Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Paris SG - 24. května 2019   21:05

Reims
36' Baba Rahman (Oudin) • 56' Cafaro (Doumbia) • 90+4' Chavarría (Baba Rahman)
3:1
(1:0)
Paris SG
59' Mbappé  (Cavani)
Reims
Mendy – Baba Rahman, Abdelhamid, Disasi, Kamara – Romao (C), Chavalerin – Cafaro (75. Chavarría), Dingomé (70. Zeneli), Doumbia – Oudin (84. Martin).
Lemaitre – Fontaine, Ojo, Martin, Mbemba, Chavarría, Zeneli.
Rainville – Stien, Jeanne
Stade Auguste-Delaune, Reims
20 299 diváků
Paris SG
Buffon – Meunier, Marquinhos (C), Kehrer, Kurzawa (90. Choupo-Moting) – Verratti, Paredes (79. Bernat), Draxler (66. Dani Alves) – Mbappé, Cavani, Di María.
Cibois – Dani Alves, Bernat, Dagba, Nkunku, Choupo-Moting, Soh.

Je dobojováno. Ligue 1 je minulostí, aspoň pro tento ročník. Hosté z PSG, kterým nikdo titul nevezme, nepodali dobrý výkon a domácí Reims tak zaslouženě vítězí. Na hřišti probíhá loučení s fanoušky a tímto se s Vámi loučím i já. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:8.
90+5'
90+4'
Reims právě vstřelilo branku!
Domácí v závěru zápasu navyšují své vedení. PABLO CHAVARRÍA si seběhl po levé straně a všiml si, že Buffon je příliš z branky. Poté se dostal až k němu a i když se hostující brankář vracel, na jeho kličku nedokázal zareagovat a míč končí za jeho zády – 3:1. Asistence: Abdul Baba Rahman.
90+4'
Hassane Kamara vyslal dobrý centr z pravé strany, domácí pak ohrozili Buffona, ale ten pohotově zakročil.
90+2'
Domácí měli míč ve své moci, avšak nedostali se před Buffona, kterého tak neohrozili a brankář hostů tak balon odkopne zase až před Mendyho branku.
90'
Nastavovat se bude ještě pět minut navíc.
90'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Eric Choupo-Moting.
89'
Další nepřesnosti v rozehrávce, tentokráte na straně domácích. Ti se tak musí rychle vracet zpět před svou branku, neboť hosté jdou do rychlé akce.
87'
Centr Di Maríi do pokutového území nakonec adresáta minul a míč tak skončil opět v moci domácích hráčů.
85'
Hosté se dostali skrze obranu domácích až na jejich polovinu, jejich zakončení však chybělo více přesnosti. Míč má Mendy a odkopne ho pryč od své brány.
84'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Marvin Martin.
84'
Ten zahrál Di María, ale balon se poté dostal jen vedle branky domácích.
83'
Rohový kop pro hosty.
82'
Mbappé se znovu nepropracoval k žádné střele před domácí brankou a hráči Reims hned na to unikali před branku hostů.
80'
Mendy dostává žlutou kartu za zdržování hry.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu. Hosté se stále marně snaží o vyrovnání, domácí své vedení hájí zuby nehty.
79'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Juan Bernat.
77'
Po střele hlavou jednoho z hostů pohotově zasáhl brankář Mendy a zlikvidoval tak další snahu PSG. To ale vybojovalo aspoň rohový kop.
75'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Pablo Chavarría.
75'
Ángel Di María nevyslal kus před velkým vápnem špatnou střelu, ta ale zaletěla jen vedle domácí branky.
75'
Na malou domů poslal míč Hassane Kamara, Buffon tak znovu odkopával balon od své branky.
73'
Hosté se natlačili před domácí branku a usilovali znovu o vyrovnání, ale to zatím nepřichází.
71'
Jeden z domácích nabíhal směrem k Buffonovi, ale brankář hostů byl u míče dříve a dostal ho pod kontrolu. Následně ho hned odkopl pryč od své branky.
70'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Tristan Dingomé, přichází Arber Zeneli.
69'
Kurzawův pokus taktéž nešel do domácí branky a domácí tak stále udrželi své těsné vedení.
68'
Autové vhazování měli k dispozici domácí hráči na vlastní polovině a hned se snažili projít na opačnou stranu. Nakonec se jim to nepovedlo a do akce šel Mbappé. Jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.
66'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Dani Alves.
63'
Série nepřesností na obou stranách, nyní už jsou u míče znovu domácí hráči a dostávají se postupně do blízkosti hostující branky.
60'
Po šedesáti minutách hry jsou tak hosté zpátky ve hře a pokusí se o vyrovnání.
59'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Hosté velmi rychle snižují na rozdíl jediné branky. Cavani hlavou poslal míč před branku domácích, kde ho jen doklepl do odkryté branky KYLIAN MBAPPÉ – 2:1. Asistence: Edinson Cavani.
56'
Místo toho na druhé straně přichází další trest a hosté prohrávají už o dva góly. MATHIEU CAFARO poslal míč směrem k brance PSG, v pádu zasáhl Buffon, ale nakonec se balon odrazil od tyče a skončil za jeho zády – 2:0. Asistence: Moussa Doumbia.
55'
Následoval pak ještě rohový kop, ale ani tentokrát hosté nedokázali vyrovnat.
55'
Hosté po faulu na Mbappého zahrávali volný kop, z levé strany ho rozehrál Ángel Di María, nabíhající Cavani však hlavou poslal míč jen do jednoho z domácích beků.
53'
Další pokus Di Maríi odhlavičkovala do bezpečí obrana Reims. Domácí hráči tak mohou znovu projít do blízkosti Buffonovy branky.
52'
Znovu Ángel Di María, ten nyní sprintoval k míči, který nakonec dostal pod kontrolu domácí brankář.
