Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Guingamp - 17. února 2018   20:00

Montpellier
73' Sio (Lasne)
1:1
(0:1)
Guingamp
Guingamp
30' Ngbakoto
Montpellier
Lecomte – Mukiele, Hilton (C), Congré, Aguilar – Sambia (61. Dolly), Skhiri, Lasne – Mbenza, Sio (85. Ninga), Ikoné (46. Camara).
Pionnier – Dolly, Camara, Ninga, Poaty, Cozza, Ammour.
Karim Abed. Asistenti: J. Aube, A. Drouet. Čtvrtý rozhodčí: R. Galibert
Stade de la Mosson, Montpellier
Guingamp
Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Eboa Eboa, Tabanou – Deaux (74. Salibur), Didot (65. Phiri) – Ngbakoto (84. Blas), Grenier, Briand (C) – Thuram.
Caillard – Benezet, Diallo, Rebocho, Salibur, Phiri, Blas.

Guingamp sahal na hřišti jasně lepšího Montpellier po třech bodech, když se po necelé půlhodině prosadil z penalty Yeni Ngbakoto, hosté ale obrovskému tlaku neodolali a sedmnáct minut před koncem vyrovnal Giovanni Sio. Pro domácí ale bude určitě remíza málo. Konečný výsledek. Montpellier 1 Guingamp 1.
90+4'
90+4'
Jimmy Briand mohl rozhodnout o výhře Guingampu, jenže ze středu šestnáctky poslal míč pravačkou těsně vedle pravého horního rohu brány Montpellier! Obrovská šance!
90+3'
Paul Lasne se dostal na pravé straně šestnáctky k odraženému míči, jenže ho z úhlu poslal pouze do rukavic Karla-Johana Johnssona.
90+2'
Isaac Mbenza rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a rozhodl se pro přímou střelu, která skončila na zdi.
90+1'
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90'
Rodrigue Casimir Ninga vyrazil za dlouhým pasem a ve snaze získat míč fauloval před šestnáctkou Jordana Ikoka.
89'
Ruben Aguilar po zpětné přihrávce Isaaca Mbenzy na pravém křídle odcentroval bez přípravy, na přední tyči ale našel pouze hlavu jednoho z hostujících hráčů.
88'
Montpellier má nejméně tři minuty na to, aby se pokusilo vybojovat tři body a vstřelit vítězný gól. Domácí na pravé straně rozehráli rohový kop, centr byl ale na přední tyči odvrácen. O několik sekund později zkusil vypálit zpoza šestnáctky Keagan Dolly, jeho diagonální přízemní střela ale minula pravou tyč.
87'
Zatímco v prvním poločase nebyla nastavena ani jedna minuta, v závěru utkání lze čekat tři minuty na vrh.
86'
Paul Lasne dostal nabito na střelu, jenže jeho rána levačkou bez přípravy zpoza vápna zamířila vysoko nad.
85'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Rodrigue Casimir Ninga.
85'
Keagan Dolly si nabíhal na vzdálenější levé tyči na krásný přízemní centr Isaaca Mbenzy od pravé postranní čáry, k zakončení mu ale chyběl krok. V hledišti to zahučelo.
84'
Yeni Ngbakoto, který vstřelil úvodní gól zápasu z penalty, odcházel ze hřiště hodně pomalu a ještě zatleskal fanouškům. Domácí diváci pochopitelně začali pískat.
84'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yeni Ngbakoto, přichází Ludovic Blas.
83'
Franck Tabanou předvedl na levém křídle pěkný sprint, centr ale skončil pouze v náručí brankáře.
82'
Karl-Johan Johnsson si snadno poradil s centrem Montpellier z pravého křídla a rychle míč vykopl do hloubi hřiště, zatímco Guingamp u střídaček připravuje poslední změnu.
81'
Jimmy Briand podstoupil ostrý hlavičkový souboj s Ellyesem Skhirim, který se mu poté sportovně omluvil.
80'
Pokud by se domácím hráčům náhodou utkání podařilo otočit, tak se nikdo nemůže divit, protože jsou lepší.
79'
Fanoušci Montpellier vydechli bezmocně zklamáním. Domácí ale mají obrovský tlak a ještě dostatek času na to, aby zápas otočili na svou stranu.
78'
Karl-Johan Johnsson volejbalovým zákrokem vyrazil centr Montpellier z ostrého úhlu pouze před sebe a potrestat ho za to mohl Souleymane Camara, jeho volej ale zamířil vysoko nad.
