Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Lyon - 26. září 2018   19:00

0:3
(0:3)
Lyon
16' M. Dembele  (NDombèlé) • 19' M. Dembele   • 35' Terrier  (Rafael)
Dijon
Rúnarsson – Rosier, Yambéré, Ciman, Lautoa (76. Gourcuff), Haddadí – Amalfitano, Loiodice, Abeid (46. Keita) – Jeannot (25. Slití), Tavares (C).
Allain – Aguerd, Alphonse, Keita, Gourcuff, Saïd, Slití.
Miguelgorry – Viala, Mouysset
Stade Gaston Gérard, Dijon
Lyon
A. Lopes (C) – Rafael, Morel, Denayer, Dubois – Aouar, Tousart, NDombèlé (64. Cheikh Diop) – B. Traoré (83. Depay), M. Dembele, Terrier (74. Ferri).
Gorgelin – Depay, Cheikh Diop, Ferri, Marcelo, Tete, Pintor.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:10. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:11.
Je konec! Druhý poločas nakonec nepřinesl žádnou branku, což znamená, že se fotbalisté Lyonu mohou radovat z vítězství 3:0. Druhý poločas byl z pohledu Dijonu o poznání povedenější, avšak veškeré vyložené šance končily na velmi dobře chytajícím Lopesovi. Své by o tom mohl povídat domácí Keita, jenž si přichystal snad tři tutovky. Také Olympique si vytvořil několik zajímavých příležitostí, avšak ani on nenašel cestičku do sítě soupeře.
90+3'
90+3'
Také domácí budou dohrávat v desíti. Teprve sedmnáctiletý Loiodice tvrdě sestřelil Depaye, za což pochopitelně obdržel druhou žlutou.
90+3'
Ciman zkusil štěstí z obrovské vzdálenosti, jeho pohotová rána div neskončila ve vzdálenější šibenici. Koukatelný moment na konci zápasu.
90+2'
Dijon měl ještě k dispozici rohový kop z levé strany. Odpovědnost na sebe vzal Slití, který ani tentokráte nenašel nikoho ve stejném dresu.
90+1'
Parádní nabídka v podání Gourcuffa přinesla další zakončení, o které se postaral Tavares. Jeho teč ale mířila nad horní konstrukci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Další standardka domácího mužstva skončila pouze na dobře postavené zdi, následný protiútok Lyonu ale utnul čistým zákrokem Ciman.
87'
Střídající Gourcuff se snažil dostat s míčem až do šestnáctky, což se mu také podařilo. Následná rána ale byla opravdu hodně pomalá.
86'
Střídající Depay se po svém prvním kontaktu s míčem dostal do obrovské šance, střelu ke vzdálenější tyči ale poslal kousek vedle brány.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Lyon v poklidu kontroluje nadějné vedení, tříbodové vítězství by ho už nemělo minout.
84'
Ferri možní trochu zbytečně kouzlil s míčem, což přineslo pouze ztrátu míče, kterou jeho kolegové okamžitě smazali získaným balónem u vlastní šestnáctky.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Memphis Depay.
82'
Rosier dlouho hledal vhodného adresáta, nakonec si vybral vedle stojícího Keitu, který sice skončil na zemi, nedovolený zákrok se ale nepíská.
81'
Nyní se dostal míč až za postranní čáru, což znamená autové vhazování pro Olympique. I tentokráte se k němu postaví obránce Rafael.
80'
Denayer to zkoušel kolmicí za obranu soupeře, míč se snesl až za Dembélého. Nyní si rozehrávku od branky vyzkouší také Rúnarsson.
79'
Poslední minuty nám nenabízejí nic moc záživného. Opět jsme sledovali nedovolený zákrok, o který se postaral střídající Gourcuff.
76'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Yoann Gourcuff.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Jordan Ferri.
73'
Rosier se proháčkoval až k šestnáctce, kde se pokoušel dojít pro faul domácí Loiodice. Je tu další zranění, na scénu přispěchal lékařský personál.
72'
Máme před sebou něco málo přes dvacet minut, domácí stále prohrávají o tři branky. Druhý poločas je z jejich strany mnohem lepší, avšak branky nepřicházejí.
71'
Za postranní čárou dostává instrukce jeden z možných náhradníků, střídání je tak nevyhnutelné. Mezitím Dijon sportovně odevzdal balón.
70'
Hodně nemilá zpráva pro hostující celek. Na zemi totiž zůstal ležet Terrier, který bude muset střídat. Je tu další vynucené střídání Lyonu.
69'
Poslední minuty mají grády, nezaujatý fanoušek je určitě spokojený. Domácí by si přáli kontaktní branku, avšak vyložené šance pokaždé končí na Lopesovi.
