Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Lille - 24. května 2019   21:05

Rennais
17' Niang  • 62' Sarr  • 74' Niang (Hunou)
3:1
(1:1)
Lille
37' Rémy  (Ikoné)
Rennais
Koubek – H. Traoré, Da Silva (C), Mexer, Bensebaini (58. Ludovic Baal) – Sarr, Grenier, Camavinga, Del Castillo (77. Gelin) – Hunou, Niang (90+1. Siliki).
Diallo – Ludovic Baal, Boey, Johansson, Gelin, Siebatcheu, Siliki.
Thual – Lombard, Viala
Roazhon Park, Rennes
Lille
Maignan – Pied, J. Fonte, Soumaoro (C) (65. Gabriel), Reinildo – Mendes, Maia (75. Pépé) – Araújo, Ikoné, Bamba – Rémy (76. R. Fonte).
Jakubech – Y. Koné, Gabriel, Celik, Dabila, R. Fonte, Pépé.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:10.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a celý ročník Ligue 1 končí. Rennes na závěr sezony porazilo v domácím prostředí Lille 3:1.

Tým Tomáše Koubka vstoupil do zápasu s velkým nasazením a byl odměněn rychlou brankou, když po rohovém kopu byl faulován Sarr. Následnou penaltu s ledovým klidem proměnil Mbaye Niang. Také Lille se poté dostalo do tempa a po zásluze srovnalo krok, parádní akci předvedl Nanitamo Ikoné, které předložil míč Loïcu Rémymu a ten už zakončil mimo dosah českého reprezentanta.

