Benaglio – Sidibé, Glik, Jemerson, Henrichs – Tielemans (64. Mboula), Aholou – Chadli (46. Pellegri), Golovin, Grandsir (80. Diop) – Falcao (C).
Butelle – Manceau, Thomas, Pavlović (9. I. Traoré), Bamba – Santamaría – Capelle (69. Manzala), N'Doye (C), Mangani (79. Pajot), Tait – Bahoken.
Boucher – Aït-Nouri, Pajot, Manzala, I. Traoré, Kanga, López.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:12.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí stejně tak i celý zápas sedmého kola mezi Monakem a Angers. Hosté si odvážejí z půdy trápícího se soupeře všechny tři body.

Monako zahájilo utkání aktivněji. V prvních deseti minutách téměř nepustilo soupeře k balonu, ale větší nebezpečí před Butellem si nevypracovalo. To na druhé straně stačilo jedno zaváhání Jemersona a hosté se dostali do vedení. Stéphane Bahoken po nečistém odkopu Jemersona dostal ideálně míč proti noze a z kroku překonal Benaglia. Monako se v prvním poločase k ničemu nedostalo. Monako se snažilo o tlak i ve druhé polovině utkání, ale u toho jen zůstalo. Angers s klidem uhlídalo jednobrankové vedení až do závěrečného hvizdu.

