Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Nantes - 1. září 2018   20:00

Štrasburk
21' Ajorque (Lala) • 81' Da Costa (Sissoko)
2:3
(1:2)
Nantes
35' S. Mitrović (vl.)  • 45+2' Evangelista  (Waris) • 60' Sala  (Lucas Lima)
Štrasburk
Sels – Lala, S. Mitrović, P. Martinez, Carole – Martin, Sissoko, Liénard (61. Mothiba) – Da Costa, Ajorque (83. Corgnet), Thomasson (69. L. Koné).
Kamara – L. Koné, Grimm, Caci, Zohi, Corgnet, Mothiba.
Thual – Luzi, Mouysset
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Nantes
Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Diego Carlos, Lucas Lima – Krhin, Moutoussamy (76. A. Touré) – Evangelista (74. Boschilia), Rongier, Waris – Sala.
Dupé – Boschilia, A. Touré, K. Coulibaly, Pallois, Limbombe, Ch. Traoré.

90+3'
90+3'
Do slibné příležitosti se ještě dostával Da Costa, ovšem obránce Nantes parádním zákrokem zblokoval jeho nebezpečnou střelu.
90+2'
Nyní zastavil sice Nantes ofsajd, ale to hostům určitě vrásky na čele nedělá.
90+1'
Dlouhé nákopy Štrasburku soupeřova defenzíva lehce odvrací do bezpečí.
90'
Tři minuty přidá rozhodčí a hosté drží balon na útočné polovině.
88'
Všichni hráči Nantes jsou na své polovině a brání se tlaku nováčka soutěže.
86'
Pas do vápna defenzíva Nantes lehce odvrátila.
85'
Sražená střela končí v zámezí. Domácí budou zahrávat rohový kop.
83'
Štrasburk rázem cítí šanci a začíná mačkat svého protivníka.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Benjamin Corgnet.
81'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Obrovská chyba hostujícího obránce dává domácím naději! Sissoko sebral míč váhajícímu stoperovi a poté ho naservíroval nabíhajícímu NUNO DA COSTOVI, který pouze nastavil nohu a nasměroval míč do branky.
79'
Na zajímavý centr z levé strany se snažil dosáhnout Ajorque, ale chybělo mu několik kroků, aby byl na správném místě.
77'
Da Costa se prodral až do vápna a zasahovat musel Tatarasunu, který si se střelou z pravé strany poradil bez větších potíží.
76'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Abdoulaye Touré.
75'
Da Costa byl obklíčen na pravé straně, ale nakonec se štěstím vybojoval aspoň aut.
74'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Lucas Evangelista, přichází Gabriel Boschilia.
71'
Hosté zkušeně drží zápas pevně ve své moci a nevypadá to, že by se mělo zrodit nějaké drama.
69'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Lamine Koné.
68'
Sala se dostával do slibné šance, ovšem zpoza vápna poslal balon přesně do prostoru, který střežil gólman Sels.
67'
Hosté nezahrávali volný přímý kop ideálně a domácí tým se v klidu ubránil.
66'
Po faulu bude moci Nantes zahrávat slibnou standardní situaci.
64'
Další ztráta Štrasburku, domácí nejsou v pohodě a čas rychle utíká.
62'
Domácí jsou už v hodně těžké situaci a na Nantes je vidět velká pohoda.
61'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Lebogang Mothiba.
60'
Nantes právě vstřelili branku!
Nantes dává třetí branku a potvrzuje, že do čeho dnes kopne, to skončí v síti! Nyní se jednalo o hezkou akci, kdy načechraný balon Limy z levé strany uklidil hlavou do sítě EMILIANO SALA.
59'
Ostrý pas do vápna bezpečně odklidil obránce Miazga.
58'
Tuhý souboj o balon nakonec prohrál hostující Kwateng, který fauloval Martin. První dostal žlutou kartu za faul, druhý za protesty.
56'
Akce onou týmů končí výhradně před vápnem. Stále čekáme na první zajímavější moment ve druhé části.
54'
Domácí mužstvo se těžce dostává do útoku. Hosté hrají co potřebují, a nepouštějí soupeře ke své brance.
52'
Nantes má už nějakou dobu míč na svých kopačkách, ale hostujícím akcím schází potřebný nápad.
50'
V kvalitě hry se toho oproti první části příliš nezměnilo. Nadále je to tuhý boj o každý centimetr hřiště.
48'
Lehký centr ze strany si gólman Sels v klidu pohlídal a sebral ho do svých rukavic.
46'
První poločas nenabídl příliš fotbalové lahody, přesto jsou to hosté, kdo jsou ve vedení, ačkoliv vyslali na branku soupeře jen jeden ostrý pokus. Štrasburk je aktivnější, ovšem v první části mu vůbec nepřála fotbalová štěstěna, jeden vlastní gól a následně inkasoval až těsně před odchodem do kabin.
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
45+3'
45+2'
Další šok pro domácí tým přichází před koncem první půle! Nantes ze své první přímé střely na branku dává svojí druhýgól v utkání! LUCAS EVANGELISTA si před vápnem rychle zpracoval balon a následně vypálil křižně přesně k levé tyči. Gólman Sels se natahoval marně,
45+1'
Sissoko se hezky prodral až do vápna, kde nakonec po souboji upadl. Sudí nepíská a nechává pokračovat ve hře.
45'
Dvě minuty přidá rozhodčí v prvním poločase.
44'
Ajorque poslal nepříliš povedený centr pouze do prostoru, kde byli pouze obránci domácího týmu.
42'
Žlutou kartu dostává Lucas Lima (FC Nantes).
42'
Domácí mužstvo bude moci zahrozit ze zajímavé pozici v podobě standardní situace.
41'
Nantes aktivní napadáním na chvilku znepříjemnilo domácím rozehrávku, obránci Štrasburku si ovšem přece jen poradili.
39'
Slibné přečíslení čtyři na tři domácí fotbalisté nevyřešili dobře a celou akci ani pořádně nezakončili.
37'
Štrasburk se znovu snaží útočit a činit se musel Tatarasunu, který vyrážel nyní štiplavou střelu ze střední vzdálenosti.
35'
To je hodně studená sprcha pro domácí tým, který prakticky nepustil Nantes k ničemu, ale přesto smolně inkasuje! Střílený centr z levé strany si nešťastně srazil v malém vápně do vlastní branky stoper STEFAN MITROVIĆ.
33'
Nantes se postupně nastěhovalo na půlku soupeře, Štrasburk ovšem nemá žádné velké problémy s bráněním.
31'
Ani tentokrát nedokázal šikovný Waris na levé straně najít svým centrem nabíhající spoluhráče.
29'
Brankář Tatarasunu byl připraven a poradil si prudkým centrem Da Costy.
27'
Velké nepřesnosti provázejí především hosty, kteří se prakticky nemohou zatím dostat do hry.
25'
Ani další pokus o útočný výpad v podání Nantes nevedl dále než těsně za půlicí lajnu.
23'
První branka v utkání domácí tým nakopla ke zvýšené aktivitě, hosté se musí mít na pozoru.
21'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Domácí tým se ujímá vedení! LUDOVIC AJORQUE dostal parádní centr z pravé strany od Laly a uklidil ho hlavou z blízkosti do sítě.
19'
Štrasburk se trápí v postupném útoku a jinak tomu nebylo teď, kdy Sissoko špatnou přihrávkou našel jen obránce protivníka.
17'
Potřebný moment překvapení zatím chybí tomu, abychom se dočkali nějakého většího ohrožení branky.
15'
Obě mužstva dobře brání a nepouštějí soupeře k blízkosti své branky.
13'
Waris táhl akci Nantes po levé straně, ale v klíčový moment neprošel přes obránce Lalu.
11'
Štrasburk je stále aktivnější, nicméně směrem kupředu se mu zatím nedaří hledat potřebné skulinky.
9'
Warisův pas z levé strany defenzíva Štrasburku lehce odvrátila.
7'
Nantes toho zatím příliš nepředvedlo a pouze se prakticky brání.
5'
Nakonec ze všeho vznikla slibná šance pro Sissoka, který z vápna pálil z voleje vysoko nad branku.
4'
Domácí tým bude moci zahrozit, když mák dispozici standardní situaci.
2'
Úvodní oťukávání mezi oběma mužstvy probíhá v klidu ve středu pole.