Po změně stran se dlouho nemohl ani jeden z týmů prosadit k zakončení, až po hodině hry utekl po průnikové přihrávce Niang, jeho pokus ještě Maignan vyrazil, ale jen do prostoru, kde byl připravená Ismaïla Sarr. Třetí zásah Rennes byl výstavní, Mbaye Niang si geniálně zpracoval dlouhý pas, poté obhodil kličkou do středu José Fonteho a nakonec vypálil neskutečně přesně do rohu branky. V samém závěru neunesl nepříznivý stav Luiz Araújo a po faulu na Camavingu byl vyloučen.
90+4'
90+4'
Domácí dohrávají zápas s balonem pod kontrolou na polovině oslabeného soupeře. Siliki ještě zkoušel najít Hunoua, ale ten na prudký centr nedoskočil.
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+2'
Luiz Araújo nezvládá konec zápasu! Zcela zbytečně sestřelil na útočné polovině Canavingu a po právu vidí červenou kartu.
90+1'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází James Lea Siliki.
90'
Lille se zkouší ještě nadechnout k náporu. Mendesova přihrávka směrem na Bambu nevyšla a hosté se museli velmi rychle vracet. Taktickým faulem zastavil protiútoku Nianga Pépé.
89'
Clément Grenier ještě kroutil míč do pokutového území od rohového praporku. V šestnáctce Lille se ale vyšrouboval nejvýše ze všech José Fonte.
88'
Eduardo Camavinga nebyl daleko od gólu! Po parádní kličce k ose trávníku pálil levačkou ke vzdálenější tyči, ale Maignan zaznamenal vyvedený zákrok u brankové konstrukce.
87'
Grenierova pobídka do pokutového území našla jen Gelina, který ještě přistrčil míč Sarrovi, ten ale pálil bez přípravy vysoko nad branku Mikea Maignana.
86'
Reinildo odešel po tvrdém faulu pouze se slovním napomínáním, Clément Grenier následně bude rozehrávat další volný přímý kop.
85'
Ikoné hledal Fonta na hranici vápna, ale jako první byl u balonu domácí Gelin. Následně se hnal do protiútoku šestnáctiletý Camavinga a byl tvrdě faulován.
84'
Tomáš Koubek nyní vystartoval mimo pokutové území aby pomohl svým spoluhráčům s dlouhou přihrávkou na Ruie Fonta. Lille se ještě vrací k balonu na útočné polovině.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Domácí i nadále drží dvougólové vedení nad druhým týmem Ligue 1.
82'
Mendese přišlápl u středového kruhu Adrien Hunou. Záložník Lille si chvíli pobyl na trávníku, ale i bez pomoci lékařů se zvedá zpět na nohy a hra může pokračovat.
80'
A další problémy Gabriela. Stoper Lille si šlápl na balon a pod tlakem musel přihrávat jen ke svému brankáři. Fanoušci Rennes povzbuzují své hráče hlasitým skandováním.
79'
Hosté se ještě pokoušejí zdramatizovat závěr zápasu. S Araújem si narazil na pravé straně Pied, následně byl u míče také Ikoné, ale další přihrávka už nebyla přesná.
78'
Lille bylo znovu v problémech, nyní nedokázal včas rozehrávat střídající Gabriel. Naštěstí pro hosty velmi rychle zaskočil za svého spoluhráče José Fonte.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Jérémy Gelin.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Rui Fonte.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Maia, přichází Nicolas Pépé.
74'
Rennes právě vstřelilo branku!
Neskutečná rána a Rennes vede již 3:1! MBAYE NIANG si zpracoval dlouhou přihrávkou hrudníkem přesně do běhu, následně si kličkou do protipohybu poradil s bránícím Fontem a nakonec vytáhl milimetrovou střelu ideálně do levého rohu hostující branky.
73'
Sarrova spolupráce s Mendesem nebyla z nejpřesnějších. Hosté se ale následně u balonu příliš dlouho nezdrželi. Rennes s přehledem kombinuje ve středu trávníku.
72'
Koubek vytáhl střelu Bamby na rohový kop. Hosté ještě zůstali v blízkosti pokutového území, ale k dalšímu zakončení na branku Rennes nedošlo.
71'
Ismaïla Sarr měl na pravé straně spoustu prostoru, dokázal přízemním centrem vystrašit hostující obranu, ale balon si stáhl pro sebe do rukavic Mike Maignan.
70'
Jonathan Bamba mířil s míčem do vápna, po přihrávce Rémyho pálil právě Bamba z prvního doteku, ale balon namířil jen vysoko nad branku Tomáše Koubka.
69'
Domácí tým i nadále touží po další brance. Niangův náběh na hranici vápna byl zastaven čistě, na druhé straně fauloval Araúja Hamari Traoré.
68'
Hostům se daří rozmělnit tlak Rennes. O postupnou kombinaci ve středu pole se postaral Jonatham Bamba s Nanitamem Ikoné.
67'
Reinildo spěchal s balonem podél levé postranní lajny, když už se necházal v prostoru pro centr, tak mu míč utekl až k bránícímu Ludovicu Baalovi.
66'
Domácí pokračují v náporu. Grenierovu přihrávku měl zpracovat Niang, ale v obležení hned několika soupeřů neustál lehké postrčení do zad.
65'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Adama Soumaoro, přichází Gabriel.
64'
Rennes je při chuti po vstřelené brance. José Fonte až jako poslední obránce Lille zastavil unikajícího Nianga. Lille se nyní zmáhá jen k obranném odkopům.
62'
Rennes se vrací do jednobrankového vedení! Niang ještě po průnikové přihrávce za obranu proti Maignanovi tváří v tvář neuspěl, ale balon se odrazil příhodně pro ISMAÏLU SARRA, který z blízkosti dopravil balon do odkryté branky.
61'
Ismaïla Sarr zkoušel projít podél postranní lajny až do pokutového území, ale přes střídajícího Baalla se neprosadil. Následně Rennes odkopává balon do bezpečí.
60'
I po hodině hry hraje domácí Rennes s Lille nerozhodně 1:1. Ve druhém poločase zatím šanci nepřibývají ani na jedné straně.
59'
Tomáš Koubek rozehrával z místa přestupku z hranice svého vápna po trávníku k Mexerovi. Domácí se ale příliš dlouho u míče nezdrželi, faulem se provinil také Grenier.
58'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ramy Bensebaini, přichází Ludovic Baal.
57'
Mendes spolupracoval ve středu pole s Maiou, následně zkoušel druhý jmenovaný najít Araúja, ale ten byl jednoznačně pokrytý hned dvěma protihráči.
55'
Druhý poločas zatím postrádá vyšší tempo. Bamba prostrkával míč mezi obránci na Rémyho, ale hrotový útočník si musí na druhý zásah ještě počkat.
54'
Tomáš Koubek rychle rozehrával na sprintujícího Greniera. Domácí však nedošli s balonem pod kontrolou, ale k pokutovému území hostujícího týmu.
53'
Lille se nyní usadilo na útočné polovině trávníku. Až Koubkův zákrok zastavil nápor hostujícího celku, od rohového praporku se následně hosté neprosadili do zakončení.
52'
Loïc Rémy získal míč, následně ale neustál souboj s Del Castillem a musel se stahovat do obrany. Grenier centroval do vápna, ale Bensebaini byl obsazen.
51'
Rennes nebylo daleko od ohrožení hostující branky. Sarr si však zpracoval míč na hranici vápna jen otočený zády k brance a už se nedokázal ke střele otočit.
50'
Také Jonathan Bamba se provinil proti pravidlům. Rennes se však po rozehrávce z místa přestupku nehnal do rychlého brejku, ale raději vyčkával ve středu pole.
49'
Ikonému přišlápl kopačku u středového kruhu Camavinga. Lille se tak mohlo usadit na útočné polovině trávníku, ale obrana Rennes se rychle zformovala.
48'
Del Castillo spěchal za balonem na levé straně, v rychlostním souboji ale na Fonteho nestačil. Hostující stoper byl u míče o něco dříve.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu hostující fotbalisté. Thiago Maia spolupracoval s Mendesem, následně přišla přihrávka na Araújo, který ale do vápna nepronikl.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:08.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Rennes hraje v posledním ligovém utkání s Lille nerozhodně 1:1.