77'
Paul Lasne to vzal opět na sebe, jeho táhlá střela zpoza šestnáctky ale zamířila daleko vedle levé tyče.
76'
Rohový kop Guingampu žádné nebezpečí nepřinesl a Montpellier hraje v domácím prostředí 1:1.
75'
Střídající Yannis Salibur mohl skórovat po prvním dotyku s míčem, jeho přízemní střela z pravé strany šestnáctky ale byla sražena na rohový kop.
74'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Yannis Salibur.
73'
Montpellier právě vstřelil branku!
Paul Lasne si zpracoval míč a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, kterou na přední pravé tyči skvěle tečoval do protipohybu brankáře Karla-Johana Johnssona útočník GIOVANNI SIO – 1:1! Asistence: Paul Lasne.
72'
Paul Lasne pronikl do šestnáctky a po drobném doteku Christophea Kerbrata se snažil nasimulovat penaltu. Rozhodčí to viděl a správně mu udělil žlutou kartu.
72'
Montpellier již využilo dvě střídání, zatímco Guingamp pouze jedno. I tento fakt může v závěru zápasu hrát klíčovou roli. Hosté budou určitě unavení a střídání jim mohou pomoci.
71'
Jimmy Briand se dokázal na levé straně dostat v blízkosti šestnáctky k pěknému centru, jenže uprostřed šestnáctky ho jeden z domácích obránců hrudí sklepl nikým neatakován do náruče Benjamina Lecomteho.
70'
Zatímco Guingamp směrem dopředu nedokáže vůbec nic vymyslet, tak to samé se až na pár výjimek dá říci i o Montpellier, které se i přes velkou převahu těžko snaží prosadit.
69'
Jordan Ikoko se před několika okamžiky snažil prosadit na pravé straně u brankové čáry, kde povalil jednoho z obránců Montpellier na trávník a byl mu odpískán faul.
68'
Pokud se tak stane, Rodrigue Casimir Ninga s největší pravděpodobností dostane přednost.
67'
Guingamp je nadále směrem dopředu naprosto bezzubí a domácí by už měli poslat do hry některého z útočníků.
66'
Ačkoliv Montpellier prohrává, jeho fanoušci v kotli neúnavně poskakují a zpívají klubové chorály.
65'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Lebogang Phiri.
65'
Domácí mají na střídačce dva útočníky, kterými jsou Rodrigue Casimir Ninga a mladíček Yanis Ammour.
64'
Montpellier do dnešního utkání nastoupilo v rozestavení 4-3-3, které by se mohlo změnit na 3-4-3, pokud by domácí stáhli některého z krajních obránců a poslali do hry útočníka.
63'
Do šestnáctky Guingampu přilétl nebezpečný centr z pravé strany, domácí se ale do zakončení nedostali.
62'
Střídání kus za kus. Záložníka Juniora Sambiu, který mohl před pár okamžiky skórovat, nahradil Keagan Dolly.
61'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Keagan Dolly.
60'
Paul Lasne napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která byla tečována a mířila k pravé tyči, Karl-Johan Johnsson k ní ale v klidu doběhl a ukryl míč ve svém náručí.
59'
Junior Sambia si krásně zpracoval přízemní centr z pravého křídla v blízkosti hranice šestnáctky ze vzduchu prvním dotykem a napřáhl k pohotovému voleji, který mířil k přední pravé tyči, Karl-Johan Johnsson ale nadvakrát míč zkrotil!
59'
Montpellier by se mohlo pokusit ještě podpořit tlak nějakým střídáním, jenže zatím ke druhé změně nedošlo.
58'
Guingamp má po přestávce obrovské starosti a jen těžko se dostává přes půlící čáru. Montpellier dominuje.
57'
Giovanni Sio si nabíhal na vzdálenější levé tyči na krásný centr z pravého křídla, do zakončení se ale nedostal.
56'
Giovanni Sio se dostal na hranici šestnáctky ke střele levačkou, jeho přízemní pokus ale zamířil pouze doprostřed brány a Karl-Johan Johnsson si připsal první zákrok.
56'
Montpellier opět kombinuje na pravé straně hřiště, kde fotbalisté Guingampu skvěle vyplňují volné prostory. Domácí fotbalisté se tam nemají kudy dostat do šestnáctky.