RC Štrasburk Alsace: Sels – Lala, S. Mitrović, P. Martinez, Carole – Martin, Sissoko, Liénard – Da Costa, Ajorque, Thomasson.
Náhradníci: Kamara – L. Koné, Grimm, Caci, Zohi, Corgnet.

FC Nantes: Tătăruşanu – Kwateng, Miazga, Diego Carlos, Lucas Lima – Krhin, Moutoussamy – Evangelista, Rongier, Waris – Sala.
Náhradníci: Dupé – Boschilia, A. Touré, K. Coulibaly, Pallois.

Rozhodčí: Thual – Luzi, Mouysset.
1'
Těžce se hledá papírový favorit tohoto zápasu. Domácí nováček disponuje klasickým elánem a bude chtít před svými diváky uspět, zkušenější hosté nsopak zažívají špatný vstup do sezony.
Nantes má na svém kontě jen jeden bod a nepříjemně se hned od začátku zabředává do boje o záchranu. Hosté padli nejprve s Monakem 1:3 a poté se jim nedařilo ani v Dijonu – 0:2. První bod ukořistili až proti Caen a mají proto co napravovat, pokud se chtějí odrazit k lepším zítřkům.
Štrasburk nevstoupil jako nováček soutěže do sezony vůbec špatně, když z úvodních třech duelů vytěžil čtyři body. Zvítězil hned v prvním zápase na půdě Bordeaux 2:0, následně remizoval doma se Saint Etienne 1:1 a naposledy padl Lyonem 0:2. Po třech těžkých soupeřích následuje papírově slabší, přesto ani proti Nantes nebude cesta k bodům lehká.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.