68'
Navíc měli hráči Dijonu k dispozici další volný kop. Tentokráte to přímo na bránu zkoušel Ciman, jehož luxusní střelu zneškodnil ještě lepším zákrokem Lopes.
67'
Drama? Tousart si během několika minut nechal dát dvě žluté karty, čímž oslabuje svůj celek. Celkem zbytečný zákrok na aktivního Slitího.
67'
Jenomže tato standardka přinesla protiútok Lyonu, který málem skončil hattrickem pro Dembélého! Hostujícího útočníka tentokráte vychytal brankář.
66'
I tentokráte se k balónu postavil Slití, který to zkoušel nadýchaným bochánkem na Cimana. Druhý jmenovaný ale centr úplně podskočil.
65'
Slití si málem vymodlil zisk pokutového kopu, nakonec nedovolený zákrok od Tousarta přišel ještě před hranicí pokutového území.
64'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Pape Cheikh Diop.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas nám nabízí naprosto odlišný obrázek hry, Dijon si vytváří místy až drtivou územní převahu.
63'
Mohlo být pro domácí opět zle. Zdánlivě nenápadná akce nakonec našla na penaltovém puntíku volného Tousarta, kterého ale odskok míče překvapil.
62'
Hráči v červeném měli k dispozici standardku zhruba ze třiceti metrů. K míči se postavil Slití, jehož sražená hrála mířila ke Keitovi, který ale tváří v tvář Lopesovi napálil pouze brankáře.
61'
Traoré ještě zabojoval u postranní čáry, kde ale nedokázal na Haddadím vydolovat balón. Dijon okamžitě přenesl kulatý nesmysl na Rosiera.
60'
Po delší době jsme se dočkali střely také od Lyonu. Postaral se o ní střelec třetí branky Terrier, který ale rovněž nemířil mezi tři tyče.
59'
Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Olympique Lyon).
58'
Dijon si přichystal rohový kop, na který si na malém vápně naskakoval urostlý Yambéré. Nejvýše do vzduchu se ale dostal hostující Denayer.
57'
Keita výrazně oživil ofenzivní choutky svého celku. Právě po jeho výpadu se ke střeleckému pokusu dostal Slití, jenž pálil přímo doprostřed.
56'
Žlutou kartu dostává Enzo Loiodice (Dijon FCO).
56'
Nakonec se nedovoleného zákroku dopustil Ndombélé, který u postranní čáry poslal k zemi Haddadího. Hostujícímu záložníkovi se ještě cosi nelíbilo.
55'
Rúnarsson musel rychle z branky, před napadajícím Traorém raději odklidil míč za postranní čáru. Bude to Rafael, který se postará o autové vhazování.
54'
Amalfitano zkusil odcentrovat z velké vzdálenosti, jeho centr ale neměl sebemenší šanci na úspěch. Lyon se ale nemůže dostat k míči.
53'
Lopes si dával s výkopem od své branky celkem načas. Nakonec svůj výkop směřoval na Traorého, který ale vzdušný souboj prohrál.
52'
Velice povedenou střelu vyprodukoval již zmiňovaný Keita, jehož obstřel div neskončil až v síti. Míč zaplul jen o vlásek vedle vzdálenější tyče.
51'
Střídající Keita našel lépe postaveného Slitího, který si připravoval míč ke střele tak dlouho, až ho o něj čistým zákrokem připravil Tousart.
50'
Aktivní Rosier se při snaze získat míč dopustil nedovoleného zákroku, což určitě pocítil také Dubois, který byl zasažen do stojné končetiny.
49'
Yambéré měl velké starosti s bráněním Dembélého, nakonec to s pořádnou dávkou štěstí zvládl. Hráči v červeném to zkouší z vlastní poloviny.
48'
Hned v samotném úvodu jsme se mohli dočkat vyložené šance Dijonu, na poslední chvíli se ale vrátil Denayer, který poslal míč na rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mehdi Abeid, přichází Jules Keita.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem zajímavou podívanou. Dijon se od samotného úvodu trápil v obraně, čehož soupeř využil tím nejlepším možným způsobem. Olympique se po necelých dvaceti minutách hry dostal do dvoubrankového vedení, které posléze ještě navýšil o jednu branku. Domácí se posléze výrazně zlepšili, avšak ke kontaktní brance to nevedlo. I tak bude muset Dijon zabrat, dohnat tříbrankové manko bude více než složité.
45+2'
45+1'
Amalfitano roztáhl hru na pravou stranu, kde se zjevil Rosier. Jeho následný centr ale našel pouze hlavu hostujícího Morela.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Koncovka úvodního dějství nám přináší vyrovnanou bitvu, dočkáme se ještě nějaké branky?
42'
Nyní se do vzdušného prostoru vyškrábal Yambéré, který ale hlavičkoval hodně nepovedeně. Míč skončil za čárou, Lopes bude vykopávat.