Monako může jen vzpomínat na časy s Mbappém, Fabinhem nebo Lemarem v sestavě. Pro tým z městského státu to je šestý zápas bez vítězství!
90+4'
90+3'
Golovin spěchal s rozehrávkou po faulu ve středu pole. Romain Thomas ale tělem odstavil soupeře od balonu, poté ho předal Bahokenovi, který zkušeně šetří čas u rohového praporku.
90+2'
Sofiane Diop se snad poprvé po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Souhra s Falcaem mu ale vůbec nevyšla a míč tak skončil jen v náruči hostujícího brankáře.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Ani Henrichsův centr do šestnáctky se neujal. Naopak do brejku mohli jít hostující hráči. Po střele z úhlu se ale vyznamenal na své přední tyči Diego Benaglio.
89'
Cheikh N'Doye velmi zkušeně podržel balon ve středu pole, poté ještě vyzval ke spolupráci Santamaríu, ale tomu již balon přeskočil kopačku až za postranní lajnu.
88'
Angers se drželo dlouhé sekundy na útočné polovině. Manzala se ještě pokoušel o centr do vápna, ale míč jen prosvištěl kolem Benaglia.
86'
Po zásahu Vincenta Pajota rukou v pokutovém území si šel hlavní rozhodčí překontrolovat nepřehlednou situaci na videu. Nakonec se ale penalta nepíská a Monako tak bude i nadále dobývat soupeře.
85'
Romain Thomas zcela bez míče zasáhl v souboji tvrdě střídajícího Pellegriho. Dostává za to žlutou kartu a ještě posunul míč před vlastní vápno.
84'
Po faulu Alexandra Golovina na obranné polovině zaváhali při odvrácení centru Henrichs s Aholouem. Byli naprosto sami s míčem, ale nedomluvili se, kdo bude hrát.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro Monako. Nic ale nenasvědčuje, že by se domácí celek měl dostat k vyrovnávací brance.
82'
Po dlouhém výkopu Ludovica Butelleho se dostal velmi snadno k balonu domácí stoper Kamil Glik. Polský obránce ve službách Monaka rychle posunul přihrávku na pravou stranu, odkud ale centroval jen za hostující branku Mboula.
81'
Fotbalisté Monaka cítí, že jim znovu teče do bot a proti zvyšují svou útočnou aktivitu. Radamel Falcao si dělal prostor před vápnem, ale jeho akci už nepodpořil Aholou.
80'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Samuel Grandsir, přichází Sofiane Diop.
79'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Vincent Pajot.
79'
S přibývajícím časem se hromadí i nebezpečné fauly. Nyní jeden takový musel překousnout Henrichs, který dostal naloženo od Manceaua.
78'
Falcao si před vápnem soupeře přehodil míč na levou nohu, zkusil vypálit, ale mezi tím se mu do cesty postavil skvěle hrající Romain Thomas. Monako pokračuje v držení míče.
77'
Po obráněném rohovém kopu se hráči Monaka dostali do nadějného přechodu do útoku. Grandsir skvěle přenesl hru z levé na pravou stranu, ale Pellegri byl snadno uhlídán.
76'
Taitův nadýchaný centr našel v pokutovém území jen Jemersona, který ale musel odvracet před nehlídaným Bahokenem jen na rohový kop. Ten ale posléze končí jen u Benaglia.
75'
Také Aholou se provinil faulem a to už se Angers přesunulo na útočnou polovinu. Tlak Monaka se znovu rozplývá.
74'
Radamel Falcao nebyl daleko od vyloučení! Do souboje s Thomasem přispěchal kolumbijský útočník pozdě a poté trefil odkopávajícího soupeře do holeně.
73'
Henrichs dokázal vybojovat míč na levé straně, poté se ve skluzu dostal i k centru do šestnáctky, ale Butelle s klidem sebral míč ze vzduchu do rukavic.
72'
Také Cheikh N'Doye se po tvrdém souboji sesunul k zemi. Jeho pád ale nechal hlavního rozhodčího v klidu. To přistrčení Falcaa už odpískal. Domácí budou pokračovat téměř ze středu trávníku.
71'
Flavien Tait nyní musel skousnout pořádně tvrdé dohrání od Sidibého. Hlavní rozhodčí sice odpískal faul, ale Sidibé z toho vyvázl bez žlutého trestu.
70'
Po vystřídání Tielemanse se k rozehrávce volného přímého kopu postavil Golovin. Ale i on ale v trendu nepřesných centrů pokračuje.
69'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Harisson Manzala.
69'
Sidibé to chtěl na pravém kraji vyřešit individuálně. S Bambou si ale rady nevěděl, následný odkop Butelleho zamířil jen k jeho kolegovi v brance Benagliovi.
68'
Střídající Jordi Mboula se poprvé dotkl balonu. Jeho zpětná přihrávka našla Jemersona a z tribun se opět ozývá hlasitý hvizd na domácí hvězdy.
67'
Djibril Sidibé si tělem odstrčil napadajícího Bambu, následně přihrál do středu ke Golovinovi. Ruský ofenzivní záložník ale už akci přesnou přihrávkou nepodpořil.
65'
Falcao se sice vrátil pro míč až téměř k obráncům, ale ani kapitán Monaka nedokázal přehrát zhuštěný střed trávníku. Hostující s klidem hlídá jednobrankové vedení.
64'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Jordi Mboula.
63'
Také hosté měli k dispozici rohový kop. Ve vápně před Benagliem se dostal k hlavičce Cappele, ale pod velkým tlakem nedokázal míč dostat prudce do sítě.
62'
Alexandr Golovin chtěl průnikovou přihrávkou uvolnit Falcaa, ale míč šel daleko od domácího kapitána a ten tak za míčem ani neběžel.
61'
Angers se po delší době dostalo s míčem pod kontrolou na útočnou polovinu. Bambova klička na levém kraji ale Sidibého nepřekvapila.
60'
Po hodině hry stále Monako na svém trávníku prohrává s Angers 0:1. Ve druhém poločase jsou domácí nebezpečnější, ale k výraznějšímu ohrožení hostující branky stále nedošlo.
59'
I Monako se musí soustředit na obranu. Bamba skvěle vhodil míč do hry zpoza postranní lajny a Kamil Glik musel jít do souboje s Bahokenem na sto procent.
58'
Youri Tielemans kroutil míč tentokrát od rohového praporku. V šestnáctce se dostal míč na zadní tyč, kde číhal na šanci Falcao, ale z blízkosti se do sítě netrefil.
57'
Romain Thomas nyní nepříjemně zajel kopačkou napřed proti Pellegrimu. Domácí měli k dispozici rozehrávku volného přímého kopu, ale Tielemans dnes zřejmě není ve své kůži. Jeho pokus skončil jen u prvního bránícího hráče.
56'
Pořádné horko bylo před Butellem. Tielemansův centr sice na první pokus neprošel do vápna, na ten druhý už skončil až v malém vápně, kde se ale prosadil jen hostující brankář.
55'
Monako se postupně usadilo na útočné polovině. Sidibé ještě stačil míč zastavit na hrací ploše po přihrávce Grandsira a nakonec z toho je rohový kop.
54'
Benjamin Henrichs podporuje útok jen co to jde. Následně přenesl hru přes celou šířku trávníku, ale Sidibému uskočil balon po nepřesném zpracování k soupeři.
53'
Sidibé se štěstím prošel okolo Bamby, následně si ale už ukousl příliš velké sousto. Jesličky totiž Traorému nenasadil a musí se vracet do obrany.
52'
Baptiste Santamaría musel být ošetřován na hrací ploše, ale zdá se, že bude připraven pokračovat ve hře.
50'
Po dlouhém výkopu Ludovica Butellho se provinil faulem znovu Pellegri, který tentokrát sestřelil u středové čáry Santamaríu. Se záložníkem Angers to nevypadá nejlépe.
49'
Od Kamila Glika vznikala útočná akce domácího celku. Do kombinace se zapojil na pravé straně Sidibé se střídajícím Pellegrim. Nakonec však chyboval při zpracování Golovin.
48'
Cheikh N'Doye přihrával pod sebe, hned několik bránících hráčů Monaka dostal překvapil, ale kapitána hostů nikdo ze spoluhráčů z druhé vlny nedoplnil.
47'
Hostům se ale bleskově podařilo získat míč, ale následný centr neprošel přes skvěle postaveného Tielemanse. Také Monaku se vydalo na útočné území, ale až do vápna se nedostalo.
46'
Do druhého dějství vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující hráči. Ihned po rozehrávce se provinil hrubým faulem právě střídající Pellegri.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Pietro Pellegri.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
Zmar Monaka pokračuje! Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak do šaten odcházejí spokojeněji fotbalisté Angers, kteří v Monaku vedou 1:0.

