Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nantes - 25. listopadu 2017   17:00

Rennais
53' Khazri  • 89' Khazri (André)
2:1
(0:0)
Nantes
74' Sala
Rennais
Koubek – H. Traoré, Mexer, Gelin, Zeffane – André, Siliki (73. Brandon) – Bourigeaud, Gourcuff (83. Gnagnon), Hunou (90. Danzé) – Khazri.
Diallo – Gnagnon, Mubele, Brandon, Tell, Figueiredo, Danzé.
Buquet – Cano, Debart
Roazhon Park, Rennes
Nantes
Tătăruşanu – Dubois, Diego Carlos, Pallois, Lucas Lima (46. Djidji) – Iloki (65. Awaziem), A. Touré, Rongier, Thomasson (86. Girotto) – Sala, Nakoulma.
Dupé – Djidji, Bammou, Awaziem, El Ghanassy, Girotto, N'Gom.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:14.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas tak končí. Po závěrečném hvizdu se ještě strhla na hrací ploše strkanice mezi hráči, ale to již nic nemění na konečném výsledku.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Do druhého poločasu oba týmy nastoupily mnohem aktivněji. Rennes poslal do vedení Wahbi Khazri, který byl ve velkém ofsajdu, ale hlavní rozhodčí nechal hru plynout a domácí šli do vedení. Následně fauloval za druhou žlutou Pallois a s Nantes to vypadalo bledě. To se ale změnilo po proměněné penaltě Emiliana Saly. Vše rozlouskl těsně před koncem svou druhou dnešní brankou Wahbi Khazri, který zakončil po přihrávce Andrého ke vzdálenější tyči.
90+4'
90+4'
Khazri byl až příliš agresivní při napadání a tak vidí v samém závěru ještě žlutou kartu.
90+3'
Rennes se zatáhlo do obrany až před vlastní vápno. V útoku zůstal jen Khazri, který ale nyní nebojoval o balon a o několik sekund zdržel rozehrávku Nantes.
90+2'
Emiliano Sala se dostal do volnějšího prostoru před vápnem a tak rychle zkusil vystřelit. Jeho rána Tomáše Koubka neohrozila, míč končí ve dvacáté řadě na tribuně za brankou.
90+1'
Nantes má ještě šanci na srovnání stavu. Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Romain Danzé.
89'
Rennes právě vstřelilo branku!
Rennes se těsně před koncem zápasu vrací do jednobrankového vedení. WAHBI KHAZRI střílí svůj druhý gól a výrazně přibližuje Rennes ke třem bodům. André zabojoval o balon v pokutovém území, poté ho přiťukl Khazrimu, který střelou ke vzdálenější tyči překonání podruhé Tatarusana.
89'
Nejenže je Emiliano Sala potřebný v útoku, on dokázal nyní i odvrátit hlavičkou míč ze pokutového území.
88'
Poslední desetiminutovka zatím patří Rennes. Domácí se však nemohou dostat do lepší střelecké pozice. Kombinace ale zatím týmu Tomáše Koubka vychází.
86'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Andrei Girotto.
85'
Nyní se o míč staral Brandon. Na pravé straně měl dostatek prostoru, nakonec zvolil kombinaci s Zeffanem. André je faulován a domácí budou kopat volný přímý kop z třiceti metrů.
84'
Khazri se připomněl na trávníku. Zeffane se dostal jako krajní obránce až do vápna a ke střele. Jeho dělovka však z dobré pozici míří jen nad hostující branku.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Yoann Gourcuff, přichází Joris Gnagnon.
82'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Thomasson sestřelil v rychlosti Brandona a vidí žlutou kartu.
81'
Léo Dubois rozehrál další rohový kop. Hned několik hráčů Nantes skákalo po míči, ale všechny centr kapitán Nantes přeletěl.
80'
Nantes i v deseti přehrává v posledních minutách soupeře kombinací. Nyní se vydal do útoku Nakoulma, ale na pravé straně ho odzbrojil Zeffane.
79'
Rennes má velké problémy. Dubois střílel z hranice vápna, ale jen do obránce před sebou. Následně se k zemi sesunul domácí André, který bude potřeboval zřejmě ošetřit.
78'
Nyní se ale proti pravidlům ve vzdušném souboji provinil také hostující Sala a domácí se mohli na krátkou chvíli osvobodit.
77'
Nantes se v deseti rozhodně soupeře nezaleklo. V posledních minutách je naopak hostující celek aktivnější.
76'
Domácí chtějí rychle reagovat, ale svou agresivitu přetavili zatím jen ke dvěma faulům a to samozřejmě vyhovuje hostujícímu týmu.
74'
Nantes právě vstřelili branku!