50'
Di María dostal pas od Marquinhose, poté akci potáhl na Mbappého, který uprostřed pokutového území pouze přestřelil.
48'
Dalekonosný centr na domácího hráče odhlavičkoval pryč jeden z hostů a ten poté otočil hru na opačnou stranu.
47'
Další nepřesnosti v rozehrávce PSG. Domácí ale zakopli míč za postranní čáru a autové vhazování provedou hráči hostů.
46'
Hosté v úvodních minutě druhého poločasu dlouho drželi míč na své polovině, dostali se blíže domácí brance, ale nijak zvlášť ji neohrozili.
46'
Střely na branku: 3 – 0
První poločas je za námi. V něm jsme neviděli příliš mnoho šancí a ani dobrý výkon na obou stranách. Domácí byli v průběhu hry o něco aktivnějším týmem a dokázali se dostat do vedení. Hosté nestačili zareagovat a do kabin tak jdou s jednobrankovým mankem. Uvidíme, co nám nabídne další část hry, která začne přibližně ve 22:05.
45'
45'
Ángel Di María taktéž střílel z ostrého úhlu, po jeho pokusu ale zasáhl raději Mendy a dostal míč pod kontrolu.
44'
Draxler se navíc uprostřed hřiště dopustil nedovoleného zákroku a dostává žlutou kartu.
44'
V závěru této části hry se hosté opět nedostali do ohrožení domácí branky a přišel tak rychlý protiútok, ve kterém však domácí neohrozili Buffona.
42'
První půle se už jen dohrává. Domácí mají těsný náskok, hostům se zatím nedaří na inkasovanou branku odpovědět.
40'
Hosté opět čelili akci domácího celku, tu ale ustáli a už s míčem na svých kopačkách jdou do postupného útoku.
38'
Domácí jsou nadále aktivní a nyní zahrávali další rohový kop. Ovšem obrana PSG ho srazila mimo ohrožení Buffonovy brány.
36'
Pasivitu hostů domácí trestají a jdou do vedení. ABDUL BABA RAHMAN po pasu od Oudina naběhl až prakticky k zadní čáře, odkud vystřelil a pod Buffonem pak poslal míč k jeho levé tyči – 1:0. Asistence: Rémi Oudin.
36'
Opět to ale k ničemu nevedlo, míč za zadní čárou sebral Mendy a pomalu ho odkopl na druhou stranu hřiště.
35'
Kylian Mbappé poslal míč směrem k obraně hostů a ta zakládá další akci.
33'
Zápas zatím nenabízí příliš mnoho pěkného fotbalu, je to spíše urputná bitva o míč. Již jistí majitelé poháru za vítězství v Ligue 1, hosté z PSG, zatím působí spíše zakřiknutým dojmem.
31'
Jenže znovu se jim to nepovedlo a do další akce na druhé straně mohli jít hráči Reims. Buffon dalším zákrokem získal míč a odkopl ho pryč od své branky.
30'
V polovině prvního poločasu jsme se stále branky nedočkali. Nyní jsou u míče hosté a pokouší se projít na polovinu soupeře.
27'
Po nenápadné akci domácích sbíral míč do rukavic znovu Buffon a hned ho odkopl daleko od své branky a poslal tak sv spoluhráče útočit.
25'
Domácí pak zahrávali ještě rohový kop, ale z této standardní situace hostující branku neohrozili.
23'
Oudin byl v obrovské šanci. Uvnitř pokutového území vyslal střelu levačkou a zasahovat musel Gianluigi Buffon!
21'
Thilo Kehrer táhl akci od vlastní branky, hosté se však znovu nedostali do blízkosti Mendyho. Ten tak nemusel zasahovat.
20'
Kurzawa si naběhl na centr kus před velkým vápnem a jeho následná střela z první skončila mimo tři tyče. K vidění bude také odkop od branky domácího celku.
19'
Z této standardní situace ale branku Buffona neohrozili a následuje tak pouze odkop od jeho branky.
19'
Domácí svou aktivitou nyní vybojovali rohový kop.
17'
Po pravé straně táhl akci Paredes, ale jeho centr zastavila opět pozorná obrana Reims a nedopustila tak, aby se hráči PSG dostali do jakéhokoli ohrožení Mendyho brány.
15'
Žlutou kartu dostává Tristan Dingomé (Stade de Reims).
15'
Paredes se ocitl na zemi s bolestivou grimasou. Domácí hráč o nešetrně atakoval a od sudího tak inkasuje první žlutou kartu zápasu.
13'
Di María se snažil atakovat rozehrávku domácího celku, ale nakonec se mu to nepovedlo a hráči Reims pak prošli na druhou stranu hřiště.
12'
Hosté po nepřesné akci Reims převzali opět balon na svou stranu a už s ním uhánějí před Mendyho bránu.
10'
Mbappé zasekl míč u rohu velkého vápna, poté ho nasměroval blíže domácí brance, kde ale nabíhající Edinson Cavani balon minul.
9'
Thomas Meunier uprostřed hřiště převzal míč, ale hosté se pak nedostali na polovinu domácích. Ti naopak rychle otáčejí hru na opačnou stranu.
7'
Buffon musel být ve střehu, šli na něho dva domácí hráči, avšak nakonec si dokázal poradit a nedopustil žádné nebezpečí před jeho brankou.
4'
Z levé strany vyslal centr do pokutového území Ángel Di María, ale jeho přihrávku zablokovala obrana domácích, která tak může založit další akci směrem dopředu.
3'
Z levé strany to zkoušel Kylian Mbappé, ale znovu míč přešel za postranní čáru. Hosté si tak autové vhazování po krátké době zopakují.
2'
Nyní se to už povedlo, avšak domácí zakopli míč za postranní čáru a následuje tak autové vhazování pro Paris Saint-Germain. Hosté tak zůstávají u balonu.
1'
Zatím se však hráči PSG nedostali dále než k půlící čáře a přes zhuštěnou obranu domácích ne a ne projít až před branku Reims.
1'
U míče jsou hosté a hned na začátku prvního poločasu se mohou dostat na polovinu domácích a zahrozit před brankou Mendyho.
1'