Monako zahájilo utkání aktivněji. V prvních deseti minutách téměř nepustilo soupeře k balonu, ale větší nebezpečí před Betellem si nevypracovalo. To na druhé straně stačilo jedno zaváhání Jemersona a hosté se dostali do vedení. Stéphane Bahoken po nečistém odkopu Jemersona dostal ideálně míč proti noze a z kroku překonal Benaglia. Monako se v prvním poločase k ničemu nedostalo.
45'
45'
A další mizerná přihrávka. Nyní měl míč komfortně u nohy Samuel Grandsir, po lajně chtěl rozběhnout Golovina, ale přihrávku poslal jen za brankovou čáru.
44'
Minutu před pauzou zkoušel kličku na pravé straně střelec zatím jediné branky. Bakohenovi se ale míč odrazil od holeně jen za postranní lajnu.
43'
Nacer Chadli se přesunul k pravé na levou stranu. Nyní centroval do vápna, kde ale byl jen Falcao s Grandsirem. Hostující obrana v přesila snadno odvrátila hrozící nebezpečí.
42'
Benaglio se dostal do problémů, Jemerson poslal malou domů směrem mezi tři tyče. Švýcarský brankář si nemohl před napadajícím Bahokenem míč zpracovat, ale i z voleje to nakonec zvládl.
41'
Se závěrem prvního poločasu se znovu Monako více drží na útočné polovině. Golovin společně s Tielemansem si ale nevěděli rady s hostující obranou. Chadliho střela deset metrů nad branku Angers jen demonstruje zmar Monaka.
40'
Radamel Falcao si šel pro pokutový kop, nyní přihrál svůj pád ve vápně a je za to po právu potrestán žlutou kartou!
39'
Falcao sice převzal přihrávku od Aholoua, následně se chtěl otočil kolem svého strážce, ale po lehkém kontaktu si ustlal na trávníku. Hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
38'
Zdálo se, že Cheikh N'Doye jenom tak udeřil do balonu na pravé straně, ale ten se zakroutil téměř do běhu Taita. Jen tak tak, že hostující záložník nešel na jediného obránce Monaka.
37'
Aholou doslova namazal na středu trávníku Manganimu. Ten mu ale zdvořilost oplatil a domácí toho mohli využít. Grandsirova přihrávka však doputovala až za brankovou lajnu.
36'
Tielemans kombinoval na pravé straně s Grandsirem. Ve zhuštěném prostoru se ale nemohli zbavit hostující obrany a tak raději zapojili do hry také Glika.
35'
Z tribun se ozývá pískot. Fanouškům Monaka se nezdá výkon domácího celku. To nyní potvrdil nepřesným výhozem také Benaglio.
34'
Také Mangani ale zaváhal při rozehrávce a k balonu se dostali na malý okamžik domácí. Netrvalo dlouho a hosté se znovu hnali do útoku. Glik si tentokrát s Bahokenem poradil.
33'
Sidibé vhazoval zpoza postranní lajny. Domácí se udrželi na delší dobu před pokutovým územím Angers. Vše ale zazdil katastrofální přihrávkou Chadli, který na pět metrů poslal míč daleko od Henrichse.
32'
Do útoku se tak mohli vydat znovu hosté. Flavien Tait měl soustu času na rozmyšlení akce na pravé straně. Jeho centr se však stočil jen do rukavic Diega Benaglia.
31'
Falcao si zatím nemá s kým nahrát. Sidibé se snažil přetlačit soupeře na pravém kraji, ale proti Bambovi znovu prohrál.
30'
Po půlhodině hry vede Angers na půdě favorizovaného Monaka o jednu branku. Falcao chtěl něco udělat s nepříznivým skóre, ale jeho centr nebyl z nejpřesnějších.
28'
Angers právě vstřelilo branku!
Monako zatím potvrzuje svou mizernou formu v úvodu nové sezony, v domácím prostředí prohrává proti Angers. Mangani skvěle pronikl do vápna, jeho přihrávka sice nebyla přesná, ale chybou přispěl k inkasované brance Jemerson, který přiťukl balon jen ke zcela volnému STÉPHANE BAHOKENOVI a ten z kroku propálil Benaglia.
27'
Manceau si výtečně v rychlosti obhodil stojícího Henrichse, následně se ale za německého obránce stáhl k vápnu Aholou a ten už rozběhnutého soupeře čistě zastavil.
26'
Tempo zápasu klesá. Angers převzalo aktivitu v držení míče, ale kombinační hrou se nemůže dostat ani přes půlící lajnu.
25'
Angers se sice udrželo na útočné polovině delší dobu, ale po ztrátě se museli hosté velmi rychle stahovat do obrany. Naštěstí pro Butelleho a další přihrával Grandsir jen daleko do nabíhajícího Falcaa.
24'
Zdá se, že úvodní tlak Monaka je pryč. Z větší vzdálenosti tentokrát napřáhl Santamaría a Benaglio měl u své pravé tyče co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop.