Míč si postavil na značku pokutového kopu EMILIANO SALA. Tomáš Koubek se rozhodl jít k pravé tyči, ale útočník Nantes zvolil razantní střelu do středu branky pod břevno. Nantes tak je najednou zpět ve hře o ligové body.
73'
Pokutový kop pro Nantes!
73'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Brandon.
72'
Gourcuff zůstává sedět na trávníku. Žádá si ošetření a tak se hra musí zastavit.
70'
Nantes už příliš času nezbývá. V početní nevýhodě se hostující hráči nemohou dostat pořádně ani na dostřel domácí branky.
69'
Dubois poslal před Koubka razantní centr, ale k míči se dostali jen domácí hráči. Následně je míč odpraven až k půlící čáře.
68'
Nakoulma byl faulován u postranní lajny. Siliki vidí také žlutou kartu od rozhodčího, navíc budou hosté rozehrávat volný přímý kop.
67'
Nantes se dostalo až ke střele. Adrien Thomasson pálil z hranice vápna, ale míč mu nesedl na kopačku a jeho střela tak končí vysoko nad brankou Tomáš Koubka.
66'
Domácí fanoušci odpálili světlice po vstřelené brance a hřiště se pomalu zahalilo do mlhy. Ve středu pole byl podražen hostující Touré, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
65'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jules Iloki, přichází Chidozie Awaziem.
64'
Khazri je ve druhém poločase hodně vidět. Po jeho zásahu domácí kopali další rohový kop. Dalekonosná střela Silikiho se mezi tři tyče nevešla.
63'
Po více než hodině hry vede domácí Rennes o jednu branku, navíc bude zbytek zápasu dohrávat v přesilové hře po vyloučení Nicolase Palloise.
61'
Po centru Duboise do pokutového území se dostal k balonu Bourigeaud, ale na poslední chvíli byl zblokován Carlosem. Domácí pokračují od rohového praporku.
60'
Po hodině hry je znovu faulován Khazri a je tady další žlutá karta. Tentokrát jí od hlavního rozhodčího vyfasoval Diego Carlos.
58'
Oba týmy najednou myslí jen na útok. Khazri byl faulován u postranní lajny Palloisem a ten míří po druhé žluté kartě pod sprchy. Velká komplikace pro Nantes.
57'
Úvodní branka zápasu rozpohybovala hráče ještě více. Nyní centroval domácí Touré, ale Pallois s přehledem odpravil míč na rohový kop.
56'
André odhlavičkoval míč znovu do bezpečí, při tom ale trefil ruku Gourcuffa. Hlavní rozhodčí nebyl v dobrém postavení a pokutový kop nepíská.
55'
Tomáš Koubek zaváhal ve svém vápně. Nezachytil prudký pas z pravé strany a musel ho zachraňovat až Gelin odhlavičkováním na rohový kop.
54'
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (FC Nantes).
53'
Rennes jde do vedení v úvodu druhého poločasu! WAHBI KHAZRI se dostal k balonu daleko za ofsajdovou hranicí. Hlavní rozhodčí ale nechal akci pokračovat, následně si Khazri připravil míč na pravou nohu a střelou k levé tyči posílá Rennes do vedení.
52'
Zeffane si poradil s Djidjim, ale poté netrefil míč přesně při centru. Míč po trávníku s lehkostí zpracoval bránící Diego Carlos.
51'
Právě Léo Dubois poslal centr před českého brankáře. Koubek si došel pro balon a u vzdálenější tyče ho ukryl na hrudi v rukavicích.
50'
Dubois našel na pravé straně Ilokiho. Ten je velmi rychle podražen a hosté mají k dispozici volný přímý kop.
49'
Bourigeaud dostal naloženo. Trefil ho tvrdý odkop do hlavy. Po krátkém pobytu na trávníku se ale domácí hráč zvedá a bude pokračovat ve hře.
48'
Mehdi Zeffane znovu u balonu. Nyní vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Jeho pobídka na Huhoua nebyla úspěšná.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Útočné snažení začalo u Zeffaneho, ten ale dlouhým pasem rozběhnutého Khazriho nenašel.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Lucas Lima, přichází Koffi Djidji.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
Jedna nastavená minuta uplynula a první poločas tak končí bezbrankovou remízou. Úvod zápasu se neodehrál ve vysokém tempu. Hlavní rozhodčí musel řešit několik tvrdých zákroku, za které ukázal v první půli hned tři žluté karty. Hra se rozpohybovala až v závěrečných minutách. Gourcuff dokázal najít těsně před pauzou nabíhajícího Khazriho, který v dobré pozici ale pálil jen do obránce před sebou. Rennes bylo v úvodním dějství mírně aktivnější, ale branku jsme neviděli ani na jedné straně.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
V samém závěru první půle se hra rozpumpovala. Tentokrát pálil z otočky Andrien Hunou, ale Tatarusanu vyrazil míč na rohový kop. Ten už nepřinesl nic nebezpečného.