55'
Karl-Johan Johnsson po dlouhém nákopu Montpellier od půlící čáry vyboxoval míč do bezpečí, i kdyby tak ale neučinil, Giovanni Sio se podruhé v rychlém sledu ocitl v ofsajdu.
54'
Ruben Aguilar a Giovanni Sio jsou dnes hodně aktivní, jenže se marně snaží prosadit, stejně jako jejich spoluhráči. Montpellier na levé straně zrychlilo hru, jenže kolmá přihrávka skončila pouze u brankáře Karla-Johana Johnssona.
53'
Montpellier krátce po přestávce výrazně zvýšilo obrátky, stále ovšem prohrává s Guingampem těsně 0:1.
53'
Jordan Ikoko si připsal dobrý obranný zákrok, když do pokutového území nepustil centr Montpellier z levé strany.
52'
Souleymane Camara si na hranici šestnáctky tak dlouho naváděl míč na pravačku, až se nakonec ke střele nedostal. Vzápětí neuspěl ani jeden z jeho spoluhráčů.
52'
Giovanni Sio si na levé straně šestnáctky naběhl na krásný kolmý pas a jemným obloučkem se snažil přehodit vybíhajícího brankáře Karla-Johana Johnssona, jenže ho trefil do hrudi a pomezní rozhodčí navíc odhalil ofsajd.
51'
Isaac Mbenza a Nordi Mukiele se snažili na hranici šestnáctky dostat ke střele, nakonec vypálil druhý jmenovaný hráč, jeho přízemní rána ale byla zablokována.
50'
Isaac Mbenza po rychlém protiútoku na levé straně hřiště pronikl do šestnáctky, jeho zpětný centr z ostrého úhlu byl ale na přední tyči odvrácen do bezpečí.
50'
Domácí fotbalisté na pravém křídle tak dlouho operovali s míčem, až se dostali k dlouhému nákopu do šestnáctky, po kterém si v pohodě došel pro míč Karl-Johan Johnsson a stáhl ho ze vzduchu.
49'
Ruben Aguilar se snažil prosadit na pravém křídle, jenže i po přestávce se Guingamp prezentuje aktivním napadáním.
48'
Druhý poločas začal s mírným zpožděním, nikoliv ovšem kvůli střídání, nýbrž kvůli tomu, že se čtvrtý rozhodčí zapomněl v kabině.
47'
Jednobrankové manko Montpellier v uvozovkách odnesl Nanitamo Jonathan Ikoné, kterého nahradil Souleymane Camara.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Souleymane Camara.
46'
Montpellier rozehrálo druhý poločas, před jehož výkopem domácí sáhli k jedné změně v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.
Ruben Aguilar v závěru prvního poločasu vybojoval rohový kop a po jeho rozehrávce nakrátko sám poslal míč do šestnáctky, Giovanni Sio ale hlavičkoval po jeho centru nad a domácí Montpellier odchází do kabin s překvapivým jednobrankovým mankem, když se po necelé půlhodině hry po faulu na Marcuse Thurama prosadil z pokutového kopu Yeni Ngbakoto. Skóre po prvním poločase zápasu. Montpellier 0 Guingamp 1.
45'
45'
Minuta do konce prvního poločasu, nad jehož rámec ani není potřeba nic nastavovat. Uvidíme.
44'
Marcus Thuram byl evidentně u levého rohového praporku stažen k zemi, rozhodčí se ale faul odpískat neodvážil.
43'
Necelé tři minuty před přestávkou Guingamp stále vede na hřišti Montpellier 1:0 a zřejmě bude odcházet do kabin spokojenější. Domácí se neustále snaží vyrovnat, zatím ale marně.
42'
Montpellier v rychlém sledu posílalo do šestnáctky z levé strany dva centry, po prvním z nichž nedoskočil na míč na přední tyči Vitorino Hilton a po druhém už hosté míč odvrátili.
41'
Franck Tabanou zezadu fauloval Giovanniho Sia a Montpellier na pravé straně rozehrávalo standardní situaci. Isaac Mbenza a Nanitamo Jonathan Ikoné se postavili k míči, centr prvního jmenovaného hráče ale na přední tyči odvrátil hlavou Jimmy Briand.
40'
Domácí mají nadále územní převahu, jenže ji zatím nedokázali gólově vyjádřit. Co ovšem není, může být.
39'
Montpellier na pravém křídle nepřesně rozehrálo a Karl-Johan Johnsson mohl v klidu rozehrávat od své brány.