23'
Cheikh N'Doye se s tím teď vůbec nepáral. Míč se odrazil přesně k pravé noze hostujícího kapitána. Ten na nic nečekal a z voleje pálil směrem na branku Diega Benaglia.
21'
Zdlouhavá rozehrávka domácího týmu pokračuje. Po Sidibém to zkoušel na pravém kraji také Chadli. Míč se ale odrazil od kopaček belgického hráče jen k Manganimu.
20'
I po dvaceti minutách ovládá Monaku tempo zápasu. Po spolupráci Golovina s Chadlim se ale dostal do úniku na druhé straně Tait. Jen díky parádnímu vyběhnutého Diega Benaglia Monako neprohrává.
19'
Cheikh N'Doye nebyl daleko od druhé žluté karty. I nyní si totiž v hlavičkovém souboji pomohl loktem. Tentokrát to odnesl Samuel Grandsir.
18'
Od Jemersona se zrodila domácí akce. Stoper Monaka prostrkával míč hned přes dva hráče soupeře. To mu vyšlo na jedničku, ale Falcao už s tím nepočítal a zůstal stát na místě.
17'
Radamel Falcao zatím není tolik vidět, jak je obvyklé. Teď se sice domácí kapitán zapojil do hry, ale v tvrdém souboji padl na zem a už nemohl pokračovat v úniku.
16'
Po vynikající průnikové přihrávce Alexandra Golovina prohrál rychlostní souboj Chadli s bránícím Taitem. Už už to vypadalo na faul, ale Chadli pádu trochu přidal a to nejspíše nepřimělo hlavního rozhodčího ke hvizdu.
15'
Teď už ale sudí žlutou kartu vytahuje. Cheikh N'Doye udeřil loktem soupeře do obličeje při hlavičkovém souboji. Kamil Glik se jen těžce zvedá z trávníku.
15'
Vincent Manceau schytal nepříjemný úder od Golovina po odehrání balonu. Hlavní rozhodčí odpískal faul, ale nechal tvrdý zákrok bez žlutého napomenutí pro Rusa.
14'
Tielemans byl nyní faulován u středové čáry. Domácí se ale nehnali do bleskové rozehrávky, ale raději jen rozehráli do kombinace na vlastní polovině.
13'
Youri Tielemans se prezentoval dalším mizerným rohem. Belgický záložník centroval daleko za vápno a jen se štěstím pro Monako z toho nebyl nebezpečný protiútok.
12'
Monako pokračuje v mírném tlaku. Henrichs měl nyní o něco více prostoru na levé straně, kličkou se dostal až do vápna, ale tam už mu balon odskočil od kopačky a toho využil Cappele k odkopu.
11'
Domácí to zkusili znovu po levém kraji. Po Henrichsově přihrávce se vydal za balonem Grandsir. Jeho pohyb skvěle zachytil Bamba a s klidem ho obral o balon.
10'
První desetiminutovka větší příležitost ani u jedné z branek nenabídla. Monako sice drží balon po většinu času, ale až před Butelleho se dostává minimálně.
9'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mateo Pavlović, přichází Ismaël Traoré.
8'
Teď už to vypadalo o něco nadějněji z pohledu domácího celku. Falcao však nedokázal prostrčil míč na téměř volného Chadliho a bylo po akci.
7'
Tielemans je zatím hodně aktivní směrem dopředu. Henrichs se ukázal také v útočné činnosti, ale v souboji s Bambou neuspěl. Balon se ale odrazil znovu k domácím.
6'
Také k exekuci rohového kopu se postavil Tielemans, ale ani tentokrát se domácí k zakončení nedostali. Následně musel zabrat do obrany Henrichs.
5'
K rozehrávce se postavil Youri Tielemans. Jeho pokus však ani do pokutového území nedoputoval. Monako bude pokračovat od rohového praporku.
4'
Monacký celek s klidem kontroluje hru ve střední části trávníku. Aholou si několikrát vyměnil balon s Chadlim, poté se přimotal do souboje s Golovinem Santamaría a domácí budou mít k dispozici volný přímý kop.
3'
Angers si balonu příliš neužilo. Pierrick Cappele nevyzrál na Ahouloua, ten ale také nebyl příliš přesný při přihrávce na Grandsira a tak do útoku mohl jít Maceau, který ale svým centrem nikoho ve vápně nenašel.
2'
Monako stále drží balon pod kontrolou. Do kombinace se ve středu pole se zapojil Tielemans, následně se pokusil přelobovat obranu na Falcaa, ale ten už míč na trávníku nezachytil.
1'
Domácí vstoupili do zápasu rozehrávkou ze středového kruhu. Následně se balon dostal k levému kraji, kde byl Benjamin Henrichs faulován napadajícím Taitem.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu monackého Stade Louis-II. Zápas sedmého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