41'
Dalekonosný pas směřoval na Dembélého, který si dle výroku sudího pomohl útočným faulem. Ciman si tak mohl oddychnout, případné bránění by nebylo snadné.
40'
Obrana Dijonu absolutně nefunguje! Tentokráte se do samostatného úniku dostal Traoré, jehož přízemní střela k zadní tyči minula branku.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Kousek za půlící čárou skončil na zemi křídelník Terrier, který si vymodlil nedovolený zákrok. Jeho kolegové okamžitě rozehráli standardní situaci.
37'
Pro Dijon se ale nic nemění, je zapotřebí, aby zvýšil aktivitu. Nyní to vůbec nevyšlo Abeidovi, kterému v souboji s Tousartem uskočil balón.
36'
Tentokráte si se svými spoluhráči neporozuměl Traoré, který zkoušel přihrávat mezi dva protihráče. Navíc domácí celek rozjíždí rychlý kontr.
35'
Lyon právě vstřelil branku!
To už je pro domácí hodně těžká situace, prohrávají už o tři branky! Traoré přiťukl Rafaelovi, který si všiml u vzdálenější tyče MARTINA TERRIERA, jehož důrazná hlavička k tyči celkem překvapila Rúnarssona, který si na míč vůbec nesáhl.
35'
Aouar si vzal na starost další rohový kop, po kterém v malém vápně vznikl menší zmatek, který nakonec končí ofsajdovým postavením Traorého.
34'
Rosier spolupracoval s vedle stojícím Yambérém, který ale trefil pouze clonícího protihráče. Navíc z toho bude autové vhazování pro Lyon.
33'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut hry. Fotbalisté Dijonu se v posledních minutách rozehráli, Lopes musel řešit několik ošemetných situací.
32'
Lopes musel ven z brány, jeho vyboxování míče našlo prostor, ve kterém se nacházel Amalfitano, jehož rána bez přípravy mířila nad branku.
31'
Byl to právě Dubois, který operoval s míčem na levé straně. Tam se pokoušel oslovit naběhnuvšího Terriera, na kterého balón ale vůbec neproletěl.
30'
Střídající Slití táhl protiútok po levém křídle, jeho nebezpečná nabídka mířila do malého vápna, kde musel obětavě zasahovat Dubois.
29'
Morelova přihrávka byla příliš riskantní, vystihl jí pozorný Abeid, který si ale nevymodlil standardní situaci. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
25'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Najím Slití.
24'
První střelu domácího celku obstaral Rosier, který to zkoušel levou nohou k bližší konstrukci. Lopes si tento prostor v poklidu pohlídal.
23'
Haddadí si na pravé straně pohlídal jednoho z protihráčů, Tousart následně otočil těžiště hry na druhou stranu, kde úspěšně zasáhl Yambéré.
22'
Jeannot odkulhal ven z hrací plochy, jeho celek bude hrát chvíli v početní nevýhodě. Mezitím Rafael poslal aut až k brankáři Lopesovi.
21'
Je tu další špatná zpráva pro Dijon. Na hrací ploše totiž zůstal ležet Jeannot, který si vyžádal lékařské ošetření. Za postranní čárou se připravuje náhradní hráč.
20'
Tohle bude pro domácí celek hodně složitý oříšek, nyní prohrávají už o dvě branky. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
19'
To jsou věci, hosté se během několika minut dostávají do dvoubrankového vedení! Nejprve Aouar prostrčil míč na Dembélého, který míč přenechal prvně jmenovanému, jenž ale napálil pouze brankáře. Od něj se kulatý nesmysl odrazil přesně do míst, kam si naběhl MOUSSA DEMBÉLÉ, který z těžké pozice zasunul balón do sítě.
19'
Hosté se i po vstřelené brance nacházejí s míčem na útočné polovině, stále ale daleko od branky soupeře. Nyní ma balón na kopačce Tousart.
18'
Amalfitano si už, už chystal balón ke střele, nakonec mu do něj vložil kopačku Ndombélé, který schytal pořádný zásah do levé dolní končetiny.
17'
Lyon si vybojoval úvodní rohový kop, který z pravé strany obstaral Aouar. Jeho nabídka směřovala na Denayera, jenž hlavičkový souboj prohrál.
16'
Hosté se zničehonic dostávají do vedení! Lyon podnikl velice nebezpečný útočný výpad, který zakončoval MOUSSA DEMBÉLÉ parádním lobem přes islandského brankáře. Je zapotřebí pochválit také Ndombélého, který vyslal vynikající kolmici právě na Dembélého.
16'
Lautoa předvedl špatnou rozehrávku, která mohla mít fatální následky. K míči se opět dostal Dembélé, který místo střely ještě volil přihrávku.