45+3'
45+2'
Už už to vypadalo, že by se Niang mohl hnát sám na Maignana, ale senegalského útočníka zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Těsně před přestávkou se zjevil u balonu Thiago Maia. Milimetrovým pasem našel na levé straně Pieda, který ale nedokázal parádní přihrávku zpracovat.
44'
Minutu před pauzou pálil po odraženému balonu Eduardo Camavinga. Šestnáctiletý záložník ale našel svým pokusem jen obránce před sebou.
43'
Mizernou přihrávkou daroval míč domácím Maia. Rennes následně mohlo jít znovu do vedení, první gólovou šanci ale neproměnil Hunou, následně ale Niang nepřekonal rozhozenou obranu Lille.
42'
Niang se hnal za další kolmicí za obranu. Senegalský útočník však neměl takovou rychlost jako bránící Fonte a už nemohl nehlídaný zakončovat.
41'
Canavinga průnikovou přihrávkou vysunul Sarra, který prudkým pasem cpal míč do vápna Lille. Niangovi ale chybělo několik kroků, aby stačil zasáhnout balon.
40'
Lille je před přestávkou při chuti. Araújo ale nyní ztratil míč v nebezpečném prostoru a do brejku se mohl hnát Del Castillo, také hosté se ale stačili včas vrátit do obrany.
39'
Také Rennes se začíná znovu tlačit do útoku. Del Castillo přihrával na hranici vápna Niangovi, ale ten se pohotově jako Rémy nestačil otočit.
37'
Lille právě vstřelilo branku!
Lille ještě v prvním poločase srovnává krok. Velkou část gólové akce obstaral Nanitamo Ikoné, který z levé strany prokličkoval až do šestnáctky, kde našel na bodu pro penaltu LOÏCA RÉMYHO. Obrana Rennes nechala útočníka Lille otočit s balonem a Rémy mohl s klidem zakončit mimo dosah Koubka.
36'
Na třiceti metrech od branky Rennes byl faulován Thiago Maia. Hra se tak stěhuje před českého gólmana ve službách Rennes. Prudký centr si ale pohlídal bez větší námahy Mexer.
35'
Ani kombinace Rennes nyní nevyla podle představ. Teprve šestnáctiletý Camavinga zkoušel najít Nianga, ale ten si více všímal souboje s Soumaorem.
34'
Jérémy Pied vhazoval zpoza postranní čáry na Mendese, Lille dělá co může, ale do vyložené pozice se nemůže stále prokombinovat. Obrana před Koubkem funguje na jedničku.
33'
Reinildo následně musel jen za cenu faulu zastavovat rozběhnutého Hunoua u středového kruhu. Hlavní rozhodčí znovu nechal kartu ve své kapse.
32'
Bambova rána ze střední vzdálenosti byla zblokována na rohový kop. Lille pokračoval od rohového praporku, ale ve vápně byl znovu nekompromisní při obranné hlavičce Damien Da Silva.
31'
Thiago Mendes sice centroval do šestnáctky, ale balon se pouze svezl po trávníku a skončil za koncovou čárou. Rozehrávat od své branky tak může i český reprezentant.
30'
I po půlhodině hry vede domácí Rennes nad Lille o jednu branku. Nyní je ošetřován také Mbaye Niang, který byl sražen Soumaorem.
29'
Rennes pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. De Castillo se na levé straně nabízel Grenierovi, který si ale svého spoluhráče nevšiml včas.
27'
Pořádně tvrdý střet Bensebainiho s Araújem. Oba hráči zůstávají na trávníku a potřebují pomoc lékařů. Především s domácím obráncem to nevypadá nejlépe.
26'
Pied přelstil kličkou ke středu trávníku bránícího Bensebainiho, následně ještě místo střely přihrával pod sebe, ale to už bylo navíc. Araújo už měl o poznání horší pozici.
25'
Rozehrávku Soumaora napadat velmi aktivní Niang. K balonu měl ale domácí útočník příliš daleko a tak mohl hostující kapitán s klidem přihrávat směrem na Reinilda.
24'
Lille zatím chybí přesnost, Ikoné přihrával na několik metrů Bambovi, ale balon nedal přesně a Rennes mohlo s přehledem získat balon pro sebe.
23'
Po ubráněné standardní situaci se domácí mohli hnát do protiútoku. Traoré však nedokázal najít rozběhnutého Hunoua, následně šel do brejku také Ikoné, ale ten si v souboji s Mexerem pomohl faulem.
22'