AS Monaco FC: Benaglio – Sidibé, Glik, Jemerson, Henrichs – Tielemans, Aholou – Chadli, Golovin, Grandsir – Falcao (C).
Náhradníci: Sy – N'Doram, A. Traoré, Mboula, Pellegri, Raggi, Diop.

Angers SCO: Butelle – Manceau, Thomas, Pavlović, Bamba – Santamaría – Capelle, N'Doye (C), Mangani, Tait – Bahoken.
Náhradníci: Boucher – Aït-Nouri, Pajot, Manzala, I. Traoré, Kanga, López..

AS Monaco FC

Monacký tým marně v loňské sezoně naháněl supersilné PSG. Z bitvy o druhé místo ale celek z jihu Francie vyšel vítězně. Za sebou nechal o dva body Lyon, tři body scházely Monaku na Marseille. Po úspěšné sezoně si vysloužili zajímavější angažmá Fabinho a Thomas Lemar, tedy hráči základní sestavy.

Příprava se Monaku vůbec nevydařilo. V obměněné sestavě inkasovali Francouzi spoustu branek. Ani jeden ze třech posledních přípravných zápasů se Monako z vítězství neprotlačilo. S německými týmy Paderbornem, Bochumí a Hamburkem vždy inkasovalo minimálně dvakrát. Ve francouzském Superpoháru proti PSG dokonce čtyřikrát.

Vstup do Ligue 1 ale svěřencům Leonarda Jardima vyšel na jedničku. Z Nantes si po brankách Ronyho Lopese, Jovetiče a Falcaa odvezli vítězství 3:1, když v samotném závěru jen korigoval za domácí Emiliano Sala. Od té doby ale monacký celek výrazně ztrácí. Prohry s Marseille i Bordeaux posunuly Monako v tabulce směrem dolů, navíc přišla i domácí porážka v prvním utkání Ligy mistrů proti Atléticu Madrid.
Angers SCO

Angers se v minulém ročníku Ligue 1 pohybovalo v klidném středu tabulky, jen kvůli nepovedenému závěru sezony se propadlo do druhé části jen čtyři body nad sestupovou oblast, ale nakonec uhájilo čtrnáctou pozici.

V přípravě se ale Angers vůbec nevedlo. Ze sedmi odehraných přátelských zápasů ani jednou nevyhrálo, navíc v nich vstřelilo pouze tři branky. Na začátku přípravy Angers proti francouzských týmům "bodovalo" jen proti finalistovi Francouzského poháru Les Herbiers 1:1 a stejným výsledkem i s Nantes. Následně se už proti Villarrealu, West Hamu ani Schalke ani jednou brankově neprosadilo.

Podobně rozehrálo Angers také ligovou sezonu, v prvním kole senzačně prohrálo s nováčkem Nimes 3:4, když ještě půlhodiny před koncem vedlo o dvě branky. Proti favoritům z PSG a Rennes se nepodařilo uhrát ani bod, ale poté už si Angers zapsalo hned sedm bodů do tabulky po výhrách nad Lille, Dijonem a remíze s Toulouse.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již sedmým kolem a my se společně zaměříme na utkání Monaka, které před domácím publikem přivítá Angers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.