Hein – Roux.
Náhradníci: Kawašima – Niane, Diallo, Mollet, Niakhaté, Philipps, Rivierez.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – Camara, Deaux, Phiri, Salibur – Briand "C", Regis Coco.
Náhradníci: Caillard – Diallo, Blas, Benezet, Eboa Eboa, Thuram, Giresse.

Rozhodčí: J. Miguelgorry – B. Jouannaud, C. Mouysset.

Mety

Domácí tým skončil v loňské sezóně na čtrnácté pozici, během letní pauzy sehrál celkem pět přípravnách zápasů, dvakrát se v nich radoval z výhry, dvakrát uhrál remízu 1:1 a poměrem 1:4 podlehl Auxerre.

Guingamp

Hosté zakončili poslední sezónu na desáté příčce. Také oni sehráli pět přátelských střetnutí a zaznamenali dvě vítězství a tři porážky. Nutno říct, že dvě byly velice těsné, s Bordeaux 0:1 a s Lorientem 2:3.
Dobrý den, nejvyšší francouzská fotbalová liga dnes pokračuje zápasy svého úvodního kola nové sezóny. Většina duelů začíná ve 20:00, mj. i souboj Met s Guingampem. Sázkové kanceláře nemají pro tento zápas vyhrazeného favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.