Thiago Maia byl až příliš agresivní při snaze získat balon. Následně byl ale faulován Luiz Araújo a Lille se tak může podívat až před Tomáše Koubka.
21'
Rennes pokračuje ve vysokém nasazení. Niang čekal na přihrávku od Greniera, ale nedočkal se, Grenier zkoušel najít Hunoua, ale ten byl až za posledním obráncem.
20'
Po dvaceti minutách vhazoval zpoza postranní lajny Ramy Bensebaini. Domácí se znovu usadili na útočné polovině trávníku, ale Sarrova přihrávka do šestnáctky nepronikla.
19'
Lille se snaží rychle srovnat krok. Z levé straně centroval před Koubka Jérémy Pied, ale balon přetáhl až za branku domácího celku.
17'
Balon si na penaltový bod postavil MBAYE NIANG. Čtyřiadvacetiletý Senegalec zamířil do protipohybu Mikea Maignana a posílá Rennes do vedení.
16'
A další žlutou kartu vidí i Adama Soumaoro. Hráči se nemohou srovnat za pokutovým územím.
16'
Ještě před rozehrávkou pokutového kopu se strhla potyčka mezi Sarrem a Rémym. Oba byli potrestáni žlutou kartou.
15'
Penaltu potvrzuje hlavnímu rozhodčímu i kolega u videa.
15'
Pokutový kop pro Rennes! Po rozehrávce rohového kopu byl na první tyči faulován Sarr.
14'
Clément Grenier centroval z místa přestupku do pokutového území. V šestnáctce se zjevil De Castillo, ale Pied ho dokázal vytlačit až k rohovému praporku.
13'
Koubkův daleký výkop našel až Nianga, ten byl znovu přistrčen k zemi a tentokrát už byl Soumaoro velmi blízko žluté kartě. Hlavní rozhodčí ale tresty zatím šetří.
12'
Domácí ztratili balon v nebezpečném prostoru u středového kruhu. Araújo společně s Rémym postupovali směrem na Koubka, ale až do zakončení se přes vracejícího se Mexera nedostali.
11'
Rennes rozehrávalo z místa přestupku pouze do kombinace. Grenier mohl posouvat balon směrem na osamoceného Del Castilla, který ale moment překvapení nevyužil.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Velmi tvrdý souboj neustál Hamari Traoré, zezadu do krajního obránce Rennes vletěl José Fonte. Po odpískaném faulu ale rozhodčí Fontemu pouze slovně domlouvá.
9'
Reinildo přihrával do běhu Bambovi, který si připravil balon k centru, ale do pasu do šestnáctky skončil na poslední chvíli Edson Mexer. Hosté rozehrávali rohový kop, který ale skončil jen na hlavě Traorého.
8'
Pohlednou kombinaci Lille zastavil až poslední obránce domácího celku Damien Da Silva. Na Koubka se hnal Rémy i Araújo, ale Rennes se mohlo spolehnout na svého kapitána.
7'
S Camavingou si narazil ve středu pole Grenier, následně měla přijít na řadu přihrávka směrem na Sarra, ale balon srazil za postranní lajnu bránící Reinildo.
6'
Adrien Hunou pádil s balonem u kopačky podél obranné hradby, před šestnáctkou chtěl najít Niagna, ale ten zatím nemá štěstí na výběr místa. Opět byl ihned zastaven Soumaorem.
5'
Také Lille se poprvé dostalo s balonem na útočnou polovinu trávníku. Ikoné roztáhl hru k levé postranní čáře, kde byl osamocený Bamba, jeho rána ze střední vzdálenosti ale Koubka nepřekvapila.
4'
Ismaïla Sarr musel skousnout tvrdé dohrání od Araúja. Krajní záložník domácího celku pobyl na trávníku chvíli, ale po přerušení hry se bez pomoci lékařů vrací na nohy.
3'
Tentokrát zkoušel vysunout svého útočníka Grenier. Sarr ještě centroval do pokutového území, ale Niang byl opět hlídán přesilou obránců.
2'
Úvodní rozehrávku ze středového kruhu obstarali domácí fotbalisté. Del Castillo přihrával podél levé postranní lajny k Niangovi, ale ten stál až za obráncem.
1'
Hlavní rozhodčí přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas závěrečného osmatřicátého kola francouzské nejvyšší soutěže Ligue 1 může za několik málo okamžiků začít.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Da Silva (C), Mexer, Bensebaini – Sarr, Grenier, Camavinga, Del Castillo – Hunou, Niang.
Náhradníci: Diallo – Ludovic Baal, Boey, Johansson, Gelin, Siebatcheu, Siliki.