38'
Giovanni Sio prožívá skvělý měsíc, když během února vstřelil v dresu Montpellier 7 ligových gólů.
37'
Ruben Aguilar si na pravé straně naběhl na krásnou diagonální kolmou přihrávku ze středu hřiště a bez přípravy posílal před bránu přízemní centr, na který si na přední tyči naběhl Giovanni Sio, jenže ve skluzu zasáhl míč rukou.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Montpellier doma překvapivě prohrává s Guingampem 0:1. Z penalty otevřel skóre Yeni Ngbakoto.
35'
Franck Tabanou rozehrál na levé straně hřiště v blízkosti půlící čáry standardní situaci a Benjamin Lecomte dobře vyběhl z brány, aby jeho vysoký centr stáhl ze vzduchu do svých rukavic.
34'
Giovanni Sio po zpětné přihrávce z pravého křídla pohotově vypálil ze střední vzdálenosti, jeho prudká rána ale byla na hranici šestnáctky jedním z hráčů Guingampu zablokována.
33'
Montpellier bylo během dosavadního průběhu zápasu opticky lepším týmem, jenže rázem prohrává a musí dohánět skóre.
32'
Clément Grenier ve středovém kruhu sáhl k taktickému faulu, za který mu rozhodčí okamžitě udělil žlutou kartu.
31'
Guingamp po necelé půlhodině hry otevřel skóre z penalty, nutno ale dodat, že rozhodčí ji nařídil naprosto správně.
30'
Guingamp právě vstřelil branku!
YENI NGBAKOTO se postavil k rozehrání penalty a ze značky pokutového kopu přízemní střelou zamířil k levé tyči. Benjamin Lecomte si vybral opačnou stranu a Guingamp vede 1:0!
29'
Marcus Thuram si na levé straně šestnáctky rychle hodil míč z pravačky na levačku a Vitorino Hilton ho poslal k zemi. Penalta!
28'
Yeni Ngbakoto se snažil před pár okamžiky prosadit na pravém křídle v blízkosti šestnáctky, jenže proti čtyřnásobné přesile neměl šanci uspět. Hostující hráč o míč přišel a domácí se ubránili.
27'
Fotbalisté Montpellier se nyní dostali na pravém křídle ke střele, která se stala snadnou kořistí Karla-Johana Johnssona.
26'
Isaac Mbenza rozehrál na pravé straně rohový kop a jeden z hráčů Guingampu při pokusu o odkop minul míč, jeho spoluhráči ale vzápětí jeho zaváhání rychle napravili.
25'
Fotbalistky Guingampu už mají za sebou úspěšný zápas, když dnes odpoledne zvítězili na hřišti Paříže FC 3:1.
24'
Isaac Mbenza si to z levé strany namířil po vzoru Paula Lasneho do šestnáctky, jenže na její hranici byl o míč připraven.
23'
Francouzská Ligue 1 už dnes nabídla jeden zápas a Paris Saint-Germain na domácím hřišti rozstřílel Štrasburk po neúspěšném zápase UEFA Champions League na Realu Madrid vysoko 5:2.
22'
Isaac Mbenza se snažil v blízkosti šestnáctky dostat k míči, jenže fauloval a Guingamp mohl v klidu rozehrávat od brány.
21'
Fanoušci Montpellier vycítili, že jejich tým potřebuje povzbudit, a začali zpívat hlasité chorály, které se rozléhají stadionem.
20'
Guingamp se po dlouhé době dostal na pravém křídle k něčemu kloudnému, centr od postranní čáry ale zamířil pouze do rukavic pozorného domácího brankáře Benjamina Lecomtea.
19'
Výkopu utkání mezi Montpellier a Guingampem předcházela charitativní akce, fotbal není jen o samotné hře.
18'
Junior Sambia se postavil k rozehrání volného přímého kopu, jeho následná rána ale zamířila vysoko nad bránu.
17'
Paul Lasne si to z levého křídla namířil k šestnáctce, kde se jednou zasekávačkou zbavil nejprve jednoho protihráče a druhou vzápětí málem ihned druhého, Étienne Didot ho ale fauloval.
16'
Jimmy Briand vyrazil na levé straně do nadějné akce, jenže do středu hřiště směroval na spoluhráče příliš těžkou přihrávku, kterou nedokázal zpracovat, a Montpellier se ubránilo.
15'
Další nepřesná rozehrávka Guingampu, po které v klidu mohl rozehrát nohou domácí brankář Benjamin Lecomte.