44'
Minutu před pauzou pronikli domácí do pokutového území Nantes. Gourcuff skvěle našel Khazriho v šestnáctce, ale domácí útočník napálil jen obránce stojícího před sebou.
43'
Domácí se odhodlali k napadání na útočné polovině. To Rennes přineslo ovoce! Dubois ztratil balon, rychle se ho snažil vybojovat zpět, ale při tom fauluje za žlutou kartu.
42'
Diego Carlos se sice drží na pravou paži, ale bude pokračovat ve hře bez ošetření.
41'
Gourcuff skvěle našel Khazriho, ale ten proti přesile balon neudržel. Navíc se dopustil faulu na Diega Carlose, který zůstal na malý okamžik ležet na trávníku.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Nyní to zkusil za Rennes Hunou. Jeho kličkovaná na pravé straně ale nevedla ani k centru do pokutového území.
39'
Nantes se dostalo do mírného tlaku. Po centru z pravé straně si skvěle zpracoval Sala. Míč ale poté už nedokázal zasáhnout pravou nohou a domácí obrana už byla na místě.
38'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do vápna. Nyní mohl vystřelit Nakoulma, ale nezpracoval si hrudí dlouhý pas Ilokiho.
36'
Další dlouhý hod od postranní lajny předvedl Traoré. Po nepřesném odkopu Limy může domácí celek pokračovat v tlaku již z útočné poloviny.
35'
Na pravé straně měl spoustu prostoru domácí André. Jeho centr měl najít Hunoua, ale ten nedoskočil na balon a toho využil bránící Diego Carlos.
34'
Po půlhodině hry se nám utkání začíná pořádně přiostřovat. Nyní předvedl tvrdý zákrok domácí James Siliki. Hosté rozehráli jen do kombinace, nakonec centroval po trávníku Nakoulma, ale Koubek byl na místě.
33'
Další tvrdý hlavičkový souboj. Préjuce Nakoulma trefil loktem domácího Bourigeauda a dostává za to žlutou kartu.
32'
Po krátké odmlce se přihlásili o slovo domácí hráči. Traoré centroval z pravé strany do vápna, ale osamocený Khazri se k balonu nedostal.
31'
Honou se zbytečně ohnal po soupeři při napadání, a když už to vypadalo na zisk míče je pískán faul domácímu hráči.
30'
Ani půlhodina hry nepřinesla vážnější situaci u jasné z branek. Tentokrát se odhodlal k dlouhému pasu André. Následně ale Khazri neuspěl proti třem obráncům před vápnem.
29'
Míč si na místo přestupku postavil Lucas Lima. Centr krajního obránce Nantes se snesl jen před Koubka, který s přehledem balon vyrazit. V dohrávce akce je pískán ofsajd Salovi.
28'
Po krátké pauze zaviněné ošetřením se opět hraje. Lucas Lima spolupracoval s Nakoulmou, který přepadl přes bránícího Mexera a je pískán faul. Nantes tak má k dispozici volný přímý kop.
27'
Domácí trenér nechal rozcvičovat hned dva hráče, ale vypadá to, že James Lea Siliki bude pokračovat ve hře.
26'
Diego Carlos tvrdě dohrál Silikiho, který musí být na hrací ploše ošetřen.
25'
Hunou nepřesně přihrál na Khazriho, poté se snažil vybojovat míč zpět, ale při zásahu do nohou Tourého fauloval. Nantes tak může založit útočnou akci z klidové pozice.
24'
Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat. Týmy bojují především ve středu trávníku a ke střelám dochází zcela výjimečně.
22'
Koubek si přišel pro dlouhý pas hostů až k hranici pokutového území. Dlouhým výhozem chtěl založit útočnou akci, ale Hunou nezpracoval. Balon se ale odrazil znovu na domácí kopačky.
21'
Nakoulma zavezl míč před vápno Rennes. Následně centroval Lima, ale Koubek nemusel zasahovat. Hlavička tísněného Saly jde mimo tři tyče.
20'
Léo Dubois to nyní zkusil individuálně úprkem po pravé straně. Hned po několik metrech ho ale dostihl domácí Zeffane a s přehledem ho zastavil.
19'
Velmi aktivní v úvodu zápasu Hamari Traoré znovu rozjel útočnou akci po pravé straně. Mezitím byl sestřelen k zemi zcela mimo hru Gourcuff.
18'
Nantes se na okamžik usadilo na útočné polovině. Domácí obrana ale pracovala skvěle a nepustila soupeře ke střele na branku.