15'
Hezkou finesu předvedl Ndombélé, který posléze chtěl vysunout Traorého. Kolmice byla o něco delší, Rúnarsson tak bude vykopávat od branky.
14'
Lyon to zkoušel kombinací v blízkosti šestnáctky, Dembélému se ale nepodařilo sklepnout míč na Tousarta, který navíc v souboji o míč fauloval.
13'
Tavaresovi se málem podařilo zachytit míč na hrací ploše, nakonec se to nepovedlo o milimetry. Rafael okamžitě vhodil balón zpět do hry.
12'
Traoré si navedl míč na svojí silnější nohu, avšak ani jemu se nepodařilo kloudně vypálit. Rúnarsson nemusel ani tentokráte zasahovat.
11'
Rychlý výpad v podání Lyonu skončil zakončením. Dembélé se dostal s míčem až do šestnáctky, odkud se mu nepodařilo obstřelit branku.
10'
Denayer se dostal nejvýše do vzduchu, od jeho hlavy putoval míč pouze do zámezí. Budeme sledovat další autové vhazování pro Olympique.
9'
Rafael se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry. Jako adresáta si vybral Traorého, jehož nebezpečný centr málem poslal do sítě Aouar.
8'
Nejprve na zemi skončil Rafael, kterého nepříjemně dohrál napadající Amalfitano. Posléze byl spáchán další nedovolený zákrok na Traorého.
7'
Až nyní jsme se dočkali tak trochu klidnější pasáže tohoto utkání. Amalfitano zatáhl míč na vlastní polovinu, kde ho přenesl k levé straně.
6'
Tentokráte se domácímu Abeidovi nepodařilo vysunout Jeannota, který měl k míči hodně daleko. Lopes si tak během krátké chvíle opět připravil odkop od branky.
5'
Hodně zkušeně to nyní provedl Lautoa, který u vlastní šestnáctky opřel míč o napadajícího Traorého. Od něj se odrazil za brankovou čáru.
4'
Dijon to zkoušel dalekonosným nákopem na druhou stranu, Jeannot se ale vzdušného souboje vůbec neúčastnil. Lyon spěchá kupředu.
3'
Traoré si chtěl narazit s vedle stojícím Aouarem, který ale poslal míč pouzek k protihráči. První jmenovaný se ale vzorně vrátil pro balón.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Dijon FCO: Rúnarsson – Rosier, Yambéré, Ciman, Lautoa, Haddadí – Amalfitano, Loiodice, Abeid – Jeannot, Tavares (C).
Náhradníci: Allain – Aguerd, Alphonse, Keita, Gourcuff, Saïd, Slití.

Olympique Lyon: A. Lopes (C) – Rafael, Morel, Denayer, Dubois – Aouar, Tousart, NDombèlé – B. Traoré, M. Dembele, Terrier.
Náhradníci: Gorgelin – Depay, Cheikh Diop, Ferri, Marcelo, Tete.

Rozhodčí: Miguelgorry – Viala, Mouysset.
Olympique Lyon

Na opačné straně se nachází jeden z předních celků Ligue 1, kterým je Olympique Lyon. Hostující tým dnešního utkání se nachází na šesté pozici, tedy o jedinou příčký výše, než jeho dnešní protivník. Lyon rovněž nasbíral deset bodů, jeho forma je ale hodně kolísává. V úvodním kole sice zdolal Amiens (1:0), vzápětí přišla první porážka, a sice proti Reimsu (0:1). Kolísává forma pokračovala i ve třetím kole, tam si Olympique poradil se Štrasburkem poměrem 2:0, následující utkání ale nabídlo další porážku, tentokráte proti Nice (0:1). Doposud jediný remízový výsledek se uskutečnil v souboji s Caen, tam o dělbě bodů rozhodl dvě minuty před koncem lyonský Mendy. Poslední utkání nabídlo přetěžký duel proti Marseille, Lyon nakonec využil výhody domácího prostředí a radoval se z výsledku 4:2.
Dijon FCO

Fotbalisté Dijonu prožívají celkem povedený vstup do letošní sezóny, po šesti odehraných zápasech mají na kontě sympatických deset bodů, což stačí na průběžnou sedmou pozici. Dijon zaznamenal velice povedený start, úvodní tři kola totiž nabídly samé vítězství, poslední utkání ale nejsou zrovna ideální. Dijon ve čtvrtém kole podlehl na vlastním stadionu Caenu, což se vzhledem k vzrůstající formě moc nečekalo. Dijon nezvládl ani další domácí klání, proti Angers se sice dostal do vedení, soupeř nakonec otočil výsledek na konečných 3:1. Poslední kolo nabídlo bezbrankovou remízu proti Reimsu, v tomto utkání byl více aktivnější právě domácí celek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dijon FCO a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.