Lille OSC: Maignan – Pied, J. Fonte, Soumaoro (C), Reinildo – Mendes, Maia – Araújo, Ikoné, Bamba – Rémy.
Náhradníci: Jakubech – Y. Koné, Gabriel, Celik, Dabila, R. Fonte, Pépé.

Lille OSC

Lille až do předposledního kola loňské sezony bojovalo o záchranu. Tři vítězné zápasy v řadě ale celek ze severu Francie udrželo v nejvyšší francouzské soutěži.

V přípravě Lille zářilo. S Portem se podařilo Lille zvítězil 2:1, když po jedné brance vstřelili Soumaoro s Mothibou. Utkání s Evertonem rozhodovaly až pokutové kopy, které dopadly lépe pro francouzský celek. Španělský Betis v přípravě šel proti Lille do vedení, ale ještě do poločasu Francouzi otočili průběh utkání. V závěru druhé půle však srovnal na konečných 2:2 Canales.

Skvělý start si Lille připsalo i v nové sezoně Ligue 1. V úvodu jako jediný tým dlouho naháněl suverénní PSG. A druhá pozice patří Lille i kolo před koncem. Před měsícem Lille naprosto deklasovalo pařížský celek v domácím prostředí 5:1, v posledním kole sestřelilo Lille Angers znovu pěti góly.
Stade Rennes FC

Rennes skončilo v minulém ročníku Ligue 1 jen jednu příčku za Marseille, ale oba týmy dělila propast devatenácti bodů! Povedeným závěrem se ale Rennes vyhouplo před konkurenty z Bordeaux, Saint-Étienne i Nice.

Rennes si v přípravě nevedlo zle. Nejprve devíti góly rozstřílelo rakouský Lienz, následně ale přišly dvě porážky Salcburku a Anderlechtu. V domácím prostředí si Rennes připsalo cenné vítězství 4:1 nad anglickým Evertonem.

V Ligue 1 patří aktuálně týmu Tomáše Koubka desátá pozice, když především v posledních kolech přichází o pořádnou porci bodů. Před týdnem se Rennes radovalo po dlouhé době z vítězství, když dvěma góly přehrálo Štrasburk na jeho trávníku.

Velmi cenný skalp si ale Rennes připsalo ve finále Francouzského poháru, když v penaltovém rozstřelu přehráli slavné PSG a mohlo slavit prestižní trofej.
Krásné páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 má na svém programu závěrečné osmatřicáté kolo a my se společně zaměříme na utkání Rennes, které před domácím publikem přivítá Lille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.