17'
Velmi nadějné situace pro hosty. Iloki spolupracoval se Salou, ten ještě přiťukl balon k Thomassonovi, který ale ze stoje poslal míč jen těsně vedle pravého rohu domácí branky.
16'
Lima měl co dělat, aby odkopl balon před napadajícím Bourigeaudem. Následně se ale domácí dostali k balonu na pravé straně. Traoré vhodil míč do hry, ale ve středu pole byl odzbrojen Siliki.
15'
Byl to právě Wambi Khazri, který pálil z místa přestupku, ale jeho dělovka končí nad obrannou zdí a i nad břevnem hostující branky.
13'
Sala přistrčil soupeře při hlavičkovém souboji a je mu tak po odpískaném faulu míč odebrán. Rennes může po dalším faulu na Hunoua rozehrát volný přímý kop.
12'
Iloki zaváhal u postranní lajny, když mu ujel balon mimo hrací plochu. Po zisku míče ale mohli hosté pokračovat v útoku po pravé straně.
11'
Gourcuff rozběhl rychlou přihrávkou Khazriho, ale ten si nezpracoval precizně přihrávku a toho využil obranným zákrokem Pallois.
10'
První desetiminutovka nenabídla větší příležitost. Domácí jsou sice aktivnějším týmem, ale do nebezpečné střely se nedostali.
9'
Po rohového kopu rozehraném na krátko centroval do vápna Khazri. Po jeho pasu se však dostal k balonu jen Tatarusanu.
7'
Na pravé straně vhodil míč do hry zpoza postranní lajny Traoré. Po nepřesné přihrávce ale musel Traoré rychle do obrany. S Limou si však lehce poradil.
6'
Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnější. Po prudkém centru z pravé straně mohl zakončovat Khazri, ale přes obránce se nedostal k hlavičce.
4'
Rennes se snaží v úvodu zápasu hrát velmi agresivně. Po přechodu do útoku se pustil bezhlavě k brance Nantes Khazri. Jeho postup končí ještě před vápnem.
3'
Traoré předvedl druhý tvrdý souboj v krátkém čase a je za něj potrestám žlutou kartou.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Sala se ihned vydal s míčem v vápnu soupeře, ale daleko nedošel po zásahu Gelina.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtrnáctého kola tak může za několik málo okamžiků začít.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Mexer, Gelin, Zeffane – André, Siliki – Bourigeaud, Gourcuff, Hunou – Khazri.
Náhradníci: Diallo – Gnagnon, Mubele, Brandon, Tell, Figueiredo, Danzé.

FC Nantes: Tătăruşanu – Dubois, Diego Carlos, Pallois, Lucas Lima – Iloki, A. Touré, Rongier, Thomasson – Sala, Nakoulma.
Náhradníci: Dupé – Djidji, Bammou, Awaziem, El Ghanassy, Girotto, N'Gom.

Stade Rennes FC

Rennes obsadilo v minulé sezoně konečnou devátou pozici a to znamená, že je letos klub ze západu Francie bez pohárové Evropy. Ani letošní ročník Ligue 1 nezahájili Sarr, Andre, Mubele Dnombe a spol. vůbec dobře. V prvních čtyřech zápasech se probojovali jen ke dvěma bodům za nerozhodné výsledky v Troyes a s Dijonem. Zlom přišel až s angažováním Tomáše Koubka z pražské Sparty. Především vybojované tři výhry v řadě stejným výsledkem, tedy 1:0 posunulo Rennes tabulkou vzhůru. V posledním zápase ale tým Tomáše Koubka prohrál na půdě Štrasburku 1:2, když posledních třicet minut dohrával po vyloučení Amalfitana v deseti. I před prohru v posledním ligovém zápase se drží Rennes na jedenácté pozici.
FC Nantes

Nantes se v minulé sezoně potloukalo dlouhou dobu ve středu tabulky, vydařeným závěrem se ale vyšplhalo až těsně za příčky zaručující pohárovou Evropu, tedy na sedmé místo.

V nové sezoně se daří týmu ze západu Francie sbírat body ještě mnohem lépe. Z minima dokáže Nantes vytěžit maximum. Všech sedm výher v aktuální sezoně si Nantes vydřelo jednobrankovým rozdílem. V posledním kole ale Nantes nestačilo 1:4 na supersilné PSG, které zatím vládne Ligue 1 i Lize mistrů. Nantes se však stále drží na velmi příznivé páté pozici s minimálním odstupem na příčky zaručující evropské poháry.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská fotbalová soutěž Ligue 1 pokračuje čtrnáctým kolem a my se společně zaměříme na zápas Rennes, které před domácím publikem přivítá Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.