14'
Guingamp se dostal na levé straně hřiště k diagonálnímu centru do šestnáctky, který uprostřed pokutového území bez přípravy odpálil do bezpečí pozorný obránce Daniel Congré.
13'
Paul Lasne nedokázal na levém křídle doběhnout míč po diagonálním kolmém pasu a poté si přikryl tvář rukama, moc dobře totiž věděl, že kdyby trochu zrychlil, mohl ho mít.
12'
Isaac Mbenza si naběhl na levé straně šestnáctky na nádhernou kolmou přihrávku, jenže v zakončení naprosto selhal, když levačkou z nadějné pozice o pořádný kus minul přední tyč.
11'
Ze zápasu uběhlo úvodních deset minut, během kterých se ani jeden z týmů nedostal ke střele, a tak Montpellier hraje před svými fanoušky s Guingampem zatím bez branek.
10'
Fotbalisté Montpellier rozehráli rohový kop na pravé straně hřiště nakrátko a následný centr ze hry byl uprostřed šestnáctky odvrácen. Domácí se dostali k odraženému míči a okamžitě vypálili, míč se ale ze vzduchu snášel vedle pravé tyče a Karl-Johan Johnsson ho po vyběhnutí z brány ukryl v náručí.
9'
Ruben Aguilar sice nedokázal na pravém křídle odcentrovat, po zákroku Étiennea Didota ale vybojoval rohový kop.
8'
Montpellier zásluhou skvělé kombinační hry přeneslo hru z pravé strany doleva a zpět. Poté přišel vysoký centr do šestnáctky, po kterém jeden z domácích hráčů hlavičkoval vedle pravé tyče.
7'
Jeden z obránců Guingampu se před pár okamžiky včas vrhl pod nohy Nanitamovi Jonathanovi Ikonému a Karl-Johan Johnsson v bráně hostí zatím zasahovat nemusel.
6'
Montpellier na pravém křídle vyrazilo do nadějného útoku 3 na 2, jenže domácí fotbalisty zradila kombinace. Guingamp se na chvíli ubránil, vzápětí si to ale z levé strany namířil neohroženě do šestnáctky Nanitamo Jonathan Ikoné a po skvělém driblingu napřáhl pravačkou ke střele, která byla zablokována.
5'
Clément Grenier se snažil na levém křídle uvolnit kolmou přihrávkou jednoho ze spoluhráčů v šestnáctce, jenže míč mezi dvěma obránci Montpellier do hledaného prostoru neprošel.
4'
Kolmá přihrávka Montpellier podél levé postranní čáry nic kloudného nepřinesla a Christophe Kerbrat mohl rozehrát.
3'
Marcus Thuram si na pravé straně naběhl na kolmý vysoký míč, který se snažil bez přípravy ze vzduchu pohotově poslat před bránu, jenže ztratil stabilitu a skončil na trávníku.
2'
Jeden z fotbalistů Montpellier dokázal na levém křídle nadvakrát odcentrovat, jenže našel pouze náruč připraveného brankáře Karla-Johana Johnssona, který vyběhl z brány.
1'
Guingamp obstaral výkop zápasu a po dlouhém nákopu se hosté snažili prosadit podél pravé postranní čáry. Marně.
1'

Montpellier HSC: Lecomte – Mukiele, Hilton (C), Congré, Aguilar – Sambia, Skhiri, Lasne – Mbenza, Sio, Ikoné.
Náhradníci: Pionnier – Dolly, Camara, Ninga, Poaty, Cozza, Ammour.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Eboa Eboa, Tabanou – Deaux, Didot – Ngbakoto, Grenier, Briand (C) – Thuram.
Náhradníci: Caillard – Benezet, Diallo, Rebocho, Salibur, Phiri, Blas.

Rozhodčí: Karim Abed. Asistenti: J. Aube, A. Drouet. Čtvrtý rozhodčí: R. Galibert.
Guingamp se nachází v klidném středu tabulky a v sobotu večer se představí v ligovém zápase na hřišti Montpellier, které by velice rádo bojovalo o účast v evropských pohárech, jenže na čtvrté místo aktuálně ztrácí 11 bodů. Oba týmy už se letos potkaly dvakrát, když ve francouzském poháru zvítězilo Montpellier a ligový zápas na hřišti Guingampu skončil na konci listopadu loňského roku bezbrankovou remízou 0:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.