Stade de Reims: Mendy – Baba Rahman, Abdelhamid, Disasi, Kamara – Romao (C), Chavalerin – Cafaro, Dingomé, Doumbia – Oudin.
Náhradníci: Lemaitre – Fontaine, Ojo, Martin, Mbemba, Chavarría, Zeneli.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Meunier, Marquinhos (C), Kehrer, Kurzawa – Verratti, Paredes, Draxler – Mbappé, Cavani, Di María.
Náhradníci: Cibois – Dani Alves, Bernat, Dagba, Nkunku, Choupo-Moting, Soh.

Rozhodčí: Rainville – Stien, Jeanne.
Vzájemná utkání

V prvním vzájemném duelu se dařilo Pařížanům, kteří v Parku princů zvítězili bezpečně 4:1. Domácí celek tak má svému soupeři co vracet.
Paris Saint-Germain FC

Pařížané mají už s předstihem zajištěn ligový titul, tedy jeho obhajobu a také samozřejmě skupinovou fázi Ligy mistrů. Na svém kontě mají fotbalisté Paris Saint-Germain na prvním místě jednadevadesát bodů a i letošní sezóna je pro ně už nyní hodně úspěšná, co se týče ligy. V Lize mistrů to na postup o boje o vítězství v této prestižní evropské soutěži nebylo, uniklo jim vítězství ve francouzském ligovém poháru, když po penaltách prohráli s Rennes. I tak jsou ale určitě spokojeni s obhajobou titulu a ten po sezóně jistě náležitě oslaví. V posledním odehraném utkání Pařížané brali tři body za výhru 4:0 na domácím hřišti proti Dijonu.
Stade de Reims

Domácí fotbalisté zakončí sezónu v klidném středu tabulky. Jsou na devátém místě s dvaapadesáti body a pomalu a jistě se mohou připravovat na novou sezónu v nejvyšší francouzské soutěži. Na evropskou scénu to nebylo, na druhou stranu neměli fotbalisté Reims žádné starosti se sestupem nebo s barážovou účastí. Poslední duel sezóny si tak proti již jistému obhájci titulu, Paris Saint-Germain, mohou v pohodě užít a pokusí se hosty obrat o nějaký ten bod, aby se ještě naposledy radovali. V posledním odehraném kole se jim dařilo v Bordeaux, kde zvítězili těsně 1:0 z jejich pohledu. Čeká nás tak poslední zápas této sezóny a může být i zajímavý. Nenechte si ho ujít.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu poslední kompletní osmatřicáté kolo francouzské Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Stade de Reims a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.